Outdoorovy mobil

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod krtenek » ned srp 17, 2008 20:43

Dag píše: Jak jsem na něj koukal, je výrazně bytelnější než běžnej telefon, ...... Prostě je to odolnější, ale ocamcať-pocamcať.
A o tom to je!
Protože máme pouze mobily se zvýšenou odolností proti nárazu, vhkosti a prachu, nikoliv odolné.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod air » ned srp 17, 2008 22:39

dag: jj to video jsem taky videl... ono ale par sekund po splachnuti vydrzi fungovat docela dost telefonu bych rekl... otazka je, co se stane po par minutach, jestli se voda dostane do strev nebo ne, jestli po par case telefon neodejde kvuli korozi atd.
ale prave kvuli tem chybejicim "zatkam" bych to nevidel na koupani. treba na siemensu me45 byla zatka na vsechno - na konektor, na externi antenu, kolem krytu baterie bylo tesneni... a stejne se mi pak dostal pod displej prach :lol:
ale cetl jsem ze ten siemens nekdo zkousel v baru hodit do sklinky s mineralkou a drzel se dobre do te doby, nez na telefon zacali volat a diky vibracim se dostala voda dovnitr a telefon se odporoucel :)
ale kazdopadne objektivne je lepsi mit odolneji koncipovany telefon nez neodolne koncipovany telefon :) urcite to vydrzi o hodne vice nesetrneho zachazeni, respektive "blbych nahod"
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod RUMcajs » pon srp 18, 2008 7:28

Tak jsem si tohle vlakno precetl a mam z toho pocit, ze v telefonech za poslednich 5 let pribilo spousta zbytecnosti (hry, barevne displeje, gps, fotaky), ale jinak se nic nestalo.
S outdoorovym mobilem nikdo neprisel, takze zustavam verny svemu cca 7 let staremu Siemens A52 a igelitovemu pytliku. Snad se spolu dockame i desetileteho vyroci.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod Aldo » pon srp 18, 2008 7:41

Nejlepší outdůrový tel je jakýkoliv tel o který se dobře staráš a ve slotě ho moc nevytahuješ. Sem se taky jednou nechal zlákat a koupil jsem si tu outdůrovou nokiu. Vlhkost teda držela dobře, ale že se venku nedalo koukat na displej a po dvou letech ni odešla jinak než opotřebením, to byl jen malý detail :((
Teď mám nějaký obyčejný a mám kvalitní pouzdro a je to naprosto v poho. Navíc nevidím důvod proč ho vytahovat když prší nebo když se nedej bože koupu v bezedném prašanu. Ten kdo mi volá prostě chvíli vydrží.
Outdoorový tel, pokud v něm není integrovaná GPS a lavinový vyhledávač je naprosta komerční pi....na. :mrgreen:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Příspěvekod Hombre » pon srp 18, 2008 7:47

Já sem si začátkem Července koupil přes eBay Nokiu 5210, u nás se už nedá sehnat tak sem zvolil eBay. Jak píše RUMcajs neberou mě barevný displeje apod., z mojeho minulého mobilu mi chybí akorát Mp3 přehrávač ale to doženu iPodem...(Měl sem SE W800i) je to fakt jediná věc co mi chybí. Tahle nokija je úplně super akorát mi ji dodali s neorig krytem který jde sám od sebe takže sem si musel ještě sehnat origo kryt a to je dneska docela fuška :ú ale mám ho. Mobil se jeví jako jeden z mála kkterý má opravdu zvýšenou odolnost. Pár let z5 jsem měl M65 a ač měl na sobě spoustu gumových částí a ten kovový rám, nebyl nic moc, takový nemastný neslaný. Vysnil sem si tuhle nokiju a můžu jenom doporučit ale UVAGA!!! UVAGA!!! jen s originálním krytem :wink:
Uživatelský avatar
Hombre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv pro 7, 2006 21:04
Bydliště: Jižní morava

Příspěvekod Dag » pon srp 18, 2008 7:59

Aldo, jo. Tak nějak jsem to kdysi praktikoval. Ale někdo možná ten telefon i v lese fakt musí používat.
Já mám třeba teď autdórního mobila na práci. Ta spočívá v doprovázení dětí i dospělých poněkud nestandardní psychiky. Velmi často venku, byť jen po Praze, ale i v té Praze prší. No a to telefonovat (často) jest zapotřebí, déšť nedéšť. Také když dojde k nějaké "akčnější" situaci, tak ten mobil nějaký ten úder snad vydrží.
Dřív a někdy stále, jsem zase organizoval akce pro děti nevidomé. V "zádveří". No a to je zase dobrý mít ten telefon stále v kapse, když pak hledáš po lese tři nevidomý holčičky, je tenhle vynález k nezaplacení. :)
Takže já, technický kontrarevolucionář, velebím vynález mobilu! To jsem to dopracoval! :-)
Dag
nováček
nováček
 
Příspěvky: 194
Registrován: úte led 15, 2008 23:49
Bydliště: U Jana Puše doma

Příspěvekod Aldo » pon srp 18, 2008 9:00

Ale jo, proti gustu žádný dišputát. Akorát si myslím, že pořádné kožené pouzdro ( sem si jedno teď koupil ) udělá stejnou práci jako tzv. telefón s odolnější konstrukci, jak to odborně nazývají.
Navíc, pokud mi operátor dá každé dva roky nový tel. za hubičku, neřeším jestli mi zmokne nebo ne.
Živím se střechami a sem pracovně furt někde venku na střechách a halách a taky dostává kouř. Nicméně, poslední pokus s outdůr tel dopadl špatně a normální mi drží. Není to o dešti a počasí. V podstatě, pokud ho nehodím někde do kaluže nebo do asfaltu, tak ho můžu jedině rozbít a to ani odolný tel. nepřežije. Ty jsou chráněné pouze proti vlhkosti
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Příspěvekod Dag » pon srp 18, 2008 9:08

Přes pouzdro neumím, holt jemná motorika nic moc. :wink:
Ten mobil co mám mi vyhovuje i tím, že alespoň nevrže (zatím moc). Taková sekundární výhoda bytelné konstrukce. Jinak jsem problém řešil také používáním staré šunky, co když spadne do louže tak jí holt vyhodím. A igelitového, zavíratelného pytlíku.
Teď to řeším takhle, ten mobil prostě dostává malinký, ale častý ataky deště, ran... Řeknu za rok, co dělá. Je fakt, že mi zatím všechny mobily odešly až sešlostí věkem. Jsem na ně hodný.
Dag
nováček
nováček
 
Příspěvky: 194
Registrován: úte led 15, 2008 23:49
Bydliště: U Jana Puše doma

Příspěvekod Dag » pon srp 18, 2008 9:15

Já jsem to vůbec dopracoval! :-) Já mám rád i ten foťák co tam je. Potřebuju vyfotit nějakou situaci, místo, něco... tak aby na tom bylo k rozeznání, co je barák, člověk a auto, nic moc požadavky. No na tohle tahat foťák s sebou a pak z batohu...Ten bazmek co v tom je to dokáže.
Jinej přístup, co jsem zvažoval, je jedna Motorola, asi ze šest stovek. Navíc na ní bych nepotřeboval brejle. A při rozbití nic moc škoda. Ale už jsem i kus ouřady, co potřebuje mít smsky v rychtiku a podobný kejkle. Však říkám, to jsem to dopracoval.
Dag
nováček
nováček
 
Příspěvky: 194
Registrován: úte led 15, 2008 23:49
Bydliště: U Jana Puše doma

Příspěvekod Poly » pon srp 18, 2008 10:26

Já kdysi dávno vlastnil neuvěřitelně odolný Ericsson (plus minus před více jak 5 lety). Boužel si nemůžu vzpomenout jak se jmenoval :( Měl místo antény takovou ploutev a byl nezničitelný. Bratranec ho má a je stále funkční. Dá se do něho kopat, v pohodě jsem se s ním potápěl v hloubce 10 m, když se poškrábal, nebylo to ke škodě jelikož byl z nějaké prapodivné gumy a sám se tak nějak ošoupal a díra se zaselila :D Měl ocelovou konstrukci a nebyl na svou dobu ani nijak extra těžký. Nikdy na něho nezapomenu...Dneska už je to všechno rádoby odolné :)
Poly
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon bře 31, 2008 14:31

Příspěvekod ZbynekN » pon srp 18, 2008 10:41

Dag píše:Jinej přístup, co jsem zvažoval, je jedna Motorola, asi ze šest stovek. Navíc na ní bych nepotřeboval brejle. A při rozbití nic moc škoda.

Tak tuhle mám, momentálně leží v poličce. Ale používal jsem ji rok a vzdrží dost, navíc je u F3 ta elektronika nějak zatavená plastem či co, tak zvládne i koupel, jako telefon na venek je ideální
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod jedik » pon srp 18, 2008 10:43

Poly píše:Já kdysi dávno vlastnil neuvěřitelně odolný Ericsson (plus minus před více jak 5 lety). Boužel si nemůžu vzpomenout jak se jmenoval :( Měl místo antény takovou ploutev a byl nezničitelný. Bratranec ho má a je stále funkční. Dá se do něho kopat, v pohodě jsem se s ním potápěl v hloubce 10 m, když se poškrábal, nebylo to ke škodě jelikož byl z nějaké prapodivné gumy a sám se tak nějak ošoupal a díra se zaselila :D Měl ocelovou konstrukci a nebyl na svou dobu ani nijak extra těžký. Nikdy na něho nezapomenu...Dneska už je to všechno rádoby odolné :)

Valecna zbran, Ericsson R310s :supz: :supz:
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Poly » pon srp 18, 2008 14:15

jedik píše:
Poly píše:Já kdysi dávno vlastnil neuvěřitelně odolný Ericsson (plus minus před více jak 5 lety). Boužel si nemůžu vzpomenout jak se jmenoval :( Měl místo antény takovou ploutev a byl nezničitelný. Bratranec ho má a je stále funkční. Dá se do něho kopat, v pohodě jsem se s ním potápěl v hloubce 10 m, když se poškrábal, nebylo to ke škodě jelikož byl z nějaké prapodivné gumy a sám se tak nějak ošoupal a díra se zaselila :D Měl ocelovou konstrukci a nebyl na svou dobu ani nijak extra těžký. Nikdy na něho nezapomenu...Dneska už je to všechno rádoby odolné :)

Valecna zbran, Ericsson R310s :supz: :supz:


Jojo to je přesně on - mrzí mě že jsem ho prodal. Plánuju nový mobil a nechce se mi utrácet a tím pádem čekám až budu prodlužovat smlouvu u T-mobile. Doufám že do zimy bude něco schopného v nabídce. Mají tam jen samé ultratenké a ultralehké blbosti
Poly
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon bře 31, 2008 14:31

Příspěvekod Hombre » pon srp 18, 2008 14:20

jedik píše:
Poly píše:J.....
Valecna zbran, Ericsson R310s :supz: :supz:
Zvaný Žralok :ú

citace zkrácena
ZB
Uživatelský avatar
Hombre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv pro 7, 2006 21:04
Bydliště: Jižní morava

Příspěvekod pz » pon srp 25, 2008 21:44

jj, zralok byl super - ale ta vydrz nebyla az tak idealni...

mam dodnes (osm let) erika r320 a ten horcikovy ram a kvalita starych manazerskych eriku je super - pravda, tekrat stal jine penize a vydrz ma jeste mensi, ale je to drzak jak se patri (utopen, prejet autem, nekolikrat se kutalel po schodech, nikdy sem ho nenosil v obalu a presto skoro zadne skrabance, jen lehce sedrene popisky - a porad funguje)

a nejvetsi tvrdaci oudooraci maji deset let starou motorolu d160 na tuzkace a s vysouvaci antenou :)

ale vazne - idealni outdoormobil je ten nejlevnejsi s vydrzi vyrazne přes 300 hodin a v kvalitnim obalu...
pz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:46
Bydliště: bm, km

Příspěvekod Dag » pon srp 25, 2008 22:02

r320, tak ten mám také. Občas ho používám. To byla opravdu kvalita zpracování.
Dag
nováček
nováček
 
Příspěvky: 194
Registrován: úte led 15, 2008 23:49
Bydliště: U Jana Puše doma

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » úte lis 18, 2008 14:57

Sonim XP1 ????

Najde setu někdo s praktickými zkušenostmi s tímhle "prasovzdorným" mobilem?

Rád bych se dozvěděl:
- jak moc odlišné (od Nokie) je ovládání ? (všechny telefony, co jsem doposud měl, byly Nokie a.... starý pes se už velmi obtížně učí nové kousky, že...)¨
- má nebo nemá tenhle telefon BT? (někde píšou, že jo, někde že ne.... pokud ano, bude "hrát" s BT HF od Nokie?
- jaká je "propojitelnost" s PC (BT, kabel?) (telefon čas od času používám jako GPRS modem pro příjem/odesílání emailů - v PC -, když jsem mimo kancelář...)
- existuje k tomuhle founu i něco jako má Nokia - PC Suite? (jde mi o synchronizaci obsahu PC a founu... btw, umí tenhle foun i vícepoložkový seznam?)
- má to někde nějaké očko pro poutko?

A kardinální otázka - nepočkat rači na XP3?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Indy » úte lis 18, 2008 15:06

kdysi jsem ho tady navrhoval ale ti co ho nabizeli neodpovidali na mejly salam banan, navic to ze umi BT pak pry jako ze ne...

chce to mit moznost ho vyzkouset.

na XP3 asi necekat, protoze pak zas bude nejaky dalsi atd...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » úte lis 18, 2008 15:08

Nojo, ale XP3 má mít GdeProbohaSu a hlavně 2x větší výdrž baterky (2200mAh!!!)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Indy » úte lis 18, 2008 15:29

sice jo ALE uz je? uz funguje? a jaky soft sjizdi tu GPS? jake tam pujdou dostat mapy?

mam winCE mobil s GPS a doted nemam vyresene turisticke mapy, zatim co po silnici iGo v poho...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod bobo » úte lis 18, 2008 18:17

ak bude XP3 dostupny niekde na okoli, tak po nom isto skocim...znese toho dost, nema ziadne serepeticky, ktore aj tak nevyuzivam a ta vydrz v mraze a v pohotovostnom rezime je neskutocna....sukromny mobil s fotakom atd. to nenahradi, ale na vejprdy do hor posluzi dobre :)
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » sob lis 29, 2008 18:27

Kurnik šopa, tohle vypadá SILNĚ DOBŘE.... teda až na tu cenu.... :((
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » pát pro 12, 2008 9:03

XP3 on sale in UK

tady za 220 £ (incl. VAT, excl. PP)

Páč se mi aktuálně už zase posrál mobil (N3110c) už nechcu nic nechat náhodě.... du do něj... jen, jak ho dostat sem do CZ, že?!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » pát pro 12, 2008 9:09

kdo se to tu měl před sfátkama stěhovat z UK do CZ?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Rujir » pát pro 12, 2008 10:42

Co si ho nenechas poslat? Postovne z UK je par supov a pride to do tyzdna...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » pát pro 12, 2008 10:43

nemám a nehodlám zřizovat pay-pal
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pát pro 12, 2008 18:09

pavproch píše:nemám a nehodlám zřizovat pay-pal

Taky se mi do toho nechtelo, ale nebyla jina moznost a nakonec to byla otazka par minut.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » pát pro 12, 2008 18:14

@ -majk- : mi nejde o náročnost (časovou nebo finanční), mě jde o princip.

mám mobil a majl = nepotřebuju ajsíkjů a jiný pičičandy
mám wokna + IE7 = nepotřebuju tučňáka a jinou zvěř
tedy obdobně
mám účet a EC/MC = nepotřebuju pejpel a jiný platební berličky


tožtak
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pát pro 12, 2008 18:26

pavproch píše:mám účet a EC/MC = nepotřebuju pejpel a jiný platební berličky

On se ten PayPal hodi prave v kombinaci s EC/MC. Platis pres nej, ale jde to z karty. Vyhoda je v tom, ze obchodnik se vubec k udajum z tve karty nedostane a taky se nejspis snaz dostanes zpatky sve penize, kdyz neco selze (nevim jiste). Jestli jde o tohle, tak je to spis plus. Posilat na PayPal ucet nejake prachy, na to bych se taky vykaslal.

Jinak celkem souhlas, taky nemusim mit kazdou serepeticku jen proto, ze je zrovna in. Ale zacinam mit pocit, ze jsem posledni v tomhle state, kdo nema mobil ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » pát pro 12, 2008 18:32

existuje i jiné, imho elegantnější řešení:

druhý účet v (jiné) bance, k účtu platební karta (určená i pro inetenet - ovšem s poplatky za vedení účtu i karty nula) se zůstatkem lehce nad nulou. Když chcu něco koupi po webu, tak ze svýho (primárního) účtu převedu patřičnou částku (+pár kaček pro sichr) na sekundární účet, z něj pomocí karty bez obav zaplatím po ingfernetu a je to.... náklady minimální (skoro nula), riziko minimální (prázdný účet nemůže nikdo vyluxovat, že)

jediná nevýhoda jsou 2 až 3 dny na převod kaček mezi primárním a sekundárním účtem (z banky do banky)

takže to jde i bez pejpel...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika