Zlomená výztuha zad

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zlomená výztuha zad

Příspěvekod Scifoun » stř bře 8, 2017 18:43

Batoh mám zpět, původní výztuhy taky, nové prý budou za 2-3 týdny. Zlomená výztuha nezpůsobila vůbec žádné další poškození.
Můj dojem z obchodu je určitě lepší, než minule. HUDY prý po mně nic chtít nebude a co Deuter, to se uvidí. Prý obvykle (ale stalo se to jen párktrát) posílá výztuhy zdarma i tehdy, když je batoh dávno po záruce. Což by byl dobrý přístup. Možná tedy nebudu platit nic, i když reklamace nebyla uznána, ale slíbit to zatím nemůžou.
Na mém přesvědčení, že výztuha praskla v situaci, kdy by prasknout neměla, se ovšem nic nezměnilo.

Doma jsem poprvé v životě výztuhy vyndal a myslím, že už mám jasno ...

Omluvte prosím sníženou kvalitu. Fotky jsem dělal za umělého světla a s bleskem, a každý zdroj měl světlo jiné barvy.

1.JPG
Levá výztuha praskla v úrovni horní strany bederáku. Na obr. je batoh vzhůru nohama.


2.JPG
Zlomená váztuha je na více místech pošrábaná, většinou jen povrchově. Ale asi 1-2 cm nad lomem (na obr pod lomem) je ze strany do batohu (kde se materiál stlačuje) je citelný zásah do materiálu. Jakoby Vietnamcovi ujela bruska či co. Stěna výztuhy (která je dutá) je citelně oslabena. Ve skutečnosti to vypadá hůř než na fotce.


3.JPG
Obdobné poškození je i na druhé straně (kde je materiál namáhán v tahu). A zde, přesně v nejslabším místě, se výztuha zlomila.


Další fotky budou v novém příspěvku.
Scifoun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř led 6, 2016 18:41

Re: Zlomená výztuha zad

Příspěvekod Scifoun » stř bře 8, 2017 18:55

4.JPG
Pravá výztuha je zcela hladká, po ničem takovém ani stopy.


5.JPG
Profil obou výztuh na spodním konci (na horním je plastová koncovka).


6.JPG
Profil levé výztuhy v místě lomu. Nahoře je spodní část výztuhy, dole horní. Vlevo nahoře je tlouštka stěny jenom to lesklé, od čeho se odrazil blesk. Výš už to ubíhá dozadu.
Scifoun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř led 6, 2016 18:41

Re: Zlomená výztuha zad

Příspěvekod Scifoun » stř bře 8, 2017 19:01

7.JPG
Moc materiálu tam nenechal. Téměř se probrousil do dutiny.


Asi si zítra procvičím angličtinu. :((
Scifoun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř led 6, 2016 18:41

Re: Zlomená výztuha zad

Příspěvekod mike » stř bře 8, 2017 19:10

Vypada to, ze mas pravdu, zeslabeny material v kritickem miste. Jake jsou rozmery vyztuhy? Z fotek to neni uplne poznat, ale vypada to, ze je jen par mm silna a dost mne prekvapuje, ze ji takhle vylehcili (a zeslabili).

Deuteru to posli, co oni na to a hlavne ze jejich partner Hudy zamitnul reklamaci. Asi bych to zkusil nafotit trochu lip a na fotkach pak oznacil zeslabene/poskozene misto.

Jestli ti daji nove zdarma, tak vyreseno, ale neco nepekneho to rika o pristupu Hudy k reklamacim. Nejspis se na to ani poradne nepodivali, ale batoh byl evidentne pouzivany, a tak to pouzili jako zaminku k zamitnuti reklamace :vom:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zlomená výztuha zad

Příspěvekod wawrik » stř bře 8, 2017 19:31

Scifoun píše:Asi si zítra procvičím angličtinu. :((
:shock: A to majú v Hudy odvahu k tomuto písať o nadmernom opotrebení batohu? Asi by som trochu urobil vietor aj u nich.

Trochu ma najprv zmiatlo, že tie výstuhy máš pri tej fotke lomu (6) pretočené, ale inak to vyzerá, že sa to nedá nevyreklamovať :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Zlomená výztuha zad

Příspěvekod booze » stř bře 8, 2017 20:29

Tak to je vada matrialu, jak vysita ](*,)
Zas nejaky odbornik se na to ani nepodival. :roll:
Bud to na hrane dostalo pecku nebo to bylo degradovane pri ohybani.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zlomená výztuha zad

Příspěvekod Scifoun » čtv bře 9, 2017 16:52

Výztuha je asi 25 mm široká a asi 4 mm silná, nemůžu teď najít šupléru, tak jen podle pravítka. Stěny budou tlusté tak milimetr, nebo trochu víc. Na některých místech ale ani to.
Scifoun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř led 6, 2016 18:41

Re: Zlomená výztuha zad

Příspěvekod Vojtos » čtv bře 9, 2017 22:25

Mě tenkrát normálně poslali novou výztuhu ani jsem nic neplatil.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Zlomená výztuha zad

Příspěvekod Scifoun » čtv bře 23, 2017 17:35

Jsem zpět. Buď jsem úplně blbej nebo nevim...

Poslat mail do Deuteru nebylo tak lehké, jak bych čekal. Našel jsem akorát kontakní formulář na webových stránkách, kam jsem nemohl přiložit fotky. Alespoň jsem tedy poprosil o mailovou adresu, kam mám napsat. To bylo přesně před dvěma týdny. Odpovědi jsem se nedočkal.
Minulý týden (asi v úterý už nevím) jsem zkusil napsat na mail na info(zavinac)deuter.com, který jsem někde uviděl. Žádná odpověď. Stejné nové fotky jsem poslal i do HUDY, taky bez odpovědi.
Po týdnu jsem zkusil napsat Deuteru zprávu přes facebook. Konečně (a docela rychle) někdo odpověděl. Prý mám i fotky poslat touto cestou. Úplně nechápu, jak někdo může dávat přednost facebookovým zprávám před maily, když je text delší než dvě věty a jsou k tomu přílohy. Ale dobře, dál to šlo rychle, během jednoho dne jsme se domluvili.

Nicméně dosud neznám žádnou fungující emailovou adresu firmy Deuter :((
(Mimo UK a USA, k nim jsem něco našel.)

Já sice anglicky moc dobře neumím, ale mail (který jsem nakonec přepisoval do facebooku) mi kontroloval kolega, co umí fakt dobře. Takže byl velice zdvořilý, slušný a vůbec zcela správně.

Jedna ze šesti přiložených fotografií vypadala takto
6 The third look.JPG


Odpověď:

Hello Mirek,
this is Marco from Quality / Product Management at Deuter.
I also share the opinion of our partner Hudy. It is nearly impossible to make the frame brake like this. It's also no production error.

Did you by any chance have the backpack as on-flight or luggage on a plane travel?

We would also need the production number inside of the pack or a picture of the pack to check if we might have a spare frame for you.

Best regards
Naposledy upravil Scifoun dne čtv bře 23, 2017 20:08, celkově upraveno 1
Scifoun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř led 6, 2016 18:41

Re: Zlomená výztuha zad

Příspěvekod mike » čtv bře 23, 2017 18:56

Scifoun píše:Úplně nechápu, jak někdo může dávat přednost facebookovým zprávám před maily, když je text delší než dvě věty a jsou k tomu přílohy.

Nova FB generace. Maily nepouziva. Jde to rychleji, nez jsem cekal ](*,) Navic neumi poradne anglicky, resp. umi mluvit, ale ne psat: nearly impossible to make the frame brake like this. O mysleni ani nemluve, jak je videt z odpovedi.

Mozna byl tvuj puvodni text moc dlouhy, to tihle nezvladaji. Muzes zkusit kratce odpovedet a upozornit na fotku s poskozenim. A napsat, ze ac se jim to muze zdat impossible, tak se to presto stalo.

Jestli ti vyztuhu nakonec vymeni, tak OK, mas vyreseno. My ostatni si holt vyradime Deuter ze seznamu solidnich firem, protoze takhle solidni firma nekomunikuje :(( Klidne jim to napis. Solidni firma ma mail nebo odpovida na dotazy pres formular. FB je pro pubertaky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zlomená výztuha zad

Příspěvekod Scifoun » úte dub 11, 2017 15:08

Abych to nějak uzavřel.
Protestoval jsem - na facebooku, kde jinde. Žlutými rámečky upozornil na evidentně rozdílnou tlouštku materiálu v místě lomu a na referenčním místě na konci, atd.

Hello Mirek,
so our product manager responsible for the back systems also thinks that someone tried to bend the frame either into another form or back in position. The scratches seem to be coming from tongs or something similar.
We should have a new frame for you on stock.We will check this asap.


Po tomhle jsem si řek, že to nemám zapotřebí.

Poprosil jsem kamaráda, zda by to nešlo svařit. Druhý den byla výztuha svařená, kupodivu to vypadá dobře a docela tomu věřím. Zatěžkávací zkouška přijde za dva týdny, poté už dlouho (možná nikdy) na tak dlouhý výlet s tak hrozně těžkým batohem nepůjdu (nepotáhnu pouze tábornické vybavení, ale i dost nesouvisejících věcí).

Předmět doličný je tedy zničen. Pokud náhodou přijde nová výztuha (dám vědět), tak ji pro zichr vemu, i za peníze (pro zichr), ale už jim nevěřím ani pozdrav, a je mi to jedno. O poptání nové výztuhy jsem se dověděl spolu se zamítnutím reklamace 2. března a stále nic.

Trochu mě mrzí, že jsem si v březnu (kdy jsem si ještě myslel že problém je lokálnější) koupil ještě jeden nový Deuter ACT lite 50+10 (od jiného obchodníka) . Takže mám teď Deutery dva. Víc jich ale určitě nebude.
Prý mají jen 0,4 % oprávněných reklamací. Tak teď už vím přesně proč. To firmy s mnohem horší pověstí se chovají mnohem líp.

V batohu ani tak problém nevidím. Myslím, že ti Vietnamci u šících strojů pořád ještě odvádějí dobrou práci. Kladné vlastnosti Deuterů, o kterých se mluví, a kvůli kterým jsem si je i já koupil, moje batohy asi mají. U modelu Aircontact PRO by ty výztuhy měly být raději neduté, takto to je (přinejmenším potenciálně) slabší místo jinak opravdu těžko zničitelného batohu. Druhý batoh mám krátce, ale jeví se dobře.
Věřím, že kdyby moje výztuha nebyla oslabena přesně v nejnamáhanějším místě, ale třeba kus vedle (nebo vůbec), tak by nikdy nepraskla, a já byl dlouhá léta spokojený. Že jsem měl smůlu na kus, by mi ani nevadilo, to se může stát každému, ale od toho jsou reklamace. Nakonec pokud se vyřeší rychle, tak zákazník (aspoň já) skoro ani neví, že něco reklamoval a nemá důvod být nespokojený.

Dál to nelze popsat jinak než jako OBROVSKÉ ZKLAMÁNÍ.

Na závěr mé zkušenosti z posledních asi tří let, budu se držet oboru, takže žádná elektronika atd.

Dvakrát jsem reklamoval Hight Point, dvakrát Pinguin: Pokaždé opraveno maximálně za dva týdny, někdy do týdne. Naprosto bez keců.
Jednou Salewu: Vráceny peníze. Hned (chtěli si to prohlédnout - tedy hned, co to dostali) a bez keců.
Jednou Condor: Výměna za jiné stejné zboží. Hned (chtěli si to prohlédnout - hned, co to dostali) a bez keců.
Jednou Warp: Tady jsem spěchal, a proto jsem raději rovnou koupil náhradní díl a sám to rovnou opravil, k reklamaci nedošlo. Ale já to tak chtěl. Věřím, že by to bylo taky v pohodě.

Ne vždy byla chyba jednoznačná, a kdyby se chtěli trapně hádat, tak spíš mohli a někdy mohli mít i pravdu. V jednom případě u Pinguinu jsem na bezplatnou opravu nárok zcela objektivně neměl, ale asi pro ně bylo jednodušší to i tak prostě opravit a nic neřešit. Takže budu radši pětkrát reklamovat Pinguin než jednou Deuter.
Scifoun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř led 6, 2016 18:41

Re: Zlomená výztuha zad

Příspěvekod mike » úte dub 11, 2017 19:02

Smutny pribeh... Evidentne se rozhodli, zes to nejak udelal sam a nejsou z toho ochotni ustoupit. Napsal jsi jim doufam na ten FB, ze te velmi zklamali a ze uz si od nich nic nekoupis. Protoze negativni publicita je to jedine, co s nima muze pohnout. Kdyz uz jsi teda znicil predmet dolicny a nemuzes ho treba dat znalci na posouzeni.

BTW, svarovat hlinik a jeste v takovem namahanem miste? To fakt jde?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zlomená výztuha zad

Příspěvekod fps » čtv dub 13, 2017 8:00

mike píše:svarovat hlinik a jeste v takovem namahanem miste? To fakt jde?

proč by to nemělo jít, když to uděláš tak jak správně máš, tak to nebude žádný problém
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zlomená výztuha zad

Příspěvekod Scifoun » pon kvě 22, 2017 15:19

Svařená výztuha vše přežila. Na začátku výletu měl batoh 39 kg (na poslední chvíli jsem něco vyndal, jinak by měl 42). Myslím, že když nepraskla teď, tak už nepraskne. Takovou zátěž už nemám v plánu nosit.
Svařit hliník je určitě těžší než svařit železo, ale jde to.
Novou výztuhu stále nemám. Prvně poslali výztuhy na normální nepro Aircontact (nejsou stejné) a pak ty správné už nebyly. Došel jsem proto k závěru, že (v tom mají bordel, a proto) reklamaci neuznali, protože by nestihli opravu za 30 dní a museli by vracet peníze nebo dát nový batoh.
Scifoun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř led 6, 2016 18:41

Re: Zlomená výztuha zad

Příspěvekod RedneckBear » stř čer 28, 2017 17:21

Ahoj, omlouvam se, pokud sem prispeju spatne, ale nechtel jsem zakladat nove tema na svuj pofiderni dotaz ... :oops:

Muj dotaz - ohrozim nejak batoh, kdyz z nej ty vyztuhy vyndam? Mam batoh Willard Birch 50L (moc toho nenachodim, takze mi staci) a mam obavy, ze kdyz z nej ty vystuhy (kvuli strkani na vode do barelu) vyndam, tak jestli pak treba nezlomim nebo nejak jinak neposkodim takovou ohebnou desku, ktera je na zadove strane baglu (na te same strane, co jsou ty vystuhy) ...
RedneckBear
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř čer 28, 2017 17:12

Re: Zlomená výztuha zad

Příspěvekod booze » čtv čer 29, 2017 9:10

nicemu to nevadi, pokud se naucis dobre balit, tak tu vyztuhu ani nepotrebujes.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zlomená výztuha zad

Příspěvekod RedneckBear » čtv čer 29, 2017 11:54

booze píše:nicemu to nevadi, pokud se naucis dobre balit, tak tu vyztuhu ani nepotrebujes.


Diky za odpoved! :)

Jen pro upresneni - ony jsou v te zadove casti celkem 3 veci:
- 2 uzke dlouhe vyztuhy (hlinik? dural?), ktere jdou vyndat
- 1 vetsi deska z cehosi mekkeho, ktera vyndat nejde a o tu mam prave strach
RedneckBear
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř čer 28, 2017 17:12

Re: Zlomená výztuha zad

Příspěvekod booze » čtv čer 29, 2017 12:40

pokud je deska ohebna, tak to snad bude OK. Pokud je to polykarbonat mohla by prasknout.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zlomená výztuha zad

Příspěvekod apuka » čtv čer 29, 2017 12:55

Za normalnich okolnosti (u normalnich batohu slusnych znacek) pokud mas vyjimatelne vyztuze, tak jsou vyjimatelne proto, abys je mohl vyndat a nosit batoh bez nich a usetrit na vaze (a mohl mensim komfortem vice testovat sam sebe :-)).
Na druhe strane, ten batoh stoji tolik, ze kdyz praskne, neni to takova skoda, muze se koupit novy nebo to prasknute plato nahradit necim jinym, klidne asi ohebnejsim kusem ze stare penove karimatky :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zlomená výztuha zad

Příspěvekod RedneckBear » čtv čer 29, 2017 13:02

Ok! Kdyztak se tu za par tydnu objevi dotaz, jak nejlepe demontovat batoh Willard Birch. :D
Diky! :)
RedneckBear
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř čer 28, 2017 17:12

Předchozí

Zpět na Batohy

cron