Menší batoh (25-35 litrů)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » pon čer 27, 2022 17:17

Mawenzi píše:Hleda se mestsky batoh


Osprey má model Quasar a Deuter Giga/Giga bike. Viděl sem ve městech že lidi nosí něco skoro stejného od Husky. Narovinu nevím teda jestli dneska něco solidního koupíš za 1500.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pon čer 27, 2022 17:36

Ten Quasar by mozna Mawe vyhovoval, Giga je trochu jinak staveny, spise "kancelarsky". Kazdopadne jsou ale oba uz o dost drazsi.
Bertik V. píše:Narovinu nevím teda jestli dneska něco solidního koupíš za 1500
Ten mnou spomenuty LA Phase 30 sice ne za 1500 ale za 1589. Kvalitou je na urovni Quasaru i Giga. Venku se da sehnat i pod tech 1500.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 28, 2022 5:17

bertik V
diky ten quasar taky vypada pouzitelne

chci neco do 1500 proto, ze nechci na 1x za 14 dni kupovat drahej batoh...

chapu ze se pak moc nezkazi az za 10 let odejde hiker, tak bude jako novej, ale aktualne mam hodne vydaju.

vyckavam ale na tipy, ta potreba neni akutni a klidne treba koupim az po prazdninach, pokud by me nekterej fakt nadchl.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod GreyMouse » úte čer 28, 2022 12:10

Mawenzi píše:prave 45cm se vejde na klin nalezato a da se s tim cist:)

na vysku kdyz mam jeste tasku uz je to vysoky a cist nejde:(

A na výšku bez tašky? Já si tedy v autobuse nečtu, protože se mi dělá blbě, ale vzala jsem si nastojato na klín svůj asi 50 cm vysoký batoh a přijde mi, že bych s ním mohla držet knížku na čtení úplně v pohodě. Batoh k břichu, ruce kolem něj, do rukou knížku... Batoh by musel být ještě o kus vyšší, abych přes něj neviděla. Je to samozřejmě tvoje věc, ale přijde mi, že požadavkem na nízkýho tlusťocha si dost omezuješ výběr :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 28, 2022 15:22

batoh na vysku mam jen kdyz mam i tasku, ale prave i jen batoh na vysku mi uz vadi, protoze uz je "moc tlustej" na to aby se mi vesla jeste knizka do pohodlnyho uhlu v autobuse - knizku sice mezi operku prede mnou a batoh "dostanu" ale pohodlny ke cteni ani drzeni to neni, takze pokud musim mit batoh takto, tak si uz cist nemuzu i proto, ze nemuzu mit polozeny ruce a vahu knizky "neunesu" zatimco batoh na kline je se stejnou tloustkou vlastne akorat, akorat na nej polozim ruce a knizku, mam dost mista a je to pohodlny.

ono mezimestsky autobusy s tema.vysokyma operkama nenabizi prostor na cteni zaraz s vatohem na vysku kdyz u ja se svyma 168cm a extra kratkyma.nohama mam.kolena nacpany v sedacce prede mnou...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » úte čer 28, 2022 18:18

Maw: Tak nějak přemýšlím že tady mám ještě Deuter Spider (něco jako GOGO) a pošlu ho do světa páč je nevyužitej a jako novej. Potkávám chlapa co má cosi hranatého na zádech, půl metru hloubku na tom cingrdlátka, no to mít na zádech tak se převrátím dozadu. Prostě něco podobného jak vozí v Brně jídlo v takových kostkách. Nevím jak se to musí nosit. Třeba u nového Deuter Trans Alpine 30 (model 21) mám při ani ne plném naložení pocit jakobych nesl na zádech kysňu od nějáké velké vysílačky. Což o tom ale ta manipulace s tím ať v busu nebo vlaku je skoro jako s krosnou.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 28, 2022 18:27

bertik v
to musi byt jak s nusi asi...

a ten spider je jak vysokej + litraz?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » čtv čer 30, 2022 15:05

Maw má od spodního švu po horní 45 cm. Délka výztuže Airstrips 41cm, objem 24 l viz https://www.bergfreunde.de/deuter-spider-daypack/ akorát barva černá. Prdelatej poctivej dojtr rv 2010 ale já ho neunosím protože jak to má na mě krátká záda a popruhy tak se mnou šijou všichni čerti. Nenutím ti ho, jen tady leží, prakticky ti ho můžu vzít do Brna a půjčit ať si ho zkusíš několikrát aby si měla představu.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 30, 2022 16:59

dekuju za nabidku, mas sz
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » čtv zář 15, 2022 9:54

Odešel mi pracovní batoh, tak je čas ten obnošenej vandrovní posunout na pozici pracovního a koupit novej vandrovní.
Kapacita okolo 30l, záda 43cm, aby to mělo kapsy, dobře se neslo a bylo odolný. A aby to nemělo síťku a prohlý záda.
Většina batohů odpadá na velikosti, moc toho nezbývá. Ještě jsem neměl nic od Ortovox, našel jsem batoh Traverse 28l vel S, akorát na mou délku zad, v akci za bezmála 3 tisíce včetně dopravy, tak vyzkouším, třeba padne. Moc batohů, který by mohly vyhovovat, na výběr nemám..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod milarepa » čtv zář 15, 2022 11:17

a zkoušel jsi od Montane jejich nové Trailblazery?

https://www.nalehko.com/produkt/montane-trailblazer-30/
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » čtv zář 15, 2022 11:37

Etheric píše:Ortovox, našel jsem batoh Traverse 28l vel S, akorát na mou délku zad
Jen technicka - na Tvoji delku zad by mely pasovat obe jejich zadove delky, tj. napr. i (pansky) Traverse 30, ktery je s tim delsim (od 42 cm).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » čtv zář 15, 2022 12:07

@apuka: bohužel. Chápu, jak to, myslíš, ale žádný batoh na samém spodku tabulkové hranice mi neseděl. Popruhy jsou zkrátka moc vysoko. Naopak už to sedí, když su na vrchní hranici, což su se svými rozměry málokdy.

@milarepa: chcu batoh batohovitej s popruhy jako batoh, ne jako běžecká vesta..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » pon zář 19, 2022 14:25

Ortovox traverse 28 S už mám doma. Materiály a zpracování top kvalita, velikost sedí jako prdel na hrnec.
Záda sedí, bederák je nejlepší co jsem kdy u této velikosti batohů měl. Ramenní popruhy díky většímu vykrojení trochu táhnou k podpaží /tohle někdo zmiňoval i na ofiko webu Ortovox/, ale jen když je všechno rozepnutý. Stačí zacvaknout bederák a už to sedí jako na tom obrázku, když zacvaknu ještě prsní popruh, všechno sedí krásně, nikde nic netlačí ani netáhne. Budu ho muset ponosit, zkusit různý nastavení délky popruhů, jak se to bude chovat.

@apuka: jak se kouzlí s tou délkou zad? Nevidím tu možnost, jak to udělat. Ne že by to bylo potřeba, délka je jak na zakázku. Ale tak ze zvědavosti..

Btw toho Traverse jsou 3 verze - liší se kapsami, materiálem na zádech a popruzích a tvarem ramenních popruhů. Mám tedy tu poslední, s výraznějším vykrojením těch popruhů a přední kapsou ze síťoviny namísto Duramaxu. A předchozí verze prý má alu výztuhu v zádech, zatímco ta moje tam má ohebnou plastovou desku - dle mého to nejlepší, co v této litráži může být, hezky se přizpůsobí zádům, žádný tvrdý prkno
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod ntz » pon zář 19, 2022 14:59

koupil jsem sve zene Bach Quark (taky zlutej - chtela ho - :D) a muzu potvrdit, ze se jedna o naprosto stejnou kvalitu jako muj recenzovany Bach Molecule ..

ten baglik mi pripada bezvadnej, butno rict, ze realne bude trochu vetsi .. Zkouseli jsme .. da se do nej napohodu zabalit i s UL stanem, spacakem a karimamou a jeste tam zbude misto na dalsi blbosti .. To znamena kdyz by hikovali dva lide na 1-2 dny, tak muzeme jit nalehko s Bach Molecule 50 (ja) a Bach Quark 30 (moje zena) a bude to v pohode a pobalime uplne vse na pohodu (vc veci pro deti, kdybych si nevzal fotak) .. (mame jeste Baltoro 75 + Deva 60 od Gregoryho jako batohy na vetsi akce nebo na cestovani na standardni dovolenou letadlem)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pon zář 19, 2022 17:55

Etheric píše:jak se kouzlí s tou délkou zad? Nevidím tu možnost, jak to udělat.
Ty ramenni popruhy jsou pripevnene k batohu nahore dvema paskama, pricemz obe se mohou zvlast nastavovat. Ten vrchni je normalni, jako na ostatnich batozich. Ale tim spodnim si muzes pritahnout nebo vzdalit popruh, jinak receno zmenis ohnuti popruhu vuci ruksaku. Kdyz pritahnes vice, ohne se to vys, kdyz uvolnis, tak niz. Tim taky mas jakoby vrsek zadoveho systemu (resp. upevneni ramenniho popruhu) vys/nize oproti bederaku, coz neni nic jineho nez delka zadoveho systemu. Toto nastaveni je stale, nehybe se nastavenim delky ramennych popruhu utazenim vepredu dole na batohu, tam jen zmenis delku ramennich popruhu, jak potrebujes.

Jsem takto nastavil synovi na stejnem Peak 45 kratsi zada, bo je skoro stejne vysoky, ale ma o nejakych 10 cm delsi nohy, tudiz kratsi zada a je ten rozdil teda dobre citit.

Ale pokud Ti zada sedi, radeji nic nezkousej - dost blbe se to presne nastavuje zpet...
Etheric píše:Btw toho Traverse jsou 3 verze
Myslis aktualni (to je nova verze), predchozi a nova nepromokava verze Dry?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » pon zář 19, 2022 19:00

Ty ramenní popruhy jsou normálně přišitý k zádům a maj balanční popruhy. Dole je to přišitý napevno taky. Prostě klasika.
IMG_20220919_194829.jpg

To, co popisuješ, je tak trochu volovina. Ramenní popruhy se nastavují na potřebnou délku, aby batoh seděl kde má. Když je povolíš, popruhy se ti "oddálí", ale bederák máš na prdeli.
Balanční popruhy tam nejsou od toho, abys za jejich pomoci krabatil ramenní popruhy, nýbrž proto, aby přidržovaly batoh u těla a ten tě tak netáhne dozadu.
Nebo to myslíš úplně jinak, respektive je to úplně jinej zádovej systém, než máš na mysli?

Ano, tyto verze myslím, jsou mezi nima dost rozdíly.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » stř zář 21, 2022 9:20

Tak mám smůlu, ty ramenní popruhy jsou vykrojený moc, jen v triku je to děs. Bohužel to má i ta větší verze.. No nic, skvělej batoh by to byl. Můžu hledat dál. Doufám, že včetně cen vratek si ten batoh zas nekoupím 2x :x
Jestli teda nějakej najdu..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod ntz » stř zář 21, 2022 9:32

@Ethericu, co zkusit tyhle cesky https://www.rebelt.cz/batohy ... dokonce jsou schopni ti i ten batoh po domluve fakt prizpusobit na miru
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » stř zář 21, 2022 9:35

To už tu proběhlo, ve větší litrový kategorii, s neúspěchem.

Ani ten Bach nebude pro mě, bo rolltop u batohu v této kategorii nechcu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod ntz » stř zář 21, 2022 9:53

Co zkusit ten Sierra Designs Flex Capacitator ?? Mel jsem 40-60 asi rok a pul a uplne jsem ho miloval jak byl udelanej .. nakonec jsem ho ale prodal protoze mi byl lehce kratkej, ale hlavne proste sedi nejakemu stihlemu ultramaratonci .. ja mam 120cm pres hrudnik a byly mi kratke ramenni popruhy .. Ma skvely zada, je lehouckej a ten stahovaci system fakt funguje
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » stř zář 21, 2022 9:54

Etheric píše:Tak mám smůlu, ty ramenní popruhy jsou vykrojený moc... Bohužel to má i ta větší verze.
To fakt ma stejne i 30l verze? Ta mensi, damska, by mela mit mirne jinak tvarovane popruhy kvuli prsum. Asi uvidim, az prijde.
Kazdopadne skoda, docela by me zajimaly Tve zkusenosti s tim batohem. Predpokladam, ze manzelka si jej necha, ale Ty bys jej pouzival mnohem intenzivneji a dal bys mu vice zabrat.
Etheric píše:To, co popisuješ, je tak trochu volovina. Ramenní popruhy se nastavují na potřebnou délku, aby batoh seděl kde má. Když je povolíš, popruhy se ti "oddálí", ale bederák máš na prdeli.
Balanční popruhy tam nejsou od toho, abys za jejich pomoci krabatil ramenní popruhy,...
Nebo to myslíš úplně jinak, respektive je to úplně jinej zádovej systém, než máš na mysli?
Jo, myslim to trochu jinak a ano, zpusob upevneni ramennich popruhu je jiny (nejenom zadovy system, ten v tom nehraje roli).
Batoh-pripevneni.JPG

Na fotce vidis, ze ramenny popruh "drzi" dve "snury". Ta vrchni slozi jako balancni, ale ta druha nastavuje, v jake poloze vuci batohu bude samotny ramenny popruh. Jejim nastavenim si to prizpusobujes, jak jsem psal. (Ze jsou ty popruhy na fotce divne je zpusobene vytocenim rukou, aby bylo dobre videt.)
Jen z te fotky je taky videt, ze neni uplne jednoducha manipulace pouze se spodni "snurou". Ale konec-koncu i kdyz posunes tu spolecnou "prezku" (nevim, jak se tan kus plastu spravne jmenuje) s obema "snurama", tak taky muzes trochu zmenit polohu.

Ale na Traverse to nejde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » stř zář 21, 2022 10:00

@ntz: všiml sis, v jaký kategorii tu jsme? Řeším batoh okolo 30l. 40 mám a su s ním plně spokojen, víc než 40 k ničemu nevyužiju.

@apuka: bohužel, tak jsem napsal na stránky Ortovoxu taky blbý hodnocení, že stejný problém jako předchozí hodnotící /byla to žena/. Třeba to někdo bude řešit. Třeba to moje hodnocení i schválí a zveřejní.
Tohle mě sere, ten batoh byl jinak dokonalej, takhle to zabít..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » stř zář 21, 2022 10:09

Hm... Ta zenska pise, ze je to rozdil oproti "lonskemu" modelu. Ja vim, ze jsou tam i jine rozdily, ale pokud bys mel nekde moznost, mozna by stalo za to vyzkouset i ten. Ja ale osobni zkusenost zadnou nemam. Jsem se na Traverse koukal jen pred par lety na 40l verzi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » stř zář 21, 2022 10:18

Jo, v ČR je červenej.. Ta verze bohužel nemá síťku vepředu, jen kapsu, kam nic nedáš, leda mapu, kterou nosím v mobilu..
Verze Dry má taky jiný popruhy, ale to je těžký jako kráva a především to nemá boční kapsy.
Takže tu asi nepořídím.

Koukal jsem na Montane azote 32, ale to už je až zbytečně velký a ty popruhy taky nebudou vono, ikdyby délka zad seděla.
Ideálně 28-30l aby to mělo a aby to byl plnohodnotnej batoh, kam můžu přihodit 3kg jablek. Žádný UL bez zad.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » stř zář 21, 2022 10:39

No jo, pred par mesici, jeste na zacatku leta starou verzi (myslim, ze to byla modra) doprodavali (asi tam, odkud sis to objednal ted) za cenu pod 2000... :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » stř zář 21, 2022 10:47

Všechno má buď moc velký záda a robustní popruhy, nebo síťku v zádech, případně je to pytel bez kapes. To je těžký hledání.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod ntz » stř zář 21, 2022 12:05

@Etheric - jo vsiml .. delaj tenhle batoh ve velikostech 25-40, 40-60 a 60-75 .. predpokladal jsem, ze se jako samostatny kluk podivas :D
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » stř zář 21, 2022 12:27

Já se díval a vidím 40l batoh, kterej lze stáhnout na 25l. To moje 40ka umí taky, navíc je podstatně lehčí, má víc kapes a posuvný záda.
Potřebuju batoh, kterej má cca 30l, ne batoh, kterej lze stáhnout na 30l. Capitator je celkem podivnost. Pro délku zad od 43 - 51cm bude přesná délka s velkou pravděpodobností delší, než potřebuju.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » stř zář 21, 2022 14:03

Tak moje hodnocení přeci jen k něčemu bylo, přišel mi email:

Hello Eric,

thank you for your valuable feedback.

We will pass on both of your suggestions for improvement to our product department for backpacks.
If you have any other questions or suggestions, please feel free to send us a message via our contact form.


+1 pro Ortovox. No jo, jenže kdy bude verze s novými popruhy?? Něco mi říká, že to bude trvat..

Poučení: jste s něčím nespokojeni? Pičujte tu, ale současně i u výrobce, někdy to nese ovoce :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Batohy