Outdoorovy mobil

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » stř bře 10, 2021 18:00

Myslim, ze fps u tech telefonu nemusi nejakou verzi Androidu resit ;-)

Osobne jsem se Androidu docela bal prave po starych zkusenostech, kdy to byla hromada bordelu nahazena na hromadu, ale mezitim se jim to podarilo dat dohromady a je z toho to slusne fungujici a pouzitelny system. K memu velkemu prekvapeni a na rozdil od iShitu, ktery je s kazdou dalsi verzi jeste otravnejsi a blbejsi, nez driv. U mne je to (ne)otravovani celkem zasadni vec a zacinaji mne s tim docela stvat Win10 i kdyz na iOS jeste zdaleka nemaji. Nastesti. Zato telefon si zije svym vlastnim tichym zivotem a kdyz uz na neco upozorni, tak to obvykle ma smysl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » stř bře 10, 2021 18:42

No jo, to mas s fps vlastne pravdu - on prichazi jeste i o ty stare verze aplikaci, ktere tam mit nemuze.

Napriklad takovy PeakFinder... Muze mit papirovou mapu jakkoliv dobrou, pokryte vsechno stejne nebude mit. Pokud nekoho zajima, co vlastne z vrchu (nebo klidne ze sedla) vidi, tak je to tezko nahraditelne. Mozna nejakou podobnou aplikaci, ale v Evrope slusne fungujicich moc neni a ktere jsem kdy zkousel, na PF jednoduse nemeli.

A te je jenom jedna z moznych aplikaci, Locus jsi spomenul sam.
BTW,
mike píše:spadnul jsem pres okraj papirove mapy
ten pad asi nebyl moc dlouhy a nepotreboval vrtulnik, ze jo? Asi ten Locus funguje jako dobra zachrana... :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod sobb » stř bře 10, 2021 19:42

Taky mám už několik let výborný tlačítkový mobil, který jsem podědila po své babičce, která si ke svým devadesátinám pořídila modernější kousek :D
Moc outdoorový sice není, ale vydrží i docela nepěkné zacházení. Váží 80g, aplikace mi nechybí. No, a vzhledem k tomu, že jsem až teď po nějakých čtyřech letech zjistila, že má i rádio, tak získávám pocit, že nic sofistikovanějšího asi tak úplně nevyužiju :mrgreen: #-o
Původně to bylo provizorium, páč mi tehdy odcházela baterie u stařičkého Siemensu a nechtělo se mi vybírat nový mobil. A nějak se mi nechce vybírat dodnes 8)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » stř bře 10, 2021 22:17

To je nadhera :D Aplikace ti nechybi, protoze jsi je nezkusila. Mne taky u stareho telefonu nechybely, ale ted uz bych se k nemu nevratil. Protoze ten novy je ve vsem lepsi a na aplikace jsem si zvyknul.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod sobb » stř bře 10, 2021 22:40

Že jo? :)
Nezkusila, ale ani je na nic moc nepotřebuju. Doma telefon skoro nepoužívám, respektive jen na nutnou komunikaci, a venku ho mám víceméně jako zálohu pro případ, že se něco stane. Takže většinou vypnutý a zapínaný jen na krátký příjem.
A taky trochu tuším, jak to dopadne, až se rozhodnu být moderní ženou a chytrej telefon si pořídím. Laďovi jsme ho totiž kupovali už před lety a stejně jsme tam nedali jedinou aplikaci ... 8-[ Takže jediný plus je, že to má foťák, a že se na tom líp datlí SMS.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Olchor » čtv bře 11, 2021 7:54

Já taky dlouho odolával. Jenže mě dostaly letecké společnosti, odbavení po mobilu, nemusíš nic tisknout ( což je někdy problém). No a nejvíc oceňuju mapy a GPS, papír už v podstatě nepoužívám.
Taky Zásilkovna bez mobilu nejde. A u některých bank si ani nezaložíš konto. Občas se hodí Idos. Chytrý mobil mě docela štve, dělá si co chce a občas nedělá co chci já, ale už bych neměnil.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » čtv bře 11, 2021 10:49

Já propadnul kouzlu tečky a modré šipky na mapě, která se sama zorientuje. Stačí jeden klik a mapa mi ukáže kde zrovna su a jakým směrem čumím, to je pro lidi s horší orientací dokonalá věc :)
Pak jsou fajn aplikace k měření čehokoliv /když má telefon patřičný senzory/, nebo aplikace který rozeznaj rostlinu kterou vyfotíš, aplikace který ti ukazují mapy hvězd podle toho kam telefonem míříš, aplikace pro sledování počasí atd atd.. Samozřejmě idos, ale aj internetbanking se někdy v outdooru hodí..

Mám novej rekord ve výdrži smartphonu. Můj Huawei P20 pro už drží 2 roky a 8 měsíců, což se fakt divím, vzhledem k tomu, že mi supluje PC a měsíčně jím proteče necelých 100giga dat.. Všechny ostatní telefony jsem zničil používáním, nikoliv mechanicky. Tento zatím drží, aj baterka, všechno běží svižně bez sekání. To přisuzuji zčásti i vodotěsnosti, jelikož se dovnitř nedostane žádná vlhkost a prach, HW vydrží podstatně déle. Jako není moc takhle drahých věcí, o kterých bych mohl říct, že za ty peníze stojí.. Tenhle telefon ale za těch 20k opravdu stál
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » čtv bře 11, 2021 14:44

mike píše:To je nadhera :D Aplikace ti nechybi, protoze jsi je nezkusila. Mne taky u stareho telefonu nechybely, ale ted uz bych se k nemu nevratil. Protoze ten novy je ve vsem lepsi a na aplikace jsem si zvyknul.

Ano, presne takto to je. U mne, u syna, u manzelky. Vsichni jsme se dlouho branili prechodu od tlacitkoveho. Bo jsme mobil vyuzivali jen pro volani a SMS a to jeste jen zridka.
maznelka "dostala" jako prvni Xiaomi 1S. Zjistia, ze je fajn mit moznost zjistit, kde je, pripadne se i podivat do mapy. Potom objevila Stellarium, coz dodnes je jedna z jejich nejpouzivanejsich aplikaci - "ve hvezdickach" ma velke zalibeni a to, co dostane tam, ji zadne knizky, hvezdne mapy, efemereidy, atd. na papire nedokazou dat.
Atd. Kazdy z nas uz ma svoje veci, jasne trvalo to roky, kym se to vytribilo. Ale ted se vratit zpet... predstavit si to dokazu, problem bych s tim nemel, ale proc si odeprit, co mi pomuze, co mohu mit sebou kdykoliv po ruce a nic navic to nevazi? Jo, mohu chodit s hromadou map (vubez je ale nezavrhuji a pouzivam je stale) a knizek ven do hor, mit jich plny ruksak - stejne mi nedaji to, co dokaze par aplikaci.

Holt, je to krok o (alespon jeden) level vys.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » čtv bře 11, 2021 14:50

A já sem dotykáč s aplikacemi měl a neskutečně ráth sem se od něho zase vrátil k tlačítkovému (prakticky) bez aplikací. A sem mnohem spokojenější.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Tomas » čtv bře 11, 2021 14:52

Já mam rád papírový mapy, ale i navigaci.

Když chodím po horách, tak si koupim papírovku a navigace v mobilu mě nezajímá, to je pořád stejný. Tam je prostě telefon v batohu a nepoužívá se.

Když jezdím na kole, tak je to trochu jiná. Ono naplánovat si třeba 130km někudy kde to neznam v klidu od PC a pak podle toho jet je vcelku paráda. Normálně bych k tomu potřeboval třeba tři padesátkový mapy a musel věčně zastavovat a koukat kdeže to mám přesně odbočit. Dělal jsem to tak spoustu let a je to utrpení. Při chůzi to nevadí, tam má člověk čas si v klidu koukat do mapy, kdy se mu zamane.

Ostatní benefity:
- při klasickým cestování všude možně po světe člověk zcela luxusně může někde objednat komfortně ubytování, aniž by to předem plánoval, zjistit dostupnost, zabookovat, zaplatit
- offline jízdní řády, sice si pořád píšu na papír odkud kam a kdy, ale kolikrát jsou věci jinak a vědet odkud kdy co jede je vcelku fajn
- lze zjistit jak se věci na různých místech mají - tzn., kdy zavírá nějákej krám, kdy otevírá hospoda, atp. což je vždy praktický
- nákupy jízdenek online, když se nestíhá přestup, v klidu se zarezervuje třeba i kolo a místa
- lze kdykoliv zjistit předpověď a přizpůsobit se

Je to cihla velká, těžká, nevydrží tak dlouho a bránil jsem se tomu fest, ale tohle všechno jsou věci, který se bez chytrýho telefonu dělaj hrozně složitě. Takže podle mě pozitiva převažují nad negativy.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » čtv bře 11, 2021 14:54

Jo, pamatuji si dobre, zes jej tady snazil prodat - predpotopny model s velice starym systemem, skoro zadnou pameti, kdes ani nemohl nic poradne dat?
To se Ti ani nedivim :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » čtv bře 11, 2021 18:35

Olchor píše:Taky Zásilkovna bez mobilu nejde. A u některých bank si ani nezaložíš konto.

Na Zasilkovnu staci SMS, ne? Tj. nepotrebujes smartfoun. I na banky by to melo stacit i kdyz stale komplikovaneji. Jak jsem si tu posledne nekde stezoval, ze me RB tlaci do aplikace, tak po nejake dobe pouzivani musim rict, ze jsem se pletl a ze je to podstatne pohodlnejsi. V praci bych se bez smartfounu uz nechytal, tam mame takove aplikace dve a bez nich se nikam nedostanu.

Tomas píše:offline jízdní řády, sice si pořád píšu na papír odkud kam a kdy, ale kolikrát jsou věci jinak a vědet odkud kdy co jede je vcelku fajn

Tohle je pro mne zasadni vec. Mel jsem to uz v 11 let starem telefonu, v novem je to samozrejme jeste lepsi. Papir jsem prestal pouzivat uz pred tema 11 lety.

Etheric píše:Já propadnul kouzlu tečky a modré šipky na mapě, která se sama zorientuje. Stačí jeden klik a mapa mi ukáže kde zrovna su a jakým směrem čumím, to je pro lidi s horší orientací dokonalá věc

Jo, ale je to dvousecna zbran. Takhle se orientaci nenaucis, naopak prijdes i o to, co mas. Sam jsem driv u nas casto nenosil ani mapu, coz obcas vedlo na zajimave zazitky, zvlast kdyz jsem se nekde zamotal za tmy a spechal na posledni vlak :D S mapama a GPS v mobilu je to mnohem jednodussi, ale clovek se o neco pripravuje a neco ztraci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » čtv bře 11, 2021 20:48

mike píše:Takhle se orientaci nenaucis, naopak prijdes i o to, co mas

Hele, tolik lidí mi vysvětlovalo orientaci.. Nepochopil, nenaučil, vždycky jsem se s tím trápil. Proč to nedokážu pochopit nevím, možná za to může moje jiný propojení neuronů, možná je důvod jinde. Nikdy jsem s mapou neuměl, ta modrá šipka mě nemá o co připravit.
Chápu, že pro někoho je práce s mapou v terénu něco, co ho baví, je to zážitek a bez toho se cítí jaksi ochuzen. Pro mě to byla vždycky otrava a nervy, tak su rád, že se s tím nemusím trápit :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Tomas » čtv bře 11, 2021 21:36

Etheric píše:Chápu, že pro někoho je práce s mapou v terénu něco, co ho baví, je to zážitek a bez toho se cítí jaksi ochuzen. Pro mě to byla vždycky otrava a nervy, tak su rád, že se s tím nemusím trápit )

Tak jsou lidi, kterým hromada věcí nejde, včetně mě. Ale když si vezmeš mapu KČT a jen tak půjdeš z "modrýho bodu", který znáš a budeš se koukat kolem sebe a do mapy, tak ti to časem začne dávat smysl. Takhle jsem se s tím naučil roky zpět a funguju. To jsou tak detailní mapy, že když se podíváš kolem sebe na kopce a výrazné body, tak dokážeš "triangulovat" svojí pozici, třeba i za pomocí elektrických drátů, který kamsi vedou a v mapě jsou vyznačený.

Navigační "demence", kterou zmínil Mike je naprosto reálná věc. Když vypnu "navigační" část mozku, protože mám navigaci tak se přestávám orientovat a spoléhám jen na navigaci. Jak na kole tak i v autě.

Kolikrát se mi stalo, že jsem se dostal někam, kde neměla GPS signál a neukazovala kam dál (na kole), a já čekal na signál protože jsem v podstatě nevědel kde jsem. Při chůzi s mapou se to nestává, vzdálenosti jsou menší a člověk si uvědomuje kde je vůči ostatním bodům a občas mrkne do mapy.

Na druhou stranu je to specifikum pohybu v nížínách. V horách a na trecích tomu plánování člověk dá daleko větší péči a tak většinou dobře ví kam jde.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pát bře 12, 2021 3:44

Tohle muze zas jednou byt syty hladovemu neveri. Driv jsem si myslel neco podobneho, protoze prece vezmu mapu, kouknu a vidim, ale kdyz jsem pak sledoval, co ma byvala provadela s mapou, tak jsem pote, co se mi nejak podarilo si neukousnout jazyk, zmenil nazor. Neni vubec hloupa, ale na tohle proste nema bunky. Ja zas nepoznam, jestli struna zni stejne jako ladicka a A od E, proste to neslysim.

Tomas píše:V horách a na trecích tomu plánování člověk dá daleko větší péči a tak většinou dobře ví kam jde.

Asi jak ktery, ja mivam jen ramcove plany, ktere navic obcas zasadne zmenim. Nejvetsi problemy s orientaci jsem mel prave v horach. Ledovec koncici v mracich, ze kterych vykukuji skaly a mezi nima je nekde sestup k bivaku. Tam by mi telefon s GPS dost pomohl. Nebo naopak hreben, na ktery vede nekolik snehovych zlabu a jen jeden je ten spravny. Vybiral jsem dlouho, pak se pul dne splhal nahoru jen abych zjistil, ze jsem ve spatnem sedle, ze ktereho na druhou stranu neslezu, a tak jsem musel dolu, traverzovat do jineho, zas nahoru zavod s klesajicim sluncem a nakonec z toho byla noc vysoko na ledovci :) U nas mi prijde orientace vyrazne snazsi, s vyjimkou speku jako Ceskosaske Svycarsko, kde se clovek snadno zamota mezi vezema a teren mu nedovoli vybrat smer. Tam jsem parkrat skoncil uplne jinde, nez jsem cekal. Ono i v Jizerkach na sneznicich, kdyz je zatazeno a snezi, neni tezke v lese nepozorovane ztratit smer a stocit se klidne o 180 stupnu. Jednou jsem dokonce udelal kolecko a narazil na sve vlastni stopy. A o tohle vsechno clovek s GPS prijde :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Olchor » pát bře 12, 2021 8:27

@Mike - ne, na Zásilkovnu nestačí SMS. Aplikaci mají jen pro mobily ( v počítači poze e-shopy) No a v aplikaci musíš vše předem odbavit, emajl, tlf a cílovou provozovnu. To na obyč mobilu nejde.
@ papír mapa/ aplikace - taky jsem vždycky chodil podle mapy. Byl velký skok od starých map 100k na novější podrobné 50k. Ale elektronická mapa je ještě podrobnější a hlavně teď se už vůbec nebojím chodit zcela mimo cesty, vždycky vím, Gde Proboha Su. Klidně střihnu les napříč a přesně trefím po několika km na cestu. Díky GPS objevuji i ve svém okolí místa, kde jsem ještě nebyl. Daleko větší svoboda.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod WDSNV » pát bře 12, 2021 12:46

Tento vypadá velmi good. :t:t
Cubot brzy vydá průlomový odolný model KingKong 5 Pro, který nabízí 3–5denní výdrž baterie
https://dotekomanie.cz/2021/03/cubot-br ... ny-clanek/
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Bruca » pát bře 12, 2021 14:04

Mohli by udělat kingkonga 3 aspoň s 5000mAh baterii a 4gb rám. To by pak nemělo chybu :)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 445
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pát bře 12, 2021 15:20

Ten Cubot se mi líbí, jen škoda tý malý ram :( Chtěl bych to zároveň používat jako civilní smartphone, tam mi bohužel 4giga ram nestačí, bylo by to zasekaný. Úložiště 64giga je taky žalostně málo, ale předpokládám, že se dá rozšířit kartou. Pokud ne, nevešla by se mi tam ani hudba co chcu, natož zbytek :D
Už pomalu musím hledat náhradu za stávající telefon, tak snad ještě vydrží aspoň rok..
Požaduju alespoň 6giga ram, 128giga paměť ideálně s možností rozšíření, baterku min 4000 a led displej, jelikož ips je nic moc a hodně žere. Prachu a vodotěsnost být musí také. Vzhledem k intenzitě používání to musí mít top HW, což asi nebude případ Cubotu, za ty prachy to není možný. Levný telefony totálně odvařím za rok, čistě používáním...
Nejradši bych si koupil zas nějakej top Huawei s vodo a prachu těsností, jenže ty nový už maj displej zahlej do boků, takže jedna rána na hranu a je po ptákách :-k achjo, proč musí vymejšlet takový voloviny s těma displejema...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Mawenzi » pát bře 12, 2021 15:36

etheric
aby si nemel jeden smartphone 3-5 let, proto :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pát bře 12, 2021 15:39

Na to se můžu z vysoka ... kupovat telefon, kterej vydrží do prvního pádu.
Ale viděl jsem nějaký Xiaomi s klasickým led displejem, HW dle mých představ a IP68, sice s tou značkou zkušenosti nemám, ale po HW stránce by vyhovovalo a cena okolo 15k by taky šla
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pát bře 12, 2021 17:23

mike píše:kdyz jsem pak sledoval, co ma byvala provadela s mapou, tak jsem pote, co se mi nejak podarilo si neukousnout jazyk, zmenil nazor. Neni vubec hloupa, ale na tohle proste nema bunky.
Ano, nekdo proste nema OQ (orientacni inteligenci). Manzelcina kamaradka dokaze na neznamem miste hodinu bloudit mezi trema rodinnyma domama 20 m od sebe a nenajit podle cisla ten spravny, ani kdyz ma zaplou navigaci - a myslet si, ze se celou dobu ani jednou nebyla na jednom miste dvakrat :lol:, dokaze se o to i dost dilne pohadat.
Takovych lidi je mnoho a nemas sanci je orientaci nijak naucit. Jak rika etheric, neco je v mozku jinak prepojene nebo neni zapojene nebo co a pres to voda netece.
mike píše:Ledovec koncici v mracich, ze kterych vykukuji skaly a mezi nima je nekde sestup k bivaku. Tam by mi telefon s GPS dost pomohl. Nebo naopak hreben, na ktery vede nekolik snehovych zlabu a jen jeden je ten spravny.
Jeste jednu funkci, kterou mapove a navigacni aplikace poskytuji jste nezminili - to navrat "po vlastnich stopach". Prave na horach, kdy se chodi nekde po hrebenech a vedle srazu, idealne kdyz je nasnezeno tak, kdyz najednou necekane spadne mlha opravdu husta nebo zacne fujavice a zafouka veskere stopy, ze videt na pet metru, tak je to jedina bezpecna zachrana.
Kdyz si clovek rekne, ze to tam prece zna kazdou skalu (a ze tam neni nebezpecno) a jde bez toho, vetsinou je najednou nekde jinde a kdyz se koukne ne trasu, nestaci se divit, jak se mohl tak daleko odchylit od sve puvodni trasy. Toto na hrebeni muze byt otazkou bezpeci nebo pruseru, bo nevidet, jestli jeste jsem na hrebeni nebo uz slapu na nejake preveji, ktera se se mnou odtrne nebo jdu primo do parsetmetroveho srazu, ktery v te bile tme nemam sanci rozeznat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pát bře 12, 2021 18:00

Navrat po vlastnich stopach umi i muj stary nemapovy GPS logger. On teda na displeji zobrazi trasu bez podkladu, ktera se na tohle da pouzit (asi umi i primo navigaci, ale to je zbytecne). Parkrat jsem to v horach vyuzil, ve volnem terenu kdyz padla mlha.

apuka píše:bo nevidet, jestli jeste jsem na hrebeni nebo uz slapu na nejake preveji, ktera se se mnou odtrne nebo jdu primo do parsetmetroveho srazu, ktery v te bile tme nemam sanci rozeznat.

Zrovna tohle ale neni dobry priklad, presnost GPS (nekolik m) na tohle nestaci, na hrebenu se musim ridit podle terenu i kdyz je viditelnost minimalni. A ano, byl jsem v takove situaci a ne jednou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pát bře 12, 2021 18:09

Olchor píše:@Mike - ne, na Zásilkovnu nestačí SMS. Aplikaci mají jen pro mobily ( v počítači poze e-shopy) No a v aplikaci musíš vše předem odbavit, emajl, tlf a cílovou provozovnu. To na obyč mobilu nejde.

Nezkousel jsem to a nechce se mi tam registrovat, ale prijde mi, ze by to melo jit i pres web. Pisou tam Po registraci můžete vložit zásilku do systému. Ten vás následně vyzve k vytisknutí štítku, který nalepíte na zásilku. Jak bude bezny uzivatel tisknout z mobilu?

Olchor píše:Ale elektronická mapa je ještě podrobnější a hlavně teď se už vůbec nebojím chodit zcela mimo cesty, vždycky vím, Gde Proboha Su. Klidně střihnu les napříč a přesně trefím po několika km na cestu.

To jsem delal vzdycky, vlastne je to muj oblibeny zpusob, a bez GPS to bylo zabavnejsi ;-) Proto se ji snazim nevytahovat, kdyz to neni vylozene nutne, ale svadi to.

Olchor píše:Díky GPS objevuji i ve svém okolí místa, kde jsem ještě nebyl. Daleko větší svoboda.

Bohuzel v tom nejsi sam. Minuly tyden jsem sedel tady kousek na skale, kam skoro nikdo nezabloudi, protoze je to par set metru mimo cesty. Za chvili tam dorazila rodina s urvanyma detma, vsichni v ruce mobily s GPS :? Ona je to teda kombinace s aktualnim stavem, vsude plno lidi, ale kvuli tomuhle uz se pred nima neda ani utect.


Diskuze o Zásilkovně a spol. přesunuta do tohoto vlákna: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod qwertz123 » ned čer 13, 2021 17:03

Diskuzi čistě k operátorům jsem tu nenašel, tak to dám sem. Kvalita pokrytí je samozřejmě u všech proměnlivá a pro každé konkrétní místo se to bude lišit, nicméně dá se podle vašich zkušeností obecně říct, který operátor je z pohledu pokrytí na horách lepší/horší?
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Reccol » ned čer 13, 2021 18:34

Čím dál od civilizace, tím je Vodafone horší. Opakovaná zkušenost, různí operátoři vedle sebe, konzistentně několik let.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » ned čer 13, 2021 19:01

Jo, Vodafone mam a nic moc. Nemam zadne zasadni srovnani s ostatnima, ale i mapy pokryti ukazuji, ze je nejhorsi. Ono je to tezke, kdyz je u nas na vyber mezi hovady, podvodniky a amatery ;-) Za sebe jsem podvodniky vyradil hned, u hovad si vyzkousel, co jsou opravdu zac a skoncil u amateru, kteri se aspon chovaji slusne...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod qwertz123 » ned čer 13, 2021 19:38

Reccol píše:Čím dál od civilizace, tím je Vodafone horší. Opakovaná zkušenost, různí operátoři vedle sebe, konzistentně několik let.


Můj dlouhodobý subjektivní dojem je stejný. V odlehlých lokalitách se stává, že je Vodafone bez signálu, přitom O2 a Tmobile fungují. Je to jeden z důvodů proč vyzkoušet změnu.

mike píše:Za sebe jsem podvodniky vyradil hned, u hovad si vyzkousel, co jsou opravdu zac a skoncil u amateru, kteri se aspon chovaji slusne...


Rozdíly v přístupu k zákazníkovi tam sice jsou, ale o vysloveně proklientském přístupu se nedá mluvit u žádného operátora. Je to jenom nenažraný oligopol. Z pohledu zákazníka dává smysl přecházet za lepší nabídkou, i kdyby to znamenalo změnu i vícekrát ročně. Viz aktuálně TM za 50% a neomezena data přes léto zdarma.
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » ned čer 13, 2021 19:47

To neda, a tak se holt musim spokojit s tim, ze neni vylozene protiklientsky :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » ned čer 13, 2021 20:20

Reccol píše:Čím dál od civilizace, tím je Vodafone horší. Opakovaná zkušenost, různí operátoři vedle sebe, konzistentně několik let.
Nechci nijak zevseobecnovat, bo neznam, ale u nas na Severni Morave a v Jesenikach+Kralicak a okoli bych spise rekl, ze je to +- jedno. Vetsinou je signal od vsech tri operatoru, nedky neni jeden, nekde jiny - a nekde neni ani jeden. Kupodivu napriklad na docela huste zastavenem uzemi cca od Hranic po Ostravu podel zeleznice se poradne nechyta zadny (zkouseno ve vlaku na vlastnim mobilu i mnohokrat na pripojeni u CD a Regiojetu, kde oba maji/mely vsechny site).

Takze bych rekl, ze je to hodne zavisle na konkretnim regionu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika

cron