Outdoorovy mobil

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Hafi » stř led 4, 2017 18:13

scinkk píše:otocnem ciselniku pro vytaceni

nevěřím, že na to neexistuje aplikace :-)
pavproch píše:Bud mám mobil zapnutý nebo ho mám vypnutý

To je ovšem velká pravda! Btw rozumím tvému odporu k lecjaké aplikaci, internetu a všemu možnému, ale jak řešíš diář? Papírový? Mi na něm děsně vadilo (budiž mu země už asi 15 let lehká), že prostě nezazvoní a neupozorní na sebe, když mám někde být. A co jsem tak pochopil, tak hlavu ti vyzobal pták mozkodlabák, tedy paměť asi taky nepomůže :wink: Bo já sice leccos užívám, ale reálně příliš nepotřebuju, nicméně bez dvou funkcí telefonu bych se neobešel a to je čas (hodinky jsem vyřadil zhruba v době nákupu první Alcavložky) a kalendář (s jehož papírovou verzí jsem se rozloučil jen o pár let později). A v takovém případě se hodí mód letadlo - když člověk nechce/nemůže být připojen, ale chce kalendář/časomíru.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod slash1111 » stř led 4, 2017 18:15

Len tak na okraj, nastartovanie smartfonu moze spotrebovat viacej energie ako niekolkohodinovy letovy rezim...
(Paralela je start-stop system vs. volnobeh)
A niektore stroje su az take smart, ze budik na nich nefunguje ked su vypnute :)

A ano (v horach) mavam vypnute data, aby mi nechodili maily, hangouty a ine neprioritne notifikacie, ale aby som bol telefonicky zastihnutelny keby nieco surne...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » stř led 4, 2017 18:18

Hafi píše:...a to je na SMS a treba emailu prave to super...ze to umi vsichni, je jedno, u kteryho operatora/poskytovatele si to zridis a bude ti stejny id fungovat vsude a se vsemi. Vsechny tyhle nesmyslny aplikace maj tu zasadni nevyhodu, ze nejsou vzajemne kompatibilni a ze zpravu z g+ na fb jednoduse neposles.

Presne tak. Bohuzel to prestava platit, dnesni pubertaci uz mail moc nepouzivaji a nekteri to ani neumi (pak prijdou do prvni prace a strasne se divi). To same SMS, podobnych kretenu, jak pise Mawenzi, bohuzel pribyva a asi to bude jen horsi. Vznika nova komunikacni bariera. My jsme meli mail a starsi generace nechapaly a neumely ho pouzivat. Dneska uz je mail standard, ale dalsi generace maji FB a podobne sragory a nechapeme to my. Holt starneme a veci se meni :?

@grco: data samostatne (mimo roaming) nevypinam, jen spolu s GSM. Hlavne ale kvuli mailum, zadne messengery nepouzivam.

Co se SMS tyce, tak na rozdil od dat obcas funguji i v horach. Co mam zkusenosti, tak je to asi takhle: 112 < SMS << hovory << data. Takze SMS casto prijde i kdyz se neda telefonovat a o datech si muzes nechat akorat zdat. Takze jsou SMS pro mne idealni zpusob, jak komunikovat s lidma doma.

grco píše:Dalsia vyhoda je, ze vacsina tych messengerov ma aj aplikaciu na PC, takze ked som na notebooku, tak nemusim tukat do mobilu smsky jak idiot, ale mozem odpovedat ludom rovno z PC na klavesnici.

Kdyz sedim u PC, mam mobil v kolebce pripojeny pres kabel a aplikaci, ktere mi s nim umoznuje pracovat primo z PC. Takze SMS pisu z klavesnice :P

grco píše:A o surfovani na nete sa tu nik nebavi, to je na mobile masochizmus.

Moje bezna cinnost ve vlaku. Prece nebudu tahat na vylety tablet nebo pocitac :P

@Hafi: jo vidis, diar, to samozrejme taky. Synchronizovany s PC.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » stř led 4, 2017 18:36

mike píše: rezim letadlo pouzivam na spani. Mobil mam jako budik, ale nechci, aby mne vzbudil telefon/SMS/mail. A kdyz mi nekdo vola, tak chci, aby videl, ze telefon je vypnuty a ne ze ho zrovna neberu (tj. tichy mod to neresi).


IMHO - což by mohlo být i naprosto správně, pokud by se jednalo o firemní mobil, ale je naprosto špatně, pokud se jedná o soukromé číslo.... když mi někdo volá na soukromé číslo (z 99% známý či někdo jinak blízký), tak CHCI aby viděl že číslo je živé a funkční, jen zrovna asi spím nebo prostě nemůžu... ale může se na 100% spolehnout, že až se vzbudím/budu moct, zavolám/SMSknu mu zpět "vocogou"....

... proto taky firemní SIM deaktivuju odpoledne a aktivuju až ráno, zatímco soukromá SIM je aktivní twenty four seven (snad jen s vyjímkou "dyž su v letadle")
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod grco » stř led 4, 2017 18:38

Ked mi niekto vola po polnoci tak je to nieco surne, takze zvonenie na noc praveze nevypinam...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » stř led 4, 2017 18:42

pavproch píše:když mi někdo volá na soukromé číslo (z 99% známý či někdo jinak blízký), tak CHCI aby viděl že číslo je živé a funkční, jen zrovna asi spím nebo prostě nemůžu...

To je prece default. Proc by to melo byt jinak? Ja sve cislo nemenim, uz mnoho let mam stale prvni.

pavproch píše: ale může se na 100% spolehnout, že až se vzbudím/budu moct, zavolám/SMSknu mu zpět "vocogou"....

Tak to i je. Kdyz se probudim a zapnu GSM, prijde SMS o zmeskanem hovoru a kdyz cislo znam, tak zavolam. A odpovim i na ostatni SMS.

U mne je to castecne jinym casovym pasmem, znami o tom sice vedi, ale ono neni uplne stabilni, driftuje mezi Floridou a Havaji, takze by mne obcas mohli vzbudit i v "bezpecnem" case ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » stř led 4, 2017 18:46

Tvůj předpoklad že ostatní předpokládají je špatný.

To že mám (stejné soukromé) číslo už od roku ´92 (nebo kdy) neznamená, že si (i známí a blízcí) nemohou začít myslet (když se nedovolají), že jsem změnil (číslo).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » stř led 4, 2017 18:49

btw, dyž sem domylel Tvou odpověď: co mi má nějaký emeričan (se kterým kšeftuju po síti) co volat na soukromý mobil? ani guvno.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » stř led 4, 2017 18:53

Mozna mam jinych druh blizkych a znamych ;-) Jsou na to zvykli, kdyz sis sve naucil takhle, tak trp :twisted:

Mimo jine bezne jezdim na hory, kde signal neni treba tyden nebo vic. A bezne mobil vypinam, kdyz jsem na vylete tj. kazdy vikend na vetsinu dne. Proto, aby se zbytecne nevybijel a taky proto, ze casto chodim po hranicich a tam se kazdou chvili chytne zahranicni operator, chodi od nich otravne SMS atd. Proste neco, jak psal apuka, na prijmu jsem, kdyz chci ja a ne ostatni.

Jaky emerican?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » stř led 4, 2017 18:55

jo, sorry, na situaci, kdy (třeba z důvodů nechtěného roamingu nebo nevybíjení baterky) vypínám mobil sem zapoměl, zatímco na vypínání v létadle sem si zpoměl...

proč bych mět trpět tím, že zavolám zpět, až se vzbudím a uvidím nepřijatý hovor?

floridan či hawaiian nejsou emeričani?

EDIT: sem blb, v kultúrní civilizaci (např. příhraničí CZ a SK) přece nemusím vypínat quli nechtěnému roamingu, proto sem na to zapomjél... naštěstí mezi ******* (kam asi jezdí mike) nejezdím...

******* zautocenzurováno pro rasovou a jinou nesnášenlivost
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » stř led 4, 2017 18:56

mike píše:rezim letadlo pouzivam na spani. Mobil mam jako budik, ale nechci, aby mne vzbudil telefon/SMS/mail.
To uz fakt jsou mobily, kde nefunguje budik, kdyz je telefon vypnuty??? :shock:

Jinak je jeste jedna vec, proc napriklad na horach mit zapnuty GSM ale nemusi byt data - kdyby se neco stalo a je tam (alespon slaby) signal, tak mohou vice omezit okruh hledani. Neni to moc, ale lepsi nez nic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » stř led 4, 2017 19:05

pavproch píše:proč bych mět trpět tím, že zavolám zpět, až se vzbudím a uvidím nepřijatý hovor?

Trpis tim, ze musis byt neustale on-line, jinak zacnou znami blaznit ;-) Moji ne, jsou zvykli. Zavolam taky, to mame stejne.

pavproch píše:floridan či hawaiian nejsou emeričani?

To jsme se nepochopili. Casove pasmo je moje, vstavam obvykle az po poledni, takze je nebezpeci, ze by mne nekdo (z CR) telefonem vzbudil. Ruzni spameri volaji dopoledne nejcasteji.

apuka píše:To uz fakt jsou mobily, kde nefunguje budik, kdyz je telefon vypnuty???

Bojim se, ze skoro vsechny dnesni smartfouny :?

apuka píše:kdyby se neco stalo a je tam (alespon slaby) signal, tak mohou vice omezit okruh hledani. Neni to moc, ale lepsi nez nic.

Zafungovalo tohle nekdy v realne situaci? Slaby signal je ti k nicemu, jedna BTS ti nepomuze, na triangulaci potrebujes nekolik a to nebude. Navic se pri slabem signalu mobil vybiji rychleji, jak ho porad hleda. Prijde mi rozumnejsi setrit baterku, abych si mohl zavolat, kdyby se neco stalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » stř led 4, 2017 19:06

nemusím, CHCI !

:wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » stř led 4, 2017 19:08

To mi pripomina, jak jsem nedavno hledal info o zlomenem malicku. Nasel jsem diskusi nejakych <pip>, co si chteli zlomit malicek #-o :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Mawenzi » stř led 4, 2017 19:14

apuka
jo existujou takovy, nastesti jich snad neni moc

ja svuj soukromej hloupej tel vetsinou nevypinam vubec, prece jen kdyz bude nekdo volat o pulnoci tak je to asi dulezity a na firemni to stejne do druhyho dne nebo do pracovniho pocka a kdyby echt pruser, sef ma na me i soukromej. on navic stejne vetsinou nikdo nevola, takze kdyz mam obvas venku vypnuto/letadlo/bez signalu tak vetsinou chybim jen babicce. kdyz zila maminka, tak sem byla zvykla psat obcas, ze ziju, ted uz je to vsem jedno.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod grco » stř led 4, 2017 19:15

Ja mam smartphone a budik zvoni aj ked je mobil vypnuty, neviem co kupujete za smartphony teda...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » stř led 4, 2017 19:17

já mám smartcihlu a nevím, jestli budí i vypnutá.... a nebudu to ani zkoušet/hledat, bo mě tato funkcionalita nezajímá.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod slash1111 » stř led 4, 2017 19:18

mike píše:
apuka píše:To uz fakt jsou mobily, kde nefunguje budik, kdyz je telefon vypnuty???

Bojim se, ze skoro vsechny dnesni smartfouny :?

Vyskusane na Nexus 5X - vypnuty nebudi, iba som si po zapnuti nasiel notifikaciu o zmeskanom budiku :D
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod grco » stř led 4, 2017 19:19

HAHAHAHA, tak ta notifikacia, to je genialne :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » stř led 4, 2017 19:22

:lol:

Celkem by mne zajimalo, kolik smartfounu to umi. U starych mobilu to bylo bezne, ale prislo mi, ze u smartfounu je to naopak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod grco » stř led 4, 2017 19:29

Hej, tak kecam blbosti, alarm nefunguje, ked je telefon vypnuty, to sme to zas dopracovali... ](*,)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Hafi » stř led 4, 2017 19:33

To mi připomíná nějakou garminí GPS - ta sice teoreticky budila i vypnutá, ale fungovalo to tak, že se v určený čas pustila a pak začla budit. Potud OK. Jenže bohužel, když házela při spuštění nějaký error (už nevím o co šlo, tuším nějaký nevhodný formát mapy, který to sice umělo přečíst, ale s nějakými omezeními a při každém spuštění to oznámilo, že tam je ten blbý formát), tak ten error měl vyšší prioritu než budík a bylo nutné odkliknout, že beru na vědomí. Nevím, čím dotyčný programátor přemýšlel, ale hlava to nepochybně nebyla.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod grco » stř led 4, 2017 19:41

Old Nokia dumbphones are a totally different matter. They have a separate module in BIOS which is resposible solely for the alarm settings. Even when the phone is off (and it's really off, not just make believe) this module is still powered and active, because it's powered by a separate internal battery. The alarm settings will be preserved even if you completely remove the main battery (although it does need the main battery in order to trigger the actual alarm).
So yes, it is actually possible to have the alarm work while the phone itself is really off. But the phone is designed to do that to begin with. It's not just a matter of software.


V tej Nokii neboli vobec blby, a jak dopadli...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod slash1111 » stř led 4, 2017 19:50

Mne to inak pride celkom logicke.
Smartfon je prenosny pocitac s moznostou telefonovania, a ked vypnes normalny pocitac, tak tiez nerobi ziadne procesy, kym ho znova nezapnes.
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » stř led 4, 2017 19:52

Teda muj Samsung i manzelcin Xiaomi budi. Vypiname to normalne pres vypinaci tlacitko s potvrzenim, takze je to fakt vypnute, jak to jen jde (krome vybrani baterie, tak to uz nebudi :-)).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » stř led 4, 2017 20:00

@grco: kdyz jsi na to prisel az ted, tak to evidentne nepotrebujes :twisted: Ja hned, jak jsem mobil koupil, a celkem mne to rozcarovalo.

Prave, ze na to potrebujes mit navrzeny hw a dost pochybuju, ze by ho do smartfounu standardne davali. Ono to neco stoji.

@slash1111: i v PC mas RTC (real time clock) a da se vzbudit prave pres nej. Aspon ve Windows ta moznost je, jen si to musis naprogramovat. Dalsi moznost je vzbuzeni pres sit, sitova karta je v polouspanem stavu a je schopna reagovat na specialni packet a vzbudit cely pocitac. Myslim, ze opet pres RTC a souvisejici hardware. Jen to tam proste musi byt, v PC a starych Nokiich to bylo.

@Hafi: o garminich programatorech si nemyslim nic pekneho, ale tohle chapu. Vubec ho to nenapadlo. Chyba vybehla z inicializace jineho kusu sw, ktery mohl psat nekdo jiny. Proste zavolal inicializaci nejakeho modulu a ta se nevratila, dokud jsi hlasku neodklepnul. Je to samozrejme spatny design, ale navrhnout to uplne spravne neni jednoduche a je to treba mit promyslene do detailu od zakladu (no a Garmin a promyslene... #-o). Svedci to spis o "kvalite" jejich testeru, tohle meli odchytit. Kdyby ovsem simulovali i chybove scenare.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod booze » stř led 4, 2017 21:38

mike píše: Slaby signal je ti k nicemu, jedna BTS ti nepomuze, na triangulaci potrebujes nekolik a to nebude.

Uz to jde i bez triangulace BTS. Na zmereni vzdalenosti od BTS kde ses, se pocita kruhova vysec z rychlosti odezvy, uhlu vybuzeni sektorove anteny a podle znamych hodnot.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod dudy » stř led 4, 2017 21:39

Tak Evolveo Q8 je první chytrofon, z těch co sem měl, co umí budit i vyplej.
Navíc má výhodu, že se dá naplánovat pravidelný automatický vypnutí a zapnutí, což řeší to, že u těch blbáků, co se musely, aby budily, ale aby zároveň nikdo neotravoval, přepínat do letadla, sem, povětšinou, přišel na to, že sem ten eroplán nevypnul, až když sem si potřeboval zavolat a tak mi běžně lidi ráno volali do kokpitu a byli nasraný, že se nemůžou dovolat a já měl radost, že nikdo nevotravuje.
Vono bylo dost zákeřný, že to jako svítí, ukazuje to hodiny, datumy, karkulačka karkulačkuje, foťák fotoaparátuje, ale jako telefón je to vyplý.
To kolikrát zmate i vostřýlenýho telefónistu.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Chmeld4 » čtv led 5, 2017 11:38

dudy ty jsi jak spokojený s Evolveem? Vím že ještě tak před dvěma lety hodně lidí reklamovalo díky špatně odladěnému systému. Různě se jim vypínal a tak. Šlo samozřejmě o jiné modely.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » čtv led 5, 2017 12:37

pavproch píše:Tak, ani ne po měsíci sem už zistil, že mám (lehce) poškrábaný displej, du shánět fojli.... :oops:

Fojle je doma (6ks), jeden dokonce už i (skoro bez bublin) nalepen... a fakt lze úspěšně šmatlat prstem po displeji i přes fojli... =D>
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika