Outdoorovy mobil

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » sob črc 18, 2020 12:12

Dromedaro píše:Jsem řekl řidičovi, ale ten na mě prskl, že jsem jedinej komu to vadí

No právě. Ono to v reálu vadí více lidem, ale málokdo něco řekne. Jakmile to vypnu /ztlumim/, slyším, kolika lidem to vadilo. Málo jich nebývá.
Autobusy a autobusáci jsou kapitola sama pro sebe, za mě nejhorší možná doprava vůbec. Zlatej vlak nebo letadlo /tam si ale nedovolím nic přepínat/.

Prej s tim jde ovládat i foťáky, jen nevim k čemu by to bylo dobrý
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 18, 2020 12:25

Etheric píše:Prej s tim jde ovládat i foťáky, jen nevim k čemu by to bylo dobrý

Možná pro krajináře, že foťák upevní ve stativu a pak jej ovládají a nastavují nějaké funkce přes ten telefon a nemusí s sebou mít další speciální ovládací zařízení. Takže se to pak nechvěje a není to rozostřené při větším zvětšení, když s tím foťákem nemusí manipulovat ručně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » sob črc 18, 2020 13:09

Jo, to dává smysl. Já takto fotím zvukem, je to citlivý tak akorát, nemusíš hejkat a zároveň to necvakne na každej šum. Nebo používám malý Bluetooth cvakátko na knoflíkovou baterii. Některý telefony mají to ovládání zvukem, je to dobrá funkce
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 20, 2020 6:00

jestli je to nejakej infra senzor tak by to mohlo spoustet dalkovou spoust, bezny fotaky tim ale urcite ovladat nejde jen tak, protoze irda nemaji. mozna.nejaky lepsi zrcadlovky a i tak nevim, zda se to nemusi spustit nekde v menu.

v kazdym pripade nejit pozadat ridice a jen trpet a ze to vadi vsem je problem.tech lidi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pon črc 20, 2020 7:04

Ano, je to infra, ale ne všechno, něco se páruje přes BT, nabízí mi to možnost propojení s opravdu hodně značkami foťáků.

No já už zažil, že řidič vyhodil starší paní z autobusu jen proto, že ho slušně požádala, jestli by byl té dobroty a ztlumil svojí hudbu, která řve na celej autobus. Nebo dědka za to, že mu řekl, aby laskavě nekouřil za jízdy z okna, že to smrdí všude. A podobnejch excesů řidičů autobusů už jsem viděl...
Se na jednu stranu nikomu nedivím, že radši drží hubu. S blbcem se prostě nedomluvíš a nevím proč profese řidiče autobusu přitahuje tolik blbců
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 20, 2020 7:11

proste ale lina huba holy nestesti a pokud je problem s ridicem, napisu na dopravni podnik.

taky mame takovyho ridice... co sproste rve na lidi ze mu lezou do autobusu ze si maj pockat na dalsi ze maj mit salinkartu ze on nema cas prebirat drobny... napsala sem 2x na dp a ted sice furt nasrane cumi ale aspon k tomu nenadava.

ze v zime netopi a v lete neklimuje sem si zvykla, ale je rozdil drzet hubu a stezovat si a rozdil se zeptat a dostat negativni odpoved.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pon črc 20, 2020 7:29

Nejlepší je autobusem nejezdit a hotovo :) Už plánuju trasy tak, abych se tomuto typu dopravy vyhnul. S vlakovým personálem jsem měl problém jednou jedinkrát, ale to byla pizda, která snad musí bejt protivná i sama sobě. Jinak mám zkušenosti přesně opačný, často mě průvodčí vzal k sobě, když bylo narváno a podobně.
U nás nemá cenu na dopravní podnik psát, lidi si tam stěžují furt, ale nic se nemění. Maj zoufale málo lidí. Se nedivim, vždyť co oni v tý práci stráví hodin a hodin... Bodeť by nebyli nasraný... Ale jestli je ta práce až tak sere, maj si najít něco jinýho a nevotravovat náladu všem lidem okolo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 20, 2020 7:58

to je o.lidech. otevrel si hospodu a gyl nasranej ze mu tam lezli lidi... ten clovek je proste rad nasranej a rad urazi lidi a bude to delat kdekoli. takovuho cloveka proste nechces moc mit nekde kde s nim.musis spolupracovat... ses rad kdyz je kontakt minimalni
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pon črc 20, 2020 8:30

Etheric píše:řidič vyhodil starší paní z autobusu jen proto, že ho slušně požádala, jestli by byl té dobroty a ztlumil svojí hudbu, která řve na celej autobus. Nebo dědka za to, že mu řekl, aby laskavě nekouřil za jízdy z okna, že to smrdí všude. ... nevím proč profese řidiče autobusu přitahuje tolik blbců
Nevim, v jake exostice Ty zijes :wink:. Na tu posledni vetu jsi si odpovedel sam.

Mawe ma plnu pravdu s tou linou hubou. Co popisujes, jsou veci, ktere by se meli resit dal - nejenom stiznosti na DP ale i vys nebo jinde. Napriklad s kourenim klidne privolat mestskou (kdyz neni tak i statni) policii, protoze kourit se v autobuse je zakazano uz ze zakona, ktery plati stejne pro cestujici jako pro ridice. A az by jsi za tim sel, tak bude mit ridic (i vsichni co to resit nechteji) problem. Ale klidne i kvuli te hudbe, taky maji vsechny prepravci v prepravnim radu, ze se nesmi poustet hlasita hudba. Ted nemyslim, ze hned volat MP, kdyz ridic zvysi hlasitost hudby nebo si zapali, ale se mu ozvat a kdyby nekoho chtel vyhodit, tak tehdy volat.
Navic je to i o lidech - kdyz se v autobusu nikdo neprida na pomoc "vyhazovanemu" a drzi hubu, tak to prochazi. Kdyby se ozvalo dalsich pet-deset lidi, ten ridic si to dobre rozmysli.

Ad ovladani "cizich zarizeni": Jak by se Tobe libilo, kdyby se nekdo takto "vzdalene" hrabal ve Tvem mobilu? Napriklad vypinal obrazovku, protoze se mu nelibi, ze furt do mobilu cumis. Jde mi pouze o princip, ne o (ne)zabezpeceni pristupu ani o skutecne moznosti toto delat.
Ne ze bych Te nechapal.
Napriklad ja bych to nekdy docela rad udelal nejakym mladym holkam, co pred nebo za mnou v jednom kusu pisou prispevky na FB /nebo kam/, pousteji - samozrejme nahlas - nasdilena videa z party kamosky, atd., pricemz maji zapnute pipani na zmacknuti kazdeho pismena pri psani. To neustale pipani prekladane ozralymi vylevy 15-17-tiletych je po minute uz na nevydrzeni. Pricemz uz vim, ze nema sebemensi smysl jim to rikat, protoze absolutne nechapou, jak muze nekomu neco "tak prirozeneho" vadit a spise to budou delat jeste vice. A za 20 vterin o tom vi "cely svet", jak jim nekdo chce poslapat jejich prava ](*,).)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 20, 2020 8:38

me jendou vyhodili fakani z vlaku kterje uz teda dobrzdoval a bylondost snehu protoze sem.je pozadala o ztlumeni opravdu dost hlasithonrevu z repraku, pak sem vymekla, sla sem cekat do ulicky uz lred zastavkou a obi vylezli otevrelindvere a vulyhodili me.ven, sem.nemela sanci. presto to priste udelam klidne znova... ackoli sem asi mohla dopadnout hur.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pon črc 20, 2020 8:56

@Mawe: v tvým případě se zvednu a bezeslova odejdu. Jednou jsem takhle požádal o ztlumení hudby a odpovědí mi byla rána pěstí, kterou jsem vrátil a trefil se tak, že jsem toho blba vypnul a ještě z toho byly problémy... Proto se nechci s nikým hádat, ba ani nikoho o nic žádat. Buď si pomůžu sám, nebo prostě odejdu..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 20, 2020 9:25

jenze ono to urcite sere i ostatni jen budou radsi jen remcat a mlcet. ja tohle nesnasim.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pon črc 20, 2020 9:32

Ostatní mám na vocasu, ať si to zařídí jak chtěj, já si to zařídím po svým. Fakt mi nestojí za to skončit s kudlou v břiše kvůli požadavku o ztlumení hudby a podobně. A že takovej výsledek už není dnes nic neobvyklýho.
Ikdyby někde na zemi mlátili ženskou s děckem, nevidim neslyšim, nechci riskovat že dopadnu stejně. Není to můj problém. Zastanu se pouze těch, který znám, jinak ani prd.
Stejně tak neočekávám, že se někdo zastane mě.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 20, 2020 9:59

Etheric píše:Ikdyby někde na zemi mlátili ženskou s děckem, nevidim neslyšim, nechci riskovat že dopadnu stejně. Není to můj problém.


:-k :roll: :roll:
Promiň, ale to je pro mě postoj duševního maloměšťáka.
Ve vláknu od tebe zazněla výzva, kdo se s tebou vydá na cestu. Předpokládám, že úplně každého z fora neznáš, ale vyznělo to, že se může přidat každý. Takže, když pojedeš s někým, koho úplně dobře neznáš a on se tam dostane do problémů, tak se na něj vysereš?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pon črc 20, 2020 10:04

Velkoměšťáci jsou na tom líp? Se podívej na záběry napadení třeba z Prahy, kolem lidí jak ... a nikdo neudělá nic.
Jestli ty chceš riskovat svůj život pro záchranu někoho, koho ani neznáš, prosim. Hrdinů jsou plný hřbitovy.
Já se do cizích věcí neseru a dobře vim proč.

Když s někým jedu, jedem jako tým, bez ohledu na to, že jsme se právě poznali. Parťáka ve štychu nenechám, to už není cizí člověk
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 20, 2020 10:42

Etheric píše:Velkoměšťáci jsou na tom líp?

Výraz maloměšťáctví není o tom, kdo je z jak velkého města, ale o životních postojích.

Etheric píše: a nikdo neudělá nic.

S tímhle už právě dost agresorů počítá a proto to vypadá, tak jak vypadá.

Etheric píše:Jestli ty chceš riskovat svůj život pro záchranu někoho, koho ani neznáš, prosim.

Nemusíš riskovat. Stačí minimálně z povzdálí zavolat policii a po vyřízení ohlášení události až policajtí ví, co a kde se děje (kdy už tam třeba operátor na telefonu ani není) začít řvát do telefonu aby bylo jasné, že mluvíš s policií, kde jseš, co se děje a ať rychle přijedou. Jednou jsem to takhle udělal a chlap na zemi dostal minimálně o pár kopanců do hlavy méně, protože ti dva zpanikařili a začali zdrhat. Hlídka byla blízko, tak daleko neutekli. Jde o to, co je to za situaci a podle toho volit. I podle toho, co máš na svoji obranu u sebe ty. A na sebe musíš samozřejmě také myslet.

Etheric píše:Hrdinů jsou plný hřbitovy.

Poserů je tam úplně stejné množství.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pon črc 20, 2020 11:21

Tak zavolat na benga jo, ale tak, aby to útočníci nezaregistrovali, jinak se ohrozíš.
Ale pouštět se do konfrontace s útočníky, byť jen slovně, to už je dost o hubu.
Dromedaro píše: I podle toho, co máš na svoji obranu u sebe ty.

Na svojí obranu. Ikdyž zboucháš tři chlapy, kteří zaútočili jako první, stejně můžeš dostat podmínku nebo skončit v base. To je riziko vždycky. A netřeba ho podstupovat kvůli cizímu člověku
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 20, 2020 11:36

Ale ty jsi to popsal tak, že by jsi ani ty policisty nezavolal.
Většina těch prostředků osobní obrany je stejně nepoužitelná, protože když na tebe někdo vletí a ty to nečekáš, tak nestihneš tasit. Ale zase jsou právě dobře použitelné, když vidíš, že někde někdo někoho lynčuje a je zaneprázdněn tím lynčováním, že tě nečeká. Ale je to o té situaci. Já bych také nešel do konfliktu, když vidím že někde pět ožralejch mlátí jednoho. Nemá smysl,aby tam leželi dva. To je na to zavolání PČR. Taky ono se stává, že když někde někdo někoho řeže, tak to neznamená, že je automaticky útočník,ale třeba jen to, že útočník podcenil oběť :-) :twisted: Taky je možný, že ten na zemi vyprovokoval někoho k útoku. Prostě a jednoduše, to, že je někdo někde bitý, ještě neznamená, že je v právu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pon črc 20, 2020 12:41

Volat složky IZS beru jako samozřejmost. Ikdyž hoří cizí auto, nebo na chodníku leží někdo, ať je to kdo je, bez pomoci ho nenechám. To je úplně jiná situace, než vměšovat se do konfliktu - kde jak píšeš - ani nevíš, jestli ten "útočník" není podceněná oběť.
Na obranu mám nejradši kubotan, akorát s tím musíš trochu umět a mít ho tak, aby byl hned venku, bude-li potřeba..a hlavně ho nemít na svazku klíčů, to je volovina na Ntou.. A už bych to OT ukonči, jestli je tu vlákno jako "bezpečnost na cestách", přesunul bych tuto konverzaci tam
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Kennedy » pon črc 20, 2020 17:21

To vrátím z ringu zpět k telefonům. (Jinak bych souhlasil s Ethericem, s tím, že já dokud to jde tak utíkám a starám se jen sám o sebe. Nezavolal bych ani fízly, nechci, aby měli moje číslo jako svědka.)

Mám už roky
http://www.iget.eu/cs/blackview-bv6000
Už v době koupě byla ukončená výroba. Foťák to má asi strašnej a je je to totální ultra heavy. S nějakým tím ochranným sklem 260 gramů = noční můra nalehko.com :finga:
Na vandrech ani jinej režim než letadlo nepoužívám, GPS teda chytnu vždy. Na noc vypínám a výdrž baterky cca. 3 dny s tím, že telefon slouží jako mapa a foťák. Spadl několikrát na beton a dlažbu a nic mu není, někdy z něho na alkovandrech pouštím písničky, nevadí mu sníh ani déšť, nepotřebuje žádný pouzdro.
Ale známej měl stejnej a musel ho dvakrát reklamovat.
Jinak je fakt, že já telefon moc neřeším, stejně jako spoustu dalších věcí, takže spousta funkcí jde úplně mimo mě.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 20, 2020 17:50

Kennedy píše:Jinak bych souhlasil s Ethericem, s tím, že já dokud to jde tak utíkám a starám se jen sám o sebe.

Vaše přítelkyně se s vámi musí cítit hrozně bezpečně.
Promiň,ale nechat někoho bez pomoci, že ani nezavoláš policisty, protože nechceš aby měli tvoje číslo (nemusíš svědčit), v tom už je velký kus lhostejnosti a egoismu.

Jinak díky za příspěvek.Já se na tuto značku díval, ale nečetl jsem moc dobré uživatelské recenze. Taky tu značku nějak neznám, že by to někdo měl (což o ní nic nevypovídá). Jsem si říkal, že ze značek odolných telefonů bych asi volil CAT.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Kennedy » pon črc 20, 2020 18:44

Dromedaro: Ty budeš asi velkej drsňák... A mladej k tomu.
Přítelkyni nyní nemám.

Nevím kde žiješ, já v Praze. Do práce jezdím tramvají ve 4:50 ráno a vracím se k večeru. To co se pohybuje v lokalitách Hlavní nádraží, Budějovická, před Andělem, co člověk potká v metru... Skoro není den abych nebyl svědkem nějakého konfliktního jednání. Ať už to je kopání do dveří v metru, pouštění repráku na plný koule v buse, řvoucí tlupy bezdomovců, dvojice ožralejch úkáček, vykroucená parta cikánů na perníku...
Může se mi to nelíbit, ale to je asi tak vše co s tím zmůžu. Nejsem žádnej bitkař. Taky je ale pravda, že v případě potřeby se bránit dokážu. Jenže - nevím jak tebe, ale mě nikdy nenapadl nikdo slabší/stejně silný jako já. Vlastně mě vždy napadla přesila. Jen párkrát šlo o situaci "jeden na jednoho" s tím, že za tím "jedním" stáli tři jeho kamarádi. Takže na mě vždy útočí přesila s tím, že ještě každý člen té skupiny vypadá obvykle silnější než já. Takže jak si to představuješ? Mám použít kombinaci bojových umění a zneškodnit pět úkáček hmaty a chvaty s tím, že je ani neškrábnu, humánně zakleknu, jednou rukou spoutám a druhou zavolám PČR? Jo, takhle si to totiž asi naše soudy představují. Realita je taková, že pokud na tebe nastoupí někdo silnější/početní přesila a ty se míníš bránit, můžeš. Ale pokud jsi slabší ubráníš se pouze buď střelnou zbraní, bodnou zbraní, teleskopem a použitím podpásovejch metod, které všechny vedou k těžkému zranění útočníka. Takže, když do mě začnou strkat dvě ožralý stokilový úkáčka v metru můžu jednomu beze slova (a bez varování) ubalit jednu na bradu/na krk a druhýmu než se vzpamatuje narvat bajonet do stehna... Silnějšímu soupeři musíš způsobit těžký zranění jinak budeš domlácen/zabit. A tohle můžu dělat několikrát týdně. Protože pokud se s nima začnu slovně dohadovat a posléze postrkovat skončím rozmlácenej a dneska tě každej na zemi dokope tak, že skončíš na vozíku nebo v rakvi. A když se budeš bránit jediným možným - nečekaným a brutálním způsobem - skončíš na Borech. Takže já v těhle situacích nenápadně dělám úkrok stranou a začnu prostě zdrhat. Jsem relativně mladej a většina lidí co mě napadá má obvykle nějakej pohybovej handicap - alkohol, nadváhu atd. Takže mi stačí dávat pozor, koukat se kolem sebe a držet si potenciálně nebezpečný lidi na distanc. Funguje to dobře. Jistě, může se vyskytnout situace, že by mě dohonili třebas mladý perníkový feťáci. Nosím vystřelovací nůž jako poslední instanci, kdyby šlo o život, budu bojovat do posledního dechu, protože pořád lepší vězení než vozík/rakev. Ale jinak se nikdy s nikým nehádám, jakýmukoli agresorovi jdu z cesty, nevaděj mi jakýkoli nadávky a dokud to jde utíkám. Základem je ale pro mě prevence, bejt nenápadnej/neviditelnej pro okolí a když vidím, že ke mně někdo potenciálně nebezpečnej míří, rychle někam zajdu, zahnu, zmizím a když mě nevidí bleskově zrychlím a ztratím se mu.

Teď byla na netu situace jak úkáčko mlátí na zemi důchodce a nikdo nepomohl. Taky bych nepomohl. Byl to člověk silnější než já = pokud se s ním začnu rvát budu zmlácen/pobodán/dokopán. Nikdo další mi nepomůže, to je jasný.
Pokud bych zavolal policii budou mít moje číslo a reálně hrozí, že mě později předvolají jako svědka = agresor mě uvidí u soudu, dozví se moje jméno atd. Nejsem si úplně jistej zda můžeš odmítnout svědectví v případě těžkýho ublížení na zdraví či smrti oběti.
Ale - v tý konkrétní situaci bych tomu důchodci pomoct mohl - mohl bych totiž nenápadně projít kolem, jít k tomu útočníkovi zezadu a teleskopem mu urazit hlavu. Takovou silou, aby už nevstal, protože kdyby vstal, byl bych opět zmlácen. Tímhle stylem bych toho starýho pána určitě zachránil od další série ran. Jenže by s trvalými následky dost pravděpodobně skončil útočník a já jsem zase na Borech...

Chápu, že mě považuješ za zbabělce a máš na to právo. Chápu každýho komu se můj přístup nelíbí. Já ale k lidem žádný vztah nemám. Nikomu nepomáhám a od nikoho pomoc nevyžaduju. Taková je realita.
Nikdo ti ale nebrání v záchraně světa. Hodně štěstí. Já ti fandím. Bez ironie.

A dále bych to tady už nechal mobilům.
Naposledy upravil Kennedy dne pon črc 20, 2020 18:49, celkově upraveno 1
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Kennedy » pon črc 20, 2020 18:47

Blackview má můj kolega z práce. Viděl jsem ten telefon naživo a líbil se mi. On má teď novější model od nich s lepším foťákem. Není to telefon pro každýho. Za tu vysokou odolnost platíš hmotností a horšími funkcemi. Na druhou stranu pokud na tom nepaříš hry tak by ti parametry procesoru a operační paměti měli stačit.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Kjuba » pon črc 20, 2020 19:10

Hmm, tak děkujeme za psychologickou sondu do uvažování mladého člověka.

No, po pravdě, moc veselé čtení to teda není. Nebudu v žádném případě moralizovat a nějak ten Tvůj postoj hodnotit.

Jen se s dovolením zeptám. A nemusíš mi odpovídat. Kolik jen Ti let?

Mě totiž přijde, že všechno hodnotíš až příliš černobíle a kategoricky. Buď se tvářím, že tam nejsem, nikdo mě nezajímá o nikoho se nestarám a nic od nikoho neočekávám nebo bajonet ve stehnu, smrt, rakev, vozík, Bory, údery na krk apod. Jestli on ten život se neodehrává hlavně tak nějak mezi těmito mantinely.

Takhle většinou uvažují lidé v jisté specifické části života mladého dospívajícího člověka. Je to to období těsně před adolescencí. Pak by mi to i smysl dávalo. Jestli ne, tak je to vážně smutný.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Kennedy » pon črc 20, 2020 19:38

Kjuba: Ano, máš pravdu, odehrává se často mezi mantinely.

Nicméně jsem za život zažil několik opravdu zlých napadení, skončil se zraněním hlavy a přežil spíše náhodou. Taky jsem se několikrát dost nevybíravě bránil a zranil člověka. Nechci to více specifikovat. Také v práci jsem vystaven atakům lidí a velké zodpovědnosti, takže mimo ní už chci mít vážně klid.
Též se nechci již do podobných situacích nikdy dostávat. Jsem malej a slabej (subtilní) a pohybuju se na většině cest sám tudíž dost přitahuju právě typy, kteří si záměrně vybírají slabé terče. Takže to úplně nemůže chápat třebas někdo kdo má dva metry a chodí po městě s partou kámošů.

Píšu, že chápu odsouzení, protože lidé mají pocit sounáležitosti a toho, že by si měli navzájem pomáhat. Já to chápu, a chápu nakolik to "normálnímu" člověku musí připadat hnusný, ale nic takového necítím. Že to je smutný - rozumím a respektuju. Je to také čistě můj názor, postoj a způsob života. A ano - od nikoho nic neočekávám.

Je mi 41, ale opravdu se nechci hádat ani nepotřebuju psychologický rozbor o nevyzrálosti, zahořklosti, traumatech ani o ničem jiném. Poradím si sám. Můj život je moje věc.
Moje reakce byla pouze odůvodnění postoje Etherica, který chápu (byť sám jsem ještě horší, víc lhostejný a egocentrický). Nijak nerozporuju to, že ty chceš pomáhat, nebojíš se a doufáš v to, že se budeš celý život pohybovat mezi mantinely.

A tohle vlákno je o mobilech!
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Kjuba » pon črc 20, 2020 20:01

Jasně, rozumím. Pravda je, že člověka formují jeho zkušenosti.

Mělo mě to dojít, že to asi bude tak nějak, jak jsi napsal, a že s tím nebudeš mít dobré zkušenosti. Mrzí mě to a nikomu podobné věci nepřeju.

Omlouvám se, že jsem tnul do živého. Jak jsem psal, v žádném případě Tě nesoudím, jen mě zajímaly důvody, takového chování. A ty Tvoje chápu.

Jinak ano, trefil jsi se přesně. Mám 2 metry a přes 100 kilo, a stejně jsem taky dostal přes hubu. Jako každý se snažím věci řešit nekonfliktně. Mě to funguje v 95% případů. No a když to nejde jinak, tak ránu snesu i umím dát.

Díky za vysvětlení, víc to není nutné pitvat. Přeji Ti, ať se Ti podobné situace vyhýbají.

Sorry za OT a zpátky k tématu.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod dudy » pon črc 20, 2020 20:19

Mě v tom kontextu, poměrně překvapilo tohle:

Etheric píše:...kdo nevěří, že sušina 55kg pošle k zemi metrákovýho chlapa jedním vrzem, ten se pak o to víc diví :twisted: Než se ten kulturista napřáhne, ho stihnu oběhnout...


Etheric píše:...Jednou jsem takhle požádal o ztlumení hudby a odpovědí mi byla rána pěstí, kterou jsem vrátil a trefil se tak, že jsem toho blba vypnul...


Etheric píše:Na obranu mám nejradši kubotan, akorát s tím musíš trochu umět a mít ho tak, aby byl hned venku, bude-li potřeba..a hlavně ho nemít na svazku klíčů, to je volovina na Ntou...


A pak:

Etheric píše:Ikdyby někde na zemi mlátili ženskou s děckem, nevidim neslyšim, nechci riskovat že dopadnu stejně. Není to můj problém...


Člověk co vypíná kulturisty jedním vrzem, ale tlučený ženský s dítětem, se budu muset zastat já. Padesátiletej zbabělej strejc s vysokym tlakem.

V podstatě to samé Kennedy.

Proč lidé, kteří se tak detailně vyžívají v popisu násilí, píchají bajonety do stehen, nosí vystřelováky, mlátí teleskopama po lebkách, vypínají dvojnásobné kulturisty jedním vrzem, ohánějí se taktickým perem co mají vždy po ruce, se pak nezastanou člověka a udělám to třeba já, v jádru srab, co po kapsách místo vyhazováků a kubotanů nosí Endiaron a posmrkanej kaspesník, kterému se násilí hnusí a z těch siláckejch keců mu běhá mráz po zádech?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 20, 2020 20:46

dudy píše:Člověk co vypíná kulturisty jedním vrzem, ale tlučený ženský s dítětem, se budu muset zastat já. Padesátiletej zbabělej strejc s vysokym tlakem.

No právě. Já jsem byl svědkem toho, že stará babka, která byla ráda, že chodí, tak policistům z metru ochotně ukazovala prstem na Ukrajince, kteří předtím dvěma nebožákům zkopali hlavu do barvy červené řepy. Ty policisty před tím sama zavolala a ochotně jim i předala telefonní číslo, aby ji pak mohli kontaktovat. Já jsem se k tomu jen nachomítl, protože jsem šel prásknout policistům dalšího, jelikož jsem z dálky viděl, kam se zaběhl schovat. Mně už totiž takhle tací hrdinové taky pěkně zdupali a nechytli je. Tak mi činí potěšení, že alespoň takto můžu nějakému takovému hrdinovi, co v přesile kope ležícího do hlavy, způsobit problémy.
Tvrďák nejsem. Brečím u televize, když v seriálu umře pes a pániček na něj smutně vzpomíná na břehu rybníka s pohledem upřeným do dálky.

Kennedy píše:Není to telefon pro každýho. Za tu vysokou odolnost platíš hmotností a horšími funkcemi.

S těmi odolnými telefony mám problém, že za tu odolnost člověk platí vysokou cenu, když podstatně vybavenější značkový telefon je o x tisíc levnější a desítek gramů lehčí. Co jsi popsal, tak v tom užívání telefonu na trecích jsme na tom podobně. Ten "neodolný" telefon mohu vybavit pouzdrem a tvrzeným ochranným sklem. Pravda, ochrana jako u profi odolného telefonu to není, ale já zase ten telefon nezakopávám do bahna, z hecu jej nenechávám přejíždět kamarádovým buldozerem na sobotní fušce a za žralokama se s ním taky nepotápím. Jde mi o nějaké to vypadnutí z rukou a to se i profi odolný telefon může rozbít, když spadne blbě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pon črc 20, 2020 20:54

dudy píše:Mě v tom kontextu, poměrně překvapilo tohle

V kontextu, kterej je vytržen odjinud a šlo o něco úplně jinýho, jak jinak žejo. Tyvole dudy jdi už do prdele :evil:
Nikdo se tady neprezentuje, že denně vypíná kulturisty a zápasníky MMA. Byly jen zmíněny výhody štíhlý, rychlý a hbitý postavy. Která má samozřejmě zase nevýhodu v tom, že nesnese tolik ran, jako ten vazoun.

Jasně že i někdo ještě menší než já může vypnout dvoumetrový hovado, důvod byl vysvětlen - rychlost. Jen se musí trefit dobře, musí bejt furt v pohybu..
Jde to, co by ne, ale nikde není záruka že to vyjde. Riziko je obrovský. A riskovat svoje zranění kvůli záchraně cizí osoby? Nikdy.
Toto jsem ochoten riskovat pouze k záchraně svojí /blízký/ osoby, když už jinak nejde. V případě, že jde jen o mě, ale radši uteču. A když to nejde? Pár dobře mířených nečekaných ran kubotanem čas a prostor k útěku udělá.

Ten blb s reprákem byl vysmaženej idiot, kterej kouřil cigáro v kupéčku. Což mi bylo tak nějak jedno, sám jsem foukal kouř lidem pod nos 14 let, tak za to teď nebudu jebat druhý.... Chtěl jsem jen ztišit tu hudbu...
A kdybych ho nevypnul na ranu? To by byl tanec, kdo ví, jak by to dopadlo. Smažce když rupne v bedně...
Jsem se poučil, v takový situaci se zvednu a prostě beze slova odejdu. Jak psal Kennedy, s nikým se nehádám, nadávky a provokace ignoruju.. Nevidim neslyšim nechte mě bejt... Taky jsem zažil situace kde šlo o život a fakt nevím, proč bych se jim měl znovu vystavovat, když nemusím. Mě se taky nikdo nikdy nezastal. A též ani neočekávám, že se mě někdo někdy zastane.

Jestli ti stojí riskovat pobodání, zastřelení, nebo vydupání mozku na beton kvůli někomu, koho neznáš, tak prosim, posluž si, já s dovolením projdu okolo.
Naposledy upravil Etheric dne pon črc 20, 2020 21:03, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8071
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Kennedy » pon črc 20, 2020 20:58

dudy: No já ti nevím, já nikoho k zemi neposílám. V textu píšu, že jsem byl několikrát zle zmlácen. Pokud ti snad to, že třebas člověk brečí, prosí aby ho už nemlátili a pak v zoufalství vytáhne kudlu, a v amoku jí použije, přijde jako hrdinství...nebo praštit někoho zezadu bez varování teleskopem do hlavy...tak jo, to jsem pak asi velkej bitkař :)
Já jsem srab co má hrůzu z ulice. Tedy ne vždy, to bych po ní nemohl ani chodit. Ale kdykoli se objeví nějaký potenciální konflikt. Věřím právě tomu, že když se dokážu nebezpečí vyhýbat, nebudu muset už nikdy žádnou zbraň použít.

Hele, zapomeňte na to. Můj text byl hnusnej, beru zpět a věnujme se aplikacím a sdílení vandrů na instáči prosím :)
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika