Pomoc s výběrem kamery

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pomoc s výběrem kamery

Příspěvekod kritynacer » stř dub 23, 2014 17:34

Zdravím!

Dlouhodobě se věnuji turistice a občas i cyklistice, a velmi ráda bych si spolu s přítelem natáčela naše výlety. Po projití nabídky všech akčních videokamer jsem zúžila výběr na MagiCam SD70 (http://www.magicam.cz/obsah-baleni-aee- … ni-kamera/) a GoPro HERO 3 (http://www.gokamery.cz/gopro-hero3--whi … a,118.html). Nevím však, co by pro mé účely bylo vhodnější. Odolně a kvalitně vypadají obě, ale funkcím a kvalitě obrazu tak moc nerozumím a potřebovala bych poradit. Je to hodně peněz a potřebuji, aby mi kamera vydržela dlouho.

Potřebuji hlavně vodotěsnost alespoň proti pořádnému dešti, odolnost proti poškození třeba při pádu a možnost připevnění na hruď. Pak je důležitá výdrž baterie a spolehlivost, a tam už bych právě potřebovala osobní zhodnocení.

Má někdo zkušenost s některou z těchto kamer, nebo nejlépe s oběma?

Předem děkuji za pomoc!

kristynacer
kritynacer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 23, 2014 17:27

Re: Pomoc s výběrem kamery

Příspěvekod pickard » stř dub 23, 2014 19:14

Mám dlouholetou zkušenost s GoProHero 2 a teď Hero 3+. Bohužel neznám tu druhou. S Hero jsem maximálně spokojenej. Je to - alespoň na lyžích - průmyslovej standard. Z 10 kamer na svahu je 9 Hero.

Kvalita obrazu je podle mne na tuto velikost zařízení mimořádná, zejména za dobrých světelných podmínek. Vodotěsnost je snad 60 nebo kolik metrů (přičemž teďka jsem to bez vodotěsnýho obalu vykoupal na kajaku a přežila to taky). Velkou výhodou je obrovské množství úchytů a příslušenství, takže to jde přidělat jakkoli, kamkoli. Na kolo je bez problmů štangle, řídítka, hrudník, helma...

Z hlediska odolnosti - ta kamera je celá v takovým akrylátovým krytu, takže když se poškodí on, koupí se za tísícovku nebo kolik novej (+ teda mně to připadá nerozbitný).

Výdrž baterie je jediná slabina, ale to je daň za výkon a velikost zařízení. Řeším víc baterkama a měním. Nikdo nepotřebuje točit osum hodin v kuse na kole.

Skvělé je to dálkové ovládání, a to především kvůli displeji - když točíš, tak často na kameru nebo její stavovej displej nevidíš, no a na tom ovládání se ten displej replikuje, takže si ho dáš pohodlně tak, ať máš přehled.

Kdybych kupoval znovu, koupím to samý.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Pomoc s výběrem kamery

Příspěvekod slezacekm » stř dub 23, 2014 20:51

Koukni jeste na Drift Ghost
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Pomoc s výběrem kamery

Příspěvekod musashi » čtv dub 24, 2014 10:45

Stejne jako pickard ... Pouzivam GoPro3 BE a nemenil bych.
Osobně povazuju za velkou vyhodu mnozstvi prislusenstvi, které se da v neorigo podobe koupit na eBay za par kacek a clovek nemusi platit nesmyslne ceny originálního prislusenstvi.
Jinak u GoPro pozor na verzi. White a Silver bude mozna ve vysledku horsi volba nez treba Ghost ...
musashi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 29, 2011 12:21

Re: Pomoc s výběrem kamery

Příspěvekod slezacekm » čtv dub 24, 2014 17:55

každý asi celkem preferuje to, co sám koupil (už proto, že si odůvodnil koupi :finga: ), ale zajímalo by mě, proč považuješ Ghost za "horší" než GoPro. nemyslím otázku nijak jízlivě nebo ironicky, vážně mě to zajímá. Před nějakou dobou jsem se rozhodoval mezi Ghost a GoPro a Ghost vyhrál, proto mě zajímá i jiný pohled
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Pomoc s výběrem kamery

Příspěvekod musashi » pát dub 25, 2014 7:33

V dobe, kdy jsem si GoPro3BE porizoval, byl na trhu jen HD Ghost ... ten umel jen 1080@30fps a 720@60fps. GoPro3BE v te dobe umela 1080@60fps a 720@120fps.
Novy Ghost S uz tyhle veci zvlada a je s GoPro v pohode srovnatelny.
Mne ale rozmerove sedela vic GoPro, navic ji ma vetsina kamaradu z okoli, takze kdyz jsem nekde zapomnel baterku apod. nebyl problem si pujcit. To pri rozhodovani taky hralo roli.
musashi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 29, 2011 12:21

Re: Pomoc s výběrem kamery

Příspěvekod Hanina » úte říj 4, 2016 17:26

Ahoj zvažuji koupit manželovi nějakou sportovní kameru a narazila jsem tady na tu. <spam_link_smazan> Máte s ní někdo nějaké zkušenosti nebo tip na nějakou jinou.
Naposledy upravil mike dne úte říj 4, 2016 18:40, celkově upraveno 1
Důvod: Nemame, ale zato mame hodne zkusenosti se spamery. To uz zas budou Vanoce ci co? :-/
Hanina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte říj 4, 2016 17:17

Re: Pomoc s výběrem kamery

Příspěvekod Bandit » pon lis 13, 2017 15:21

Zdravím, jakou kameru byste mi doporučili do 1500Kč? Sháním jenom něco opravdu levného pro bráchu.
Bandit
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 13, 2017 15:07

Předchozí

Zpět na Elektronika