Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pon zář 6, 2021 6:10

Bych tipoval větší rozdíl v pohodlí. Ono je to dost subjektivní. Včera jsem potkal holku s na první pohled úplně šitským batohem, tak jsem se zeptal, jestli jí vyhovuje. Prý nevyhovuje, potí se jí záda jako prasnici, kapsy to má úplně na hovno, tvar taky nic moc, rozdělení komor debilní, zvenku na ty popruhy nic nejde přidělat, ale je to jedinej batoh, u kterýho jí seděly ramenní popruhy, záda i bederák současně. Takže není spokojená, brala nejmenší zlo. Ukázal jsem jí tedy svůj novej "dětskej" batoh, páč byla taky kratších zad a neměla ramena zápasníka MMA, že by jí mohl sedět, tak vyzkouší. Snad jí to pomohlo, chudák, musí nosit batoh, kterej ju vyloženě sere :?
NE povinným vakcínám. Moje tělo, moje rozhodnutí!
Etheric
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 6, 2021 8:43

etheric
protozw vychazis z predpokladu ze levnej batoh te musi srat. nemusi.
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Etheric » pon zář 6, 2021 9:13

Může tě srat i batoh za bura.. Ale nezažil jsem levnej batoh, kterej by se dobře nesl. Fakt ne. Ani levnej batoh, kterej by byl dobře zpracovanej. A to mě sere, proto ty levný nepoužívám
Etheric
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod apuka » pon zář 6, 2021 13:20

Etheric píše:není spokojená, brala nejmenší zlo
Takze jinymi slovy presne to, co jsme tady oba s mawenzi popisovali :wink: Bo takto jsme uplne vsichni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Etheric » pon zář 6, 2021 16:01

Úplně všichni? Tak to ne....
Ona je vyloženě nespokojená, jen jinej batoh najít nemohla. Takže používá něco, co ju vyloženě sere a používat to nechce..
Etheric
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod skutrjohny » ned říj 3, 2021 14:41

vlastnil nekdo Kestler 48 i Atmos 50 od Osprey nebo mel alespon moznost si je nekde v obchode dukladne ohmatat?
maji opravdu srovnatelny vnitrni objem?

driv jsem vlastnil Atmos 65 a vim, ze to bylo opravdu monstrum, co se tyce objemu, ale u Kestleru 48 jsem se docetl, ze je nejaky utly ci co a lidi s nim byli po teto strance nespokojeni. jenze vetsina nosi kdeco a ma se do padesatky problem sbalit na vikend, tak to beru s nadhledem.
jsou to batohy od jedne znacky, ta bych cekal, ze tech 50l bude opravdu realnych u obou.

a jak velky rozdil je v pohodli Kestler vs Atmos?
skutrjohny
účastník
účastník

Příspěvekod bonatius » ned říj 3, 2021 17:44

@skutrjohny: ja som mal chvilu Kestler 48 a nevedel som sa do neho zbalit na tri dni. Teraz mam Thule Altrail 45 a do neho sa zbalim v pohode na 8 dni. Porovnat to s Atmosom neviem, ale ked som si ho v obchode pozeral tak sa mi videl vacsi ako Kestler 48.
bonatius
nováček
nováček

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 4, 2021 5:58

kestrel 48 byl docela "siroky". vozila jsem vevnitr v jednom komine smotanou karu (driv 1cm penovku, pak zlite) v druhym slpupci na sobe perak, ostatni veci a dopredu jeste se neco veslo na vypln ale spis ala slozena mikina, dehydro jidlo, knizka. neco spis placatyho. nemuzu porovnat teda s jinejma vyrobcema.

ted mam auru 65l, kamos atmos 50l.

atmose bych prirovnala k tomu kestrelu 48ML objemove asi v pohode, atmos je uzsi a vyssi a za me ma lip udelany zada. kara se dovnitr kvuli prohnuti zad nevejde. vnimam kestrela jako takovyho malyho tlustouska vedle uzsiho a vyssiho atnose. ne na sirku zad, jako spis na rozmer od zad cloveka k predku batohu.

osobne bych kestrel kvuli zadum znova nekoupila.

mela sem roky kestrel 48/68. batoh je to skvelej, no pak sem zkusila talon 44 kterej ma vzdusnejsi zada a ne neustale propocenej hadr a dala pryc kestrel 48. pak sem mela stratos 34 se sitkou a ten je jeste pohodlnejsi tak sem talon 44 vymenila za stratos 50l. ten je super, koupila sem nafukovacku tak sem prodala kestrel 68, ze na tyden mi staci uz ten stratos 50l (tim ze penovka vevnitr tak zrala objem) a loni sem jela na tyden v zime v korona zakazu vseho a zjistila sem ze zimni spacak, bezldpkovy jidlo na 5 dni a stan do 50 nedostanu, tak sem koupila auru 65l a je to zadama nejlepsi batoh, co mam.

kestrel uz bych nikdy nekoupila, ackoli sem ho tahala asi 7let a byla s nim az na ty propoceny zada spokojena. aura/atmos je zadama jeste o level za stratosem, ale vyhovuji mi na stratosu zas jiny veci (lip umistena plastenka, kdyz se dobre zabali tak stoji, to atmos 50 ani omylem), oddelitelna komolet spodni komora (ma takovou kapsu ktera bud dela spodji kokoru nebo otocena dolu se chova jako batoh bez komory. atmos ma takovou manzetu, ktera jde pripnout/odepnout a bokem propadavaji drobny veci az dolu,protoze to je takovej plandavej obdelnik s uchytama, viko ma vnitrni sitovanou kapsu (zespoda vika).

ale atmos proste trochu lip roznasi vahu jak je vyssi a uzsi.
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 4, 2021 6:11

me prisel kestrel48 v pohode (ale neznam tu posledni generaci)
Přílohy
tmp-cam-7849668147361690348.jpg
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod skutrjohny » pon říj 4, 2021 7:53

uplne skvela odpoved :) a navic si hezky shrnula svou diskuzni historii s batohy tady na outdoorforu:)

mne Atmos vyhovoval kvuli zadovemu systemu a moznosti odejmout horni viko a k uzavreni pouzit ten jejich FlapJacket kryt. po tom by se mi u Kestleru styskalo.
na druhou stranu je Atmos o 0,5kg tezsi a o tretinu drazsi a trosku me otravoval ten jeho vyztuzeny bederni pas, ale chapu, ze i v tom spocivalo jeho pohodli a proc se tak dobre nosil. taky nechci vstoupit do stejne reky, kdyz uz jsem jeden Atmos prodal:)
ze je uzsi nez Kestler, me teda ale prekvapilo. tehdy se mi zdal hodne siroky prave v tom smeru, ktery si uvadela, tedy od zad.
jak budu nekde ve vetsim meste, musim se na ne zajit mrknout nazivo.

ja mam 3 UL batohy. 2 super, 1 mam spis jen rad a chtel jsem k nim jeste poridit neco o chlup vetsiho a technictejsiho se spoustou kravin a radoby vychytavek at se mam s cim i hrat :-D
chci to jako zimni batoh, kde v pohode prichytim sneznice, cepin atd a taky kdyz jdu v lete s detmi, tak at se mi tam vlezou i dalsi veci, ktere jim tahnu.
skutrjohny
účastník
účastník

Příspěvekod skutrjohny » pon říj 4, 2021 7:56

a da se poridit nejake univerzalni polstrovani na ramenni popruhy?

u jednoho memo batohu (toho, co mam "jen" rad) jsou uz hodne zužene a hodne rezou. rikal jsem si, ze bych na ne neco navlekl at funguji dale, jak maji.
Naposledy upravil skutrjohny dne pon říj 4, 2021 8:15, celkově upraveno 1
skutrjohny
účastník
účastník

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 4, 2021 8:10

skutrjohny
no on je atmos uzsi tim prohnutim zad, jinak treba spodni komora je asi nastejno.

a nechces zkusit stratos? kompromis mezi kestrelem (ne tak tuhej bederak, podobne resenej) ale prohnuty zada a lepsi vetrani?

muzu ti ho na vikend pujcit pokud se pohybujes obcas kolem statlu
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod skutrjohny » pon říj 4, 2021 8:39

dekuju, jsi hodna
ja ty batohy nekdy spis omrknu v kamenne prodejne a kdyby nahodou me preci jen zaujal nejvic ten Stratos, vzpomenu si na tebe a tvou nabidku:)

jinak to odvetrani pro me neni tak dulezite. bral jsem to jen jako bonus. jsem zvykly mit na zadech penovku a nevadi mi to. spis Atmos umel dobre prenaset tu vahu a u Kestleru si tim nejsem tak jisty. v tomhle by mohl byt opravdu ten Stratos lepsi vzhledem k prohnuti zad.
skutrjohny
účastník
účastník

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 4, 2021 9:12

u atmosu to podle me je i bederakem a tim zpevnenim u vika, kdy jde vaha vic do konstrukce. u nejkaych 13 kg je mi to fuk, u 16kg uz vyhodu atmose/aury zacinam vnimam a u 18kg bych startos/kestrel nosit nechtela. nalozenej na 14kg (kestrel) byl OK. a taky se tam neda dat vak, pokud uz mas naplnenej batoh.

v celku ten batoh byl velice dobrej, jako vsechny ospreye trpi na prodirani dole pri castym konktaktu se zemi, ale to budes pozorovat az v radech mesicu/let dle cetnosti uzivani a pokud ti nwvadi ty zada, muzes s jim byt spokojenej. ja ho vymenila hlavne kvuli zadum a taky sem ho davala tenkrat zadarmo uz dost pouzitej (spravovany prodreny spodek, spravovany uchyceni kovovyho zadovyho ucka). takze by jeste par let dal ale nemelo pro me smysl ho uz drzet za kazdou cenu.
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod skutrjohny » pon říj 4, 2021 9:46

no ja uz vidim, ze nakonec zase skoncim u atmose. on je sice tezsi, ale ten system to pri urcite vaze vrati a kdyz ma clovek deti a tahne jim veci a jidlo, tak ten cas prijde:) navic tim, ze jde dat pryc to horni viko, ktere jsem vubec nepouzival, vaha jde dolu o nejakych 200g.
skutrjohny
účastník
účastník

Předchozí

Zpět na Batohy