Outdoorovy mobil

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod scinkk » stř srp 29, 2018 13:33

U Sony není žádný výběr, jen ten jeden model/řada, nenapsal jsem to dobře, myslel jsem ty co se jmenuji compact, v rámci historie jich je asi 5, ten poslední je slušný jen zbytečně zvedli rozlišení, z1 byl první a čekal jsem na něj rok :-) jediný co bych dnes uvítal u z1 je čtečka otisku, USB c, a z1 měla menší displej k tělu. Jinak držák.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Zdéňa » stř srp 29, 2018 14:16

Za mě Moto X4. IP68 a čistý android, velikost 5,2" :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » stř srp 29, 2018 18:51

karaya1 píše:mike: pokud by ti nevadila starší verze Androidu

Vadila, nechci za chvili resit problemy s kompatibilitou aplikaci, tohle uz je dost stare. To by musel byt tak za 1000 :)

karaya1 píše:Nebo si počkej na linux-phone.

:D nemam rad Linux. Android chci jen proto, ze uz bohuzel neni jina moznost resp. ta druha je horsi. Kdyby to MS nepodelal, tak beru bez vahani Win10.

apuka píše:Ty jako systemak by ses mohl i vyradit :lol: (i kdyz si nemyslim, ze je to Tva nejvetsi touha :lol: ).

To si nemyslis spravne ;-) Kdyby mi bylo 20, tak urcite, 30 mozna, ale dneska? Kdyz jsem si pred 8 lety kupoval mobil s WM, tak jsem si rikal, ze si aspon napisu nejake utility pro sebe. Prostredi jsem dobre znal, pro WinCE jsem psal drivery pro nase fingerprint senzory. No a co myslis, ze jsem si napsal? Presne to :twisted:

Miras píše:Pokud máš dostatečně velký tlapy na to, abys pohodlně ovládal nějaký pádlo s velkým displejem...

Nemam, ale zas si rikam, ze by velky displej mohl byt lepsi pro oci. Predtim jsem mel 4.3" a uz to bylo na hrane, pri navratech z vyletu uz jsem to bez bryli nedaval. A to se samozrejme lepsit nebude.

Z cehoz plyne otazka: da se u (cisteho) Androidu nastavit velikost pisma? Systemoveho. Velky displej s pidipismenkama a pidiikonkama je nahouby. Berte to tak, ze jsem Android telefon nikdy nemel.

Jinak na ty Xiaomi jeste kouknu, ale uvedomujete si, ze jestli si nejaky poridim a bude mne sr*t, tak tady na nej budu dalsich 5 let nadavat? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Outdoorovy mobil

Příspěvekod zonn » stř srp 29, 2018 19:04

Nadavat budes na jakykoliv :-D
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod oodoow » stř srp 29, 2018 20:25

mike píše:Jinak na ty Xiaomi jeste kouknu, ale uvedomujete si, ze jestli si nejaky poridim a bude mne sr*t, tak tady na nej budu dalsich 5 let nadavat?

Já měl to Xiaomi Mi2S a ze začátku super, jejich nadstavba MIUI funguje skvěle, je to rychlý a všecko funuje a mají tam spoustu vychytávek, co v základním androidu není.
Jenže když jsem se chtěl po čase pohnout z androidu myslím 4.2 tak to začal být problém. Xiaomi už mělo novější modely a na ten můj přestalo dělat upgrady a pokud nějakej udělalo, tak byl takovej polovičatej, protože pro malou základnu to přece nebudou měsíce ladit, hlavně u foťáku bylo vidět, že se zhoršil.
Ta česká komunita je dobrá leda v tom, že tam máš srozumitelné návody jak si nainstalovat novou romku a pak taky udělali češtinu (což teda většina z nás nepotřebuje) a ještě se tam tak můžeš na něco zeptat, co nevíš, jak udělat a pak tam ten mobil prodat až tě fakt začne sr*t. :D
Jednu dobu jsem zkoušel instalovat spoustu různých rom, výběr veliký ale všecko jsou to neodladěné věci a něco vždycky nefungovalo, takže je to dobrý jako zábava, pokud někoho baví zkoušet různá prostředí.

Jinak moje Mi2S mělo aspoň výměnnou baterku, takže jsem si po čase koupil novou, když se to začalo rychle vybíjet, ale kámoš si koupil právě nějaký modernější xiaomi a baterka mu odešla pěkně rychle a vyměnitelná nebyla. Zjistil, že by mu to vyměnili tady někde v servisu, tak si objednal novou baterku z číny a dal to do servisu a tam mu řekli, že si koupil baterku nefunkční. :twisted:
Tak chodil půl roku s powerbankou a teď si koupil něco rozumnějšího, myslím Honor nebo Huawei. Moje Mi2S nakonec skončilo na tom, že se vyviklal microusb konektor, to tam taky neměli moc kvalitně přidělané.
Takže jako podle mě Xiaomi má asi dobrý poměr cena/výkon ale když to srovnám teď se svým Samsungem, tak je to neskutečnej rozdíl. Prostě jak jsem psal - všecko tam funguje, nemusíš nic řešit a ladit. Například Samsung se mi v pohodě spojí přes bluetooth s hodinkama, u Xiaomi to byla loterie, kterou jsem většinou nevyhrál.
Pokud chceš mobil na dalších 5 let, asi bych si koupil něco od firmy, kde máš zaručený upgrady na novější android, což si teda myslím, že Xiaomi není.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3098
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod booze » stř srp 29, 2018 21:36

Zdéňa píše:Za mě Moto X4. IP68 a čistý android, velikost 5,2" :wink:

Jak ho mas dlouho? Jsem mel Ecko a sral se po roce neskutecne.
Ty Xiaomy jsou docela shity, kolegovi se porad prehriva a druhemu vypadava zvuk. Jako maly odolny telefon bych bral Samsung Galaxy A3 pokud po nem nechces zadne extra herni vykony.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod slash1111 » stř srp 29, 2018 21:41

mike píše:Z cehoz plyne otazka: da se u (cisteho) Androidu nastavit velikost pisma? Systemoveho. Velky displej s pidipismenkama a pidiikonkama je nahouby. Berte to tak, ze jsem Android telefon nikdy nemel.
Na asi každom Androide sa dá nastaviť veľkosť písma. Na LG Nexus 5X (čistý Android, FHD 5.2") sa dá práve nastaviť aj "veľkosť displeja" (PPI), čím sa mení veľkosť ikon, lišty a pod. ale či sa to dá aj na napr. Xiaomi to neviem...
Dve krajné nastavenia písma a displeja...
Screenshot_20180829-222333-562x1000.png

Screenshot_20180829-222315-562x1000.png
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » čtv srp 30, 2018 0:34

zonn píše:Nadavat budes na jakykoliv

Ne nutne ;-) Na ten svuj ukradeny jsem nenadaval. Vzal jsem ho poprve do ruky a hned jsme si sedli, vydrzel mi 8 let. Ne ze by nemel nejake musky, ale nic zasadniho. U Androidu je pravdepodobost nekompatibility vetsi, ale sance je. Zato u iOSu bylo od zacatku jasne, ze to drhne a casem se to nezlepsilo, spis naopak.

oodoow píše:Jenže když jsem se chtěl po čase pohnout z androidu myslím 4.2 tak to začal být problém.

Prave proto bych si poridil neco s Android One, kde mas updaty primo od Googlu. Nekolik jich myslim maji.

oodoow píše: Zjistil, že by mu to vyměnili tady někde v servisu, tak si objednal novou baterku z číny a dal to do servisu a tam mu řekli, že si koupil baterku nefunkční.

:shock: myslel jsem, ze baterky se meni tak, ze to das do servisu a tam ji vymeni za novou, ne ze si budes shanet vlastni. Jinak jo, vestavena baterka je otrava, ale tomu uz se myslim vyhnout neda.

oodoow píše:Tak chodil půl roku s powerbankou a teď si koupil něco rozumnějšího, myslím Honor nebo Huawei. Moje Mi2S nakonec skončilo na tom, že se vyviklal microusb konektor, to tam taky neměli moc kvalitně přidělané.

Njn, kvality se trochu bojim, ale mel jsem zato, ze Honor nebo Huawei je stejna uroven. Na Huawei si pamatuju z prace, s tema jsme neco delali a chudak kolega, ktery to mel na triku, je proklinal kudy chodil :D

slash1111 píše:Na asi každom Androide sa dá nastaviť veľkosť písma. Na LG Nexus 5X (čistý Android, FHD 5.2") sa dá práve nastaviť aj "veľkosť displeja" (PPI), čím sa mení veľkosť ikon, lišty a pod. ale či sa to dá aj na napr. Xiaomi to neviem...

Diky. Jestli to jde na cistem Androidu, tak na Xiaomi s cistym Androidem by to melo jit taky, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » čtv srp 30, 2018 0:35

Zdéňa píše:Za mě Moto X4. IP68 a čistý android, velikost 5,2" :wink:

Na ten jsem myslim koukal v Alze taky a holka u stanku Lenova (co pry Motorolu sezralo) mi ho pro me pouziti doporucovala. Kouknu jeste jednou poradne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod slash1111 » čtv srp 30, 2018 6:49

mike píše:Jestli to jde na cistem Androidu, tak na Xiaomi s cistym Androidem by to melo jit taky, ne?

Čo som našiel na webe, tak zmena "veľkosti displeja" je v AOSP/One od verzie 7.0, a našiel som to aj vo videu o Mi A2, takže to ide...
Screenshot_20180830-063202~2.png
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » čtv srp 30, 2018 8:21

oodoow píše:Jenže když jsem se chtěl po čase pohnout z androidu myslím 4.2 tak to začal být problém. Xiaomi už mělo novější modely a na ten můj přestalo dělat upgrady
Zrovna v tomto pripade to bylo docela logicke. Jednak co jsem psal, zrovna po Android 4.neco zmenil Google moznost pristupu, takze by Ti spousta veci prestalo fungovat ale hlavne tam byl technicky problem - Oblast ROMu pro OS tam byla mensi nez bylo potreba na vyssi verze Androidu, tj. by se to tam fyzicky neveslo a tudiz neslo to zrealizovat. Prave vcera jsem na to narazil, popisovali to na Redmi 1S s poznamkou, ze je to i s nekteryma dalsima s Android 4.2.
Bohuzel, toto se Ti stat muze a neni to problem jen Xiaomi, napr. muj Samsung S3 Neo je na tom uplne stejne, Samsung taky neupgradoval ze 4.4. (tento problem muze casem nastat i s Android One na libovolnem mobilu, bude to zaviset na Googlu, jak budou nove verze bobtnat.)
booze píše:Ty Xiaomy jsou docela shity, kolegovi se porad prehriva a druhemu vypadava zvuk.
Promin, ale to je fakt trochu ujete. V praci ma asi 10 lidi uplne stejny Samsung S4 Mini, druha osmicka Samsung Galaxy A3. Kdybych hodnotil podle dvojic, co si stezuji, co jim vsechno jde blbe, tak oba typy jsou shity. A kdybych hodnotil podle vetsiny zbytku obou skupin, tak jsou oba modely vynikajici. A ten zbytek se ani nestezuje ani nechvali, ale je pouziva :lol:.
Proste u kazdeho modelu kazdeho vyrobce najdes kusove nebo seriove vady. A taky nemuzes cekat, ze na levnych modelech bude kazda soucastka stejne kvalitni jako na modely 3-4x drazsim. Je to vzdy o zlate stredni ceste.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod booze » čtv srp 30, 2018 8:34

Jo souhlasim, ale jde o to co po tom mobilu chces. Je rozdil pokud mas na nej vysoke hw pozadavky a mas nejaky slaby vs naslapany hw, ktery se sere pri zakladnich funkcich.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 30, 2018 9:49

a jak je to s autojasem?

po 4 letech mi odchazi mob (zlobi displej) takze taky budu zvazovat... mam teda nabidku ze mi muz prenecha jeho samsung j3, jterej sem nesic pouzivala a jako na mapy a jizdni rady + operu mi staci bohate, ale chybi mi hodne ten autojas a s blizicima se vanocema se taky nabizi otazka, co s tim...

a ten autojas u toho xiaomi redmi ciste teoreticky je? i kdyz asi trvam na hw ovladacich tlacitkach... ale kdyz uz je to na poradu dne
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » čtv srp 30, 2018 12:53

Pokud si pamatuji, tak u Redmi 1S byl, u 4X netusim, nenastavoval jsem to. Ale ja to ani na Samsungu nepouzivam, i kdyz tam je. Nejak me to neoslnilo (resp. prave ze oslnilo, kdyz to nemelo :-)), proste mi prislo lepsi bez autojasu. A taky tak vice setrim baterii, mam jas dost na nizko (a kdyz nahodou potrebuji, zvysim si). Ale ja pouzivam mobil prakticky jen na volani, SMS a obcas Locus jen na zaznamanavani trasy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pawn » čtv srp 30, 2018 13:25

pokud je dotaz na 4X tak ano, autoregulace jasu je přítomná a funkční. Co by pro mě bylo naprosto neakceptovatelné je absence podsvícených tlačítek, s tím bych se nesžil - ale chápu, že to může mít každý jinak. Je to škoda, protože jinak tomu telefonu není za ty peníze co vytknout...
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 30, 2018 13:35

ja ho pouzivam dost prave na vylete,kdy vetsinou v beznym rezimu ho mam vyplej a jas stazenej ale nekde venku pak na slunku po pameti se snazit na cernymdispleji ten jas zvetsit ... takze su zvykla si ho zapinat a pak venku po vytazeni zbaglu na slunko to neni 5 ninut chnapani naslepo. Samo se na to da zvyknout a s trochou cviku to neni problem, ale pokud bych si nevzala muze samsung, u nobyho bych to chtela a ty xiaomi xelkove cena x vykon nejsou zly... tak bych to mela na zvazeni. Jak si hednou zvyknes, odnaucit se neni lehky :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Zdéňa » čtv srp 30, 2018 14:10

booze píše:
Zdéňa píše:Za mě Moto X4. IP68 a čistý android, velikost 5,2" :wink:

Jak ho mas dlouho? Jsem mel Ecko a sral se po roce neskutecne.
Ty Xiaomy jsou docela shity, kolegovi se porad prehriva a druhemu vypadava zvuk. Jako maly odolny telefon bych bral Samsung Galaxy A3 pokud po nem nechces zadne extra herni vykony.

Xiaomy bych fakt asi nebral.

Jinak nemám X4, mám Moto G5 - asi rok a 5 měsíců a vše ok. Neseká se a za tu dobu ani nezpomaluje.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » čtv srp 30, 2018 14:29

Zdeno, proc bys Xiaomi nebral. Nechci nikoho do nich tlacit, ze mame dva v rodine je dane "historicky" (zrovna tehdy to byly nejlepsi volby z pohledu cena/vykon na potreby dotycneho), mne to fakt zajima, v cem by mely byt horsi nez napr. Motoroly, Sony a hlavne HTC, Honor a pod? Muze to pomoci i mne, az bude treba v rodine novy mobil. Ze jsou se Samsungem ne stejne urovni, to vim z vlastnich zkusenosti.
Samozrejme, srovnavam (a srovnavej) modely s cca stejnou urovni vybaveni, ne low-end jedne znacky s high-endem druhe.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » čtv srp 30, 2018 17:24

@slash1111: fajn, diky. Akorat mne desi, ze je to tam az od verze 7.0, cekal bych to od prvni.

Mawenzi píše:a jak je to s autojasem?

Autojas? :shock: Tos vymyslela sama? ;-) Jestli myslis prizpusobeni jasu okolnimu svetlu, tak to taky povazuju za samozrejmost. Muj 8 let stary mobil s WM 6.5 to mel. A na tom screenshotu od slash1111 to je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 30, 2018 18:37

mike - no abys nebyl prekvapenej, ze to az takova samozrejmnost neni. Hlavne u tech levnejsich teda ne, v tvy cenovy hladine asi uz to bude vsude. Me nenapadlo ten screen zkoumat, ja myslela ze to je k te velikosti hlavne, takze kdyz uz to tu resite, tak se ptam.

navic autojas to je snad logicky pojmenovani, ne :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod booze » pon zář 3, 2018 22:24

mike píše: Takze snimac otisku prstu, s tema mam navic letite zkusenosti (jelikoz jsme je vyvijeli a dalsi prototyp mam zrovna na stole :))

Mam dotaz.
Jsem si doyebal prst na prave ruce a snimac cele ruky me nepusti, tak jsem si sel nechat nasnimat levou ruku, ale musi tam byt shoda. Z 5 snimani tusim tri. A po dvou hodinach snimani leve ruky jsem nemel vubec ty tri shody. Levou ruku mam zjizvenou na dlani a otisky pekne. Pravou mam zjizvenou na koneccich a otisky divne. Proc se to deje? S levakama se nepocita? Dalsi pi.ovina je, ze kdyz si udela zmenu z prave na levou, tak to nejde vratit na pravou. To jako ze by mi nekdo urizl ruku a ja bych si toho nevsiml? Diky za objasneni.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pon zář 3, 2018 23:42

To ti nereknu, se snimacema celych rukou zkusenost nemam, funguji skoro jiste na jinem principu. Je to ale vsechno otazka softwaru a algoritmu a ty se lisi firma od firmy, je to zasadni know how a samozrejme patenty. U nas se z otisku vyextrahovala vzajemna poloha vyznacnych bodu a diky tomu byl algoritmus odolny proti natoceni prstu. Tady to tak byt nemusi, takze bych zkusil ruku prikladat pokud mozno ve stejne poloze, stejne pritlacenou (dalsi problem je deformace) a taky nebude od veci, kdyz si ji umyjes ;-)
booze píše: Dalsi pi.ovina je, ze kdyz si udela zmenu z prave na levou, tak to nejde vratit na pravou. To jako ze by mi nekdo urizl ruku a ja bych si toho nevsiml? Diky za objasneni.

Tipuju na bezpecnostni politiku, kterou nastavil nejaky magor, coz neni nic neobvykleho. Treba proto, ze kdyz si uriznes pravou ruku a zmenis na levou, tak abys pak tu uriznutou nemohl nekomu pujcit :twisted: Ptej se hlavniho bachare ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » úte zář 4, 2018 0:01

Stavil jsem se zas v Alze osahat si mobily. Uz se pomalu smiruju s tim, ze budu mit padlo. Akorat potrebuju, aby trochu padlo do ruky ;-) Nejlip sednou ty kompakty od Sony, ale vyuziti plochy displeje je fakt spatne. U vetsich jde hlavne o sirku a tam o milimetry. Xiaomi Mi A2 Lite se svymi 71,7 mm je u mne na hranici, vetsi uz ne. Samsung S9 se 68.7 mm je znatelne lepsi, z tech vetsich sedl asi nejlip, cimz davam za pravdu oodoowovi, ale ten zahnuty displej mi fakt vadi. A cena, 5k bych za nej asi dal ;-)

U Xiaomi Mi A2 Lite mi prijde, ze ma trochu horsi displej, lehce vyblity, ale mozna se to da nekde nastavit. Vadi mi vyrez. Apple vymysli kravinu a Cinani se hned musi opicit #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod GreyMouse » úte zář 4, 2018 11:16

@booze: Nebyl by pro tebe (při tvých sebedestruktivních sklonech) lepší snímač oční duhovky? :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » úte zář 4, 2018 17:18

Druhy den by si vypichnul oko :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod booze » úte zář 4, 2018 17:21

Po vikendu bych mohl do prace az ve stredu. 8)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod scinkk » úte zář 4, 2018 18:23

No ty compacty nejsou bezrameckove ale ze by se dalo mluvit o spatnem vyuziti plochy, mozna tak jeste u me Z1c, zas ti tolik nehrozi ze pri drzeni si na okraji tapnes prstem a tyhle mensi mobily pak mouzou mit lespi pomer kapacity baterie vuci velikosti displeje (pokud to nezabijou rozlisenim)
byt tebou jeste mrknu na battery benchmark na gsmarene a na mobilmania maji sikovny katalog na filtrovani vsech vlastnosti telefonu, ja treba vzdy hledal telefon max sirka 66 mm :) Sice ty samsungy nemaji o mnoho vic ale ted jsem mel v ruce ten 2:1 a sice na sirku by to jakz takz slo no ale...
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod dudy » úte zář 4, 2018 19:34

Já vám nevím, mám vlastně od doby kdy se dostal na trh, Xiaomi redmi 4 note 4/64, koupil jsem si na to takovej ten rádoby odolnej futrál a maká to furt jako čert.
Rychlý, spolehlivý, baterka tři až čtyři dny...
Jeblo to ve futrálu z druhýho patra a prasklo jen krycí doplňkový sklo, zmoklo to fest...
Odolnější než starý Samsung xcover III
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » ned zář 9, 2018 11:23

Velmi levně dnes koupíš LG G6 který je jeden z nejodolnějších telefonů na trhu.
LG splňuje také vojenský standard odolnosti MIL-STD 810G
Více zde:
https://www.lg.com/us/mobile-phones/g6/quality
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » ned zář 9, 2018 19:31

Odolnost ale neni moje zasadni preference. Muj stary mobil nijak odolny nebyl a vydrzel mi pres 8 let. Jinak na prvni pohled nevypada spatne, ale nevidim tam nic, co by mel (pro mne) navic proti novym Xiaomi, ktere jsou porad o kus levnejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika