Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 6, 2018 13:43

Apuka - jo problémy mohou byt se vším. V první radě se na -40 nechystám - ne úmyslně. Těch -20 bylo fajn možná časem postoupim na -30 když bude klika ale myslím -40 pokud jdeš tak při změně muže byt snadno i -50 a to sou teploty ke kterým nám respekt a sám bych do nich na delší dobu nešel.

Jen sem se přál sobba zda to nějak řešily. Pro mne sou zatím cíleně teploty těch -20 strop při nějakém výkyvu -30.

Jinak myslím ze ty i většina zde diskutujících ste mysleli prezku která je stejná jak plastova ale je z kovu?
Proto sem vložil obrázek toho co používají na modelech LJK, LJK MODULAR (který původně vyšel s plastovou a tu zas nahradily za tuto) a RUCSACK 50 - u všech je tako ,,prezka/spona” nebo jak to nazvat.

Ale budu mít dva popruhy do bederaku tak to budu moci porovnat - Delrin plast/kovová spona.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod slezacekm » čtv pro 6, 2018 13:46

@ Michal: nevím jestli o tom už nepsal mike, ale třeba firmu Crux dělá ty přezky celkem zajímavě. Jedna část je kovová, druhá plastová. Údajně je to proto, že je lepší funkčnost právě v mrazech. Nicméně samozřejmě chápu, že tobě nejde primárně o funkčnost v mrazu, ale o odolnost proti "rozšlápnutí".
slezacekm
účastník
účastník

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 6, 2018 14:30

Slezacekm - nevím zda u Crux ale myslím u klattermusen to zde už někdo psal.

Nevím jako měl sem to na sobě chvilku ale ta spona (asi přesnější název než přezka) se mi ovládala snadno a moc si neumím představit jak by nějak zamrzla ze by se nedala ,,rozlomit”
Od oka materiál měl tak 3 mm a byla to nějaká slitina.

Ale jak sem psal - budu mít i původní popruh s plastovou takže v tom nevidím problém a mohu vyzkoušet obojí - kovovou nosit do běžných teplot a plastovou třeba do mrazu na sníh?

Jen mě opravdu zarazi jedna věc - ta značka krom těch batohu pro armádu dělá třeba i ty PULKY co sem dal video a oba modely co mají v nabídce mají postroj opět s touto kovovou sponou - a u takového vybavení je už přeci jasné ze je určené přímo na trvale použití do mrazů - tahat saně v plusu by asi byla blbost.

Přeci kdyby to nefungovalo tak tu sponu nahradí plastovou přezkou kor když je jinak bezne používají na utahovani méně zatížených popruhů - kompresaky na batohu na víka a td.
A když plastovou uvedly na tom novějším LJK a pak to opět nahradily kovovou.

Uvidím.

PS:
Jinak sem na tebe nezapomněl - jen sem batoh potřeboval a pak zas vypadl - ale pokud se nikdo neozve do konce roku tak bych ti Kajku poslal/předal a můžeš si ji půjčit na test - a potom ji pošleš Tomašovi který mi nabídl ze ji bude u sebe nabízet.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod slezacekm » čtv pro 6, 2018 17:14

@Michal: kletrmyskin to dela taky tak, ty jejich spony se mi ovladaji jeste lepe nez u Cruxu. osobne bych se nebal ani jedne moznosti

Dekuji, pokud ji nikdo nevezme, rad ji ozkousim. na predani se domluvime
slezacekm
účastník
účastník

Příspěvekod sobb » čtv pro 6, 2018 19:31

Michal82 píše:Od jaké teploty se budu divit? Na kovové věci sem si holou rukou šáhl na horách v -30 a nedivil jsem se ;)
Myslím, že teplota není úplně směrodatná, stačí, že je trochu víc pod nulou. Důležitější je to, co psal i Stani - ruce vyhřáté z rukavic, vlhká pokožka. Je dobrý na to myslet, pokud má člověk ve vybavení kovové součásti.
Otatně i ve vojenském "Polárním Manuálu" z roku tuším 1965 to neopomněli zmínit :mrgreen:

"Don't touch bare metal with bare hand at temperatures below freezing. They will stick, and you'll either lose some skin, freeze a hand, or be forced to urinate on the metal to warm it sufficiently for the hand to come free. If you stick both hands, you're in trouble."
Toitu te whenua – Leave the land undisturbed
sobb
Moderátor
Moderátor

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 6, 2018 19:52

Sobb - teď sem se skoro udusil u večeře :D

Představil jsem si situaci jak mi primrzly obě ruce na přezce a snažím se močit dostatečně vysoko abych je povolil :D vlastně nevím jak bych to v takové situaci dokázal, protože bych přirozeně močil dolu a do kalhot když bych si je nemohl sundat :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod sobb » čtv pro 6, 2018 20:15

I na toto mají vojáci v jiném odstavci odpověď:

"If you stick both hands, you'd better have a friend along."

Prostě kovové přezky nejsou nic pro sólisty :mrgreen:
Toitu te whenua – Leave the land undisturbed
sobb
Moderátor
Moderátor

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv pro 6, 2018 20:22

Asi bych radši zůstal přimrzlej ;)

Už je objednaná, tak dám pak časem vědět, no a nebo nedám :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod lojzmen » pát pro 7, 2018 23:40

sobb píše:Don't touch bare ...

Dík :-) taky jsem to tu teď poprskal.

Já přišel o kousíček jazyka. Bylo mi asi 12 a chtěl jsem to vyzkoušet, protože mne před tím varovali.
lojzmen
účastník
účastník

Předchozí

Zpět na Batohy