Outdoorovy mobil

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » ned zář 9, 2018 20:43

Mike - určitě vyzkoušej tu G6 mohl jsem ho porovnávat s S8 (dva dny) a šlape plynuleji jak Samsung.
Nevím jaké Xiaomi myslíš ale G6 už stojí kolem 7500,- což je myslím na loňský top model fajn cena.

U Xiaomi sem zkoušel Note 5 - neskutečně zasekanej telefon a A2 - lepší, nicméně ani jeden se s S8 nebo G6 nedá srovnávat.

Další jabko bys asi nepřekousl takže to nemá smysl rozvádět. ;)

Nokia 7 například má čistý android nicméně se seká a aplikace padají (možná už to vyřešili), velkou baterii, telefon je to taky pěknej i když tělo je u korejců lepší.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » ned zář 9, 2018 20:51

Myslim Xiaomi A2 Lite, cena 5 - 6k. Cisty Android s updaty, to mi prijde zajimave.

Ano, jablko ani kdyby mi platili, nervy mam jen jedny, ale to uz jsem psal na zacatku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » ned zář 9, 2018 21:25

Tak to ti nevím ta A2 lite - já zkoušel tu plnotučnou A2 cca za 10.

Ale jak sem psal ta G6 a S8 jsou o třídu jinde a jestli chceš ještě tu Lite tak asi o dvě.

Čistý android je fajn nicméně třeba na té nokii bylo vidět ze to není záruka plynulého chodu.

Zajdi někam do velkého elektra kde to maj vedle sebe a porovnej - jak to člověk bere po jednom často dost prehlidne a nevšimne si tolik rozdílu.

Ale S8 a G6 neudelas chybu ano s jedním - do ruky se mi víc líbil S8 a má lepší foto a prostředí ale chod byl lepší na G6 a rozumove (cena) je výhodnější.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » ned zář 9, 2018 21:29

O tridu lepsi v cem? Ja toho od mobilu zas tak moc nechci a frikulinske veci typu nekolik fotaku mne vubec nezajimaji, na foceni mam fotak. Verim, ze to lepsi je, ale je to lepsi i pro mne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » ned zář 9, 2018 22:01

Tak A2 chybí

Má cpu střední třídy ta Lite ještě v horší už vysloužilé verzi.
Ani jeden nemá NFC takže třeba platit mobilem nebudeš moci. Ale i rychle párování a td.
Starý microUSB
Foto té sice nezajímá ale je o poznání horší.

G6 má navíc

Výrazně vyšší výkon cpu

USB C
NFC
Lepší displej
Odolnost a vodotesnost
Barometr - důležitý pro přesnou výšku a přesnější trackovani spolu s GPS

Je to na tobě jen říkám ze G6 je úplně jinde jak A2 Lite což je telefon nižší střední třídy. A ceny nejsou dnes tolik rozdílné.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pon zář 10, 2018 0:24

Jedine, co je z toho pro mne podstatne, je lepsi displej. IP68 je plus, ale ne zasadni, barometr zajimavy, ale v hodinkach mam urcite lepsi (Suunto) a mobilem zaznamenavat trasu neminim, na to mam lepsi vybavu. V normalnich e-shopech je za 8490 Kc a mobil rozhodne neminim kupovat v nejakem neznamem e-shopu, jelikoz riziko reklamace je pomerne velke.

Asi se na nej kouknu, ale narazil jsem na stranku se zkusenostma uzivatelu a ty jsou pomerne odrazujici: https://www.t-mobile.com/cell-phone/lg-g6 (praska displej, cocka fotaku, mobil hlasi vodu v konektoru a odmita se nabijet atd).

Jinak minus je mensi baterka a vydrz, A2 Lite ma 4000 mAh, tohle 3300 a vic zere.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pon zář 10, 2018 7:35

Michale, mne vzdy pobavi, ze kdyz nekdo chce mobil na volani a SMS, na obcasne prohlizeni internetu a na par mene narocnych aplikaci, v casti odpovedi ho nabadaji k nejakym spickovym modelum, ze jak jsou skvele a o x trid lepsi nez stredni trida a kolik maji uplne uzasnych funkci a o kolik lepsi vykon, z ceho ten tazatel nevyuzije vubec nic, zato vsak zaplati o hodne vic :wink:.
Zdaleka to neni jen na OF.

Kurna, kolik z nas by ocenilo mobil, ktery by mel jen zakladni sadu funkci, bez zbytecnych cerepeticek, zadny spickovy vykon, zato vsak dobre vyladenou sestavu HW a SW, dlouhou vydrz, kvalitni a relativne mensi displej (to neznamena superspickove rozliseni ale - i na slunci - dobrou citelnost a barvy).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16567
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » pon zář 10, 2018 8:36

apuka - souhlasím, jenže ono to je jedno s druhým.

Skvěle odladěný HW a SW má Apple, ale o tom Mike nechce ani slyšet (ano mohlo by to byt i lepší) a ta cena je také jinde.

Výkon byť ho jako nebarocneho uživatele nezajímá ovšem paradoxně souvisí s tím jak ten telefon šlape - respektive to dost ovlivní a není to jen o odladění OS ale i o tom jak na tom jedou aplikace se kterými se tvůrci ne vždy mazli ze.

U aut se říkalo - objem ničím nenahradíš
U Androidu platí ze výkonu není nikdy dost.

G6 není žádné dělo dnes výkonem odpovídá lepší střední třídě ale je i dobře odladeny - proto jsem psal ze jede lip jak S8 (výkonnější HW) i než Nokia 7 (čistý android) a výrazně lip jak A2( čistý android ale slabý HW)

A byt se zda ze funkce nejsou třeba muže nastat situace kdy mike upadne a jeho hodinky zařvou a potom dobra navigace v mobilu přijde vhod (jinak si nemyslím ze by hodinky dosahovali kvalit cipu v mobilu - logicky se implementují menší méně energeticky náročné jelikož ty hodinky pracuji s x krát menší baterii a místem a na slabším HW, například hodinky Polar za 8 ani zdaleka nedají srovnatelné přesný záznam trasy jako iPhone nebo cyklocomputer garmin - na orientaci ok ale ta přesnost je u hodinek horší)

Jak jsem psal G6 se dá koupit za 7,5 dobře je to trochu víc než ta A2 Lite nicméně i ta vodeodolnost, lepší displej a lepší chod systému i aplikaci..... nevím telefony dnes nejsou jednoúčelová zařízení.

Ale ok jen jsem upozornil na to ze ta A2 Lite je úplně jinde a je to vidět a G6 stojí minimálně za prohlédnutí.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » pon zář 10, 2018 9:14

Jinak pardon, ale zrovna v situaci kdy Mike chce v podstatě ,,jednoduchý,, telefon malých rozměru s dobrou vydrží s kvalitním displejem za slušnou cenu....

Co muže byt lepšího než iPhone SE od 6000,-
Má systém který je přeci pro ovce a důchodce, má dobrou vydrž, kvalitní 4,5 displej, čtečku otisku prstu, kvalitní pevné tělo z kovu, no a když by se Mike odprostil od té zloby ke značce tak zjistí, že v praxi umí vše co potřebuje a má funkční výbavu přesahující A2 a srovnatelnou s G6.

Já vím.... už mlčím :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pon zář 10, 2018 11:38

Michale, nejenom mike (ale napr. nekde davneji i ja) psal konkretne o tom, proc nechce iPhone - a jsou to (pro nekoho) velice dulezite vlastnosti, ktere v lepsim pripade dobre naserou, v horsim znemozni pouzivat mobil k tomu, k cemu chce. Myslim, Tys do te diskuse taky prispel - ale problem je ten, ze tady jde o veci docela zasadni a proto je to pro nektere z nas stopka. Komu nic z toho zasadne nevadi, mozna bude spokojeny, nic proti tomu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16567
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pon zář 10, 2018 16:14

Michal82 píše:Co muže byt lepšího než iPhone SE od 6000,-

:roll: zakladni pozadavek na mobil je, aby mne nesr*l. Kdyz mne shitozni iOS neprestal sr*t na iPadu ani po 6 letech, tak jaka je asi sance, ze by mne nesr*l na mobilu?

Michal82 píše:kvalitní 4,5 displej

Schvalne jsem se kouknul na speficikaci, jelikoz jsem ho v Alze zahlednul v realu a nezdalo se mi to. Ten displej ma 4", tedy mensi, nez 8 let stary mobil, co jsem mel. Navic ten kram pusobi jako osklive retro, to je tak akorat pro hipstery ;-)

Michal82 píše:Skvěle odladěný HW a SW má Apple

Obavam se, ze jako neprogramator nerozumis pojmu odladeny :twisted: Nahodou jsem zrovna koukal na aplikace pro mapy.cz a tam si nekdo stezoval, ze na iOSu to neumi stahovat mapy na pozadi. Odpoved od vyvojaru byla, ze to neni chyba, ale vlastnost te parodie na OS. Tomu se nerika odladeny, ale orezany ;-) A presne tak to je, je to jednoulohovy system tedy neco jako praveky MS DOS. Puvodne to samozrejme melo smysl, protoze prvni iPhone by multitasking neutahnul. Dneska je to tezky anachronismus.

Michal82 píše:A byt se zda ze funkce nejsou třeba muže nastat situace kdy mike upadne a jeho hodinky zařvou a potom dobra navigace v mobilu přijde vhod

Navigaci nepouzivam, nechci skoncit jako lidi, co uz bez GPS pomalu netrefi do obchodu. Chodil jsem po horach uz v dobe, kdy navigace nebyly a umim se orientovat i bez navigace. Dokonce jsem tenkrat ani nenosil mobil. Ted nosim GPS logger na zaznam trasy, pripadne navigaci v nouzi nejvyssi. Hodinky zaznamenavaji akorat vyskovy profil a rozbit se mi jeste zadne nepodarilo. Kdyby to bylo nutne, tak mobil samozrejme k navigaci pouziju, ale na to nepotrebuju barometr.

Michal82 píše:jinak si nemyslím ze by hodinky dosahovali kvalit cipu v mobilu

Kdyz je rec o barometru, tak spis verim firme jako Suunto, ktera je vyviji desitky let, nez vyrobci mobilu, ktery proste koupi (levnou cinskou) komponentu a prida ji na desku. Zrovna barometr je totiz velmi haklivy treba na spravnou teplotni kompenzaci. Neni rec o GPS, tu muze mit mobil lepsi diky vetsi antene.

Michal82 píše:Ale ok jen jsem upozornil na to ze ta A2 Lite je úplně jinde a je to vidět a G6 stojí minimálně za prohlédnutí.

Jo, jestli v Alze bude vystaveny, tak se na nej urcite kouknu. Diky za tip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pon zář 10, 2018 16:17

apuka píše:Kurna, kolik z nas by ocenilo mobil, ktery by mel jen zakladni sadu funkci, bez zbytecnych cerepeticek, zadny spickovy vykon, zato vsak dobre vyladenou sestavu HW a SW, dlouhou vydrz, kvalitni a relativne mensi displej (to neznamena superspickove rozliseni ale - i na slunci - dobrou citelnost a barvy).

Prave displej mne trochu odrazuje od te A2 Lite. Prijde mi trochu vyblity a malo kontrastni, ale mozna je to jen nejakym nastavenim.

apuka píše:Myslim, Tys do te diskuse taky prispel

:lol: to je hodne velky eufemismus ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » pon zář 10, 2018 17:48

mike - jo sory je to 4”

Jak jsem se mohl tak splést..... ;)

Hele jinak Suunto - ten barometr koupi v Číně úplně stejně jako jiné značky a ve Finsku ty hodinky jen sestaví.

A když jsme s kámošem měřily trasy tak velkej Garmin a iPhone měli stejný výsledek co se lišil třeba o 1% ale hodinky vždy litaly cca o 10% takže ta přesnost je u nich vždy nižší - i na Apple Watch ;)

Ale měl jsem za to ze to používáš místo kompasu, tak jestli jen na trackovani tak je to asi opravdu zbytecne mít další záložní možnost.

G6 v Alze mají, jen tedy dráž no :)

Hodně štěstí při výběru ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod scinkk » pon zář 10, 2018 19:09

Musim trochu souhlasit, ze bych vzdy kupoval android telefon, kde jen ten HW vykonove nadsazen, dneska maji slusny vykon i telefony stredni tridy, ale kdyz clovek pocita s nejakou aktualizaci OS a i u aplikaci to muze byt casem znat, samozrejme to clovek oceni i pri behu narocnejsich aplikaci, to ze jsem spokojen s 5 let starym telefonem je podle me predevsim v tom, ze to byl pred peti lety hi-end, poucen z predchoziho telefonu stredni tridy. Dneska uz to nebude tak dramaticke, ale v situaci, kdy neni clovek nucen koupit to "nejlevnejsi" muze casem zapalakat.
Taky bych dneska predevsim nez parametry resil vydrz baterie, sic se to hure zjistuje pred koupi a kapacita akumulatoru nemusi byt vubec vypovidajici, ale zas existuji benchmarky, kde clovek muze vetsinu modelu provnat a mit aspon predstavu, zda tam neni nejaky vykyv. Ostatne i ten nejnovejsi HW muze mit o dost lepsi pomer vykonu ku spotreba.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pon zář 10, 2018 19:37

Michal82 píše:Hele jinak Suunto - ten barometr koupi v Číně úplně stejně jako jiné značky a ve Finsku ty hodinky jen sestaví.

Mas pro to nejake podklady? Mel jsem zato, ze si Suunto barometry vyviji samo.

Michal82 píše:A když jsme s kámošem měřily trasy tak velkej Garmin a iPhone měli stejný výsledek

Zalezi, co jste merili a jak jste to merili.

Michal82 píše:Ale měl jsem za to ze to používáš místo kompasu, tak jestli jen na trackovani tak je to asi opravdu zbytecne mít další záložní možnost.

Kompas mam v hodinkach, v GPS loggeru a jeste i v mobilu, zaloh je dost, ale stejne ho temer nepouzivam :)

Michal82 píše:G6 v Alze mají, jen tedy dráž no :)

Jenze ja fakt mobil nebudu kupovat v nejakem obskurnim eshopu jen proto, ze je nejlevnejsi. To by se mi mohlo osklive nevyplatit pri pripadne reklamaci a pravdepodobnost bohuzel neni mala.

scinkk píše:Musim trochu souhlasit, ze bych vzdy kupoval android telefon, kde jen ten HW vykonove nadsazen

Myslel jsem, ze dneska uz jsou mobily tak "premotorovane", ze na tom az tak nezalezi. Kdyz na tom clovek nechce hrat hry nebo tak neco. Vzdyt uz mozna maji vetsi vykon, nez me PC, ktere obvykle nejde pres 10 % vykonu CPU.

scinkk píše:Taky bych dneska predevsim nez parametry resil vydrz baterie, sic se to hure zjistuje pred koupi a kapacita akumulatoru nemusi byt vubec vypovidajici, ale zas existuji benchmarky, kde clovek muze vetsinu modelu provnat a mit aspon predstavu, zda tam neni nejaky vykyv.

Jj, po tom koukam.

scinkk píše:Ostatne i ten nejnovejsi HW muze mit o dost lepsi pomer vykonu ku spotreba.

Urcite, to mi v podstate prijde jako hlavni duvod, proc mit nejnovejsi HW. Na druhou stranu je to ale vyvazeno displeji s vyssim rozlisenim a tedy i spotrebou...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » pon zář 10, 2018 20:44

Mike - podloženo.... žádné jsem nerozebral, ale že součástky jsou z Číny přizná i prodejce. A není to nic za co by se měl někdo u elektroniky stydět vždyť jinde se prakticky ty součástky nevyrábí.

https://www.amazon.com/ask/questions/Tx ... rt=helpful

Suunto is a Finnish company. Some of their models are made in Finland and some models are made in their factory in China. You can find the same answers I'm providing in Suunto's Forum or you can write them there as well. But here is the information you will find there.
http://en.wikipedia.org/wiki/Suunto
http://www.suunto.com/en-US/About-Suunto/
Suunto watches made in China are:
All the Cores
Lumi
Training series T1, T3, T4 (Including the c series ones)
X3 HR
Suunto watches made in Finland:
Vector series
Observer series
X-Lander series
6 series (T6, X6, G6, M3, G3)
9 series (X9, G9, X10)
All of the Dive Computer D Series:
D3, D4, D6, D9 etc.
Ambit 2 series
http://answers.suunto.com/answers/7064- ... rs&dir=asc see less

I’ve been at the Suunto factory in Vantaa and I can tell you that the Suunto watches have components that are shipped from China and are assembled manually by Suunto technicians but there are Suunto watches (like the Suunto Core) that are made in China and not in Finland. This happened about 2 years ago and I’m not aware if the watches are still made in Finland.


Ta Alza - jako je fakt že reklamace muže byt snazší, nevím, já nikdy mobil, notebook a td nereklamoval. :)

PS: když tak milujes ten Windows - doma mám plně funkční nepoškozenou Lumii 535 potom 720, měl sem i 1020 ale tu sem prodal, kámoš má pro děti na hraní 950 a druhej HP Elite X3.

Měl bys o něco z toho zájem....?
Vše to funguje, jen to jsou vše dnes již nepoužitelné vraky bez podpory, aplikací....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod scinkk » pon zář 10, 2018 21:03

Myslel jsem, ze dneska uz jsou mobily tak "premotorovane"


Tak mozny to je, je otazka, co udela rekneme vyhled na 5 let, ale zas je fakt ze to A2 ma 4 GB pameti a nedokazu si predstavit, ze by to nestacilo ani za 10 let, takze asi mas pravdu :) Je fakt ze tomu A2 koukam neni papirove moc co vytknout, snad az na tu velikost :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pon zář 10, 2018 21:20

@Michal82: to je ale neco jineho. Jedna vec je nechat si vyrabet vlastni veci ve fabrice v Cine, to dela i Apple, druha kupovat nejake anonymni komponenty a z nich elektroniku stavet. Podstatne je tohle:
Michal82 píše:some models are made in their factory in China

Tj. muzou mit vlastni vyvoj, ale nechat si to vyrabet v Cine, uplne stejne, jako Apple a spousta dalsich. O kvalite to nerika nic, zalezi na tom, jak si to ktera firma dokaze pohlidat.

Ne, diky, kdybych stal o mobil s Windows, tak jsem ho koupil jeste kdyz byly. Jenze to uz bylo videt, kam to MS vede a to videli i tvurci aplikaci, takze ta, co je pro mne zasadni, pro Win neni. Co se mobilu tyce, tak to v MS podelali uplne neskutecne, chovali se, jako by meli de-facto monopol jako na PC, jenze nemeli a podle toho to dopadlo.

BTW, aktualne pouzivam (na telefonovani a SMS) 11 let stary mobil s WM 6.0, co jsem vyhrabal v supliku. Baterka je kupodivu v dobrem stavu, na to, ze ji aspon 6 let nikdo nenabil. Vydrzi 4 - 5 dni, o tom se muze vetsine dnesnich jen zdat :) Akorat ten 2.6" displej uz bez bryli na cteni nedavam :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » pon zář 10, 2018 21:30

scinkk - ale on chce A2 Lite - snapdragon 625 tedy cpu nižší střední třídy z roku 2016 a zastaralý výrobní proces na 14nm a samozřejmně další již zastaralé standardy.

Tedy něco co je dnes morálně po smrti má výkon kalkulačky a vyhlídky na dalších 5 let jsou sci-fi.

Když telefon opravdu na dlouhé roky tak něco co nejvíc moderního a ne něco co se zrecyklovalo ze starých zásob.

I ta G6 je samozrejmne starý cpu ale pořad s jednou takovým výkonem a výrazně plynulejsim systémem.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pon zář 10, 2018 21:31

@scinkk: papirove ne, ale realne mne az tak nepresvedcil. Jak jsem psal, displej. Ale v uzsim vyberu stale jeste je.

Co se vykonu tyce, problem je, ze dnesni vyvojari aplikaci jsou obcas lepici hotovych komponent a prasata, maji dost prostredku, a tak s nima neskutecne plytvaji. Takze zrovna ta pamet dojit muze.

Treba burzovni aplikace, co pouzivam na PC, je napsana v Jave a dost peklo. Zere spoustu pameti a GUI je obcas neskutecne pomale. Protoze Java. Kdyby ji napsali v C/C++, tak zabere desetinu mista a bude se s ni mnohem lip pracovat, jenze oni potrebuji, aby byla multiplatformni, a tak je holt v Jave :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pon zář 10, 2018 21:42

Michal82 píše:Tedy něco co je dnes morálně po smrti má výkon kalkulačky a vyhlídky na dalších 5 let jsou sci-fi.

:roll: opakuju, ze doted jsem pouzival 8 let stary mobil, co mel vykon o rad, mozna i o dva nizsi, a nijak zvlast jsem to nepocitoval. A opakuju jeste jednou, ma uz mozna vetsi vykon, nez me pracovni PC, ktere mi naprosto postacuje, ty kalkulacko :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » pon zář 10, 2018 21:44

Mike - no já zas s láskou vzpomínám na svou E52 kterou jsem k nabijecce připojil jednou až dvakrát za měsíc a bylo to malinke a lehoučké a v noci tomu dýchalo středové tlačítko.

Ty Lumie na WP8 jeli moc hezky - už s 8.1 bylo vidět ze to není ono a jak to šlo dal si popsal.

No jinak souhlas ze jde o kontrolu a navrh.

No jsem ale stejně docela zvedav co vyberes. :)

Já takhle vybíral letos telefon pro mámu k Vánocům s tím ze chci něco do 5. Pak sem to procházel zjistil ze do 5 nic neslape tak sem to posunul na 7 a nakonec sem se na to vyprdl a koupil ji novej iPad a dal svůj starý 6sPlus.

Ono se řekne ze je velký výběr ale nakonec zjistíš že většina má nějaké zásadní problémy a nebo dětské nemoci a výrobce to ne a ne opravit a vydat záplatu a td.

Proste vždy je to kompromis.

A já budu asi vybírat ve středu taky.... X je už starý a Xs Plus by mohlo byt zajímavé ;)


——-
Edit

Nojo Mike jenže na tom si měl ještě odladeny systém dost nenarocnej.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » úte zář 11, 2018 21:12

Jeste se blbe zeptam, ale fakt jsem mobil kupoval naposled pred 8 lety :) Daji se ty dnesni smartfouny vypnout? Myslim uplne, ne jen uspat, ani deep sleep neni uplne ono. Jde mi o to, ze jedu na tyden nebo vic nekam, kde neni moznost mobil dobit. Takze ho vypnu, zabalim a zapnu maximalne na par minut denne, abych dostal SMSky a mohl dat vedet, ze jsem jeste nazivu. A potrebuju, aby mimo to baterka neubyvala, jelikoz mobil mam hlavne pro pripad nouze.

U stareho mobilu jsem proste vyndal baterku a zabalil ji zvlast, ale to u tech dnesnich nejde. Aspon u vetsiny z nich.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » stř zář 12, 2018 6:14

Co ja vim, tak je to stejne jako u tech starych. Plne vypnuti to neni, protoze napriklad budik Ti bude fungovat, i kdyz mobil vypnes - ale to tak bylo (az na par vyjimek) i u tlacitkovych. To ale je spotreba naprosto zanedbatelna. Nabiju mobil na 100%, vypnu jej, po tydnu zapnu - a mam 100%.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16567
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » stř zář 12, 2018 11:31

Jj jak píše apuka - budík jede pořad. Po zapnutí jsou spuštěny všechny aplikace co byly před vypnutim ale to se samozrejmne muže načíst při startu.
Třeba vypnutim se neprovede reset na ten se dělá trojhmat většinou.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » stř zář 12, 2018 11:52

Dyž už sme u těch autdór mobilů - po dvou letech se mi prudce snížila výdrž baterky v té mojí cihle - zatímco dřív sem nabíjel raz za 14 dní, neska už musím co dní 10.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28298
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » stř zář 12, 2018 12:14

Michal82 píše:Po zapnutí jsou spuštěny všechny aplikace co byly před vypnutim ale to se samozrejmne muže načíst při startu
:(( :(( Mozna na iPhonu... Na Androidu je to jako ve Windowsech (Unixech, ..., proste normalnich systemech) - sami se spusti pouze aplikace, ktera se po startu podle nastaveni spoustet maji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16567
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » stř zář 12, 2018 16:29

apuka - abych pravdu řekl tohle sem u androidu nikdy nesledoval.

Ale na iphonu mám třeba ,,spuštěno” 30 ze 40 instalovaných aplikací, rozepsanou sms a rozkoukaný video a td...
Telefon vypnu nebo třeba instaluji novej iOS (jelikož telefon bezne nevypinam) a chce restart a po nabehnutí systému mi ,,jede” 30 ze 40 aplikací, sms mám rozepsanou a video mám připravené tam kde jsem ho přestal sledovat.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » stř zář 12, 2018 17:02

Ad budik: z toho bych nic nevyvozoval. To se dela (nebo delalo) tak, ze jsou tam hodiny (real time clock), ktere muzou mit i vlastni napajeni (miniaturni baterka), jelikoz spotreba je miziva. No a budik v nich umi zatahnout za spravny drat, ktery zapne cele zarizeni.

A jo, iOS po rebootu umi dostat aplikace do puvodniho stavu. Od nejake verze, driv to nebylo. Furt ale bootuje od zacatku, asi tam pro tohle pridali support, kdy si aplikace muze ulozit posledni stav a pak zas obnovit. O uzitecnostni nebo neuzitecnosti by se dalo diskutovat, osobne bych byl pro vyber, ale to je proti zasadam Applu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » stř zář 12, 2018 17:46

mike - je možné, že to vše načte znovu, zas na druhou stranu potom když chceš opravdu tvrdý restart musíš udělat ten trojhmat.
Docela by mne zajímalo jak to opravdu je.

Na budík samostatná baterka není - jedna firma (nemohu si teď vzpomenout) vždy rozebere nové (zajímavé) zařízení - mobily, tablety, notebooky - aby zjistila přesné součástky a snadnost oprav a td a žádné samostatné baterky tam nejsou.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika