Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pon čer 22, 2020 7:45

Pro fps je mimo nakup cehokoliv, co ma co do cineni s Cinou (a jinymi azijskymi krajinami). To je nejdulezitejsi (a casto jediny) jeho argument vuci vyrobcum jako Pinguin.
V nasi rodine od nich mame par veci (kalhoty, bundy, batoh, jeste neco mensiho by se naslo) a teda nemohu se moc "chlubit" nejakymi problemami. CO jsem psal u batohu, tak to prompte vyresili, stejne tak u bundy, kde na rukavu se odlaminoval suchy zip. Pricemz oba problemy byly takove, co se staly i u veci jinych "velkych" vyrobcu, ktere by fps doporucoval (napr. batoh - castecne stejny problem u Lowe Alpine Cholatse). A jejich nylonove lakhoty jsou v podstate neznicitelne, jedina jejich vada je, ze nedokazou rust spolu s mym pasem :evil:.
Jen upozornuji, ze vsechny nase veci od nich jsou uz dobrych par let stare, takze o novych kolekcich se nemohu vyjadrovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pon čer 22, 2020 8:09

V Asii je dělá téměř všechno, Deuter, Osprey, Lowe Alpine....
Btw co máš za problém s Cholatse?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pon čer 22, 2020 9:19

Nic zavazneho - jen jak je na vrchu ten pridany "tunel" z tenci latky, kde je snurka na zatazeni hlavni komory, tak ten PU nebo silikonovy (nebo z ceho to je) vnitrni zater se odlupuje v mistech, kde se kvuli stazeni snury nasbira. Na funkcnost to nema zadny vliv, ani vodeodolnost nikal neovlivnuje (stejne ten batoh moc deste bez plastenky nevydrzi).
Na Pinguinovi byl stejny problem s latkou tunelu, ale tam to bylo rozsirene vsude, na prvni pohled to vypadalo jako plisne na nohou :-). Rekl bych spatne provedeny zater - i kdyz tam to bylo hrozne jemne "zatrne", spise jako by z jedne strany jen napustene -, z nejakeho duvodu se oddeloval od latky. Pinguin vymenil ten tunel za novy a je klid.
Etheric píše:V Asii je dělá téměř všechno, Deuter, Osprey, Lowe Alpine....
Proc beres fps jeho iluze??? Chudak, ted uz asi zanevre i na Osprey. A co vic, i na noveho favorita - Gregory, ktery taky nektere batohy nechava delat "nekde za velkou louzi"... :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Bertik V. » pon čer 22, 2020 14:09

Ono už je asi jedno co to je značku pokud neberu Loap, Quechua, Husky... Mám problém třeba u new Aircontactu s tunelem pod horním víkem kde ten matroš je slabej a jak stáhnu šňůrku tak se odírá. Loni když byl nový, tak vypadla špatně nalisovaná průchodka na šňůrce. U starého Aircontactu to nebylo.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pon čer 22, 2020 14:25

Bohuzel, asi mas pravdu. Sice o tech novych materialech si prectes, jak jsou sice tenci, lehci ale pritom odolnejsi nez stare, ale bud to neplati vubec nebo plati pouze pro nektere pouziti a v nekterych pripadech.
Potom se Ti stane, ze si koupis novy vyslovene skialpovy ruksak, ktery je naprosto fajn - pokud lyze das na nej pouze jednym konkretnim zpusobem a jeste je uchytis konkretnim zpusobem a lyze jsou sirsi nez X mm ale uzsi nez Y mm. Jinak Ti za par vyletu predrou matros.
Nebo mas "bezpecnou" kapsu na ulozeni macek - jen Ti zapomeli rict, ze je tam musis ulozit v obalu, jinak ten tlusti a pevny material sice nepropichnou, zato jej vsak hroty naprosto rozedrou.
Nebo vychvaluji novy material zad jako uplne super prodysny, coz je pravda - jen nereknou, ze za dva-tri vyslapy do kopce, kdy se prece jen trochu zapotis jej zasmradis tak, ze se Te i kamzici budou drzet alespon 100 m daleko. Jedine reseni je batoh oprat/namacet - jenze se to podle navodu nesmi, mas jej cistit pouze otiranim vlhkym hadrem.
... :evil:

Edit: to abych o vylepsenych detailech radeji ani nemluvil, ty se uz tady rozebiraly.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » pon čer 22, 2020 14:55

celkem se mi líbí jaké tu o mě píšete nesmyslné hodnocení, raději ostatní nehodnoťte, protože o nich víte z pár přečtených příspěvku tak akorát velké kulové, několikrát jsem tady konkrétně psal co jsem od Pinguinu kdysi měl, a že už nikdy více
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pon čer 22, 2020 15:55

Zajimave, ja si pamatuji od Tebe za poslednych par let pouze prispevky typu "od Pinguinu uz nic nikdy vice" a odrazovani lidi od nich, ale na zadny, kde bys na konkretnim vyrobku uvadel konkretni vyrobni problem (tj. ne, ze Tobe to nevyhovuje tak jak to vyrobce udelal). :-k
Samozrejme, mozna se mylim a mozna mam kratkou pamet.

Nebylo by ale lepsi, kdybys misto vylevu, jak od nich ani zadarmo napsal, jake mas vytky ke konkretnimu vyrobku - nebo alespon k tomu vyrobci? To bychom si o Tebe nemuseli psat podle Tebe "nesmyslne hodnoceni".
My to pripomina, jak jsi se na mne zacal certit, kdyz jsem napsal o terenu neco ve smyslu, ze tam (na konkretni misto, konkreti cestu) by fps nesel, ze to je teren "uz na neho moc", ze ani netusim kde Ty chodis, pricemz jsi tady mnohokrat popisoval, ze ty tezsi tereny uz nejsou pro Tebe, vcetne videoukazek "hranicniho" terenu, atd. To same ohledne me nekdejsi poznamky o tom, ze Ty nenosis Trango Cuby do terenu, pro ktere jsou urcene (tj. do tezsiho VHT a lehciho horolezeckeho).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Bertik V. » pon čer 22, 2020 16:29

apuka píše:Bohuzel, asi mas pravdu.


Řekl bych že to je jako u aut. Každou chvilku ti někdo tlačí nový model za cenu přitaženou za vlasy, přitom chceš 1,9 oktu z roku 2001 nebo něco na její způsob.
A tak je to se vším.
Chci bágl, důle užší než na vrchu, nic tam pořádně nedáš, má hlavně větrané popruhy a záda pod kterýma se potím pořád stejně. Životnost pět let a pozáruční servis nemožný ale má na sobě značku ktera je in. Kámoška si kupuje Gemmu, že dělají pořád takové ty verze...
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod barahir » pát čer 26, 2020 23:30

Ahoj, neberte to prosím tak, že jsem se sem zaregistroval, abych dělal reklamu. Spíš bych se chtěl trochu odvděčit, protože jsem tu načerpal spoustu tipů, jak vybrat batoh a nakonec jsem se rozhodl pro Osprey Atmos AG 65 II.

Takže k věci, mají ho zrovna hodně vyakčněný na Mallu ve verzi 50 l za 3309 Kč a 65 l za 3519 Kč (jen LG verze). To je myslím hodně solidní, za ty ceny nejsou ani na bazarech.

https://www.mall.cz/batohy/osprey-atmos ... ss-grey-lg
https://www.mall.cz/batohy/osprey-atmos ... ss-grey-lg

Dál tam mají tam v akci i nějaké Deutery, ale tam už jsem ty ceny nezkoumal.
barahir
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát čer 26, 2020 23:24

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » pon říj 5, 2020 13:58

- jsem tedy asi pěkně prováhal koupi Gregory Optic 58, v Alpsportu je už nemají, a ani na Gregory stránkách nemají velikost L
- nejhorší je ale to, že jiný podobny (od jiných osvědčených výrobců) jako je Gregory Optic 58 nikde nenacházím?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pon říj 5, 2020 15:23

Tak si ji kup nekde jinde, v zahranici.
Modra za 136.5 EUR
Seda za 143,26 EUR.
Pokud se Ti libi Nemci vice nez Francouzy, tak na druhem miste maji i modrou za stejnou cenu.

Prodejce spolehlivy v obou pripadech. Vraceni bez problemu (u Hardloopu se Ti to mozna povede zdarma i z Cech, ale tvrdit to nechci).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » čtv říj 8, 2020 14:13

sice to do tématu nepatří, když tak to přesuňte jinam, v bergfreunde.de bych zakoupil, můžete prosím někdo popsat podrobnosti hlavně o postupu doručení do ČR? se v tom nákupu jaksi ztrácím
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv říj 8, 2020 15:08

Co bys chtel vedet? Pokud se lip vyznas v anglictine nez v nemcine, tak si spust bergfreunde.cz a vybirej anglicky. Dale budu psat o teto verzi stranky

Zbozi asi najdes, primi link mas tady, VYberes barvu a velikost, kliknes na "Add to cart", na okne, co vyskoci zase "Go to cart".

Na nove strance muzes zadat slevovy kod, pokud jsi zaregistroval svuj email nebo nejaky jiny, pokud mas do policka "Redeem you coucher" a kliknutim na "Redeem". Vyberes si "prvotni" zpusob platby- Paypal ("Go directly to PayPal" - to by Te melo primo hodit na prihlaseni se do Paypalu na jejich stranky) nebo normalne ("GO TO CHECKOUT"). Potom si vyberes, jestli se chces prihlasit jako existujici zakaznik, vytvorit si registraci (a potom pokracovat) nebo si objednas jako host (cast "GUEST ORDER", kliknout na "ORDER AS GUEST"). Dale popisu jak to funguje pri objednani bez registrace, jako host.

Vyplnis svuj email, na ktery si objednavas, prvni checkbx zaskrtnes (to je, ze souhlasis se vseob. podminkami), druhy nezaskrtavej, pokud nechces dostavat jejich maily. VYbers jestli jsi Mr. (pan) nebo Ms. (pani/slecna) nebo Company (fabrika). Zadas postupne Jmeno, Prijmeni, Ulici a cislo domu, potom je mozne nepovinne zadat doplnujici radek pro adresu, PSC a Mesto, vyberes Czech Republic a pripadne zadas Telefon (doporucuji, jinak se Ti kuryr nedovola). Ostatni nech jak to je (jen kdybys chtel poslat na jinou adresu nez je fakturace) a klikni na "GO TO PAYMENT TYPE".

Na dalsi obrazovce vyberes, jak chces platit (kreditka, zase moznost PayPal nebo debitka, rid se typem karty - MC, VISA, Maestro, Visa Elektron) a klikni na "CHECK YOUR ORDER". Normalne by tu jeste mela byt moznost si vybrat dopravu, bohuzel ted mi to nechce poradne dokoncit nacteni (zeby kvuli videokonferenci na pozadi, ktera mezitim zacala??? nebo spis mozna prohlizecem, ted jdu pres firemni proxy).

Jeste jednou muzes zkontrolovat objednavku. Bohuzel, jak jsem psal, ted mi to nenacte, ale mel bys tam mit tlacitko na zaplaceni, po jehoz prokliknuti by jsi mel zadat udaje ke karte a zase tlacitko a potom jako normalne pri platbe kartou.
Prijde Ti email s udaji, rekapitulace objednavky. Potom postupne, jak budou zpracovavat prijde jeste par emalu az na tom o expedici bude i link na sledovani baliku. Normalne ja si od nich zvyknu posilat DHL-kem.

Doufam, ze Ti to takto staci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » pát říj 9, 2020 10:39

díky, to je přesně co jsem chtěl vědět, akorát nenacházím tu část o zvolení si možnosti dopravy do ČR, hlavně přičtení se částky za dopravu do ČR k ceně batohu, zítra zkusí udělat objednávku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » ned říj 11, 2020 9:40

tak se snad objednávka Gregory Optic 58 povedla, a snad i přijde
P.S.
doprava z bergfreunde při koupi nad 100 EUR je i do ČR zdarma, proto mě to mátlo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » pát říj 23, 2020 22:11

sobb píše:teď máme v záběhu toho výše zmíněného Montane Yupika, uvidíme, jak se ukáže na Severu.
Otestovali jsme Montane Yupik 65 i na Severu, nakonec mnohem déle, než bylo v plánu :)
Překvapuje mě malá pozornost, jakou si tenhle báglík vysloužil. Pro někoho, kdo hledá slušný turistický batoh bez velkého předního vstupu (jen s klasickým přístupem do spodní komory), je velmi dobrou volbou. Přijatelná váha – 1600g, povedený zádový systém, množství „pičičand“ tak akorát, překvapivě nízká cena. Dobře posloužil i v zimních podmínkách, i když lyže jsme na něj nakonec připevnit nepotřebovali, ty byly stále na sněhu :) Uchycení sněžnic v pohodě.
Je to spíše batoh pro trošku vyšší postavu/delší záda, Laďovi sedí výborně, mně je o něco větší, než by měl být. Pro sebe bych si ho nekoupila, ale jako lehký společný batoh na jednodenní výlety či na střídání v zimě, kdy jeden táhne pulk a druhý má batoh, je OK i pro mne. Taky nemusím sledovat každýho ftáka na obloze :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod gerlach » ned říj 25, 2020 23:41

Ahoj, mám dotaz na uživatele batohů Gregory. Batoh je samozřejmě nejlepší přímo vyzkoušet, ale rád bych se i
tak zeptal zda někdo zkoušel vybírat dle jejich průvodce velikostmi (https://eu.gregorypacks.com/cz-en/fit-and-sizing/) nebo alespoň zpětně dokáže zhodnotit její pravdivost? Měřím 186cm a nemohu prostě uvěřit, že bych jen o 0,3 mm měl velikost M - délka zad mi vyšla dle jejich průvodce na 46,0 cm. Ještě pro upřesnění, zájem mám o Gregory Optic (48l), který ve velikosti M prostě není v Evropě už k sehnání. Kdybych měl věřit tomu jejich průvodce, tak velikost L, které ještě jsou nemá cenu ani objednávat :/ . . . děkuji za názor!
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » pon říj 26, 2020 8:57

gerlach píše:Měřím 186cm a nemohu prostě uvěřit, že bych jen o 0,3 mm měl velikost M - délka zad mi vyšla dle jejich průvodce na 46,0 cm.


:shock:
To vypadáš jako pavouk sekáč, ne?
:twisted:
Já mám 178cm a záda mám 51...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pon říj 26, 2020 9:01

gerlach píše:Gregory Optic (48l), který ve velikosti M prostě není v Evropě už k sehnání
Ale je..., napriklad tady, kdyz budes hledat velikost MD, taky sem-tam najdes.

46cm mas u Opticu presne na rozhrani S a M (resp. v jejich nazvoslovi SM / MD).

Jinak nevim, proc se divis ohledne velikosti - velikost zad nema zadnou primou souvislost s vyskou tela. Klidne mohou mit stejne vysoci lide rozdil v delce zad i 10 cm. Pomery v delce nohy/trup/krk/hlava jsou fakt pekne promenlive.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod gerlach » pon říj 26, 2020 9:08

dudy píše::shock: To vypadáš jako pavouk sekáč, ne?

:D jako delší nohy o trochu mám, jako pavouka už mě kdysi i někdo označil, ale opravdu si nemyslím (nebo spíše nemyslel), že by nepoměr v délce vrchní a dolní části těla byl až tak výrazný. V jednom obchodě mi i odepsali, že známí se 180-182cm mají buď M a někteří i L. Tak jsem si říkal, že "L" je téměř jasná volba dokud mi nebyly změřeny (doktorkou(!), takže opravdu věřím, že od správného obratle .)) záda dle jejich návodu . . .
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pon říj 26, 2020 9:19

Podivej, syn je ode mne vyssi asi o centimetr, kdyz se vytahne, tak o dva. Zato ma nohy delsi skoro o 10 cm a hlavu s krkem o dalsich par cm. Takze bych predpokladal, ze zada bude mit o vice nez 10 cm kratsi. Bohuzel, na ruksaku to nezjistim, protoze on vubec neresi, jestli S/M/L, ale zkusi a kdyz mu jakz-takz sedi, tak pouziva. No a mame stejny ruksak s jednou "oficialni" delkou zad. Kym si obcas pujcisl muj, tak jsem mu nastavil "neoficialne" o par cm kratsi zada, ale kdyz si koupil novy stejny, tak si nic nenastavoval a i tak mu sedi (stejne jako mne) dobre.
Proste i ruksak dane delky zad muzes nastavenim ruznych popruhu prizpusobit na nejaky rozsah skutecne delky zad cloveka a bude sedet dobre.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod AntoninLoch » sob říj 31, 2020 11:43

barahir píše:Ahoj, neberte to prosím tak, že jsem se sem zaregistroval, abych dělal reklamu. Spíš bych se chtěl trochu odvděčit, protože jsem tu načerpal spoustu tipů, jak vybrat batoh a nakonec jsem se rozhodl pro Osprey Atmos AG 65 II.

Jak jste s Ospreyem zatím spokojený? Jak tak hledám, tak jsou to asi nejoblíbenější batohy ve většině srovnání, třeba <spam_link_smazan> to vyloženě ovládly. Nikdy jsem od nich batoh neměl, ale teď ho zvažuju, jen se nedostanu nikam, abych si ho "osahal", tak se chci zeptat, jaký je na omak materiál? Vydrží nešetrný zacházení v horách, nebo se mi za chvíli rozpadne?
Naposledy upravil mike dne sob říj 31, 2020 17:59, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena kompletni citace, spam link smazan
AntoninLoch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv dub 16, 2020 11:25

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 31, 2020 11:50

gerlach
k tomu snad jen mohu rict, ze moje zada delky 52cm na damskych 168cm sou fakt lahudka pri zhaneni batohu :D

antoninloch
kamos ma tusim 55 (mozna 65 ale nechci kecat) a je s nim hodne spokojenej, ze lepsi bagl nemel
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » sob říj 31, 2020 12:50

@AntoninLoch

A není náhodou ten odkaz na ty samé stránky, co už ti jednou smazali jako spam?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » sob říj 31, 2020 13:51

gerlach píše:Měřím 186cm a nemohu prostě uvěřit, že bych jen o 0,3 mm měl velikost M - délka zad mi vyšla dle jejich průvodce na 46,0 cm. Ještě pro upřesnění, zájem mám o Gregory Optic (48l), který ve velikosti M prostě není v Evropě už k sehnání. Kdybych měl věřit tomu jejich průvodce, tak velikost L, které ještě jsou nemá cenu ani objednávat

měřím cca 195 cm a záda u batohu potřebuji cca 55 cm, Gregory Optic 48 a 58 mam o velikost L, dle mě by ti byl Gregory Optic o velikost L dlouhý, potřebuješ velikost M
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » sob říj 31, 2020 18:00

dudy píše:A není náhodou ten odkaz na ty samé stránky, co už ti jednou smazali jako spam?

Uz si nevzpominam, ale mozne to je.

@AntoninLoch: jeste jednou a bude ban bez dalsiho varovani. Spammery na OF nechceme [-X
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod gerlach » pon lis 2, 2020 15:43

apuka píše:Jinak nevim, proc se divis ohledne velikosti - velikost zad nema zadnou primou souvislost s vyskou tela. Klidne mohou mit stejne vysoci lide rozdil v delce zad i 10 cm. Pomery v delce nohy/trup/krk/hlava jsou fakt pekne promenlive ...


No to jsem si i rikal, ale i tak to bylo pro mě těžko uvěřitelné, fakt jsem si nikdy neuvědomil, že by to bylo v mém případě takové extrémní. Ale tak je taky prostě daň za totální nezkušenost, bude to první batoh, který si budu sám vybírat - dosud jsem jen přijímal ve formě daru či zdědil :D. Chtěl jsem ověřit proto alespoň, zda si byl někdo schopen správně vybrat batoh dle jejich průvodce. Ale už jsem se s tím srovnal, ten průvodce bude určitě ok. Za ten tip děkuji, bohužel jsem zaváhal a už není, budu hledat dále, ale škoda, ta cena byla bezkonkurenční, našel jsem už zase o cca litr dráž :/

Mawenzi píše: k tomu snad jen mohu rict, ze moje zada delky 52cm na damskych 168cm sou fakt lahudka pri zhaneni batohu :D


Cítím se hned o trochu lépe :D.

fps píše: měřím cca 195 cm a záda u batohu potřebuji cca 55 cm, Gregory Optic 48 a 58 mam o velikost L, dle mě by ti byl Gregory Optic o velikost L dlouhý, potřebuješ velikost M


díky moc za radu!
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 18, 2020 6:43

asi bych neverila ze to reknu, ale mam ted k dispozici na vyzkouseni osprey aura 65 (mohla sem mit jeste aether) a ty batohy maj konstrukci fakt vymakanou, 14kg - jen v obyvaku (12 kg + batoh) mi prisly docela v pohode.

vim, ze v minulosti sem se na atmos/auru divala skepticky protoze vaha batohu ale on ten zadovej system je fakt asi uplne skvelej.

su zvedava, co reknu, az ho vyzkousim
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » pát pro 18, 2020 7:01

Do toho batohu byses vlezla pomalu celá :)
V obýváku je všechno pohodlný. Přidej si ještě cca 2kg zátěže na každou nohu, dej na záda 14kg a šup do terénu. Nebudeme si nic namlouvat, na tento druh turistiky já bych neměl ani psychicky, ani fyzicky. A to ani v létě v ideálním počasí, s takovou zátěží
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 18, 2020 8:44

pokud potahnu tezkej bagl, tak mit stejnou vahu v batohu, co ji dobre neroznasi nebo v batohu co ji roznasi skvele je rozdil.

jasne, ze tu vahu musim nest tak jak tak.

aktualne se do 50l nejsu schopna zabalit objemove a ovesenej batoh milionem veci jen rozhodi teziste a zhorsi vsechno.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Batohy