Outdoorovy mobil

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pát lis 29, 2019 19:24

Jinak k tvemu dotazu viz ten link vyse :) Kdyz uz nekomu krades telefon nasilim, tak je nejjednodussi ho prinutit, aby ti ho odemknul sam. Pouzijes jeho prst i proti jeho vuli a pak proste zabezpeceni vypnes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod FrantaKrajta » sob lis 30, 2019 0:41

tak jasne, kdyz mas k telefonu u svazaneho majitele, staci trocha waterboardingu a rekne ti vsechna hesla, i ta, co zapomnel:D
Jinak ty ctecky a pod. jsou docela dobre v detekci ziveho prstu (jak psal Mike, hodne zalezi na pouzite technologii), ale i to slo prolomit, jen to bylo dost drahe a slozite. FaceId musis zavrit oci (pokud nemas google pixel 4, ktery se odemkne i tvou spici tvari, idealni pro zarlive drahe polovicky :D

State actors to maji jednodussi - v Cine (vzdy) ci v USA (random) ti proste reknou, odemknete a dejte nam telefon, vsecko stahnou a jeste (Cinani) nainstaluji nejspis malware. Kdys nechces byt vracen na hranicich, tak to nejspis udelas :D Taky jsem parkrat musel odemknout tel. ne moc fajn rezimu na cestach, nastesti to tehdy na miste jeste moc neumeli a ja mel vse ok. A samozrejme, s fyzickym pristupem k zarizeni se dostanou skoro ke vsemu, i kdyz to dle metody muze byt drazsi (Mike - crypto klice jsou nekde v ram, cold boot attack s vyndanim ram cipu - data tam kdyz to zmrazi chvili zustanou - a maj vsecko, ne? Nebo je nejaka obrana?)

Ale to fakt neresime, pokud nejsi disident v Cine nebo ME. Resime kradeze zlodejicky a podobne, pripadne obecnou spionaz nejakym statem (koneckoncu, dost organizacim a firmam radili nekupovat Huawei, prave kvuli mozne cilene spionazi na zajmove firmy)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » sob lis 30, 2019 1:10

FrantaKrajta píše:... ale i to slo prolomit, jen to bylo dost drahe a slozite.

Podobne veci jdou vzdycky prolomit, je to otazka casu, penez a odhodlani. Vyrobci ale taky nespi a vyvijeji nove zpusoby a nemusi byt pouzity jen jeden. Treba takova dobre naucena neuronova sit dokaze rozlisit lidsky prst od umele kopie a ty vlastne ani nevis proc. Nepatrne systematicke odlisnosti, ktere tohle dokaze vyhmatnout. Apod.

FrantaKrajta píše:ci v USA (random) ti proste reknou, odemknete a dejte nam telefon

Jako fakt? U Ciny o tom vim a nejel bych tam, ale USA se mozna nevyhnu a tady bych mel tezke dilema, jestli je neposlat nekam a sebe zpatky :? Naposled jsem tam byl tusim pred 7 lety a to chteli jen obcas laptop zapnout, aby videli, ze to neni atrapa s bombou uvnitr (coz je OK).

FrantaKrajta píše:Mike - crypto klice jsou nekde v ram, cold boot attack s vyndanim ram cipu - data tam kdyz to zmrazi chvili zustanou - a maj vsecko, ne? Nebo je nejaka obrana?)

Obrana muze byt takova, ze se k RAM nedostanes. Mas cip o plose par mm ctverecnich, ktery ma 50 vrstev a RAM je nekde uprostred. Dostanes se k ni akorat rozbrusovackou ;-) Tohle jsme meli uz pred 15 lety, z jinych duvodu, ale ochrana proti hackovani je jeden z plusu. K tomu jeste detekce pokusu o naruseni, kdy ma cip maly vlastni zdroj energie a pri naruseni dostane signal a klice smaze (coz aktualne delam a nejvic se bojim falesnych signalu a znicenych cipu, protoze to bude nevratne...).

Kdyz mas obecny pocitac, kde se RAM vyndat da, tak je to horsi, ale i tak bude mit utocnik dost prace, protoze nikdo pricetny neudrzuje klice v RAM. Leda zasifrovane ;-) To uz je sice security by obscurity, ale i ta aspon nastve. Lepsi je sifrovaci koprocesor, ktery si klice sifruje sam a tobe da ven jen zasifrovane. Takze si je muzes ulozit k dalsimu pouziti, ale pouzit je umi jen on (sifruje je pomoci nejakeho nahodneho klice, ktery ma ulozeny uvnitr). Cimz chci rict, ze moznosti jsou, ale zas je dobre nebyt prehnane paranoidni a uvedomovat si, proti cemu se vlastne chces branit:
FrantaKrajta píše:Ale to fakt neresime, pokud nejsi disident v Cine nebo ME. Resime kradeze zlodejicky a podobne, pripadne obecnou spionaz nejakym statem

Na bezne kradeze ti bohate staci bezne zabezpeceni a proti (cilene) spionazi si ani neskrtnes, pokud nebudes fakt paranoidni a to by v pripade mobilu znamenalo, ze se strasne omezis. Zadne 3rd party aplikace a tak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod FrantaKrajta » sob lis 30, 2019 1:17

jo, asi tak :)
To USA se mrkni, docela to ted chteji. Na hranicich neplati ustava (hodne zjednodusene), tak se s nima dost novinaru a pod. soudi kvuli prohlidkan (ochrana zdroju a tak).
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » sob lis 30, 2019 1:22

Poptam se kolegu, co tam jezdi. Zatim se tomu dost branim, na 11 hodin v economy class uz se citim stary ;-) Uz jsem to teda nekde zahlid, ale prijde mi to silene, prave proto, jak pises, jejich ustava.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » sob lis 30, 2019 1:28

Mne to teda vadi spis z principu, naruseni soukromi. Kdybych chtel propasovat nejaka tajna data, tak si je bud stahnu pres Net z domu (sifrovane pres VPN) nebo pouziju steganografii, takze si ani nevsimnou, ze tam mam neco zasifrovane. Proc bych nemohl mit v mobilu par GB trapnych rodinnych fotek nebo videi? ;-) Takze mi to vlastne vubec nedava smysl, akorat buzerace...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » sob lis 30, 2019 10:03

Jak říkám, to je ta jejich "total freedom". Totalita s puncem svobody...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8068
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » sob lis 30, 2019 22:44

Tak to neni. Svobody tam maji podstatne vic, nez my a svou ustavu berou opravdu vazne. Rezim na hranicich je jina vec, hlidaji si, koho si pusti dovnitr a to se jim neda vycitat. Je na tobe, jestli skousnes jejich podminky nebo tam nepojedes. Pro mne to zatim skosnutelne bylo, opruz s vizem, otisky prstu, usmev do kamery, to se jeste dalo, ale prolezani mobilu uz mi prijde pres caru. Vsak uz se mi tam znovu nechce, aspon mam dalsi vymluvu ;-)

Jednim ze znaku svobody je to, ze tam muzou fungovat sekty jako scientologove. Nebo Apple ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » ned pro 1, 2019 9:21

Je a neni.. Jak v čem.. Jak kde.. Nemůžu říkat celá Amerika, páč to je hodně širokej pojem..
V něčem maj někde víc svobody, v něčem zas míň.
Něco, co je legální tady, neni legální tam a naopak. Si holt nevybereš :|
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8068
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod booze » úte pro 17, 2019 22:51

Je nejaka levnejsi nahrada za Sony Xperia XZ2 Compact? Co jsem nasel tak Sony Xperia XA1 DS
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 10, 2020 21:42

Etheric píše:Hlavně bacha, poblíž čeho ten mobil nosíte. Stávají se i takový věci, že si někdo dá mobil do víka batohu, on se chůzí přetřepe a ocitne se rovnou na magnetu určenýmu k lovu věcí z vody ](*,) :smt082
Samozřejmě všechno v p... :mrgreen:

Tohle mě zaujalo, protože ta ta čelovka armytek wizard má v sobě magnet a první co mě napadlo, že mi na to v batohu padne mobil nebo prostě se to k sobě mou nepozorností nějak dostane. Tak trochu jsem si myslel, že magnet v blízkosti mobilu je pro ten mobil dost blbý. Ale co jsem gůglil, tak prý magnety mobilům neškodí. A vlastně magnety jsou i v držácích na mobily do aut. Jak to tedy je?

Jinak bych asi potřeboval poradit nebo nasměrovat k nějaké značce odolného telefonu na pády a vodu. Co jsem googlil, tak je dobrý aby měl mobil 3-4GB operační pamět, což je standard,ale lepší je tak 6GB. Jádra aby měl 4-8 o frekvenci 1,5-2GHz. Když si ale vyhledám telefony s touto specifikací, tak v recenzích si stejně lidé stěžují, že se jim to seká nebo to má slabou wifi a rozbilo se jim to při prvním spadnutí. Normálně mám nějaký asi šest let starý Prestigio, už ani nevím co to je přesně za typ a ten je fakt odolný, i když žádný certifikace nemá a co ten už vydržel. Ale má tak 1Gb RAM nebo 2, už nevím. Tím pádem se seká a internet moc nezvládá. Na zavolání a psaní zpráv dobrý. U toho nového telefonu bych jej chtěl na cestování, tak bych chtěl,aby svižně zvládal aplikace jako mapy, GPS, měl dobrou výdrž baterky a byl svižný na wifi a internet celkově. Normálně internet v mobilu téměř nevyužívám, ale na to cestování by se mi hodil kvůli jízdním řádům, mapám a translatoru. Na nějaké jsem se díval a zatím mi padly do oka tři čtyři. Jen nevím, jestli není za třináct tisíc zbytečně drahý nebo je to standard. Nemám představu za kolik tisíc jde koupit kvalitní telefon.

Samsung Galaxy XCover 4S dual sim
https://www.datart.cz/mobilni-telefon-106.html

Mobilní telefon Samsung Galaxy XCover Pro
https://www.datart.cz/mobilni-telefon-samsung-galaxy-s10-lite-sk-bily-sm-g715fzkdxez.html

Caterpillar S52 Dual SIM
https://www.datart.cz/mobilni-telefon-caterpillar-s30-dualsim-cerny-cs52-dab-roe-en.html

Pak jsem našel tento výrazně levnější a přesto s certifikací MIL-STD-810G a odolností IP68, který je dle recenzí svižný ale už má teda horší foťák dle uživatelů. Ikdyž, záleží,co si pod tím kdo představuje nebo podle čeho to hodnotí, protože 8Mpx by na tu velikost snímače mělo stačit. Ale primárně ten foťák na focení není, ikdyž zase by bylo dobrý, kdyby to mělo něco na použitelné fotky.

Blackview GBV5500
https://www.alza.cz/blackview-gbv5500-pro?dq=5636417
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Tomas » sob črc 11, 2020 9:50

Mám tohle.

Nevím kolik to má paměti, jader a ostatních věcí, konstrukce je ale robustní, dešti odolá (IP-68) a navigovat přes mapy.cz na bajku vydrží cca 5 hodin. Stanový kolíky jsem s ním zatím ale nezatloukal.

Jelikož jsem to zatím nerozbil, mohu to doporučit.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 11, 2020 10:11

Tomas
Díky. Stanové kolíky nepotřebuji zatloukat, jen potřebuji aby se to nerozmlátilo, když mi to vypadne z ruky a mohl jsem to ovládat mokrýma rukama ve vlhku nebo dešti. Tenhle má 2GB RAM a to by se asi také sekalo. Na ten internet bych chtěl,aby to zvládalo klasické prohlížení kvůli jízdním řádům, překladače jazyků, online rezervace a storna, maily atd. Nějaká videa nebo filmy sledovat nepotřebuji. To by spíš byl bonus, kdyby to zvládalo, ale x tisíc se mi kvůli tomu připlácet nechce. Pak bych také chtěl,aby se to dobře chytalo na wi-fi, když není úplně plný signál. To ten Prestigio s tím má problém, že jsem jej málem dřív rozdupal, než se stihl připojit, pokud se mu to vůbec povedlo. Za aplikace bych pak chtěl jen Mapy, GPS, Atlas bylin a hub, mapa hvězdné oblohy atd. To je tak to, co jsem používal nebo chtěl použít,ale můj telefon to nezvládl :-) Vše ostatní je také bonus navíc.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Tomas » sob črc 11, 2020 10:14

Tohle zvládne všechno, používám na firemní komunikaci, bankovnictví, mapy, řády, atd. To už dnes zvládne každej telefon.

Telefon bych koupil jen za tyhle peníze (do 3 tis.), dávat cokoliv navíc je absolutní nesmysl. Tam už jen silně přepláciš, ale reálná užitná hodnota je jen o velmi málo vyšší než u lacinýho telefonu.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 11, 2020 10:19

No, tak ten můj to zvládá horko těžko. Ale je šest let starý. Teda před šesti lety jsme jej koupil. Jak je starý skutečně, to nevím. A jak píšeš, já se díval na ty outdoorové a odolné mobily a to jsou pálky kolem třinácti tisíc i víc. Většina lidí, co znám, tak koupila telefon za desítku a do pár měsíců mají přes celý displej pavučinu a omlácený tělo, což by mě trochu sr*lo. Za ty peníze už bych si pořídil lepší počítač.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Tomas » sob črc 11, 2020 10:49

Někteří z nás si jsou za desítku schopný údělat pěknou dovolenou a někdo si za to holt koupí čínskej tišťák s displejem. Preference jsou individuální :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » sob črc 11, 2020 14:48

Dromedaro píše:magnety.. Jak to tedy je?
Hele, je docela velky rozdil mezi malym a rel. slabym magnetem a asi docela silnym, co etheric pouziva na vytahovani kovoveho bordelu z vody.
I mnohe obaly typu kniha na mobil nebo tablet maji v sobe malinky magnet, aby drzely zavrene a nic to neovlivnuje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » sob črc 11, 2020 15:10

Tak si dáš čelovku do víka a věc s magnetem na bok, no a? Nebo naopak.... Ne jako kolega, co si dal do víka magnet a telefon k sobě...... :mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8068
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 11, 2020 21:01

Jsem kvůli tomu dnes volal několika lidem a nikdo nedokázal říci jestli to vadí nebo ne. Nejdříve říkali, že magnet telefonu vadí a když jsem jim řekl, že na držácích telefonu v autě bývá také magnet silný tak, že telefon nespadne ani na hrbolech, tak mi řekli, že by to stejně nezkoušeli.

Etheric: To je právě to, co si myslím, že bych neohlídal a ani bych toto hlídat nechtěl. Občas hodím mobil do kapsy nebo čelovku a nějak nad tím nepřemýšlím, jestli ji tam můžu dát nebo ne a do které kapsy.

U tohoto telefonu alza uvádí vojenskou certifikaci MIL-STD-810G, ale ten telefon ji ve skutečnosti nemá! :evil:
https://www.alza.cz/blackview-gbv5500-pro?dq=5636417&kampan=adw3_mobilni-telefony_pla_all_mobilni-telefony-test-css-shoptail_vse%20ostatni_c_9062851__IG1044b1&gclid=EAIaIQobChMIz6PG2fvF6gIVCbLtCh1d2Qk5EAYYASABEgJngvD_BwE#popis
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » sob črc 11, 2020 23:52

Kašlu na to. koupím nějaký normální telefon.Ty outdoorové nebo certifikované jsou nechutně předražené a za tři tisíce člověk koupí normální výkonný a lehký telefon, které ty cerifikované mají až někde okolo osmi deseti tisíc.Navíc mývají vestavěné baterie, takže telefon za deset tisíc bude stejně za dva tři roky k ničemu, protože bude v háji baterka . Nechám na to dát tvrzený sklo, gumový kryt, v batohu to budu mít v ziplocku a nějak to dopadne. Třeba tento:
https://www.alza.cz/lenovo-a6-note?dq=5674175#parametry
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » ned črc 12, 2020 5:31

Dromedaro píše:Občas hodím mobil do kapsy nebo čelovku a nějak nad tím nepřemýšlím, jestli ji tam můžu dát nebo ne a do které kapsy.

Takovej bordel v batohu bysem mít fakt nechtěl. Každá věc má svoje stálý místo, šáhnu tam a je tam, automatika, netřeba nic hlídat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8068
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » ned črc 12, 2020 5:41

Vyser se na nějaký ziplocky, na prd to je, telefon to neochrání. Kup si na to takovou tu jakoby koženou šprcku.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8068
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 12, 2020 6:04

Etheric píše:Každá věc má svoje stálý místo, šáhnu tam a je tam, automatika, netřeba nic hlídat

K tomuhle bych rád jednou dospěl. Šetří to čas a nervy.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 12, 2020 6:13

Etheric píše:Vyser se na nějaký ziplocky, na prd to je, telefon to neochrání. Kup si na to takovou tu jakoby koženou šprcku.

Nemyslel jsi, že se mám vykašlat na ten gumový kryt? ZipLock jsem myslel proti vodě a vlhkosti.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » ned črc 12, 2020 6:34

Hele, já mám na telefonu sklo, telefon v gumovým krytu a pro transport ještě v tý šprcce. Hlavně teda spíš kvůli tomu, abych si nepoškrábal foťák.
Proč furt hrotí lidi tu vodu.... Nachčije ti snad do batohu? Pokud se obávám že ano, když pojedu někam kde to hrozí, stejně mám v batohu liner a na batohu pláštěnku, dovnitř se voda opravdu nedostane
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8068
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Mawenzi » ned črc 12, 2020 6:48

ja mobil obcas pouizju na mapy i v desti a jeste mi.ani levmy mobily za 2t s 2gb ramky dest neznicil... koupila bych gorilla glaz.nebo podobny na dipslej, gumovy zada at to neni kluzky a hubeny a lip to drzi v ruce plus tlumi naraz na bok...

radsi jednou za 3roky rozsekanej teledon za trojku nez teledon za 10 co se mu za 4 stejne zacne sypat hw...

nebo do nejakyho pouzdra kozenyho...

aktualni mobil ma 3gb ram, je sviznej a casto 2gb neprekrocim.. jen asi nepotrebuju naraz poustet full hd video, navigaci aby navigovala, k tomu natacet video, telefonovat, mit na pozadi 40 apek, ktery sem uz mesic nepouzila...

chapu, ze nekam do dalekych divokych hor je spolehlivy mobil dulezity, ale jestli pak neni lepsi mit opravdu odolny mohil volani/sms a smartphone jako doplnek, protoze spolihat pak na techniku v takovych horach kdyz se cokoli stane a nemit treba ani papirovpu mapu je asi blby...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 12, 2020 7:19

Jsem si myslel, že to někdo pochopí tak, že se bojím vodopádu v batohu. Myslel jsem to tak, že v tom ZipLocku tu můžu vytáhnout v lijáku, mít v kapse při dešti a napadlo mě zkusit to přes to i v dešti ovládat (jestli je to vůbec reálný). Ale jo, možná to hrotím.

Mawenzi píše:ja mobil obcas pouizju na mapy i v desti a jeste mi.ani levmy mobily za 2t s 2gb ramky dest neznicil... koupila bych gorilla glaz.nebo podobny na dipslej, gumovy zada at to neni kluzky a hubeny a lip to drzi v ruce plus tlumi naraz na bok...

Ony ty levné telefony bývají o dost odolnější než ty drahé. Na ty gorilla glaz jsem se díval a něco takového plánuji. To Prestigio jsem také používal v dešti. Občas se stalo, že začal problikávat nebo blbnout,ale pak se to vrátilo k normálu. Ale to dělalo poté, co mi mírně napraskl kryt na boku, takže tam asi zatíkalo. Ale celkově si myslím, že ten telefon je odolností nad průměrem, proto nevím jestli to tak mají ostatní.

Mawenzi píše:radsi jednou za 3roky rozsekanej teledon za trojku nez teledon za 10 co se mu za 4 stejne zacne sypat hw...

Přesně. Je to jak říkáš. Jak to psal i Tomas, já vezmu něco do těch tří tisíc. Telefon za deset tisíc už je zbytečný luxus, který nepotřebuju.

Mawenzi píše:chapu, ze nekam do dalekych divokych hor je spolehlivy mobil dulezity, ale jestli pak neni lepsi mit opravdu odolny mohil volani/sms a smartphone jako doplnek, protoze spolihat pak na techniku v takovych horach kdyz se cokoli stane a nemit treba ani papirovpu mapu je asi blby...

Na tu odolnost a spolehlivost, než ty smarthpony atd, mi přijdou dobré ty klasické malé tlačítkové v odolné verzi. Ty taky nežerou tolik baterku. Papírovou mapu nosím i u nás. Jen jednou jsem si ji nevzal a telefon se mi z ničeho nic vybil přes noc hned první den. Ale to jsem byl jen na prodloužený víkend a v Beskydech a pamatoval jsem si barvu tras.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 15, 2020 23:00

Mawenzi píše:radsi jednou za 3roky rozsekanej teledon za trojku nez teledon za 10 co se mu za 4 stejne zacne sypat hw...nebo do nejakyho pouzdra kozenyho...


Já na ten mobil nechám dát ochranné sklo, zadní silikonový kryt a pak na to koupím tohle. Jen teda mi nějak nejde na rozum, jak to může mít deklarovanou voděodolnost, když je tam otvor pro kameru a foťák.
https://www.hanibal.cz/sea-to-summit-tpu-guide-waterproof-case-for-smartphones-id15253

Koupím asi tenhle telefon:
https://www.alza.cz/samsung-galaxy-a20e-dual-sim?dq=5578685#parametry

Pak se mi hodně líbil tenhle telefon. Celkově, ale i tím jak se drží, ovládá, má rychlejší odezvu než ten galaxy A20. Má tu voděodolnost a vojenskou certifikaci a výměnnou baterku. Jen se mi moc nechce kupovat něco, co má výbavu ještě o něco horší, než mobil za čtyři tisíce. Ale ta zvýšená odolnost mi stejně nezajistí, že to nerozflákám, když to spadne blbě a na něco tvrdého.
https://www.alza.cz/samsung-galaxy-xcover-4s-cerna-d5627418.htm
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Etheric » čtv črc 16, 2020 7:14

Já bych teda do telefonu kterej má baterii 3000mAh a TFT displej nešel. Ten druhej má dokonce 2800mAh... To je málo, chce to alespoň 4000 + amoled displej, kterej spotřebuje podstatně míň energie a je lepší když svítí slunce.
Akorát telefon s led displejem za 4 000 nekoupíš.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8068
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 16, 2020 8:47

Jo, to mi taky vadí, ale tahle výdrž baterie je u těch mobilů standard. Pak jsou někde okolo 5000mAh a pak ještě třeba 10000mAh, ale to už jsou ceny okolo 14tisíc. Dík za tu zmínku o displeji. Ta nižší spotřeba displeje a čitelnost na slunci je určitě výhoda. Ještě o tom popřemýšlím, ale tahat někde po venku mobil za deset patnáct tisíc se mi taky moc nechce.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4336
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika