Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

nepromokave obaly do batohu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: nepromokave obaly do batohu

Příspěvekod mike » sob pro 3, 2016 17:13

Nevim, jak to delas, ale mne vetsinou vydrzi pytel na odpadky v pohode nejakych 10 dni venku. Mozna tak v jednom z 10 pripadu se mi stalo, ze jsem ho trhnul a musel pouzit nahradni. Je podstatne slabsi, nez taska z Billy, o tu bych se nebal vubec.

Jinak jsem srovnaval s temi eVENTovymi vaky, ty jsou hodne tezke, 40 g uz by se asi dalo. Jen ta otrava s balenim...
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » stř říj 3, 2018 0:25

Kdybyste nekdo shaneli ziplocy, ty prave Toppits Zipper, tak jsem je ted kupoval v Rakousku. Litrove v baleni po 12 kusech a meli je v Bille (Mallnitz) i Intersparu (Linz). V obou pripadech za 1.99 Eura baleni. Trilitrove bohuzel nemeli, ale treba nekde jinde jo.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » pon říj 8, 2018 19:33

Objevil jsem dneska nahodou v DM 3 litrove ziplocy: https://www.dm.cz/primapack-viceucelove ... 80487.html. Proti originalnim Toppits jsou o neco tenci, vazi 10 g proti 13 g, ale jinak vypadaji pouzitelne. Uvidim, kolik vydrzi v praxi. Maji tam i litrove, ale ty jsem nebral, tech mam ted dost: https://www.dm.cz/primapack-viceucelove ... 80463.html

Jeste jsem ted nasel v Tescu kombinaci 1l a 3l (jestli to spravne chapu): https://nakup.itesco.cz/groceries/cs-CZ ... 1020198278

Jinak by se mi docela hodila sada malych sacku se zaviranim (bez zipu), co jsem kdysi koupil a uz mi dosla. Sacky ruznych velikosti, nejmensi tak 5x8 cm (odhadem). Nevite nekdo o necem takovem?
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod apuka » pon říj 8, 2018 22:26

Vim. Tady by sis vybral. Maji tam napr. 60 x 80 mm. Ja jsem si koupil baleni takovych, ze se do sacku vleze akurat (stara) obcanka plus jine doklady (ridicak, kreditka, AV karticka) a do jednoho vetsiho davam mobil, kdyz jej nosim v naprsni kapse (kupodivu, dorykovy displej funguje pres folii). Blbe je, ze na doklady pouzivam uz pul roku jeden sacek (naucil jsem se je takto nosit furt i ve meste), zbylych 99 mi furt pada ze skrine :lol:.
Jen se TI asi neoplati zaplatit postovne pri te cene, takze se spise podivej po podobnem velko-/maloobchodu papirem v Praze. Jinak nejake kombinace jsem tam moc nevidel - ale ty vetsi se daji kopit i po jednom.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » pon říj 8, 2018 23:24

Jo, vybral, ale co bych pak delal s peti nebo sesti sty sacky? Plus to postovne. Libilo se mi to, co jsem mel, krabice s namichanymi velikostmi, dohromady jich bylo min, nez 100 a vystacila mi na spoustu let. Koupil jsem to nekde v drogerii, proto se ptam, jestli nekdo neco podobneho nevidel.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod scinkk » úte říj 9, 2018 7:02

IKEA má 6 velikosti v krabici po dvou velikostech, teď nevím kolik mají ty nejmenší ale to dohledas
MyFlickr - fotky ulovene cestou
scinkk
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod mike » úte říj 9, 2018 15:48

Myslis tohle? Mensi jsem nenasel a tohle je jeste moc velke.

Libilo by se mi to, co odkazoval apuka, akorat namichat 5 - 6 nejmensich velikosti po 15 - 20.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod FrantaKrajta » úte říj 9, 2018 18:56

Zeptal bych se u nejakeho dealera, kde to kupuji :D

Jinak ty trilitrove ikeacke jsme s uspechem nosili (skoro) plne vody i nasekaneho ledu z ledovce (jen par km ke spani), kupodivu to vydrzely, i kdyz jeden zacal prosakovat nekde v rohu, nejspis jsem ho predtim drbnul. Silnejsi by byly lepsi, ale co...
FrantaKrajta
účastník
účastník

Příspěvekod mike » úte říj 9, 2018 20:07

Trochu jsem zagooglil a nasel tohle. Maji prodejnu kousek od Pavlaku, tam mam obcas cestu, takze asi objednam 2 - 3 velikosti a stavim se tam. Akorat si budu muset vzit nejakou masku, aby mne nikdo nepoznal, kdyz polezu do takove prodejny :D
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod fps » čtv říj 11, 2018 11:33

tyhle sáčky mají snad v každém papírnictví, já je kupuji třeba tady, a mají tam i ty robustnější
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » čtv říj 11, 2018 20:30

V kazdem urcite ne, v par uz jsem se ptal. Nemaji je ani v drogeriich.

Ty AluFix sacky jsou jednak moc velke a jednak uz jsem je mel a jsou mizerne, proti originalu uplne jinde. Moc tenke, trhaji se a zipy se rozjizdeji. Ty male tam ale maji taky, prodejna je ve Slezske, to by slo. Diky za tip.
mike
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Batohy