Outdoorové hodinky

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » pon led 6, 2014 17:46

wawrik píše:Hodinky sú asi jediná vec, ktorú na trekoch ešte nemám úplne doriešenú. Každučký deň ma aspoň päť-šesťkrát napadne, prečo nemám ručičkové :-) Kvôli výškovým údajom si brávam Suuntá a pravidelne sa modlím k outdoorovému bohu a Svätému Edmundovi Himalájskemu, aby Suunto vyrobilo aj model s ručičkami. To by začal byť život tak nejako viac v poriadku :-)

Ti nevim, jestli modleni pomuze. Mozna by bylo ucinnejsi napsat do Suunta. Akorat ze vysledek asi bude stejny ;-)

Reseni bych ale mel -- dej si na ruku dvoje hodinky. Suunta a nejake s rucickama. Sice budes vypadat jako Rus na konci valky, ale lepsi, nez na to nekolikrat denne myslet ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod juhele » úte led 7, 2014 0:34

musím říct, že některé ty Suunta se mi docela líbily, stejně jako třeba ta vojenská verze GPS hodinek Garmin - přišlo mi to celkem dobře čitelné i pro nás brejlovce a navíc to má nějakou tu GPS navigaci (resp. ukazatel směru, pokud jsem si všiml).
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Lieti » čtv bře 6, 2014 1:18

Zdravím,
potreboval by som s odstupom času poradiť ktoré s týchto hodiniek vybrať.
Momentálne riešim či Suunto Vector HR za 190€
Alebo Suunto Core Regular Black za 230€ s čierno-bielim displejom,
prípadne Suunto CORE All Black za 230€ s bielo-čiernym displejom.

Využitie je hlavne na terénne práce v prostredí tropickej džungle, resp. naopak púštnych prostrediach.
Jedná sa mi o spoľahlivý budík, podsvietenie (3 mesiace v stane), odolnosť voči teplu, potu a poškrabaniu. U senzorov (s vedomým si ich limitov) mi ide o kompas a barometer kvôli počasiu.

Otázka je či ten cenový rozdiel 40€ stojí za to. Prípadne či nie je u VECTOR výhoda prítomnosť libely (alebo sú už CORE s 3D kompasom?).
V prípade oboch modelov, by ma zaujímalo či je až taká veľká nevýhoda bielo-čierny (inverzný?) displej, keďže ich plánujem nosiť aj civilne, kde táto varianta lepšie vyzerá.


Prípadne iná (rýchlo zohnatelná) alternatíva v cenovej hladine 200-250€, keďže potešili by aj doplnkové veci ako rádiom riadený čas, solárne dobíjanie, prípadne čas východu a západu slnka.

Ďakujem
Uživatelský avatar
Lieti
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv dub 2, 2009 13:23

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Skipp » čtv bře 6, 2014 7:03

Mám ty Vectory, ještě jsem je pořádněl neotestoval, ale zatím žádný problém neobjeven. Ani jsem nenašel důvod si připlácen za dražší Core řadu, jelikož Vectory mají vše co bylo třeba. V civilu je nosím taky, vypadají dobře.
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod fps » čtv bře 6, 2014 20:08

Lieti píše:V prípade oboch modelov, by ma zaujímalo či je až taká veľká nevýhoda bielo-čierny (inverzný?) displej, keďže ich plánujem nosiť aj civilne, kde táto varianta lepšie vyzerá.

černá čísla na bílém displeji jsou lépe vidět v šeru anichž bych musel zapínat podsvícení, a Suunto Core Regular Black nosím normálně i v civilu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Lieti » sob bře 8, 2014 13:02

Tak, priznám sa, položil som otázku aj na chronomag fórum a tam ma presvedčili na CASIO PRW 3000. U nás stoja cca 300€, cez ebay do USA to vyjde na 180€
S tým, že mi niektorý mi písali SZ z vlastnej skúsenosti o nie istej spoľahlivosti Suunto, oproti Casio.
Uvidíme, ak stihnú dojsť včas, tak dám nejaký stručný report po návrate so skúsenosťami.
Každopádne ďakujem za reakcie.
Uživatelský avatar
Lieti
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv dub 2, 2009 13:23

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Skimpy » sob bře 8, 2014 13:32

Mám Suunto Core Regular Black. Byť nevypadají tak efektně jako model All Black, ale aspoň jsou na slunci dobře čitelné. Nosím je i normálně, dokonce i do obleku :-). Baterka zatím drží, mám je od 8/2012, ale už při podsvícení nejsou čitelné údaje- je už slabá. Nepoužívám kompas, který baterku prý nejvíce vybíjí - s jeho využitím by asi životnost baterie rapidně klesla. Má to funkci nastavení západ-východ slunce pro většinu měst světa, což ocení ti kdo hodně cestují. Výškoměr jsem používal, ale mám ještě GPS takže ho už ani nepoužívám, spíše orientačně.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod budo » sob bře 8, 2014 19:44

Lieti ... ajajaj ... tam radši nelez nebo tě to bude stat strašnejch peněz !
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Lieti » ned bře 9, 2014 11:16

:) áno, niektoré témy sú tam dosť drsné, ale tak každý sme nejaký ;)
Uživatelský avatar
Lieti
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv dub 2, 2009 13:23

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod juhele » pát bře 28, 2014 15:58

tak se ještě připojím s troškou do mlýna. Vzhledem k tomu, že u mých Timex T5K355 před časem, ani ne po půl roce běžného používání praskl řemínek, nový stojí 500 Kč, tj. skoro jak nové hodinky a jiný řemínek tam nejde (řekli v servisu, potvrdili ve dvou hodinářství), tak jsem se poohlížel po novém adeptu.

Nároky jsem až tak velké neměl - chtěl jsem dobře čitelné digitálky s podsvícením a velkými číslicemi. datumem, aspoň základní vodotěsnost vhodnou pro mytí a plavání, nějaký rozumně vyměnitelný řemínek (po výše uvedených zkušenostech) a cenu cca do 1500,- (víc mi nepřišlo potřeba).

To by člověk nevěřil, jaký je problém sehnat dobře čitelné digitálky splňující uvedené parametry - když už to má větší ciferník, tak tam výrobce nacpe indikátor přílivu a odlivu, fáze měsíců snad celé sluneční soustavy a dvacet tisíc jiných různě se hýbajících a blikajících kravin a mezí tím se krčí datum a čas. :axe: :evil:

Celkem se mi líbilo třeba i Suunto M1, jenže to zas nemá podsvícení... ](*,)

Nakonec jsem ale na Ebay narazil na hodinky Columbia Basecamp, které vypadaly pro mne to pravé - všechny funkce, jednoduché, velké a čitelné, navíc mají nerezové tělo a standardní úchyty na řemínek.

Obrázek Obrázek
víc fotek tu

Já nakonec kvůli o cca 20 USD nižší ceně koupil verzi s řemínkem lime green (obrázky výše), nicméně řemínek by měl jít vyměnit např. za nylonový co se prodává po celé Ebay v dvaceti různých barvách nebo i jiný gumový. Ale ta barva je nakonec fajn - trochu jak žlutá reflexní vesta, ale mi to nevadí :mrgreen:

Působí dost robustně tak uvidíme, jak se osvědčí. Kdyby měl někdo zájem, koupeno tu.
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod budo » sob bře 29, 2014 8:50

jedny s tvou specifikací mám v podpisu tady, jen stály o maličko víc, ale užitný funkce, životnost, odolnost po několikaletém každodenním nošení jsou super :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod wawrik » stř dub 2, 2014 10:19

Mám pár otázok na majiteľov pokročilejších hodiniek. Stiahol som si manuály k jednotlivým modelom, ale odpovede som nenašiel.

Suunto Core:
- Aká je maximálna doba ukladania do denníka pri jednotlivých intervaloch (1/5/30/60 s)?
- Je niekde zoznam miest, podľa ktorých sa ráta východ a západ slnka? Zaujíma ma, ako presne je pokrytá južná Ázia (Pakistan až Bhután).

Suunto Ambit2:
- Ak som dobre pochopil, dajú sa do nich nahrať niečo ako aplikácie. Napríklad jedna, čo ma zaujala (a je úplne zbytočná :-D), ukazuje obsah kyslíku v závislosti od nadmorskej výšky. Existuje aj aplikácia, ktorá by ukazovala východ a západ mesiaca a mesačné fázy? To mi často chýba.
- V recenziách som našiel rýchlosť fixu 1-2 sekundy, ak človek nie je príliš ďaleko od posledného. Platí to, aj keď pustím GPS tak raz za dva-tri dni?
- Je reálna výdrž 30 dní pri zhusta používanom ABC?
- Skúšal k nim niekto pripojiť externý teplotný senzor ANT+ od Garminu? Funguje? Ako sa to prejaví na výdrži baterky?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod pawn » stř dub 2, 2014 11:08

wawrik píše:Suunto Ambit2:
- Ak som dobre pochopil, dajú sa do nich nahrať niečo ako aplikácie. Napríklad jedna, čo ma zaujala (a je úplne zbytočná :-D), ukazuje obsah kyslíku v závislosti od nadmorskej výšky. Existuje aj aplikácia, ktorá by ukazovala východ a západ mesiaca a mesačné fázy? To mi často chýba. Východ/západ to myslim ukazuje defaultne, jinak tahle aplikace http://www.movescount.com/apps/app10008493-Moon by zrejme resila zbytek (nezkousel jsem)
- V recenziách som našiel rýchlosť fixu 1-2 sekundy, ak človek nie je príliš ďaleko od posledného. Platí to, aj keď pustím GPS tak raz za dva-tri dni? Při tomto způsobu použití bys měl mít do 5s fix.
- Je reálna výdrž 30 dní pri zhusta používanom ABC? Myslím, že ano, ale nemám odzkoušeno (dost bude asi záležet na tom, jak často budeš zapínat podsvícení)
- Skúšal k nim niekto pripojiť externý teplotný senzor ANT+ od Garminu? Funguje? Ako sa to prejaví na výdrži baterky? Nemám, nezkoušel jsem
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod musashi » čtv dub 3, 2014 12:34

Teplotni senzor od Garminu nefunguje. System v hodinkach s nim neumi pracovat, neumi jej vyuzivat.
Ale treba footpod ci bikepod funguji v pohode (osobne odzkouseno).
musashi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 29, 2011 12:21

Outdoorové hodinky

Příspěvekod mvaldo » čtv dub 3, 2014 17:53

pridavny senzor teploty funguje ;)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod musashi » pon dub 7, 2014 15:26

To je osobni zkusenost?
Pze kdyz jsem prechazel z Garmina na Suunto, tak jsem to zkousel a nefungovalo to ...
Jako jako typ podu se to tvari? V menu je moznost to parovat pouze s HR, Foot pod, Cadence pod, Bike pod, Power pod ... nic dalsiho.
musashi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 29, 2011 12:21

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mvaldo » pon dub 7, 2014 15:37

Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Outdoorové hodinky

Příspěvekod musashi » pon dub 7, 2014 17:25

Na odkazu nic o fungovani se Suunto Ambit nepisou. Kam tim tedy miris? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
musashi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 29, 2011 12:21

Outdoorové hodinky

Příspěvekod mvaldo » pon dub 7, 2014 18:14

aha ...
ja som myslel, ze vravis o nefunkcnosti cidla s Garminom
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod musashi » pon dub 7, 2014 19:01

wawrik píše:Suunto Ambit2:
- Skúšal k nim niekto pripojiť externý teplotný senzor ANT+ od Garminu? Funguje? Ako sa to prejaví na výdrži baterky? Nemám, nezkoušel jsem

Jasne, myslel jsem si to ...
On puvodni dotaz smeroval k fungovani Garmin cidla se Suunto hodinkami. Ale ted uz si rozumime :)
musashi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 29, 2011 12:21

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod juhele » úte dub 8, 2014 0:00

možná by někoho mohla zajímat tahle recenze:

Suunto Ambit 2: Trochu jinak chytré hodinky [test]

ale nejspíš už to máte asi všichni přečtené :mrgreen:
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » úte dub 8, 2014 1:36

Ja jsem nemel, diky :) Zajimave, velmi se mi libi moznost tvorby vlastnich obrazovek a miniaplikaci. Jen kdyby to melo vetsi vydrz na baterky... aspon 10x.

Bohuzel jsem si precetl i komentare pod clankem a pripadam si desne nemoderni. Mam zastarale hodinky, ktere nekomunikuji s mobilem a nezobrazuji mi treba prichozi SMS. A navic po tom vubec netouzim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod wawrik » úte dub 8, 2014 7:04

Veľká škoda, že tieto GPS hodinky nie sú veľmi na turistiku, skôr ako športtestery. Som prišiel k názoru, že veľmi nutne potrebujem nové outdoorové hodinky (to ma chytá tak raz za dva-tri roky), pozeral a hral som sa s Fénixom 2 aj Ambitom 2... a prišiel som k tomu, že ak má byť nová hračka na turistiku, tak Core. A tie majú (pre mňa) len málo nových funkcií, aby som kvôli nim menil staré Vectory.

V snahe odľahčiť a zjednodušiť výbavu som chcel ako gépeeskovú zálohu využiť hodinky, ale tá je na turistiku stále dosť nepoužiteľná. Stačilo, aby ma vydržali navigovať 10 hodín, z toho aspoň polovicu s podsvietením (to je taký môj záchranný setup, s ktorým by som mal prežiť všetko), a aby dokázali zobraziť trasu a moju polohu vzhľadom k nej. No nie, nejde to. Po prvé stále nevydrží baterka, po druhé na displeji maľujú ideové náčrtky a nie polohu.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » úte dub 8, 2014 16:41

Prijde mi, ze (uz) nejsme cilova skupina. Turistika je out, zvlast vicedenni, kde se nemuzes pohodine osprchovat. In je behani v parku, kde svou polohu a aktualni tepovou frekvenci sdilis on-line na Facebooku ;-)

Proto tobe vyhovuji zastarale Vectory a mne X6. Oboji jsou totiz jeste z doby, kdy jsme cilova skupina byli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod wawrik » stř dub 9, 2014 7:09

Nemyslím, že ten trh je za zenitom. Casio Protrek aj Suunto (a kopec iných značiek) sa predáva po státisícoch, to všetko sú potenciálni zákazníci techonologického upgradu. Navyše sú turisti veľmi solventná cieľová skupina, a že to výrobcovia chápu sa dá vidieť v každom outdoor shope.

A také Suunto Core sú veľmi užitočné turistické hodinky, aj keď sú novšie ako tvoje alebo moje. Je len málo vecí, ktoré im chýbajú - mne napríklad mesačné fázy a príliv/odliv.

Podľa mňa by dobré outdoorové hodinky mali mať nejaké GPS s ultranízkou spotrebou. Nie kvôli mape a orientácii, ale iba na približné určenie polohy na pomocné výpočty - kvôli určeniu časového pásma, výpočtu západov a východov slnka aj mesiaca, a prílivu/odlivu.

Niečo podobné robí Seiko, vyvinulo nízkoenergetické GPS pre hodinky (schopné dobiť sa solárne) len kvôli tomu, aby si vedeli určiť časové pásmo, v ktorom sa nachádzajú. Nezobrazujú polohu a vlastne ani nemajú žiadny displej, GPS je tam len a len kvôli pásmam.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod musashi » stř dub 9, 2014 10:39

Vlastnim Ambit2 Sapphire a myslim, ze je to skvely stroj.
Pritomnost GPS nevidim jako nevyhodu, nikdo me nenuti ji pouzivat a pak funguji jako klasicke ABC hodinky s vydrzi v radu tydnu.
A kdyz je nahodou potreba, da se GPS zapnout a vyuzit.
Kdyz jsem venku, dobijim je bez problemu pres power monkey se solarem a prijde mi to jako bezproblemove reseni.
Ale samozrejme chapu, ze pozadavky jsou ruzne, chtel jsem ale jen poukazat, ze GPS proste prece neni nutne pouzivat, takze jeji pritomnost neni zadna zasadni nevyhoda.
musashi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 29, 2011 12:21

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » stř dub 9, 2014 16:09

wawrik píše:Nemyslím, že ten trh je za zenitom. Casio Protrek aj Suunto (a kopec iných značiek) sa predáva po státisícoch, to všetko sú potenciálni zákazníci techonologického upgradu. Navyše sú turisti veľmi solventná cieľová skupina, a že to výrobcovia chápu sa dá vidieť v každom outdoor shope.

Nerikam, ze je za zenitem, ale ze cilova skupina Ambitu je jina. S turisty mas asi pravdu, ale bojim se, ze skupina potencialnich uzivatelu sporttesteru (tj. frikulinu) je podstatne vetsi. A ze teprve, az bude tento trh nasycen, se vyrobci vrati k nam.

wawrik píše:Podľa mňa by dobré outdoorové hodinky mali mať nejaké GPS s ultranízkou spotrebou. Nie kvôli mape a orientácii, ale iba na približné určenie polohy na pomocné výpočty - kvôli určeniu časového pásma, výpočtu západov a východov slnka aj mesiaca, a prílivu/odlivu.

Ti nejak nevim... nic proti, ale tyhle veci mi prijdou dost okrajove a snadno resitelne jinak. Tj. spis nice to have nez vylozena potreba.

wawrik píše:Niečo podobné robí Seiko, vyvinulo nízkoenergetické GPS pre hodinky (schopné dobiť sa solárne) len kvôli tomu, aby si vedeli určiť časové pásmo, v ktorom sa nachádzajú. Nezobrazujú polohu a vlastne ani nemajú žiadny displej, GPS je tam len a len kvôli pásmam.

To je zajimavy napad. Navic tak muzou i nastavovat cas, jelikoz z GPS muzou dostat presny. Bohuzel asi nic moc vic, jelikoz neco jineho je kouknout na satelity jednou za cas a kontinualne logovat polohu. Z hlediska spotreby myslim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » stř dub 9, 2014 16:16

musashi píše:Ale samozrejme chapu, ze pozadavky jsou ruzne, chtel jsem ale jen poukazat, ze GPS proste prece neni nutne pouzivat, takze jeji pritomnost neni zadna zasadni nevyhoda.

On snad nikdo nepsal, ze pritomnost GPS je nevyhoda. Spis jde o to, ze soucasna technologie jeste nedospela k dobre pouzitelnemu reseni v hodinkach. Pro mne by to bylo, kdyby vydrzely logovat aspon dva tydny bez nabijeni. Tj. rekneme 150 hodin. Hodinky beru jako neco, o co se nemusim starat a bez ohledu na pouzivane funkce proste funguje. Vyskomer zapinam a vypinam podle potreby, logovani mi bezi kazdy vikend tak 10 hodin a baterku menim jednou za rok. Kdyby to slo s GPS, tak by to byl ideal. S nabijenim jednou denne se hodinky meni v dalsi Tamagoci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod wawrik » čtv dub 10, 2014 7:40

mike píše:Ti nejak nevim... nic proti, ale tyhle veci mi prijdou dost okrajove a snadno resitelne jinak. Tj. spis nice to have nez vylozena potreba.
Naozaj nemyslím, že sú okrajové, najmä pokiaľ človek často cestuje mimo Európy alebo potrebuje tie informácie operatívne... Mne reálne chýbajú. Napríklad keby som pri tom úteku zo sedla Thapa vedel, že hodinu po zotmení vyjde mesiac v splne, radšej by som tú hodinu presedel za nejakým balvanom schovaný pred vetrom. Potom by som sa tých zrázov na juhu bál podstatne menej (a že mesiac vtedy svietil celkom dosť som vedel, lebo som sa predtým v noci zobudil a šajnil o život). O tom, že by som si naplánoval nejakú večernú etapu pod mesiacom v splne ani nehovorím, to je v prázdnych Himalájach úplna paráda, aj keď inak v noci chodím veľmi nerád.

Kulminácia odlivu mi zasa chýbala na Islande, kde je jedna pobrežná cesta, ktorú zalieva príliv a je prejditeľná len asi dve-tri hodiny okolo odlivu. Plus viem o ďalších dvoch peších chodníkoch na polostrove Dragnajökull neďaleko Hornvíku, ktoré sú na tom podobne - tam je to navyše jediná prístupová cesta (pešia, autá tam nie sú) a oblasť je úplne opustená.

mike píše:To je zajimavy napad. Navic tak muzou i nastavovat cas, jelikoz z GPS muzou dostat presny. Bohuzel asi nic moc vic, jelikoz neco jineho je kouknout na satelity jednou za cas a kontinualne logovat polohu. Z hlediska spotreby myslim.
Mne by to práve úplne stačilo. Raz za deň si hodinky očekujú polohu, nastavia čas a vyrátajú všetky východy, fázy a odlivy. A dobijú sa solárne. Vybavené, o nič sa nemusíš starať - a to je to, čo chceme :D Je to podstatne životaschopnejší a univerzálnejší systém, ako hlúpa a nespoľahlivá synchronizácia cez DCF77 (a ostatné) s minimálnym pokrytím.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » čtv dub 10, 2014 17:43

wawrik píše:Naozaj nemyslím, že sú okrajové, najmä pokiaľ človek často cestuje mimo Európy alebo potrebuje tie informácie operatívne... Mne reálne chýbajú.

Verim ti, ale fakt si myslis, ze jsi vetsinovy zakaznik? ;-) A jestli je potrebujes, urcite existuje aplikace pro telefon, ktera to umi. Vzdyt jsou to pro dane misto v zasade staticke informace, ktere se daji dopocitat.

wawrik píše:Mne by to práve úplne stačilo. Raz za deň si hodinky očekujú polohu, nastavia čas a vyrátajú všetky východy, fázy a odlivy. A dobijú sa solárne. Vybavené, o nič sa nemusíš starať - a to je to, čo chceme :D Je to podstatne životaschopnejší a univerzálnejší systém, ako hlúpa a nespoľahlivá synchronizácia cez DCF77 (a ostatné) s minimálnym pokrytím.

Ale jo, nic proti, zkus napsat do Suunta a presvedcit je ;-) DCF77 jeste nekdo pouziva? Mne to obcas rozhasilo i budik...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika