Voděodolný batoh

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Voděodolný batoh

Příspěvekod Konvas » úte dub 15, 2014 13:23

Ahoj,

sháním nějaký voděodolný batoh. Často chodím venku i v dešti, bundu i kalhoty mám membránové, ovšem batoh ne. Pláštěnky nejsou stoprocentní a také není rychlý přístup ke kapsám - proto sháním batoh, se kterým nebudu muset řešit jestli prší nebo ne.

Chtěl bych se Vás zeptat na nějaké tipy a doporučení. Batoh by měl mít:
- 45 a více litrů
- dobrý zádový systém
- poutka na cepíny
- stahovací popruhy na snížení objemu (když bude poloprázdný)
- cena do 3000 Kč.

Líbí se mi třeba Mammut Trion Pro 50, ale ten stojí přes 4000 a to odmítám dát :)

Díky za nápady!
Konvas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte dub 15, 2014 13:04

Re: Voděodolný batoh

Příspěvekod Chmeld4 » úte dub 15, 2014 13:32

Pořiď nepropustnej pytel do batohu :wink:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Voděodolný batoh

Příspěvekod Konvas » úte dub 15, 2014 13:41

I to jsem zkoušel :D Ale ostatní kapsy (přední, horní víko, pod víkem...) promoknou a musel bych tam teda dávat taky uzaviratelné pytle, což právě není to, co hledám...
Konvas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte dub 15, 2014 13:04

Re: Voděodolný batoh

Příspěvekod deckardph » úte dub 15, 2014 15:09

To co hledas neexistuje ;-)
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Voděodolný batoh

Příspěvekod mike » úte dub 15, 2014 15:54

Tak. Navic jsme to nedavno nekde resili v jinem vlakne.

@Konvas: batoh, ktery snese kratsi dest najdes, batoh, ktery neprotece pri celodenni ture v desti tezko. I kdyz bude mit lepene svy a vnitrni zater, tak casem protece zady. Uzaviratelne sacky (pruhledne se zipem) jsou reseni a navic mas diky nim vetsi prehled a poradek v batohu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Voděodolný batoh

Příspěvekod Konvas » čtv dub 17, 2014 18:18

deckardph píše:To co hledas neexistuje ;-)


Neexistuje, ale jen díky cenovému rozpětí, co za to chci dát...
Třeba tenhle má kamarád průvodce: http://www.outdoorguide.cz/vodotesny-ba ... -1037.html
- má IP 54 a prý i Norské vydatné deště batoh zvládá na jedničku. Dále Arc'teryx dělá batohy s vodním sloupcem 20000mm, což si myslím plně postačuje, ovšem začínají na 12 000 Kč. Já se ptám, jestli třeba někdo náhodou neví o nějaké české alternativě za rozumný peníze. Ty pytlíky pro mě nejsou řešení, obsah batohu měním poměrně často (lana atd.) a zdá se mi to nepraktické.
Konvas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte dub 15, 2014 13:04

Re: Voděodolný batoh

Příspěvekod šíp » čtv dub 17, 2014 20:45

A co tohle? Někde jsem na to četla recenzi chlapíka, který ten batoh běžně nosí na treky a v rámci možností je velmi spokojen.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Voděodolný batoh

Příspěvekod sobb » čtv dub 17, 2014 21:14

Safryš, to musí být nadšenec. My sice občas delší přesuny s loďákem taky podnikáme, ale nosit to jen tak na vejlety místo batohu, to by mě asi nenapadlo :-k
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Voděodolný batoh

Příspěvekod mitau » čtv dub 17, 2014 21:23

šíp: O tom batohu se psalo ve vláknu Light backpacking (strana 49) s odkazem na tu recenzi:
deu píše:A dotaz na tenhle lodní pytel/batoh

Hiko Trek Backpack 60l/715g cena okolo litru(dělá se i 40 a 80l varianta).

Myslíte že by byl použitelný i na normální turistiku?Jestli ho třeba někdo z vás nemá na vodu a mohl by říct jak je pohodlný,dal by se nosit celý den?
Je vodotěsný,s rolltopem,daly by se ušít kapsy na bederák a síťová kapsa pod gumicuk,do deseti kilo by snad zvládnul,známej ho má na kolo,potápění i lezení a prej je to držák.
Zkoušel jsem ho v obchodě bez nákladu a jelikož po uzavření drží nafouklý(dole je vypouštěcí ventil kterým si upravíte objem)seděl celkem dobře.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Voděodolný batoh

Příspěvekod šíp » čtv dub 17, 2014 21:24

Bingo! To je ono! :prayer:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Voděodolný batoh

Příspěvekod Konvas » pát dub 18, 2014 15:54

Děkuji za skvělý tip!!! Docela se blíží mým požadavkům, zádový systém asi nebude úplně nejpohodlnější, ale po nafouknutí by to nemuselo být vůbec špatné. Takže za 600Kč zkusím ten 40l, jistě si najde své využití na spoustu aktivit :)
Konvas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte dub 15, 2014 13:04

Re: Voděodolný batoh

Příspěvekod mskultet » pon dub 21, 2014 12:50

No já nevím, každopádně potom napiš zkušenosti. Určitě je dost velký rozdíl mezi vodotěsným batohem a loďákem z popruhama na lepší přenášení. I když pokud srazíš váhu výbavy na minimum, tak se dá na zádech nosit asi cokoli.

Píšeš, že taháš lana a tak, opravdu je potřebuješ tak chránit před vodou? Taky jsem nad něčím podobným kdysi uvažoval, ale zjistil jsem, že je to zbytečný. Projdi si výbavu a zjistíš, že jediné co potřebuješ chránit před vodou je oblečení, fotoaparát a spacák. Dříve mi na to stačil jeden 20l dry sack. Později jsem si pro větší pohodlí dokoupil ještě dva malé (jeden na fotoaparát a jeden malý na drobnosti, nabíječku a doklady). Používám Dry Sack od Sea To Summit a musím říct, že se mi osvědčili. Když ho nafouknu a zaroloju, unese moji váhu třeba na sezení, když ho nafouknu míň a strčím do trička, mám ho místo polštářku. Později jsem si na spacák pořídil eVent kompresní a taky dobrý.

Jezdím s tím na tři týdny na Kavkaz a nemůžu říct, že bych potřeboval chránit před vodou více věcí. Nikdy žádnej problém a fakt jsme pořádně zmokli. Samozřejmě na batohu mám pláštěnku.

Ještě bych zvážil opačný problém, ten loďák nebude vůbec dýchat. Nesmíš tam dát nic mokrýho. Já to jen nechám mimo drysack a je to v batohu. Několikadenní ponožky bych v loďáku nosit nemusel :vom: Na ty je nejlepší síťovaný pytlík a připnout zvenku.

Ale každýho věc, nechci tě odrazovat. Má to jistě spoustu možností využití, ale batoh to není.
mskultet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 9, 2013 22:51

Re: Voděodolný batoh

Příspěvekod šíp » pon dub 21, 2014 13:19

To já těch vodotěsných obalů vlastním několik. Pro lepší přehlednost jsem si je fixem popsala. Zvlášť dávám spacák, spací oblečení, náhradní oblečení, drobnosti typu rukavice a čepice, doklady. Na zrcadlovku rovnou užívám nepromokavé pouzdro, ve kterém ji nosím při focení, a když začne pršet, jen ho zaroluji.
Nejvíce se mi osvědčily odlehčené loďáky od Ferrina, ty mi bezchybně slouží už od r. 2007. Ostatní značky mi přijdou méně spolehlivé, DrySack od Sea to Summit jsou velmi náchylné na propíchnutí třeba od kamínků nebo ostrých trsů trávy a eVent se mi rozjel ve švech, aniž bych ho nějak výrazně komprimovala.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Voděodolný batoh

Příspěvekod paldo » pon dub 21, 2014 14:46

Jak tak kukám.... Sea To Summit robí aj "klasický" nepremokavý batoh... akurát tam asi bude problém (okrem iného) s objemom...
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Voděodolný batoh

Příspěvekod mskultet » pon dub 21, 2014 18:33

Ano Sea To Summit toho dělají víc. Jinak mě stačí naházet oblečení do jednoho pytle. Třídím to do síťovaných pytlíků, ale pak to nastrkám do jednoho nepro pytle. Možná by pro lepší balení byli vhodnější dva menší, ale už jsem si zvykl.

šíp píše:...Na zrcadlovku rovnou užívám nepromokavé pouzdro...
...DrySack od Sea to Summit jsou velmi náchylné na propíchnutí...
...eVent se mi rozjel ve švech...


Jinak mě překvapuje špatná zkušenost z drysackem od StS. Já jsem si právě říkal, co ten jejich ultrasil materiál vydrží. Párkrát jsem ho při rvaní do batohu skřípnul zipem od spodní komory. Mám ho teprve čtyři roky, což není zdaleka tolik co tvé Ferrino, ale za sebe je fakt můžu doporučit. Ten eVent jsem kupoval asi před rokem, a zdá se taky v poho. Ale ten je ještě brzo hodnotit.

Taky mě zajímá, jaké používáš pouzdro na zrcadlovku. Já nosím "colt" pouzdro a v něm mám ten ultrasil drysack. I když jsem v rámci odlehčení letos prodal obě zrcadlovky, pět objektivů, filtry, zkrátka vše a koupil lehčí XE1. Ale to už by bylo jinam.
mskultet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 9, 2013 22:51

Re: Voděodolný batoh

Příspěvekod šíp » pon dub 21, 2014 19:10

Voděodolné pouzdro mám kupované tady. Má klasický rolovatelný uzávěr, jako u loďáků.
Vidíš, já už všechny DrySacky mám propíchnuté. Neznám přesný typ, je jich víc, ale ty moje jsou velmi tenké, skoro jako šusťák.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno


Zpět na Batohy