USB power pack a jine zdroje napajeni

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod Miras » pát led 13, 2017 15:15

Jsem tam toho objednával víc tehdá toho 11.11., chodilo to různě v rozpětí cca měsíce, poslední balík ještě asi před týdnem a jeden teda nedorazil, tak za ten už mám prachy zpátky. Ale věci co jsem objednával v průběhu prosince vesměs všechny dorazily během cca 14-ti dní, tak nemám pocit, že by tam teď ještě měli nějakou balíkovou krizi. Se číňan jen vymlouvá :wink:
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod fps » pát led 13, 2017 19:53

booze píše:
booze píše: Na Ali je Liitokala Lii - 500 za 15USD, tak ji vyzkousim.

Tak jsem pres ni projel vsechny nabijeci baterie, ktere mam. Hodne jsem se divil jake jsou kapacitni rozdily v Eneloopech Pro (1850-2450 mAh)

tohle myslíš jak? to jako Panasonic Eneloop Pro s kapacita 2450 mAh mají kapacitu jen 1850 mAh?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » pát led 13, 2017 20:11

booze píše:Presne tohle me napadlo, ale vubec zadna zmena. Nejvic me ta kapacita stve u tech 18650, ktere jsem doted nabijel jen pres Fenix nabijecku ve fabrice a kapacitne jsou na 2600mAh. #-o

Jak jsou stare a jak byly pouzivane? Kapacita Li-Ion bohuzel klesa s vekem i poctem nabijecich cyklu...

Miras píše:To jo, 18650 s kapacitou AA nepotěší.

Zas tak zle to neni. 18650 maji jmenovite napeti 3.7 V, AA 1.5 V a nabijeci 1.2 V. Takze porad maji 2.5 - 3x vic energie. Nehlede na to, ze 2600 mAh je pro AA spis spickova, nez standardni kapacita. A pro 18650 taky neni uplne spatna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod TooMooX » sob led 14, 2017 9:46

Co powerbanky s "vyndavacimi 18650" ? Pouzivá nekdo ?
https://www.vlkator.cz/recenze-tomo-powerbanky/


Nevypada spatne az na to samovybijeni :(( To zamrzi...
Ideal pro nas co mame celovky na 18650.K dispozici 4 nahradni baterky celovky i energii pro nabiti napr telefonu... \:D/
Naposledy upravil TooMooX dne sob led 14, 2017 11:07, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod wawrik » sob led 14, 2017 11:00

Je kopec prťavých, jednoduchých aj sofistikovaných nabíjačiek na 1×18650, ktoré fungujú aj ako powerbanka. Niektoré majú doslova len pár desiatok gramov. To mi príde ako slušná alternatíva toho, čo chceš, a môžeš to na cestách príležitostne aj dobíjať.

Len pozor na maximálnu dĺžku článkov, do niektorých idú len flattop. Ale za pár eur si každý nájde takú, čo bude vyhovovať.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod TooMooX » sob led 14, 2017 11:09

Jsem zrovna dohledal recenci a znovu si ji procetl. Ona vlastne umi bez problemu provoz na 1 clanek/ruzne nabijeni clanku.... Takze v tomto by mi vyhovovala - z editovan puvodni dotaz.
Mrknu jeste na ty nabijecky...

Hm tak ona ta TOMO dela vsechny mozne varianty. http://www.gearbest.com/tomo-_gear/ Treba ta na 2x 18650 s vahou 66g by mohla byt idealni :(( 2x 18650 sebou nosivam. Jednu v celovce a drouhou jako nahradni. Takto by byl pripadny proud pro oziveni treba telefonu. Navic za 300kc... * i kdyz klidne bych dal i 3x za alternativu s kvalitnimi vnitrnostma. Jenze takova asi nebude. Max to same s jinym logem za 3x tolik napr GENIUS, SENCOR... :roll:
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod booze » ned led 15, 2017 7:56

fps píše:tohle myslíš jak? to jako Panasonic Eneloop Pro s kapacita 2450 mAh mají kapacitu jen 1850 mAh?

Ano
Miras píše:Se číňan jen vymlouvá

Hmm bral jsem toho vic, ale asi jo. :smt022 :smt021
mike píše:Jak jsou stare a jak byly pouzivane?

Neco pres rok a pouzivane hodne, hlavne celovky, kde dostavaji zabrat.
Dostal jsem doporuceni na baterie Fujitsu http://www.aku-bat.cz/index.php?s=product&id=3132 ktere jsou delane puvodni technologii v puvodni fabrice starych Eneloopu a maji byt mnohem lepsi, nez eneloopy.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod wawrik » ned led 15, 2017 9:57

Tie Fujitsu sú dobré, ale prečo by mali byť lepšie ako Eneloopy? :-k

Inak tomu meraniu kapacity u AA batérií by som Liitokale veľmi neveril. Sa mi zdá, že ukončovanie nabíjania u AA triafa dosť od buka. Skús jednu a tú istú batériu otestovať trebárs trikrát po sebe, či tá kapacita bude plus-mínus rovnaká.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod booze » ned led 15, 2017 13:00

Eneloopy co je koupil panasonic 2009, tak fabriku v japonsku prodal a presunul vyrobu do ciny. Fabriku koupil fdk, ktery je vyrobce fujitsu a ma ho jako top vyrobek. Fdk vyrabi 30% vsech baterii na svete.
Eneloop se po presunuti do ciny a indonesie potyka se spatnou technologii, ktera se projevuje na kapacite baterii. Na candleforums je nekde odkaz.
jo tady to pisou https://www.filterjoe.com/2016/02/04/be ... gers-2016/
wawrik píše:Inak tomu meraniu kapacity u AA batérií by som Liitokale veľmi neveril.

Zalezi na proudu a zahrivani baterie. Cim vetsi proud tim horsi mereni.
wawrik píše:Skús jednu a tú istú batériu otestovať trebárs trikrát po sebe, či tá kapacita bude plus-mínus rovnaká.

to jsem zkousel viz vys pokus s ozivenim a proto tem cislum zatim verim.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod fps » ned led 15, 2017 21:01

booze píše:
fps píše:tohle myslíš jak? to jako Panasonic Eneloop Pro s kapacita 2450 mAh mají kapacitu jen 1850 mAh?

Ano

tak to se mi ňák nezdá, mám cca 6 let Sanyo Eneloop AA 2450 mAh 4 kusy, a cca 2 roky Panasonic Eneloop Pro AA 2450 mAh 4 kusy, a cca 2 roky Panasonic Eneloop Pro AAA 900mAh 4 kusy, a všechny mají stejnou kapacitu, ničím jsem je tedy neměřil, ale vydrž máji stejnou, jen ty 6 let staré Sanyo Eneloop AA 2450 mAh už mají o něco menší kapacitu

booze píše:Eneloopy co je koupil panasonic 2009, tak fabriku v japonsku prodal a presunul vyrobu do ciny.

tak tohle se mi taky nezdá, všechny výše zmíněné Eneloop akumulátory jsou Made in Japan

booze píše:Fabriku koupil fdk, ktery je vyrobce fujitsu a ma ho jako top vyrobek.

jestli si správně vzpomínám co mi řekli v GES-ELECTRONICS když jsem tam Panasonic Eneloop Pro kupoval, a bavily jsme se o změnách v Eneloop, tak řadu Pro bude Panasonic stále vyrábět ve stejné továrně v Japonsku co před tím Sanyo

wawrik píše:Inak tomu meraniu kapacity u AA batérií by som Liitokale veľmi neveril.

moje řeč, je to Made in China
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod booze » ned led 15, 2017 21:20

fps píše:ak to se mi ňák nezdá, mám cca 6 let Sanyo Eneloop AA 2450

zarucuji ze technologie po 5 letech bude schopna uchovavat 70% sve kapacity.
fps píše:tak tohle se mi taky nezdá, všechny výše zmíněné Eneloop akumulátory jsou Made in Japan

pisou to i na wiki https://en.m.wikipedia.org/wiki/Eneloop teda pokud tomu dobre rozumim.
fps píše:jestli si správně vzpomínám co mi řekli v GES-ELECTRONICS

jj kdyz si vzpomenu co rekli me. :wink:
fps píše: tak řadu Pro bude Panasonic stále vyrábět ve stejné továrně v Japonsku co před tím Sanyo

kterou prodali fujitsu
fps píše:moje řeč, je to Made in China

Ano je.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » ned led 15, 2017 22:14

fps píše:všechny mají stejnou kapacitu, ničím jsem je tedy neměřil...

To bude ono ;-) Kapacita vsech akumulatoru casem klesa a to i kdyz je nepouzivas. Jak pise booze, 70% po peti letech je jeste docela dobre, byva to horsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod wawrik » pon led 16, 2017 13:43

booze píše:Eneloopy co je koupil panasonic 2009, tak fabriku v japonsku prodal a presunul vyrobu do ciny.
Hm, všetky eneloopy, čo mám, sú Made in Japan. Aj tie ikeácke, ale tie ozaj môžu byť z predanej fabriky.

booze píše:
wawrik píše:Inak tomu meraniu kapacity u AA batérií by som Liitokale veľmi neveril.
Zalezi na proudu a zahrivani baterie. Cim vetsi proud tim horsi mereni.
Niektoré nabíjačky s ukončovaním nabíjania cez ∆V majú občas problém pri nižších prúdoch správne detegovať okamih vypnutia. Možno to bude aj prípad Liitokaly, aspoň môjho kusu.

booze píše:
wawrik píše:Skús jednu a tú istú batériu otestovať trebárs trikrát po sebe, či tá kapacita bude plus-mínus rovnaká.
to jsem zkousel viz vys pokus s ozivenim a proto tem cislum zatim verim.
Tak to si na tom dobre. Mne sa stalo, že jeden zánovný set 4 ks eneloopov, ktoré som nabíjal vždy naraz a stará nabíjačka vždy vypínala všetky šachty v rozmedzí pár minút, sa teraz vypína postupne aj hodinu. Lepšie povedané jedna sa vypne asi o hodinu skôr ako zvyšné tri. Ale stalo sa mi to zatiaľ len dvakrát, nepripisujem tomu nejaký zásadný význam, len mi napadlo, že to meranie kapacity by tiež mohlo kolísať.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod fps » pon led 16, 2017 14:58

mike píše:Kapacita vsech akumulatoru casem klesa a to i kdyz je nepouzivas.

tak tohle je snad jasné
mike píše:Jak pise booze, 70% po peti letech je jeste docela dobre, byva to horsi.

moje cca 6 let staré Sanyo Eneloop AA 2450 mAh mají menší kapacitu jen o cca 20%, na střední výkon mi Fenix HL21 R3 vydrží svítit něco lehce pod 5h, nové Panasonic Eneloop Pro 6h
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » pon led 16, 2017 18:38

Hrubym odhadem v porovnani s lithiovyma Energizerama ti to +/- vychazi. Na ty mi vydrzi HL20 na stredni mod asi 9 hodin a kdyz to prepocitam pres kapacitu, tak ty tve nove maji neco pod 2500 mAh a stare pod 2000 mAh. HL21 R3 bude mit trochu vyssi ucinnost, takze spis jeste o neco min obe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod Miras » stř úno 1, 2017 21:48

Liitokala dneska dorazila, bohužel bez adaptéru, ačkoliv tam být měl :( Jsem to číňanovi reklamoval, tak jsem zvědavej, co mi napíše...
Pech je, že je to za krátkou dobu druhá objednávka nabíječky z Aliho, která nedopadla dobře. Ta první koncem minulýho roku nepřišla vůbec, tahle teď sice jo, ale nekompletní, takže si jí můžu taky tak maximálně někde vystavit...

Neměl by případně někdo tip na vhodný napájecí adaptér, kdyby to čistě náhodou skončilo částečnou refundací a sháněl jsem adaptér?
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod wawrik » stř úno 1, 2017 21:53

Na ten adaptér pozor. Má mať 12V/2A, a pri nesprávnej konštelácii adaptéra a požadovaného odberu zvykne horieť nabíjačka aj/alebo adaptér. Na CPF je na túto tému zopár clivých príbehov, radšej si to dopredu pozri.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod Miras » stř úno 1, 2017 22:18

No právě, proto jsem cíleně objednával nabíječku rovnou s adaptérem, protože jsem se chtěl vyhnout dumání nad tím, jakej pak koupit. Číňan to bohužel zvrtal a poslal bez adaptéru, takže se s ním teď budu muset zase dohadovat, co s tím :axe:
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » stř bře 15, 2017 1:07

Lithium-Ion Battery Inventor Introduces New Technology for Fast-Charging, Noncombustible Batteries

Vypada to na mensi bateriovou revoluci v (snad) dohledne dobe. Baterie s trojnasobnou kapacitou nez Li-Ion, vice nez 1200 cyklu, v pohode v -20 a funkcni az do -60.

Hodilo by se to i do pokecu o autech, orchestr muze pomalu zacit ladit smutecni pochod pro spalovaci motory :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod booze » úte říj 17, 2017 19:20

Je nejaky problem, kdyz na Li-pol nabijecku dam Li-on clanky 18650?
Cinan poslal neco jineho a ja potrebuju nabijet
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod dudy » úte říj 17, 2017 19:45

mike píše:Kapacita vsech akumulatoru casem klesa a to i kdyz je nepouzivas. Jak pise booze, 70% po peti letech je jeste docela dobre, byva to horsi.


Sedm let staré Eneloopy, pravda vždy nabíjené malými proudy a sem tam v obnovovacím režimu, naměřeno moudrou nabíječkou 1860 až 1910 mAh na článek jedna sada...
Takže úbytek kapacity nula nula hovno (výrobce uvádí u novejch min. 1900 standard 2000 mAh.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod booze » úte říj 17, 2017 22:11

Zmena dotazu nasel jsem doma jeden step-up menic, takze bych nabijeni mel poresene.
Ted shanim USB 4*18650 Li-ion Battery Charger Power Bank Box neco podobne koupitelne u nas. Nenarazil nekdo na podobnou powerbanku na 4x18650 s moznosti bezbolestne vymeny baterek?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod booze » stř říj 18, 2017 20:58

mike píše:Zahadna je ale jina vec. Kdyz nabijim HTC mobil, dava mu original nabijecka 0.95 A, mala Apple priblizne stejne, ale obe velke jen 0.41 A. Overeno opakovane. Nenapada mne nic jineho, nez ty nabijecky iPad nejak detekuji a daji mu maximum, zatimco jinym zarizenim naopak minimalni USB standard. Pekna prasarna, ale co cekat od crAAPLu.

Protoze ten HTC kablik je datovy. Ma pruchozi prostredni piny. Nabijecka pak dava max 400 mA je to ochrana, kdyz se nabiji z PC.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » pon říj 23, 2017 16:29

Tim to neni. Zkousel jsem i kablik bez datovych vodicu a chova se to stejne. Mam pocit, ze jsem to pak nekde dohledal a potvrdilo se, co jsem psal. crAAPL tam dela nejake prasarny mimo normu a detekuje tak sva zarizeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » pon říj 23, 2017 17:34

Neco k baterkam a dobijeni. Do fotaku mam Canon NB-6L a dve nahradni levnejsi. Original vydrzi pres 800 fotek, levne polovinu. K tomu jsem si poridil levnou a lehkou cinskou nabijecku na tyhle baterky (odkaz byl tady, nechce se mi hledat), abych je mohl pripadne jeste dobit z power packu. Takze teoreticky v pohode, jenze prakticky to bylo trochu jine.

Pred odjezdem jsem nasel jen jednu nahradni baterku, ale s originalem by mi na tyden mela stacit a kdyz tak obe naplno nabil a vzal jeste tu nabijecku. Original vydrzel 4 dny, podle ocekavani asi 850 fotek. Paty den rano jsem dal do fotaku nahradni a fotak po prvni fotce chcipnul. Baterka sice byla po noci studena, ale tohle by snad uplne nabita delat nemela... Po zahrati fotak fungoval, ale baterka chcipla uz prvni vecer. Asi 250 fotek, ten den bylo opravdu do fotit. OK, dobijeme original. Nabijecka svitila zelene, takze baterka umistena spravne, ale po pripojeni do power packu nic. Pri nabijeni ma svitit cervene, ale ani tuk. Zkousel jsem obe ve vsech moznych polohach a nic. Doma jsem pak zjistil, ze funguje z crAAPLich velkych nabijecek, funguje z HTC nabijecky, ale z male crAAPLi ne a ani z power packu ne. Netusim, cim to je, ale nastve to. S sebou samozrejme vozim malou Apple nabijecku, protoze je nejlehci, takze bych nedobil ani v hotelu.

Zbyva tedy bastl. Baterka v mobilu ma stejne kontakty a je vetsi, takze dam do mobilu baterku z fotaku a budu nabijet mobil z power packu. Driv to fungovalo. Ted ale ne, mobil se na baterku rozjel, ale nabijet se vzpouzel. Nekdy to dela i s vlastni baterkou, kdyz ji casto vyndavam, pak je treba trochu pohnout kontakty a zas to jde. S baterkou do fotaku to ale neslo, jednou se to na chvilku chytlo, ale pak zas vypadlo. Uz jsem myslel, ze jsem s focenim skoncil, ale po mnoha pokusech se mi podarilo umistit baterku tak, ze se nabijeni rozjelo. Vydrzelo asi ctvrt hodiny a pak zas chciplo. Nastesti ale i to stacilo original baterce, aby vydrzela dalsi dva dny a asi 300 fotek. Chcipla pote, co jsem vyfotil kostel v cili sve cesty v Pieve di Cadore, takze uplne presne :)

Z toho mi vychazi, ze levne replacement baterky stoji za houby a asi zkusim sehnat druhy original za nehoraznou cenu :(( Kdyz original po ctvrt hodine nabijeni vydrzel vic, nez 100 % nabity replacement :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod Miras » pon říj 23, 2017 20:24

Bych to zas tak tragicky neviděl. Přečti si diskuze o replacement akumulátorech např. na dpreview a dozvíš se, že je to jako se vším - 100 lidí, 100 chutí, někdo má zkušenosti dobrý, někdo horší, někdo by neorigo nekoupil už z principu...
Pár foťáků už jsem vystřídal, náhradní baterku jsem nikdy neměl originál, replacement byly různých značek/neznaček a tak blbou zkušenost jak ty jsem nikdy neudělal. Naopak mě na základě mých zkušeností k nákupu originálu nic netáhne. Výkon je třeba o něco málo lepší, ale zas o tolik, aby to ospravedlnilo násobně vyšší cenu ne. Ani v mrazech jsem na žádný podobný kiks replacement aku nenarazil. Asi si měl smůlu na nějaký nepovedený kousky, ale automaticky bych kvůli tomu všechny neorigo baterky za šmejdy nepovažoval.
Kadopádně mě překvapuje, že člověk tvých zkušeností odjede na hory s takhle neověřenou výbavou :twisted:
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod Miras » pon říj 23, 2017 20:46

Ještě doplnění - jestli tou lehkou/levnou čínskou nabíječkou myslíš to, co jsem tu kdysi postoval já (taky se mi nechce hledat :)), ale je to takovej "krokodýlek"...?
Tak je asi fakt, že se s různými nabíječkami chová různě, ale ještě se mi nestalo, že bych nenabil. Jako zřejmě vždy fungující postup se mi ukázalo prvně "krokodýlka" připojit ke zdroji energie a až pak do něj nacvaknout baterku. Když to dělám obráceně (prvně nacvaknu baterku a až pak to celý připojím k nabíječce, tak to fakt někdy zablbne a nabíjet nezačne. Holt za ty prachy, co by člověk chtěl...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » pon říj 23, 2017 21:26

Miras píše:Asi si měl smůlu na nějaký nepovedený kousky, ale automaticky bych kvůli tomu všechny neorigo baterky za šmejdy nepovažoval.

Njn, ale jak predem rozeznat, kdy jde o smejd a kdy to bude dobre? Zrejme jde o technologii, baterky jsou stejne velke a maji papirove stejnou kapacitu. Replacement mam dve, jednu nejakou cinskou a jednu Avacom a obe mely od zacatku polovicni vydrz, nez original. Ted jsem mel tu cinskou, zrejme odchazi vekem.

Miras píše:Kadopádně mě překvapuje, že člověk tvých zkušeností odjede na hory s takhle neověřenou výbavou :twisted:

Mel jsem to s sebou uz hodnekrat, akorat jsem je nepotreboval dobijet, jelikoz jsem mel replacement obe. Ted jsem jednu pri baleni nenasel. No a vypada to, ze u cinske klesla od posledne kapacita, zatimco original drzi. Obe jsou stejne stare (jako fotak), takze asi 6 - 7 let. Pouzivane nastridacku a ne nijak extra, maximalne nizke desitky nabijecich cyklu. Takze asi vek.

No a nabijecku jsem zkousel doma na normalni USB nabijecce, nenapadlo mne, ze by mohla byt tak vybirava :?

Miras píše:Ještě doplnění - jestli tou lehkou/levnou čínskou nabíječkou myslíš to, co jsem tu kdysi postoval já (taky se mi nechce hledat :)), ale je to takovej "krokodýlek"...?

Jo.

Miras píše: Jako zřejmě vždy fungující postup se mi ukázalo prvně "krokodýlka" připojit ke zdroji energie a až pak do něj nacvaknout baterku. Když to dělám obráceně (prvně nacvaknu baterku a až pak to celý připojím k nabíječce, tak to fakt někdy zablbne a nabíjet nezačne. Holt za ty prachy, co by člověk chtěl...

Aha, vidis, to mne nenapadlo. Vyzkousim. Ona totiz ta ma power banka funguje tak, ze to cele zapojis a pak ji zapnes a ona zacne dodavat proud. Ale nejakou dobu to zkousi, snad to mezitim dokazu nacvaknout (coz neni uplne snadne, kontakty jsou v blbe poloze).

No, co bych chtel. Aby to fungovalo :? Nefunkcni vec je draha za libovolne penize.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » úte říj 24, 2017 0:26

Vyzkouseno. Nefunguje. Na poradi vubec nezalezi, chova se to uplne konzistentne. S dvema velkyma Apple nabijeckama a HTC nabijeckou to funguje, s malou Apple a power bankou to nefunguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod Miras » úte říj 24, 2017 7:39

mike píše:Njn, ale jak predem rozeznat, kdy jde o smejd a kdy to bude dobre?

Dopředu docela těžko. Při nákupu v Číně koukat na hodnocení, nekupovat to úplně nejlevnější, ale radši něco, co má x set pozitivních hodnocení. A samozřejmě čím větší udávaná kapacita, tím nižší reálná...
U nákupu "značkových" replacement by to nemělo být potřeba, Avacom není úplně no-name, ale zkušenost nemám. Víckrát jsem měl Patony.

mike píše:Obe jsou stejne stare (jako fotak), takze asi 6 - 7 let.

Není to už spíš na kompletní obměnu techniky? Je fakt, že už si v takový fázi, kdy by ani originál kvůli morální zastaralosti nemusel stát nesmysl, ale spíš je otázka, jestli ho ještě někde seženeš?

mike píše:No, co bych chtel. Aby to fungovalo :? Nefunkcni vec je draha za libovolne penize.

Yop, na tom něco bude... Myšleno to bylo ale spíš tak, že u levných věcí z číny je potřeba jejich uspokojivou funkci prověřit o to pečlivěji.
Navíc - nikdo s sebou nechce tahat zbytečnosti. Sám říkáš, že si doteď vozil dvě náhradní baterky a stačilo to, takže ta univerzální nabíječka byla v roli nouzový zálohy a byl si rád, že je to malý a lehký. Blbý je, že rozumná "značková" alternativa asi neexistuje. Je spousta USB nabíječek na jeden konkrétní druh baterky, ale jsou větší, těžší a navíc jednoúčelový. Když jsem měl potřebu nabíjet dva různý druhy baterek, radši jsem vzal jako zálohu tu univerzální, ale to jsem měl ověřený, že maximálně s trochu laborování s tím nabiju obě, takže mi to za to stálo. Nemluvě o tom, že když jsem kupoval stávající foťák, byla to relativně novinka, neorigo replacement baterky byly k sehnání jen velmi těžko (koupil jsem hned první, co se objevila na trhu) a USB nabíječky nebyly vůbec, proto jsem byl rád za tuhle univerzální.
Ale samozřejmě když v případě nouze přijdeš na to, že nouzová záloha nefunguje, dobrý pocit z ušetřené váhy se krapet vytrácí :)
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika