Outdoorové hodinky

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Outdoorové hodinky

Příspěvekod Kolic » úte říj 15, 2013 18:41

Ahoj, ma nekdo zkusenosti s tyto ? Za dobrou cenu :-)

http://katalog.intersport.cz/product/mc ... nky-at-3-0
BB 8800, 8520, 9780, Z10, Z30, ??

Fjallraven..
Uživatelský avatar
Kolic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: čtv črc 4, 2013 15:37
Bydliště: Liberec

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mvaldo » úte říj 15, 2013 20:21

Polar RC3 GPS HR, bude dostatocne vhodny na zaznamenavanie "zlyzovanych" km?
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » úte říj 15, 2013 20:35

Mozna, vyzkousej. Akorat nepocitej s rozumnymi cisly ohledne prevyseni: Výškoměr Ano, pomocí GPS. GPS meri vysku a jeji zmeny hodne mizerne, ale to uz jsme tu nekde diskutovali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Outdoorové hodinky

Příspěvekod mvaldo » čtv lis 28, 2013 5:05

nove hodinky od fi. Garmin, Garmin Tactix ;)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Gebos » čtv led 2, 2014 23:36

casio Prg 550 1a9 ! :)
Naposledy upravil Gebos dne čtv led 2, 2014 23:49, celkově upraveno 2
Gebos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 2, 2014 23:18

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Gebos » čtv led 2, 2014 23:47

wawrik píše:Aj u Casia nájdeš špeci outdoorové hodinky. Digitálky aj ručičkové. Hľadaj rad Protrek. Alebo G-Shock, tie tiež vydržia viac a sú aj ručičkové modely s rádiom a svetovými časmi. Edifice sú klasické hodinky na bežné nosenie so športovým lookom, vydržia toľko ako ktorékoľvek iné.


Já mám casia analog/digital typ casio prg 550-1a9 a jsem spokojený :) sice jsem musel teplotu párkrát kalibrovat než jsem došel k téměř přesným výsledkům s rozdílem 0,5stupně. Kompas je taky přesný v rámci možností musíte brát v úvahu že jsou to hodinky ;) ne buzola :D takže s rezervou. A výškoměr nemám s čím porovnat ale zkoušel jsem to tím způsobem že jsem šel na pudu podíval se na výšku nad mořem a sešel do sklepa přičemž jsem věděl zhruba jaký je rozdíl.. a porovnal ukázalo to s přesností snad o metr což se mi líbí nato že jsou to hodinky nato nezapomínej :D jinak jsou solárně napájené mají full auto led a také luminiscenční ručičky což je pecka a dále 5x budík paměť pro nahrávání udajů z cest, stopky odpoč. měřič, světový čas. Dají se koupit i v jiných barva a pásek v jakoby maskovaném provedení.
Přílohy
casio-protrek-prg-550.jpeg
Gebos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 2, 2014 23:18

Příspěvekod Gebos » pát led 3, 2014 0:00

CzechJoker píše:Uvažuju o ABC hodinkách a zrovna teď na trh přichází nový low cost model od Casia - PRG-270. V návodu k použitému modulu (3415) je jedna věc, kterou moc nechápu a protože bude asi tato funkce podobná i na ostatních protrecích, zeptám se.
Hodinky jsou vybaveny signalizací tlakové tendence (čtyři různé šipky). Chápu to tak, že hodinky předpovídají tlakovou tendenci a výsledek zobrazí ve formě piktogramu. V návodu je uvedeno, že se tato funkce vypne automaticky po 24 hodinách od zapnutí, případně při slabé baterii. Chci se zeptat, jestli je to normální, když logování barometru udává data za 42 hodin zpětně vlastně pořád? Sice chápu, že nejpřesnější smysluplné měření je tehdy, jsou-li hodinky na jednom místě, ale např. u Suunto Core jsem četl, že snad logují stále a předpověď je k dispozici neustále.
Protože s tím nemám žádnou zkušenost, chci se zeptat, jak je to doopravdy?
Naposledy upravil Gebos dne pon led 6, 2014 17:25, celkově upraveno 2
Gebos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 2, 2014 23:18

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod LubosHa » pon led 6, 2014 11:29

Běžně nosím sportovní hodinky Jacques Lemans (http://www.hodinky-damske-panske.cz/1-1377c/a-7426/) a na jednání vytahuju zlaté hodinky po dědečkovi :D
LubosHa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 6, 2014 11:23

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod grco » pon led 6, 2014 11:31

Podla mna uplne nevhodne hodinky na hory, nema to budik a osvetlenie, o vyskomere ani nehovorim :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod juhele » pon led 6, 2014 11:44

tak výškoměr jsem teda nikdy nepotřeboval, ale já jsem koneckonců houby sportovec zzzz

Už nějakou dobu mám tyhle obyčejné Timexky: TIMEX® T5K355 Marathon

Obrázek

A výborné - dobře čitelný displej, podsvětlení indigloglo :drinkers: , budík apod. a jsou voděodolný - ten displej by pro mne nejdůležitější, páč jsem pěknej slepejš... A cena fajn, člověk se o ně nemusí až tak bát. Uvidíme, jak dlouho vydrží.

PS: možná jsem o nich už psal, ale paměť mi nějak neslouží...
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod grco » pon led 6, 2014 12:19

Jojo, urcite lepsie, svetlo je najdolezitejsie pre mna na takychto hodinkach, do mesta kludne mechanicke rucickove s fosforom, ale na hory su naj digitalky s poriadnym podsvietenim a budik je tiez bonus.

Vyskomer niekto nepotrebuje, ale mne to pomaha psychicky. Vzdy si na zaciatku skorigujem vysku a ked viem do akej vysky sa musim dostat, tak stale viem kolko mi priblizne este zostava a jak dlho to bude trvat. Lepsie sa mi tak slape, hlavne ked je uz clovek za polkou. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Jirka1 » pon led 6, 2014 12:26

Ahoj, nemá někdo zkušenosti s těmahle? http://www.mall.cz/panske-hodinky-sport ... rg-550-1a1 Zaráží mě jedna věc u teploměru rozsah jen od - 10 C se mi zdá nevyhovující. :-(

Nebo máte někdo jiný typ : Hodinky, barometr, výškoměr, teploměr a GPS v jednom. (Nemám zkušensoti, ale představuji si něco co mě navede správným směrem a pak ještě zaznamená trasy chůze, běhu, lezení a ty se dají stáhnout třeba do PC)

Díky za odpověd.
Uživatelský avatar
Jirka1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte led 4, 2011 22:03
Bydliště: Altenmarkt im Pongau

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod grco » pon led 6, 2014 12:49

Ked budes mat tie hodinky na ruke, tak to pod -10 nepojde, jedine ak zmrznes a to ti uz bude jedno, ze to nebudu ukazovat spravne. Ten templomer na hodinkach je dost zbytocny, mam ho tiez a vobec ho nepouzivam, pretoze nosim hodinky na ruke a tam ukazuje samozrejme uplne inu teplotu. Jedine ked spim v noci v stane, tak si ich dam dole a rano viem kolko mam v stane stupnov, ale ta informacia mi je viac menej naprd :) Takze teplomer podla mna celkom zbytocnost a to ze ma rozsah len do -10 by som vobec neriesil.

Skusenost s GPS v hodinkach nemam, ale tak podla mna nie je az tak moc z coho vyberat... Garmin, Suunto? Co dalej? :)

PS: A tie Casia, co si poslal nemaju GPS... GPS maju napriklad tieto http://www.mall.cz/panske-hodinky-10000/suunto-suunto-ambit-hr
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod pawn » pon led 6, 2014 12:57

Ambity mám aktuálně v hledáčku, nicméně se určitě vyplatí jít do verze Ambit 2. Jen si pořád nějak nemůžu vnitřně obhájit 10 kolíků za hodinky na běhání a turistiku :?
Ale jinak vše požadované splňují...
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod wawrik » pon led 6, 2014 13:04

grco píše:ale na hory su naj digitalky s poriadnym podsvietenim
Ale houby. Aby si si zapol podsvietenie, potrebuješ druhú ruku. Svietiace ručičky sú na nezaplatenie. Funkcie digitálok sa k tomu dajú dolepiť, ale nič lepšie na odčítanie času ako ručičky neexistuje. Leda ukecaný parťák, čo na požiadanie hlási čas :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod wawrik » pon led 6, 2014 13:13

Jirka1 píše:Ahoj, nemá někdo zkušenosti s těmahle? http://www.mall.cz/panske-hodinky-sport ... rg-550-1a1 Zaráží mě jedna věc u teploměru rozsah jen od - 10 C se mi zdá nevyhovující. :-(

Ja mám PRW-5000 (nejaké skúsenosti popisujem tu), tie sa od tých tvojich líšia AFAIK iba chýbajúcim rádiom a dizajnom ciferníku. Teplomer mi už odmeral aj -14 °C, ale to je aj tak jedno, lebo to na displeji nebolo poriadne vidieť. Displeje celkovo sú v týchto teplotách dosť lenivé a málokedy dobre čitateľné. Osobne mi rozsah od -10 °C nerobí žiadny problém.

Ak to chceš ako športové hodinky, tak tento model nie je zrovna najlepší nápad, sú skôr cestovateľské. Záznamy z toho do kompu nedostaneš žiadne, aj kumulatívne údaje sú na športový tréning nedostatočné, napríklad interval výškového záznamu 2 minúty.

Edit: preklep v modeli hodiniek.
Naposledy upravil wawrik dne pon led 6, 2014 20:34, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod fps » pon led 6, 2014 13:19

Jirka1 píše:Zaráží mě jedna věc u teploměru rozsah jen od - 10 C se mi zdá nevyhovující

všechny Casia jsou jenom do -10°C, což mě odradilo od jejich kopě, proto jsem si koupil Suunto, ty vydrží až -30°C, a funguji do cca -20°C, což jsem zkusil v mrazáku viewtopic.php?p=375816#p375816

grco píše:Ten templomer na hodinkach je dost zbytocny, mam ho tiez a vobec ho nepouzivam, pretoze nosim hodinky na ruke a tam ukazuje samozrejme uplne inu teplotu. Jedine ked spim v noci v stane, tak si ich dam dole a rano viem kolko mam v stane stupnov, ale ta informacia mi je viac menej naprd :) Takze teplomer podla mna celkom zbytocnost a to ze ma rozsah len do -10 by som vobec neriesil.

tak pro mě je teploměr dost zásadní věc, hodinky mam ve stanu sundaný z ruky, a než jdu spát, tak se kouknu kolik je stupňů, a podle toho se obléknu do spacáku, a od té doby co to takhle praktikuji, se v noci nebudím zimou, a nebo vedrem
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod juhele » pon led 6, 2014 13:23

wawrik píše:Ale houby. Aby si si zapol podsvietenie, potrebuješ druhú ruku. Svietiace ručičky sú na nezaplatenie. Funkcie digitálok sa k tomu dajú dolepiť, ale nič lepšie na odčítanie času ako ručičky neexistuje. Leda ukecaný parťák, čo na požiadanie hlási čas :-)


Mno, teda na ty Timexy je vidět i třeba za svitu měsíce a obvykle, když je fakt tma, tam si něčím svítíš a tím samým si posvítíš na cibule. :lol:

Já bych třeba měl problém sehnat pro mne čitelné ručičkové hodiny - jediné se slušně čitelnými čísly a tlustými svítícími ručičkami byly snad akorát některé typy vojenských hodinek, které se mi buď nelíbily nebo byly dost drahé...

Ale každému holt vyhovuje něco jiného... :wink:
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod grco » pon led 6, 2014 13:54

@wawrik: tie rucicky hovno svietia o 3 rano... A ja mam vacsinou volne ruky, neviem co s nimi robis ty :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod wawrik » pon led 6, 2014 13:56

Záleží od lumi vrstvy. Mne svietia celú noc. Nemám problém odčítať čas ani teraz v zime o pol siedmej ráno.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » pon led 6, 2014 13:56

wawrik píše:Aby si si zapol podsvietenie, potrebuješ druhú ruku.

Vetsina lidi dve ruce ma ;-) Ja si teda ale obvykle na hodinky svitim celovkou, kdyz je tma, tak ji mivam zapnutou ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod grco » pon led 6, 2014 14:00

@mike: to ked vstanes v noci a chces vediet kolko je hodin, tak najskor si nasadis celovku na hlavu, zasvietis, pozries na hodinky, zhasnes, zlozis celovku?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod juhele » pon led 6, 2014 14:11

@grco: ne, zmáčknu na hodinkách čudlík a ony se rozsvítí :-) Při spaní mám obvykle volné obě ruce :mrgreen:
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » pon led 6, 2014 14:12

Jj, asi tak. Navic kdyz uz se v noci vzbudim, tak obvykle proto, ze si potrebuju odskocit a na to si celovku rozsvitim. Mivam ji polozenou vedle spacaku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Gebos » pon led 6, 2014 15:19

pawn píše:Ambity mám aktuálně v hledáčku, nicméně se určitě vyplatí jít do verze Ambit 2. Jen si pořád nějak nemůžu vnitřně obhájit 10 kolíků za hodinky na běhání a turistiku :?
Ale jinak vše požadované splňují...


Pokud to jsou hodinky napájené solárně tak bych určitě sěl mám prg550 za 7000,- mají solar takže nemusím do nich dát ani korunu pokud je nerozbiju třeba sklíčko... a jinak takové hodinky vydrží více než ruka co je nosí takže si myslím že je lepší si koupit kvalitní hodinky než nějaké levnější které ti odejdou po čase... a budeš muset znovu nakupovat :) radši investuji to kvality a značky než abych na to šetřil tím způsobem že každý rok musím měnit hodinky ;)
Gebos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 2, 2014 23:18

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Gebos » pon led 6, 2014 15:22

wawrik píše:
grco píše:ale na hory su naj digitalky s poriadnym podsvietenim
Ale houby. Aby si si zapol podsvietenie, potrebuješ druhú ruku. Svietiace ručičky sú na nezaplatenie. Funkcie digitálok sa k tomu dajú dolepiť, ale nič lepšie na odčítanie času ako ručičky neexistuje. Leda ukecaný parťák, čo na požiadanie hlási čas :-)


To jo mám taky luminiscenci na prg550 ale mají i full auto led takže nepotřebuješ druhou ruku v šeru či tmě a díky solaru nemusíš řešit baterku ;)
Gebos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 2, 2014 23:18

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod wawrik » pon led 6, 2014 16:18

mike: V šere a večer, keď nesvietim čelovkou, mi dosť vadí, keď sa pozriem na hodinky a vidím prd. U Suunto Vector občas nepomáha ani tá čelovka. Šmátrať druhou rukou, v ktorej mám obyčajne paličku alebo minimálne rukavicu, po malom tlačidle, ma irituje. O hrubých rukaviciach do -30 °C ani nehovorím, v nich žiadne tlačidlo nenahmatám. A v noci... škoda reči, vyťahovať ruku zo spacáku, aby som zapol podsvietenie, to ma vážne otravuje. Ručičky sú OK - otvorím oči a hneď všetko vidím. Najviac ma to štve, keď musím štartovať trebárs o štvrtej ráno a v noci sa zobudím. Kým vytiahnem ruku zo spacáku a zapnem podsvietenie aby som videl, či sa mi ešte oplatí spať alebo nie, tak ma to úplne prebudí.

Hodinky sú asi jediná vec, ktorú na trekoch ešte nemám úplne doriešenú. Každučký deň ma aspoň päť-šesťkrát napadne, prečo nemám ručičkové :-) Kvôli výškovým údajom si brávam Suuntá a pravidelne sa modlím k outdoorovému bohu a Svätému Edmundovi Himalájskemu, aby Suunto vyrobilo aj model s ručičkami. To by začal byť život tak nejako viac v poriadku :-)

Gebos píše:To jo mám taky luminiscenci na prg550 ale mají i full auto led takže nepotřebuješ druhou ruku v šeru či tmě a díky solaru nemusíš řešit baterku ;)
To bola prvá vec, ktorú som vypol, neuveriteľne ma tá funkcia iritovala. Zapínala podsvietenie napríklad v noci pri šoférovaní, a vlastne všeobecne sa zapínalo stále, aj keď som to nepotreboval. Vadilo mi to.

Inak tie hodinky určite nevydržia viac ako ruka. Buď trochu súdny. Je to jedna z mála nevýhod ručičkových hodiniek - mechanická citlivosť. Špeciálne u Casia, ktorý tie ručičky robí asi z blata.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Gebos » pon led 6, 2014 17:03

Tak já jsem taky myslel že si je zapneš když to potřebuješ ja to taky nemám je to zbytečné.. ale někdy se muže hodit. A s těmi hodinkami si myslím že vydrží. Měl jsem Casia g-shock a s těmi jsem boural stěnu v bytě, štípal dřevo, řezal dřevo, sportoval a jsou jen trochu poškrábané samozřejmě g-shocky je něco jiného ale myslím že to s tou výdrží bude podobné... ale pokud po těch hodinkách netlučeš kladivem tak si myslím že vydrží běžné nošení. nemám sice s nimi takové zkušenosti takže je to jen moje domněnka ;)
Naposledy upravil mike dne pon led 6, 2014 17:12, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku i s citaci
Gebos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 2, 2014 23:18

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » pon led 6, 2014 17:46

wawrik píše:Hodinky sú asi jediná vec, ktorú na trekoch ešte nemám úplne doriešenú. Každučký deň ma aspoň päť-šesťkrát napadne, prečo nemám ručičkové :-) Kvôli výškovým údajom si brávam Suuntá a pravidelne sa modlím k outdoorovému bohu a Svätému Edmundovi Himalájskemu, aby Suunto vyrobilo aj model s ručičkami. To by začal byť život tak nejako viac v poriadku :-)

Ti nevim, jestli modleni pomuze. Mozna by bylo ucinnejsi napsat do Suunta. Akorat ze vysledek asi bude stejny ;-)

Reseni bych ale mel -- dej si na ruku dvoje hodinky. Suunta a nejake s rucickama. Sice budes vypadat jako Rus na konci valky, ale lepsi, nez na to nekolikrat denne myslet ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod juhele » úte led 7, 2014 0:34

musím říct, že některé ty Suunta se mi docela líbily, stejně jako třeba ta vojenská verze GPS hodinek Garmin - přišlo mi to celkem dobře čitelné i pro nás brejlovce a navíc to má nějakou tu GPS navigaci (resp. ukazatel směru, pokud jsem si všiml).
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika