Outdoorovy mobil

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » úte zář 18, 2018 7:04

Mike - koukni se jestli k vám už dorazil Spark.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » úte zář 18, 2018 7:23

Jinak Outlook je ok jeden čas sem ho používal jen si to musíš nastavit ručně protože jednoduché věci v podání MS nefunguji - když jde něco udělat složitě u MS to vymysli ještě složitější. :D

Ale pak je ok.

Jinak většina lidi bude používat asi GMail.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod slash1111 » úte zář 18, 2018 7:33

mike píše:Jaky pouzivate na Androidu mail? Mam tam dva predinstalovane. Nejaky klasicky zakladni, ten vypada celkem pouzitelne a pak GMail, ale ten se snazi o nejakou inteligenci a vysledek je tristni. Zkusil jsem Outlook.
Na sukromne maily pouzivam Inbox a na firemny (Outlook) Nine Work (alebo ina verzia)

mike píše:Google priradil debilne ikonky pismen podle zacatku krestniho jmena, coz je dost matouci, jelikoz tridim podle prijmeni. Nejaky napad, jak to udelat?
Ja mam kontakty zoradene podla priezviska a ikonky su podla priezviska (resp. podla titulu... :shock: ) na zalozke "Favorites" su ikonky podla mena...
(ale pouzivam nativnu aplikaciu Contacts)
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » úte zář 18, 2018 8:00

Mike - když vidím jak se trápíš.... vnuknu ti ďábelskou myšlenku....

Co tu G6 vrátit a objednat iPhone na test? Vyzkoušíš rozdíly, zjistíš co ti přinese propojení s iPadem a stejné ovládání.

No a když se ti to nebude líbit není nic snazšího než zas vrátit iPhone a koupit zas G6 ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » úte zář 18, 2018 16:38

:roll: kdyz jsem psal, ze nechci iPhone ani zadarmo, tak jsem to myslel vazne. Neni to zadna poza, k tehle situaci v minulosti doslo a opravdu jsem ho odmitnul. Nejdulezitejsi vec na telefonu je, aby mne nesral. iPad mne sere pres pet let a to ho nepouzivam zdaleka tolik, jako telefon. Na tom neni co zkouset, vyzkouseno mam vic, nez jsem kdy chtel. Hardware fajn, software odpad. Howgh.

Uz ted umi G6 vic, nez iPad po 5 letech. Ono to nejakou dobu zabere, novy system, vsechno jinak, holt je potreba se s tim poprat. Ale uz ted je telefon v pouzitelnem stavu, abych ho mohl vzit treba na hory. A zatim zadny vylozeny showstopper, s iPadem jsem se pral na zacatku vic, nez jsem se na to znechucene vykaslal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » úte zář 18, 2018 16:49

slash1111 píše:Na sukromne maily pouzivam Inbox a na firemny (Outlook) Nine Work (alebo ina verzia)

Myslel jsem neco jednoducheho a funkcniho, pridana "inteligence" je spis minus. Doted treba nepouzivam slucovani do vlaken, jelikoz je tam jednodussi nejaky mail prehlednout a navic to obvykle moc nefunguje.

Michal82 píše:Jinak Outlook je ok jeden čas sem ho používal jen si to musíš nastavit ručně protože jednoduché věci v podání MS nefunguji - když jde něco udělat složitě u MS to vymysli ještě složitější.

Jo, Outlook byl puvodne klient jen pro Exchange, na to je delany a s tou funguje dobre. Problem je IMAP a SMTP konfigurace. S tim jsem trochu se pral i na PC, vsechno nastaveno spravne, ale nechodi, hlasi nic nerikajici chyby... a pak to najednou chodit zacne a od te doby bez problemu. Na telefonu jsem se zatim pres tenhle krok nedostal, prestoze ve vestavenem mailu i GMailu chodi to same bez problemu na prvni pokus. To je proste Microsoft. Jeste to zkusim.

slash1111 píše:Ja mam kontakty zoradene podla priezviska a ikonky su podla priezviska (resp. podla titulu... :shock: ) na zalozke "Favorites" su ikonky podla mena...
(ale pouzivam nativnu aplikaciu Contacts)

Ty ikonky vznikly uz pri importu do kontaktu u Googlu, telefon si je jen stahnul. Potrebuju nejak vyresit ten import, klidne jednorazove. Ted jsem to udelal tak, ze jsem z Outlooku kontakty vyexportoval a naimportoval je u Googlu. Cimz se zprasila diakritika (coz je predpokladam problem u MS) a ty ikonky. Samozrejme bych oboji mohl upravit rucne, ale kontaktu neni uplne malo...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » úte zář 18, 2018 17:07

Mike - už to asi budeš mít ale na iOS i android existuje aplikace na přechod co přenese data z jednoho na druhé.

Na iPad nainstalujes Google Drive vycucas data a to samé nainstalujes na G6 a nacucas data.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » úte zář 18, 2018 17:12

Ale ja nemam z iPadu co pretahovat :D Pouzivam ten kram v podstate jen doma, kdyz se mi nechce zapinat pocitac. Sednu si ke snidani, dam si nohy na stul a behem jidla si prectu maily a zpravy. Nebo si ho vezmu na zachod. Ani ty kontakty tam nemam, na co? Vsechno podstatne je na PC, vcetne zalohy stareho telefonu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » úte zář 18, 2018 17:50

Aha tak já myslel ze to mas na iPadu. Ok takže ty data chceš vycucat z PC tedy z Windows - tak potom nechápu kde je problém - zazaluhuj si je na OneDrive a to si pak stahni do telefonu eventuelně propoj telefon s PC kabelem.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod scinkk » úte zář 18, 2018 18:44

jo ten screen adjuster to dokaze stahnout dost krute a proste to tak je dokud tu appku nevypnes, takze by to melo fungovat i s automatickym jasem, je to jen takova prehistoricka utilitka, jenze uz koukam neni na play. Strasidelne UI to ma temer stejne jako tohle https://play.google.com/store/apps/deta ... ntadjuster
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod slash1111 » úte zář 18, 2018 18:49

@Mike, malo by sa tam dať vypnúť to zobrazenie ako konverzácie, teda minimálne v Gmaile, neviem ako v Inboxe.
Tie ikonky podľa mňa nevznikajú pri importe a pod. pretože ja ich tam mám aj pri firemných kontaktoch, ktoré sú tam synchronizované cez ten Nine/Exchange...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » úte zář 18, 2018 20:54

Michal82 píše: Ok takže ty data chceš vycucat z PC tedy z Windows - tak potom nechápu kde je problém

Psal jsem nekde, ze je problem s prenosem dat? Problemy jsou s ruznym softwarem, treba presvedcit OneNote aby se mi s pocitacem synchronizovalo nebo dostat kontakty z Outlooku v rozumnem formatu a idealne taky zaridit sychnronizaci.

@scinkk: mezitim jsem zjistil, ze to zrejme dela to, co chci. Tj. nastavim nejaky jas manualne a automatika ho nastavuje vzhledem k tomu. Akorat ji to uplne nejde. Zapnul jsem ale komfort view na nejnizsi stupen a to celkem pomohlo. Uz to nesviti jak zarivky v pitevne, ubylo modre a celkem to jde. Dneska uz mne oci nebolely, coz muze byt i tim, ze jsem vcera vetsinu veci udelal pres kabel s obrazovkou monitoru v okne na PC :)

@slash1111: mne vznikly uz u Googlu, kdyz jsem to tam naimportoval. Tam, kde byly nejake puvodni, zustaly, ale tam, kde puvodne nebylo nic, se objevila ta pismena.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » úte zář 18, 2018 21:05

Neodolal jsem a vzal telefon na vychazku, abych vyzkousel Locus a Mapy.cz. Je to pekny kus zeleza v kapse :) Displej je venku fajn, zaznamy celkem taky, nejake podivnosti se asi poresi nastavenim. Zjistil jsem, ze mi tam bezi nejaky LG Health, ktery tvrdi, ze jsem awesome, protoze jsem prekrocil dnesni plan o 50 % :D Budu to muset vypnout, pocita blbe. Pry jsem usel 11500 kroku a 9.2 km, pricemz podle GPS to bylo 10.2 km a to odpovida realite (mam uz tu trasu zmerenou jinak).

Vrazil jsem do telefonu poprve SIMku a hned se mi nainstalovala hromada otravnych aplikaci, aniz by se mne to na neco ptalo :evil: My Vodafone jeste beru, Zachranku snad taky, ale proc mi to cpe pojebany Facebook a Instagram? A dalsi tri nejake aplikace od Vodafonu, ktere otravuji, ze nemuzou fungovat, kdyz jim nedovolil byt default pro zpravy a volani. Nedovolim.

Tohle mne celkem stve, ze si to dela co chce a na nic se nepta. Asi se to da nekde povypinat, ale melo byt to byt vypnute by default. A taky hromady notifikaci, o ktere nestojim. Holt to nastavovani jeste chvili potrva.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » úte říj 2, 2018 15:09

Michal82 píše:A tady to je - to FaceID ti telefon otevře v momentu kdy se na nej podíváš.

Hned jsem si na tohle vzpomnel: Policie strčila podezřelému jeho iPhone před obličej, čímž ho odemkl :lol:

Vsechno ma sve vyhody i nevyhody ;-) Ctecka otisku prstu uz by vyzadovala jiste nasili, kdyby dotycny telefon odemknout nechtel. Coz by melo pomerne zasadni pravni dusledky. Navic, kdyby byl sikovny, tak neodemknou, stacilo by polozit prst blbe, nastrcit spatny... nevim, jak to meli u Applu, ale u G6 prestane system po 5 spatnych pokusech spolupracovat a vyzaduje jiny zpusob odemknuti. Heslo, PIN nebo co je nastaveno.

BTW, mel jsem ted G6 6 dnu v horach a ke konci zacala ctecka stavkovat. Proto jsem prisel na tech 5 pokusu :) Rekl bych, ze se mi tam postupne zmenila kuze, byla hodne sucha a to (kapacitni) ctecky nemaji rady. Odemknout porad sel, ale uz jsem musel davat pozor, jak prsty pokladam a ne vzdy se to povedlo napoprve. Ve vlaku jsem pak otisky naskenoval znovu a uz to zase fungovalo. Pocitam, ze za par dni to mozna budu muset zopakovat, jelikoz doma se kuze vrati do puvodniho stavu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mitau » úte říj 2, 2018 15:22

Nemohl by sis tam ulozit jako "ruzne prsty" verzi ukazovacku se suchou a normalni kuzi?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » úte říj 2, 2018 15:23

Jinak uz mam LG G6 pres 14 dni, takze ho nemuzu vratit a ani nechci :) Telefon vypada fajn, hory prezil bez problemu (neprselo, ale obcas mrzlo) a hlavne, je mi sympaticky. To treba iPad nikdy nebyl. S androidim bordelem se holt jeste budu muset trochu poprat, ale rekl bych, ze to pujde, uz ted je v celkem pouzitelnem stavu. A neni to vec telefonu, s jinym by to bylo podobne.

Co se mi libi:
- displej. Velky, bez dementniho vykrojeni a citelny i na ostrem slunci. A ze ted nahore bylo, azuro a podzimni pruzracny vzduch.
- konstrukce. Telefon pusobi solidne, pevne a vypada, ze neco vydrzi. Mozna i medved by se s nim dal zabit. Nebo aspon zajic ;-)
- zapinani. Je potreba podrzet tlacitko/ctecku na zadech nekolik sekund. Ctecka je trochu zapustena a myslim, ze pravdepodobnost, ze by se telefon zapnul sam v batohu, je velmi mala. Tohle mi prijde jako zasadni plus proti vetsine mobilu, co maji zapinani nekde na boku nebo nahore.
- vydrz na baterky. Tech 6 dnu vydrzel, skoncil jsem nekde na 30 %. Vetsinu casu byl sice vypnuty, ale obcas jsem ho pouzival. Zkusebne na navigaci, fotky, prohlizeni map (na AV mape nektere nove cesty nebyly), vlaky, busy, pocasi, maily, SMS i nejaka volani. Nebizarnejsi zazitek byl, kdyz jsem pri zapadu slunce u rozcesti v asi 2400 m kupoval jizdenku na vlak :D (protoze bylo videt dolu do vesnice a dal uz by nebylo)

Zatim tedy spokojenost a dekuji Michalovi82 za tip :smt023 Myslim, ze pomer cena/vykon je opravdu dobry.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » úte říj 2, 2018 15:28

mitau píše:Nemohl by sis tam ulozit jako "ruzne prsty" verzi ukazovacku se suchou a normalni kuzi?

Zajimavy napad. Jestli to opravdu zacne zas blbnout, muzu to zkusit. Akorat nevim, jestli to projde, muzou mit osetrene, aby nebyl stejny prst dvakrat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod dudy » úte říj 2, 2018 18:49

Když to mokrá hnáta nevodemkne, tak to pro čtečku asi nebude "stejný prst", bo kdyby byl stejný, tak to vodemkne...
:((
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » úte říj 2, 2018 19:42

Ona to odemkne, ale ne na prvni letmy dotek jako normalne. Musis se vic snazit umistit prst spravne, coz neni zrovna pohodlne. Navic skenovani a rozpoznavani neni to same a skenovani ma vyrazne vetsi sanci rozpoznat prst jako stejny. Nechci se poustet do podrobnosti, je za tim cela veda a navic do ni moc nevidim. Tohle byla prace matematiku, moje prace byla a je zajistit, aby se ctecky umely bavit s pocitacem nebo mobilem ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod fps » stř říj 3, 2018 15:44

fps píše:udělal jsem u Samsungu Xcover 271 tovární nastavení, pak jsem nainstaloval nejnovější verzi mapové navigace TrekBuddy, a po pěti dnech jejího používání ani jeden restart, tak doufám že to bylo třeba starší verzí TrekBuddy kterou jsem používal? a že mi Samsung Xcover 271 ještě dlouho vydrží, ale uvažuji že si koupím na amozonu jeho zálohu, ale ještě počkám jestli se něco nového neobjeví, zatím je na trhu pouze Ruggear RG-160, ale ten je těžší, není možnost náhradní baterie a neumí česky, takže Samsung Xcover 271 má stále víc výhod

tak se mi podařilo sehnat úplně nový Samsung Xcover 271, za 800 Kč mi ho přivezl až domů, tak doufám že mi oba už vydrží až do mé turistické smrtí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » stř říj 3, 2018 15:47

Davej bacha na to, co si prejes, mohlo by se ti to splnit :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » čtv říj 4, 2018 13:48

Mike no nemáš zač aspoň jednu radu jsi využil tak ať slouží ;)

Jinak to odemknutí :D
Jak bych ti to řekl - kdyby to odemknout nechtěl tak to neodemkne - i když ti ho strčí před obličej stačí pootočit oči jinam a neodemkne se. Navíc ty pokusy na selhání tam jsou taky po 5 musíš zadat kód. Taky ho musíš zadat po restartu/vypnutí/aktualizaci nebo po delší době nečinnosti a td.

Věř tomu že je mnohem snažší přinutit tě položit prst na snímač než tě donutit podívat se na senzor kvůli odemknutí. Prst ti podrží a bude fungovat i když ti zlámou ruku a prsty - pokud ti něčím napíchnou oko aby se ti netočilo tak to neodemknou (pokud jde o hrubé násilí)

Ten ,,obviněný” s tím navíc souhlasil a podíval se tak aby se to odemklo a vyšetřovatel to dál navíc zbabral jelikož chtěl zkopírovat obsah a tam musel opět zadat kód což už od ,,obviněného” nezískal.

Je to velmi nekvalitní ,,výcuc” článku.

Ta čtečka - to je to co sem psal, že mi vadilo. Mokré prsty, zpocené nebo napuchlé v horku stejně jako zmrzlé a td - to vše znepříjemnuje používání.
Můžeš si naskenovat i jiné (u iPhone jsem měl dva ale šlo myslím 5 a navíc muže jít o prsty kohokoliv) u Face ID to možné není je povolen jen tvůj obličej nikoho dalšího nepridas.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » čtv říj 4, 2018 15:07

Mne pak jeste napadlo najit nejaky srovnavac, kde zadam sva kriteria a on mi ukaze, jak na ne ktery telefon pasuje. Nasel jsem nekolik a G6 byl vzdycky hodne nahore, obvykle do tretiho mista. Pricemz cenove proti konkurentum s velkou prevahou nejlevnejsi. U ostatnich, co jsem predtim zvazoval, vychazela shoda vyrazne hur.

Michal82 píše:Věř tomu že je mnohem snažší přinutit tě položit prst na snímač než tě donutit podívat se na senzor kvůli odemknutí.

Ale no tak :D Policajt ti bez varovani strci telefon pred oblicej s otazkou "Pane, je tohle vas telefon?" Nemas sanci. Sam jsi psal, jak to skvele reaguje, jen se na nej podivas. No a tohle je odvracena strana. Bezpecnost a pohodli jdou bohuzel vzdycky proti sobe.

Michal82 píše:Můžeš si naskenovat i jiné (u iPhone jsem měl dva ale šlo myslím 5 a navíc muže jít o prsty kohokoliv) u Face ID to možné není je povolen jen tvůj obličej nikoho dalšího nepridas.

Od zacatku mam samozrejme naskenovane 4 prsty. Ze muzes mit i prsty nekoho jineho je vyhoda. Je to tva volba a dava ti to vic moznosti. Ktere muzes a nemusis vyuzit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » čtv říj 4, 2018 15:35

Mike - ano funguje to dobře a hned ale kdybych byl mafian a šli po mne policajti tak během dvou sekund uzamknes telefon tak ze vyžaduje heslo a kdybych to nestihl tak bych počítal s tím ze ho chtějí odemknout. A nedonutis mne dobrovolně kouknout se na senzor :)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » čtv říj 4, 2018 15:47

To se cteckou (aspon u G6) zamknes taky ;-) Zapominas na moment prekvapeni, kdyz nejsi mafian, tak v takove chvili bude telefon posledni, na co budes myslet a kdyz jsi, tak ti nedaji sanci udelat cokoliv. A i kdybys byl mafian, tak nezabranis tomu, aby ti v nestrezenem okamziku nekdo nedal mobil pred oblicej. Podivas se ciste reflexivne. Nebo snad nekde budes sedet hodiny nebo dny se zavrenyma ocima stale ve strehu? ;-)

Nema smysl to resit, tohle neni zabezpeceni pro podobne situace. Hodi na se to, kdyz ti telefon nekdo ukradne nebo aby ti do nej nelezla zarliva milenka ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » čtv říj 4, 2018 17:26

Kdybych v tom měl informace které nikdo nikdy nesmí dostat tak použiju pouze kód a nebudu si přidávat obličej.
Ale i heslo z tebe vymlátí, ale když ho mas jako já typu - 59?6&gkZ59Gfd,1-ahoj)*zuju,152falBol6 - tak kdyby do mě začal někdo řezat abych jim to vyklopil tak v tom stresu a bolesti si nevzpomenu i kdybych stokrát chtěl :D
Samozrejmne ze když mas takovéhle heslo a nad nej mas přiřazen sken obličeje nebo otisk prstu tak tím snizujes úroveň zabezpečení - ale pořad je ten obličej bezpečnější než otisk prstu. A jak říkám kdybych byl terorista co chce odbouchnout ,,kačera Donalda” tak použiju jen to heslo. Jelikož jsem normální člověk tak používám sken obličeje/otisk prstu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » čtv říj 4, 2018 17:54

Presne tak.

Tři státy - USA, Rusko a Čína - se nemohly dohodnout, kdo má nejlepší špiony. A tak se rozhodli, že je vyzkouší, jak si dokáží ochránit tajné informace. Vzali si do parády Američana. Po dvou hodinách mučení všechno přiznal. Číňan vydržel pět hodin a pak vše řekl. Tak Rusa mučí, trápí den, dva, tři, a pořád ani slovo. Tak uznají, že je asi nejlepší z nich, a ti hlavní se jdou podívat na něj do cely. A tam vidí, jak Rus stojí u zdi, mlátí o ni hlavou a opakuje si: Sakra, Borisi, vzpomeň si, nebo tě zabijou!

Michal82 píše:ale pořad je ten obličej bezpečnější než otisk prstu.

To pises jen proto, ze Apple presel z otisku na oblicej :D Nepresli kvuli bezpecnosti, ale kvuli pohodlnosti uzivatelu a designu. Ctecku otisku, ktere by fungovala skrz displej, se jeste nepodarilo vyvinout (pouzitelnou).

Bezpecnost neni jednorozmerna a odolnost je ruzna vuci ruznym zpusobum utoku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » čtv říj 4, 2018 19:23

Mike - ten přechod je kvůli tomu aby mohl byt displej přes téměř celou čelní plochu a čtečka vzadu je zhovadilost ;)
Nicméně jak jsem ti již psal tak to má výhodu třeba v tom ze ti nezhasne displej pokud něco čteš jelikož té to sleduje a ví ze čteš.
Snažil jsem se to oblafnout - měl sem kukuč před telefonem a koukl jinam - displej zhasnul. Pokud čteš tak svítí a nemusíš se ho dotknout.
Je to malé plus ale potěší.
Pak ta jejich ,,picovina” s animoji - blbost ale jako jo funguje.

Čtečka otisku má vždy nějakou toleranci - přesnost skenu. Apple uvádí 1:50 000

FaceID má také toleranci. Apple uvádí 1:1 000 000

Takže bezpečnost této technologie je řádově vyšší.

Čtečky v displeji budou dle mne mít horší přesnost než ty klasické, minimálně první roky.

Mike věř tomu nebo ne ale zrovna Apple je firma která si zakládá na bezpečnosti - ať už prolomitelnost zařízení nebo soukromí uživatelů, často za cenu plno omezení to nepopírám ale je to tak.
Jelikož čtečky v displeji dodnes nejsou reálně nasazené a jelikož jejich přesnost bude zřejmně nižší než u klasických čteček tak se rozhodli pro jiný druh autentizace, který navíc nabídl řádově vyšší úroveň bezpečnosti.

No a Apple je znamej tím ze kolikrát vemou určitou technologii vypiplaji ji par let používají a když se objeví něco jiného nebo přestane z jejich pohledu dávat smysl tak ji zahodí.
Jako příklad ti uvedu USB konektor, který použili a zacli prosazovat až se z něho stal běžný standard - no a dnes ho hledej na jejich zařízení. Optické mechaniky zrušily už před řadou let. Jack konektor na telefonech par let nenajdes a jak se ukazuje začínají se ho po vzoru Apple zbavovat i ostatní. Zrovna tak je vidět tlak na jakékoliv kabely (s těmi se do budoucna vůbec nepocita jakmile se vyřeší problém bezdrátového dobíjení) krom dobíjení je u jejich produktu nemusíš už dnes vůbec používat (sám používám jen nabíječky - jediný kabel který někam strkam).

A přesně tímto procesem prošla čtečka otisku prstů - Apple ji nevymyslel, ale začal ji razantně vylepšovat (vzpomen si jak pomalé byly kdysi a jak mizerně se používali prst si musel dat jen v jednom úhlu a čekat a čekat a čekat....) masově ji používal řadu let, teď se ukázala jako vhodnější jiná technologie, tak čtečky kompletně zrušil a nepočítají již ani se čtečkou v displeji - nepřinese nic lepšího než klasická čtečka, tak není důvod ji používat.

Já se hlavně těším na bezdratove nabíjení. Ano funguje již dnes ale jak - telefon musíš přesně položit a nabíjení trvá déle, proto byt to můj telefon umí to nepoužívám. Až bude dostupná technologie pro nabíjení na metr dva potom to bude mít pravý smysl a čas na odstranění i posledního konektoru z telefonu a časem z notebooku. Bohužel toto dnes realne funguje jen na par centimetrů a ještě špatně, ale za par let.....?

V brzké době zmizí klasické SIM karty což ukázali novou řadou Xs kde je integrovaná eSIM vedle klasické SIM - za dva roky to bude jen eSIM.

Vývoj jde dál a je třeba zbavovat se zastaralých technologii a prosazovat ty nové. Čtečku otisku sem používal řadu let na různých zařízeních a jsem rad ze dnes mohu používat modernější metodu která pro mne nepřináší tolik omezení.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » čtv říj 4, 2018 20:05

:D vazne zvaz zamestnani jako Apple evangelista, mas to spravne nadseni. Ten, co nam delal prednasku, ho mel taky. Ze jsme se mu smali nebyla az tak jeho chyba, holt jsme nebyli to spravne publikum a ja pro tebe taky nejsem ;-)

Michal82 píše:ten přechod je kvůli tomu aby mohl byt displej přes téměř celou čelní plochu

Bingo. Design. Nic proti, ale taky bych za tim nic vic nehledal.

Michal82 píše:Takže bezpečnost této technologie je řádově vyšší.

Z bezpecnosti technologie neplyne nutne realna bezpecnost reseni. Jak jsem psal, zalezi na druhu utoku. Verim, ze FaceID je bezpecne proti utoku jinym ksichtem nalicenym jako ty nebo fotkou. Ma ovsem vyse zmineny problem. Nekdo ti telefon da pred oblicej a ma odemceno. Ctecky otisku maji samozrejme podobny problem, ale pokud jde o policajty, tak je tam rozdil. Nasili a ten je zasadni z hlediska pripadneho pouziti neceho, co v telefonu najdou.

Michal82 píše:A přesně tímto procesem prošla čtečka otisku prstů - Apple ji nevymyslel, ale začal ji razantně vylepšovat (vzpomen si jak pomalé byly kdysi a jak mizerně se používali prst si musel dat jen v jednom úhlu a čekat a čekat a čekat....)

:D tys zapomnel, ze jsem psal, ze jsem u toho vyvoje byl? Velmi precenujes roli Apple, prisli k hotovemu, nase ctecky byly dobre pouzitelne uz dlouhe roky predtim. A taky se pouzivaly, vetsinou ne v mobilech (taky, ale nebylo jich jeste moc), ale spousta laptopu je mela. O tom, jak ke ctecce prisel Apple toho vim vic, nez bys cekal, ale psat to nebudu ;-)

Michal82 píše:Až bude dostupná technologie pro nabíjení na metr dva

Doufam, ze nebude. Elektricke pole, ktere by to umoznovalo, bych fakt mit doma nechtel. Tady stanovuje hranice fyzika, ne prani uzivatelu ani marketingu. Intenzita klesa se ctvercem vzdalenosti, proto musi byt mala. Kdyz to otocis, tak intenzita nutna k nabijeni roste s druhou mocninou vzdalenosti, takze zvetseni vzdalenosti z centimetru na metr znamena 10000x zvyseni intenzity. Co myslis, ze by se delo s tvym telem, kdyby se dostalo mezi nabijecku (zdroj pole) a mobil? Ono je taky vodive a ver mi, ze indukce v krvi by se ti fakt nelibila.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » čtv říj 4, 2018 21:13

Mike - tak mě to baví ale evangelistu dělat nebudu - nějak nemám rad náboženství a věci s tím spojené ;)

Že ten přenos ele. energie možný je demonstroval před sto lety Nikola Tesla.
Jde ,,jen” o to to nějak vyladit a uvést do reálného provozu.

Tady máš jednu z prvních vlaštovek

https://youtu.be/Kzw9_qmabBo

Jo je to v plenkách, ale je to prokázané, že to je reálné..... pár let a je to realita.

Stejný jako první lety do kosmu, jako bezdrátové sítě, jako klonování buněk a td a td. ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika