Batoh 35-45 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mitau » úte zář 24, 2019 22:28

V tom pripade zkus nepouzivat prepazku mezi spodni a horni komorou. Spousta lidi (vcetne me) u batohu do 40l nepouziva rozdeleni na dve komory. Veci se pak v batohu snaz narovnaji tak, aby te netlacily do zad. Treba to bude ze zacatku nezvyk, ale kdyz stejne mas spacak v nejakem obalu, tak spojenim komor o mnoho neprijdes (stale budes moct rozepnout zip dole a vytahnout spacak bez vybalovani vseho z batohu).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » stř zář 25, 2019 8:07

Teď jsi nejsem jist jak je to u nižších rad ale na Atmosu jde spodní přepážka docela dost nastavit tak se koukni jestli to samé nejde u Stratosu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » stř zář 25, 2019 10:43

mitau píše:Veci se pak v batohu snaz narovnaji tak, aby te netlacily do zad.
Michal82 píše:se koukni jestli to samé nejde u Stratosu
:(( :(( :(( KLuci, kluci, co tak si precist, o cem je rec? Bertik V. pise o Kestrelu a ze mu "nesedi zada ve spodni casti". Takze rady jak udelat aby veci pres zada netlacili a zkontrolovat moznosti u Stratosu jsou trochu mimo...

@Bertik V.: mozna by stalo za to trochu se rozepsat, v cem nesedi, jak se to projevuje (pocitove). Potom se da zkusit neco vymyslet, jak to zlepsit.
Pokud TI nesedi bederak vyskove, je mozne se trochu pohrat spise s nastavenim ramennych popruhu a jejich pritazenim/uvolnenim u krku tak aby co nejlepe bederak dopadaval, kam potrebujes. Trochu toto muze pomoci i co se tyce sirky.
Ale presne nevim, co mas za problem, takze to muze byt vykryk do tmy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » stř zář 25, 2019 13:05

Apuka ano ano co si to přečíst ;) já reagoval jen na tu poznámku kde píše ze spodní komora je moc mala a další na to zas ať ji zruší protože u malého batohu je dělení komor skoro zbytecne.

O zádech jsem nic nepsal ani o uspořádání věci v batohu ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » stř zář 25, 2019 14:34

Michal82 píše:O zádech jsem nic nepsal ani o uspořádání věci v batohu
#-o #-o #-o
apuka píše:co tak si precist, o cem je rec?
:wink:
Jsem psal o dvou "mimochodnych" reakcich, jedne Tvoji a jedne od mitau. Vypada, ze Ty sis vzal oba na sebe :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mitau » stř zář 25, 2019 14:53

Nevim, me na mem doporuceni neprijde nic spatneho. Zkusim shrnout, jak to ja chapu se svoji ctenarskou gramotnosti:
1) Bertik pise, ze pri nalozeni nahodne zateze mu Kestrel sedi, ale pri nabaleni se na vikend uz ne
2) Mawe doporucuje zkusit jinak zabalit batoh, aby nebyla dolni komora tak precpana
3) Bertik souhlasi, ze to tim muze byt. Kvuli male spodni komore u Kestrelu mu ale prijde, ze moc jinak se do batohu zabalit nemuze (Zde je zminka o Stratosu, ale jen mimochodem. Dal na Stratos nikdo nereaguje, protoze tam diky pevnejsim zadum neni problem ani pri narvane spodni komore)
4) Doporucuji nepouzivat u Kestrelu prepazku, aby se Bertik mohl jinak zabalit

Uznavam, ze mam zkusenosti jen s vice odlehcenymi batohy (Talon, Mutant), ale kdyz se hodne nalozi, tak se mohou vyboulit zada a bude to tlacit. Ostatne i kdyz se narve mestsky batuzek, tak se zmeni v "kouli", ktera se nepohodlne nosi. Proto obcas i do zabaleneho batohu prastim v miste zad, abych je "vyboulil dovntir batohu", aby batoh sedel pohodlne. Nevim, jestli ma Kestrel tak mekka zada, ze je tam podobna situace, ale prijde mi to dost pravdepodobne. Taky je toto vysvetleni v souladu s tim, ze u Stratose s podobne narvanou spodni komorou problem neni - zada batohu nejsou primo na zadech cloveka, takze jejich drobne vybouleni ven nevadi (jen se malicko zmensi prostor pod sitkou)

@apuka: Uznavam, ze jsem vyslovene nenapsal, jestli mluvim o Kastrelu nebo Stratosu, ale prave mi prislo, ze protoze moje reakce dava smysl pro Kestrel (a bezproblemovy Stratos prece nikdo neresi), tak to neni potreba. Jestli jsi to z toho spatne pochopil, tak se omlouvam. Kazdopadne mi prijde, ze to urcite nebyl duvod tady na me s Michalem pokrikovat "Kluci, kluci"
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 25, 2019 16:37

apuka - navic bych rekla, ze michal se proste jen upsal (ve stratosu), ale logika zustava stejna

mitau
kestrel ma prave ty zada mekci, takze presne jak pises, muze dojit k tomu, ze se natvaruji trochu jinak a uz to pocitove nesedi a ja osobne mam zkusenosti s tim, ze pokud me blbe nalozenej kestrel nekde stval, tak na zadech jakoby nad bederakem. Ja tvoji reakci pochopila uplne v kontextu debaty (a nakonec je zase uplne jedno o jakym batohu se mluvi konkretne, protoze to s tou prepazkou funguje obecne). Ja treba spodni komoru taky vubec nepouzivam ani u batohu, ktere ji maji.

Ale treba prave to miluju na talonu, ze ho muzu nacpat fakt uplne jakkoli, poloprazdnej, naslapanej a je dycky OK. U kestrelu se mi stavalo, ze obcas sem nekde neco moc natlacila nebo kdyz byl poloprazdnej, tak mi proste ve spodni casti zad nesedel tak pohodlne. Jasne, ze spodni cast zad a bederak neni uplne to stejny, ale tak za vyzkouseni nic neda.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » stř zář 25, 2019 19:38

Mawenzi píše:U kestrelu se mi stavalo, ze obcas sem nekde neco moc natlacila nebo kdyz byl poloprazdnej, tak mi proste ve spodni casti zad nesedel tak pohodlne. Jasne, ze spodni cast zad a bederak neni uplne to stejny, ale tak za vyzkouseni nic neda.


Trošku jsem to dnes vyladil tak je to lepší i když ramenní popruhy by mohly být více od sebe šité a delší. Akorát nevím jak dlouho budu obsah přeskládávat někde ráno na horách tak aby mě ruksak seděl na zádech celý den. Asi jsem měl dát na zkušenosti některých uživatelů.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mitau » stř zář 25, 2019 22:54

Moje obecna rada je batoh nenaplnit uplne k prasknuti a po zabaleni ho v ruce lehce prohnout (nebo do nej nekolikrat prastit - ignoruj nechapave pohledy okoli :D ) tak, jak bude ohnuty na zadech. To mi vetsinou staci. Cekla bych, ze v zavislosti na velikosti spacaku bude hlavni rozdil, jesetli spacak umistis vodorovne nebo svisle. Ja se ho ze zvyku snazil davat vodorovne, ale realne je svisle umisteni skoro praktictejsi a navic se tak predejde prave vypouknuti zad v dolni casti.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » čtv zář 26, 2019 6:03

natvarovani rukou taky nekdy praktikuju :D

Bertik
kdyz vytunis jak to sbalit, budes to pak uz delat porad vetsinou stejne

- ja nosivala na jedny pulce karosku na vysku zlite a na druhy pulce navysoko spacak, a na to kramy (kestrel48), ono tam zustaval dole pak sem tam prostor a slo to na cloveka pak natvarovat lip, nez spacak nalezato dolu, obskladat vecma a napechovat "do plnyho objemu sirky" ale tak stat se taky muze, ze nakonec si nesednete... a bud si ho nechas na vylety bez spani a dokoupis jinej (jasne, mit 2 podobny nekomu prijde jako blbost, ale zase je budes mit 2x tak dlouho), nebo najdes svuj zpusob baleni a pak i v terenu to zabalis +- napohodu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv zář 26, 2019 9:03

Jak jsem psal sve zkusenosti s Kestrelem (uz ani nevim, jestli 38 /spise/ nebo 48, ale z tohoto hlediska je to jedno), vypada, ze ten nema zada moc vyztuzena nicim jinym nez tou "penovou mrizkou". A ta neni nijak pevna - spatne ulozene (nebo vzpricene v pripade mene naplozeneho batohu) tvrdsi veci pres ni dost tlaci do zad. Takze predpokladam, ze ani samotny tvar zad sam od sebe moc drzet nebude, resp. se bude menit v zavislosti na nalozeni a vecev v nem. Ale prekvapilo by me, kdyby toto ovlivnovalo i samotny bederak - tam je batoh prece jen pevnejsi.
Dalsi vec, co jsem sice zazil u dvou jinych batozich (od Mammutu) ale podle vseho by k tomu mohlo dojit i u Kestrela je, ze podelne vyztuzeni zad od urciteho zatizeni jako by nedrzel az uplne dole ale skoncil tesne nad (dozadu "prodlouzenym") bederakem a proto tam zada jakoby se trochu "ohla" smerem dovnitr do batohu, resp. jako by se prave ten "prodlouzeny bederak" nad zadkem byl vytlaceny smerem k telu. A to potom sedel uplne jinak jako kdyz byl batoh zatizeny mene, proste bederak byl jaksi "nesvuj". Najednou se z perfektne sediciho batohu stalo neco, co se muselo kazdou chvili na bedrech (a posleze i na ramenou) napravovat - tu nechat trochu "nadskocit", tu posunout batohem o centimetr doleva/doprava, proste furt jsem na to musel myslet a vrtet s batohem jako bych mel vsi. Nastesti jen doma pri zkouseni... Tak me jen napadlo, ze zada Kestrelu by toto mohla taky zpusobovat - samozrejme, zavisi to i od konkretnich zad, na kterych ten batoh je.
Jako reseni tohoto problemu me napadlo jedine dat do zadni casti batohu svoji vlastni "vyztuhu", alespon kus penove karimatky nebo platu plastu. Nevim, jestli by to opravdu problem vyresilo (nevim, jak zabezpecit, aby "vyztuha" zustala na miste a nevysunula se ani o kousek vys), rozhodne by to ale nebylo konfortni reseni a gramhonici by asi zurili.

Rada nepouzivat spodni kapsu by asi byla dost neprijemna pro nekoho, kdo si Kestrela vybral prave kvuli ni... (Nepamatuji si, jestli Bertik V. mel podobny pozadavek, takze netvrdim, ze on to taky chtel).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » pát zář 27, 2019 5:17

apuka píše:Rada nepouzivat spodni kapsu by asi byla dost neprijemna pro nekoho, kdo si Kestrela vybral prave kvuli ni... (Nepamatuji si, jestli Bertik V. mel podobny pozadavek, takze netvrdim, ze on to taky chtel).


Byl to požadavek - batoh kolem 35 l se dvěma komorama. Kdybych věděl kdysi že to tak dopadne, tak bych si nechal Guida 35+
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Etheric » pát zář 27, 2019 6:15

Objednal jsem na zkoušku LA Aeon 35.
Batoh má skvěle řešený kapsy, bederák skvěle padnoucí i pro hubený lidi. Co ale nechápu, jsou ramenní popruhy. Široký, byly by i pohodlný, avšak proč jsou progrca při svojí šířce tak daleko od sebe?? Bederák, kterej by seděl i anorektičce a ramenní popruhy na kulturistu ](*,)
Ač nerad, ale vracím. Jinak by mi vyhovoval a vlezu se do něj na týden, včetně vaření, stanu a nemalýho proviantu.
Achjo, takže zas hledat dál
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 7, 2019 12:36

BertikV
tak vidim, ze nakonec ste si nesedli s kestrelem, skoda...

Ja se asi rozhodla, ze koupim ten stratos36. ted sem ho mela zase na vandru pujcenej a je fajn, jeste s nim pojedu na 4dny po chatach.

zkousela sem jen na zada atmos a zdal se mi uplne bozi, ale 50l asi nechci + cena... ale nevim, kolok toho v nem bylo.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » pon říj 7, 2019 13:11

Maw, je mě ho líto dát pryč ale zkoušel jsem varianty skládání věcí do něj, nastavení zad a pořád to není 100%. Když záda nastavím na délku, zas mám pocit že popruhy jsou šité moc blízko sebe a krátké takže mě to zlobí kolem krku atd atd. Třeba ho neprodám a zůstane doma... Ale když jsem ho měl na zádech a měl zhodnotit můj vnitřní dojem, tak bych dal tak za 2 možná za 3.
Tím ale neříkám že to je šunt, kvalita zpracování, šití, materiál to všechna čest.
V sobotu jsem zkoušel přes určité výhrady new Trail 36PRO, záda boží, tvarování zad prostě to, na co jsem zvyklej. Jedině že bych zkřížil Kestrela a toho Dojtra dohromady. Zatím asi nic stejně kupovat nebudu, možná na příští jaro nejdřív.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 7, 2019 13:22

bertikV
jasny, osobni dojem nakonec casto nesouvisi se zpracovanim ani kvalitou, stejne jako mi vubec neset ten proklamovanej gregory optic vypada skvele ale uz v obchode sem vedela, ze spatny...

blby je, ze zkousis, zkousis, kpuois, vemes ven a blby... asi nebudes prvni ani posledni clovek, co se mu to stane...

ja treba nikdy nepouzivam.spodni komoru ale stratos36 ji ma napevno a celkem teda muzu rict, ze jeji pouziti, (minule sem.si ji nevsimla:D) na spacak neni vubec spatny...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Etheric » úte říj 8, 2019 5:24

Spodní komora má i svoje výhody, drží všechny těžší věci vejš a zlepšuje tak těžiště, obzvlášť u tak vysokýho batohu. Ten Stratos vypadá na 36l opravdu mega velkej, taky je dost těžkej, kilo a půl mi přijde fakt hodně na tuhle litráž, ale pokud se dobře nosí, čert to vem ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » ned říj 13, 2019 11:42

Maw tak asi toho Kestrela budu muset nechat doma no... Jsem přemýšlel že se na to vykašlu a zkusím použít new odlehčeného Aircontacta 45+10 i na dvoudenní akce s chatou teď na podzim a pak v zimě i se sněžnicema, jak to všechno vychodí, než vymýšlet blbosti. Velikostně oproti Kestrelu a Trailu tam rozdíl ani není a rozdíl hmotnosti není skoro poznat.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 14, 2019 8:19

bertikV
to asi nechapu, jako ze o nej neni zajem ke koupi? a nerikals, ze aspon na akce bez spacaku je fajn?

ja ted nosila 3 dny stratose 36l nalehko mezi ubytkama a dost sem si to nakonec oblibila i tu spodni komoru, kde mam narvany hadry a to sem driv byla celkem odpurce spodnich komor (asi ze se mi tam nikdy nic neveslo:D

ale pokud toho stratose koupim, bude dilema zda dat pryc talon 33 nebo talon 44.. pac ted to mam ty litraze uplne dementne
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » pon říj 14, 2019 9:20

To chceš tedy celoročně toho Stratose? S tím Kestrelem jak jsem psal, nepřirostl me moc k srdci a zájem o něj moc není.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pon říj 14, 2019 11:55

Bertik V. píše:zájem o něj moc není
Ber toto pouze jako technickou poznamku.

Nabidl jsi batoh k prodeji presne pred tydnem. To si myslis, ze hned se nekdo ozve? Mne se zda, ze ted stejne je nejaky "mensi pohyb" na OF, asi kazdy resi babi leto. Chvili si pockej, mozna budes prekvapeny. Pripadne podej inzerat i nekde jinde (pohora, bazos, akro, co ja vim, v tom se moc nevyznam...)

Za chvili jsou Vanoce, v nejhorsim bude vetsi zajem na jare, az zacne nova sezona.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 14, 2019 16:27

BertikV
celorocne uplne ne, mam kestrel 68 jeste, ale akce cca duben - rijen by byly OK (vikendy natezko nebo vic dnu na chatach)

zkus ho dat i na FB, snad si kupce najde, tyden jak pise apuka neni moc
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 15, 2019 10:08

jeste ke stratos 36 dodam - vic se mi libi horni kapsa na drobnosti, ktera neni tak hluboka jak na talonech a lip se dosatram rukou pro smartphone, kdyz se dobre nalozi tak i stoji sam na zemi a predevsjm sem se dycky bala sitkyze i ve vetru bude fucet na zada ale neninotmu tak, ted o vikendu fucelo dost a vubec sem ten pocit zafukovani nemela + zada nebyly durch, takze po sundani paradoxne nehrozi ofouknuti nez vyhrabu bundu treba na pauzu...

asi sem si ten batoh totalne zamilovala.

sere me na nem jen jedna mala drobnost. Mam trochu v prdeli lopatku a pod ni nejaky srusty, kdyz chodim na rehabky a masaze tak dobry ale ta hrana ramu vychazi presne do mista, kde kduz blby tak ta lopatka tam tlaci a sere me to a boli, coz u bayohu bez sitky se nedeje tolik, pac v miste styku s lopatkou neni tvrda hrana, jako tady.

jasne, neni to chyba batohu a tlacil by me kazdej, ale tady ta hrana je pevna a je to vic neprijemny. boze ja bych si tak nejradsi lehla do jamy a nechala se zasypat...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » úte říj 15, 2019 11:16

Mawenzi píše:boze ja bych si tak nejradsi lehla do jamy a nechala se zasypat...
No, pri Tve smule by sis lehla na hranaty sutr, ktery by Te stejne tlacil do lopatky :wink: :lol:

Nepomohlo by se trochu pohrat s ramennyma popruhama? Uvolnit/pritahnout upnuti na vrchu a samotne popruhy. Par centaku se TI muze poloha "blbeho mista" posunout nekam, kde to nevadi.
Nebo podlozit to kusem stare penove karimatky?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 15, 2019 11:29

apuka
dik, ani mekkou prohluben mi nedoprejes :D nejsu si jista, jak by to fungovalo efektivne bez podlozeni cely sirky zad, aby batoh nebyl nestejnomerne a pak by se ztracela.vyhoda prodysnosti zad.

v kazdym pripade su rozhodnuta stratose 36l koupit, i za cenu tehle neprijemnosti.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » úte říj 15, 2019 17:21

Akorát u něj dávej bacha při pokládání na tvrdou podložku, ty spodní rohy jsou hned na ráně díky provedení rámu i když ta ochrana je masívní ale i tak. Jinak Stratos je asi nejpovedenější.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 18, 2019 6:40

Takze vysledek moji batohove anabaze... k narozeninam jsem dostala stratos 34...

a co ted s nim? myslim, ze mi bude chybet hlavne zapinani s vrchlikem, protoze tam pri prevozech taham "zrdcadlovku" a do verze se zipem proste ji pohodlne nenacpu beze strachu o zip a jeho dobre zapnuti...

napsala sem do RP, zda mi ho vymenej za 36l (ale nemaji ho na prodejne, takze tono to bude tezsi) anebo zvazuju, zda ho nevymenit za 24l na jednodenni vylety, kde mi zipovy zavirani nebude vadit... a litraz bude taky OK a proste z domu pujde asi talon 33 (nekde sem tu hledala bertikovo vyjadreni k startos34 a proctenim diskuze vic zpet, kterou sem predtim necetla mam jeste dve poznamky - 1) prej dle petra koska talon 44 sm staci skoro kazdymu... me byl malej, ale ja vazim mozna vic nez petr:D a su proti nemu mrnava. sm mi proste prislo jak na dite, drobnou zenu... mam oba talony ml a su spokojena
2) puvodni verze kesrrelu 48 se v uchyceni zadovyho oblouku prodrela ukotvevi presne jak je vyfoceno a pak vydrela diru do zad, zjistila sem to kdyz mi uprostred jeseniku zacalo neco dloubat nad zadkem... ale to ukotveni sem prosila poradne popruhovinou zhruba stejne jak puvodne od vyrobce + zaplata pres prodenou diru (ta by asi stacila ale ja su cita na svoje veci) a batoh byl 6let nosenej fakt intenzivne) takze ano, u starsich modelu se to stat mohlo ale asi su jedina, komu se to fakt stalo:D a hlavne samodomo ucinna oprava na 10 minut. )

mit 34l a k tomu kupovat 36l mi prijde blbost. na druhou stranu mam talon 33, talon 44, a k cemu stratos 34 kdyz na vandr je malo a na jednodenky pak bych mela talona i stratose s tim, ze budu chtit stratose stejne v te 36?

budu doufat, ze mi ho v rp vymeni.. ale...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » pát říj 18, 2019 16:32

Mawenzi píše:2) puvodni verze kesrrelu 48 se v uchyceni zadovyho oblouku prodrela ukotvevi presne jak je vyfoceno


Tímto chceš říct že se prodřelo to co jsem tu fotil a ptal se na to? Že by se moje tušení naplnilo?

Jinak myslím že ti to vymění, v RP je podle mě super přístup. Měnil jsem Kestrela M/L z eshopu za S/M na prodejně, z eshopu museli vrátit peníze (za dva týdny ani ne byly zpět) a menší verzi jsem vzal na prodejně.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 18, 2019 16:50

BertikV
jj presne to, co jsi fotil.

ten drat konci jakoby uckem a ta hrana konce dratu vydrela diru zboku (neproslo to rovne dolu, jak by se mohlo zdat) a jak.pri noseni, plneni vznika trochu vule tak tou dirou nakonec prolezl celej konec dratu a x vandru se musel.pak prodirat zadama.

az.do.osudneho dne kdy prosel skrz a zacal.me.dloubat do zadku. v terenu sem.jen zasila diru v zadech, coz pomohlo a doma zjistila, ze to je v boku vydreny a dala.zaplatu + to cely prekryla popruhovinou, pro jistoru i na druhy strane, kde uz to taky bylo lehce odreny, ale furt ne dira.

nicmene ja mela puvodni nejstarsi verzi a ten batoh byl hooodne tahanej, takze jako nejaky nenulovy riziko u toho modelu bylo (jak sou na tom novejsi nevim) ale myslim, ze kdyz by to clovek.pro jistotu jednou za rok prohlid, tak by tomu predesel. jasne, nechces neco kontrolovat, kdyz ani nevis co navic...

v RP spu ochotny vymeny, ale jen za zbozi na prodejne. v celym brne bohuzel neni 36 ml skladem, takze mi zbyva vymena leda za 24, ktera se mi celkem zamlouva, ale ma uni zada, coz znamena kratky a popruhy mam o 4 carky vysunuty, aby mi sedely... nebyt tech zad, mam jasno ale nevim... zitra pojedu do brna s baglem, vcera me ta vymena nenapadla, a nevim, za co to vymenit jinyho, jiny vybaveni nepotrebuju... takze vemu 24 i pres ty zada asi, i kdyz z nich nemam radost...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 18, 2019 17:00

nasla sem.fotku (zada na druhy strane deravy nebyly ale.asi sem.byla.paranoidni a vytunila to rovmou )
Přílohy
FB_IMG_15714140331892488.jpg
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Batohy