Jak spravne nastavit a sbalit batoh

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod booze » stř srp 26, 2015 12:49

Kdyz jsem trenoval na nejake vyssi kopce, tak noseni batohu bylo na dennim poradku. Dole stary spacak, na tom karton mineralek. Uplne nahore pracovni veci. V horach jsem byl maximalne zzity s batohem.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod booze » stř srp 26, 2015 12:51

Kolik km naslapes po CR cca za den? Kolik to je hodin ciste chuze?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 26, 2015 13:01

fps: po 5ti letech uz je davno za zenitem

booze: malo, mezi 15-40, zalezi na stavu kolena. 15 treba 4 hodky a 40 tak 10hodin. Zalezi i na tom, zda proste su tak na vylete se psem a courame se, nebo chcu i neco videt. vic, jak cca 1000 km rocne nenachodim, prumer bude tak tech 800 - 1000, coz je docela malo na zdejsi pomery, takze je mozny, ze proste chodim moc malo na to, aby si ramena proste zvykly.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod booze » stř srp 26, 2015 20:52

jak moc je doyebany a na kolik si ho vazis?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 27, 2015 5:17

dalo by se rict zanovni, proc? ale stejne hledam duvod proc si koupit novej vic ul batoh, tak jel dneska do sveta na zuzeni bederaku a udelam test pak jestli je v tom nejakej rozdil, proste jen pro ten duvod zjistit zda to fakt muze pomoct. muzu v poho vozit 28 s karimatkou venku, kdyz to neklapne, a vanoce se blizi :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod fps » čtv srp 27, 2015 18:06

Mawenzi píše:po 5ti letech uz je davno za zenitem

tak to si začala řešit to že ti nesedí batoh docela pozdě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 27, 2015 18:41

fps: de spis o to, ze ja to nevedela. starej batoh mel pupkac a tak sem vubec bederak nepouzivala. Kdyz sem kupovala novej, tak mi prislo, ze tim, ze ten bederak je v dobrych mistech a utahnu ho, ze TROCHU odlehci ramenum, coz je jako BOZI bonus. Podavaci v RP (a to sem teda byla i v alpsportu) mi nerekli vubec nic k tomu, jak by mel bagl sedet, co by kde jak melo byt. Tak sem vychazela ze zkusenosti, ze bederak je k tomu, aby TROCHU odlehcil a ten bederak fakt splnil ocekavani a trochu odlehcil. Navic mi vyslo idealne Mko, takze mi podavac doporucil M/L kdyz su na hranici, ze to je lepsi, budu mit vetsi objem a budu mit vetsi casti nalepenej ten pojezdnej kus zad, takze to bude stabilnejsi a ze v tom neni zadnej rozdil jinak... no tak sem koupila jak podavac doporucil... A mam dycky hrozny moncle na klicnich kostech a dost me po tech par dnech boli nest batoh, ale boli to proste min, nez s tim starym. V principu - nikdy me nenapadlo, ze to je spatne, protoze je to mnohem lepsi, nez se starym baglem a az dotaz na to, co se da delat, abych nemela ty hrozny bolestivy monclaky rozjel diskuzi na tema, ze vlastne vsechno spatne.

Kdybych se tu nezeptala, jak urychlit regeneraci tech znicenejch ramen, tak dalsich 30 let ziju v domneni, ze to tak je OK, protoze to je lepsi, nez kdysi.

Jinak sem tu nasla nekde u opravy baglu kontakt na pana, co roky sil bagly, shodou okolnosti uz ma teda dneska bagl doma a o trochu mi bederak zuzi a ja muzu krasne experimentovat s tim, jestli to ma, nebo nema vliv fakt, ze muzu nebo nemuzu dotahout trochu bederak.

Proste je to asi srandovni, ze nekdo po tolika letech vikendovyho courani zjisti, ze si neumi koupit a nasadit batoh, ale na druhou stranu treba zacnu jezdit vic a nebudu cekat, az se mi ty podlitiny zahoji, aby to pro me nebylo za trest...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Quido » pát srp 28, 2015 8:14

ty wado, tak podlitiny jsem neměl nikdy, ani za dřevných dob, kdy byl bederák na batohu spíše závaží... :roll:
K tomu nakupu v RP nebo kde - to tě nenapadlo, že naopak menší velikost bude lehčí...?
Rada, že větší velikost je lepší, protože má větší objem, je k ničemu, protože jak známo, čím větší batoh (myšleno nad potřebnou/požadovano mez), tím víc zbytečností taháš... :rolleyes:

naložený batoh sice musí zákonitě tíži, ale rozhodně nikde nemá tlačit, bederák neulehčí ramenům trochu, ale zásadně...! :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 28, 2015 8:23

Quido se obavam, ze nejakych 10 deka rozdilu vahy by me asi nezachranilo :D

tak me "netlacil" ona kdyz ti cela vaha lezi na ramenou, tak to neznamena, ze te batoh tlaci, kdyz te tlaci tak to by muselo stvat i pri noseni prazdnyho lehkyho batuzku... z toho sem ja vychazela, ze sem si proste desne pomohla o 100% zlepseni to bylo... jak kapsama, pouzitelnosti tak poholdnosti noseni.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Quido » pát srp 28, 2015 8:45

no to jo, ale tady se pocita kazde deko, protoze se vse scita ;-)

ja to chapu - ale podlitiny? to fakt slysim prvne :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 28, 2015 8:55

tak ja tenkrat jeste nic nepocitala, to sem zacala az pozdeji, abych nebyla tak znicena vzdycky :) i kdyz je pravda, ze jednim ockem pokukuju po exosu, no ale :D

na to, ze se mi ani modriny nejak snadno nedelaji, nebo tak prumerne ale ne enormne moc, tak z baglu mam dycky dycky. A to sem si jeste koupila sportovni podpru, ktera nechapu proc ma plastovy prezky nekde v tech mistech kde se prenasi asi na popruhy nejvic vahy, takze kdyz sem si ji poprve vzala, tak uz prvni den vecer sem bolesti fakt nemohla, jeste ten plastik zarazenej mezi telo a popruh :D tak aspon uz vim, na co si taky davat u pradla pozor:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod remy77 » pát srp 28, 2015 10:10

Mawenzi:
Ciste sado maso :roll: ISom zvedavy aj ja, ci to bude lepsie s tym upravenym bedrakom. Podla mna ano, lebo vzdy si myslim, ze povodny ti bol velky. Mam v pase cca. 90 cm a ten isty batoh ako ty a na bedraku mam po utiahnuti ako ho nosievam rezervu mozno tak 5 cm... Asi to fakt robia pre tlstych amikov :vom:
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 28, 2015 11:02

remy77: Ciste sado maso :D diky za pobaveni:D

ale napsala sem na podporu osprey (jestli nechcou delat ty bederaky mensi aspon u kyte) a napsali mi ze to "nejde", ale ze tempest ma kratsi, divala sem se i na talon S/M a ten to ma asi jak tempest a exos 48, cca 27inches (68,6 cm) a kestrel pisou 32 (81,3) coz je fakt celkem rozdil.

Nicmene obecne premyslim o lehcim baglu uz asi rok, jestli to zuzeni pomuze, tak treba zjistim, ze vlastne ani neni tak nutny jeste resit dalsiho pul kila na batoh.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod fps » pát srp 28, 2015 12:05

Mawenzi píše:Nicmene obecne premyslim o lehcim baglu uz asi rok

taky jsem o odlehčení dlouho uvažoval, i jsem jich pak několik ozkoušel, mě ale UL batohy nesedí, mají málo pevný bederák, ramenní popruhy, i záda, a pak jsou taky méně odolná proti opotřebení, raději ponesu pohodlný a odolný 1,5kg batoh, než nepohodlný a méně odolný 1kg UL batoh
Naposledy upravil fps dne pát srp 28, 2015 12:08, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 28, 2015 12:07

jj, tou cestou sem taky uvazovala a proto zatim neporidila. A pokud se ukaze, ze ten "pohodlnej" batoh muze byt jeste pohodlnejsi, tak to bude dobrej bonus, je mozny, ze mi jen to utazeni bederaku a odlehceni ramen dost pomuze prehodnotit pocitovou potrebu jeste dal odlehcovat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod scinkk » sob srp 29, 2015 20:15

mě ale UL batohy nesedí, mají málo pevný bederák, ramenní popruhy, i záda,


Ja teda nedam treba na Talon 33 dopustit :), ten batoh je zlatej. Kor kdyz jsem si posledni turu konecne vzpomnel vyndat kompresni popruh z bocni kapsy :) Stejnak ty popruhy nepotrebuji, tak jsem ho rozvazal a nechal na dne kapsy. Aspon pak neni na tom batohu videt tolik zbytecnych veci :) A kdyby ten batoh nebyl zapraseny (ne vse uz lze vyprat), tak je jak novy :)
Talon sice neni primo UL batoh, ale hadam, ze jsi opustil Talon 44 a i toho se tyka citovany text.
Zrovna bederak ma Talon taky vybornej, aspon pro me :)
To jen takova odbocka, musel jsem ho tu pochvalit :)
Naposledy upravil scinkk dne sob srp 29, 2015 20:27, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 29, 2015 20:26

zrovna talon 44 by se mi jako nahrada libil moc a v s/m to ma taky myslim 17palcu ten bererak
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod fps » sob srp 29, 2015 20:49

Osprey Talon 44 byl jeden z UL batohu co jsme měl, a na něj přesně sedí to co jsem tady psal "mají málo pevný bederák, ramenní popruhy, i záda, a pak jsou taky méně odolná proti opotřebení", skáče na zádech jako koza, a po šesti dnech jsem ho měl na boku prodřený, a to jsem na své věci vždy opatrný
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod scinkk » sob srp 29, 2015 21:06

Ciste ze zvedavosti, jak se projevuje na Talonu nepevnost bederaku a ram. popruhu? chapal bych vytku, ze jsou treba pro nekoho malo polstrovana, ale pevnost hm...
Jinak samozrejme chapu, ze kazdy ma jine pozadavky.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod fps » ned srp 30, 2015 5:04

tím že nešel bederák a ramenní popruhy pořádně utáhnout, a batoh tím pádem nešel pořádně stabilizovat, Talon má strečový bederák a ramenní popruhy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » ned srp 30, 2015 7:01

jakoze to furt pruzilo?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod booze » ned srp 30, 2015 17:07

posledni dobou, se nejak po bazarech roztrhl pytel s prodejem batohu osprey. by me zajimalo na jake batohy lidi prechazeji. jednu dobu to byl velky hit cca 3 roky zpet.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod fps » ned srp 30, 2015 18:21

Mawenzi píše:jakoze to furt pruzilo?

přesně tak
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod scinkk » ned srp 30, 2015 19:42

@fps: jsme ti popravde neveril, ale tak jsme to vzal do ruky a zkusil za to poradne zatahnou a jo trochu to elasticky je :) Ovsem se zadnym poskovanim jsem se nesetkal, pro me je to nejpohodlnejsi batoh co mam. Tak to jen aby to nekoho predem neodradilo :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod fps » ned srp 30, 2015 20:26

- už jsem to tady někde kdysi řešil, a někdo tady dal odkaz na stránky Osprey, kde je to o tom pružení napsaný
- jak si psal, každému sedí něco jiného, hold si to každý musí v reálu zkusit sám, nejenom na prodejně, mě to na prodejně taky vůbec nevadilo, vadit mi to začalo až ňáký třetí den, a den ode dne mi to vadilo víc a víc
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod scinkk » ned srp 30, 2015 20:56

tak tak. Me teda zrovna ramenni popruhy Talonu vyhovuji predevsim v tom, ze jsou uzke a malo polstrovane, ale presto soucasne pohodlne, mooozna i diky te drobne elasticnosti.
Kapsy na bederaku kam se i diky te pruznosti kapes vejde v pohode smartfoun a opet neni bederak prehnane polstrovan a soucasne siroky/vysoky v bocich.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 31, 2015 6:38

booze to bude asi tim, ze se tesi obecne osprey velke oblibe a dost to lidi nakupujou, proto se asi obcas objevi inzerat, ze nekdo zjisti, ze mu to tak nevyhovuje nebo ho nepotrebuje uz, kdyby to nikdo nemel, tak bude jak safranu tech inzeratu...

sem zvazovala, ze bych se zbavila kestrela 68 krasnyho, pouzityho tak max 10dni a koupila si treba exos 58 (tak na vyzkouseni celkove) i kdyz teda bych mela strach, abych se pripadne vlezla na tydenni dovcu v kempu :D ale nemaj exosy taky strecovej ten pas? je cca o 3cm uzsi bederak a navic ho taham hlavne v zime, kdyz beru dva spacaky, ale ted ste me s tim strecovym bederakem trochu znejisteli, abych se nedostala do situace, ze jak pruzi, tak bude razem zas vetsi, nez by bylo potreba?

(akorat samo, kdyz tu nekdo prodava exos, tak zasadne v blbe velikosti (jak zad, tak litu):D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Quido » pon srp 31, 2015 9:27

fps píše:
Mawenzi píše:jakoze to furt pruzilo?

přesně tak



ty woe - to by mne ani nenapadlo, ze něco takového na batoh můžou použít... to se ten batoh na zádech při rychlejším sestupu z kopce a při větším nákladu musí úplně (nesmyslně) rozkmitat... :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod fps » pon srp 31, 2015 15:15

skoro všechny UL batohy jsou na nižší váhu, na UL vybavení, do cca 10kg, jak neseš větší váhu, tak se to pak nosí opravdu hodně špatně
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak spravne nastavit a sbalit batoh

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 31, 2015 16:45

nikde sem nosnost treba exosu zrovna nenasla, ale do 10ti kg by to bylo blby. ale sem teda necekala, ze to sou az tak UL bagly, ze by se tam 14kg nedalo a treba u talona 44 sem nasla 18kg nostnost, tak nevim..
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Batohy