Menší batoh (25-35 litrů)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » stř říj 27, 2021 19:22

Visor píše:je označován jako cyklistický, a já ho chci čistě na pěší turistiku, snad tam nejsou nějaká specifika, která by chodci způsobovala problémy
Bacha na to, aby Ti sedel. A zkousej to s lehcim i tezsim nakladem.

Ja jsem jej dlouha leta mel jako batoh do prace/mesta (vcetne nakupu) - peskytreba , ted uz jen dosluhuje na nakupy (uz je zip ponekud hin a zater materialu taky nevypada vabne). Dobre se mi nosilo - ale musel jsem v tom mit nejakou minimalni zatez. Kdyz tam bylo min, tak mi padal z ramenou. Ale toto je hodne individualni, proto rikam, ze je jej poradne vyzkouset.

Ale to plati o uplne vsech batozich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Lipon » stř říj 27, 2021 23:45

Používám Trans Alpine hodně i jako turistický (mnoho let, aktuálně druhý) a nemám mu co vytknout. Na kolo má něco navíc, dá se na to třeba přidělat helma.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 28, 2021 7:47

cyklobatohy maji spis neco navic (na helmu, blikacky, atd). Jediny, v cem by mohli mit nevyhodu byva "ubozejsi" bederak, kterej batoh spis pridrzuje na zadech nez nutne prenasi vahu do beder, ale to vetsinou ani nemusi vadit v dane litrazi na to pouziti (jednodenni vylety, mesto)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » ned říj 31, 2021 13:45

Visor píše:Za ten tip na Trans Alpine rovněž děkuju. Tenhle batoh nějak unikal mé pozornosti, protože je označován jako cyklistický, a já ho chci čistě na pěší turistiku, snad tam nejsou nějaká specifika, která by chodci způsobovala problémy.


Je vedený jako cyklistický ale chodí se s ním po městě a na túry. Akorát nemá poutka na hůlky, jinak je bezkonkurenční.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod obda » pon lis 1, 2021 16:52

Mně u Trans Alpine vadil do města neoddělitelný bederák. Prostě u batohu tohoto typu bederák nechci a nepotřebuji, a takhle se různě krčí a zavazí. A zapínání okolo batohu je opruz. Jinak mám TA obou velikostí a jsem s ním spokojenej. Akorát na výlety po horách mi u něj chybí ona zmiňovaná poutka na hůlky (které většinu doby nesu a sundávám jen na prudké sestupy).
Uživatelský avatar
obda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob úno 1, 2014 19:05

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » pon lis 1, 2021 19:57

Hůlky dávám do těch bočních sítěk a stáhnu horním kompresním popruhem. Ale fakt je že sem je používal také hlavně při sestupu a poslední dobou je nenosil s tímto batohem vůbec. Na druhé straně, oproti Futuře nebo Osprey Stratos odpadnul ten opruz jak ty hůlky strkat do spodních oček tak aby tam držely. Zároveň byl super držák na helmu, použitelný i na bundu nebo mikinu, u starých modelů praktický, u verze 2017 nejlepší.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod AlexBeck » pon lis 15, 2021 3:08

Nemá nekdo zkušenosti ze supermarketovymi batohy? Např z Decathlonu? Za málo peněz málo muziky :mrgreen:

Dá se na VHTečko (2lit vody plus nějaké oblečení) použít nějaký lezecký pytel? Nebo je to utrpení bez těch vyztužených zad?
https://www.decathlon.sk/batoh-sprint-22-l-sivy-id_8560831.html

Být tenhle ve 25lit....To mi přijde uz jako moc velká obluda.Jinak pěkný
https://www.decathlon.sk/batoh-alpinism-33-cierny-id_8495213.html

Turistická 30 je v Lku vyprodaná a prijde mi už dost těžká 1.3kg
https://www.decathlon.sk/batoh-mh500-30-l-modry-id_963034.html
Ještě mají 20lit a ten váží stejně :shock:
https://www.decathlon.sk/batoh-mh500-20-l-koralovy-id_962992.html

To uz snad raději skialpovy i když ta barva a ty podivné funkce/otvírání :-k
https://www.decathlon.sk/skialpinisticky-batoh-25-l-id_8603894.html

30lit turista do 1000g ale nevím vypadá na té fotce podivně :((
https://www.decathlon.sk/batoh-nh500-30-l-tmavomodry-id_8608104.html
Tenhle by snad šel použít...
https://www.decathlon.sk/batoh-mh100-30-l-cierny-id_8493730.html

Tady vzpomíná Montane Trailblazer ma hnusné běžecké popruhy. Jinak by se mi i líbil za ten malej peníz. Ostatní značkové batohy už stojí násobky těchto :-k
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod dudy » pon lis 15, 2021 11:00

Co je na "hnusných běžeckých popruzích" hnusného (teda krom toho, že se Ti nelíbí)?
Já jsem tradicionalista, tyhle věci taky moc nemusím, ale zrovna tady milerád překousnu ten designový prvek, protože ty bágly, díky tomu, sedí opravdu jako přibité a ty kapsy jsou luxus.
Sám mám 44 a právě kvůli spokojenosti se zády, jsem přikoupil i 30l.
Akorát teda Trailblazer není asi moc na VHT.
Ten matroš je tak na výlet na Kokořín a to ještě po silnici. Do hor to teda moc není...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod AlexBeck » pon lis 15, 2021 18:46

Nejsem běžec, ale slimak co chce odlehčit ten domeček na zádech :D Takže i "nesedící" batoh mě nijak v tom tempu nehopsa.
Nad čím jsem přemyšlel, že určitě potřebuji pevné záda. Mám nějaký batoh z Lidlu za 300kč. A už vím proč ho nenosím. Nabordelím do něj termosku/flašku tak že mě vždy tlačí do zad :mrgreen:
Asi vemu ten Simond Alpinism 33 ten má alespoň nějaké. Na zimu se stejně větší bude hodit
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Uzivatelka » úte lis 30, 2021 13:02

Zdravím a prosím o radu. Potřebovala bych si koupit lepší batoh a doufám, že byste mi mohli poradit, co vyzkoušet.

Zatím jsem chodila se všelijakými obyčejnými (čti mizernými - dekáč, lidl, reklamní, ceny do 500 Kč) batohy a tím pádem se v "lepších" nevyznám.

Objednala jsem nějaké dámské Ferrino, ale záda jsou tvořená velkou obdélníkovou deskou. A má to hodně batohů, očividně (usuzuji na základě prohlížení webu). Proboha proč?
Problém je: dole mě ta deska tlačí. Bederní pás je super! udělaný (začíná blízko středu batohu), ale ta deska zasahuje kousek pod něj, takže se mi zarývá do spodní části zad pod bederním pásem, na horní část zadku.
A nahoře zase deska přesahuje ramenní popruhy, takže když více zakloním hlavu, narazím do tvrdé desky. Batoh chci používat i na ferraty (lehké, takové ty v Alpách, kde je to taková cesto-ferrata) a potřebuju zaklánět hlavu s helmou.

Prosím, poraďte, které batohy nemají záda udělaná tak, že tvrdá výztuž přesahuje dole pod bederní pás (a nemusela by ani nahoře nad ramenní popruhy, ale to není tak důležité). Může tam být měkká výztuž, ale ne tvrdá deska. Úplně ideálně dámskou verzi, protože mám spíš kratší záda. Děkuji!

Přikládám foto, batoh je přesně to, co si představuju, až na tu výztuž (28-34 l, síťka/větší kapsa vepředu, víko nahoře, žádný zbytečný zip na spacák dole, bude na něm držet pláštěnka, půjde připnout hůlky, síťku na helmu, karimatku, použít hydrovak, má bederní pás s kapsičkou):

(doufám, že z toho rozpoznáte tu šílenou desku, na oficiálních fotkách to moc vidět není)

https://1iq.cz/i/fJMn8/7SJAu.jfif
https://1iq.cz/i/fJMn8/9r4wR.jpg
https://1iq.cz/i/fJMn8/N5jwy.jpg - deska dole
https://1iq.cz/i/fJMn8/g3Quu.jfif
Uzivatelka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned dub 7, 2013 18:08

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » úte lis 30, 2021 14:52

Promin, ale na to je jenom jedina odpoved - musis si projit par prodejen a odzkouset par batohu na svych vlastnich zadech. Prakticky u kazdeho batohu muzes najit na zadovem systemu neco, co nekomu vadi (a nasobne vice lidem nedela zadne problemy). Nezavisi to na znacce, na typu zadoveho systemu ani na velikosti batohu. Proste kazdy mame jina zada, jine tela a delame jinak pohyby.
A toto mas zdarma, resp. jen za svuj cas a pripadne cestovne nekam, kde mas vice obchodu.

Takze ano, mohli bychom TI dat padesat tipu na batohy bez takove desky, resp. s deskou, ktera zdejsim uzivatelum nevadi - ale to vubec neznamena, ze zrovna Tobe by zadovy system vadit nemohl.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Uzivatelka » úte lis 30, 2021 15:39

Jo, to je jasný, že se to musí vyzkoušet, ale u nás (ač v krajském městě) mají v obchodech velký kulový. ](*,)
Uzivatelka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned dub 7, 2013 18:08

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » úte lis 30, 2021 15:47

Nevim, ale snad v kazdem krajskem meste mas alespon HUDY, vetsinou i Rockpoint, plus napriklad v prodejnach Husky mas batohy Lowe Alpine (vetsinou). To by mel byt dostatecny zakladni vyber. Pokud existuje nektery batoh v mirne mensi nebo vyssi litrazi, klidne jej taky muzes zkusit, jak zada sedi, ty jsou vetsinou skoro stejna. Stejne tak mas damskou a panskou verzi. tam uz muze byt rozdil vetsi, bo damska zada jsou vetsinou kratsi, vzdalenost mezi ramennymi popruhy kratsi a vedene jinak, bederak byva kratsi, atd. Ale na udelani si prvotniho dojmu ze zadove systemu je to dobry. No a potom uz nezustane nic jineho, nez si neco objednat domu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod marklukes » pon led 10, 2022 21:02

Měl jste někdo možnost prakticky srovnat Osprey Talon 22 a Deuter Speedlite 24? Nebo Osprey Talon 33 a Deuter Speedlite 32? Zkoušel jsem, za tu chvilku v krámu s prázdným batohem se neumím rozhodnout, mám cca stejné pocity. Tak by mě zajímalo, jestli se někdo můžete podělit se zkušenostmi z praxe. Díky.
marklukes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát čer 17, 2016 20:43

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » úte led 11, 2022 8:30

Ja - jako obvykle - Ti radim, at se uplne nespolehas na srovnavaci zkusenosti jinych. Pokud muzes na 2-3 tydny ozelit cenu jednoho z nich, tak si radeji objednej oba batohy domu najednou, naskladej do nich cca, co nosis a nasad si to na zada. Doma, v klidu, nech to na zadech jak dlouho to jenom jde a delej u toho beznou domaci cinnosti. Jeden den jeden, druhy druhy, nebo kdyz mas vice casu tak je prostridej, klidne par dnu za sebou zopakuj. Za par hodin takto uz dokazes docela dobre vysledovat, jak TI na nej reaguji zada, jak se TI nosi, jestli nekde neco nevadi, atd. To budou Tvoje vlastni osobni zkusenosti, ktere Ti nikdo jiny nemuze zprostredkovat, uz jen proto, ze co Tobe muze vadit, jinemu prijde uplne v pohode a naopak. (Vsak si muzes v o deset litru vetsich batozich najit, jak jsem ja hledal ten svuj; vyzkousel jsem jich desitky.)

No a co Ti lip padne si nech, druhe vrat. Nevim, odkud jsi, ale idealni je to z Rockpointu a Hudy, kam to muzes zanest vratit primo do obchodu, navic ani si to nemusis posilat, na jejich zakaznicke karty to muzes vratit i pri nakupu primo v obchode (radeji to ale over).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod AlexBeck » úte led 11, 2022 15:39

Pro "nenaročné" za pár peněz batohy z Decathlonu.

Moc jsem nečekal, ale ten Alpinism 33 l je super (za ten peníz) Zkopirované všechny, vychytavky drahých batohu. Provedení působí solidním dojmem. Záda nejsou "až" tak tragicka (je tam jen cenťák pěny, bez výztuh) Na lehkou jednodení turistiku super. Váha 990g. Paradní nosiče cepínu, integrovaná siťka na škopek, ruzné upínací pasky i uvnitř (na lano)
https://www.decathlon.cz/p/batoh-na-alpinismus-alpinism-33-l-cerny/_/R-p-178273?mc=8495213&c=%C4%8CERN%C3%81

Obrázek


Chtěl jsem i něco na lehkou turistiku po menších kopcích. Nebo jako druhý batoh při vícedením plácaní.
Sprint 22
Bez zad = sbalitelný, važící 338 gramu. Takovej pytel na hady, ale má spousty oček, posuvny prsak, odpojitelný bederak, minimalisticky nosič cepínu/hulek. Nelíbí se mi moc zapinání tedy spíše stahovaní. Krabatí se to, blbě se to stahuje. Asi to bude první co se časem rozpadne. Zase se tam dá dovnitř lezt i bočním zipem :D

https://www.decathlon.cz/p/alpinisticky-batoh-sprint-22-litru-sedy/_/R-p-309770?mc=8560831&c=%C5%A0ED%C3%81

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » úte led 11, 2022 16:47

AlexBeck píše:Záda nejsou "až" tak tragicka (je tam jen cenťák pěny, bez výztuh)
Jen technicka.

Koupil jsi horolezecky batoh (ne batoh na denni vylety) :wink:. Ty i od Deutera/Mammuta/... (myslim skutecne a vyhradne horolezecke) maji "skoro zadna" zada - bo ty jsou jednak tezsi a jednak zrovna ve stene neumoznuji se poradne ohybat v tele, nekopiruji pohyby tela.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod AlexBeck » úte led 11, 2022 18:50

Já doteď měl batohy s výztuhami. Tak jsem měl obavu jaké je to bez. Nepřijde mi to jako problém v této kategorii malých batohů. Jasný, že tam nemůžu nabordelit jen tak halaba termosku.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » úte led 11, 2022 19:35

Já co se týče této velikostní kategorie, tak výhradně batoh bez zádovýho systému /ale ne úplně bez výztuhy/. Prostě jen ta pěna, maximálně podpořená nějakou tenkou, ohebnou plastovou deskou.
Je to super, že ten batoh pak vůbec neomezuje v pohybu a na jednodenní výlet většinou nepotřebuješ moc neforemnejch věcí /pokud vůbec nějaký/.. Ovšem jen pokud neneseš nějaký předměty zájmový činnosti, s kterými chceš v přírodě tu činnost vykonávat. Některý bývají těžký a rozměrný, často opravdu blbejch tvarů, takže občas i na ten jeden den nesu 40l. Ten výztuhu má a výrobce se chlubí, že je to nejlehčí pevnej zádovej systém na světě. Maj ho batohy Bergans v různých litrážích. Ano, drahý to je jako debil, ale mám a můžu říct, že je to top kvalita
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » ned bře 6, 2022 13:54

Ahoj, na delší neschopence vymýšlím blbosti a až budu trochu redy, slíbil jsem si pořádnou jednodenku. Dnes ráno mě náhodou na internetu padnul do oka batoh Bergans Rondane 30. Podle fotek se mě líbí provedení zad, ramenních popruhů a bederáku. Bohužel výrobce uvádí že jde o dámskou verzi a něco jsem vyhledal i tady na foru. Chci se zeptat, jestli nemá někdo dlouhodobější zkušenosti s tímto báglíkem. Dost se mě líbí a tak trochu hledám k němu i alternativu. Trochu se mě nezdá že bych si pořídil dámský batoh....
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » ned bře 6, 2022 15:13

Bertik V. píše:Trochu se mě nezdá že bych si pořídil dámský batoh....

Na to ser, hlavně když padne, já mám od Bergans "dětskej" batoh a sedí skvěle. Líp, než všechny pánský, a že jsem jich zkoušel...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » ned bře 6, 2022 21:11

Taky si myslim, ze pokud by Ti ten batoh sedel, vykasli se na oznaceni damsky. To stejne znamena jen kratsi zada a mozna mirne upravene, mozna i kousicek uzsi ramenni popruhy. Coz kdyby nesedelo, na to prijdes hned. U Bergansu ani krasnou kyticku nedostanes jako u Deutera :wink:.

Kone-koncu - vetsina vyrobcu stejne nakonec ma nekde napsane, ze "damske" verze znamenaji "pro kratsi zada"... A ze kdo je ma, ma si koupit tu "damskou" verzi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » ned bře 6, 2022 21:19

Jinak tady mas panskou verzi na Slovensku za dobrou cenu, pokud Ti nevadi zelena. Ale najdes i jinou barvu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » ned bře 6, 2022 21:21

Kratsi zada, uzsi ramena, jinak tvarovany bederak a nekdy i ramenni popruhy. Ale hlavne aby nebyl ruzovy s kvetinkama... :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » pon bře 7, 2022 4:55

Bergansy jsem prohlížel a dámská verze má jen kratší záda a trochu menší rozestup mezi ramenními popruhy, některý měly ty popruhy užší, ale to je model od modelu. Klasický pánský Bergans je fakt na postavy typu Karlos Vémola.. Už jsem na dvou mlaďasech viděl Helium W 40, dámská verze. Asi jim taky sedí líp, když je na výběr i pánskej, všude je maj.
Můj dětskej má nastavitelný záda a rozdíl? Pánský batohy musím mít nastavený až nadoraz dolu co jen to jde a stejně mi jsou většinou záda dlouhý. Ale ten dětskej mám nastavenej 3cm pod vrchem. Takhle se to prostě nese líp, aji ty popruhy líp padnou.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » pon bře 7, 2022 10:28

apuka píše: U Bergansu ani krasnou kyticku nedostanes jako u Deutera :wink:.


Už jsem objednal bez kytičky :D Já zase preferuji batoh s většíma zádama a delšíma popruhama. Teď vypíšu asi tipovací soutěž jak dlouho batoh obstojí oproti Deutru, (sice poslední model Trans Alpinu je super ale jaksi to pořád není ono co byly ty starší). Na to sem zvědavej... Ať to byl Osprey, Gregory, Corazon, vždy to skončilo zpět u Deutra :((
Teď budu posílat do světa ten Stratos 34 co mě tu leží.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » čtv bře 10, 2022 11:25

Tak Bergans je doma. Zkusil jsem ho naložit a na chvilku hodit na záda. Odpoledne ho ještě naložím těžší a zkusím déle nosit. Zatím se zdá že je to to, co sem hledal. Dlouhé široké popruhy (Deuter je spíš zkracuje), luxusní bederák, dlouhá záda a celkově je batoh jednodušší. Materiál cordura což se mě líbí, žádný "slavný" recyklovaný PFC free apod. připomínající spíš papír.... Záda asi nebudou tak větrat jako u Trans Alpinu, trošku tenčí popruh na bederáku, nemá spodní komoru, což bude chtít jiný styl skládání věcí do batohu ale s tím se to kupovalo. No a hlavně prostě to není něco, co je přeplácané inovacemi, které jsou v mnoha případech k hovnu a ve kterých se dnes ti vývojáři předhánějí. Škoda že v okolí Brna není kamenný obchod (nenašel jsem) kde by se dalo prohlédnout a vyzkoušet věci této značky.
Mám z toho radost na to moje trápení.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 10, 2022 11:53

tak dej vedet po delsi dobe pouzivani
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » čtv bře 10, 2022 13:59

Bertik V. píše:sice poslední model Trans Alpinu je super ale jaksi to pořád není ono co byly ty starší
Kdybys mel zajem, mohu Ti poslat (jen za postovne) starsi verzi Trans Alpine 25, hnedocernou verzi. Jen je treba vymenit zip, zater uz neni funkcni, videt, ze se dlouhe roky pouzival (hlavne do prace) ale jinak nikde neni natrhnuty, poskozeny, zadovy system je stale bezvadny. Je mi jej trochu lito jen tak vyhodit do popelnice.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » pát bře 11, 2022 20:32

Apuka: Věnuj ho asi popelářům. Vzal sem dnes na prochajdu Berga a po těch lécích kdy mám vidět svět lepší nemám moc sílu ho posílat na výměnu zipů. Ale každopádně dík moc.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

PředchozíDalší

Zpět na Batohy