Suunto hodinky

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod fps » sob dub 4, 2015 9:41

mike píše:Nosis je denne jako normalni hodinky nebo jen na vylety? Ted jsem koukal a posledni pasek mi prekvapive vydrzel 3 a pul roku a to jsem je nosil denne.

nosím je denně, když to bude tři a půl roku, tak v tom taky nevidím žádný problém, vše se jednou opotřebuje
Naposledy upravil mike dne sob dub 4, 2015 23:05, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena citace
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod kralo » sob dub 4, 2015 12:25

mike píše:Tak jsem to prece jen slozil a vyzkousel. Kdyz uz presvedcuju ostatni na jine vyzkumy... ;-)


Myslim si ze tvoje su kao, ale ked si to zoberies kolko rokov posluzili a v akych podmienkach. Kazdodenne pouzivam i ja moje suunta, vcera pri behu, dazd, sneh, vietor, pot chlad, v mori ci na skialpe na ruksaku..

Mozes byt spokojny ze si ich max vyuzil a dosluzili.
Pre mna je fajn, kupit si vec a max ju vyuzit, znicit atd a az potom kupi novu :-)
kralo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: sob srp 11, 2012 8:38
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod kralo » sob dub 4, 2015 12:35

mike píše:Jako sci-fi pekne, ale ted zpatky do cerne reality.


Az take sci fi to nemusi byt.
Casio, Seiko pouzivaju solarne napajanie. Dokonca Casio dokaze zasobit energiou i ich ABC outdoor hodinky.

Poznamka:
Suunto vyslo s update softu na 200h vydrze snimania tel. Aktivity.

Ked pozcitam ze v 1sec intervale behaju traily cca do 20h/trail. Tak v tom pripade by som mohol upustit s narocnoati GPS v sek. Intervalovom logu aspom na 72h(momentalne 16max). Avsak v outdoor rezime povedzme 20sek logu sa zide i tyzdem kapacity baterky. V pripade ze clovek robi dlhsi niekolkodnovy pochod a nema solarnu ext.nabijacku.

Co sa tyka suunto tiez u mna zavazil dizajn, ale i funknost (2009 ked som kupoval svoj model).
kralo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: sob srp 11, 2012 8:38
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » sob dub 4, 2015 23:07

fps píše:nosím je denně, když to bude tři a půl roku, tak v tom taky nevidím žádný problém, vše se jednou opotřebuje

Jo. Samotneho mne prekvapilo, ze vydrzel tak dlouho, ale datum vymeny jsem nasel presne. Ono to je tak, ze clovek hodinky nosi, cas nevnima a kdyz se mu zacne rozkladat pasek, tak si rekne "uz zas?!"
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » sob dub 4, 2015 23:11

kralo píše:Myslim si ze tvoje su kao, ale ked si to zoberies kolko rokov posluzili a v akych podmienkach.
...
Mozes byt spokojny ze si ich max vyuzil a dosluzili.
Pre mna je fajn, kupit si vec a max ju vyuzit, znicit atd a az potom kupi novu :-)

Ale jo, vsak si nestezuju, slouzily dlouho a dobre. Nakonec, je to moje chyba, mel jsem je obcas nechat pretesnit. Akorat jsem chtel dotahnout kumulativni prevyseni na 1000 km, ted jsem mel zrovna 600. Na zbytek bych jeste 6 - 7 let potreboval. Nemam ale ve zvyku veci tak snadno vzdavat. Uvidim, co s nima provede silikagel, treba se jeste vzpamatuji. Jinak pouceni z krizoveho vyvoje: obcas nechat pretesnit a jak se tam dostane voda, tak nesusit displejem dolu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod booze » pon dub 6, 2015 18:33

Jak dopadlo vysouseni v silikagelu?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » pon dub 6, 2015 18:35

Jeste tam jsou. V uzavrene sklenici. Pocital jsem, ze je tam necham tak tyden. Nebo myslis, ze je to zbytecne?

BTW, displej jsem do silikagelu zahrabal, zbytek jen volne polozil. Protoze se bojim, aby se nedostal do cidel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » pon dub 6, 2015 18:49

A mezitim jsem vyzkousel nove s HR. Funguji, HR taky, ale maji i sve minusy...

Kdyz mam zapnute HR, tak mi na obrazovce s vyskou chybi cas. Coz mne stve, jelikoz na vyletech jsem to takhle mel standardne, vysku a zaroven jsem videl, kolik je. Zvlast pri rychlych sestupech na vlak se to hodilo. OK, nebudu pouzivat HR, stejne se mi nechce nosit ten hrudni pas. Pak tam cas je.

Horsi je, ze z Chrono obrazovky zmizel lap time. Pouzival jsem to jako cas od posledni pauzy. Stopky jsem pri (delsich nez malych) zastavkach vzdycky stopnul, takze jsem mel vzdycky cisty cas a cas chuze od posledni pauzy. Coz se hodilo k tomu, ze jsem hned videl, ze uz treba jdu pres dve hodiny, a tak bych si mel dat pauzu. Ted je tam bud aktualni HR nebo cas. Nevite nahodou nekdo o zpusobu, jak tohle zobrazit?

BTW, HR jsem zkousel poprve v zivote. Vypada to, ze pri stoupani se pohybuju mezi 125 a 135 tepy, pricemz pod 120 vnimam jako relax a nad 130 jako zatez. Se sneznicema se ale posunu nad 140 po rovine a do mirneho kopce 145 - 155. Pak se muzu divit, ze celou zimu dru jako cerny a nehubnu #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod booze » pon dub 6, 2015 18:57

Cim dele tim lepe, tyden bude dobry. Aby se nestal z LCD jen CD :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » pon dub 6, 2015 19:09

V tomhle pripade uz necekam nic a muzu byt jen prijemne prekvapen ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod booze » pon dub 6, 2015 20:13

mike píše: Pak se muzu divit, ze celou zimu dru jako cerny a nehubnu #-o

To ti muzu podepsat. Malem me yeblo, kdyz jsem vytahl sporttester. #-o
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » pon dub 6, 2015 20:15

Muzes to nejak rozvest? Ja v tom zatim nemam vubec jasno, jen to na prvni pohled vypada, ze se na sneznicich pohybuju nad hranici, kde se spaluji tuky...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod booze » pon dub 6, 2015 20:47

Behal jsem podle Garmina a trasy, casy, tepovku apod. si hlidal, pak jsem zjistil, ze to dokazu bez pristroje a zacal jsem behat ,,vylety" v tranzu. Na podzim jsem Garmina prodal a pres zimu zacal behat opet me zname trasy, ale v tranzu. Po cca 2 mesicich jsem pribral 5 kg wtf, jidlo stejne, behani stejne, vse stejne, trosku unava. Vytahl jsem Sigmy a zmeril si trasu a tepovka od 140 do 150 uplne na pohodu vubec jsem si to nepripoustel, ze jedu nejak moc nad svoji tepovku. Ted si vse opet merim 120-130 soustredim se na beh a vaha +- porad stoji. Nechal jsem si udelat treningovy plan a to vubec nedavam dost sci-fi. Beham rekreacne, za nicim se nehonim.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » pon dub 6, 2015 20:54

Jo, mne taky neprislo, ze jedu nad hranici. Akorat se cim dal tim vic projevuje kumulovana unava, uz minuly vikend to bylo celkem znat a vcera ke konci tuplem. Vlastne od zacatku, potil jsem se jak zvire. Asi to bude timhle. Jestli jsem pribral, tak minimalne (nevazim se), ale nic jsem neshodil, coz mi pri tom vydeji bylo divne.

Ted jeste jak se zbavit te unavy... boli mne nohy i ruce a to i kdyz nic nedelam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod booze » pon dub 6, 2015 21:02

ja se zbavuji unavy hodka v 120-130 a dari se. * hooodne mam kytickove dny. :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » pon dub 6, 2015 21:06

To jako ze bych pres tyden nesedel u pocitace, ale dal si rychlou hodinovou prochazku? Zajimavy napad :-k Ted vazne, myslis, ze to opravdu muze pomoct? Jakym mechanismem? Protoze valeni se nejak nepomaha resp. ne dost rychle.

Kyticky ne, zadne mi neposilej [-X Od te doby, co prisel prasek, chodi kolem vchodu nejaky divny chlapek 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod kralo » pon dub 6, 2015 21:10

Ten cas v hr snimani nenastavis, uz som skusal.
Lap v chrono neviem ani ja, z manualu som v haji, a ani kombinacie tlacidiel mi ho nesnimaju.

Po vcetajsej 6h ture v malej fatre na hrebeni vo fucaku som postradal teplomer, kedze komu bola debata. Okrem toho som nevedel ci niebje velka zima na prezliekanke, alebo aka je teplota kedze mi zacalo lepit pasy, aka je hrebenova teplota atd.

Taktiezmi chybal vyskomer kedze v hmle som nevedel odhadnut kolko este vyskovych metrov do najvyssieho bodu treba urobit, taktiez i zaverecny logbook bez vyskomera mi nevedel povedat kumulativ co sme nastupali (podla hiking.sk 1300m sme nastupali). Ci unava je kumulativom alebo subjektivne mozog odmieta pracovat. Alebo ci dat vsetko do zaveru, ci sa setrit atd..

Odkedy som zacal pouzivat hr pas a snimat HR, zacal som behat viac ako 3km, zacal som sledovat limity koli tomu ci sa ulievam alebo idem na znicujuce maximum.

Timer vyuzivam koli intervalom lebo sice bezim14 km a viac ale neznamena to ze zlepsujem kondicku a ze na skialpe bud vladat. Tiez sa viem pri nom pekne znicit.

Ak sa chcete posunut dalej v kondicke, alebo schudnut implementujte intervalovy trening!
Napr Po 12km v rovnakom tempe ma nic neboli, po poctivej 10km v ramci ktorej dam interval, citim brusne svaly, ruky a nohy. Po intervale spalujes tuky niekolko hodin po zatazi.
Okrem toho sa formuje lepsie postava a telo odburava tuky, zvacsuje kapacita pluc ci srdcova cinnost, a zvladnete viac zataze. Dnes som makal 1,5h na poludnovy grun bez prestavky na plne obratky.

Pozor som 100kg a tiez nechudnem, labo si doprajem ;-)
kralo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: sob srp 11, 2012 8:38
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod booze » pon dub 6, 2015 21:18

Kazdy den hodina v tepovce 120-130 spaluje tuky a zvetsuje se fyzicka. Pul hodky po telo porad spaluje. Ja mam rad olej a dost ho i piju, tak nevim, co spaluju. Na tu fyzicku to funguje na 100% a dve kile ted aktualne dole.
Co popisuje kralo je taky dobre. oodoow nebo mitau muzou nahodit taky nejake rady.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » pon dub 6, 2015 21:28

kralo píše:Taktiezmi chybal vyskomer kedze v hmle som nevedel odhadnut kolko este vyskovych metrov do najvyssieho bodu treba urobit, taktiez i zaverecny logbook bez vyskomera mi nevedel povedat kumulativ co sme nastupali (podla hiking.sk 1300m sme nastupali). Ci unava je kumulativom alebo subjektivne mozog odmieta pracovat. Alebo ci dat vsetko do zaveru, ci sa setrit atd..

Presne, taky uz beru vyskomer jako podstatnou pomucku pro orientaci. Znamena to teda, ze ti uplne odesel? Jak se chova? Porad stejne vyska nebo se s vyskou meni, ale blbe?

kralo píše:Ak sa chcete posunut dalej v kondicke, alebo schudnut implementujte intervalovy trening!
Napr Po 12km v rovnakom tempe ma nic neboli, po poctivej 10km v ramci ktorej dam interval, citim brusne svaly, ruky a nohy. Po intervale spalujes tuky niekolko hodin po zatazi.

Hmm, koukam, ze je to docela veda...

Jestli to spravne chapu, tak mne svaly boli i proto, ze jsem na sneznicich travil v aerobnim pasmu klidne 6 - 7 hodin a telo misto aby odbouravalo tuky, tak bralo energii ze svalu...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » pon dub 6, 2015 21:30

booze píše:Kazdy den hodina v tepovce 120-130 spaluje tuky a zvetsuje se fyzicka. Pul hodky po telo porad spaluje. Ja mam rad olej a dost ho i piju, tak nevim, co spaluju. Na tu fyzicku to funguje na 100% a dve kile ted aktualne dole.

Fajn, stejne jsem si rikal, ze neco podobneho zkusim. Protoze den pod zatezi a pak 6 dni relax evidentne nefunguje. Teda, kondice se mozna dlouhodobe zlepsi, ale ta kumulovana unava je peklo. Kdyz uz mam ty hodinky s HR, tak je muzu vyuzit.

booze píše:Co popisuje kralo je taky dobre. oodoow nebo mitau muzou nahodit taky nejake rady.

No nevim, ti dva jsou podle vseho uplne jina vahova kategorie a shodit asi nemaji co ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod kralo » pon dub 6, 2015 21:51

Po promociach som mal 78kg, teraz 102 a to mam 36r. Vek sa podpisuje na spomalenom metabolizme ako i to ze behat kazdy den na doraz citim vo forme unavy.
Potrebujem aspom den oddych. A chudnut sa da stale z coho ;-)
Ja beham v priemere 155 uderov. V pripade intervaloveho treningu sa dostavam na priemer 160 a v maximach som i na 180 samozrejme kratkodobo.

V pripade toho intervalu doslova si telo po dalsom behu pyta vacsie tempo, rastie vybusnost a citim ze som tuhsi a agilnejsi, vacsiu silu v ramenach a bruchu.

Tie hodinky pocitace maju co do seba, da sa zlepsovat na zaklade udajov. Bez HR behania zo zaciatku som bezal rychlo, pomaly, nevedel som kde som a ake mam tempo a nevedel som postavit na tom dalsi beh.

Som amater, a zacal som behat koli vycisteniu hlavy a stresu, a i koli chripke ( bezim i ked prsi, ci snezi). ale tiez i koli zachovaniu kondicie, lebo stratit ju a potom sa trapit v snehu,na kopci je katastrofa. Na druhy den stavy tiez.

Co sa tyka suunto, tento vikend by sa zislo i gps, 80% sa slapalo v hmle :-o a v lavinoznom terene. Ako i sms, ci tel.hovor notifikacia conje mozne zobrazit ma hodinkach, lebo po tretom telefonate od manzelky vo vetre a hmle a kde nik necaka vytahovat telefon, pri vlockach a odomykat display je utrpenie. Nehovoriac o tom ako odpovedat kolko do ciela v km ci v akom case dorazim do ciela ked neviem kde na hrebeni som. To vsak uz nove hodiny napr. Suunto (samozrejme nielen suunto zrejme)dokazu vypocitat.

Dnes som zapol logbook a po 30min a real 500m mi ukazali hodiny 42m. Vyskomer je kao.
kralo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: sob srp 11, 2012 8:38
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » pon dub 6, 2015 22:00

Tak to ja mam o 10 kilo min a 10 let vic ;-) Ale behat se mi nechce, to neni sport pro mne. Chuze a sneznice, to jo, ale na behani jsem nikdy nebyl. To uz spis plavat.

Hmm, kaput teda asi je. Nech si vymenit elektroniku, hodinek by bylo skoda. Telefon muzes vypnout a pak mas po problemech. Delam to venku vzdycky a zapinam jen kdyz potrebuju volat nebo psat ja. Proste jsem venku a maloco tak specha, aby to nepockalo do vecera. Co se GPS tyce, jsem staromilec a pouzivam ji prevazne jen na logovani trasy. Protoze orientacni smysl je potreba trenovat, jinak se stanes zavisly na krabicce, ktera muze kdykoliv chcipnout. Nekolik tras v mlze jsem letos absolvoval a vzdycky nejak trefil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod kralo » pon dub 6, 2015 22:21

Vsetko co sa robi vonku sa rata :-)

To je jedno ci peso, behom, na snezniciach alebo lyziach

Gps ma pre mna vyznam lebo mi uz viac krat pomohlo v zime. Ci ked sme nevedomky schadzali do lavinozneho terenu v hmle na kriznej alebo sme o 21h bludili na skialpe v lese, alebo v Zapadnych tatrach hladali obchadzku koli padnutym stromom ci v dazdi stratili znacku v kremn. vrchoch.
Len v tom telefone je to neprakticke, zdlhave a ked prsi, fuci snezi dost na nervy ci strate casu.
kralo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: sob srp 11, 2012 8:38
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » úte dub 7, 2015 1:27

Dobre, v mlze a lavinovem terenu to chapu. GPS v mobilu je nouzovka, ale v hodinkach pro orientaci taky, moc maly displej. Na tohle se spis hodi bezna turisticka GPS, ne? V kapse u bundy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » stř dub 8, 2015 1:41

Je tu nejaky majitel Suunto Ambit Peak? Koukal jsem, ze v poslednim updatu softwaru vylepsili vydrz GPS s 5 sekundovym intervalem na 30 hodin, coz uz pomalu zacina byt zajimave (pri 60 sekundach na 200 hodin, ale 60 sekund je moc).

Zajimalo by mne, jak se z toho daji dostat data. Jen pres ten Suunto web? A z nej jako GPX? Mohl by mi nekdo venovat nejaky log na prozkoumani? Idealne nejakou horskou turu, aspon nekolik hodin a stovky metru prevyseni, cim vic, tim lip. S vyskou branou z barometru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod pawn » stř dub 8, 2015 6:51

Posilam zaznam jednoho dne ze sveho vyletu do Nizkych Tater (usek Certovica - salas Durkova). Je to teda z Ambit2, vyskomer nastaven na Fused Alti (kombinace barometr/vyskomer).
Soubor zde: http://1drv.ms/1H3tJ1g
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod wawrik » stř dub 8, 2015 7:41

pawn: Ty tie Ambity používaš na turistiku? Nechceš sa trochu rozpísať? Ako to používaš, na čo to používaš, čo ti vadí a čo je fasa...

mike: Možno by si mal chvíľu počkať, kým tvoj obľúbený Garmin príde s hodinkami s mapovým GPS... Inak dosť nechápem ten nepomer vo veľkosti displeja a samotných hodiniek :((
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod kralo » stř dub 8, 2015 9:00

Rozmyslal som ci absencia mapoveho podkladu je obmedzujuci pri turistike pocas pochodu, ci vystupu.

Tie data som si stiahol fo oruxmaps (amdroid app) a krasme vidim trasu i okolitymi kopcami dokonca v 3D zobrazeni. Co tym chcem povedat je, ze exportnut data i pocas logbooku do smart telefonu s app s wgs alebo inou kartografiou staci.
Co potrebujem v narocnom terene je navigovat po trase, okamzitu odchylku od trasy v metroch, a vydrz baterky.
Ked slapem v rukaviciach, palickach, v dazdi a fujavici a cas tlaci tak kratky pohlad na hodiny staci. Len checknut ci nasledujem po trase a nevybocujem, k tomu screen z displaya hodin o nadmors. vyske, casu, alebo predpoklad casu ci vzdialenosti k WP alebo cielu mi staci.

K tomu vsetku operativne sharovat data vecer na chate do telefonu, alebo vytvorit novu trasu off line a nasledujuci den off line v telefone a upload do gps hodin (i bez moznosti pripojenia netu je dolezite pre mna!)

V kazdom pripade zavidim tuto gps ficurinku v hodinach ;-)
Na ostatne moje zelania mozno dojde v Ambit4.
kralo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: sob srp 11, 2012 8:38
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod pawn » stř dub 8, 2015 10:16

Hodinky vyuzivam primarne na beh, pak na turistiku a bezky. Vadi mi zejmena vydrz baterie pri nejpresnejsim (1s interval/nejvyssi citlivos GPS) zaznamu, kdy hodinky vydrzi tak na 2 dny pochodu, pokud uvazuju pohyb od nejakych 7 hodin rano do 4 odpoledne (bez pripojeneho tepaku) - nicmene to odpovida vyrobcem deklarovane vydrzi. Pokud jde o vnitrni pamet, pak bych tipoval (to nemam dosud odzkousene), ze se v tomto rezimu vejdou tak 4 dny zaznamu,o moc vice asi ne. Na zaznam delsich treku je tedy rozhodne zadouci volit zaznam po 10s nebo snizit GPS accuracy (ale s tim jsem dosud nelaboroval).
Jinak asi nemam, co bych vytknul - mam je od podzima, pres zimu jsem tech akci v horach moc neabsolvoval. Libi se mi dost multuisportovni rezim, kde si muzes navolit ruzne sporty a jejich poradi, a v ramci techto sportu jake udaje se ti maji zobrazovat. Vubec customizace jednotlivych displeju je z meho pohledu super.
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod kralo » stř dub 8, 2015 12:21

Este pri behu sa da vyuzit ten 1s interval logovania gps, zatial na turistiku staci i 10s, myslim staci lebo viac z baterky nevydolujes.

Myslel som ze accuracy gps je dana tym cssovym odstupom 1s 10s 60s. Cim castejsie, tym tie body su hustejsie merane za sebou. Lebo medzo 1s a 60s mozu byt odchylky (akceleracia, zastavavenie na treku, ..)

@ pawn
Skusal si i naplanovanie treku a navigaciu cez hodiny?
V tvojom zazname su mierne odchylky oproti tur. Znacke, mam tomu chapat ze si vzdy nesiel po trase alebo je to uz spominana odchylka presnosti gps ( v akom rezime si mal gps zapnute? V akom intervale)
kralo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: sob srp 11, 2012 8:38
Bydliště: Banska Bystrica

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika

cron