Outdoorovy mobil

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pát led 19, 2024 5:49

Ale jednu náročnou věc, co dělám na telefonu, můžu napsat. Kámoš mi tam nějak udělal, že na tom telefonu rozjedu libovolnou věc, co běží na Linuxu. Jeden čas jsem to potřeboval a tady už by byl ten chybějící výkon opravdu znát.
A do zadele - tohle na iPhone nepůjde udělat, abych tam rozjel věci z Linuxu :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8113
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pát led 19, 2024 6:03

Android JE Linux, takze by zadny extra vykon nemel byt potreba, naopak. Leda ze bys tam poustel binarky pro jiny procesor, pak jo, to je narocne na procesor i na pamet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pát led 19, 2024 7:05

Právě že jsem tam pouštěl věci, co jsou určený pro běžný PC
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8113
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod karaya1 » pát led 19, 2024 9:08

Etheric píše:A do zadele - tohle na iPhone nepůjde udělat, abych tam rozjel věci z Linuxu

No, on iOS je "vespod" taky Linux, takže po jailbreaku by tam měly linuxové věci jít rozchodit. Pokud dodržíš architekturu apod.

Docela by mě zajímalo, co potřebuješ pouštět na telefonu za nativní PC binárku, ale chápu, že to zůstane bez odpovědi :wink:
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pát led 19, 2024 11:46

To si pak můžu koupit Samsung a předělat systém.... Tyhle věci právě nechci dělat...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8113
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pát led 19, 2024 14:14

Etheric píše:Ceny objektivů chápu, kvalitní optika je hrozně náročná na zpracování a materiály taky nejsou levný, jako brejle, jen o několik levelů výše. Ale ty ceny za těla některých foťáků, ty jsou opravdu těžce přehnaný.
Hm, Ty si myslis, ze telo kvalitnich fotaku neni stejne narocne na zpracovani a materialy jako objektivy? :((
Plus k tomu pripocitej Ty ruzne specificke ovladace, ridici program(y) (a cenu za jejich vyvoj, ladeni a testovani, ktery se nevrati prodanim milionu tel ale nekdy jen na jednotkach tisicu, mozna i min), spickove procesory, pameti, ... (mas tam taky vlastne vykonny pocitac, vetsinou ne jen jeden) a spickovou elektroniku.
Zkus si nekdy najit, z ceho vseho se sklada takove spickove telo fotaku - ale ber ty nejvyssi rady velkych vyrobcu.
Etheric píše:Kámoš mi tam nějak udělal, že na tom telefonu rozjedu libovolnou věc, co běží na Linuxu.
Etheric píše:To si pak můžu koupit Samsung a předělat systém.... Tyhle věci právě nechci dělat...
No... to by me docela zajimalo, co tam ten Tvuj kamos udelal, protoze co vim, tak takovou vec bys "jen tak" kdykoliv a kdekoliv" na mobilu neudelal. Jestli taky nedelal nejake zmeny, kterymi Ti zrusil zaruku... :wink:

Ja jsem Ti uz nekdy psal - muzes si koupit Xiaomi a nechat si tam dat "oficialni" ceskou verzi jejich systemu od ceske uzivatelske skupiny. Pricemz neni problem kdykoliv vratit original, dokonce co si pamatuji (uz jsem se tomu roky nevenoval), tak ani zaruku toto neporusuje. Tato verze systemu vyhaze pro CR nepotrebne veci. Dokonce si tam muzes dat i jen cisty Android - stale s moznosti kdykoliv nahrat zpet puvodni system a neporusit zadnou zaruku.
Tehdys na to napsal taky, ze takove veci delat nechces - a potom pises, ze Ti "kamos neco udelal" abys tam mohl spoustet Linux kod pro PC :-k.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16609
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pát led 19, 2024 15:38

Apuka, nemontuj se prosimtě do mého telefonu, nemáš k tomu vůbec co říct.
Dělal to borec, kterej ví, co dělá a nic se tím nezměnilo, krom toho, že tam rozjedu něco navíc přes něco, co mi tam dal a nastavil. Já bych se do toho nesral, stejně jako se nebudu srát do přehrávání systému v nějakým Xiaomi.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8113
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pát led 19, 2024 15:46

Etheric píše:Právě že jsem tam pouštěl věci, co jsou určený pro běžný PC

A co ti branilo pustit tam to same, ale prelozene pro ARM? Ze se neco da udelat jeste neznamena, ze je to dobry napad ;-)

karaya1 píše:No, on iOS je "vespod" taky Linux

To neni Linux, ale nejaka verze tusim BSD UNIXu. Uz jsem zapomnel, co je to presne, ale nasel jsem tohle: iOS is actually an ARM variant of Darwin, derived from BSD, a UNIX-like kernel, and Apple’s own Mach kernel extension system.

apuka píše:Tehdys na to napsal taky, ze takove veci delat nechces - a potom pises, ze Ti "kamos neco udelal" abys tam mohl spoustet Linux kod pro PC

No, nainstalovat tam nejaky JIT compiler je prece jen vyrazne mensi zasah, nez uplne jiny OS. Asi jako kdyz si ve Windows nainstalujes VMware a v nem mas Linux versus nahrazeni Windows Linuxem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pát led 19, 2024 15:51

Etheric píše:Apuka, nemontuj se prosimtě do mého telefonu, nemáš k tomu vůbec co říct.

Zas neprskej na apuku, kdyz vyjimecne napise neco rozumneho ;-) Pokud se da v Xiaomi nahradit OS bez poruseni zaruky (coz nevim), tak to vubec neni spatne reseni. Udelas to jednou na zacatku nebo si to nechas udelat a pak je to jako kdybys koupil novy telefon s rozumnejsim prostredim. Lepsi, nez se snazit ty jejich priserne nadstavby nejak odstranit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pát led 19, 2024 16:38

Česká verze pro Xiaomi bez zahraničního balastu stejně bude obsahovat i tak dost balastu a pochybuju, že při aktualizacích se to bude chovat jinak. Bude tam míň bordelu, ale bude to stejný a to je ten problém
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8113
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pát led 19, 2024 16:51

Psal i o cistem Androidu. Ja se o tohle nezajimam, ale treba karaya1 ti urcite poradi spravnou distribuci. Nebo si rekni tomu kamosovi. Rozumne reseni urcite existuje, bude nejspis potrebovat nejakou pocatecni casovou investici a mozna z nej budou plynout nejaka omezeni, ale pak to muze byt fajn. Druha moznost je vybirat z toho, co je a uplne ti nejspis nebude vyhovovat nic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pát led 19, 2024 17:57

To by mi musel udělat někdo jinej, já tohle neumím. Kámoš už žije v tropech, a nikoho jinýho na toto neznám. Jinak jako taky řešení, vybrat telefon čistě podle HW a vrazit to někomu do ruky, ať mi tam dá čistej android...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8113
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod booze » pát led 19, 2024 20:46

https://lineageos.org/
Toto si precti
Vybrat se da jeste z tohoto:
Resurrection Remix OS
AOSP Extended
OmniROM
Paranoid Android
CarbonROM
CopperheadOS
GrapheneOS
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » sob led 20, 2024 4:48

Vím, že tohle existuje, můžu si tam nahrát ledasco, ale to je mimo mé schopnosti, potřeboval bych s tím pomoct. Su manuálně zručnej, ale na tyhle IT věci su úplně levej...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8113
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod EjdouuRotacak » sob led 20, 2024 10:47

2 mike » stř led 17, 2024 15:47

ale jó, nijak nerozporuji, však jsem v předchozím příspěvku jasně psal o satelitním telefonu, ty si reagoval až na ten další můj příspěvek, nechtěl jsem se znova opakovat.

OT
Já vás neznám, nevím kdo z vás chodí jen tak po kopcích se psem, kdo ty kopce sjíždí break less/brain less, kdo z vás leze bez jištění, kdo s jištěním, kdo bivakuje v mrazech a kdo naopak chodí zásadně jen nalehko v létě s minimalistickou výbavou. Ono je rozdíl chodit po Uralu, nebo Tajze a je rozdíl jít jako "true hiker" na pacifické hřebenovce několik tisíc kilometrů. Je rozdíl když jde holka se 160cm a je rozdíl, když jde chlap s 195cm. Na obé potřebuješ úplně jinou výbavu a na tu první variantu v případě 2m chlapa se fakt nezbalíš ve zprofanovaném "Nalehko" nebo "Pod 7 kilo"s U-L batohem s nosností +- 15-17kg.

Holt negativum internetových diskuzí, když se lidi osobně neznají a jen tipují.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod EjdouuRotacak » sob led 20, 2024 10:53

Etheric píše:
Dromedaro píše:Pokud teda Etheric nepracuje na mobilu ponořený ve vodě hlouběji jak jeden metr.

To jsem zkoušel, pod vodou to ovládat nejde, nefunguje dotek, pochopitelně. Ale fotit pod vodou s tím jde :)


takhle jsem jednou v Řecku ukazoval kočce, jakej mám super autdóór smartfoun, že si uděláme společné fotky pod vodou! Ko*ot blbej jsem zapomněl zamáčknout plastovou krytku pro nabíjení USB C. Tak jsem byl bez telefonu, měl jsem ho asi týden :mrgreen:
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » sob led 20, 2024 11:10

Tak nějak si představuju, že by dopadlo moje testování voděodolnosti při ponoru.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » sob led 20, 2024 14:42

EjdouuRotacak píše:jsem zapomněl zamáčknout plastovou krytku pro nabíjení USB C. Tak jsem byl bez telefonu

Konektor musí být vodotěsnej sám o sobě, ne pomocí krytky. Též jeden z mých požadavků při výběru..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8113
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod booze » sob led 20, 2024 23:01

@Martin@ píše:Tak se zase vrátím k původnímu tématu :)

Poradil by mi někdo, kdo v poslední době řešil nákup "outdoorového" mobilu, co je v současné době za možnosti?

Moje požadavky:
- mobil a Androidem do 5000 Kč s DPH (absolutní strop, spíše ale méně, protože plánuji dokoupení přídatné paměťové karty)
- absolutní nutnost provozu 2 SIM karet najednou (myšleno klasické dual SIM) + přítomnost třetího slotu na paměťovou kartu (nikoli tedy možnost paměťové karty místo jedné SIM)
- baterie s velkou výdrží (kapacita min. 4500 mAh, ale spíš více)
- měl by být ideálně vodotěsný (ale takové mobily asi nejsou, nebo rozhodně ne za požadovaný cenový strop), nebo alespoň IP 69K (což jsou asi skoro všechny outdoorové mobily)
- velikostně by měl mít displej v rozmezí 5" až 6,58" (ten max. je už hrozné pádlo, ale předpokládám, že menší již jsou "proti trendům", takže asi není moc šancí)

Koukal jsem třeba sem: https://www.cena-vykon.cz/top/nejlepsi- ... -telefony/ a jako horký kandidát mi vylezl Ulefone Armor 22 8GB/256GB (překvapila mě i termokamera, ale je otázka její reálné kvality u poměrně levného mobilu). Předem díky za tipy a postřehy!

OnePlus Nord CE 2 Lite 5G DualSIM 6GB/128GB
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » pon led 22, 2024 14:34

To sem zvjedaff, kdy Bartoše napadne tohle udělat "povinné/jediné možné" a já budu se svým blbým tlačítkovým tydlifonem (který mám tak ráth) nahraný. Dinosaurus. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pon led 22, 2024 14:48

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » pon led 22, 2024 15:21

:D
Něco podobného jsem zažil naživo. Pomáhal jsem kamarádovi stěhovat velkou králíkárnu, kterou koupil a když jsme s ní zajeli s traktorem na dvůr a začali stěhovat z vlečky do jednoho kouta ve dvoře, tak z domu vylezla jeho protivná matka, která nám do toho furt kecala, komentovala a když jsme tu králíkárnu konečně umístili na místo, tak jeho matka prý, proč to dává tam, že ta králíkárna tam dlouho nebude a pak bude muset jít pryč. A ten kamoš ji na to odpověděl: " Ty už tu taky dlouho nebudeš."
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod lojzmen » pon led 22, 2024 20:17

pavproch píše:To sem zvjedaff, kdy Bartoše napadne tohle udělat "povinné/jediné možné" a já budu se svým blbým tlačítkovým tydlifonem (který mám tak ráth) nahraný.


Občanka v mobilu, selhání NIA.
Na Lupa.cz je několik článků na téma selhání NIA - zde to vysvětluje tím, že to nesmí testovat na lidech v realu jako beta verzi a dle zákona to musí být dostupné komukoli od daného data a že simulace provozu byla nepovedená. A ceny.

edit: asi to patří jinam, než sem.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » úte led 23, 2024 5:37

Tak jsem popřemýšlel nad tím výběrem telefonu....
Google Pixel je out, sice má mít podporu 7 let, ale menší verze nabízí pouhých 8 giga operační paměti, to mi už za 5 let nebude stačit. Ten velkej je moc velkej a má to málo výkonný procesor (což má i ten menší).
Nejvíc bude vyhovovat Samsung Galaxy s 6,2" displejem, jenže ta nadstavba od Samsungu je hrozná, úplně to zmršili, prostě mi ten jejich systém nevyhovuje....

Je tu někdo, kdo by mi ten systém přehrál na čistý Android? Kámoš, co mi dělal současný telefon, teď žije na Borneu, což je poněkud z ruky... Díky :prayer:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8113
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » úte led 23, 2024 9:47

Etheric píše: Kámoš, co mi dělal současný telefon, teď žije na Borneu, což je poněkud z ruky... D

Však když neseženeš tady, tak v dnešní době není problém na Borneo zaslat. Záleží, kolik by stála doprava.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » úte led 23, 2024 10:12

Tvl takový martýrium kvůli telefonu... To budu posílat na druhej konec světa a zpět, jen aby mi někdo předělal systém... To asi ne.. Bylo by to drahý a na dlouho. To snad zvládne i někdo u nás. Prej to není nijak složitý, ale já su na tyhle věci marnej, pokoušet se o to raději nebudu... Když se mi nedaří ani synchronizace Google, tohle nedám už vůbec. Bych se v tom patlal jak Dromedaro v brzdách, jen s rozdílem, že já bych nakonec asi neuspěl.
Tak, jako platí nesrat se do věcí, co fungují, tak stejně platí nesrat se do věcí, o kterých vim, že mi fakt nejdou..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8113
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » úte led 23, 2024 10:22

Tak martýrium mi připomíná už to tvoje špekulování při výběru. Zaslání na Borneo by byla taková třešnička na dortu. :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » úte led 23, 2024 10:25

Tak výběr je složitej, když vezmeš vpotaz všechny požadavky. Respektive vyšel jedinej iPhone, ale když chcu zůstat u Androidu, musím vymejšlet, když na trhu není nic, co by vyhovovalo jako celek. Ale posílat to na Borneo fakt nebudu..
Kdyby ten telefon nemusel mít IP68, vybíralo by se jinak, ale přes tento požadavek vlak nejede
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8113
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod oodoow » úte led 23, 2024 12:11

Etheric píše:menší verze nabízí pouhých 8 giga operační paměti, to mi už za 5 let nebude stačit.
Etheric píše:Nejvíc bude vyhovovat Samsung Galaxy s 6,2" displejem

Když odhlédnu od celé té šarády s výběrem, tak tohle mi moc nedává smysl, protože S24 co má 6.2" displej má taky 8GB ram.

Kup si Apple a neřeš, přinejhorším ho zase s menší ztrátou prodáš, když nebude vyhovovat. Tyhle věci mají dobrou resale value.

Jo a řešit co bude s mobilem za pět let je podle mě zbytečný.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » úte led 23, 2024 12:22

Jsem viděl s 12 giga, ale možná si to jen blbě pamatuju.
Chcu zůstat u Androidu.
Co bude za 5 let... Když něco kupuju, co má potenciál vydržet 5 let, chcu koupit tak, aby to i za 5 let stačilo na vše, co potřebuju. Nebudu si kupovat něco, co mi teď bude stačit tak akorát. Už za dva roky to totiž stačit nemusí..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8113
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika