Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Manyyas » pát kvě 1, 2015 18:45

Kestrel 68 to má prošité taky, ale jenom tak v jedné třetině shora, kde doléhají ty 'popruhy ramenních popruhů' :D , takže se to ve spodní části klidně může přetáčet
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » pát kvě 1, 2015 19:56

jim se to ale protáčí nahoře, tam kde to má být prošité skrz, ne ve spodní části
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod BlackChild » úte kvě 5, 2015 10:32

Ahojte,

chystám sa na rok na Nový Zéland a chcem si kúpiť nový batoh. Po prečítaní fóra som dospel k trom variantam medzi, kt. sa rozhodujem. Ktorý by ste zvolili?

Fjällräven ABISKO 75
Osprey Aether 70 / 80
osprey xenith 75

Potrebujem samozrejme väčší batoh a z kvalitného materiálu kam vopchám veľa vecí.

Ďakujem moc za pomoc :)

Maťo
BlackChild
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 23, 2014 16:11

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » úte kvě 5, 2015 10:54

Osprey!
Páč Osprey má v regionu prodejce a tudíž i případnej servis či dokoupení dílu.
Fjallraven operuje toliko v Evropě.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » úte kvě 5, 2015 12:17

opět radím osahat naživo a vyzkoušet na zádech - podle toho rozhodnout
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod grco » úte kvě 5, 2015 12:52

Xenith je podla mna zbytocny, bral by som Aether, aj ked mne na nom vadi jedina vec, ze to nema kapsicku pod vikem
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod BlackChild » úte kvě 5, 2015 16:26

Ďakujem pekne.

Chcem sa spýtať, prečo nie ten Fjällräven ABISKO 75?

Maťo
BlackChild
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 23, 2014 16:11

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod TimTaylor » úte kvě 5, 2015 19:42

z nich tří bych bral Osprey Aether 70, protože je poměrně rozšířený, vyzkoušený a bezproblémový, tak hlavně proto. Taky jak tu zaznělo, servis Osprey je solidní a díl ti případně pošlou i třeba poštou.
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod crosshair » stř kvě 6, 2015 14:20

Zdravim vsechny,

jelikoz jsem v batohach novy,chtel bych si nechat poradit. Forum jsem precetl cely,ale vetsinou se tu rozebiraji batohy ktere se pouzivaji pri nekolikadennich turach atd. ,coz si myslim (alespon momentalne) muj problem neni. Ja se chystam koupit vetsi batoh,spis kvuli dovoleny,kde ho na zadech nebudu mit kazdy den....spis jen presuny,cesty vlakem atd( kam se kufr na koleckach nehodi ) . Premyslim o nejakem 60-70l a nechtel bych za nej dat pres 4 000 ale zase nechci setrit jelikoz jednou se mi treba bude hodit na vic a nechtel bych skoncit s nejakym Huskym,na ktery se tu plive kam se clovek podiva. Mam v hledacku par batohu od LoweAlpine( Cholatse II 65:75, Axiom Diran 65:75, Elbrus 65:75) o kterych se tu lide moc nezminuji, nebo OSPREY Kestrel 68. Muze byt i jiny...co by jste mi poradili...jsem vetsi postavy 190 cm 100 kg

Dekuji mockrat za pomoc
crosshair
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 6, 2015 13:33

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » stř kvě 6, 2015 18:20

no jo, ale na Husky a spol. se tu plive prave proto, ze se pocita s tim, ze to bude bagl na treky, pripadne do skal, kde potrebujes mit na batoh spoleh kazdý den a v kazde situaci...
na to, to co pozadujes ty, se muze hodit skoro kazdý batoh patricneho objemu - byt tebou, tak se v tom pripade zamerim na pohodli a vychytávky, které sam pozadujes - je na tvem uvazeni, zda pozadujes vetsi počet ruznych kapes, bocni pristupy atp.... a potom bych se, byt tebou, poohlizel po nejakem obalu na batoh, pokud budes cestovat letadlem, kde se se zavazadly nemazou, bude dulezita ochrana samotného baglu... utrhnout ramenni popruh dokazou jak u levného, tak u drahého batohu
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » čtv kvě 7, 2015 14:06

crosshair píše: LoweAlpine( Cholatse II 65:75, Axiom Diran 65:75, Elbrus 65:75) o kterych se tu lide moc nezminuji...jsem vetsi postavy 190 cm 100 kg

Cholatse - nezamlouvaji se mi tam ty zipy na spodni komore a celkove jim neverim. Je sirsi a na velkeho chlapa OK.
Diran - uz jen ten axiom je u nej trestem a musi ti opravdu sednout na zadech. Viko pri nalozeni plneho batohu mlati do temene hlavy. Ja jsem oproti tobe hobit, tak u tebe to muze byt OK. Neoslovil me.
Elbrus - je pro me (ma zada) uplne super batoh i s Axiomem sedi perfektne. Paradne se nastavuje, ale myslim, ze je uz lehce minimalisticky. Pokud bych mel koupit neco, tak obrovske byl by to Elbrus. Ve tvych proporcich ho tusim na OF nekdo zkousel, ale bal se nachylnosti k poskozeni. (?nick romel?)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod vlkodlak » stř kvě 13, 2015 17:14

Ahoj, ještě bych potřeboval poradit s batohem, preferoval bych radějí větší takže 70+. Pěkne zpracované se mi zdají Berghausy, ale Verden mi přijde malý a má nějaké úzké ramena. Zatím se mi dost zalíbil Treksport Patagonia 80. Je fakt velký, záda sedí, zpracování pěkné. Co mi vadí, nemá boční sítky na PETky, a ideál by byl batoh s průběžným zipem, ale to už bych byl asi moc rozežraný. Ještě jsem se Díval na Pinguina Explorer 75, ale to je prcek a 100ku neměli. Pak ještě nějaké Bolly a Love Alpine ale u těch mi moc nesedly záda. Máte někdo zajímavý tip, nebo nějakou kritiku na ten Treksport? :) Díky za pomoc
vlkodlak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte čer 23, 2009 15:16

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » čtv kvě 14, 2015 7:51

podle toho, co píšeš, ti za sebe asi těžko poradím - treksport je už dávno za zenitem a poněkud pozadu, pěkný je, ale min 10 let nic neinovoval... Pinguin je na tom troškku líp, ale když Explorer 75 je prcek, pak už opravdu nevím... (nevím, co máš v plánu, ale já s Explorerem 65 prošel půlku Rumunska, Maramureš na Ukrajině a taky Patagonii, a žádný problém, kromě mírného vrzání ramenních popruhů, jsem s ním neměl - má boční kapsy i boční síťky, má boční vstup a není příliš drahý)... a když se ti líbí treksport, koukni ještě na Carazon Eiger nebo Karrimor Coguar, a pokud můžeš investovat více, vyzkoušej zde už hodně podrobně popsané další značky:
Arc'teryx Altra, Deuter Aircontact; Lowe Alpine ma spusty modelů větších objemů, např. řady Axiom, nebo TFX, atp.
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Manyyas » pát kvě 15, 2015 11:58

Quido píše:...ale když Explorer 75 je prcek, pak už opravdu nevím... (nevím, co máš v plánu,...

Třeba je to prodavač melounů :tonqe:
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod salaon » pát kvě 15, 2015 21:26

Ahoj, máte někdo zkušenosti s Deutery ACT lite 65 a 75? Nově jsem je našel, že je mají i v ČR. Viz

http://www.deuter.com/US/us/backpacking ... 5-120.html

http://www.deuter.com/US/us/backpacking ... 5-120.html

EDIT: Myslím tedy nosnost, jestli je to použitelné dlouhodobě i na těžší zátěž, řekněme 23-25 kg.
salaon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř črc 9, 2014 10:52

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » sob kvě 16, 2015 23:08

mike píše:V podstate jedine, na cem je videt vek, je zater na limci zevnitr. Ten se po kouskach loupe a jelikoz je cerny, je z nej bordel. Celkem mne to stve, potreboval bych ho z toho nejak dostat. Cas od casu to okartacuju, ale za chvili se zacne loupat dalsi.

Uz jsem na to prisel. Zase byl ten bordel vsude, a tak jsem hodil batoh do vany a kartacoval. Moc to neslo. Ale jelikoz byl spinavy, rozhodl jsem se ho vyprat. A stal se zazrak. Horka sprcha s masaznim proudem to cistila mnohem lip a dostal jsem z toho skoro vsechno. Akorat se po namoceni v pracim gelu zacal loupat zater i vevnitr batohu. Nastesti uz neni cerny a loupe se v dlouhych pasech a ne po malych ctvereckach, jako ten cerny. Batoh se susi a jsem zvedav, jak bude vypadat pak.

Nemam rad polyuretan :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » sob kvě 16, 2015 23:50

Ma nekdo zkusenosti s novymi Osprey Atmos AG & Aura AG? Je to vetrani opravdu zazracne a nebo jenom ,,novinka, dlouho jsme nic nevymysleli" ?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » čtv kvě 21, 2015 19:49

taky jsem na ně koukal, ale 1.99 kg je na 50l batoh pro mě hodně
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Chmeld4 » stř kvě 27, 2015 13:25

Jen tak pro zajímavost ...
Vrátil sem se v tomhle vlákně z5 dva roky a pročítal. Po mraku příspěvků kde se doporučuje Osprey (Kastrol i Éter) mi to nedá a musím se zeptat.
Už jste sakra někdo nějakej ten Osprey nějak dotrhaly, prodřely rozlámaly přezky, popruhy ...? Nebo sou nechutně pevný a furt je máte jak nový? :((

Jinou značku prosím v odpovědi nezmiňovat.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 27, 2015 13:36

ten muj je furt nechutne jako novej (kestrel 48) ale ja ho skoro nepouzivam, spocitala bych to na zacatku 4ty sezony na cca 70 dnu pouzivani - a to bude asi kazdej batoh jako novej, ze... takze to se asi vlastne vubec nepocita :D akorat je zaprasenej trochu. tak su taky zvedava na zkusenosti nesvatecnich turistu :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » stř kvě 27, 2015 14:20

Osprey Kestrel 58 - mam třetím rokem, použitý cca 130 dni, má trochu potrhanou čelní síťovanou kapsu, jinak je lehce jetý, ale bez závad
Osprey Kode 33 - mam třetím rokem, použitý cca 80 dní, je zcela bez závad
Osprey Quantum 34 - mam druhým rokem, je používaný ve městě, je zcela bez závad, je skoro jako nový
Osprey Atmos 50 - měl jsem ho několik měsíců, použitý cca 15 dni, a praskl mi jeden zobáček (nebo jak se to jmenuje) na přezce bederáku, který se zastrkává do druhé části přezky
Osprey Talon 44 - měl jsem ho krátce, použitý cca 6 dni, a prodřela se mi dole na boku, pod boční kapsou cca 1cm dlouhá dírka
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Manyyas » stř kvě 27, 2015 15:43

Když jsme u Kestrelů (68), tak se zeptám znova, zmiňoval jsem to už v příspěvku dřív. Nemáte někdo problémy s tím zádovým systémem? Já ho mám teda jenom chvilku, ale když ten zádový systém trošku povytáhnu (na větší postavu), tak se přenese strašně moc váhy na krk/tricepsy/ramena. Může mi k tomu někdo něco říct? S naloženým batohem bych v takovém případě neušel ani kilometr a je mi záhadou, proč tak doporučovaný batoh má pro mě nevysvětlitelnou závadu. Díky.
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mitau » stř kvě 27, 2015 18:30

@Manyyas: Nevím, jestli ti s tím někdo dokáže takto na dálku poradit. Možná to bude jen ve špatném seštalování ostatních popruhů. Zkus si s tím trochu pohrát. Možná by ti tu mohl někdo poradit, kdybys poslal fotku, jak ti pak ten batoh sedí.
A ještě dotaz: když ten zádový systém máš nastavený na krátká záda, tak ti batoh sedí (tj. víc váhy na bederáku)?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Manyyas » stř kvě 27, 2015 19:14

Když jsem byl na Slovensku, tak jsem si s tím trochu pohrál, ale ten zádový systém jsem povytáhl fakt jenom trošku aby to nebylo přes ty ramena. Podobný problém tu psal už někdo jiný. Bederák by sedět měl, ale po chvíli se stejně vždycky povolily popruhy bederáku, a potom jsem ho musel dotahovat- možná že nesl váhy až moc. Já s velkýma batohama moc zkušeností nemám, tak nevím jestli mi sedí nebo ne, podle toho co jsem načetl je to vizuálně OK. Fotky dodám zítra :)
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » stř kvě 27, 2015 20:53

Manyyas píše:Když jsme u Kestrelů (68), tak se zeptám znova, zmiňoval jsem to už v příspěvku dřív. Nemáte někdo problémy s tím zádovým systémem? Já ho mám teda jenom chvilku, ale když ten zádový systém trošku povytáhnu (na větší postavu), tak se přenese strašně moc váhy na krk/tricepsy/ramena. Může mi k tomu někdo něco říct?

mam cca 193 cm a problém nemám, jestli to nevytahuješ až moc? většinu váhy batohu má nést bederák, ne ramenní popruhy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Manyyas » čtv kvě 28, 2015 8:51

Tak jsem si s tím trochu pohrál a víceméně se to vyřešilo, ale ty vrchní ramenní popruhy jsem musel dát skoro nadoraz. Nevím co to bude dělat na delším pochodu. Mám stejnou výšku, můžu se zeptat, kolik těch ''vlaštovek'' ti trčí z toho zádového systému? Právě předtím jsem měl 0,5-1 vlaštovky :D
EDIT:Přidávám fotky, nastavené na ''dvě vlaštovky'' :D Nějaké námitky?
Přílohy
P5280253.jpg
Naposledy upravil mike dne pát kvě 29, 2015 15:34, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku i s citaci :-/
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 28, 2015 10:25

ja kdyz vidim, kde maj lidi zapnuty bederaky, premyslim, jestli nemam neco spatne :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Manyyas » čtv kvě 28, 2015 11:16

Jakože ho mám vysoko nebo nízko?
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 28, 2015 11:27

no obecne vetsina lidi co sem si vsimla ho nosi takhle pres pupek jak ty - tudiz si naprosto nedovoluju rict, ze ho mas vysoko (nizko urcite nee), protoze takhle to vydavam fakt pomerne bezne...
to spis si rikam ja ze ho mam hoooodne nizko proti ostatnim
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » čtv kvě 28, 2015 12:16

Bederák se to menuje od toho, že se to nosí na bedrech.
Takhle by se to mělo menovat břicháč, neboli pupeční pás.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

PředchozíDalší

Zpět na Batohy