Outdoorovy mobil

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 19, 2023 12:44

lipon
a neplatilo to uz v minulosti?

si pamatuju ze tak 15 let zpet kolem toho taky bylo nejaky halo... a resilo se ze autobusaci nebudou mit radia nez by se to muselo platit. myslela sem, ze to zavedli akorat tem ridicum radio nakonec zustalo.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pát kvě 19, 2023 13:17

@Mawenzi: zase si uvedom, ze ty koncesionarske poplatky nejsou proto, ze se koukas na CT nebo poslouchas CRo - ale proto, ze mas prispivat na verejnopravnou sluzbu. Jsou to sluzby "pro kazdeho obcana statu" a protoze by mely mit financovani oddelene od statniho rozpoctu, aby byly nezavisle na aktualni politicke reprezentaci, by na ne mel prispivat kazdy obcan statu. Alespon to byl puvodni zamer principu verejnopravni sluzby - a tak to je ve vetsine civilizovanych evropskych krajin.

Edit: Trochu jina je situace s podnikateli, co nakousl Lipon. Tam je to uz na diskuzi, kdy jak by to melo byt.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 19, 2023 14:03

jako v principu me o 150kc neubude ale kdyz je to sluzba obcanu, proc kdyz na ivysilani na neco kliknu tak "se to zrovna ted neda prehrat" tak proc to teda neni dostupny kdyz si to chces prehrat?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 19, 2023 14:11

Mawenzi píše:proc kdyz na ivysilani na neco kliknu tak "se to zrovna ted neda prehrat" tak proc to teda neni dostupny kdyz si to chces prehrat?

Protože tam hrají roli autorská práva, která mají nějakou platnost od do, kdy to může ČT vysílat.

apuka píše: Jsou to sluzby "pro kazdeho obcana statu" a protoze by mely mit financovani oddelene od statniho rozpoctu, aby byly nezavisle na aktualni politicke reprezentaci, by na ne mel prispivat kazdy obcan statu.

Kdyby tomu tak bylo, tak s tím nemám problém. Ale o nezávislosti a nestrannosti ČT a ČRo mám na základě jejich vysílání dost silné pochybnosti.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pát kvě 19, 2023 14:14

To se mne neptej, ja v tom nijak nejsem angazovany. Ale napadaji me veci ohledne autorskych a vysilacich prav - jestli je to opravdu dane tim, to ale netusim, jen ze v teto oblasti se na toto docela silne "kouka". Dalsi problematickou veci mohou byt nastaveni DNS/Proxy Tve site - pokud nahodou neni z CR, tak zase vysilaci prava se kupuji na jednotlive krajiny. Nevim, nakolik do toho zasahuje oblibene nastaveni DNS na Google servry...

Veci primo od CT nam vetsinou jdou prehravat bez problemu, i kdyz jsou starsi. Napriklad stare dily Hyde Parku Civilizace. To si manzelka zvykne poustet pri zehleni :-). Ale na televizi, primo tam se da taky spustit iVysilani pres sit, na pocitaci to nikdo u nas nepouziva.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 19, 2023 14:26

Co já vím, tak mnoho dokumentů, které nejsou z produkce ČT, se po odvysílání v TV dají zhlédnout po omezeně krátkou dobu, třeba 7-14dní. Je to tam vždy uvedené, do kdy jej bude moci přehrát. Některé tam nejdou přehrát vůbec ani chvíli po odvysílání, protože se na to nevztahují práva. A je to tam vlastně kolikrát uvedeno, že z důvodu autorských práv nelze přehrát.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pát kvě 19, 2023 14:26

Služba občanům, o kterou však velmi mnoho lidí nemá vůbec zájem.. To je jako zavést povinný příspěvek na řekněme státní noviny. Že tu propagandu nečteš a nezajímá tě? Smůla, jsi občan ČR, musíš platit. Yebat celou televizi :evil:
Taky su na to zvědav, TV nemám, mít nebudu a na mobilním zařízení její obsah nesleduju. Su zvědav, jak ten zákon nakonec napíšou, ale z principu tohle platit odmítám. Určitě nějak půjde být z tohoto vyňat.... Bez boje se nedám. Dost na tom, že platím za odpady, ačkoliv komunál neprodukuju, ale tohle konkrétně ještě chápu, tohle je užitečná obecná služba pro všechny, narozdíl od TV, která dělá jen víc škody, než užitku. Zatracená televize.... :nasranost:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pát kvě 19, 2023 15:12

apuka píše:Toto bude spise pro mika a pod, kteri fakt doma televizi nemaji.

Jo. Docela mne to vcera nadzvedlo, kdyz jsem to cetl :evil:

Lipon píše:Jestli u podnikatelů budou chtít platit za každý přijímač, tedy za každý přístroj, jako to je u rozhl. poplatku za autorádio.

To by mozna bylo dobre, protoze by se firmy vzbourily a tim by to mohlo padnout cele. Nase prazska pobocka neni jeste nijak velka a uz tech pristroju mame stovky. Tj. byl by to naklad jako na dalsiho programatora.

apuka píše:ty koncesionarske poplatky nejsou proto, ze se koukas na CT nebo poslouchas CRo - ale proto, ze mas prispivat na verejnopravnou sluzbu. Jsou to sluzby "pro kazdeho obcana statu" a protoze by mely mit financovani oddelene od statniho rozpoctu, aby byly nezavisle na aktualni politicke reprezentaci, by na ne mel prispivat kazdy obcan statu.

Jj, kdo jiny by mohl tuhle pitomost hajit... Tohle zduvodneni mohlo davat smysl pred 50 lety, dneska v dobe Internetu je jak TV, tak rozhlas, relikt minulosti. Kdo o ne stoji, at si je pro mne za mne plati, ale at mi to laskave necpe, ani jedno jsem nepouzil minimalne 20 let. Pokud by na ne mel prispivat kazdy obcan statu, tak jedine logicke reseni je platit je ze statniho rozpoctu a neotravovat lidi dalsim poplatkem a opruzem s tim spojenym. Nezavislost na politicke reprezentaci je oblibeny pseudoargument, ktery se prave ukazuje jako nesmyslny. Protoze upravu, o ktere diskutujeme, navrhuje a schvaluje prave aktualni politicka reprezentace. Stejne tak by mohla ty poplatky uplne zrusit.

Popravde, docela by mne zajimalo, jestli vubec existuje nekdo, kdo nema TV a sleduje ji na pocitaci nebo na mobilu. IMO je to cele jen zaminka, jak z nas dostat dalsi penize pro parazity.

Etheric píše:Služba občanům, o kterou však velmi mnoho lidí nemá vůbec zájem.. ...
Taky su na to zvědav, TV nemám, mít nebudu a na mobilním zařízení její obsah nesleduju. Su zvědav, jak ten zákon nakonec napíšou, ale z principu tohle platit odmítám.

Asi tak. Nasrat :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pát kvě 19, 2023 16:01

mike píše:Jj, kdo jiny by mohl tuhle pitomost hajit..
Miku, laskave prestan uz vuci mne tolik lhat - primo nebo neprimo naznacovanim. Uz to posledni dobou delas - alespon vuci mne - furt. Byl bys tim uz fakt smesny, kdyby to nebylo tak smutne, jak se inteleigentni clovek, pysny na svoje skvele chapani jazyka je casto uplne mimo a vymysli si...

Kdy, jakymi slovy jsem toto hajil??? Zase nerozumis napsanemu textu??? Znova musi zopakovat - precti si to jeste jednou a reaguj na to, co je tam napsane a ne na svoji selektivni interpretaci na zaklade svych na nicem nezalozenych myslenek.
Ze vysvetlim o necem, jak to je, to je popsany skutkovy stav, ale v mem prispevku nenajdes ani naznak meho vztahu k tomuto stavu. :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 19, 2023 16:06

a nejlepsi gol z daneho clanku osvobodit od poplatku duchodce, coz je asi jedina skupina obyvatel, ktera na tu tv jeste kouka:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pát kvě 19, 2023 16:07

@apuka: tim, ze opakujes oficialni "vysvetleni", ktere uz je davno mimo misu, to hajis. Uplne stejne jako dementalove, co opakuji rusackou propagandu a pak se vztekaji, ze rusaky nehaji :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod karaya1 » ned kvě 21, 2023 21:04

mike píše:Popravde, docela by mne zajimalo, jestli vubec existuje nekdo, kdo nema TV a sleduje ji na pocitaci nebo na mobilu.

Popravdě, třeba já. TV nemám (na sledování beztak nemáme čas a pohádku pro děti přehraje i velký PC monitor), ale sem-tam si ivysilani pustím, resp. spíš žena, já bych si pustil akorát sport a ten běží nejčastěji v době, kdy je doma napilno.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pon kvě 22, 2023 20:11

mike píše:@apuka: tim, ze opakujes oficialni "vysvetleni", ktere uz je davno mimo misu, to hajis. Uplne stejne jako dementalove, co opakuji rusackou propagandu a pak se vztekaji, ze rusaky nehaji :P
Miku, Ty uz fakt nevis, jak by ses jeste vice a vice strapnil, ze jo???

V prvni rade si vyprosuji to srovnani s "opakovaci rusacke propagandy" - a myslim si, ze tady je uz docela prostor na to, aby ses za to omluvil.

Za druhe - u Tveho vzdelani (castecne i matematickeho a logickeho, cim ses zvykl i chvalit) neverim, ze toto pises z nevedomosti a pri Tve inteligenci zase, ze to delas omylem.

A hlavne - muzes vysvetlit, jak muzu "opakovat oficialni vysvetleni", kdyz ja jen jinymi slovy napisu definici pojmu koncesionarsky poplatek a verejna sluzba (resp. media verejne sluzby) - najdes na oba i obsirnejsi vysvetleni, ale tady to naprosto staci. Jak se muze hajit definice vysvetlenim???
Kdybys to uz zapomel, tak definice je jednoznacne urceni nejakeho pojmu - to se nehaji, o tom se nediskutuje, o tom se nepolemizuje, to proste je dane. Nevim, jak by se dala delat propaganda na definici - ta se da delat pouze na tvrzeni.

Pokud Tobe tyto zalezitosti nejsou jasne, mel by sis zopakovat jak ucivo matematiky, tak - a to hlavne - logiky.

Jeste bych Ti docela doporucoval si anglicky titul o vysilacich licencich na Wikipedii, mas tam uvedeny pekny seznam, kde jak je resene placeniza verejnopravni media. Muzes z toho zjistit, ze jeste muzes byt rad za to, jak je to u nas. Jinde bys v drtive vetsine zaplatil vyrazne vice. Sice mozna ne jako koncesionarsky poplatek, ale bud jako formu konkretni dane nebo jinou automatickou srazku z dani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pon kvě 22, 2023 23:13

apuka píše:Miku, Ty uz fakt nevis, jak by ses jeste vice a vice strapnil, ze jo???

Jasne, ze vim. Mohl bych udelat v kazdem prispevku nekolik hrubek, par ohavnych zpotvorenin a korunovat to zmrsenym URL, jako to bezne delas ty :P

apuka píše:V prvni rade si vyprosuji to srovnani s "opakovaci rusacke propagandy" - a myslim si, ze tady je uz docela prostor na to, aby ses za to omluvil.

Nikoliv, princip je uplne stejny. Cimz koncim, tva Mana :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » úte kvě 23, 2023 10:14

Miku, fakt mi je Te lito... Ale je to Tvoje volba.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod WDSNV » pát črc 21, 2023 15:17

Zdravím co si myslíte o tomto telefonu? :)

https://www.gsmarena.com/cubot_kingkong_power-12303.php

V parametrech telefonu píšou že to má baterku která svítí až 5000 lumenů!! [-(

Tak si říkám jestli je to jako možný na takový telefon? :D

Ale telefon má kapacitu baterie 10600 mAh ale i tak je to divný prostě :D
Koukal jsem na nějaké videa jak to svítí a nevím no... :shock:

Co si o tom myslíte vy?
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pát črc 21, 2023 15:30

Myslim si, ze je to dobra cihla vhodna na obranu pred medvedy. Nejdriv medveda oslepis tim svetlem a pak ho majznes tou cihlou do hlavy :twisted:

5000 lm to klide mit muze, takove LEDky jsou uz bezne dostupne, baterku to ma dostatecnou, telo masivni, takze chlazeni taky nemusi byt zasadni problem... otazka spis je, k cemu je to dobre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pát črc 21, 2023 15:57

Taky muze tech 5000 lm svitit jen par vterin, na prvotni osvetleni. Myslim si ale, ze to najde vyuziti jen ve specifickych situacich. Napr. kdyz budes potrebovat v noci neco, nejake zarizeni nouzove opravit, co se musi sakra osvetlit a ten mobil bude vse, co mas sebou (no, mozna krome neceho na tu opravu - ale jako kladivo by mohl taky poslouzit).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Bruca » pát črc 28, 2023 11:14

Když už je tu zmíněný ten Cubot... Nemáte od něj někdo nějaký telefon? Spokojenost?

Vcelku zvažuju kingkong mini 2 pro, že by to mohl být takový malý odolnější gps tracker s mapou, ale chybí mi reálné zkušenosti, jestli by to dalo aspoň 2 dny na baterku, když by tam nebyla simka. Nevíte někdo?
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » úte zář 12, 2023 16:17

pavproch píše:v kapse prasovzdorný mobil, dostal ránu a venkovní displej je kaput

Ještě že mám druhý (právě pro tyhle případy) už se na mě směje na stole, za chvíli ten rozbitý vypnu, přendám 2x SIM, nový našteluju (budík) a budu zase happy. A abych byl ještě víc happy a připraven, hned sem i objednal třetí, zase do zásoby (v CZC ho ešče ve výprodeji měli) - Hammer Bow +.

Ten třetí stál 19set bez DPH = ten rozbitý opravovat nebudu/nenechám, pude do popelnice.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » úte zář 12, 2023 17:35

Nový mobil už mobiluje, základní nastavení nastaveno (= doufám, že správně ie, že budík zazvoní v 06:30). Protože je stejný, bylo to klik, klik, hotovo, žádné "zápasení" s novou věcí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » stř zář 13, 2023 13:32

Třetí Hammer Bow+ už mám (CZC +WeDo = ani ne 24 hodiny, hezky!), druhý je taky už plně funkční a nastavený = první (rozbitý) neska pude slavnostním odkopem do popelnice. A hurá do dalších X let s tlačítkovým (blbým) tydlifonem. Konzerva.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » stř zář 13, 2023 14:44

Ehm... mobil se nedava do popelnice ale do sberneho boxu/dvoru... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » stř zář 13, 2023 17:11

Moc práce. Popelnice.

Fčíl sem dával do skříně krabici s tím třetím + krabici od toho druhého a.... našel sem mezi (těma krabicema) nima rozdíl - starší (druhý) má na sobě zančku IP68 v šestiúhelníku, nová (třetí) to nemá. Pátrat po tom co změnili a proč ale nebudu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod booze » stř zář 13, 2023 17:16

To ze je fakt blby schvaluju
3G je vypla tri roky. :supz:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » stř zář 13, 2023 17:18

Mně stačí 2G = gprs (za tři roky s Kladivem sem stáhnul odhadem tak 100 kB, víc určitě ne).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Zdéňa » stř zář 13, 2023 18:15

pavproch píše:Moc práce. Popelnice.

](*,) ](*,) ](*,) Tohle uvažování prostě nepochopím. Co můžu to roztřídím. To je to nejmenší co můžu pro naši planetu udělat :wink:

Bankovnictví, mapy, google, jizdní řády, foťák, a já nevím co všechno. Nevím proč si nedopřát pokroku a proč používat telefon z minulého tisíciletí.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » čtv zář 14, 2023 8:47

Popelnici mám u baráku, do sběrného dvora kilometr. Sem v tomto případě lenivý.

IB24 mi do mobilu NESMÍ NIKDY, mapy mám papírové, sockou nejezdím, fotákem nefotím + chci FYZICKÁ tlačítka (ne ušmudlaný diplej) = Hammer Bow+
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » čtv zář 14, 2023 9:33

Tak to nechám v chodbě na polici a vyhodim až budu mít cestu kolem... Já rozebírám i zapalovače na kov / plast + z BIC zbyde vždycky ještě kamínek velikosti toho, co se prodává jako náhradní...

Už taky čumím po mobilech, ale bohužel můj základní požadavek IP68 odfiltruje většinu.... Dáme tomu čas. Do jara mi 5 letej Huawei snad ještě vydrží. Totéž jsem tu psal minulý rok :D Celou dobu supluje PC a furt slouží, jen už to není ono, ale tvl i tak..... Poklona tvůrci tohoto zařízení. Mně vydrželo 5 let a ještě drží. Co to zažilo, kolik dat tím proteklo, je neuvěřitelný, že to ještě funguje :prayer:
Novej Huawei už bohužel nebude, potřebuju kvůli práci mít všechno propojeno s big brotherem Googlem....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod oodoow » čtv zář 14, 2023 10:51

Etheric píše: IP68 odfiltruje většinu

Jo, a pokud k tomu chceš ještě, aby to mělo rozumnou velikost, tak pak zbudou dva nebo tři modely. Pak se vyřadí apple, protože učit se s ním nechci a zbude už jenom základní Samsung Galaxy.
Teď jsem ještě narazil na Asus Zenphone 10, který má lepší baterku než Galaxy, ale je malinko delší a má větší okraje kolem displaye, takže i když je větší tak užitná plocha je menší. Cena tak zhruba stejná, až budu měnit mobil, budu o něm uvažovat, ale s tím displayem snad v další generaci něco udělaj. Nemám rád velký okraje.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika