Outdoorovy mobil

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Krysha » čtv črc 16, 2020 18:46

já byl dlouho spokojen s Sony Xperia XZ1 Compact a nebýt toho, že jsem častým (ne úplně šetrným) používáním odrovnal 3,5 jack port (a oprava by zrušila IP68 nebo byla nesmyslně drahá) a chtěl jsem něco s lepším foťákem (byť i fotky z XZ1 byly docela slušné), tak jsem o náhradě neuvažoval.
Jenže najít něco podobného s IP68 a úhlopříčkou <5" je (téměř) nemožné, tak jsem slevil z požadavků a šel do Huawei P30. Je trochu větší (ale minimální rámečky, takže displej návykově obrovský) a nemá IP68 (ale v dešti mi XZ1C byla stejně naprd, protože nešla ovládat a jinak to řeší pouzdro) a výkon je mnohem lepší, stejně tak kvalita fotek a výdrž je při mém použití cca 3 dny - tedy cca o 1/2 dne víc. Po pár měsících maximální spokojenost.
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » čtv črc 16, 2020 18:58

Etheric píše:Vždyť jsem psal, porovnával jsem led displej Samsung a Huawei ve stejný cenový kategorii. Samozřejmě, že jsme porovnali i jak na tom který aplikace běží, jak rychlý to je, jak to fotí a jak dlouho vydrží
Jenze toto neni zadny test ani hodnoverne srovnani. Proto jsem psal, ze by oba mobily potrebovaly byt nastaveni co nejvice podobne, mit nainstalovane aktualizace. Az potom muzes delat nejake zavery.

Tim ale nerikam, ze tvoj mobil nemohl byt lepsi, rychlejsi nez ten Samsung, vzdyt stejne ani netusim, co to by za model. "Stejna cenova kategorie" je naprosto nesmyslne kriterium na srovnavani vykonnosti :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » čtv črc 16, 2020 19:09

@Krysha: a to si vem, že verze Pro by vydržela ještě víc ;)
Po nedávný aktualizaci máme oba stejnej systém.
Ty máš navíc RAM, ale to běžný, byť náročný uživatel v dnešní době a v rámci blízký doby stejně nemá šanci plně využít.
btw nezměnilo se toho až tolik, všechno ale k lepšímu. Máme ještě víc možností konfigurace, rozhraní je fakt jednoduchý a přehledný, ale prim hrajou ty rozšířený možnosti konfigurace + absolutní kompatibilita se všemi, i těmi nejnáročnějšími aplikacemi. Tady to fungovalo, ale byly tam nějaký bugy, který obtěžovaly. Teď už jsou pryč. asi a především díky zpětný vazbě uživatelů
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 17, 2020 9:56

Pochopil jsem to tedy správně, že na ten Android 10 už je potřeba/lepší 6MB RAM? Našel jsem cenově ještě přijatelné samsungy,ale zase když už teda mají Amoledy a Android 10, tak mají osm jader, ale jen 4GB RAM. Od které verze by jste barali Android? Našel jsem i telefony, které mají ostatní,ale zase třeba jen Android 8. Ty, které by měli kompletně vše, jak tu píšete, tak to je okolo 12tisíc u Samsungů. Díval jsem se zběžně na ty Huawei a nepřišlo mi, že by se nějak výbavou vyvyšovaly nad samsungy ve stejné cenové kategorii.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4376
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pát črc 17, 2020 10:33

Ale houbelec. 4GB Ti plne staci na Android 10. A co bude s nejakym Android 11,12, ... to stejne nikdo nevi a stejne za dva, dva a pul roku to zadny vyrobce resit nebude, jednoduse nebudes mit dalsi upgrady.
Ta pamet neni jen otazkou verze systemu, ale i dalsich veci, co tam mas a chces mit. Na zakladni praci by melo postacit i 3GB RAM, ale ty 4 jsou lepsi. Z meho pohledu mi prijde, ze na takove "zakladni" pouziti (tj. zadnych 50 bezicich aplikaci a suzeb typu FB, Twitter, WhatsApp, ... na pozadi) by 4GB na par let stacit melo. Ale jak pisu, nikdo ted nevi a ani neresi budoucnost. Mozna za 3 roky budou mit zakladni modely 8GB RAM a samotny system Android 15 bude z toho zabirat 6GB. Napriklad jako prispeved do rozbehmnti svetove ekonomiky pod COVIDu :evil:.
Do toho ted fakt nikdo nevidi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 17, 2020 10:46

apuka píše:Ale houbelec. 4GB Ti plne staci na Android 10. A co bude s nejakym Android 11,12, ..

Díky za info

apuka píše: Na zakladni praci by melo postacit i 3GB RAM, ale ty 4 jsou lepsi. Z meho pohledu mi prijde, ze na takove "zakladni" pouziti (tj. zadnych 50 bezicich aplikaci a suzeb typu FB, Twitter, WhatsApp, ... na pozadi) by 4GB na par let stacit melo.

Ano, na základní práci. Ty aplikace, které zmiňuješ nevyužívám.

apuka píše: Napriklad jako prispeved do rozbehmnti svetove ekonomiky pod COVIDu :evil:.

Aha, tak takhle se to dělá...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4376
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pát črc 17, 2020 11:05

apuka píše:4GB Ti plne staci na Android 10

za dva, dva a pul roku to zadny vyrobce resit nebude, jednoduse nebudes mit dalsi upgrady.

Pokud nebude využívat náročný aplikace, tak ano, stačí. Ale výše zmíněný 3giga opravdu nestačí. Se se se seká se to.

Ale prdlajs. Když máš telefon s větší RAM a výkonnějším HW, normálně se ti do něj stahne nová verze Androidu, nová verze nadstavby a jedeš bez problémů dál, prostě a jednoduše je ten telefon stále aktuální. Odzkoušeno.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pát črc 17, 2020 11:07

Dromedaro píše:Díval jsem se zběžně na ty Huawei a nepřišlo mi, že by se nějak výbavou vyvyšovaly nad samsungy ve stejné cenové kategorii.

Když dva dělají totéž, není to totéž ;)
Jde o systém a tu nadstavbu, to má zásadní vliv na to, jak to pošlape
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Outdoorovy mobil

Příspěvekod zonn » pát črc 17, 2020 11:24

@Dromedaro: koukni se na Xiaomi mi a3, jestli by ti vyhovoval a jestli jde jeste sehnat.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pát črc 17, 2020 11:43

Etheric píše:výše zmíněný 3giga opravdu nestačí. Se se se seká se to.
Asi jak komu a jak co. Predchozi mobil (zpred roka, myslim, ze to byla S A6 s 3GB/32GB) se mi s mymi aplikacemi nijak nesekal, ani s Android 9, kolegum se neseka ani s jinymi aplikacemi a uz s Android 10 a One UI 2.0. S vyjimkou stahovani na webu na pomalem Wifi.
Etheric píše:Když máš telefon s větší RAM a výkonnějším HW, normálně se ti do něj stahne nová verze Androidu, nová verze nadstavby a jedeš bez problémů dál...Odzkoušeno.
Tak tohle me fakt pobavilo. "Ale prdlajs." Nove verze jsou k dispozici, kym Ti je pripravuje vyrobce mobilu. A ten nebude udrzovat donekonecna upgrady pro vsechny modely, i kdyz se do nich vsechno v pohode "vleze". Protoze se to musi na kazdy jednotlivy model prizpusobovat, udrzovat - a na to potrebuje lidi a ti se musi zaplatit. Jak jsem psal, vetsina vyrobcu udrzuje max. 2-2,5 roku stare modely, potom se o ne prestane starat, protoze jsou "moralne zastarale" (rozumej, "mas si koupit novy, my taky musime z neceho zit"). A to vcetne aktualizace zabezpeceni!
(Ale ano, budes si moci stahnout novou verzi Androidu - ale rucne a ne jako aktualizaci vyrobce. Ale s UI to bude otazne, mozna Ti pujde rucne stahnout a nainstalovat, ale taky je mozne, ze ne a budes muset zustat u cisteho Androidu nebo stahnout nejake jine UI. Rozhodne to ale uz nepujde jako soucast automaticke aktualizace. Fakt neverim, ze by Huawei na tom byl jinak. Proc by jinak uz vyrobce nepocital s upgradem P10 Pro na Android 10 ani EMUI 10?)

Se Te za dalsi dva roky zeptam, jestli stale mas vsechno aktualni :wink:. Pokud nezapomenu.

Jo, jeste jsi zapomel u sveho Huawei uvest jednu "malickost" - u novsich mobilu asi bude problem s Androidem i s aplikacemi z Google Play, mimo jine zadne updaty, zadne aplikace odtud. Coz pro vetsinu lidi nebude uplne zanedbatelny problem...

@Dromedaro: Jo, Xiaomi je taky dobra volba. Ale soucasne konkretni modely neznam, takze neporadim. Co Ti zonn doporucuje ma vyhodu v cistem Androidu, tj. bez nastavbu (UI) vyrobce, pouzijes, co je v Googli. Myslim, ze kdo nepotrebuje se v tom furt hrabat, toto bude plne dostacujici a asi nebude zrat tolik pameti ani baterie.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 17, 2020 12:21

Díky za ty tipy, já se na to večer podívám. Já jsem se včera v tom utopil večer, protože jsem teda začal koukat na Huawei a další značky, ale ztratil jsem se v tom, když neznám různé souvislosti, ty parametry různých značek kolikrát vypadají podobně, ale výsledek funkčnosti třeba podobný není. Jak třeba píše Etheric s tím systémem a nadstavbou, v čemž se já nevyznám. Že sice to má dobrý parametry,ale je tam jedna věc, která to shazuje. Proto jsem se vrátil ve výběru z hromady značek zpět ke značce "kterou znáte z TV" Samsungu, že tam snad úplně vedle nešlápnu. Co jsem pochopil z různých zákaznických komentářů, tak ty systémy bez nadstavby jsou lepší, protože když to nemá nadstavbu, tak to tam lidi chválí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4376
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod slash1111 » pát črc 17, 2020 13:37

@Etheric: RAM a HW nijako nesuvisi s tym, kolko a ci vobec nejake aktualizacie dostanes. To je cisto na rozhodnuti vyrobcu, nizsia a stredna trieda dostava vacsinou 1 velku aktualizaciu Androidu, vyssie triedy 2 aktualizacie.
(Mozno si to pleties s bezpecnostnymi update-ami)
Len tak pre zaujimavost, aky mas mobil, lebo uz davnejsie ma to zaujalo pri zmienke, ze pri kradezi mobilu ho Ty vies najst s presnostou +-20cm?
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod slash1111 » pát črc 17, 2020 13:49

@Dromedaro: iba male upozornenie, nove modely Huawei nemaju (maju zakazane) Google sluzby (ich aplikacie, obchod
s aplikaciami, atd.), tzn. su u nas dost nepouzitelne...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pát črc 17, 2020 14:13

slash1111 píše:nove modely Huawei nemaju (maju zakazane) Google sluzby
@slash111: zapomel jsi na samotny Android, minimalne aktualizace systemu..
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pát črc 17, 2020 14:23

@slash1111: řekl jsi to dobře, vyšší řady budou udržovat déle. A jak to bude s mým mobilem za další dva roky? Bude v červeným kontejneru, jelikož žádný mobil s mým používáním takovou dobu nevydrží. Teď ho mám dva roky, hádám do roka jde do kopru.
Mám Huawei p20 pro a opravdu ho zvládnu najít, když teda nebude vypnutý. Ale že by ti dneska někdo kradl mobil? Nepravděpodobné.. Ztratit ano, pokud si ho ale někdo nechá a zapne, mám ho. Ikdyby dal celej systém vymazat přes ty dvě tlačítka při zapnutí.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pát črc 17, 2020 14:27

Dromedaro píše:Proto jsem se vrátil ve výběru z hromady značek zpět ke značce "kterou znáte z TV" Samsungu, že tam snad úplně vedle nešlápnu.

Ale šlápneš, a jak lehko. Třeba jako já s Deuterem nebo Ospreyem. Prostě každýmu vyhovuje něco jinýho. Tady to ale lze lépe hodnotit, jelikož je možný přímo srovnat výkon, výdrž,.... Zatímco jak batoh sedí na zádech nelze srovnat, to má každej jinak.
U těch telefonů jde krom HW výbavy především o uživatelský prostředí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod slash1111 » pát črc 17, 2020 14:29

@apuka: Android by mal byt "AOSP", takze ten aj v novych verziach pouzivat asi mozu

@Etheric: mna zaujala ta presnost, je v tom telefone este nieco ine okrem standardnej vybavy?
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 17, 2020 14:33

Etheric píše:Ale šlápneš, a jak lehko. Třeba jako já s Deuterem nebo Ospreyem.í

Mně ten Osprey také moc nevyhovoval a kupoval jsem jej proto, že všichni říkají, jak je dobrý a všude na mě koukal z plakátů.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4376
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pát črc 17, 2020 14:34

Je v tom zatraceně dobrej a rychlej GPS modul či jak se to jmenuje. Měří přesněji a rychleji, než jiný telefony, např ty Samsungy. To jsme zkoušeli, v terénu volným i zastavěným, při urbexu i hledání válečných relikvií v hlubokých lesích. Každýho to uchvátilo, i mě, nevim co je v tom telefonu za HW/SW pro měření polohy, ale funguje to zatraceně dobře
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pát črc 17, 2020 14:37

@Dromedaro: no právě. Že něco používá většina lidí, ještě neznamená, že to je dobrý obecně anebo dobrý pro tebe. "vidim to všude, je toho plnej net, většina lidí to používá... Tak to asi bude dobrý". No, bohužel, často je to jen dobrá reklama a efekt stáda ovcí funguje skvěle
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 17, 2020 14:37

Etheric píše:Ale že by ti dneska někdo kradl mobil?

To jako, že už se mobily dneska nekradou? Pochybuju, že nějaký Lakatoš či Babinskej má pojem o nějakém sledovacím zařízení. A většinou s ním hned běží někam do bazaru nebo to někomu střelí na ulici za pár drobných na dávku.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4376
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pát črc 17, 2020 15:57

Ach jo, Dromedaro, máš hodně zkreslený představy. Dneska už ti můj mobil leckdo nevezme ani za čtvrtku subáče /1 slabší dávka hodnota okolo 100Kč/. Protože co on s tím? Buď zčerná displej a můžeš to zahodit, nebo si tě najdou podle IMEI. Ví to i kupující, ti na černým trhu jsou vzdělanější, než myslíš, pro ně je to práce na plnej úvazek a moc dobře v tom umí chodit. A když tě s tim telefonem i takovej člověk pošle k čertu? Ony i ty vypatlaný smažky už moc dobře ví, že telefon je pro ně téměř bezcenná věc. Zato prim hrajou doklady. To je nejžhavější zboží. A ty bývají v peněžence, kde jsou zároveň i peníze ;)..... Spíš ti ta smažka švihne foťák, za dobrej digitál dostane gram peří na ruku úplně bez keců a může tejden v kuse běhat jak fretka.
Taková je realita :|
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 17, 2020 18:31

etheric
ta gos se ti chyta s mobilnim signalem.nebo i v rezimu letadlo tak rychle?

treba rychlost a presnost tech cipu nekdy muze byt problem, nedozvis se co kde je a rychly urcovani polohy hez signalu je urcite bonus
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » sob črc 18, 2020 3:35

Musím přiznat, že zaměřovat polohu v režimu letadlo jsem fakt nikdy nezkoušel, ten režim mám danej pouze přez noc, takže nevím. Ale třeba při tom hledání pokladů byl signál minimální, místy vůbec, a i tak to fungovalo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » sob črc 18, 2020 5:34

Co ale vím jistě, pohybovej senzor funguje skvěle. Třeba to taky bude mít vliv na rychlost zaměřování, když se hýbeš. Je to dokonalý sledovací zařízení
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 18, 2020 6:13

pokud je gps nastaveny ze to bere i ze site, tak i kdyz neni signal zrovna, razantne to zvysuje rychlost.

ja kdyz nemuzu chytit gps signal, tak staci vypnout letadlo a mam ho do par vterin...

samozrejme uplne nerozumim tomu, jak to technicky funguje na pozadi, nicmene pokud by i bez simkarty byla gps velice rychla a presna na huavei, tak by to bylo super jako mapovej telefon.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » sob črc 18, 2020 6:32

Též neznám specifikace všech těch senzorů uvnitř /a že jich tam je/ a už vůbec nevím, jak je to propojený. Vím ale, že to funguje skvěle.

BTW s tím mým telefonem můžeš přepínat všechny televize a různý spotřebiče, funguje to na dost velkou vzdálenost. Sere tě hlasitá hudba v restauraci? Si ju ztlumíš :mrgreen:
Já to ovšem nejčastěji používám ke ztlumení klimatizace, funguje to i v autobuse, kde sedět xy hodin při teplotě 15 stupňů a ledovým průvanu je o zdraví. Ani nevíš, jak často od ostatních cestujících slyším "tvl konečně to vypli". Ne, to já jsem to vypnul :lol:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 18, 2020 7:59

Etheric píše:Ach jo, Dromedaro, máš hodně zkreslený představy... za dobrej digitál dostane gram peří na ruku úplně bez keců a může tejden v kuse běhat jak fretka. Taková je realita :|


To mě taky úplně nebaví ty věčné připomínky, že jsou moje představy zkreslený. Třeba ta představa o gramu na týden, na kterým bude celou dobu frčet zoufalá fetka,která už kvůli tomu krade, je zkreslená pro mě. To mají někteří na půl dne. Zbytek reakce ve volnopokecu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4376
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Mawenzi » sob črc 18, 2020 9:40

pokud me.sere hlasita hudba neho vyhulema klima tak jdu a poprosim ridice nebo obsluhu. jeste sem s tim nikdy nemela problem.

neni slusny na to hrabat sam
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 18, 2020 11:47

Etheric píše:BTW s tím mým telefonem můžeš přepínat všechny televize a různý spotřebiče, funguje to na dost velkou vzdálenost. Sere tě hlasitá hudba v restauraci? Si ju ztlumíš :mrgreen:
Já to ovšem nejčastěji používám ke ztlumení klimatizace, funguje to i v autobuse, kde sedět xy hodin při teplotě 15 stupňů a ledovým průvanu je o zdraví. Ani nevíš, jak často od ostatních cestujících slyším "tvl konečně to vypli". Ne, to já jsem to vypnul :lol:


Ještě, že tohle můj telefon nemá. To by mě bavilo :twisted: :oops:
To s tou klimatizací, to je demence par ecxellence. To jsem taky bohužel musel zjistit na vlastní kůži, že si musím i v létě brát do autobusu mikinu a klidně i s kapucí. Po celonoční jízdě v chladu a ledovém průvanu jsem vylezl na začátek čundru s rýmou a škrábáním v krku. Jsem s tím nepočítal, že z toho autobusu řidič udělá pojizdnou ledničku a měl jsem jen triko s krátkým rukávem a nad hlavou to foukalo přímo na mě. Jsem řekl řidičovi, ale ten na mě prskl, že jsem jedinej komu to vadí a tak jsem si zase sedl. Co čekat od řidičů firmy s modrobílými autobusy. O těch si už nedělám dávno iluze. Jednou ženská na odpočívadle, řekla tomu řidiči, že jde na záchod a že je za pět minut zpátky, že mu řekne až se vrátí, aby to věděl. Řidič říkal jo, není problém. Ženská odešla a týpek chvíli po tom nastartoval bus a odjel i s jejíma zavazadlama. Jsme mu říkali, že se ta paní ještě nevrátila a řidič prý, že tady nemůže na každého hodinu čekat... By mi hráblo, kdyby mě tam takhle někdo nechal na dálnici a ujel i s batohem.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4376
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika