Outdoorovy mobil

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » pát pro 25, 2015 21:18

najdi si seznam roamingových partnerů na stránkách Vobludafounu...

jo, přesně tak, jak to píšeš, sem to pochopil taky....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod hlp3 » pát pro 25, 2015 21:26

No tak v tom případě je to nejlepší outdoorový mobil na trhu, jelikož GSM mobil bez signálu je jen zbytečná váha v batohu...

I když pravda, na GEO satelit se musí vidět, ale to se dá v případě nutnosti zařídit a výhodou (i nevýhodou) GEO satelitu je to, že je vždy na stejném místě a tak vždy víte, kde ho hledat.

Podle materiálů na webu by měl být nad rovníkem, východně od Afriky cca 40.000 km nad zemí. V ČR je to jiho-východním směrem, cca 30° nad obzorem, co jsem tak pochopit...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Hafi » pát pro 25, 2015 22:12

Jo do Thuraye lze použít normální GSM sim, vím že to takto leckdo používá, přinejmenším T-Mobile. I jsem to tu psal tuším ve vláknu o satelitních telefonech. Tady je zajímavý to, že se - je-li dostupný - připojí i k GSM síti, tedy budeš volat za GSM ceny (což nemusí být výhoda a nevím, jak moc to je volitelné přepínání). Druhá věc je, že nevím, kolik stojí sms/volání přes thuraya satelit z běžné "gsm" sim. U thuraya sim je to jasné, tam platí ceny dle thuraya, ale v případě sim českého operátora by teoreticky měl mít pro tyto účely ten operátor ceník, který asi nemá. Tedy to buď zúčtuje dle fyzické lokace odeslání (nevím, jak by zjistil), nebo jako odeslání z nejvzdálenější zóny, kam satelitní operátoři běžně patří (což už může být celkem mastné...vím, že třeba odchozí hovor z českého telefonu do satelitní stojí 100+ Kč/min...tedy by za tuto cenu byl i běžný hovor z gsm nepokryté beskydské díry).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod hlp3 » pát pro 25, 2015 22:32

Pokud bude člověk někde v nouzi a bude si potřebovat zavolat přes satelit pomoc, cenu asi řešit moc nebude, jinak platí ta cena nejvyšší...

Pokud se ovšem bude přes satelit volat SOS bez SIMky, mělo by to být přeci zdarma, ne?
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Hafi » pát pro 25, 2015 22:49

myslíš, že satelitní operátoři podporují 112/911? To taky někdo musí platit...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod hlp3 » sob pro 26, 2015 7:07

Hafi píše:myslíš, že satelitní operátoři podporují 112/911? To taky někdo musí platit...


Našel jsem tento obrázek, takže nouzové volání přes satelit provést lze a to zdarma...

Z toho mě vychází, že satelitní telefon Thuraya XT Dual je asi nejlepším a zároveň co se týče provozních nákladů nejlevnějším řešením v případě nouze. Volat můžete přes GSM se svou SIMkou za své ceny a v případě nutnosti použít satelit a zavolat si přes svůj roaming a nebo zdarma na SOS. Jiná řešení jako například SPOT Gen3, satelitní telefony Iridium apod. potřebují ke svému provozu roční a nebo měsíční poplatky i přesto, že je nepoužíváte. Tento satelitní telefon žádné poplatky nepotřebuje, tedy za předpokladu, že se nemýlím a telefon se opravdu chová v GSM síti s českou SIM kartou jako normální GSM mobil a volá se s ním za normální nízké ceny...

Jedinou výraznou investicí je tedy jeho pořízení a někoho by mohla odrazovat i jeho velikost a váha.

Jinak obrázek je k satelitnímu telefonu SG-2510, který nemá duální režim a dá se s ním tedy volat pouze přes satelit. V manuálu k SG-2510 se pak píše o SOS toto :

Emergency call (SOS)
Until you have entered the correct PIN, you can make only
emergency calls.
To make an emergency call before having entered the PIN.
In screen Press (SOS).
Or.
1. Enter a specific emergency number.
2.Press .
The soft key SOS is available even
When the SIM card in your mobile phone is not valid.
When you have a valid SIM card but no roaming with the
selected service provider is possible.
After the PIN is accepted, you have to make an emergency call in
the same way as you make a 'normal' call.

Note
Emergency calls may not be possible on all cellular telephone
networks or when certain network service are in use.
In uneven terrain or close to large buildings, the operating
range can be limited, which affects the connection.


Emergency numbers normally are : 112, 118, 119, 911, 999
Check with your network service provider for local emergency
numbers in your area.
Přílohy
so2510.JPG
so2510.JPG (55.58 KiB) Zobrazeno 7443 krát
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod booze » sob pro 26, 2015 12:32

hlp3 píše:měl být nad rovníkem, východně od Afriky cca 40.000 km nad zemí. V ČR je to jiho-východním směrem, cca 30° nad obzorem, co jsem tak pochopit...

Kde a na co chces telefon pouzivat?

TADY mas cenik.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod hlp3 » sob pro 26, 2015 15:14

Kde ho používat? asi všude kde je GSM signál a tam kde není jet přes satelit, akorát mě nyní dost odrazuje ta velikost.

Pro představu jsem si telefon namaloval na papír a je opravdu obludný, hlavně pro mě, který je zvyklý na micro telefony velikosti zapalovače...
Přílohy
s-l1600.jpg
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod booze » sob pro 26, 2015 15:27

V Alpach popr. silne zastavene oblasti bude problem se sat signalem.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod hlp3 » sob pro 26, 2015 15:42

booze píše:V Alpach popr. silne zastavene oblasti bude problem se sat signalem.


No to ano, ale pokud víš, že satelit je na jihovýchodě, bude pro tebe jistě přijatelnější představa, vylézt tam na kopec a nemuset jít třeba 15 km za GSM signálem, ne?
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod booze » sob pro 26, 2015 16:21

To je sice pravda, ale napr. v Alpach lezt ze stinu, trva den. Pokud jsem ve stinu nemam GSM, nemam sat, tak je mi to prd platne. Jedine Iridium ma +- dobry signal i v Alpach.Existuje projekt na retranslaci GSM signalu v Alpach, tak jsem zvedav jak to dopadne.
Tyto telefony jsou v Evrope uplne zbytecne (to je muj nazor).
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » ned pro 27, 2015 0:10

hlp3 píše:No to ano, ale pokud víš, že satelit je na jihovýchodě, bude pro tebe jistě přijatelnější představa, vylézt tam na kopec a nemuset jít třeba 15 km za GSM signálem, ne?

Ani ne, booze ma pravdu. Nekdy se proste je JV strana nedostupna. Kdyz jsem si zlomil kotnik, bylo to na SZ svahu a ke GSM signalu mi to trvalo 9 hodin. Pres hreben bych se nedostal.

Kdyz uz bych si mel porizovat satelit, tak takovy, ktery bude fungovat vsude, jinak to nema moc vyznam. Ono je totiz v Alpach i pravdepodobnejsi, ze se ti neco stane na severnim strane. Protoze je tam vic ledu, snehu, namrazy... A i kdyz budes na jihu, 30 stupnu nad obzorem je taky dost omezujici, udoli byvaji hluboka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod hlp3 » ned pro 27, 2015 8:12

Ten satelitní telefon u té Thuraye se mě líbil hlavně kvůli těm nízkým, až nulovým poplatkům.

Iridium a Globalstar má poplatky podstatně vyšší a hlavně u nich platíte i za čas a to by mě nevyhovovalo. Na druhou stranu s Iridiem si zavoláte úplně všude.

Jinak těch 30° byl hrubý odhad vypočtený z mapy satelitu a nemusí být vůbec přesný. Navíc čím více na jihovýchod, tím více je satelit nad obzorem.

Zde je mapka se satelitem...
Přílohy
thuraya_look_angles.jpg
thuraya_look_angles.jpg (47.77 KiB) Zobrazeno 7337 krát
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod booze » ned pro 27, 2015 10:01

hlp3 píše:Ten satelitní telefon u té Thuraye se mě líbil hlavně kvůli těm nízkým, až nulovým poplatkům.

Jsem zapomel, ze ziju v CR. :twisted:
Je uplne jedno, ze to nefunguje 100%, ale usetril jsem. :mrgreen:
A volat v CR pres satelit je rozezranost. To si porid vysilacku a smerovou antenu. *
Poprosim o link na stranky s mapou. Dekuji
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Hafi » ned pro 27, 2015 12:18

Mapa neni potreba, jen trocha trigonometrie. Logicky v jakemkoli miste na severni polokouli, kdyz ukazu rukou k jihu pod uhlem stejnym jako je 90 minus severni sirka tak mám rovnobezku s kolmici na povrch na rovniku. A pak uz staci vedet jak daleko jsem od rovniku a vysku satelitu 36000 km. Zaobleni Zeme jde zanedbat, cca to vychazi na 80 minus severni sirka stupnu, coz plati kdykoli je satelit primo na jih. Kdyz je stranou tak je ten uhel logicky jeste mene vyhodny, protoze satelit v tom trojuhelniku je v podstate "niz".

Ohledne moznych problemu s pokrytim...chapu trochu mika jako solo turistu (ikdyz i tam to v nemalem poctu pripadu muze pomoct), ale jinak je vzdy dle me lepsi něco nez nic, nemluve o situacich kdy je pouziti satelitniho telefonu proste prakticke a ve vysledku muze usetrit dosti starosti nebo penez. Thuraya je variantou za fixni naklady, ostatni vesmes zahrnuji nejakou formu mesicniho pausalu. Jinak mi obecne prijde spis vyhodnejsi nejaka starsi nedual Thuraya s jinak nepouzivanou gsm sim kartou + gsm telefon dle vlastnich preferenci. Bo ty stare Thuraye jsou vyrazne levnejsi, bratru za takovych 6-8000.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pon pro 28, 2015 0:51

Proti satelitnimu telefonu jako takovemu vubec nic nemam, naopak. Jen si myslim, ze kdyz uz neco takoveho porizovat, tak takovy, ktery pokryva vetsinu moznych pripadu. Murphyho zakon je neuprosny a kdyz ho opravdu budes potrebovat, budes na spatnem svahu.

@booze: pockej, az zacnou prodavat satelitni telefony v Lidlu 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod hlp3 » pát led 8, 2016 19:13

Tak nakonec jsem si za cca 8.500,- Kč koupil na ebay starší model satelitního telefonu Thuraya SG-2520.

Jedná se o model druhé generace, který je stejně velký jako model třetí generace (XT Dual), ovšem nemá voděodolné krytí, ale na druhou stranu má menší váhu a méně jak poloviční cenu...

Telefon podporuje normální GSM SIMku a přes satelit by se mělo volat jen při ztrátě GSM signálu za nejdražší roaming a nebo v případě nouze zcela zdarma (112).

Až mě přijde, možná natočím nějakou video recenzi, uvidíme...
Přílohy
sg-2520-2_48.jpg
sg-2520-2_48.jpg (24.1 KiB) Zobrazeno 7183 krát
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod scinkk » pát led 8, 2016 19:35

kam s nim vyrazis? Alpy .. :t:t ... Kavkaz? :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod hlp3 » pát led 8, 2016 20:19

Vyšehrad, Pražský hrad, apod.

P.S.: Někdo chlastá, někdo hulí, někdo utrácí prachy za auta a děvky, no a já si kupuji takovéto hračky, každý máme jinou "úchylku"...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod booze » pát led 8, 2016 20:57

Devky,chlast a chlebicky, to jsou nase konicky. :twisted:
sry neodolal jsem. :oops:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod S4TYR » sob led 9, 2016 1:17

verim, ze pro hlp3 ma tento vydobytek smysl i v klasicke civilni rezii :D nedej bobre, aby mu pri volani selhal signal (napr. v MHD, nebo pri ceste CD) asi by presla sranda i nadsence z hitech vydobytku, ktere normalne clovek vazne oceni az kdyz je ZAPOTREBI :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod hlp3 » sob led 9, 2016 22:02

OK.

Pokud bude mít někdo seriózní zájem o info a postřehy z používání satelitního telefonu Thuraya SG-2520, pošlete mě klidně SZ, rád se podělím o své zkušenosti, postřehy apod...

P.S.: No a pro ty ostatní, žádný odkaz na video recenzi, postřehy apod. zde do topicu dávat nebudu. Beztak by se určitě našel nějaký XXX, který by to začal kritizovat a to vážně nemám zapotřebí...
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Mogen » sob led 9, 2016 22:44

Byl by nějaký tip na nový foun? Vůbec se v tom neorientuju, tak se třeba najde nějaký nadšenec :) Jsou pro mě podstatné prakticky jen dvě věci: dual sim, jelikož služební věčně nechávám v autě... A alespoň základní odolnost. dělám stavoše, takže se to hodí. Na CAT jsou dosti rozporuplné názory, tak nevím. Bohužel X-cover od Samsungu se nedělá dual sim, jinak ho beru. Koukal jsem i na výše zmíněný Evolve, ale to je taková cihla, že to se snad nedá nosit v kapse :D
Mogen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 2, 2014 19:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod S4TYR » ned led 10, 2016 0:37

Postoval jsem EVOLVEO StrongPhone Q8 LTE, ktery mam cca pul roku a jsem naprosto spokojeny. Objemnejsi o chlup je, ale neprijde mi to na skodu - 2x jsem prisel o mnohem vetsi Samsung Galaxy NOTE3 a presto, ze mi hodne veci chybi, tak nemam duvod menit. Pracovne/Civilne mi tento bohate staci. A cisty OS Android je proti vsemu balastu s Touchwiz u Samsungu tresnikou na dortu. :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » ned led 10, 2016 9:52

Ahoj dokázal by mi někdo poradit ,,tepelně izolační,, pouzdro na mobil?
Prostě aby v mrazu neprochladnul, jelikož to umrtví baterii - měl jsem takové pouzdro od firmy BURTON a opravdu to do cca -20 telefon udrželo v provozu stejně dlouho jako při plusových teplotách.
Bohužel současný tam už nevleze.
Potřebuji to na iPhone 6s Plus.
Děkuji.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » ned led 10, 2016 11:03

igeliták a do kapsy na tělo :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » ned led 10, 2016 14:30

Dík na tělo to cpu teď, ale opravdu hledám pouzdro a do batohu - balit ho do něčeho jde, ale chtěl bych opravdu uzavíratelné pouzdro.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » úte led 19, 2016 21:01

pavproch píše:Už vím, co bude následovat po XP3.... XP5 :lovestruck:

nedotykový displej, bez OS, fyzická tlačítka....

jen škoda, že to má zbytečnosti jako foták, wifi, LTE.... bez teho by to bylo dokonalé.... :supz:


Taxem se neska z ofiko servisního střediska Sonim pro CEE dozvěděl, že XP5 se (nejspíš) do Kocourkova vozit nebude... takže si ho asi nechám poslat zpoza rybníka..... :twisted:

Jo, ale dostal sem tip na zajímavé pancéřované mobily RugGear
:supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod hlp3 » čtv úno 18, 2016 20:14

Zdravím.

Pro kupujícího jsem natočil video o duálním satelitním telefonu Thuraya SG-2520. Video je natočeno formou recenze a je v něm ukázáno jak to vlastně celé funguje a další mé postřehy.

Telefon jsem sice již prodal, ale video jsem se rozhodl nemazat a nechat jej na YouTube.

Pokud vás tedy zajímá Satelitní telefon, chtěli byste vědět jak satelitní síť Thuraya vlastně funguje a podobné základní informace, zde je odkaz na video.

https://www.youtube.com/watch?v=_jd3OSPfNDY

Edit : Pokud by měl někdo nějaký dotaz k videu, napište jej přímo pod video na YouTube.
Naposledy upravil hlp3 dne čtv úno 18, 2016 21:50, celkově upraveno 1
hlp3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 679
Registrován: stř dub 25, 2007 8:10
Bydliště: Pardubice

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » čtv úno 18, 2016 20:25

Taxem oslovil CZ i SK zastoupení Sonimu se žádostí o indivindi dovoz XP5..... z CZ mi obratem odpověděli, že neumí.... z SK se ani neobtěžovali odpovědět...chjo, no... nemáte někdo nápad, jak to koupit v US nebo CAN ale bez těch jejich povinných připičatělých tarifů k temu?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika