Batoh 30-60l pro pochody měsíc v kuse (Santiago, Řím...)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh 30-60 pochody měsíc v kuse (Santiago, Řím...)

Příspěvekod grandmont » pon črc 21, 2014 16:01

Zdar, já se připojím se svým tipem. Nedávno jsem si po asi desetiletém používání Gemmy pořídil OSPREY EXOS 58 (mají i menší 48 l verzi). Je úžasně lehký, váží pár gramů nad 1 Kg, tedy o více jak kilo lehčí než většina jiných batohů a kilo oblečení navíc je už docela dost :) Zatím jsem ho testoval na jedné vícedenní akci a jsem velmi spokojen. Nemá sice pláštěnku (stejně používám pončo nebo nepromok vak dovnitř), ma jen 1 komoru (to mi vyhovuje), má jen horní plnění (to za to ušetřené kilo stojí), ale hlavně mi přijde, že je úžasně pohodlný, na zádech má takovou tu síťku (jako některé cyklo baťohy), má odepínatelné víko (sice se z něj nedá udělat ledvinka jako u jiných Osprey, ale kolikrát bych takovou hovadinu využil - lepší je si koupit mini skládací baťůžek?) :) Doporučuju vyzkoušet v obchodě. Mám velikost M, a koupím i přítelkyni, zatím jsem se ale nedopátral, jestli se dělá i ve velikosti S, jinak má smůlu.
grandmont
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon kvě 8, 2006 20:45

batoh (55 - 60l) na 1-mesicni cestovani

Příspěvekod kubitchek010 » úte srp 26, 2014 20:18

1-2x rocne cestuji pokazde priblizne mesic v kuse...mesic mam batoh na zadech takze jsem si řekl ze zainvestuju a koupim si nejaky poradny...55-60l mi prijde idealni velikost, prece jenom se do nej uz něco vleze ale nadruhou stranu není prehnane velky...procital jsem ruzne fora a dospel jsem asi ke 2 variantam...první je Osprey Kestrel 58 ... http://www.sportnawebu.cz/osprey-kestre ... ize=166522 a druhou je cesky Doldy Cerro 55 ... mate někdo s těmito batohy zkusenosti? zkousel jsem ten Osprey a ten mi sedel ... Doldy jsem v moravskoslezskem kraji proste nesehnal takze bych sel naslepo....na Doldym se mi libi ty bocni kapsy a taky materiál...Cordura+Asymtex... Osprey ma nadruhou stranu vyborne resenou tu kapsičku ve predu kam si clovek muze dat věci které chce mit hned po ruce a zadovy systém je taky fajn + vim ze mi sedi protože jsem si ho zkousel :D no ale nevim jestli ten nylon 420 je lepsi nebo horsi materiál nez z ceho je vyroben ten Doldy....nevite někdo? samozrejme kdybyste měli ještě třeba jiné návrhy,jine batohy této velikosti klidne je sem hodte, rad porovnam, vyslechnu a vyhodnotim všechny odpovedi...diky :)
kubitchek010
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 26, 2014 8:07

Re: Batoh 30-60 pochody měsíc v kuse (Santiago, Řím...)

Příspěvekod mike » stř srp 27, 2014 0:59

Slouceno s podobnym tematem ](*,) Doporucuju si procist tohle vlakno a naucit se pouzivat funkci Hledat. Na sve otazky nejspis najdes odpoved, jelikoz s temito batohy samozrejme zkusenosti jsou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 30-60 pochody měsíc v kuse (Santiago, Řím...)

Příspěvekod errorr » pát lis 28, 2014 15:51

Čau, před nedávnem jsem tady žádala o radu, který batoh na pěší pouť do Říma... pouť proběhla úspěšně.. nakonec jsem šla s batohem
Gregory Deva LD 60 http://www.hortez.cz/product/batoh-greg ... d-60:1622/
- je to nejlepší batoh na světě, mohl by být trochu lehčí ale jinak mu nemůžu nic vytknout :).. záda mě za 40 dní chůze nebolaly ani jendnou.. a to jsem měla v "nejlehčím" období 16kg :)
Uživatelský avatar
errorr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 10, 2014 9:01

Re: Batoh 30-60 pochody měsíc v kuse (Santiago, Řím...)

Příspěvekod mike » pát lis 28, 2014 17:20

Tohle mne zaujalo. Zada? Od batohu nekdy boli zada? To jsem nikdy nezazil. Otlacena ramena od popruhu, modriny na panevnich kostech, odrena bedra, to jo, ale bolesti zad fakt ne. A to ani s mizernym batohem nebo hodne tezkym. Obcas nosim z obchodu ve starem Deuteru 20 - 25 kilo a i kdyz mne nekdy zada boli z jinych duvodu (sezeni u pocitace...), tohle jim nevadi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 30-60 pochody měsíc v kuse (Santiago, Řím...)

Příspěvekod dudy » pát lis 28, 2014 18:32

mike píše:Tohle mne zaujalo. Zada? Od batohu nekdy boli zada?......

Jo!
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Batoh 30-60 pochody měsíc v kuse (Santiago, Řím...)

Příspěvekod mike » pát lis 28, 2014 18:58

Sorry, zapomnel jsem napsat primerene zdrava zada ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 30-60 pochody měsíc v kuse (Santiago, Řím...)

Příspěvekod errorr » sob lis 29, 2014 10:43

Dobře, neměla jsem ani nic jineho z tvých popisovaných zranění :)... zada bolely ty 2 kluky co šli se mnou, ale třeba až po 500 km chůze.. co já vím z čeho to měli, tvrdili, že z batohu
Uživatelský avatar
errorr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 10, 2014 9:01

Re: Batoh 30-60 pochody měsíc v kuse (Santiago, Řím...)

Příspěvekod Quido » sob lis 29, 2014 21:02

po 500 km chuze by mne bolelo kde co, predevsim asi hlava
:((
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh 30-60 pochody měsíc v kuse (Santiago, Řím...)

Příspěvekod pavproch » sob lis 29, 2014 21:05

mně by asi nejvíc bolely koule, jak by se šuchaly o asfalt, bo bych měl nohy ušoupané až k nim... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Batoh 30-60 pochody měsíc v kuse (Santiago, Řím...)

Příspěvekod mike » ned lis 30, 2014 3:18

@pp: aspon bys mel po starostech s manzelkou :twisted:

@errorr: kolik jste asi chodili denne a jaka byla nejvetsi zatez? Nikdy jsem s batohem nesel vic, nez 14 dni, ale prijde mi, ze zada neboli z batohu, ale hlavne ze spani na spatne podlozce. Krive, moc mekke, pripadne i moc tvrde. Coz se na takove trase asi stane snadno, ne? Mam letos opacnou zkusenost. Odjizdel jsem v lete do hor s uplne rozlozenymi zady a docela se bal, co to udela. Vracel jsem se po dvou tydnech uplne v pohode se zady perfektne rozcvicenymi. Bylo to asi hlavne diky necekanym lezeckym vlozkam s tezkym batohem :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 30-60 pochody měsíc v kuse (Santiago, Řím...)

Příspěvekod apuka » ned lis 30, 2014 12:21

Miku, veru ze spatneho batohu (a jeste vice ze spatne nastaveneho a vyvazeneho - i nejskvelejsiho - batohu) zada (i primerene zdrava) teda rozhodne bolet mohou a to ani nepotrebujes jit 500 km. Bo nuti telo drzet v neprirozene poloze, muze tlacit na nektere mista na zadech. O otlacenych ramenech a boku to neni. Kdysy jsem cetl v nejake knizce o kalanetice, ze tu cvicebni metodiku ta pani vymyslela pote, jak (puvodne mlada a zdrave) chodila po svete s velkym batohem, az si uplne zada odrovnala a skoro se nemohla ani hnout a uvedeny zpusob cviceni ji (nejenom) zada napravila. Kdyz neses z obchodu 20-25kg v Deuteru (i kdyz starem), tak mas dobry batoh a mas zkusenosti, abys zatez dobre rozlozil. Zkus si nekdy vzit nejaky batoh za stovku od Vietnamcu a jeste nenastaveny na Tebe (teda., pokud se da vubec neco nastavit :-)) a hlava nehlava tam nahazet 10 kilo veci a chodit s tim jenom hodinku dve...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 30-60 pochody měsíc v kuse (Santiago, Řím...)

Příspěvekod apuka » ned lis 30, 2014 12:21

mike píše:@pp: aspon bys mel po starostech s manzelkou :twisted:
Myslis? Ja si myslis, ze spise by mu starosti jeste zvetsily :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 30-60 pochody měsíc v kuse (Santiago, Řím...)

Příspěvekod errorr » pát pro 5, 2014 9:19

Jakože pruměrně jsme šli nějaký 35 km za den, tipujuju že kluci mohli mit max 20kg.. a teda spaní na podlaze sme se moc nevyhli :D.. ale ted jak to čtu, tak ten rozdíl muže být i v tom, že jsme šli velkou část cesty po rovině a po asfaltkách - což je rozdíl oproti horám, kde je to víc krativní :)
Uživatelský avatar
errorr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 10, 2014 9:01

Re: Batoh 30-60 pochody měsíc v kuse (Santiago, Řím...)

Příspěvekod mike » pát pro 5, 2014 16:41

Pravda, 35 km denne po rovine a zvlast po asfaltu, to by mne bolela zada nejspis i bez batohu ;-) Z delsiho spani na podlaze taky, pokud clovek nema dobrou nafukovacku. A 20 kilo taky neni uplne malo.

V horach se nekdy clovek rozhybe i kdyz to nema vubec v planu. Letos jsem jeden den usel sotva 5 km po znacene ceste, kde uz jsem sel nekolikrat, ale kvuli cerstvemu snehu (v cervenci...) se ze sestupu po retezech stala slusna telocvicna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 30-60l pro pochody měsíc v kuse (Santiago, Řím...)

Příspěvekod Quido » pát pro 12, 2014 9:42

35 km za den po asfaltce - staci jednou - je utrpeni, a to nejen fyzicke (na to se da zvyknout); jit to po sobe nekolik dni, at uz bez batohu ci s nim, je z meho pohledu silenstvi ...
:rolleyes:
... to bych nedal spise psychicky
:roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Předchozí

Zpět na Batohy