Outdoorovy mobil

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod pavproch » pát dub 18, 2008 10:33

@vonkrojc: ten odlepující se kryt je taky jediný důvod, proč sem si (ještě... a už asi nikdy) N5500 nepořitil....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Rujir » pát dub 18, 2008 11:24

pavproch píše:akorát, že to nejni nokija, taxe asi budu muset učit nové ovládání...


Kokos, to je ako nejaka choroba. Kazdy kto mal ako svoj prvy mobil Nokiu proste strati schopnost naucit sa ovladat iny mobil. Aj ked je to vlastne to iste. Obzvlast v sucasnosti su tie menu prakticky rovnake...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod jedik » pát dub 18, 2008 11:37

Indy píše:da se koupit jeste dnes, vydrzi cokoli, lzepouzit jako pestni klin ...

Tak tak anebo jako zalozni padlo :mrgreen: Kdysi jsem ho nejakou dobu mel, a jedinou nevyhodou byla velikost. Je to proste macek. Jinak umel treba psat smsky arabsky :D
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Kimit » pát dub 18, 2008 12:07

jedik píše:
Indy píše:da se koupit jeste dnes, vydrzi cokoli, lzepouzit jako pestni klin ...

Tak tak anebo jako zalozni padlo :mrgreen: Kdysi jsem ho nejakou dobu mel, a jedinou nevyhodou byla velikost. Je to proste macek. Jinak umel treba psat smsky arabsky :D


:mrgreen: Kua, než jsem toto pochopil, chvíli mi to trvalo. Pořád jsem tam místo pádlo četl prádlo... No nic, to jen tak... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Příspěvekod fossil » pát dub 18, 2008 12:16

Taky máte takovej pocit, že starý telefony vydržely asi milionkrát víc než ty nový bullshity? Mám už 6 let starou nokii 3310, umí vše co potřebuju - sms a volání(kalkulačka a budík se taky hodí), je v ní teprv druhá baterka(vydrží v pohodě i 5 dní pří častym volání i psaní), poměrně často se mi povede, že se chudák telefon proletí, případně i na beton atd.. a poříd perfektně drží...:) Moje přítelkyně si koupila nějakej novej foun (serii nevim, nemám o tom přehled) a postupně jí odchází...Jestli se mi ten můj dědeček/babička někdy po.ere, tak sáhnu do šuplíku kde mám schovanou ještě o něco starší 3210:)
"Chtěl jsem jen vylézt tak vysoko, abych dohlédl na dno svého já". - Reinhold Messner
Uživatelský avatar
fossil
nováček
nováček
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte led 29, 2008 17:43
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvekod nebulus » pát dub 18, 2008 18:29

Mal som asi 2-3 roky N5140, dokonca aj s GPS modulom. Telefón samotný bol OK, keby som ho nestratil tak ho mám dodnes. Akurát sa na môj vkus trochu rýchlo prešúchala klávesnica. Najlepšia vec asi bola to svetielko, teplomer si ukazoval čo chcel a hlukomer som nevyužil. Kapitolou samou o sebe bol kryt s GPS modulom. To bola úplná katastrofa. Vzhľadom na nízku citlivosť na GPS signál bol prakticky nepoužiteľný. Ešte sa aj 2x pokazil, nakoniec som našťastie dostal naspäť peniaze. Teraz súkromne používam "vyradenú" N3510i a vcelku mi to stačuje. Mám aj služobnú N6300, ale na tej ma najviac nadchýňa 200minútový paušál :D
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Příspěvekod Malakh » pát dub 18, 2008 20:40

vyše 6 rokov používam Ericsson R310s (žralok) skutočná pancierovka...
Malakh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 31, 2008 14:39

Příspěvekod Rujir » pát dub 18, 2008 20:43

A co s tymi mobilmi na horach robite? Sak pridem do hor, mobil vypnem, lebo posledne, co potrebujem je, aby ma tam niekto otravoval. Zabalim ho do niecoho nepremokaveho a strcim do tej najhlbsej kapsy v batohu. Na konci tury mobil vyhrabem, rozbalim, zapnem a povzdychnem si, ze civilizacia je spat. Ci nie? :shock:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod KGB » pát dub 18, 2008 21:59

ja pouzivam kombinaci Siemens ME45 (fakt dokonalej mobil kterej nema chybu uz ho mam 5 let a stale funguje skvele pokud nepocitam jeden mrtvej pixel :D) + Palm v hardcase pouzdru a to v igelitaku, jedine co na mobilu postradam je modrozub pac takhle musim sakovat s irda
KGB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte črc 3, 2007 10:10
Bydliště: Vysocina

Příspěvekod vonkreuz » sob dub 19, 2008 3:07

Rujir píše:A co s tymi mobilmi na horach robite?


Treba u N5500 pouzim krokomer? A protoze nemam digi fotak, tak 2mpx fotak z mobilu mi musi stacit jako dokumentacni nastroj... takze tak :-)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Příspěvekod Rujir » sob dub 19, 2008 8:50

vonkreuz píše:Treba u N5500 pouzim krokomer? A protoze nemam digi fotak, tak 2mpx fotak z mobilu mi musi stacit jako dokumentacni nastroj... takze tak :-)


Takze vlastne mobil na horach pouzivas na funkcie, na ktore ani povodne nebol urceny. :mrgreen:

No a krokomer na horach? :shock: Teraz bez nejakej ironie - funguje to? Kym pri behu niekde po luckach si viem predstavit, ze to funguje, lebo mas krok viac menej rovnaky, ale na horach by som povedal, ze sa ten krok (jeho dlzka) neustale meni, nie?
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod bobo » sob dub 19, 2008 10:51

jasne ze to nie je presne, ale cca baj ocko by ten priemerny krok mal sediet....predsa len, vacsinou co si nastupas, to si aj zostupas, takze +/- by si sa mal dostat k tomu priemernemu kroku a keby aj nie, tak sa svet nezruti :) ideal je tahat za sebou take to zememeracske koliecko :mrgreen:
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod zonn » sob dub 19, 2008 11:12

Siemens me45 forever................. fakt úžasnej foun :lol:
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Příspěvekod Rujir » sob dub 19, 2008 13:53

bobo píše:ideal je tahat za sebou take to zememeracske koliecko :mrgreen:


Ideal je vysrat sa na meranie. :twisted: :mrgreen: Ale ked uz, tak radsej GPS ako koliecko. :mrgreen: :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod vonkreuz » sob dub 19, 2008 16:36

Rujir píše:
Ideal je vysrat sa na meranie. :twisted: :mrgreen: Ale ked uz, tak radsej GPS ako koliecko. :mrgreen: :mrgreen:


Bohuzel na "Gde Proboha Sem?" jsem holt jeste nenasporil, tak ho nemam.
A co nemas... :-)
Ale jinak mas pravdu, pouzivam mobil vetsinou na vsechno mozne, jen na
telefonovani velmi sporadicky :-)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Příspěvekod ZbynekN » ned dub 20, 2008 10:31

Dlouho jsem měl M65 a vydržel hodně a je vlastně pořád funkční. Teď mam motofone, stojí kolem 700 káčé, je lehká a dost odolná. Vydržela dost pádů na beton a koupání, jsem s ní spokojen. Jen má opravdu základní funkce
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod multimotyl » ned dub 20, 2008 11:55

vonkreuz píše:
multimotyl píše:5500 Mám teď a je super...


Mam N5500. Koupil jsem ji hned prvni den oficialniho uvedeni na trh. Tesil jsme se jak malej Jarda. Jeden cas jsem uvazoval i o GPS modulu. Ale! NEBRAT!!! Uz mam paty (5.) predni kryt (klavesnice + ochrana displeye), ktery se stale odlepuje. Naivne jsem si myslel, ze klavesnice kontinualne prechazi pod ten kovovy lem. Mozna pro nekoho malickost, ale dost to otravuje zivot :-( :axe: :axe: :axe: :axe:

K takrka novemu ME45 jsem prisel jak slepy k houslim pred pul rokem. A jsem maximalne spokojeny. Do kazdeho mobilu jednu simku a je to v super:-)


O tom, že první série 5500 byly naprd hlavně díky krytům jsem slyšel. Já ji mám necelý rok, mlátím s ní hlava nehlava, tahám to po čertech a ďáblech, padá mi to do bláta, ... A v pohodě... Chvilku jsem měl zanesený mikrofon, ale stačilo to profouknout a už zase povídám.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Příspěvekod mareku » ned kvě 4, 2008 8:40

Skimpy píše:Já tomu nevěřím. Z vlastní zkušenosti vím, že kolikrát obyč mobil vydrží více než odolný. A potvrdily to i testy. Já mám SE K750i a jsem nad míru spokojen a to už mi hodně krát spadl.

ps:určitě svítilna na mobilu je potřebnější věc než kompas nebo teploměr.


mám ju tiež ale odolný na vlhkosť zrovna nieje :?
ale ten kompas je tiež u K750 možný, googluj :wink:
mareku
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 29, 2008 17:56

Příspěvekod amadeus » čtv čer 12, 2008 17:52

kamarat dava mobil do klasicke prcky :yawinkle:
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
amadeus
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1829
Registrován: pon dub 28, 2008 21:58

Příspěvekod pripluv » čtv čer 12, 2008 19:22

multimotyl píše:N5500 ... mlátím s ní hlava nehlava, tahám to po čertech a ďáblech, padá mi to do bláta ... A v pohodě...


Zuby 3/4letýho dítěte to nevydrží zcela :|
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod brhel » čtv čer 12, 2008 22:30

Nokia 6021, celkem chytrý mobil a zároveň už postarší, takže fakt levný a baterka má dobrou výdž.

Ale do bláta jsem ho fakt neházel, na to ho mam až moc rád.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod multimotyl » čtv čer 12, 2008 23:06

Přípluv píše:
multimotyl píše:N5500 ... mlátím s ní hlava nehlava, tahám to po čertech a ďáblech, padá mi to do bláta ... A v pohodě...


Zuby 3/4letýho dítěte to nevydrží zcela :|


Jo jo, půl minuty v pivu taky ne... Mám nadobro zaplý handsfree a nedá se vypnout. Když ho ale připojím, tak stejně nemůžu telefonovat, je hluchý. Holt 300 volných minut tento měsíc asi nevyužiju. Frajeřit s mobilem se nevyplácí :-)
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Příspěvekod brhel » pát čer 13, 2008 5:48

multimotyl píše:Jo jo, půl minuty v pivu taky ne...
A hele, další blbec, co dokazoval kamarádům v hospodě, že má vodotěsný mobil. Já takhle vykoupal Siemens M35i a funguje do teď. Ale po koupeli se sušil fénem a displej je trošku divnej a už nevibruje :(
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod pavproch » pát črc 11, 2008 9:27

Neska sem objevil na mobilmanii tip na zajímavou - sic ne autdoorovou - Nokiju N5000

Má se začít prodávat příští týden, umí všechno, co od mobilu očekávám a hlavně - je za lacno!

Asi do ní pudu /náhradou za dosluhující N6230i - za ty prachy....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pavproch » pát črc 25, 2008 13:09

Taxem neska od svého kyslíkového opa nafasoval N3110Classic za kačku..... (s jhem na další 2 a 1/2 roku dopředu....)
Vypadá dobře
- lehce prasovdorná docelá bytelná kce
- velká, dobře hmatatelná tlačítka (bych řek, že to pude aji v rukavicach)
- baterka 1020mAh
a je to Nokija.... :mrgreen:

a jak sem koukal na webu, bez jha se dá kupiť za dvojku - čili docela lacno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Vont » ned srp 17, 2008 17:39

ma ho nekdo?
BenQ M7
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Příspěvekod krtenek » ned srp 17, 2008 17:55

Počkal bych na novej odolnej Ericsson.
http://www.mobilmania.cz/default.aspx?s ... le=1119718
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Příspěvekod Dag » ned srp 17, 2008 18:10

Mám C702. Sony-Ericssona. GPS v něm mi přijde zatím nic moc, ale asi to je tím, že to neumím. Koupat v potoce jsem ho nezkoušel. Ale něco by měl vydržet, má slušnou baterku i baterku na svícení... a navíc mi přijde vůbec dobrej.
P.S. Firma SaE mi neplatí. :-) Bohužel...
Dag
nováček
nováček
 
Příspěvky: 194
Registrován: úte led 15, 2008 23:49
Bydliště: U Jana Puše doma

Příspěvekod air » ned srp 17, 2008 19:42

no ja mam zkusenost s "odolnym" Siemensem ME45, ktery byl sice vyborny telefon a slouzil perfektne vice nez 3 roky (a jeste dneska funguje) ale moc outdoorovy nebyl... teda ja jsem ho vetsinou nosil v kapse, do blata mi nepadal, ani jsem ho nekoupal, ale co me zarazilo ze me i memu brachovi (stejny siemens) se dostal pod displej prach (!) coz bych od odolneho mobilu fakt necekal... takze bych si dovolil o te odolnosti trochu pochybovat. Nicmene plasty byly fakt perfektni, pevne, nic nevrzalo, perfketne slicovane. Odolnost vuci narazum byla fakt dobra (i kdyz mi kvuli padum pak napraskla deska uvnitr telefonu).
dneska na trhu odolnych telefonu moc neni... vysla ted zminovana novinka SE C702, coz bude podle me prodejni hit (je to spickovej telefon nabitej funkcema i s velmi kvalitnim mobilofotakem), ale odolnost na vodu a prach asi taky nebude extra velika. Spise bych rekl, ze to je koncipovane na narazy a vlhkost, ale koupat by se sel asi jen jednou.
takze pro vodaky bych to resil vodotesnym pouzdrem (a hotovo...), jinak protoze uz mam hodinky na sport, tak mobil mam porad v batohu a vytahuju ho jen prilezitostne, takze nevidim moc duvod resit odolnost...
spis bych to resil jestli delate nekde na stavbe nebo ho nosite v monterkach apod...
Uživatelský avatar
air
účastník
účastník
 
Příspěvky: 340
Registrován: pon kvě 19, 2008 9:49
Bydliště: Klimkovice (pobliz Ostravy)

Příspěvekod Dag » ned srp 17, 2008 19:58

Viděl jsem nějaký video, jak jakýsi maník toho SE C702 strčil do záchodu podržel a spláchl. :-) Prý (???) to přežil. No, já to zkoušet nebudu. V zásadě očekávám to, že se nebudu muset bát telefonovat když prší, nebudu muset dávat bacha, aby do toho nezateklo v kapse a podobný. Jak jsem na něj koukal, je výrazně bytelnější než běžnej telefon, ale nějakou koupačku by to sotva přežilo (samá díra na kartu, tlačítka, i kryt je dotahovací jen na jednom konci. Prostě je to odolnější, ale ocamcať-pocamcať.
Dag
nováček
nováček
 
Příspěvky: 194
Registrován: úte led 15, 2008 23:49
Bydliště: U Jana Puše doma

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika