Outdoorové hodinky

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Outdoorové hodinky

Příspěvekod watch » sob dub 14, 2007 22:55

Mam rad hodinky, hlavne mechanicke. Ktere hodinky se podle vas maniaku hodi na outdoor:
1. hodinky ktere maji hodne funkci vcetne vyskomeru (typ Casio, Tissot T-touch)?
2. stabilni mechanicke hodinky typu Prim Sport, potapecske Seiko a Rolex Explorer?
3. Levne hodinky, kterych neni skoda?

Co nosite, pochlubte se! =;
watch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob dub 14, 2007 22:47

Příspěvekod Rujir » sob dub 14, 2007 23:18

No, ja osobne hodinky nenosim ani do mesta a nieto este na hory, kde jedine, co musim stihnut je zapad slnka. :wink: Takze jedine hodinky mam na mobile a ten pouzivam na horach len ako budik.

Ale ak by som si nejake hodinky kupoval, tak asi nieco od Suunto aj so vsetkymi nevyhodami, ktore maju. :ú Ale bolo by to pekne mat na ruke vyskomer, v stane teplomer a tak... Blbinky, ale potesia... *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zbuddy » sob dub 14, 2007 23:24

Rujir píše:Ale ak by som si nejake hodinky kupoval, tak asi nieco od Suunto aj so vsetkymi nevyhodami, ktore maju. :ú *

Jaké, kromě toho, že jsou drahé? :((
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » sob dub 14, 2007 23:29

zbuddy píše:Jaké, kromě toho, že jsou drahé? :((


Aaale taka ta klasika dana uz samotnou konstrukciou. Napr. neustala potreba kalibrovat vyskomer, alebo ze teplomer vlastne funguje, len ked nemas hodinky na ruke. Proste hluposti, ktore sa nedaju zmenit a nie je to chyba hodiniek, ale ratat s tym musis...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Rujir » sob dub 14, 2007 23:39

zbuddy píše:Kdybych něco takovéhzo kupoval, tak Garmin Forerunner 305. Co na ně říkáš?


V prvom rade sa ani v GPS vobec nevyznam, takze nechcem hrat mudreho. Ale osobne neverim GPS-ku v hodinkach. Proste neverim, ze dokazu vopchat do tak miniautrneho zariadenia bez anteny nieco pouzitelne za inych, ako idealnych podmienok. A kedy uz len zazivame idealne podmienky, vsak ano? Takze ak uz GPS, tak radsej ako samostatny pristroj a nie integrovane v hodinkach - komfort pouzivania je niekde uplne inde.

Okrem toho sa mi naozaj, ale naozaj nepacia... :mrgreen: Ale mas pravdu, ze za tie prachy, za ktore sa predava Suunto, by som uz mozno radsej zobral GPS. :(( Ale nie toto... :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zbuddy » sob dub 14, 2007 23:45

Rujir píše:
zbuddy píše:Kdybych něco takového kupoval, tak Garmin Forerunner 305. Co na ně říkáš?


V prvom rade sa ani v GPS vobec nevyznam, takze nechcem hrat mudreho. Ale osobne neverim GPS-ku v hodinkach. Proste neverim, ze dokazu vopchat do tak miniautrneho zariadenia bez anteny nieco pouzitelne za inych, ako idealnych podmienok. A kedy uz len zazivame idealne podmienky, vsak ano? Takze ak uz GPS, tak radsej ako samostatny pristroj a nie integrovane v hodinkach - komfort pouzivania je niekde uplne inde.

Okrem toho sa mi naozaj, ale naozaj nepacia... :mrgreen: Ale mas pravdu, ze za tie prachy, za ktore sa predava Suunto, by som uz mozno radsej zobral GPS. :(( Ale nie toto... :mrgreen:


Ono určení těchto hodinek ani není tak do hor, jako spíše na trénink a zaznamenání trasy. A kolega měl na bruslích Suunto X9i a má to stejnou nectnost jako ten Garmin, žere to baterky (neměnitelné) a má to výdrž cca 10 hod, musí se to večer dobíjet, a je to drahé jak cyp. To je pak lepší Suunto T3 až T6 a GPS POD zvlášť. Ale máš pravdu, příliš kombinovaná zařízení jsou skoro vždy na prd.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod gepard75 » ned dub 15, 2007 8:12

Aaale taka ta klasika dana uz samotnou konstrukciou. Napr. neustala potreba kalibrovat vyskomer, alebo ze teplomer vlastne funguje, len ked nemas hodinky na ruke. Proste hluposti, ktore sa nedaju zmenit a nie je to chyba hodiniek, ale ratat s tym musis...


Přesně tak.Mám hodinky Casio PRG 80 a je to fajn 'hračka'.
Ale když není stabilní počasí (jakože v horách se to mění každou chvíli),tak můžeš věřit pouze času a snad barometru :wink:

Trošičku od tématu : Kdy už začnou dělat výrobci lavinové pípaky + GPS ?
Tomu říkám univerzální krabička!
Představuji si to tak: Když je pípák ve vysílacím režimu,tak vysílá do okruhu cca 20m svoji poslední zaznamenanou pozici (pod lavinou není GPS signál)....
"Kdo vystoupí na vysoké hory,směje se všem tragickým gestům." - F. Nietzsche
Uživatelský avatar
gepard75
účastník
účastník
 
Příspěvky: 414
Registrován: pon čer 20, 2005 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: Outdoodrove hodinky

Příspěvekod Labash » ned dub 15, 2007 8:29

watch píše:Co nosite, pochlubte se! =;


Tak moji ruku zdobi "obycejny" rucickovy hodinku od Timexu, neumi nic jinyho, nez kolik je hodin a kolikatyho je. Ale mam je, protoze se mi hodne moc libi a taky maji podsvicenej do modro-zelena celej cifernik :mrgreen:
Uživatelský avatar
Labash
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1122
Registrován: čtv úno 16, 2006 10:10
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod tuso » ned dub 15, 2007 8:33

Hodinky nenosím od té doby, co mám mobil s časem /tzn. několik let/. A teď, co mám už asi týden GPS to neřeším vůbec, protože GPS si nastavuje čas z družic, takže je to věc s nejpřesnějším časem co mám.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

GPS

Příspěvekod zbuddy » ned dub 15, 2007 12:56

Vzhledem k vývoji tohoto vlákna si dovoluji citovat Pavprocha z vlákna GPS-souřadnice (Korsika)

pavproch píše:Jak tak čtu ty vaše příspěvky... to je španělsky?!?
Tak to su teda ekstra rád, že můj vývoj skončil u buzoly a PAPÍROVÉ mapy.... :wink:

Díky tomu, že jsem viděl u kolegů bruslařů Suunto T4 a X9i, navíc vedoucí zájezdu dlouhodobě zkoušel Garmin Forerunner 305, tak jsem začal uvažovat o něčem takovém, kombinujícím tréninkové hodinky s GPS a outdoorovými funkcemi. Zjistil jsem teď, že na bartsportu je věcná diskuse o GPS, mapových systémech aj. u Suunto X9i,, která nám, pro které je tato problematika (třeba zatím) španělská vesnice (pro germanofily böhmisches Dorf) :shock: :(( :mrgreen:
Naposledy upravil zbuddy dne ned dub 15, 2007 15:33, celkově upraveno 1
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Fory » ned dub 15, 2007 15:13

Takove hodinky jsou docela zajimava hracka, ale zajimaly by me blizsi informace o tom GPS prijimaci. Docetl jsem se jen, ze antena je typ PATCH, ale nikde uz nepisou pocet kanalu... Co jsem slysel, tak jsou vetsinou 4-kanalove, coz je nic moc. Ovsem pro treningove ucely (pokud nebehate nekde v hluboke zalesnene rokli) jsou naprosto dostacujici, to zase jo :wink:
Fory
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: pát čer 9, 2006 13:20
Bydliště: 50°27'7.71"N,14°22'57.14"E

Příspěvekod zbuddy » ned dub 15, 2007 15:28

Fory píše:Takove hodinky jsou docela zajimava hracka, ale zajimaly by me blizsi informace o tom GPS prijimaci. Docetl jsem se jen, ze antena je typ PATCH, ale nikde uz nepisou pocet kanalu... Co jsem slysel, tak jsou vetsinou 4-kanalove, coz je nic moc. Ovsem pro treningove ucely (pokud nebehate nekde v hluboke zalesnene rokli) jsou naprosto dostacujici, to zase jo :wink:

Dočetl jsem se nakonec, ale ne u dovozce ani výrobce (na Hodinky.cz), že to má 12 kanálů (X9i). Ale nevím, zda se pletu, ale kolegovi se snad ztrácel signál, protože jsme byli v bývalých vojenských územích (sice NDR placka), ale byl tam i slabý signál GSM...Ani u těch GPS Podů neuvádějí počet kanálů...To by byla druhá, levnější varianta, co bych chtěl možná koupit - hodinky T4 či T6 a ten pod.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod sx02 » ned dub 15, 2007 15:49

Mno hlavni nevyhoda hodinek typu suunto a dalsich majicich tuny serepricek navic je jejich velikost. To by mi na nich vadilo nejvic. Az prijdou s malyma hodinkama a vyskomeremm budu si chrochtat blahem. (napriklad ty tissoty na me pusobui dost monstrozne, na fotce se mi hrozne libily, realita me vyvedla z omylu)

Osobne jsem moc spokojenej s obycejnejma timexkama expedition. Jsou levny a v nouzi se da tim jejich indiglem svitit trebas na hledani v batohu. Na leto je urcite hodlam zase ozivit.

Na kratsi vylety a cundry nosim hodinky co mam na bezny noseni - Swatch Irony series - nejsou az tak drahy a vypadaji opravdu vyborne a v lese se o ne clovek nemusi bat. Jenom si u nich nechci zase propotit (=nevypratelne prosmradit) kozenej reminek jako loni. :((
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Fory » ned dub 15, 2007 15:55

zbuddy píše:Dočetl jsem se nakonec, ale ne u dovozce ani výrobce (na Hodinky.cz), že to má 12 kanálů (X9i). Ale nevím, zda se pletu, ale kolegovi se snad ztrácel signál, protože jsme byli v bývalých vojenských územích (sice NDR placka), ale byl tam i slabý signál GSM...Ani u těch GPS Podů neuvádějí počet kanálů...To by byla druhá, levnější varianta, co bych chtěl možná koupit - hodinky T4 či T6 a ten pod.

Ale ta cena za X9i - to uz je z meho pohledu opravdu draha hracka :shock:
Fory
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: pát čer 9, 2006 13:20
Bydliště: 50°27'7.71"N,14°22'57.14"E

Příspěvekod zbuddy » ned dub 15, 2007 16:19

Fory píše:Ale ta cena za X9i - to uz je z meho pohledu opravdu draha hracka :shock:

Je to pálka, proto uvažuju o T6 (v nejhorším T4) + GPS Pod. Nebo ten Garmin Forerunner 305, tomu ale chybí ty outdoorové funkce... Ale zase Garmin je jednička v GPS...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod jidol » ned dub 15, 2007 16:30

Viděl jsem v akci jak Suunta (myslím, že Vectory) , tak i garmina Vistu Cx, obojí sou to parádní hračky, ale bohužel nechápu, proč se ty funkce nesloučí do jedný krabice hergot...:(( :((
Prostě mít GPS s barometrem, výškoměrem, teploměrem a mag. kompasem a k tomu výhody mapový GPSky...! A na ruce mít normální Timexy nebo Casia...
Opačná cesta, totiž rvát to všechno do outdoorovejch hodinek se mi zdá nereálná ... nepotřebná...
http://www.naceste.cz - informace na cesty
Uživatelský avatar
jidol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: čtv zář 21, 2006 10:27
Bydliště: pošumaví

Příspěvekod zbuddy » ned dub 15, 2007 16:39

jidol píše:Viděl jsem v akci jak Suunta (myslím, že Vectory) , tak i garmina Vistu Cx, obojí sou to parádní hračky, ale bohužel nechápu, proč se ty funkce nesloučí do jedný krabice hergot...:(( :((
Prostě mít GPS s barometrem, výškoměrem, teploměrem a mag. kompasem a k tomu výhody mapový GPSky...! A na ruce mít normální Timexy nebo Casia...
Opačná cesta, totiž rvát to všechno do outdoorovejch hodinek se mi zdá nereálná ... nepotřebná...

To máš pravdu, ale když někdo nechce mapovou GPS? A tahat sebou takovou krávu velkou a těžkou? A navíc třeba mobil? Ale kdo by řekl u nás v roce 1997, že budeme přes mobil chodit na internet a posílat si přes GSM fotky (až 3 Mpx), vyfocené na mobilu? Nebo dávat na net video z mobilu? (u videa abstrahujme od rozlišení ap...)

Já navíc uvažuji o těchto přístrojích ve vztahu ke zlepšení tréninku na bruslích, na sledování ujetých vzdáleností a eventuálně na lehkou turistiku.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod jidol » ned dub 15, 2007 16:54

zbuddy píše:To máš pravdu, ale když někdo nechce mapovou GPS? A tahat sebou takovou krávu velkou a těžkou? A navíc třeba mobil?

jasně, ale dnešní garminy maj cca 150 gramů a velikost většího mobilu, což se v kapce u bundy snese jako pírko:-) a samozřejmě mapová GPSka je ideál, pokud tě netlačej finance, ale nemapová za poloviční cenu je taky plně dostačující, jen musí umět komunikovat s PC...
Ale uznávám, že pro běžce, cyklisty, bruslisty :lol: sou treninkový hodinky lepší volba asi...
http://www.naceste.cz - informace na cesty
Uživatelský avatar
jidol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: čtv zář 21, 2006 10:27
Bydliště: pošumaví

Re: GPS

Příspěvekod tulak » ned dub 15, 2007 16:56

zbuddy píše:........ Zjistil jsem teď, že na bartsportu je věcná diskuse o GPS, mapových systémech aj. u Suunto X9i,, která nám, pro které je tato problematika (třeba zatím) španělská vesnice (pro germanofily böhmisches Dorf) :shock: :(( :mrgreen:

no moc věcná zrovna není ale tady se o tom dovíš víc....teda o souřadných systémech a jejich převodech .....
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod zbuddy » ned dub 15, 2007 17:02

jidol píše:
zbuddy píše:To máš pravdu, ale když někdo nechce mapovou GPS? A tahat sebou takovou krávu velkou a těžkou? A navíc třeba mobil?

jasně, ale dnešní garminy maj cca 150 gramů a velikost většího mobilu, což se v kapce u bundy snese jako pírko:-) a samozřejmě mapová GPSka je ideál, pokud tě netlačej finance, ale nemapová za poloviční cenu je taky plně dostačující, jen musí umět komunikovat s PC...
Ale uznávám, že pro běžce, cyklisty, bruslisty :lol: sou treninkový hodinky lepší volba asi...

Beru zpět, krávu velkou, ale lehkou :mrgreen: :D. Hlavně při pojíždění na Ladronce bych asi vypadal jako píč.s, kdybych si na ní sledoval ujetou vzdálenost. Na outdoorových bruslových tratích, kdy se jede s baťůžkem či ledvinkou by to nevadilo :ú
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: GPS

Příspěvekod zbuddy » ned dub 15, 2007 17:05

tulak píše:[tady se o tom dovíš víc....teda o souřadných systémech a jejich převodech .....


jidol píše:jasně, ale dnešní garminy maj cca 150 gramů a velikost většího mobilu, což se v kapce u bundy snese jako pírko:-) a samozřejmě mapová GPSka je ideál, pokud tě netlačej finance, ale nemapová za poloviční cenu je taky plně dostačující, jen musí umět komunikovat s PC...
Ale uznávám, že pro běžce, cyklisty, bruslisty :lol: sou treninkový hodinky lepší volba asi...

Díky za upřesnění, když budu mít další dotazy, tak se na vás, kucí, rád obrátím...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod watch » ned dub 15, 2007 17:13

GPS v hodinkach se mi prilis nezda. Take mam Garmina a nenecham na nej dopustit. Ale nemam ho vzdycky sebou a hodinky s vyskomerem atd maji svoje kouzlo. Bohuzel vetsinou nedelaji moc stabilni dojem a jsou 100% plast. Vyjimkou jsou T-touch od Tissot, ktere se ovladaji dotykem prstu (ciferniku). Tim se dobre ovladaji. Nevyhoda je ale vysoka cena a mene funkci. :shock:
watch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob dub 14, 2007 22:47

Příspěvekod zbuddy » ned dub 15, 2007 17:17

watch píše:GPS v hodinkach se mi prilis nezda. Take mam Garmina a nenecham na nej dopustit. Ale nemam ho vzdycky sebou a hodinky s vyskomerem atd maji svoje kouzlo. Bohuzel vetsinou nedelaji moc stabilni dojem a jsou 100% plast. Vyjimkou jsou T-touch od Tissot, ktere se ovladaji dotykem prstu (ciferniku). Tim se dobre ovladaji. Nevyhoda je ale vysoka cena a mene funkci. :shock:

Prostuduj si celou nabídku Suunto (outdoor + fitness). A co ten Garmin Forerunner 205/305 - je to Garmin, jsou to hodinky, má to GPS :mrgreen:

Je jasné, že solopřístroj GPS je prostě něco jiného, ale je to vlákno outdoorové hodinky (vlasně Tvoje :D) , takže jsem se připojil, abych pochytal názory od těch, co s GPS dělají a pak si to vyhodnotím :(( :(( :(( :mrgreen: a buď si něco koupím nebo ne ](*,) ](*,) ](*,)
Naposledy upravil zbuddy dne ned dub 15, 2007 17:33, celkově upraveno 1
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod watch » ned dub 15, 2007 17:29

Mam Garmina 60 CSx. Nechtelo se mi vydavat tolik penez, ale zatim to nelituji.
GPS v hodinkach ma dve velke nevyhody:
1. vydrz baterie
2. maly display
Proto se mi kombinace GPS (mapovy) a hodinky (bez GPS) jevi jako ta nejlepsi volba. :D
watch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob dub 14, 2007 22:47

Příspěvekod zbuddy » ned dub 15, 2007 17:32

watch píše:Mam Garmina 60 CSx. Nechtelo se mi vydavat tolik penez, ale zatim to nelituji.
GPS v hodinkach madve nevyhody:
1. vydrz baterie
2. maly display
Proto se mi kombinace GPS (mapovy) a hodinky (bez GPS) jevi jako ta nejlepsi volba. :D

ad 1) kolega bruslař, co měl X9i - musel ji večer dobíjet
ad 2) máš pravdu, ale jsou to hodinky

A co říkáš na Suunto T6 (T4) + GPS Pod? Ale nikde jsem zatím nenašel, kolika kanálový je ten přijímač.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod watch » ned dub 15, 2007 17:37

zbuddy píše:A co říkáš na Suunto T6 (T4) + GPS Pod? Ale nikde jsem zatím nenašel, kolika kanálový je ten přijímač.


Nevim, jestli je pocet kanalu rozhodujici. Myslim, ze citlivost je dulezitejsi, jinak to v lese casto vypadava. SiRF III ma vetsi citlivost, ale pokud tomu spravne rozumim i vic kanalu.
watch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob dub 14, 2007 22:47

Příspěvekod zbuddy » ned dub 15, 2007 17:41

watch píše:
zbuddy píše:A co říkáš na Suunto T6 (T4) + GPS Pod? Ale nikde jsem zatím nenašel, kolika kanálový je ten přijímač.


Nevim, jestli je pocet kanalu rozhodujici. Myslim, ze citlivost je dulezitejsi, jinak to v lese casto vypadava. SiRF III ma vetsi citlivost, ale pokud tomu spravne rozumim i vic kanalu.


Asi je rozdíl 4, 12 (má X9i) a 20, ne? Aspoň jiný OF kolega si to myslí. A navíc jsem četl u jednoho přístroje (žeby Garmin?), že má SiRF III lepší než ostatní, tak jsem z toho :((

P.S. už to mám: GPSMAP 60CSx (ale 18500 Kč!)
Obrázek
Galerie obrázků (celkem 1)
Extrémně citlivý GPS přijímač SiRF III a nahrávání map na standardní microSD datové karty jsou hlavní inovace přenosného GPS přijímače s barevným TFT displejem čitelným na přímém slunci a protislunci. Nové funkce doplňuje tradičně vestavěný barometrický výškoměr bez nutnosti kalibrace a elektromagnetický náměrový kompas. Přístroj je vhodný pro všestranné použití v automobilu, na motorce, na kole, na lodi, v ruce nebo i v malém letadle. Podporuje funkci optimalizace trasy - dokáže automaticky vypočítat cestu z výchozího do cílového bodu. Díky použitým microSD datovým kartám prakticky nemá omezení na množství dohraných map ve své paměti.

Nová generace GPS přijímače – chipset SiRF III přináší společně s tyčkovou anténou mimořádnou citlivost GPS přijímače, která je naprosto bezkonkurenční. Model GPSMAP 60CSx (společně s modelem GPSMAP 60Cx) nabízí dokonce vyšší citlivost, než jiné GPS přijímače osazené stejným chipsetem SiRF III. Přístroj díky této inovaci přijímá GPS signál i v místech, kde by běžný GPS přijímač nefungoval.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Fory » ned dub 15, 2007 17:51

ohledne kanalu si prectete toto. Jen dodam, ze 4 druzice jsou minimum pro presne urceni polohy (vcetne nadmorske vysky)
Ohledne toho "jeste lepsi SIRF III"nez ostatni" mi to prijde mozna jako marketingovy tah...Ale souhlasim, ze GPSmap 60 csx je jedna z nejlepsich GPS na trhu. Kdybych mel penize, hned do ni jdu *
Fory
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: pát čer 9, 2006 13:20
Bydliště: 50°27'7.71"N,14°22'57.14"E

Příspěvekod swisss » ned dub 15, 2007 17:52

zbuddy píše: Model GPSMAP 60CSx (společně s modelem GPSMAP 60Cx) nabízí dokonce vyšší citlivost, než jiné GPS přijímače osazené stejným chipsetem SiRF III. Přístroj díky této inovaci přijímá GPS signál i v místech, kde by běžný GPS přijímač nefungoval.


O tomhle uz jsem slysel - pry je to schopne chytit signal i v mistnosti s betonovym stropem (proti etrex legend, ktery ma problem i v lese je to vyborny)
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod tulak » ned dub 15, 2007 21:14

swisss píše:O tomhle uz jsem slysel - pry je to schopne chytit signal i v mistnosti s betonovym stropem (proti etrex legend, ktery ma problem i v lese je to vyborny)

to je pravda, ale zase má "trochu" problémy s odrazama signálu. i přez to bych ji vyměnil za svou MAP60CS.
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Další

Zpět na Elektronika