Outdoorovy mobil

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » pon bře 6, 2017 7:35

Pracovní telefonáty a SMS. Denně hafo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod scinkk » pon bře 6, 2017 8:46

I tak to celkem překvapí když to bezi na androidu, zrejme vyvinuli optimalizacni nadstavbu pro lidi, co si koupi počítač a pouzivaji ho jako telefon ☺
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » pon bře 6, 2017 10:36

Dělám snad něco špatně?

- telefonuju mobilem
- počítačuju počítačem
- džípísuju garminem
- a fotím nikonem

:mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pon bře 6, 2017 16:54

Jo, koupil sis misto telefonu pocitac :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Outdoorový telefon

Příspěvekod Jirka88 » úte dub 18, 2017 16:19

Dobrý den,
chystáme se s přítelkyní na měsíc na Bali a Lombok a pro jistotu sháním nějaký outdoorový tlačítkový telefon s minimem funkcí, ale měl by být rozumně nárazu/prachu/vodě odolný s dlouhou vydrží na baterii. Koukal jsem se po zahraničních eshopech, ale nemůžu najít informaci o tom jak dobře telefony přijímají signál. Mohl by mi někdo neco doporučit. Limit 1500 kč.
Zatím se rozhoduji mezi http://www.gearbest.com/featured-phones/pp_617210.html a http://www.banggood.com/Vkworld-Stone-V ... mywishlist
Děkuji.
Naposledy upravil mike dne úte dub 18, 2017 18:17, celkově upraveno 1
Důvod: slouceno, nezakladej duplicitni temata
Jirka88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 18, 2017 15:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod filipvele » stř dub 19, 2017 6:58

Moje zkušenost je asi taková, že outdoorový mobil je outdoorový jen marketingově, aby mohla být vyšší cena. Já osobně používám iPhone s kvalitním pouzdrem a toto řešení mi vyhovuje. V mojí firmě jsme vystřídali hromadu telefonů, a prakticky každý dokázali zaměstnanci zničit. Už asi 5 let kupuji nejlevnější tlačítkovou Nokii a ta drží naprosto perfektně. Pokud se zničí, jedu do Vodafonu a koupím novou. (řádově do 1000,-Kč) Jen bacha, poslední dobou už nebývají na skladě a musí se objednávat.
filipvele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 12, 2016 17:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Jirka88 » stř dub 19, 2017 9:26

Taky si myslím, že "outdoorový" může být jen marketingové označení. Na druhou stranu snad se dá vybrat trochu neco víc do přirody, když vidím malý display, pogumované hrany a v velkou kapacitu v mAh baterie. Dále jsou nějaké specifikace IP67 popř. IP68, které by snad mohli napovědět že telefon něco vydrží. Za ten litr vidím právě "Vkworld Stone V3 5200mAh IP67" akorát by mě zajímalo jak je to s příjmem signálu. Nemůžu k tomu nic dohledat. Je mi jasné, že jde hlavně o pokrytí GSM signálu v dané zemi, ale na telefonním přijímači taky záleží asi ne?
Jirka88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 18, 2017 15:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod booze » pon čer 19, 2017 16:40

Poprosil bych nejaky tip na pouzdro, obal, sumku... na mobil 5,2" musi se to dat pridelat na ramenni popruh batohu. Dekuji
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod booze » stř kvě 23, 2018 9:22

Nikdo nic? To budu zas muset usit nejakou hruzu. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod maty » čtv kvě 24, 2018 17:50

Pouzivam neoprenove pouzdro od tatonky.
Přílohy
F9EAF2B4-C728-4120-BDF6-6F63D81D3DD1.jpeg
8B8E2359-4B00-479A-BB1C-76A9070636D1.jpeg
maty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon led 29, 2018 11:18
Bydliště: Praha

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod booze » čtv kvě 24, 2018 18:34

Vyborne =D> prvni prispevek a hned dobra rada. \:D/ diky moc. :prayer:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod fps » pon kvě 28, 2018 18:38

doporučte mi klasický odolný mobilní telefon s GPS a aby uměl Javu, mám cca šestým rokem Samsung Xcover 271 B2710, ale už se mi párkrát stalo že se mi restartoval, takže bych chtěl něco podobného, ale bohužel nic nenacházím?

P.S.
před cca rokem jsem koupil novou baterii, takže tím ty restarty nebudou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pon kvě 28, 2018 18:52

Restarty jsem pred lety resil se svym mobilem a reseni bylo vymenit celou elektroniku (byl jeste v zaruce), od te doby uz to nedela. Tenkrat jsem to hledal a problem vznika kvuli miktrotrhlinam v kulickach, kteryma je procesor pripajen k desce a ty vznikaji pri zmenach teploty, takze kdyz mobil casto pouzivas v mrazu, mas slusnou sanci, ze se ti to stane. Byl to nejspis i muj pripad. Muze za to EU, protoze zakazali puvodni pajky s olovem a nove, bezolovnate, jsou k tomu nachylnejsi.

Da se to pry resit tim, ze zakladni desku nahrejes v troube, takze pajka povoli a trhliny se zaceli. To je ale dost hardcore reseni a nesel bych do toho, je dost velka sance, ze mobil naopak dorazis :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Best » úte kvě 29, 2018 2:36

Zdravím,
nevím kam to mám napsat :lol: Hledám kvalitní a odolný obal na mobil Samsung Galaxy S9+.
https://www.obalynamobily.cz/kryty-na-m ... alaxy-s9-/

Ještě jsem neměl kryt od UAG. Vypadá, že bude fakt odolný, ale nemá s tím někdo zkušenost? Není zrovna nejlevnější :D
Děkuji.
Best
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon kvě 28, 2018 23:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod fps » pát čer 1, 2018 19:28

fps píše:doporučte mi klasický odolný mobilní telefon s GPS a aby uměl Javu, mám cca šestým rokem Samsung Xcover 271 B2710, ale už se mi párkrát stalo že se mi restartoval, takže bych chtěl něco podobného, ale bohužel nic nenacházím?

P.S.
před cca rokem jsem koupil novou baterii, takže tím ty restarty nebudou

nikdo neporadíte? našel jsme jen Ruggear RG-160 který má GPS, ale ten neumí česky, a asi neumí ani Javu? se mi tedy nechce moc přejít z odolného telefonu na turistickou navigaci, už jenem že bych musel navíc k ní vozit ještě telefon
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » pát čer 1, 2018 20:26

fps - v dnešní době to bude asi už těžké takovej tlačítkáč. Ten Samsung co máš nemá na dnešní dobu, žádnou vyšší odolnost.

Co třeba LG G6 - certifikace IP68 a armádní MIL-STD 810G, cena dnes už příjemná a funkčně úplně jinde.

Případně můžeš na každý dnešní smartphone dát odolný kryt a s telefonem pak klidně hodit o zeď.


——-
Ten kryt co třeba od Catalyst - sice stojí kol 2000 ale zatím nejlepší co jsem viděl - a jak sem psal pro fps - kamarád s tím hodil o zeď má v tom X za 35 tisíc. A přitom ten kryt nevypadá zas nějak šíleně.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod fps » sob čer 2, 2018 8:08

nechci žádný velký a těžký dotýkaví krám který v zimě nefunguje a nedá se ovládat v rukavicích, asi mi nezbude nic jiného než koupit turistickou navigaci?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » sob čer 2, 2018 8:43

fps - ten telefon funguje v zimě stejně jako tlačítkáč - váha je 116 vs 163g to je 47g rozdíl to snad není tak moc, ale funkčně je to prostě jinde.
Ovládat jdou i v rukavicích když budeš mít rukavice s citlivou vrstvou (stojí stejně co obyčejný) například Lumie šli ovládat i v lyžařských rukavicích ale kupovat dnes něco s Windows je úplná parodie na telefon.

Navigace fajn jen proti dotykáči to nemá žádný zásadní rozdíl, dneska už celkem přežitek krom několika speciálních kousků s obří baterii a budeš tahat ještě telefon navíc.

Ty tlacitkace - koukni na Aligator a td ale ono to není nic kvalitního se obavám ze to by ti asi dost vadilo potom co do chodu.

Ta G6 je celkem malá do kapsy se vejde hezky odolnost vyšší než ten tvůj starý telefon a mapy si tam nahrajes jaké budeš chtít.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod fps » sob čer 2, 2018 9:28

- zkusil si někdy používat dotykoví telefon celé dny ve vysokých mrazech (mapová GPS navigace), asi ne, tak neteoretizuj o tom že je to stejné
- výš kam si můžeš strčit všechny ty nesmyslné funkce u dotykového telefonu, mě stačí jen GPS mapová navigace, volání a sms
- si asi ještě nezažal pořádný mráz když ti stačí rukavičky se kterýma můžeš ovládat dotykové telefony
- tak pro mě tedy 150 mm x 72 mm není nic malého, ba právě naopak, malí je u mě max. 120 mm x 50 mm
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » sob čer 2, 2018 10:27

fps - jo zkusil - je to stejně na ho...no jako u starých telefonu a vydrž jde rapidně dolu stejně jako u kterékoliv jiné elektroniky takže v tom není podstatný rozdíl.

Proto dodnes raději používám kompas a mapu.

Ty rukavičky se daji koupit velké a natáhnout přes normální rukavice, případně se daji pridelat jen dotykové plošky na klasické rukavice.

Ale dobře tak hledej, jen nic kvalitního se v tomto provedení co chceš už dlouho nedělá.

A pardon že sem ti vůbec něco napsal.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod dudy » sob čer 2, 2018 13:47

Michal82 píše:...Ta G6 je celkem malá do kapsy se vejde hezky...


5,7" pádlo je malé do kapsy?
Já mám pětapůlku a sere mě, jaká je to kráva...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » sob čer 2, 2018 14:40

dudy - nojo asi mas starší 5,5 - tohle je bezrámeček. Dnes mám 5,9 a je stejně velká co starší 4,7.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod fps » sob čer 2, 2018 17:11

Michal82 píše:jo zkusil - je to stejně na ho...no jako u starých telefonu a vydrž jde rapidně dolu stejně jako u kterékoliv jiné elektroniky takže v tom není podstatný rozdíl.

tak to nevím co si zkoušel za klasický odolný telefon, Samsung Xcover 271 B2710 má v mrazu cca stejnou výdrž jako mimu mráz, dva dny stále zapnutou GPS mapovou navigaci, a oproti dotykovým telefonům ovládaní funguje taky stejně, ať je mráz nebo ne

Michal82 píše:Proto dodnes raději používám kompas a mapu.

tak já to mám sebou jen jako zálohu, ale za tu dobu co používám klasické mobilní telefony s GPS mapovou navigaci jsem to nemusel použít

Michal82 píše:Ty rukavičky se daji koupit velké a natáhnout přes normální rukavice, případně se daji pridelat jen dotykové plošky na klasické rukavice.

tak to bych chtěl vidět jak by si je dostal na Direct Alpine Thermo Mitt a nebo na SirJoseph 8000 Down, a ještě k tomu aby fungovala vodivost

Michal82 píše:Ale dobře tak hledej, jen nic kvalitního se v tomto provedení co chceš už dlouho nedělá.

hledám, ale nenacházím, tak proto se ptám nejenom tady zda někdo jiný neporadí, na to přeci nejenom OF je

Michal82 píše:A pardon že sem ti vůbec něco napsal.

se hned nerozčiluj když to má někdo jinak než ty, já jsem rád za jiné zkušenosti s HW, proto na OF chodím
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Miuan » sob čer 2, 2018 18:58

Michal82 píše:dudy - nojo asi mas starší 5,5 - tohle je bezrámeček. Dnes mám 5,9 a je stejně velká co starší 4,7.

Ale nepovidej, Mam nejaky Sony xperia compact, to je jedinej malej telefon s 4,6 displejem co k necemu je. A neni to zadny pitomy bezramecek takze se da i normalne drzet v ruce. Rozdily v rozmerech si uz jiste vyguglis sam :D

fps - koukals na Crosscall? Delaji nejake tyhle telefony s tlacitkama, ovsem jestli to ma gps to netusim, to uz si tam musis vysledovat sam.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » sob čer 2, 2018 19:18

fps

Zkusil jsi někdy používat v mrazech....
Víš kam si můžeš strčit....
Si asi nezažil....

Já se nečertím kvůli tomu, že to máš jinak, mě vadilo tohle zvlášť po těch pár posledních dnech to nešlo brát jinak než, že ti má odpověď vadila.

Naopak já tě chápu - sám jsem se nechtěl kdysi vzdát své E52 což pro mě byl tehdy dokonalej kousek. Bohužel dnes se tlačítkáče krom levných a důchodcovských prakticky nedělají a pokud ještě chceš vyšší odolnost tak je to problém - ano najdeš něco jako Aligator, Evolveo a td, ale spoléhat bych na to nechtěl - od té první značky jsem koupil seniorskej telefon a po 3 dnech ho vrátil jakej to byl šmejd a koupil starou dobrou Nokii za poloviční cenu.

——

U té navigace - jde o to zda ji mas zaplou nebo zda ti celou dobu svítí displej v tom je propastny rozdíl. Pokud je displej vypnutej není problém aby ti průměrná dnešní placka trackovala dva dny - používám to třeba na kolo a veme to cca 15% za den a to ani nevypinam síť Wi-Fi BT senzory a td. Pokud si takové ty pro tebe zbytečnosti povypinas není problém s občasným nahlednutim kam jít a kde jsem ty dva dny vydržet.
Většinou jde hlavně o tu baterii vs velikost a typ displeje vs zaple ,,funkce,, a HW.
Tlacitkovy telefon má nenáročný displej zas má ale výrazně menší baterii. A typ baterii je stejný v tlacitkaci jako v placce tak v GPS nebo jiné elektronice - nějaká více odolná baterie neexistuje.

Tím to nechapej ze ti dotykac vnucuju jen buď koupíš opravdu nějakou tu hrůzu nebo ti nic jiného nezbyde - případně pak klasická navigace.

Osobně jsem za tu mapu a kompas rad - a to mám tyhle hračky opravdu rad a jinde je rad používám tak u toho outdooru mi to proste nějak nesedí.....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » sob čer 2, 2018 19:34

Miuan - ta Xperia Compact 4,6 je trochu menší než iPhone 6-8 se 4,7.

Já mám iPhone X což je 5,85 a rozdíl oproti té tvé Xperii je 5mm na šířku a 13mm na výšku ale na tloušťku je o 2mm užší ten můj.

Opravdu kompaktní telefon je iPhone SE což je oproti Xperii Compact prcek.

Jinak bezramecek se používá velmi dobře - telefon držím a plně ovládám v jedné ruce.
Rozdíl ve velikosti displeje když vedle toho das nějakou tu 4,7 je extrémní - to za těch par mm stojí.

Dřív jsem měl třeba 6sPlus 5,5 a to bylo pádlo jak něco - bohužel telefony pod 5,5 sou pro mě nepoužitelné co do zobrazeného obsahu takže sem musel trpět. Dnes už nemusím. ;)

Ale tuším ze Sony už bude rušit taky ty rámečky.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » sob čer 2, 2018 23:35

@fps: jestli ti ten Samsung vyhovuje, tak zkus pohledat, jestli se neda jeste v nejakem vyprodeji sehnat. Neco podobneho uz sezenes tezko, dotykove displeje vyhraly. Taky mam GPS uz 11 let a mam v zaloze druhou, stejnou, az tahle odejde, coz uz asi nebude moc dlouho trvat. Protoze se povedla, maximalne mi vyhovuje a nahradu bych tezko hledal. A az odejde ta druha, tak uz snad budou e-ink navigace, co nahradi papirovou mapu.

Druha moznost je zkusit sehnat zakladni desku a vymenit ji, pak by se mel prestat resetovat. Zkusil bych support Samsungu, mozna ji jeste maji jako nahradni dil. Treba by jim stacilo mobil poslat a vymeni ti ji.

Co se baterek tyce, tak kapacita klesa s teplotou u vsech, dokonce i u tech nejlepsich lithiovych primarnich clanku. Jen ne tak moc, jako u jinych.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Hafi » ned čer 3, 2018 8:34

Mám ten xcover doma, mám pocit, že byl funkční jen se mu rozpadal zevnějšek. Tak to můžu zkusit, jestli se spustí a případně by z toho možná šel udělat jeden.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod fps » ned čer 3, 2018 12:58

Miuan píše:koukals na Crosscall?

díky, ale ani jeden nemá GPS
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod fps » ned čer 3, 2018 13:02

mike píše:jestli ti ten Samsung vyhovuje, tak zkus pohledat, jestli se neda jeste v nejakem vyprodeji sehnat

průběžně hledám, a jeden se i objevil, ale bohužel ho před pár dny dotyčný prodal
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika