Outdoorovy mobil

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » sob lis 23, 2019 23:19

booze píše:Kdyz jsem si hral se sondou, tak teploty byly krute pod minus pade. Jsem myslel jak zmrne elektronika a cocka, ale pri pouziti dostatecne tlusteho Stiroduru se cele zarizeni zahralo samo, coz me usetrilo energii a nemusel jsem nahrivat odporem.

Jakou sondou? Kde jsi vzal -50? Poslal jsi mobil v sonde na Mesic? :-k Muzu ti rikat Elone? :twisted:

Myslenka s izolaci je ale dobra. Co si udelat krabicku na mobil z neceho podobneho? Treba z penoveho polystyrenu. Sice to bude trochu vetsi, ale bude to lehke a do batohu v pohode. S trochou sikovnosti to bude hotove za par minut (kdyby o to nekdo stal, polystyren se nejlip reze pilou z odporoveho dratu, samozrejme pod napetim).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod tsunami » sob lis 23, 2019 23:43

mike: -50 není zas takový problém, stačí si udělat výlet na https://goo.gl/maps/fH7SWrvtJDCHkTrGA ;-)
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pon lis 25, 2019 9:22

Hlavně bacha, poblíž čeho ten mobil nosíte. Stávají se i takový věci, že si někdo dá mobil do víka batohu, on se chůzí přetřepe a ocitne se rovnou na magnetu určenýmu k lovu věcí z vody ](*,) :smt082
Samozřejmě všechno v p... :mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod booze » pon lis 25, 2019 13:33

mike píše:Jakou sondou? Kde jsi vzal -50? Poslal jsi mobil v sonde na Mesic? Muzu ti rikat Elone?

DIY. Stratosféra. Ne jsou za to mastné pokuty. Kdo je Elon?
mike píše:Treba z penoveho polystyrenu.

Lepší je ten extrudovany polystyren.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pon lis 25, 2019 13:58

Etheric píše:Stávají se i takový věci, že si někdo dá mobil do víka batohu, on se chůzí přetřepe a ocitne se rovnou na magnetu určenýmu k lovu věcí z vody
Pokud nosis sebou magnet "na lov veci z vody" a jeste si nekam v podstate vedle nej das mobil, tak jsi teda vul.... :mrgreen:

NTB: Co takoveho tim magnetem z vody lovis? a z jak hluboke? Ja bych ve vode, kam normalne "stupuji" a neco bych tam nechal radeji koukal, kam mi to spadlo a hrabnul po nem rukou. Ale taky nemam sebou moc veci, ktere by magnet "vycucnul".
Popravde receno, radeji bych si daval na veci bacha... Navic magnet je docela tezky, to nesedi s gramhonenim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pon lis 25, 2019 14:29

Můj mobil to nebyl, ale můj magnet ano :mrgreen: měl ho půjčenej kolega. Na co, nevim, jeho věc..

Já s tim ale lovim "na přívlač" v řece, rybníce, kamkoliv to hodim a libovolně hluboko, beru hodně provazu. Přiznám se, že když je v kašně mrda mincí, též neodolám a vyberu to :mrgreen:
Nejčastěji nacházím mince od r 1928 do současnosti, pak pivní zátky, konzervy, nože, hřebíky, ve městě poslední dobou často mobily, občas zbraň nebo jinou haluz.. Jednou jsem vytáhnul sklenici plnou mincí, přes 3500Kč 8) musel ju utopit nějakej vodák, jinak nechápu, kde by se tam vzala :-k
Jinak prosím, když už někoho zastřelíte, neházejte kvér do vody. Radši ho rozeberte, vrtákem projeďte hlaveň, roztlučte kladivem úderník a zamíchejte to mezi železný harampádí :wink: šetříte tak životní prostředí, i starosti lovců pokladů. Děkujeme :)

Ps výlety "fast&light" jsou sice mojí nejčastější outdoor aktivitou, nikoli však jedinou ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pon lis 25, 2019 15:34

Etheric píše:Jinak prosím, když už někoho zastřelíte, neházejte kvér do vody.
Nechce se TI cistit, susit a mazat, co? :lol:
Alespon uz vime, odkud plynou Tvoje nejvetsi prijmy :wink: [size=50]Neber to vazne, myslim, ze s podobnymi nalezy (a nasledne s Policii) mate spis hodne problemu nez nejake zisky...[/size]
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pon lis 25, 2019 15:42

Hlásit se to musí, tohle si nikdo nedovolí nechat... Občas je takový nahlášení zbraně "zábava" na celej zbytek dne :twisted: Si někdy říkám, že to radši hodim zpátky...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod FrantaKrajta » pon lis 25, 2019 16:06

A co se tomu mobilu stalo? Nedokazu si moc predstavit, jak by se mohl rozbit, maximalne poskodit kompas ci akcelerometr nebo neco takoveho, ale permanentne? Mobil neni disketa...
[size=50](i kdyz tohle by Ethericu mohlo patrit spis do pokecu o elektronice nez outdoor mobil vlakna)[/size]
Jinak nalez 3500kc by jsi mel ohlasit, jinak se taky dopoustis trestneho cinu :twisted:

Ja to tedy moc nechapu, ale kdyz to nekoho bavi a neporusuje u toho zakony, jeho vec :)

Akorat prosim nehledejte ve mestech blizko MHD na naplavkach - parkrat za rok tam vzdycky nekdo vytahne nejaky UXO (nevybuchla munice) a nasledna policejni uzavirka (pokud zavrou i blizke MHD nebo restaurace) pak muze dost lidem zneprijemnit zivot :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pon lis 25, 2019 16:30

Tomu mobilu se stalo to, že nefungoval. Musel se nahrát novej software a pak už byl zas vpoho. Ale všechny data ztraceny...

Jj, pyrotechnici mě zbožňují :mrgreen:

Konec OT, chce-li někdo pokračovat v debatě o hledání pokladů, vytvoříme tomu vlákno ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pon lis 25, 2019 16:33

@FK: Obavam se, par soucastek, ktery by silne magneticke pole znefunkcnit (i trvale) mohlo se tam najde... Otazkou je, jak silne pole vytvori dany magnet, jestli to na to staci.
Mam ale dojem, ze existuji mobily "pracovni" (vhodne i na outdoor), ktere primo maji v pooisu, ze odolavaji magnetickemu zareni (do jiste sily).
FrantaKrajta píše:Jinak nalez 3500kc by jsi mel ohlasit, jinak se taky dopoustis trestneho cinu
Spravne podle Obc. Zak. bys mel odevzdat na obecnim urade uplne vsechno, co naleznes, neni v nem zadna zminka o minimalni hodnote. (Jeste na zakladce jsme jednou chteli nahlasit straznikovi, ze jsme nasli na zemi deset haleru a odevzdat mu to, samozrejme ze srandy. Kurna, ten nas serval a malem hnal, ze z nej delame vola /coz trochu pravda byla :-D/... :lol:). Ale trestneho cinu se dopoustis, az kdyz si nechas vec "nikoliv nepatrne" hodnoty, to uz ale podle trestneho zakoniku. Resp. opravdu trestnim cinem to bude asi az nad 5000 Kc.
Nekdy davneji me tato problematika zaujimala, tak jsem si to tehdy snazil najit - ale to uz bylo dost davno na to, aby se zakony mohly zmenit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod FrantaKrajta » pon lis 25, 2019 17:39

apuka píše:Obavam se, par soucastek, ktery by silne magneticke pole znefunkcnit (i trvale) mohlo se tam najde...
Jo, ale pamet (ztrata dat) mezi ne fakt nepatri, to neni disketa :)

Gyroskop, akcelerometr, kompas (dneska vsechno v jednom malinkatem cipu) - ty nejspis silne magneticke pole muze poskodit nebo na tu chvili vyradit (coz muze zpusobit zamrznuti systemu, pokud ocekava nejake hodnoty, dostane mnohem vetsi a programatori to neosetrili).

Jeste me napadlo, ze nektere nove telefony nemaji klasicke krystalove oscilatory k udavani taktu procesoru, ale i MEMS oscilator (MEMS - mikroelektromechanika, zjednodusene "hodinky" ale jen setiny mm "velke"). Pokud by takovy oscilator magneticke pole dokazalo na chvili vyradit, telefon zamrzne, udava takt vsemu ostatnimu. Ale jakmile by pole zmizelo, tak by mel zase bezet normalne. Pri jeho trvalejsim poskozeni by mu zase nejake prehrani systemu vubec nepomohlo...

Mimochodem, nektere MEMS muze kupodivu poskodit i celkem mala koncentrace helia, tak jsou miniaturizovane (He difunduje strukturou kovu a izolaci skoro tak dobre jako vodik), jak na to nedavno "prisli" v jedne nemocnici s magnetickou rezonanci po uniku chladiva ze supravodice, kdyz jim na nejakou dobu prestaly fungovat nove iphony v celem baraku :D

Mozna zaseknuti systemu kvuli zblbnutemu akcelerometru (vetsina telefonu je ma porad zapnute kvuli krokomeru a pod. funkcim) a nasledna nefunkcnost telefonu kvuli softwarove chybe?

"Ztrata" dat byla spis tim, ze telefon neumel/nesel HW resetovat a musel ho prehrat novym softwerem, cimz se samozrejme zasifrovana data smazou. Samotna pamet telefonu je jak SSD, tu ti nejaky magnet jen tak neposkodi...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pon lis 25, 2019 18:14

apuka píše:ze odolavaji magnetickemu zareni

:shock: magnetickemu zareni?! Myslel jsem, ze mas matfyz, ale to jsem se asi spletl...

FrantaKrajta píše:MEMS oscilator (MEMS - mikroelektromechanika, zjednodusene "hodinky" ale jen setiny mm "velke"). Pokud by takovy oscilator magneticke pole dokazalo na chvili vyradit,

MEMS je, pokud vim, dutinovy oscilator. Nenapada mne, jak by ho mohlo magneticke pole vyradit.

FrantaKrajta píše:Mimochodem, nektere MEMS muze kupodivu poskodit i celkem mala koncentrace helia,

Jj, to jsem sem pred casem daval, opravdu zabavna story. Jak zpusobit hromadny uhyn iOvci pomoci poutovych balonku :twisted:

FrantaKrajta píše:"Ztrata" dat byla spis tim, ze telefon neumel/nesel HW resetovat a musel ho prehrat novym softwerem, cimz se samozrejme zasifrovana data smazou. Samotna pamet telefonu je jak SSD, tu ti nejaky magnet jen tak neposkodi...

U te afery s heliem stacilo nechat zamrzle iShity byt a asi tak po tydnu se vzpamatovaly (vetsina). Kdyz vyprchalo helium a mozna se vybila baterka. S resetem pri zamrznuti je u modernich mobilu trochu problem... Ve firmwaru, co zrovna pisu, to resime pomoci watchdogu. To je hardwarovy bazmek, ktery se musi periodicky hladit, jinak zarizeni vyresetuje. Neco jako tlacitko mrtveho muze u vlaku. Akorat je dost problem to udelat spravne, ta mrcha uz mne hodnekrat pokousala :D Tj. je castejsi, kdyz to udela reset nechtene, nez kdyz ma. Udelat to spravne u mobilniho OS by bylo fakt narocne, ale nikoliv nemozne :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pon lis 25, 2019 18:18

Etheric píše:Já s tim ale lovim "na přívlač" v řece, rybníce, kamkoliv to hodim a libovolně hluboko, beru hodně provazu.

V posledni dobe potkavam cim dal vic posuku s minohledackou, ale tohle je vyssi level :twisted:

FrantaKrajta píše:Jinak nalez 3500kc by jsi mel ohlasit, jinak se taky dopoustis trestneho cinu

:roll: nedelej apuku. Prestupek a trestny cin jsou dve uplne ruzne discipliny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pon lis 25, 2019 18:44

booze píše:DIY. Stratosféra. Ne jsou za to mastné pokuty.

To zni zajimave. Zaloz na to vlakno :) Za co jsou pokuty?

booze píše:Kdo je Elon?

Nevis, kdo je Elon? :roll: Vsichni znaji Elona. Posila auta do vesmiru.

booze píše:Lepší je ten extrudovany polystyren.

V cem? Nikdy jsem ho v ruce nemel. Muze byt, ale ten penovy je snadno dostupny a rozumne se s nim pracuje. Navic se takove krabicky i daji koupit, cimz je puvodni problem vyresen :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » úte lis 26, 2019 10:07

Fakt nechápu, co na těch iPhonech kdo vidí.
Dříve, za dob starejch zasekanejch androidů, kdy telefony měly malý ramky, byl velice pádnej argument rychlost a ovladatelnost ios.
Dnes, s androidem 9kou nebo 10kou a ram 6 nebo 8Giga už ale ten argument ztratil veškerou váhu.
IPhone jsem vyřadil ze svýho výběru hned na začátku, a to z důvodu nesmyslně nízkokapacitní baterie. S mým stylem používání by ten mobil trávil víc času na nabíječce, než mimo ní.
Tak by mě fakt zajímalo, co na tom kdo vidíte? Argumenty typu věrnost značce, design apod pouze nahrávají označení "iOvce"
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod dudy » úte lis 26, 2019 10:32

apuka píše:
FrantaKrajta píše:Jinak nalez 3500kc by jsi mel ohlasit, jinak se taky dopoustis trestneho cinu
Spravne podle Obc. Zak. bys mel odevzdat na obecnim urade uplne vsechno, co naleznes, neni v nem zadna zminka o minimalni hodnote.



To mám jako z hub chodit na Národní výbor?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod FrantaKrajta » úte lis 26, 2019 11:31

@Etheric - netroll, na to staci Mike, my se ti taky nesmejem kvuli magnet fishing nebo kvuli nemoci zvane UL :D
A Mike se jeste bude divit, az stejny MEMS oscilator zacnou pouzivat (protoze je mensi) i ostatni vyrobci nez Apple (mozna uz pouzivaji) :twisted:

@Dudy, penezenku s petikilem taky odevzdas, ne :twisted:
Zrovna houby a lesni plody (krome chranenych) urcite nejsou zapomenuta vec, u ktere se predpoklada, ze by ji vlastnik chtel zpet. Koneckoncu vstup do lesu, sber hub a plodu je lesnim zakonem nebo nekde jinde myslim (pro vlastni potrebu) vyslovne povolen (pokud nejsi u Kellnera, co udelal sveho lesa oplocenou "oboru" s kamerovym systemem, aby mu lidi nechodili okolo baraku :evil:)

No nic, zpatky k mobilum :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » úte lis 26, 2019 14:14

FrantaKrajta píše: my se ti taky nesmejem kvuli magnet fishing nebo kvuli nemoci zvane UL :D

Já se nesměju, že někdo používá iPhone, jen chcu vědět, co na tom vidí. Poměr cena / výkon je nejhorší ze všech mobilů na trhu. Uvedl jsem, proč si lidi, včetně mě, dřív iPhony kupovali. Protože ty zasekaný androidy se nedaly.
Jenže dnes už je to úplně jiný a já bych rád relevantní odpověď, proč někdo upřednostňuje iPhone. Nic víc.

Já mám desítky důvodů, proč je lov magnetem a UL parádní. Tak chcu slyšet důvody, proč je iPhone tak super. A ne, design neni důvod :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » úte lis 26, 2019 14:18

Můj pohled na jappka: u nás doma mají I-phony (myslím, že gen 7. a 8.) všichni kromě mě. Já nebudu mít NIKDY. Dyž už nic jiného, nezkousnul bych ty jejich "povinné" aktualizace (skoro) každý měsíc snad, nemožnost customizovat nastavení atd. - prostě NE, NE a NE.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » úte lis 26, 2019 16:19

Etheric píše:Tak by mě fakt zajímalo, co na tom kdo vidíte? Argumenty typu věrnost značce, design apod pouze nahrávají označení "iOvce"

Abys byl spokojeny s iOSem, musis podstoupit lobotomii. A kdyz uz ji mas, tak nic jineho pouzivat nemuzes :twisted:

FrantaKrajta píše:A Mike se jeste bude divit, az stejny MEMS oscilator zacnou pouzivat (protoze je mensi) i ostatni vyrobci nez Apple (mozna uz pouzivaji)

Tenkrat jsem se po tom koukal a vyslo mi, ze duvod nejspis neni velikost, normalni oscilator zas tak velky neni, ale cena. Apple holt potrebuje setrit naklady, aby vyzdimal ovecky do nejvic :twisted:

Druha vec je, ze MEMS oscilatory pouzivaji i jini a takove problemy nemaji. Neni k tomu zadny zasadni duvod, helium oscilator nevyradi, ale zmeni jeho frekvenci. Coz je samozrejme dost nemile a ze nektere veci prestanou fungovat je OK, ale neni OK aby se zakousnul cely mobil. To je proste blbe napsany software. Mam to sam odzkousene, device, co aktualne vyvijime, ma dve konfigurace. 24 a 12 MHz krystal, ze ktereho se odvijeji vsechny vnitrni frekvence. Mam obe verze a obcas se mi stane, ze je prohodim a zapomenu prepnout konfiguraci firmwaru, takze rozdil je 50 % nebo 100 %. Coz je sakra hodne. Vysledek je, ze mi nefunguje USB, coz je logicke, protoze tam musi byt frekvence dost presna, ale zadny dalsi problem, firmware se nam neseka. Protoze se nespolehame na to, ze vsechno funguje spravne, ale osetrujeme pripadne chyby (na to jsem pes a kolegove uz to pochopili ;-)).

Ono je to v tom, ze iOS funguje jen v idealni podminkach. Jak neco neni uplne OK, tak se sere a sere. Mam ted prime porovnani s Androidem v mobilu a je to nebe a dudy. Chytam WiFi od sousedu a signal neni uplne idealni. Mobil si tak jednou za mesic postezuje a zepta se, jestli muzu pouzivat mobilni data. Zakazu mu to, za chvili se sam chytne a vsechno funguje. iPad se sam nevzpamatuje, musim WiFi rucne vypnout a zapnout, nekdy nekolikrat behem snidane. Obcas vyskakuje dialog, ktery chce WiFi heslo :roll: Lezi na stole vedle sebe, tablet je vyrazne vetsi a presto mobil funguje asi 100x lip. Dalsi vec je vseobecne otravovani. iOS otravuje furt a pta se skoro vzdycky 2x za sebou. Treba dotaz na Apple ID vyskakuje aspon jednou denne, obvykle vickrat. Dam cancel a ono to vyskoci znovu #-o Neni tam moznost "vickrat uz se neptej" jako v kazdem normalnim prostredi, ja se tam proste prihlasovat nechci a nebudu a stejne uz jsem zapomel heslo, at jdou do prdele. Ale ten shit s tim bude furt otravovat, od iOvce se proste ocekava, ze bude delat to, co chce Apple.

A v tom je ten zasadni rozdil a odpoved na puvodni otazku. iOvce jsou submisivni a maji rady, kdyz je nekdo ridi, klidne to muze byt mobil. Chteji sve jistoty. Svobodny clovek to chce naopak, chce aby veci slouzily jemu a prizpusobovat se maji ony, ne naopak.

Celkova mira otravovani Androidu je asi tak o dva rady mensi, nez iOSu. Android mam od lonska, celkem jsem se bal, protoze me (hodne) stare zkusenosti nebyly nic moc, tenkrat to byla hromada bordelu, ale ted uz je to uplne jinde. Mobil mne nijak nestve, co potrebuju funguje a jinak si zije svym vlastnim zivotem a temer neotravuje. Pravy opak iPadu, ten otravuje asi 100x tolik. Zrovna se mi na obou sesly updaty systemu. Oba se automaticky stahly a iPad uz aspon 10x za dva dny otravoval s tim, ze system bude automaticky nainstalovan. OK, tak si ho nainstaluj a neotravuj, ale to ne, on pry musi byt pripojeny na nabijecku (ac je nabity na 100 %) a i kdyz jsem ho nechal na nabijecce pres noc, tak se to nenainstalovalo a otravuje furt. Asi to budu muset spustit rucne, ci co ](*,) Zatimco na Androidu, kdybych se nepodival na notifikace, tak o tom nevim. Ceka to tam, dokud to nepotvrdim a pak se to v pohode nainstaluje. Nebe a dudy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » úte lis 26, 2019 16:33

mike píše:Svobodny clovek to chce naopak, chce aby veci slouzily jemu a prizpusobovat se maji ony, ne naopak.

Přesně. Mám android s nadstabou Emui nebo jak se to jmenuje a můžu si ten systém překopat úplně celej k obrazu svýmu. I proti vůli systému. Můžu zakázat systémovej proces, že nebude fungovat cosi od Google, no tak nebude, nepotřebuju ani ten proces, ani to od Googlu. Jen blbosti, co zbytečně žerou baterii. Všechno to zruším a zakážu, když to náhodou potřebuju, na chvíli to povolím a hned zase zakážu. Tak to má bejt
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod tsunami » úte lis 26, 2019 17:28

Jeden aby se skoro styděl napsat, že má iphona aby nebyl označen za iovci, submisivního a nevím co… Řekl bych, že lidi mají různé důvody proč něco používají a ostatním je do toho velké kulové, navíc není nutné ostatní uživatele urážet.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » úte lis 26, 2019 18:15

Mě by opravdu zajímal důvod, proč někdo používá iPhone, když jsou na výběr technologicky lepší - a mnohem levnější - telefony. Nejsu zaujatej proti iPhone, sám jsem ho používal, v době, kdy android byl balast. Jenže časy se mění a mě opravdu nenapadá jedinej důvod, proč zůstat u iPhone, když jsou mnohem lepší a levnější telefony...
To je jako kdyby v krámu byly vedle sebe dva stany - socialistickej bavlněnej za 24k a vedle MSR hubba za 15. Kterej si koupíš? Bavlněnej? A proč, když je vedle lepší a levnější??
Naposledy upravil Etheric dne úte lis 26, 2019 18:27, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » úte lis 26, 2019 18:27

@tsunami: ne kazdy, kdo pouziva iShity, je iOvce (jen asi 90 % ;-)). Nemusis byt vztahovacny, nepsal jsem o tobe, ale o tom, jak Apple pristupuje ke svym zakaznikum. Jako k nesvepravnym dementum, ktere je nutno vodit za rucicku a kdyz se snad chteji rozhodnout "nespravne", tak se jich furt dokola ptat, nez zmeni nazor nebo rezignuji. Tj. jestli nekdo nekoho urazi, tak to nejsem ja, ale Apple tim, jak ke svym zakaznikum pristupuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » úte lis 26, 2019 18:55

pavproch píše:RG500 a jeho power management + baterka 3000mAhod mě velmi těší..... aktuálně 16dní 10hodin provoz na baterku od posledního nabití, přičemž ukazuje ještěv 32% kapacity.... a to v tym bylo dost pracovních dní s intenzivním provozem... \:D/


Po 2,5 roce denního používání baterka stále ještě OK, nabíjím v průměru cca každých 12 až 13 dní. Narozdíl od i-founů doma - fšici doma nabíjejí každý den.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod FrantaKrajta » úte lis 26, 2019 20:11

@Etheric, Mike - netrollte, je to opet dost mimo tema. Jinak cau a hezky vecer... :twisted:

@PP, tak jasne, jestli ti ten tel. vyhovuje (a vypada docela odolne), bud spokojen (coz jsi)!
Ale jinak srovnavas "jabka s hruskama" ;) trochu jako bych srovnaval vydrz starsiho smartphone s moji starou Nokia cihlou :twisted:
Telefon s Androidem 4, baterkou 3000mAh vs. 1800mAh, s HVGA rozlisenim (320x480) vs telefon s HD rozlisenim, telefon s HW tak deset let starsim vs novejsi, mnohem pomalejsi procesor a grafika, to fakt nejde (plus ho mozna pouzivas trochu jinak, nez zbytek rodiny?). To proste nemuzes primo srovnavat... Ovsem pokud ti staci a na tve pouziti vyhovuje (a popravde, na praci, maily a spoustu dalsiho taky nepotrebuju nejnovejsi HW a SW), tak co resit!

Jo, kdybych hledal odolny telefon, tak se taky klidne podivam po necem podobnem, koneckoncu pracovni odolne notebooky stylu Toughbook taky nemaji nejnovejsi procesory a grafiky, ale bezi i na starsich systemech a jsou celkove optimalizovane na vydrz baterie, akorat samozrejme necekam, ze na nich skladnik nebo inspektor vysokeho napeti v terenu bude hrat nove hry (pripadne fotit skvele fotky, protoze novejsi fotomobily jsou nesrovnatelne vypocetne narocnejsi, nez obycejny 5MP cip v tvem telefonu).

To same nejnovejsi smartphony (Apple, Samsung, cokoliv), zadny z nich nebude nikdy "outdoorovy" mobil, protoze jsou proste delane na neco jineho, nez co nejdelsi vydrz a odolnost.

Kdyz jsem kdysi pokukoval po ciste outdoor tabletu, nejvic mne zaujal jeden na kickstarteru, ktery byl primo delany na vydrz a odolnost. Displej byl cernobily (mozna dokonce nejaky E-Ink), podtaktovany procesor, predimenzovana baterie a myslim i zabudovane PTT radio (vcetne walkie talkie frekvenci). Na mapy, obcasnou komunikaci pri signalu uplne dostacujici. Bohuzel (jako spousta veci na kickstarteru) z toho nic nebylo. Je to trochu skoda, ze se toho vic vyrobcu nechytlo, ale je to hrozne maly trh a dost zavisly na software - system i mapy musi byt optimalizovane na displeje e-ink s pomalou odezvou, aby to bylo pouzitelne, coz muze byt v dusledku jeste mnohem drazsi na vyvoj nez jen HW...

Ty tablety s vydrzi docela resili treba padackari (paraglajdisti) - x let zpet zkouseli upravy cernobilych E-ink ctecek na "palubni pocitac" - GPS receiver napajeny na vnitrni USB header, vsechno flashnute na nejaky custom linux s volnym SW primo na mapy a letani, optimalizovanym na ten displej. Neni tu nekdo z tehle komunity, kdo to tehdy zkousel?
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » úte lis 26, 2019 20:42

FrantaKrajta píše:Ty tablety s vydrzi docela resili treba padackari (paraglajdisti) - x let zpet zkouseli upravy cernobilych E-ink ctecek na "palubni pocitac" - GPS receiver napajeny na vnitrni USB header, vsechno flashnute na nejaky custom linux s volnym SW primo na mapy a letani, optimalizovanym na ten displej. Neni tu nekdo z tehle komunity, kdo to tehdy zkousel?

FrantaKrajta píše:netrollte, je to opet dost mimo tema
:wink: :lol: (nemohl jsem si odpustit tyto dva citaty z jednoho Tveho prispevku)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod FrantaKrajta » úte lis 26, 2019 21:00

@Apuka, no nevim, ale outdoor tablet s velkou vydrzi a e-ink mi prijde jeste docela k tematu, urcite vic, nez "proc iOvce kupujete iPhony?" :twisted:
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » úte lis 26, 2019 21:38

Nejsme nějak mimo téma. Řešíme výběr mobilů, jejich nedostatky.
Já vybíral mobil dle následujících požadavků:
-velká výdrž baterie + rychlonabíjení
-svižnej chod, rychlá odezva, rychlý data a zaměření polohy
-vodo a prachu těsnost
-dobrej foťák
-dobrej displej, kterej zároveň tolik nežere
-dostatek paměti

A teď - aha :D to s tou rychlostí a foťákem nesplňuje žádnej "outdoor" mobil. Plus fakt, že jdu na výlet rovnou z práce, nebo před prací, krom zimy su venku téměř pořád a tak pochopitelně nechcu mít dva telefony a furt měnit simkarty. Ani vlastnit zbytečně dva telefony. Takže to chtělo najít telefon, kterej bude vyhovovat všemu. Jako vítěz mi vyšel Huawei P20 Pro. Sice neni opancéřovanej, ale splňuje vše výše uvedený. Byla to super volba a těch 20k za tenhle mobil opravdu stálo, mám ho rok a tři měsíce k naprostý spokojenosti.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika