Outdoorovy mobil

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » úte říj 23, 2018 22:08

Jisty si nejsem, ale mam pocit, ze tohle vubec nemuzes ovlivnit, ze je to soucasti protokolu a je to ciste na nastaveni odesilatele. Potvrzeni rika, ze SMS byla dorucena, nic vic. U mailu je to podobne, tam mas dve. Potvrzeni o doruceni, to posila server a uzivatel to ovlivnit nemuze (mozna spravce serveru). Potvrzeni o precteni, ktere uzivatel ovlivnit muze, protoze ho posila mailer. U rozumnych maileru, treba stupidni jablecny mailer na iPadu to vubec neumi.

Na operatorovi to sice zaviset muze, ale pak by bud chodily vsechny nebo zadna, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » stř říj 24, 2018 7:57

To je spise operator druhe strany, ne Tvuj.
Nekde to chodi jako SMS, nekde jen jako notifikace a ci co a v tom pripade jej nemusis primo videt. Jeste zkus otevrit nektery z tech "nepotvrzenych" SMS a zkus se podivat do detailu zpravy jestli tam neuvidis potvrzeni, kdy bylo doruceno - v pripade, ze neprijde potvrzovaci SMS, skonci to tady.

Ale to jsem jen usoudil podle zkusenosti jinych lidi, ja jsem to do podrobna nestudoval a jak prakticky SMSuji jen s rodinou. Je ale pravda, ze mozna obcas na starem hloupem mobilu (odkud jednou za cas pisu i nekam jinam) jsem potvrzovaci SMS ne vzdy dostal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16572
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » stř říj 24, 2018 16:39

Myslim, ze to chodi pokazde stejne jako soucast SMS protokolu, jen ruzne mobily to zobrazuji jinak. Na WM se to tvarilo jako SMS, na Androidu jako notifikace. Od stejne adresatky, ktera telefon ani operatora nemenila. Na detaily jsem se samozrejme dival. Zpravy bez potvrzeni maji status pending tj. tvari se, ze jeste nebyly doruceny. Prestoze doruceny byly, dneska to mam potvrzene. Odpoved na vcerejsi SMS, ktera zustala ve stavu pending :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » stř říj 24, 2018 21:28

Zrovna koukam, ze kdyz jsem byl venku a nechal mobil zapnuty doma, tak si dnesni SMS precetla a potvrzeni mam. Takze to asi fakt bude souviset s tim, jestli je mobil prihlaseny k siti nebo ne. Vcerejsi zustala ve stavu pending.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » ned říj 28, 2018 2:42

Koukam, jak se telefon vyporadal se zmenou casu a vidim, ze Android ma nejake musky :?
android.jpg

System to ma spravne, na always on displeji je to OK, ale ten widget to nejak nezaregistroval.

edit: aha, uz jsem na to prisel. Chtelo to pouzit tu ikonku vpravo na update. Stahla se nova predpoved a updatoval cas. Trochu trapne ;-) Predtim jsem zkousel poklepat na ten cas, cimz se otevrela predpoved, ale cas se nezmenil. No, stejne ten widget budu muset vymenit, tohle je Accuweather a to je snad jeste horsi, nez norsti zoufalci. A taky je mozne, ze tohle byla posledni zmena casu, coz by bylo idealni reseni [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod slash1111 » ned říj 28, 2018 7:57

@Mike: bolo by fajn, keby si tieto neduhy nepripisoval Androidu :twisted:
Dobrovoľne si si vybral LG, tak sa teraz nediv :D
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » ned říj 28, 2018 9:17

:D jo, mas pravdu. Za tohle muze evidentne ten widget a ani nevim, jestli je to vec LG nebo nekoho jineho. U Applu je to jednodussi, vsechny sracky v iOSu jsou jejich :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » ned říj 28, 2018 9:23

mike - a všechny ty sracky se seridili sami a šlapou v pohodě :)

Jedine co sem dnes serizoval jsou mé hodinky - hold Švýcaři ještě nepřidali do strojků kolečka co počítají se změnou času :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » ned říj 28, 2018 19:02

No vsak jeste aby se to nepreridilo, tohle umi kazdy mobil vcetne tech hloupych. U mne to nezvladl ten widget, coz se na iOSu nemuze stat, jelikoz widgety neumi :twisted: Zajimave to zacne byt, az se zmena zrusi. Co vsechno na ni bude trvat.

Ja teda musim preridit krome hodinek jeste mikrovlnku, troubu a mycku :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Michal82 » ned říj 28, 2018 19:43

Ty voe na to bych se vykašlal - za půl roku se to seridi zas samo :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » ned říj 28, 2018 19:47

Za pul roku uz doufam nebude duvod serizovat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Hafi » pon říj 29, 2018 11:48

Za půl roku ještě zcela jistě jo a pak možná ještě jednou.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8427
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pon říj 29, 2018 12:16

Ale bude mit... mike jako informatik by mohl velice dobre vedet (a taky naznacoval), ze za pul roku, ani za rok systemy nebudou urcite v tomtomsmeru zmenene a vsichni budou posrani, co se stane dvakrat do roka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16572
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pon říj 29, 2018 18:02

Rec je o nastaveni pristroju, ktere zadny system nemaji a musi se tedy prerizovat rucne. Je samozrejme mozne, ze problemy s tema, co se prerizuji samy, budou po zruseni zmen jeste horsi :)

Jinak ma ale to rucni prerizovani i sve plusy. Aspon se casy srovnaji, za pul roku se trochu rozjedou. Nejvic u mikrovlnky, ktera odvozuje cas z frekvence site a jelikoz s ni v posledni dobe blbnuli, cas ujizdi. Tentokrat asi 4 minuty, posledne to bylo snad 10.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mitau » čtv lis 21, 2019 22:57

Hodim to sem, kdyztak to presunte.

TLDR: Existuje nejaky kryt, ktery pomuze promrzani telefonu (a baterky) v zime?

Mam Huawei P9 a asi hlavne kvuli kovovym zadum se v mrazech rychle vybiji. Resp. priznaky jsou jako u klasicke vymrzle baterky, takze v teple se pak obcas probere. Mozna na zimu baterka i nejak divne reaguje, ale proste odchazi rychle. Dva priklady:
a) zimni Alpy - ne extremne zima, ale tak -5? (uplne nahodny odhad) Mobil jsem vyndal na pouziti gpsky a nez se chytla, tak se mobil pomalu zacal vypinat z nedostatku baterie (predtim byl par hodin v batohu, kde jsem nevenoval zadnou pozornost jeho ulozeni)
b) podzimni den, tak 5C, mobil celou dobu v predni kapse bezecke vesticky (tj. nekryty, na vetru) a dost pouzivany pro navigaci (kroseni mimo turisticke cesty), ale za ten den jsem ho dvakrat musel dobijet z powerbanky. To mi prijde taky hodne. Pri podobnem pouziti kamaraduv Nexus 5X s plastovymi zady nemusel byt dobit ani jednou

Musim to nejak vyresit na nasledujici zimu. Proto mam dva dotazy:
1) Jak smysluplne chranit telefon pred mrazem v batohu? Pomuze ho dat do nahradni ponozky?
a hlavne:
2) Existuje nejake pouzdro, se kterym jde mobil pouzivat, ktere zaroven mobil chrani od promrznuti?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 22, 2019 9:03

mitau: obavam se, ze nejefektivnejsi je proste nosit mobil nekde na tele, u tepla...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9388
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pát lis 22, 2019 9:44

@mitau: Uz jsem na OF parkrat psal - v batohu to neni problem jenom baterie. V beznem LCD pri podnulovych teplotach se zpomali reakce (az zamrznou) bodu displeje a kvuli tomu se Ti zda, ze je mobil stale pomalejsi, pomalu se prekresluje az prestane chodit vubec. A velky problem je, ze toto muze i nevratne poskodit zapnuty mobil.
V tomto smeru je vyhoda mobilu, ktere se pri behu zahrivaji alespon tak, ze udrzuji dostatecnou teplotu displeye. Tam by ponozka nebo neoprenove pouzdro pomoci mohlo.
Jeste me napadava nosit napr. v Nalgene flasce horky caj a tu flasi dat do poradne vlnene ponozky, klidne i dvou - tak zvykneme v zime "suplovat" termosku. Caj vydrzi teply docela dlouho (mnoho hodin) i pri hluboce minusovych teplotach a jak "vedlejsi efekt" je generovani mirneho tepla ve svem okoli - tam bys mohl poloiz mobil, zadama k "zabalene" flasce.
Nebo si zkus vygooglit, jestli nekdo nedela vyhrivane pouzdro.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16572
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pát lis 22, 2019 12:32

mitau píše:za ten den jsem ho dvakrat musel dobijet z powerbanky
:shock: tvl...
Nejlepší je pořídit si mobil s li-pol baterií, ta zvládá víc než li-ion a to ve všech směrech. Samozřejmě s kapacitou baterie bych rozhodně pod 4000mah nešel. Ideálně, aby ten telefon měl ještě amoled displej, pak /tolik/ nevadí ta nízká teplota. Jinak samozřejmě nejlepší je, co píše Mawe, nosit telefon hezky u těla, baterií k sobě. V kombinaci s li-pol baterií a amoled displejem budeš mít téměř po starostech..
Taky je nutnost brát vpotaz životnost baterie, je to bohužel velmi spotřební věc, která je potřeba měnit, dnes už bohužel většinou tak, že se vyhodí celej mobil :evil:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pát lis 22, 2019 13:31

Etheric píše:Taky je nutnost brát vpotaz životnost baterie, je to bohužel velmi spotřební věc, která je potřeba měnit, dnes už bohužel většinou tak, že se vyhodí celej mobil
To rika kazdy druhy (nebo jeste vice).
Zajimave je, ze v nasi rodine zatim nebyla menena baterie ani u jednoho mobilu - a to kazdy se pouzival min. 5-6 let, ten nejstarsi tlacitkovy jsme ted venovali babicce, bez problemu jde i kdyz ma nejakych 9-10 let. A to u kazdeho s nasim pouzivanim vydrzi baterie stale nekolik dnu (u tech tlacitkovych min. tyden). Je to napric znackami (Samsung, Xiaomi, Sony Ericsson, stejne to bylo jeste se Siemensem), rozhodne zadne spickove modely, spise hodne nizsi stredni trida.
Ale malokdy se stalo, ze se baterie uplne vybila, davali jsme si na to bacha.
Kupodivu, asi nejsme az tak vyjimecni, z kolegu kolem po skoro 5-ti letech pouzivani pri vymene mobilu pouze jeden jediny se stezoval, ze mu uz odchazi baterie, jinak taky vydrz (skoro) jak za nova.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16572
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » pát lis 22, 2019 13:41

Neni používání jako používání. Fakt ne. Když to používáš jako telefon, občas koukneš na mapy....je to něco naprosto jinýho, než když na tom drtíš data celej den, běží ti x aplikací a používáš ten telefon vpodstatě místo počítače. Jestli provolám za měsíc 50 minut a napíšu 50sms, je to moc. Ale 12gb dat tim za ten měsíc proteče, a to počítám jen ty mobilní, ne wifi :twisted: Pak se nemůžu divit, že za dva roky to jde do kopru. A to je ještě malej zázrak, když mi to dva roky vydrží. Levnej telefon zasekám a zdevastuju baterku už za rok...
Baterie je moje kritérium č.1 při výběru čehokoliv, u telefonu dvojnásob ....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod FrantaKrajta » pát lis 22, 2019 14:24

@Mitau, tak izolacni pouzdra na mobil se normalne prodavaji, v podstate jak ta ponozka, akorat z nejakych hi-tech NASA materialu, dokonce nejake i z aerogelu ;)

A v zime ti trosku pomuze i obycejne pouzdro (mam nejake odolne a vodeodolne s tlustym plastem v zadni casti telefonu a naopak v lete mam pocit, ze izoluje az moc, nechany na slunci se vic prehriva).

No a mozna jsi taky dobijenim zmrzleho telefonu z powerbanky v zime dost poskodil baterii (vazne, baterku nikdy nedobijet, kdyz je uz zmrzla) :D

Jinak klasika - nosit u tela (pokud ho ale nepropotis :D), to je teplota akorat.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pát lis 22, 2019 15:00

Naposledy upravil apuka dne pát lis 22, 2019 21:47, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16572
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pát lis 22, 2019 19:21

@apuka: Etheric ma pravdu, zalezi na pouzivani. Konkretne na poctu nabijecich cyklu. Je fakt rozdil, kdyz nabijis denne nebo jednou za 3 -4 dny (jako aktualne ja). Mam uz asi 6 let iPad, nabijim odhadem jednou tydne (jelikoz tu patetickou sracku pouzivam prevazne jen pri snidani a na zachode) a ac je na baterce pokles kapacity znat, porad to jeste jde. Novy jsem nabijel tak jednou za dva tydny, ale presne jsem to nikdy nepocital.

Etheric píše:Ale 12gb dat tim za ten měsíc proteče

Technicka poznamka: nic jako gb neexistuje [-X Velka a mala pismena tady maji zasadni vyznam. Treba mb je proti MB osm miliardkrat mensi (milibit versus megabyte).

FrantaKrajta píše:No a mozna jsi taky dobijenim zmrzleho telefonu z powerbanky v zime dost poskodil baterii (vazne, baterku nikdy nedobijet, kdyz je uz zmrzla)

Jj, nekde jsem tu pred casem daval link. Vybijet se muzou do -20, ale nabijet jen nad nulou. Mozna ji vylozene neposkodil, ale urcite nabil jen na cast kapacity.

Mam kacirske reseni puvodniho problemu: mobil na zacatku tury vypnout a zapnout az na konci v teple. Delam to tak furt a nemam problem, navic mne venku nikdo neotravuje [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod FrantaKrajta » pát lis 22, 2019 21:21

@Apuka, kdyz uz davas nejaky link, nelinkuj to pres citaci meho prispevku, vypada to pak, jako bych to linkoval ja :(( :D

Taky bych te pak mohl priste treba citovat a dat do toho link na nejake nehezke stranky :twisted:
Naposledy upravil FrantaKrajta dne pát lis 22, 2019 21:24, celkově upraveno 1
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pát lis 22, 2019 21:23

Jj, na mobilu to nebylo videt a rikal jsem si, co apuka blbne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49406
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pát lis 22, 2019 21:49

Omlouvam se, nedoslo mi to - uz jsem odstranil jmeno, myslim, ze text (bez jmena autora) nechat ma smysl, odkaz je vlastne presne na to, o cem je.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16572
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » sob lis 23, 2019 8:01

mike píše:Konkretne na poctu nabijecich cyklu

Přesně. Proto vyhrává velkokapacitní baterie, jelikož vzhledem ke kapacitě se nemusí nabíjet tak často. Po roce a třech měsících používání je má 4200 li-pol baterie pořád dost silná, aby zvládla prodlouženej víkend bez nutnosti tahat krámy k nabíjení. A to už jsem zpohodlněl a používám výhradně digitální mapy včetně polohy. Třeba idos, ač se nezdá, je taky hodně pažravej, co se týče baterie. A další... Miluju svoji baterii a k li-ion bych se už nikdy nevrátil
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 23, 2019 12:04

6 let starej samsung ma furt original baterku a jeste kdyz sem ho loni po 5 letech davala muzi, tak mi porad jeste vydrzel vikendovej vandr bez powerbanky na mapy, idos, internet. Baterii ma tak 2800, takze ono proste zalezi na milionu aspektu...

Jinak me tak napadlo, co by se stalo udelat telefonu obal z termofolie v pripade, ze mam treba rezim letadlo? nemohlo by to "udrzovat" to teplo z telefonu u telefonu? na podivani vyndam, po pouziti zandam... ?
i kdyz zas hlinik je kov, kov odvadi teplo rychlejc, takze vlastne hlinikovy telefony sou na tom hur nez levny s plastovejma zadama a mozna sem si sama odpovedela, ze ho strcit do hlinikove kapsy je kokotina :D (ted ale premyslim, jakto ze u cloveka to pomaha ta rescue folie, ze prave nepromrzne, hmm)

nicmene asi jakykoli pouzdro by tomu mohlo trosku pomoct v kombinaci treba s tou fuskou...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9388
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » sob lis 23, 2019 13:02

Tenhle článek na mně zavanul nostalgií nad starými časy kdy byla (skoro) nedostupným snem jak prohnutá Nokia 8110, tak i Motorola Razr v3..... chjo no, kdeže ty časy sou...

Btw, ten novej Razr je pěkná "cihla" - díky železnému kloubu (odkud já to slovní spojení znám? :twisted: ) přes 200 grms, skoro jak ta moja (cihla) RugGear RG500
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod booze » sob lis 23, 2019 13:48

Jakekoliv tepelne kryty nejsou prilis ucinne. Teplo vyzarene elektronikou v telefonu potrebuje vetsi kus izolace, nez male pouzdro. To pouzdro by bylo dobre, tak na mobil pod obleceni.

Kdyz jsem si hral se sondou, tak teploty byly krute pod minus pade. Jsem myslel jak zmrne elektronika a cocka, ale pri pouziti dostatecne tlusteho Stiroduru se cele zarizeni zahralo samo, coz me usetrilo energii a nemusel jsem nahrivat odporem.

Neopren, izolace za topeni, karimatky, fleece nefunguji dostatecne.

@mawenzi pokud se ti chce cist mrkni sem. http://www.fyzika007.cz/optika/tepelne- ... eho-telesa
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika