USB power pack a jine zdroje napajeni

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod apuka » úte říj 24, 2017 8:49

Miras píše:už si v takový fázi, kdy by ani originál kvůli morální zastaralosti nemusel stát nesmysl, ale spíš je otázka, jestli ho ještě někde seženeš?
Ja bych se mnohem vice obaval, jestli sezene original, ktery nelezel nekde 5 let na sklade pri buhvijakych podminkach, nevybil se uplne a neposkodil. Kazdopadne bych uz vubec necekal, ze bude fungovat stejne dobre jako puvodni.
A ze by kvuli zastaralosti nemusel stat nesmysl? Spise naopak... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod Lipon » úte říj 24, 2017 10:14

já mam zas s aku do foťáku z druhovýroby dobrí zkušenosti
koupil jsem foťák už s gripem a druhou, neorigo baterkou a vydrží odhadem tolik, co originál, podle počtu snímků, co foťák ukazuje (kolik už bylo vyfoceno snímků na danou baterku a kolik % zbývá) - při připojeném gripu měří pro každou baterku zvlášť
je to tuším Avacom
už se asi blíží k zenitu, při posledním nabíjení se docela zahřála a nabíječka jí furt ládovala, zatímco u origoše po nabití zastavila nabíjení, foťák přitom ukazuje health na 100%, zvláštní
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod apuka » úte říj 24, 2017 11:20

Lipon píše:foťák přitom ukazuje health na 100%, zvláštní
Nemas nahodou Nikona?
Manzelce ukazuje prvni baterka (dodana s fotakem), pouzivana cca 75% casu 100% zdravi, druha (koupená o rok a pul pozdeji, original Nikon) pouzivana cca 25% casu ukazuje zdravi 50%. Pouzivani stejne, nabijeni pravidelne, ani jedna nikdy plne nevybita. Obe foti v pohode, vydrz cca stejna (podle procent vyuziti a poctu fotek na nabiti).
No a D80 ukazoval na origo baterku 100% i po 7-mi letech. Ta uz ted totalne odesla pote, co se asi 2 roky nepouzivala a pred "ulozenim" nenabila.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod Lipon » úte říj 24, 2017 12:31

jj, Nikon
já mám obě baterky už 5 let, kupoval jsme jeté, takže min. 2 roky navíc to mít bude
to je pro baterku smrtelné, vybitou nechat ležet, zvlášť lionky nebo lipolky
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » úte říj 24, 2017 17:16

Miras píše:Při nákupu v Číně koukat na hodnocení, nekupovat to úplně nejlevnější, ale radši něco, co má x set pozitivních hodnocení. A samozřejmě čím větší udávaná kapacita, tím nižší reálná...

Kdyz ja na ta pozitivni hodnoceni nedam. Vetsinou je pisou paka "vybalil jsem to a ono to funguje, hura!" a zrovna u baterek z toho malokdy poznas realnou kapacitu, to chce cas a zkouset. Dobre voditko jsou naopak negativni hodnoceni, staci jedno dobre podlozene a je jasno.

Miras píše:U nákupu "značkových" replacement by to nemělo být potřeba, Avacom není úplně no-name, ale zkušenost nemám.

Jak jsem psal, od zacatku mel Avacom i ta cinska asi polovinu kapacity originalu. Rozdil v cene je samozrejme vetsi, asi 4 - 5 nasobek, takze se to na prvni pohled vyplati, ale doopravdy to poznas az po letech, jestli to zacne odchazet. Navic se original chova lip. Kdyz zacne fotak ukazovat dve carky ze tri, tak vim, ze vydrzi jeste cely den tj. asi 200 fotek. Obe nahradni jen nekolik desitek, urcite pod 50, mozna jen 30. Asi jiny prubeh vybijeni, ke konci jdou strmeji dolu.

Miras píše:Není to už spíš na kompletní obměnu techniky?

O tom uz jsme se bavili. Mam Canon S95 a v podstate mi ve vsem vyhovuje. Cim bys ho nahradil a proc? OK, novejsi fotak asi bude delat o trochu lepsi fotky, ale mne uz tyhle staci. Nejsem zadny fotograf, spis cvakac a jde mi hlavne o dokumentaci. Kvalita obcas vypadne z kvantity, nez bych se pul hodiny steloval se zaberem, tak proste cvakam a obcas se i neco povede. Novejsi model by mel navic akorat blbosti typu vyklopny displej a WiFi, ani o jedno nestojim. Snizila by se odolnost a zvysila spotreba.

Navic je S95 prekvapive odolny. Vloni se mnou prezil pad na snehu, po kterem nasledoval odvoz vrtulnikem, a dopadnul lip, nez ja. Mel jsem ho v prave kapse u kalhot a jel po pravem boku a otloukal se o sutry. Fotak ma par skrabancu a nekolik jemnych prasklin na displeji, ktere mi nijak nevadi. Vubec bych se nedivil, kdyby bylo po nem, ale on je v pohode. Takze jaky bych mel mit duvod k vymene? Fungujici veci menim nerad, dokonce ani mobil, ktery uz si o to vylozene rika, jsem jeste nevymenil.

Miras píše:Myšleno to bylo ale spíš tak, že u levných věcí z číny je potřeba jejich uspokojivou funkci prověřit o to pečlivěji.

Njn, ja jsem to vyzkousel, jednu baterku jsem s tim doma i nabil. Nenapadlo mne, ze bude fungovat jen s nekteryma nabijeckama... v podstate nechapu duvod a jak to dokazali. USB rozumim slusne softwarove, ale i hardwarove a unika mi, cim se to vlastne muze lisit, parametry nemaji nijak siroky rozsah...

Miras píše:Navíc - nikdo s sebou nechce tahat zbytečnosti. Sám říkáš, že si doteď vozil dvě náhradní baterky a stačilo to, takže ta univerzální nabíječka byla v roli nouzový zálohy a byl si rád, že je to malý a lehký.

Jo, pouzil jsem ji poprve a proto, ze jsem pred odjezdem Avacom nenasel (po navratu samozrejme skoro hned #-o).

Miras píše:Ale samozřejmě když v případě nouze přijdeš na to, že nouzová záloha nefunguje, dobrý pocit z ušetřené váhy se krapet vytrácí :)

Asi tak. Holt si uklidim bordel v supliku a priste zas vezmu dve nahradni baterky nebo koupim jeste jednu. Vazi 18 g, nabijecka 10, ale navic je potreba kapacita v power bance a ta bude vazit stejne, jako baterka. Tentokrat jsem s ni byl nadoraz, mobil mi dole skoro chcipnul (jesteze maji Taliani zasuvky i v osobakach :)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » úte říj 24, 2017 17:19

apuka píše:Ja bych se mnohem vice obaval, jestli sezene original, ktery nelezel nekde 5 let na sklade pri buhvijakych podminkach, nevybil se uplne a neposkodil. Kazdopadne bych uz vubec necekal, ze bude fungovat stejne dobre jako puvodni.

Tohle je bohuzel realne. Koupil jsem takhle original baterku do mobilu a byla uplne mrtva. Sice jsem ji ozivil, ale kapacity puvodni zdaleka nedosahuje.

V tomhle nemam jasno. Co se tam deje? Vim, ze lionky se maji idealne skladovat pri 40 % nabiti, ale sam to nedelam a obcasne pouzivany original nevykazuje po 6 letech zadne zmeny k horsimu. To same power banka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod Miras » úte říj 24, 2017 18:27

Ale jo, S-řada se Canonu dost povedla a nástupce se pravda hledá těžko. Nicméně o tři roky novější (poslední v řadě) model S120 si myslím, že by za upgrade stál, je o kus dál v podstatě ve všem. Leč ten už bys sehnal jedině z druhý ruky, po nástupu 1" tahle kategorie v podstatě vymřela. Z podobný kategorie stojí za zmínku (taktéž již nesehnatelný) Nikon P340, který má velmi koukatelný fotky bez jakýhokoliv nastavování.
To si myslím že jsou foťáky, se kterýma bys dělal hezčí fotky, aniž by si s tím měl nějakou práci navíc.
V kategorii jednopalců je to trochu horší, tam nějakýho úplně ideálního nástupce nenajdeš. Tam pak záleží, jak moc bys lpěl na rozměrech a zoomu. Buď bys musel trochu slevit na zoomu na úkor rozměrů (dá se dohant digitálním zoomem,případně manuálním ořezem, ale už je to nějaká práce navíc), nebo naopak. Obrazová kvalita by byla o třídu jinde každopádně, ale je pravda, že na focení statických krajinek je to už otázka, zda to za to stojí.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » úte říj 24, 2017 18:37

S120 bych mozna bral, ale fakt si myslis, ze by to melo cenu? Pri stejne velikosti snimace ma vic megapixelu, coz beru jako minus. Touch screen taky beru jako minus. Objektiv asi bude lepsi, ma vetsi zoom, ale to nepotrebuju.

Jednopalcove vubec neznam. Funguju totiz tak, ze kdyz najdu neco, co mi vyhovuje, tak uz dal nehledam, foceni neni muj konicek. No a S95 mi prave dost vyhovuje, na neco takoveho jsem cekal. Pricemz beru, ze vetsi cip je lepsi. Zoom pro mne moc dulezity neni, stejne z toho nejsou nic moc fotky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod Miras » úte říj 24, 2017 19:05

Změnila se technologie čipu (CCD u S95 vs. BSI-CMOS u S120), takže i při mírně vyšší pixelový hustotě to je krok kupředu. Vsadil bych si na vyšší citlivost, nižší šum a větší dynamický rozsah. Dotyková obrazovka je náhodou super věc (taky jsem to považoval za blbost, než jsem jí měl :-)) a širší začátek je i na focení krajinek poměrně návykovej. , Takže bych řekl, že by to byla znatelná změna k lepšímu.
Ad zoom - nemyslím samozřejmě šílenosti typu patnáctinásobný (či větší) přiblížení. Ale něco kolem 5x má myslím celkem smysl, při zachování rozumný světelnosti a optických kvalit.
Jako rozměrově srovnatelná alternativa by se nabízel Canon G9X Mark II, ale na dlouhým konci má už "jen" 84mm a je škoda, že nemá širší začátek. Navíc má dost pitomý ovládání, v rukavicích nic moc.
Případně léty prověřený Sony RX100, je sice o malinko větší, ale ne nějak přehnaně.
Z jednopalců se širším začátkem pak myslím stojí za zmínku [url=, takže bych řekl, že by to byla znatelná změna k lepšímu.]Canon G7X Mark II[/url], ale ten už je zase větší a těžší celkem o dost...
Mrkni na srovnání
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » úte říj 24, 2017 19:16

Diky. G9 X Mark II se mi docela libi, ale chtelo by to srovnani stejne fotky z S95, jestli rozdil opravdu stoji za to.

V cem je ovladani pitome? A co je to sirsi zacatek?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod Miras » úte říj 24, 2017 19:33

Širší začátek = širší úhel záběru. Na nejmenší přiblížení se ti do záběru (na šířku) vejde víc věcí.
Ovládání G9 X - obecně se u kompaktů většina nastavení děje skrz menu, fyzických ovládacích prvků na těle moc nemají. Ale u G9X je to dohnaný trochu do extrému, v rámci miniaturizace má tlačítek ještě míň než obvykle a co jsem tak četl, v podstatě všechno nastavení se děje přes dotykovej displej, čistě s čudlíkama si zřejmě moc nevystačíš. Ale osobní zkušenost nemám. Jestli ale fakt nikdy nic nenastavuješ, jen zapneš a fotíš, tak by ti to třeba tak moc vadit nemuselo.

Přímý srovnání S95 a G9 X Mark II těžko někde najdeš, minimálně kvůli věkovýmu rozdílu. Je to malinko nečestný a nesportovní, ale kdyby si nad ním vážně uvažoval, můžeš si to v nějakým rozumným e-shopu na 14 dní zapůjčit k vlastnímu srovnávacímu testu...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » úte říj 24, 2017 19:40

Vidis, dobry napad :) Proc necestny a nesportovni? Na tohle to prece je, ne? V obchode bych si to taky poradne osahal. Letos to uz asi resit nebudu, ale pred pristi sezonou bych se mozna na nastupce takhle kouknout mohl. Nepotreboval bych 14 dni, stacilo by dva nebo tri. Par stejnych zaberu za ruznych podminkek a videlo by se.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod scinkk » úte říj 24, 2017 20:02

Vsak v dobrem obchode by ti mohly umoznit udelat aspon fotku na ulici na vlastni sd kartu, vemes i stary fotak, nafotis, doma porovnas
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod fps » stř kvě 23, 2018 15:22

doporučte co nejlehčí cca 5000 mAh PowerBanku, nejlepší jsem našel asi GP Batteries RC05A?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod fps » pon kvě 28, 2018 18:30

nikdo nic? tak asi zkusím GP, přeci jen by měli mít ňáké zkušeností s akumulátorama, tak snad už vědí co dělají, před tím jsem měl čínský brak který mi odešel něco po dvou letech
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » pon kvě 28, 2018 19:08

Kasli na GP. Kup si dve Panasonic 18650 3400 mAh (nebo vic, jestli uz jsou za rozumnou cenu) a k nim malickou nabijecku, co zaroven slouzi jako zdroj. Kdysi tu s tim prisel scinkk, zkus pohledat, mne se ted nechce. Pomer vaha/vykon a cena/vykon zarucene nejlepsi a navic muzes brat jednu nebo vic baterek podle potreby.

Sam bych to takhle udelal, ale moje stara powerbanka stale funguje, uz asi 10 let :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod shoe » pon kvě 28, 2018 20:22

mike píše:Kasli na GP. Kup si dve Panasonic 18650 3400 mAh (nebo vic, jestli uz jsou za rozumnou cenu)



Na Panasonic 18650 jsem přešel... už se těším na výsledky:-)

Zde je dost dobrý přehled baterii: http://lygte-info.dk/review/batteries2012/Common18650Summary%20UK.html

Jinak kdyby někdo chtěl, tak mam cca 15x nabitý Anker 10000 mAh, což pro mne byla do objevení přímo 18650 nejlepší volba:) Respektive pokud potřebujete 10 000, tak je to ta nejlepší volba stále:) Já jsem ale zvolil možnost toho, že někdy budu potřebovat třeba i 18 000 mAh...takže chci zkusit právě samostatné baterie 18650.

https://www.amazon.com/Anker-PowerCore- ... nker+10000

Je to 10 000 mAh a váží 177 gramů. Jedna 18650 váží cca 48 gramů...takže zde připadá na schránku cca 33-35 gramů (uvnitř jsou samozřejmě 18650 baterie:) ). Nabíjet je možné i při proudu 2,1 A (což je také důležitá informace).
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod fps » pon kvě 28, 2018 20:42

mike píše:k nim malickou nabijecku, co zaroven slouzi jako zdroj. Kdysi tu s tim prisel scinkk, zkus pohledat, mne se ted nechce. Pomer vaha/vykon a cena/vykon zarucene nejlepsi a navic muzes brat jednu nebo vic baterek podle potreby.

to je ono, na tohle řešení jsem úplně zapomněl, jsem to tady někde kdysi četl, kde se dá u nás koupit ta mini nabíječka? nevim co mám zadat do vyhledávače, a nic nenacházím, já bych používal AA Panasonic Eneloop Pro které používám do čelovky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod booze » pon kvě 28, 2018 20:55

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » pon kvě 28, 2018 20:56

Tady byl ten puvodni prispevek: viewtopic.php?p=376093#p376093 (nakonec to nebyl scinkk, ale stenley, scinkk pak na to presel).

AA do toho nedas, ale k tomu ani nevidim duvod, 18650 maji mnohem lepsi pomer kapacita/vaha. Za nejakych 17 USD muzes mit dve plus tu nabijecku, takze 6800 mAh (25 Ah) power banku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod booze » pon kvě 28, 2018 20:57

Jo a dela to i fenix, ale pozor. Nemas zpetnou odezvu kolik ti jeste zbyva v baterce.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod oodoow » pon kvě 28, 2018 20:58

Ten Anker nevypadá špatně, mám Avacom taky 10000mAh a je trochu těžší 206g, ale zas má dvě zdířky, rychlonabíjení sebe i připojených věcí a umí se nabíjet zároveň s nabíjením ostatního. Dost se tím šetří čas v hospodách a člověk tak ujde víc km za den. :-)

Btw. máte někdo tyhle baterky? Celkem dobrý nápad, nemusel bych pak na delší treky s sebou tahat nabíječku na 18650.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3097
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod booze » pon kvě 28, 2018 21:05

Ty baterky se tady uz objevily. :-k nepsal o nich wawrik?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod booze » pon kvě 28, 2018 21:07

@fps k te nabijecce si porid nejaky dobry kabel. Dela to divy s nabijenim. Nekdy mam pocit, ze se 18650 preleje do mobilu. :)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod fps » pon kvě 28, 2018 21:14

takže z NiMH AA akumulátoru nabíjet nejde? ani z této nabíječky Lii-100? používal bych NiMH AA akumulátory které nosím do čelovky, bych pro ně měl připadaně dvoje využití
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod shoe » pon kvě 28, 2018 21:22

oodoow píše:Btw. máte někdo tyhle baterky? Celkem dobrý nápad, nemusel bych pak na delší treky s sebou tahat nabíječku na 18650.



Já mam tyto:

https://www.amazon.co.uk/LUMINTOP%C2%AE-Protection-3400mAh-Rechargeable-LM34C/dp/B01KTCHB6E/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1527538844&sr=8-1&keywords=lumintop+18650

Obsahují právě zmíněné články Panasonic.

Jen pak pozor, nabíjení je pak max. 750 mA.
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » pon kvě 28, 2018 21:22

@fps: jasne, ze jde. Je to ale nevyhodne, mala kapacita a vetsi vaha. Nevim, co chces dobijet, ale spocitej si, kolik AA baterek bys musel nosit. Jedna ta tva ma asi 3 Ah kapacitu. Vahu tam nevidim, ale byva 25 - 30 g. Jedna 18650 ma kapacitu 12.5 Ah, tedy vic, nez 4x vyssi, a vazi 45 - 50 g. Proti 100 - 120 tech tvych stejne kapacity. Plus vetsi odolnost proti mrazu u Li-Ion a jednodussi nabijeni nekde na chate (v male nabijecce nabijes jen jednu).

Vyhoda AA je, ze v pripade nouze muzes nekde sehnat normalni AA.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod fps » pon kvě 28, 2018 21:57

- jak jsem psal, tak mě stačí kapacita cca 5000 mAh (takže já nepotřebují žádných 12500 mAh), 2,5x mi to dobije odolný telefon který používám jako GPS mapovou navigaci, což je 2x akumulátor AA Panasonic Eneloop Pro, jeden váží 30g, které stejně vozím pro čelovku, i když skoro vždy mi stačí jen jeden akumulátor, takže by mí stačil navíc jeden AA Panasonic Eneloop Pro 30g akumulátor, takže bych 15 až 20 g na váze ušetřil
- AA Panasonic Eneloop Pro mám ozkoušeny v cca -25°C, a žádný problém
- je ňáká jiná (lehči, jednoduší) u nás dostupná nabíječka z NiMH AA akumulátoru s ukazatelem stavu baterii než je Liitokala Lii 100? 46 g není moc, ale má až moc zbytečných funkcí, mě by úplně stačila jen aby uměla nabíjet z NiMH AA akumulátoru, a měla led signalizaci stavu baterie
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » pon kvě 28, 2018 22:04

Neni kapacita jako kapacita. 2500 mAh u tech tvych je 3x min, nez to same u mobilu. Uz jsem to tu kdysi vysvetloval, zalezi na napeti. Kapacita v mAh se neda primo porovnavat u ruznych typu baterek, jen u stejnych.

Porovnavat se da energie, kterou spocitas tak, ze kapacitu vynasobis jmenovitym napetim. Takze tve maji 1.2 V x 2.5 Ah, coz je 3 Wh, zatimco baterka u mobilu, ktera ma treba 1620 mAh, ma 3.7 V x 1.62 Ah, coz je 6 Wh. Tedy dvakrat vic. Jinymi slovy, nabijeci AA se jako powerbanka moc nehodi, protoze maji strasne male jmenovite napeti a tedy i energii, kterou jsou schopny pojmout.

Pri nabijeni pocitej s tim, ze efektivita je maximalne tak 70 %.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod sobb » pon kvě 28, 2018 22:07

oodoow píše:Btw. máte někdo tyhle baterky? Celkem dobrý nápad, nemusel bych pak na delší treky s sebou tahat nabíječku na 18650.
podobnou (s nižší kapacitou) máme ve Fénix HL60R. Celkem úspěšně jsme ji dobíjeli solární powerbankou.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika