Outdoorovy mobil

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » úte říj 26, 2021 17:44

Ešče sem nezačal zprovozňovat, jen sem to "kladivo" vybalil z krabice (ale ještě neodblanil od ochranných fólií) a už vím, že asi budu muset změnit svůj přístup k bateriovým zařízením (vybít používáním na MIN, pak nabít na 100% a pak zase vybít až k nule) - k tomu tydlifonu dávají parádní "cradle" k jeho "pěknému/ladnému" odkládání na stole. Je to ale nabíjecí cradle = každé odložení telefonu do něj = průběžné dobíjení (pokud teda druhý konec trvale v zásufce).

Btw, protože k telefonu dávají jen jedno cradle, ale já mám stoly dva (doma va fprci) = budu muset sehnat druhé.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » úte říj 26, 2021 19:54

Dalsi extremista :D Ani jedno neni dobre, tve hluboke vybijeni i neustale dobijeni na maximum.

Jestli ti jde ciste o stojanek, tak craddle nemusi nabijet. Muzes ji odpojit od napajeni (USB?) a ty lepsi maji i vypinac, mel jsem takovou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » stř říj 27, 2021 4:56

Úplně vybít a úplně nabít se musely ty první cihly, který jely na NiMH. Těch jsem měl pár jako dítě. Pak začaly li-on a li-pol, nicméně i u nich se doporučovalo vybít na nějakých 5%, ne méně, a plně nabít, když je baterie nová. Pak udržovat baterii mezi 25 - 70 procenty, přičemž se aspoň jednou za týden musí nabít do plna, prý kvůli SW telefonu. Tak to dělám a ještě mám baterku v telefonu /li-pol 4000/ po třech letech a třech měsících úplně v pohodě. Něco ztratila, ale není to citelná ztráta.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » stř říj 27, 2021 17:48

Tak, 2x SIM + baterka vložená, folie strženy, mobil zapnutý, fčíl nabíjím (nabíječkou přímo do konektoru pod krytkou, nabíjení v kolíbce nějak nefunguje resp. ještě nerozumím jak funguje). Prvotní seznámení se a nastavení bude ještě potrat jaxfiň, je to (hodně) jiné. Držte mi palec (český návod má jen 2 řídké stránky, z toho se moc nedozvím).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » čtv říj 28, 2021 11:52

Mno, prvotní nastavení nějak mám, už sem aji posílal SMS a tydlifonoval, to pude..... doufám. Aji IP68 sem už (nechtě) vyzkoušel.... jak furt něco zkouším nastavit, taxem si s ním ráno u kafe hrál, no a polil sem si ho kafem. Funguje. Prozatím. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » čtv říj 28, 2021 14:44

Taxem se zadrhul..... naštěstí na dvou věcech, které mě až tak nebolí: (pracovní) email mám nastavený tak, jak má být (a jaxem ho měl nastavený na přechozí N8110 a RG500, všechny ty adresy, servery, porty, zabezpečení a tak) a.... připojuje, připojuje a nic.... (no nic, prohlížet emily v mobilu potřebuju tak jednou do roka, bez toho se obejdu) .... a druhá věc: chtěl sem si nastavit ve webovském prohlížeči chmi.cz/radar a oblacnost (nic jiného mě na fernetu v mobilu nezajímá) a.... gól - vůbec sem nenašel infernetový prohlížeč. Nikde tam není. Přitom na krabici je pičtogram "infernet". Už mě to nebaví hledat, dávám si pauzu.

Jo, a enem ukázka, jak moc je ten systém jiný (než moje předchozí mobily): ten mobil umí zrychlenou volbu pro volání (tlačítka 2 až 9, podržet). Trvalo mi ale snad hodinu než sem asi v padesáté úrovni nastavení našel kolonku "rychlá volba povolit/zakázat". Bez toho povolení to prostě něšlo a nešlo a nešlo nastavit ani boha. Ufffff, aspoň to už mám.

A další věc: Prozatím semi nepodařilo najít, kde vypnout/zapnout datové připojení (GPRS resp WDCMA) - je trvale zapnuté, i dyž data nechcu/nepotřebuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » sob říj 30, 2021 12:50

První praktická věc, která mi na Hammeru chybí: předchozí Nokia nabízela (po vyhledání v menu) kolonku "nabití baterky" a ukazovala to v % + při ukončení nabíjení (= nabití na 100%) pípla, že nabíjení hotovo. Hammer ani jednu z těch dvou věcí neumí (ukazuje jen stav vyplněním ikony baterky 100/66 (zeleně)/33 (červeně)% a nepípne při 100% nabití.

EDIT: Jo, a budu v mobilu bez emila i bez webu (emila ani firemního ani soukromého semi nepodařilo rozchodit a webovský prohlížeč sem v mobilu prostě nenašel). Takže mobil budu mít jen na mobilování a smskování, tak to má byť. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » ned říj 31, 2021 15:24

Pises ve vlaknu o prodeji Tvych Nokia mobilu, ze Ti uz dosla nova baterka. Zatim jsem nikde nevidel, jestli jsi ji zkousel v nekterem restartujicim se mobilu? docela by me to zajimalo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » ned říj 31, 2021 15:26

V tom ingzeráthu to píšu, že (už) na nějaké zkoušení prdím. N8110 je pro mě minulost, ke které se už vracet nebudu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pon lis 1, 2021 1:30

TVL, ty sis koupil novou baterku a ani ji nevyzkousis, abys vedel, jestli to bylo tim? :shock: To si rikas inzenyr? #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » pon lis 1, 2021 10:23

Jo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » úte lis 2, 2021 11:18

PP, Tys cim dal lepsi s tema mobilama :-). Nevis, jestli restart je staryma baterkama, tak ty baterky prihodis ke svemu prodeji a mozna bezproblemove mobily (neotestoval jsi je novou baterkou) rozbijes na kovadline, aby se tam nikdo nedostal ke Tvym datum. Tos mohl udelat mnohem jednoduseji - napr. factory reset nebo kdybys to chtel jeste vice jistit, tak si nejprve nastavis nesmyslne hesla a az potom reset.

Mam dojem, ze vecer se mike dobre pobavi :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » úte lis 2, 2021 11:33

Na AF.cz po mně chtěli krátkou recenzi toho Hammera, tady je:

Je to jednoduchý TLAČÍTKOVÝ mobil s (pro mě) nezvyklým op. systémem, ale po těch pár dnech sem si už na něj zvyknul (a on na mě). Má sloty na dvě SIM (firemní a soukromá). Hlavně ale je prasovzdorný, což mi vyhovuje (můžu strkat do kapsy bez obalu, nevadí mu, dyž spadne na zem nebo polití kafem atak). Já mám mobil jen a pouze na volání/SMS. Email sem v něm bohužel nezprovoznil (ani soukromý ani firemní, i když mám nastaveno vše správně a funkčně, tak email nestáhne). Což mi nevadí, stejně sem to prohlížení mailů v mobilu použil tak 1x ročně. Web prohlížeč (i když je na krabici pičtogram "infernet") sem v mobilu vůbec nenašel, což mi trochu vadí, chtěl sem si tam nastavit web chmu (radar + oblačnost) - nic jiného z webování mě v mobilu ale nezajímá. Na jedno nabití baterky (1200mAh) vydrží asi čtyři dny.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » úte lis 2, 2021 15:51

pavproch píše:Já mám mobil jen a pouze na volání/SMS.

Email sem v něm bohužel nezprovoznil ... Což mi nevadí, stejně sem to prohlížení mailů v mobilu použil tak 1x ročně.
Web prohlížeč ... sem v mobilu vůbec nenašel, což mi trochu vadí
:-k :lol:

Tak vetsinou zacina prechod z tlacitkoveho mobilu na chytry telefon :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » úte lis 2, 2021 19:37

apuka píše:... rozbijes na kovadline, aby se tam nikdo nedostal ke Tvym datum.

Coze?! To snad neni mozny :lol: Je to magoooor :smt082

Vzdycky, kdyz uz si rikam, ze pp uz nic prastenejsiho vymyslet nemuze, tak mne vyvede z omylu. To je tak neuveritelna kombinace zastaralych a/nebo nedostatecnych znalosti, tvrdohlavosti a zbrklosti, ze kdyby o tom nekdo natocil film, tak mu nikdo neuveri.

apuka píše:Tos mohl udelat mnohem jednoduseji - napr. factory reset nebo kdybys to chtel jeste vice jistit, tak si nejprve nastavis nesmyslne hesla a az potom reset.

Kdyby jen jednodussi, ale i bezpecnejsi. Se vsadim, ze kdyby z tech zbytku chtel nekdo dostat data, tak se mu to povede. Protoze ta pamet, kde jsou ulozene, muze mit klidne milimetr ctverecni a nerozbil ji. Rozbijeni se pouzivalo na pevne disky. Tam jsou kovove plotny o prumeru cca 10 cm a data se z nich daji dostat i po nekolikonasobnem premazani. U pameti je to presne naopak. To je ta aplikace zastaralych znalosti na neco, co funguje uplne jinak, ale pamet jako pamet, ze :roll:

apuka píše:Mam dojem, ze vecer se mike dobre pobavi :-).

Jj, ale trochu mne boli za krkem od krouceni hlavou :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » stř lis 3, 2021 12:44

Sem exot, vím to o sobě a sem nato hrd. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » stř lis 3, 2021 15:42

Skoda, ze zanikla Exotopedie, mohli jsme ti tam zalozit profil :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » pon lis 8, 2021 13:07

pavproch v popisu Hammer Bow+ píše: Web prohlížeč (i když je na krabici pičtogram "infernet") sem v mobilu vůbec nenašel, což mi trochu vadí, chtěl sem si tam nastavit web chmu (radar + oblačnost) - nic jiného z webování mě v mobilu ale nezajímá.

pavproch píše:naskenovaný certifikát uložený jako jpg v mobilu

Neska při cestě do prce (dyž sem šel zkopca, do kopca fučím a vypnuto v hlavě) sem měl záchvat kreativity: když už vím, jak do toho mobilu nahrát soubor (do jeho paměti) + dyž tam (asi) ten web prohlížeč není = co dybych si tam nějaký prohlížeč nahrál a pak ho zkusil spustit?!? Mám dilemata: Pude to? A chcu to vlastně udělat?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod AlexBeck » pon lis 8, 2021 13:15

Jak to umí např Javu bo co ta cihla umí. Obdobně se da v Android TV doinstalovat aplikace mimo store. Jenže ty nejsou optimalizované zase pro tv ovladač. Kdo má u bedny nahánět myši :)
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » pon lis 8, 2021 18:56

Při cestě z prce sem měl zase záchvat kreativity a tu myšlenku na náhrání web-prohlížeče sem zase zapudil - nechci mít infernet v mobilu, bez něj jemi líp.

Spíš mi vadí, že nikde nejsem schopen vygůglit něco jako Nokia má PC Suite pro to moje Duhové Kladivo (sw pro komunikaci pc s mobilem a pro editaci např. adresáře na SIM kartě přímo v pc). Asi blbě gůglím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » úte lis 9, 2021 9:35

Ty jo, sem zase (nechtíc) přišel na jednu fičuru, co ten Hammer umí: Když mi někdo nechá hlasovou zprávu, přijde mi SMS, že mám hlas. zprávu. Doposud se všema mobilama, co sem měl, sem musel potom volat /klikat na schránku, aby mi to tu zprávu přehrálo. V tom Hammeru stačí jen tu SMS otevřít (přečíst) a on přitom tu hlasovou zprávu i (nahlas) sám přehraje. Pro mě novinka a zajímavá, (prozatím) semi to i líbí, ta fičura.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » pon lis 22, 2021 13:08

Hammer překvapil - už je to asi 3 dny, co sem naposled nabíjel, neska ráno ukazoval dvě zelené (33-66%) pak byl dlouhý (půlhodina) telefonát s bankou (ref epin - dostat se k živému operátorovi bly potrat na druhou) a po něm Hammer ukázal červenou baterku (míň než 33% = nabít!), dyž sem ho fčíl chtěl strčit na nabíječku, tak .... ejhle - už zase ukazuje dvě zelené.... sa ta baterka nějak zotavila po tom tydlifonátu čico. :((
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pon lis 22, 2021 20:58

Aaaaaaaa #-o :lol: TVL, prestan koukat na ty ukazatele nabiti nebo se z toho zblaznis. Nebo si nastuduj, co to doopravdy ukazuje (ne, zbyvajici kapacita to fakt neni) a prestanes se divit. Jsi snad inzenyr a ne male decko, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » úte lis 23, 2021 9:23

Chjo no.... A podle čeho (dyž ne ukazatel baterky) se asi mám řídit, kdy strčit na nabíječku - pohledem z wokna? Běž už s těma svýma (rádoby ftipnýma - ftipné ale připadají jen Tobě) do ().().
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » úte lis 23, 2021 20:27

Nabijet podle ukazatele a furt sledovat, jak se meni v radu jednotek procent a divit se tomu jak male dite, jsou dve ruzne veci :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » pát led 7, 2022 16:27

Pár update k mému "kladivu" Bow+:

Když sem ho kupoval, taxem buď blbě gůglil nebo ta webstránka tehdy ještě neexistovala - fčíl už mají "kladiva" svůj web.
Na té stránce je i sekce FAQ a na ní možnost jim poslat dotaz - taxem jim naspal, esli k Bow+ neexistuje nějaký synchronizační sw do pc. Odpověděli do druhého dne.

Pozitivum: support funguje (česky, i dyž ten web je .pl)
Negativum: sync sw neexistuje

Takže i nadále budu muset (zdlouhavě) spravovat svoje kontakty v telefonu....

A ještě jedna věc (obecnější): Všechny kontakty mám uložené v paměti SIM (ne v paměti telefonu) = kdyby se cokoli (s telefonem) posralo, tak je šance, že po přendání SIM do jiného na ní ty kontakty najdu. Blbé akoráth je, že ta SIM umí ke každému jménu přiřadit jen jedno číslo (čili např. člověka, na kterého mám dvě čísla, mám v kontaktech 2x) a že má omezenou kapacitu 300 záznamů (SIM O2, jiní op to možná mají jinak).

A proto musím občas aktualizovat/promazávat/redukovat kontakty, protože mám tu kapacitu SIM skoro plně využitou (aktuálně 286 kontaktů).

Ale co už, tak budu i nadále opotřebovávat tlačítka na mobilu (a ne šudlat ušmudlaný dotykový displej... :twisted: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Tomas » pát led 7, 2022 16:42

Já dnes konečně upgradoval z toho starýho Ulefonu Armor X6, seznal jsem že už je čas se zas někam posunout (třeba k LTE a NFC), jinak do poslední chvíle fungoval OK.

A pořídil jsem Motorolu Defy. Má to zas IP-68, takže prasuvzdorné to je a první dojem je dobrý. Je to robustní cihla a vypadá to, že je zas na pár let vystaráno.

Jediný na co si budu muset zvyknout, že to je prostě pádlo. Nikdo už 5" telefony nedělá a 6.5" je docela skok.

A kontakty se přetáhly samy z Google backupu :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pát led 7, 2022 17:10

pavproch píše:Pozitivum: support funguje (česky, i dyž ten web je .pl)
Negativum: sync sw neexistuje
Jako ze ses zeptal "Czy jest cokolwiek do synchronizacji kontaktu z komputerem?" a oni cesky odpovedeli "Ne." ? :lol:

pavproch píše:Všechny kontakty mám uložené v paměti SIM (ne v paměti telefonu) = kdyby se cokoli (s telefonem) posralo, tak je šance, že po přendání SIM do jiného na ní ty kontakty najdu.
A co udelas, az se cokoliv posere se SIMkou??? Pravdepodobnost cca stejna....

Doporucuji TI udelat kopii do telefonu. Nevim, jak Tvuj mobil, ale zatim vsechny, co jsem mel meli moznost kopirovat kontakty ze SIM do mobilu a naopak. Sice trochu slozitejsi prace ale takto muzes mit i neco jako zalohu.

A kdybys vervomoci chtel zalohovat i nekam jinam, jednou za cas strc svoji SIM do mobilu nekoho z rodiny (pokud Ti to dovoli :-)) a zesynchronizuj odtud. Nebo si kup nejlepvnejsi mobil s Androidem a udelej to tam, alespon budes mit zeleznou mobilni zalohu, kdyby se Tvoje "kladivo" rozsypalo. Taky se s tim da pekne hrat se sledovanim ukazatele nabijeni :-D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pát led 7, 2022 18:10

apuka píše:A co udelas, az se cokoliv posere se SIMkou??? Pravdepodobnost cca stejna....

Rekl bych, ze vyssi :twisted: pp je svym zpusobem fascinujici, jak si dokaze na zaklade nesmyslnych predsudku zkomplikovat uplne jednoduche veci. Jak se to dela s kontakty viz Tomas vyse.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod AlexBeck » pát led 7, 2022 21:14

V dnešní době mají nějakou vodoodolnost snad všechny founy. Narazu vzdornost obstara obal + sklo.
Ty outdoor founy jsou většinou dost tragické co se týče HW bo aspoň foťáku. Kromě kdejakých Činských pouzder od stokoruny jsem Já pořídíl Korejské (spigen):D Za "nehorázně" předraženou cenu. Tu určitě z časti vykupuje kvalita. Mám Ultra Hybrid https://www.spigen.com/collections/xiaomi-series/products/xiaomi-redmi-note-10-pro-case-ultra-hybrid?variant=39273208578095 Nechtěl jsem z cihly mít tvárnici :D a spokojenost. Nevím co je to za plast, ale je minimálně odrbaný po pul roce používaní.
Výšší level ochrany je pak Tough Armor https://www.spigen.com/products/xiaomi-redmi-note-10-pro-case-tough-armor
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika