Suunto hodinky

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod pawn » stř dub 8, 2015 13:15

V nastaveni hodinek pres Movescount jsou volby: interval zaznamu (1s/10s) a dale pak presnost GPS neboli accuracy a ta ma volby: nejlepsi (16 hodin), dobra (24 hodin), OK (zivotnost 50 hodin) a GPS vypnuto. Ale jak rikam zatim jsem s tim nelaboroval, z logiky veci bych ale nejprve zvysil interval zaznamu. Planovani treku ani navigaci pres hodinky jsem zatim nezkousel, odchylky od tur. znaceni budou zpusobeny asi z vetsi casti geocachingem :D
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » stř dub 8, 2015 16:34

pawn píše:Posilam zaznam jednoho dne ze sveho vyletu do Nizkych Tater (usek Certovica - salas Durkova). Je to teda z Ambit2, vyskomer nastaven na Fused Alti (kombinace barometr/vyskomer).

Diky :) Prekvapuje mne, jak je interval jednotlivych kroku nerovnomerny. Cas i delka a to pri stejne rychlosti. Od 2 sec/3 metry a klidne i pres 12 sec a 10 metru. Chapu spravne, ze jsi mel nastaven interval 1 sekunda? Jinak to ale vypada docela pouzitelne a vyskovy profil taky. Kdyby to takhle bylo schopno logovat mesic, tak je beru bez vahani, tyden asi taky.

kralo píše:V tvojom zazname su mierne odchylky oproti tur. Znacke, mam tomu chapat ze si vzdy nesiel po trase alebo je to uz spominana odchylka presnosti gps

Jestli myslis, jak to nekopiruje trasu uplne presne a ne odbocky mimo, tak to je normalni. Je to jednak presnosti GPS a jednak presnosti znacky na mape, ta taky neni uplne verna. Na delku zaznamenana trasy to ma vliv zanedbatelny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » stř dub 8, 2015 16:42

wawrik píše:mike: Možno by si mal chvíľu počkať, kým tvoj obľúbený Garmin príde s hodinkami s mapovým GPS... Inak dosť nechápem ten nepomer vo veľkosti displeja a samotných hodiniek :((

:vom: ani zadarmo. Hnus + Garmin kvalita + Garmin mapy + maly displej. No way. Pomer velikosti hodinek a displeje je mozna dan tim, ze potrebujes velkou baterku a na druhou stranu cim vetsi displej, tim vic zere. Zvlast dotykovy. Celkem by mne zajimalo, jak se bude chovat v desti, muj mobil to teda rad nema.

Zatim si neplanuju Ambit poridit, jen mne zaujalo, ze se jim podarilo zvednout vydrz na uz skoro pouzitelnou uroven. Na treky to jeste neni, na vikend uz mozna jo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod pawn » stř dub 8, 2015 17:39

mike píše:Prekvapuje mne, jak je interval jednotlivych kroku nerovnomerny.

Napada me, jestli to nemuze byt treba tim, ze Movescount pri exportu gpx soubor nejak upravuje - napr. zda tam neni nejaky limit na pocet bodu...to ale spekuluji, a nemam to jak overit, protoze gpx z hodinek vytahnout jinak nez prave pres Movescount nejde (alespon o tom nevim). A ano, chapes to spravne - interval zaznamu byl nastaven na 1s.
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » stř dub 8, 2015 17:57

A to je presne to, co bych chtel vedet :)

Data by se dala pri prenosu odchytit. Bud jako USB data nebo HTML, ale ani jedno neni uplne trivialni... navod pro neprogramatora asi napsat nedokazu. A kupovat si je kvuli tomu nebudu. Navic by mohl byt problem data extrahovat, jelikoz je asi maji v nejakem proprietarnim formatu, jehoz lusteni by mohlo par dni casu zabrat. Neslo by to, kdyby data mezi hodinkama a serverem sifrovali, ale takovi pitomci snad nejsou.

Chjo, to jsou ty frikulinske moresy, vsechno nekde na webu. U X6 mam vsechna data u sebe a muzu s nima libovolne pracovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod kralo » stř dub 8, 2015 18:38

Ved to je moja vycitka, mala by tam byt option ci dat chcem loadnut na server alebo len do telefonu na lokalnu studiu, resp. Planovanie trasy v terene.

V kazdom pripade suunto web je pekna utilitka, po loadnuti tracku je mozne pripnut i foto z kontretneho miesta kde bola foto pocas tripu nasnimana, taktiez i data k vyske, casu, prevyseniu atd.

Mne sa to paci, kedze zdielam s priatelmi zazitky s fotkami, ako i data s profilom trasy atd. V jednom linku su vsetky potrebne data alebo motivujuce pre mna pri planovani dalsieho vystupu.

Doteraz som foto posiela bud z flickr, alebo len mailom a data vyskladane s hiking.sk alebo printscreen z mobilu z nejakej app. :-( kostrbate riesenie

Napr. Garmin outdoor navi su sice s dlhsou vydrzou baterky, s mapovym podjladom a i s moznostou snimania foto ale je to tazke, dotykovy display je neohrabany..

Mat gps v hodinkach a na riadidla biku pripnut telefon a sparovat data cez B4 kde gps data sa tahaju s hodiniek je tiez fajn riesenie pre bajkerov ;-)
kralo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: sob srp 11, 2012 8:38
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » stř dub 8, 2015 19:27

Kdyz jsem si pred lety porizoval GPS logger, koupil jsem drazsi verzi s Bluetooth, jelikoz jsem predpokladal, ze budu obcas chtit tahat data do mobilu. Nikdy jsem to nepouzil.

kralo píše:V kazdom pripade suunto web je pekna utilitka...

Kdyz jsem hledal info o Ambitech, narazil jsem na diskuse, kde si lidi stezovali, ze ten web ma vypadky a to nekdy dost dlouhe (dny nebo mozna i tydny).

kralo píše:Mne sa to paci, kedze zdielam s priatelmi zazitky s fotkami, ako i data s profilom trasy atd. V jednom linku su vsetky potrebne data alebo motivujuce pre mna pri planovani dalsieho vystupu.

Zacinam si pripadat jako dinosaurus :twisted: Nic sdilet nechci, chci ta data pro sebe. Nic proti webu, ale rad bych taky lokalni verzi, ktera se bez nej a vubec bez pripojeni k Netu obejde. Asi jim napisu, ze bez lokalni verze si ty jejich hodinky nekoupim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » pon dub 13, 2015 21:24

Vcera jsem si zapomnel HR pas (resp. pas jsem mel, ale vysilac ne...). Sel jsem jako vzdycky s Alti obrazovkou a tentokrat tam mel diky tomu i cas. A najednou koukam, cas zmizel a misto nej akorat dve carky, coz znamena, ze hodinky maji HR signal, ale jeste ne data. Hmm. Za 5 minut se vratil cas (coz je spravne podle manualu), ale za par sekund to same. Za dalsich 5 minut se vratil a pak uz zustal.

Pri prvnim prepnuti jsem sel kolem fizlarny a pri druhem kolem trati. Asi to chytlo neco, co vypadalo jako signal od HR pasu. Chapu, tomu se asi neda zabranit, ale 5 minut je celkem dost. Taky by nebylo od veci, kdyby se nekde dalo nastavit, ze HR ne. Protoze co to asi tak muze delat, kdyz jde clovek s nekym, kdo HR pas ma...

Lap time mi hodne chybi :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod kralo » pon dub 13, 2015 22:03

No ma to snimanie HR interferencie, mne to blblo ked som bezal popri verejnom osvetleni. Vyrobca to pripusta i v manuali.

Ale ine chcem, luskam sa touto velkou recenziou garmin fenix3 a musim povedat ze ked suunto nedorovna tohto konkurenta v Ambit4, tak si pouvazujem na fenixom.
Paradna funkcionalita a ficurinky, co viem paradne vyuzit.
- volitelne ext. Cidlo teplomera
- Farebny displ krasne vykresluje krivky (ok, ale je mozno luxus ale pastva pre oci )
- vibracie a notifikacie
- vela prisposobenia uzivatelom
- Auto start/stop
- Resume gps tracku
- Stream pocasia z android na disp. Hodin
- Offline zrkadlenie aktivit na telefone/hodinkach zaroven
- A tie krivky, tie zboznujem ;-)
A vela ineho na linku dole

A dizajn samozrejme sa mi paci


http://www.dcrainmaker.com/2015/03/garm ... eview.html

Som zvedavy na to s cim vyrukuje konkurent z finska
kralo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: sob srp 11, 2012 8:38
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod pawn » úte dub 14, 2015 6:45

mike píše: Taky by nebylo od veci, kdyby se nekde dalo nastavit, ze HR ne. Protoze co to asi tak muze delat, kdyz jde clovek s nekym, kdo HR pas ma...

A to se neda nastavit? Na Ambitech jde HR zakazat (v te webove frikulinske aplikaci :) ), a nebo primo v hodinkach dat pri vyhledavani "cancel". Pokud jde o chytani signalu z jineho hrudniho pasu, tak nesparovane prislusenstvi by mely hodinky ignorovat, ne? I kdyz vymenim ve svem pasu baterku, musim ho opet sparovat, jinak ho hodinky nevidi...
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod apuka » úte dub 14, 2015 7:42

kralo píše:A tie krivky, tie zboznujem ;-)
A ja jsem si myslel, ze pises o hodinkach, ne o frajerce (vlastne jedno druhe nevylucuje :-))
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod fps » úte dub 14, 2015 9:24

kralo píše:garmin fenix3

"Se zapnutým GPS se výdrž hodinek pohybuje od 16 do 50 ti hodin", a "V režimu Smart hodinek Fénix 3 vydrží až 6 týdnů na jedno nabití akumulátoru.", nic pro mě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod kralo » úte dub 14, 2015 11:17

apuka píše:A ja jsem si myslel, ze pises o hodinkach, ne o frajerce (vlastne jedno druhe nevylucuje :-))


Kazdy v tych krivkach vidi nieco svoje, preto mam rad krivky od zmeny teploty, vyvoja barom. tlaku, vyskovy profil ;-)
kralo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: sob srp 11, 2012 8:38
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » úte dub 14, 2015 16:00

pawn píše:A to se neda nastavit? Na Ambitech jde HR zakazat (v te webove frikulinske aplikaci :) ), a nebo primo v hodinkach dat pri vyhledavani "cancel".

Myslim, ze ne, aspon jsem to nenasel.

pawn píše:Pokud jde o chytani signalu z jineho hrudniho pasu, tak nesparovane prislusenstvi by mely hodinky ignorovat, ne? I kdyz vymenim ve svem pasu baterku, musim ho opet sparovat, jinak ho hodinky nevidi...

Ne, u X6 HR se pas neparuje, hodinky proste chytnou signal.

Hodinky pochazeji z roku 2003 a byly mozna prvni sveho druhu. Od te doby vyvoj v tehle oblasti hodne pokrocil. Firmware v mych hodinkach je tusim z roku 2007, coz je 8 let a navic predpokladam, ze moc volnosti ve vylepsovani puvodniho designu nemeli (malo pameti, slaby procesor plus jeste mozna, coz nevim jiste, kod v ROM). Proste uz je to jina generace resp. pragenerace ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod kralo » pát dub 17, 2015 8:35

Neake zvesti k ambit4. Posledny neovereny prispevok hovori o zakazke k novemu dizajnu A4.
Na inej stranke bola info o teoretickom uvedeni A4 9/2015

http://forums.watchuseek.com/f233/ambit ... 762?page=4

Ak budu mat A4 funkcie fenix3 a prida suunto este nejaku inovaciu navrch tak na jesen sa mozme tesit :-)
kralo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: sob srp 11, 2012 8:38
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod kralo » ned dub 19, 2015 19:48

Takze po dnesnych 16km trailu v slnecnom pocasi mi zrejme definitivne odisli X6HRT.

Po pol horke behu zacali cierne vertikalne (z hota dole) ciary a displ. nebol citatelny.
Po ukonceni behu sa uplne vypol, ako keby baterka bola vybita. Este som zaznamenal tak kmitanie tych ciar ako keby dochadzala stava z baterky. Podla mna to niekde koli vlhku skratuje.

Takze som odkazany na sports tracker v telefone kym nevyjdu ambit4, potom padne rozhodnutie.
kralo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: sob srp 11, 2012 8:38
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod tocak » ned kvě 10, 2015 21:57

Neví někdo zdali se dají do Suunto Ambit 1 doinstalovat aplikace spolupracující s akcelerometrem? Rád bych využil třeba krokoměr, ale nevím zdali bude na 1kách funkční. V recenzi na dcrainmaker píší, že akcelerometr má. Děkuji :)
tocak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: ned úno 23, 2014 10:08

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod Quido » čtv kvě 21, 2015 9:29

chci se jen pochlubit, ze jsem cerstvym majitelem hodinek SUUNTO ELEMENTUM TERRA - zadne plastove podesy, ale poctive ocelove pouzdro a safirove sklicko...
8)
... vsechno OK, jen mi tam chybi vterinovka
:D
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » ned čer 7, 2015 0:09

Podarilo se mi v patek poskrabat sklicko u Suunto X6. Pry mineralni sklo a ublizi tomu piskovec :? Mel jsem si je sundat, nez jsem se zacal skrabat po skalach, ale nenapadlo mne to, nikdy driv s tim nebyl problem. Stara verze hodinek mela zvyseny lem kolem sklicka (bezel -- jak se tomu rika cesky?), ktery ho zrejme chranil; sam byl poskrabany hodne, ale sklicko nikdy. Nove maji vsechno v rovine a sklicko to odneslo...

Vite nekdo, co se s tim da delat? Na vzhledu mi nijak zvlast nezalezi, ale v tech ryhach se odrazi slunce a zhorsuje to citelnost displeje. Vymena nepripada v uvahu, musel by se menit cely kryt a to by stalo pulku toho, co jsem za hodinky dal. Neslo by to nejak vylestit? Nejakou brusnou pastou nebo tak neco, ale nerad bych stav jeste zhorsil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod wawrik » ned čer 7, 2015 7:12

Ten lem okolo sklíčka sa volá luneta.

A na minerálne sklíčko ti stačí diamantová leštiaca pasta na sklo. Je dobré kúpiť dve-tri zrnitosti, začať najhrubšou a skončiť najjemnejšou. Tu máš nejakú debatu okolo toho.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » ned čer 7, 2015 23:51

Diky, to bych mohl zkusit. Ta diskuse nevyzniva uplne optimisticky, asi to da dost prace. Myslis, ze by se to dalo urychlit strojove? Chytit do vrtacky nejaky kolik, omotat hadrem a ten natrit pastou. Nebo se da koupit nejaky maly latkovy kotoucek pro tyhle ucely?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod wawrik » pon čer 8, 2015 8:18

Zautomatizovať to ide, ale nie je to úplne triviálne a asi stráviš viac času prípravou a laborovaním s vŕtačkou, ako by si to leštil ručne. A že chytíš aj lunetu považujem za takmer isté :D

Raz som to (úspešne) absolvoval, aby som nakoniec zistil, že nové sklíčko aj s výmenou stojí asi tretinu :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » pon čer 8, 2015 16:06

Kaslu na lunetu ;-) Ta je poskrabana jeste vic a kdyz tak bych ji mohl necim olepit, ne?

Vymena by byla nejlepsi, ale samotne sklicko nejde. Je soucasti krytu kvuli vodotesnosti, takze se meni cely. A to mne pred nejakou dobou stalo na starych hodinkach 2400 Kc, coz je skoro polovina toho, co jsem dal za nove (menil jsem kvuli tomu, ze odeslo tlacitko).

Porad ale nechapu, jak muze pisek poskrabat mineralni sklo :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod Sonicx55 » úte čer 9, 2015 12:13

Skimpy píše:Suunto Core Regular a Suunto Core All rozdíl je ve vzhledu a v ceně.
Mě se více líbí Core All, ale z praktického hlediska jsou lepší Regular Black a potěší i nižší cena :-)


Kúpil som si v marci nakoniec Suunto Core All (230€) a váhal som vtedy nad tou viditeľnosťou displeja a môžem povedať, že som ich skúšal v rôznych podmienkach a nebol problém s viditeľnosťou :wink: robia radosť.
Uživatelský avatar
Sonicx55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát bře 28, 2014 15:47

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod zdes » ned srp 9, 2015 23:12

Ahoj,

Hledám levnější alternativu k hodinkám Suunto. Požadavek je výškoměr a barometr se zobrazením historie tlaku (ca. 24 h zpět).

Máte někdo zkušenosti s některými z následujících z hlediska přesnosti / vhodnosti pro VHT turistiku?
Casio řada SGW 300/400 - ceny i pod 2000,-
Montre Vortex - lehce nad dva ticíce
Eurochron EQAS 400 - okolo dvou a půl
HITRAX Guide 42.7003 - nad dva a půl, údajně rozsah teplot již od -20 st. - má význam?
iCLIMBER-ERB - stejná cena, v popisech nejednoznačný rozsah teplot -10 st. vs -40 st.
TIMEX T49840 Expedition WS4 ve výprodeji těsně nad 3 tis.
Barigo E7S - se mi zatím jeví jako nejpodobnější Suuntu, ale i cenou - 4 tis.

Díky za tipy,
Zdeněk
zdes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř bře 4, 2015 14:03

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod Jary » pát srp 14, 2015 8:12

Vytahuji předchozí dotaz, protože by mne též zajímali zkušenosti s uvedenými alternativami k Suunto (ani ne kvuli ceně, ale protože bych rád něco jiného než ty obrovské almary od Suunto, mám drobné zápěstí)
Přidám ještě z Decathlonu: Geonaute On go' up 600 , i když aktuálně jsou asi v jejich obchodech nedostupné.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod fps » pát úno 12, 2016 11:09

jak často měníte baterii u Suunto Core? já preventivně po 6 měsících, nerad bych aby mi přestali jít když zrovna budu někde na delší dobu bez možnosti výměny baterie, ale když jsem četl tohle viewtopic.php?p=445115#p445115, tak jestli to není po 6 měsících moc často?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mifr » pát úno 12, 2016 11:17

Mám X-landery - podobné jako Core a měním co dva roky, čili v podstatě až si řeknou...Stačí to...Vždycky to tam pár týdnů svítí, ještě nikdy nepřestaly fungovat.
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod grco » pát úno 12, 2016 12:16

@fps: 6 mesicu je hodne casto, ak chces menit preventivne, tak minimalne rok, to v pohode vydrzi, ak s tym furt nesvietis :)

Inak ja to robim tak, ze v "lekarnicke" mam vzdy jednu tu cr2032 baterku, vazi to nula, miesta to taky zabera nula, takze to nosim zo sebou na treky. Vyhoda Core je prave v tom, ze sa ta baterka da vymenit aj v terene.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod TimTaylor » pát úno 12, 2016 16:44

u Suunto Core měním baterku po cca roce, někdy mi vydržela i rok a půl, takže měnit co 6 měsícu je zbytečně často:D
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika