Outdoorovy mobil

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » ned čer 3, 2018 15:25

Na ebay jich par prodavaji, jak novych tak i pouzitych. Myslim na prodavajici z EU, jen ne kazdy posila do CR.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod fps » pon čer 4, 2018 16:00

koukám že jich na ebay mají plno, můžete někdo popsat postup nákupu na ebay?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pon čer 4, 2018 17:52

Vzhledem k tomu, ze z ebay mnoho prodejcu neposila do CR, mozna budes mit lepsinsi to objednat pres Amazon. Mas to (strojove) cesky, obcas dokonce s dopravou zdarma a jeste i se zarukou u noveho zbozi. Musis ale rozklikavat prislusne nabidky a potom tam jeste ten pocet Nove nebo Pouzite.
Jsem to usporadal od nedrazsiho at se nezobrazuji hned baterie, obaly, atd. Ale mas tam na zacatku i jine mobily.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod ZbynekN » stř čer 6, 2018 0:50

Na Kickstarteru je teď k podpoření kampaň na Jelly atom - mini odolný smartphone, kdyby někdo něco podobného hledal
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod booze » sob čer 9, 2018 21:32

booze píše:Poprosil bych nejaky tip na pouzdro, obal, sumku... na mobil 5,2" musi se to dat pridelat na ramenni popruh batohu. Dekuji

Tak jsem koupil tu tatonku jak radil maty, ale moc mi to nevyhovuje. Spatne se mi manipuluje se zipem, takze bych potreboval neco jako "maglajz pytel" https://www.dynafit.com/equipment/acces ... tle-holder dela se neco takoveho? Na nalehko jsem cetl, ze yopo neco usil borcovi, ktery slape Via Dinaricu. Dela to u nas jeste nekdo? Da se neco podobne na mobil/gps koupit? Dekuji za nasmerovani
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod maty » ned čer 10, 2018 15:49

booze píše:Tak jsem koupil tu tatonku jak radil maty, ale moc mi to nevyhovuje. Spatne se mi manipuluje se zipem

Ano zip šel hůř, ale promazal jsem to silikonovým gelem :D hodně se to zlepšilo
maty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon led 29, 2018 11:18
Bydliště: Praha

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod fps » čtv čer 28, 2018 17:53

fps píše:doporučte mi klasický odolný mobilní telefon s GPS a aby uměl Javu, mám cca šestým rokem Samsung Xcover 271, ale už se mi párkrát stalo že se mi restartoval, takže bych chtěl něco podobného, ale bohužel nic nenacházím?

P.S.
před cca rokem jsem koupil novou baterii, takže tím ty restarty nebudou

udělal jsem u Samsungu Xcover 271 tovární nastavení, pak jsem nainstaloval nejnovější verzi mapové navigace TrekBuddy, a po pěti dnech jejího používání ani jeden restart, tak doufám že to bylo třeba starší verzí TrekBuddy kterou jsem používal? a že mi Samsung Xcover 271 ještě dlouho vydrží, ale uvažuji že si koupím na amozonu jeho zálohu, ale ještě počkám jestli se něco nového neobjeví, zatím je na trhu pouze Ruggear RG-160, ale ten je těžší, není možnost náhradní baterie a neumí česky, takže Samsung Xcover 271 má stále víc výhod
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » čtv čer 28, 2018 18:20

Nechci te strasit, ale resety z duvodu, kterym jsem psal, souvisi s teplotou. Ted je teplo a v teple se to deje min, horsi je to v zime.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod fps » sob čer 30, 2018 17:05

tak před tím se mi resetoval když bylo cca +10°C až +25°C, ale tentokrát ani jeden restart ani když byly tři dny cca +0°C až +10°C, byl jsem na pět dní na těžko na Warscheneckgruppe, od 20.6. do 24.6., a třetí den se nahoře ochladilo z cca +23°C na +0°C, a napadlo místy cca 15 cm sněhu, jsem kuli tomu bohužel nepřešel celí hřeben, sestoupil jsem u Elmscharte, ale to už jsem nepatří, takže jsem Samsungu Xcover 271 už slušně otestoval po továrním nastavení
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » sob čer 30, 2018 21:23

Je mozne, ze to bylo necim jinym a zes problem opravdu vyresil. Uvidis casem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod fps » sob srp 11, 2018 13:07

našel jsem Caterpillar CAT B35, myslíte si že v něm půjde TrekBuddy? případně jestli by se do něj nedalo nainstalovat něco jako je TrekBuddy? a aby se do toho dalo dělat svoje mapy v Mobile Atlas Creator (MOBAC)?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » sob srp 11, 2018 16:20

Vypada to tak, ze nema Javu, takze by to bylo ponekud obtizne...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod fps » sob srp 11, 2018 17:22

a něco jako je TrekBuddy co by se dalo do něj nainstalovat není? a aby se do toho dalo dělat svoje mapy v Mobile Atlas Creator (MOBAC)?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » čtv srp 23, 2018 1:32

Potrebuju novy mobil a to hned. Poradte mi nekdo konkretni ;-) Asi Android, iShit v zadnem pripade ne a Windowsove jsou bohuzel zabite. Potrebuju aby se z toho dalo volat, SMSkovat, oboji rozumne. Maily, browseni po webu, par aplikaci jako jizdni rady, CD eshop a nejaka mapova GPS (Locus?). Foceni jen dokumentacni, zadne selfie, videa tocit nebudu. Mel by vydrzet normalni outdoorove pouziti (tj. zadny extrem, obvykle mam mobil vypnuty a zabaleny v batohu) a vetsi vydrz by nebyla spatna. Cena moc nerozhoduje, nejaka stredni trida, okolo 10k by to slo, ale muze byt levnejsi nebo i drazsi, kdyz to bude mit dobry duvod. Nechci zadny frikulinsky kram se kterym se predvadeji pubertaci nebo managori, mobil mam na pouzivani a ne na chlubeni a doted jsem mel 8 let stary.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod scinkk » čtv srp 23, 2018 7:10

Za mě některý kompakt od Sony, mám z1 přes 5 let a kdybych kupoval teď, tak do něj jdu znovu, ono moc možností u teto velikosti nezbývá.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pon srp 27, 2018 20:09

Tak jsem se byl kouknout na mobily vystavene v Alze a fakt nevim, co si mam vybrat. Vsechny jsou moc velke, 6" fakt nechci. V mensich zas neni moc na vyber. Jeste pouzitelne mi prijde 5.2". Co rikate treba na HTC u11 life? Dostal jsem na nej tip, jelikoz ma trochu pocasiodolnost, IP67.

Ono to vypada, ze se smartfouny posunuly od telefonu pres kapesni pocitace k multimedialnim srackam :? Coz nepotrebuju. Nechci 50 fotaku, nechci fotit selfie, nechci tocit videa, nechci fejsbuk, chci telefon s pristupem k mailum a webu a par uzitecnych aplikaci.

@scinkk: u Sony taky nebyl moc vyber, snad jediny by se mozna dal, ostatni tech 6".
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pon srp 27, 2018 20:22

Zapomnel jsem jednu dulezitou vec. Chci zabezpeceni a to nejlip snimacem otisku prstu. Protoze nejhorsi na ukradem mobilu je, jak jsem si prave overil, zasah do soukromi. Maily, SMS, kontakty... musel jsem menit vsechna hesla, ktera si ulozil prohlizec (tedy i OF). Tomu bych rad predesel a klasicke zabezpeceni heslem nebo klikyhakem na Androidu je nepohodlne. Takze snimac otisku prstu, s tema mam navic letite zkusenosti (jelikoz jsme je vyvijeli a dalsi prototyp mam zrovna na stole :))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod oodoow » pon srp 27, 2018 20:35

Já mám teďka už celkem dlouho Samsung S8 a jsem fakt spokojenej. Sice má o dost větší display než můj minulej (Xiaomi Mi2S), ale díky minimálnímu rámečku je to pořád ještě únosné.
Co jsem tak zkouknul rozměry, tak má 5.8" display a přitom menší rozměry než ten HTC u11 life. Všecko funguje na jedničku, satelity chytá okamžitě, zároveň má IP68, tak nemusím řešit nějakou ochranu proti vodě.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pon srp 27, 2018 20:48

Hmm, mas pravdu. Ten HTC jsem v ruce nemel, S8 jo a prisel mi moc velky. Strasne se mi nelibi ten displej zahnuty do stran.

Navic je to pro mne overkill. Umi spoustu veci, ktere nepotrebuju a nechci a nevidim duvod za ne platit 18k. Tretinu bych mozna dal (ten HTC se da koupit za 6.5). Pro mne neni mobil nic zasadniho, praci delam na pocitaci, v nouzi nejvyssi na tabletu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod oodoow » pon srp 27, 2018 21:06

Teď se už dá sehnat i za 11 myslím, ale ten zahnutej display mě taky trochu štve, zbytečná designová pitomost. ](*,)
Jinak ještě radši bych měl S8 Active, odolnější, lepší baterka a bez zahnutého displaye. Jenže ten se u nás myslím nedá sehnat. Jinak já tu S8 vyhrál zadara, jinak bych si ji taky nekoupil, i když teda mobil používám celkem dost, hlavně mapy.cz.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pon srp 27, 2018 22:13

Pokud bys chtel aby neco vydrzel (uplne nepredpokladam, asi Te odradi vaha - a sam jsi psal, ze jej budes mit v batohu), tak mas tady primo vyber; zadna krasa, jen vaha pekna, zato docela odolnost a ocekava se i funkcnost pod nulou (co je pri noseni v ruksaku v zime u vetsiny displeju fakt problem).
Pokud velkou odolnost (specifikovanou) nepotrebujes, podivej se jeste po mobilech od Xiaomi. Napriklad takovy A2 by Ti mohl docela dobre vyhovovat i vysokou kapacitou baterie a cistym Androidem - jen ma asi trochu vetsi displej, nez chces. Ale pokud Ti je dulezita funkcnost, tak jeste asi sezenes model 4X (s oznacenim Global - bacha na to, aby melo ceske LTE!), ten ma 5" obrazovku, dobrou baterku. Tento model byl povazovan za asi nejlepsi model v segmentu levnejsi stredni tridy.
Xiaomi mobily jsou na pomer cena/vykon vynikajici a myslim, ze stale si muzes do nich nainstalovat i jiny "GUI" (to je ta hracka na OS nad Androidem), i kdyz MIUIU neni spatny, jen se (jako cely andrid) meni verze od verzi. Klidne i cisty Android. A existuje ceska MIUIU komunita, ktera dela(la) plnou "lokalizaci", vcetne vyhozeni vseho, co nejakym zpusobem se urcene pro Cinany a Cinu. (Neni zapraseny o nic vice nez jine cinske mobily, napr. HTC.)
Syn ma prave 4X a nosi a pouziva presne stejnym zpusobem, jako Ty jsi psal - plus aplikace MujVlak a podobne od DB, vcetne Locusu s mapami. No a ted i Skype, protoze to bylo jedine zarizeni, co se dokazalo ve Svycarech pripojit k Wifi :((.
To by ale potrebovalo neco jako u nas v Shopping Parku - stanek primo od Xiaomi, kde si muzes aktualni modely zkusit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » úte srp 28, 2018 1:31

@oodoow: jsem si rikal, ze se ti nechce dat par tisic za bundu a poridis si takovy mobil :) Jako vyhra v pohode. Akorat... muze uz se se Samsungama do letadla? ;-)

@apuka: odolne ne, ty jsem mel taky dneska v ruce a je to fakt peklo :) Kdyz me zachazeni prezil ten ukradeny 8 let, tak to dnesni normalni musi zvladnout taky.

Na Xiaomi jsem koukal taky, v Alze je maji vystavene. Akorat mi prisly vsechny moc velke. A navic nektere vypadaly jako kopie iShitu a byl bych nerad, kdyby mne spolucestujici ve verejne doprave povazovali za iOvci ;-) Jeste to zvazim, je fakt, ze pomer cena/vykon je asi slusny.

Ty nadstavby mi prave trochu vadi a vyhoda HTC, co jsem odkazoval vys, je cisty Android a jeste program na updaty. Coz asi muze byt podstatne, zname sve programatory, strasne neradi podporuji stare verze OS (ja taky ;-)) a nerad bych za par let zase shanel novy mobil, protoze nejaka aplikace uz nebude fungovat na verzi OS, co mam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Miras » úte srp 28, 2018 21:26

@mike: Přidávám se ke scinkkovi a taky hlasuju za něco z řady compact od Sony. Velký pádla nemám rád a tahle řada od Sony jsou aktuálně asi jediný použitelný mobily při zachování jakž takž rozumných rozměrů.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » stř srp 29, 2018 1:38

Koukam na ne a prijde mi, ze maji dost spatne vyuziti plochy telefonu. Az na ten posledni, Xperia XZ2, ale ten uz je zas pomerne tezky a prijde mi, ze pomer cena/vykon nic moc treba proti tem Xiaomi. V ruce jsem par Sony mel a moc nezaujaly. Asi se jeste zajdu kouknout jednou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » stř srp 29, 2018 2:56

Jeste se zeptam. Napadlo mne, ze bych si jako nahradni telefon mohl poridit nejaky card phone velikosti platebni karty. Pro takovehle pripady, kdy o nej muzu prijit nebo kdyz chci byt opravdu hodne UL. Mate nekdo nejaky osvedceny tip? U Cinanu se nejake najdou, ale ja bych rad nejaky, ktery se za mesic nerozpadne a ktery plni sve funkce. Tedy da se z nej rozumne telefonovat, SMSkovat a vydrzi aspon nekolik dni zapnuty. Proste aby to nebyl uplny shit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod karaya1 » stř srp 29, 2018 5:55

mike: pokud by ti nevadila starší verze Androidu (4.4, viděl jsem i neoficiální port pětky a snad i šestky), tak LG G2 má 5" displej a (aspoň ve své době) velmi slušnou výdrž baterky, nabíjím ho tak jednou za dva-tři dny, a to ho celkem používám včetně dat a wifi. Letmý pohled na amazon říká, že se nové D802 snad ještě dají sehnat, i za rozumné peníze. Čtečku otisků to ovšem nemá, autentizace je ťukání libovolné sekvence do čtyř políček na displeji :wink:

Nebo si počkej na linux-phone.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Miras » stř srp 29, 2018 6:52

mike píše:prijde mi, ze maji dost spatne vyuziti plochy telefonu.

V kontextu modních trendů poslední doby zcela jistě. Ale pořád je to to nejmenší, co seženeš.
mike píše:pomer cena/vykon nic moc

Jo, i tady bohužel platí, že čím je to menší, tím je to dražší. Pokud máš dostatečně velký tlapy na to, abys pohodlně ovládal nějaký pádlo s velkým displejem, tak obdobně slušně vybavený telefony seženeš za polovinu.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » stř srp 29, 2018 8:09

mike píše:zname sve programatory, strasne neradi podporuji stare verze OS (ja taky ;-)) a nerad bych za par let zase shanel novy mobil, protoze nejaka aplikace uz nebude fungovat na verzi OS, co mam.
Tak s Androidem je trochu potiz uz v zakladu. Oni klidne z verze na verzi zmeni zakladni veci, napr. pristupy k filesystemu a kdyz si udelas upgrade OS, najednou TI prestane fungovat spousta aplikaci ne kvuli nepodporovani nove verze OS ale kvuli tomu, ze v OS uz nefunguje, co jsi pouzival. Napriklad u Locusu se musi instalovat a nahravat do uplne jinych umistneni, atd. Kdyz nainstalujes novou cistou verzi aplikace, tak to bude fungovat fajn, ale kdyz upgradujes OS, prestane fungovat, protoze nema pristup. Takze si musis udelat spoustu rucni prace navic, abys to rozchodil.

To jen, abys tak uplne nejasal nad nejakym programem updatu...

Jinak k Xiaomi. ZKus se podivat po model Redmi 4X, co jsem popisoval. Te je 5-tipalcovy (bohuzel mensi rozumny mobil je dnes uz fakt problem), s dobrou vydrzi i s vybornou cenou (hlavne v zahranici, kde to jde sehnat jednoduseji). A jak jsem psal, je pro ne dobra komunita kde muzes resit jak tu nadstavbu, tak i nove verze Androidu (ta komunita neni oficialni Xiaomi!, i kdyz si od nich obcas prevezmou neco do oficialnich edic ROMu). Ty jako systemak by ses mohl i vyradit :lol: (i kdyz si nemyslim, ze je to Tva nejvetsi touha :lol: ).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Outdoorovy mobil

Příspěvekod zonn » stř srp 29, 2018 11:33

Doporucuji Xiaomi Redmi 4x.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » stř srp 29, 2018 12:19

:lol: 8)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika