Outdoorové hodinky

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod pedro73 » čtv říj 16, 2014 13:21

Paráda. A cena ? Už jste někdo zjistil jestli se dováží do CZ ?
pedro73
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob bře 8, 2014 9:46

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod wawrik » čtv říj 16, 2014 13:37

Radšej si najprv zisti, ako fungujú, nadšenie ťa trochu prejde :D Nie je to ešte úplne odladené. Napríklad - rozsah merania len do 4500 m, pri meraní výšky nie sú hodinky vodotesné, atď.

Snáď sa toho časom chytia nejakí Japonci :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » pát říj 17, 2014 22:08

Obrázek

(nedalo se odolat :twisted:)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod paplik » stř říj 22, 2014 18:34

Zdravím,
Potřeboval bych poradit. Vybírám hodiky, s rozpočtem průměr 450Kč max. 650
Jelikož mám garmin GPS, kde je výškoměr atd...+ rtuťový teploměr, tak to v hodinkách nepotřebuji.
Co ale vyžaduji, tak aby byly anologo-digitální, fosforeskující ručičky, budík a průměr ciferníku maximálně 45mm (pařátu mám velkou ale nelíbí se mi moc velké hodiny) a aby nebyly moc výstřední. Jo a ještě nejlépe ciferník dělený a s čísly :lol:

Mám ale jeden hlavní problém, nevím, zda pořídit hodinky se silikonovým páskem, nebo nerezovým, popruh, nebo kůže? Chchtěl bych ty hodinky jak na outdoor, tak i třeba do školy, no prostě tak univerzální, a nedokáži si odpovědět na tuhle základní otázku.
S nerezovým naramkem budou vypadat pěkně, ale hlavně budou těžké a nedokáži si představit, jak s nimi spářu po skalách, ale mám domění, že náramek vydrží víc, než ten silikonový.
Se silikonovým bych neměl problem až na to, že se asi po 4letech roztrhá a postupem času zteří a je takový nepříjemný. Dál nevím, jak je to moc hodí na všední nošení. Ale budou asi lehří jak s nerezovým náramkem
Budík myslím využiju v horách, když se mám brzo ráno obudit a hledat někde mobil, který se ještě k tomu hned vybije.
Budou to moje první hodinky, tak je chcu s vámi zkonzultovat, jaký na to máte názor?

Moje předběžné typy:
http://www.ebay.com/itm/Alarm-Infantry- ... 3ce55bb1b4 u těchto mi hodně chybí čísla

http://www.ebay.com/itm/INFANTRY-Digita ... 2ed5dddc7d skoro ideální, ještě kdyby fosforeskovl dělený ciferník+ jen ta přeska je nějaká zajimavá

http://www.ebay.com/itm/INFANTRY-Army-S ... 2ed5f44000

jsou to jen příklady, taky mají zbytečné funkce navíc, tak kdyby jste měli lepší typ, tak by to bylo super, díky!
paplik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte říj 21, 2014 9:29

Příspěvekod budo » stř říj 22, 2014 21:41

S tim rozpoctem jsi me dostal. Jeste více me ale dostalo ze jsi v nem fakt nasel něco co jako hodinky dle tveho přání vypadá. Delsi zivotnost jak 3 roky bych od toho necekal. Ale treba pri slusnym zachazeni prekvapi. Nicmene na vodotěsnost, je-li u nich udavana, bych nespolehal.

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod apuka » čtv říj 23, 2014 9:04

Zajdi nekam do Lidla, mozna jeste budou mit za 599,-Kc to, co prodavali pred nejakou dobou jako outdoorove hodinky i s vyskomerem (V Ostrave-Zabrehu jeste stale prodavaji). Ale je to plne digitalni, fosforeskujici rucicky to nema. Zato maji zaruku 3 roky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod paplik » čtv říj 23, 2014 17:08

Aaa, no samotné digitálky bych nechtěl, nevypadají tak pěkně. Jak jsem psal, výškoměr, teploměr atd... na hodinkách nepotřebuji, takže to je důvod, proč jsem zvolil takový rozpočet.

Problém bych viděl hlavně v základní otázce, jaký materiál náramku? Silikon, nebo nerez? Za jak dlouho se ten silikonový roztrhá?
paplik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte říj 21, 2014 9:29

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Stani » čtv říj 23, 2014 17:37

Analog, quartz - v tomto cenovom limite by som teda komplet nerez nečakal. Bude len na dýnku puzdra a zvyšok pokovená umelá hmota, ťah bude plecháč. Nerezové puzdro a ťah som videl na modeloch napríklad Casio od tých 1500-1700Kč vyššie, ale aj tam bude zrejme plecháč ťah a spona. Z toho dôvodu tú vrstvu zošúchaš bez námahy. Ako jedne z prvých hodinek, v rámci finančných možností, som mal Casio Alarm Chrono, a asi tak po trištvrte roku sa plech začal objavovať. Po cca 3 rokoch som v oblasti nožičiek a hrán puzdra zistil, že to bude vlastne z umelej hmoty. Na puzdru pokovená vrstva vcelku dobre držala. U modelov okolo 500Kč to nebude žiadne terno. Lumi strašne slabučké. Alarm som využíval denne, akurát časom sa zhoršovala manipulácia s čudlíkmi. To mi v horách rozhodne neprospelo.

V tomto prípade ušetri si tých 600Kč, alebo ich daj útulku, inak ak sa skutočne dá, navýš rozpočet.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod budo » čtv říj 23, 2014 18:50

Tak jo, nevydržel jsem to!

"Budou to moje první hodinky, tak je chcu s vámi zkonzultovat, jaký na to máte názor?"

Seber se, jdi na http://www.forum.chronomag.cz a svoje zadani napiš tam.

Dozvíš se zhruba následující:
- že za ty peníze jsou to hodinky (to cos našel), které budou nekvalitní, brzo odejdou, ty čudlíky na nich nejspíš budou jen na parádu, ale bez funkce
- kvalitní ocelovej tah je těžší, ale pohodlnej a nezničitelnej (hlavně u Seiko), ale v téhle ceně a u levných Casio to bude taky jen - plecháč, kterej se vyviklá a bude tahat za chlupy
- pod silikonem se možná budeš nepříjemně potit a pokud ti odejde dřív, než samotné hodinky, je to další investice
- kožený řemen je taky další investice, až odejde, je pohodlnej, ale pokud není "vodotěsnej", voda ti ho ničí
- v tomhle rozpočtu ti luminiscence nebude fungovat (max pár minut) nebo nebude vůbec žádná
- no-name (to cos vybral) levný luxusně vypadající hodinky jsou sice relativně levnej, ale šmejd - takže vyhozený peníze a u prvních hodinek je tahle volba začátečnická naivní chyba, kterou ale dělá mnoho kupujících, aby se následně poučila, uznala, že ti, co to říkali, měli pravdu a za další, větší peníze, koupila další, již kvalitnější hodinky. Ovšem těchto 600 jsou vyhozený prachy, co se ti už nevrátí
- doporučuji přečíst něco o podvrženém luxusu
- zeptají se tě, proč a zda skutečně trváš na duálu ručičky/digitál
- poznáš, že čím jednodušeji a přehledněji tvářící se hodinky (míň pičovin tvářících se hrozně cool), tím přehlednější čitelnost (rozuměj praktická funkčnost), delší doba, než se okoukají a přestanou tě bavit (rozuměj začnou tě štvát a budeš si říkat šmarjá, jak - jsem si ten hnus mohl vybrat?), větší univerzálnost při nošení (rozuměj ať se oblečeš pro jakoukoli příležitost, hodinky k hadrům nebudou jak pěst na oko a ty nebudeš vypadat jako kokot od kolotoče)
- černá a/nebo bílá jsou nesmrtelné barvy hodinek/číselníku, neokoukají se, jsou univerzální, neurazí

pochopíš a přiznáš si, že stejně jako nekupuješ za 200 boty u vietnamce (nebo jiný nekvalitní věci jen kvůli nejnižší ceně), tak i tady je lepší počkat, přišetřit, seznámit se s tématem, znovu pečlivě rozmyslet specifikaci (rozuměj potřeby), vybrat a pak budeš 100% spokojenější, než když to celý budeš absolvovat až na podruhé

Není třeba se nachytat na mnohatisícové značky a modely (k tomu třeba dojde s vyšším věkem, třeba ne). Pěkná Casia, rozhodně SEIKO (!!!), Orient, Citizen, apod. ti nabídnou spoustu pěkných hodinek za přijatelné ceny v parádní kvalitě.

PS: rozhodně oceňuju a chválím, že netoužíš po těch šíleně trapně velkých budících, co dnes lidi bez vkusu a přehledu kupují ... hodinky s pouzdrem do 42mm jsou akorát nositelné (v zimě pod rukáv a tak...)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod vonkreuz » sob lis 1, 2014 23:20

Nemá prosím někdo hodinky Sigma Onyx Fit? Pokud ano, jak velký je obvod hrudního pásu? Potřebuju to pro chlapa s obvodem 115cm. Díky!
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Suunto Vector nebo Casio PRG-260-1 ?

Příspěvekod Viator » pát led 16, 2015 22:43

Suunto Vector nebo Casio PRG-260-1 ?

Zdravím, můžete mi poradit s výběrem ? Pro a proti těchto značek a hodinek ?
Díky .
Naposledy upravil vonkreuz dne pát led 16, 2015 23:21, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno s vhodným vláknem a zvýrazněn nový dotaz.
Viator
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon bře 31, 2014 7:30

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod vonkreuz » pát led 16, 2015 23:22

K čemu jsou ti "složité" hodinky, když nezvládáš jednoduché úkony. Například podívat se, že vhodné vlákno je hned na 4. pozici od shora v sekci Elektronika, kam jsi ty sám vložil svuj dotaz? ](*,)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod booze » pon led 19, 2015 21:18

Nemate nekdo CESKY navod na hodinky Casio PRW-3000. Dekuji i za nasmerovani.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Mawenzi » úte led 20, 2015 8:23

co zkusit nejaky obchod nebo treba distributora v cz? ja dostala ke svym ("hloupej obyc model") takovou jakousi desivou vyjetinu z kopirky snad v obchode, ale jako nastavit bez toho rucicky bych asi nezvladla, tak to hlidam jak voko v hlave a tady sem nasla na prw 5000 v cz by mohlo byt asi dost podobny
Naposledy upravil Mawenzi dne úte led 20, 2015 11:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod booze » úte led 20, 2015 8:29

Mawenzi píše:co zkusit nejaky obchod nebo treba distributora v cz?

To probehlo. Bohuzel chtel kopii uctenky, ze je to kupovane v CR. Napsal jsem, ze se nekam zasantrocila pri stehovani :^o a neodepsal. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Mawenzi » úte led 20, 2015 8:38

taky dobry, no... tak treba ti pomuze aspon ten na 5000, ja tuhle na mych bez navodu asi 15 minut hledala jak posunu cas o hodinu ](*,) fakt hruza hruz, ty stary modely meli vic user friendly (no porovnavam s hodinkama, co sem si koupila pred 16ti lety :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod wawrik » úte led 20, 2015 9:04

booze: Jo, oni sú na takéto prosby o manuál celkom citliví :-)

Chvíľu som sa s nimi hral a Protreky celkom poznám, tak pokiaľ ti ide o jednu-dve veci, napíš aké a ja ti to skúsim vysvetliť (alebo preložiť z anglického manuálu, ktorý asi máš).
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod keijei » úte led 20, 2015 10:08

booze píše:Nemate nekdo CESKY navod na hodinky Casio PRW-3000. Dekuji i za nasmerovani.


Mám český návod pro Casio Pro Trek PRW 1500-1 pokud chceš.
Uživatelský avatar
keijei
účastník
účastník
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř srp 3, 2011 7:26
Bydliště: Hlavní město Slezska

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod booze » úte led 20, 2015 10:15

Musim se podivat, asi to bude +-stejne. Poslu ti do SZ mail dekuji.

@wawrik Ja je mam asi rok a EN navod je v pohode, ale ted jsem koupil jedny jako darek.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod booze » úte led 20, 2015 21:20

Dekuji vsem za pomoc. =D> Asi neco malo prelozim a vystrihnu obrazky z EN navodu. Celkem to maji uni. *
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Outdoorové hodinky

Příspěvekod mvaldo » sob úno 14, 2015 20:34

GARMIN Fénix 2 ...
toto som netusil :o
Přílohy
ImageUploadedByTapatalkHD1423942483.890717.jpg
ImageUploadedByTapatalkHD1423942477.153650.jpg
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod progym » sob úno 14, 2015 20:47

vonkreuz píše:Nemá prosím někdo hodinky Sigma Onyx Fit? Pokud ano, jak velký je obvod hrudního pásu? Potřebuju to pro chlapa s obvodem 115cm. Díky!


Máme je na firmě hrudní pás je klasika kus plastu kam připneš pružný textil-gumový pás.
115 zvládneš v poho (mám 118 a občas si ho beru, takže v pohodě) :lol:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Outdoorové hodinky

Příspěvekod mvaldo » čtv úno 19, 2015 19:09

tip na lacny sporttester, viacmenej iba na sledovanie tepu ... ? ;)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Příspěvekod budo » pát úno 20, 2015 9:48

Za 300 ti prodam 3x pouzity hodinky s hrudnim pasem. Plus posta cca 60. Puvodne staly 650. Nepouzivam to, mne nebavi se s tim zdrzovat a tepovka neni pro mne dulezita.

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Hodinky

Příspěvekod jarekmaly12 » pát bře 13, 2015 10:55

Ahoj, chtel jsem se zeptat jestli mate nejakou oblibenou znacku sportovnich hodinek? oooo chtel bych si nejaky poridit mel jsem do ted wenger, ale chtel bych uz nejakou zmenu a udelat si radost. dik za kazdou radu :rolleyes:
jarekmaly12
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 10, 2015 16:28

Re: Hodinky

Příspěvekod Quido » pát bře 13, 2015 11:50

uf - co si představit pod pojmem sportovní hodinky...? :roll:

hodinky, které by se hodily na outdoor, je snad více než oblečení, nicméně je třeba brát v úvahu priority uživatele - někdo preferuje váhu (čili lehkost), někdo funkce, někdo odolnost a spolehlivost, jiný cenu atp., ne že by se tyto vlastnosti nedaly kombinovat, přesto je vždy nějaká převažující, anebo vzniká kompromis nesoucí výhody i nevýhody všech...

v první řadě bych viděl dělení hodinek na machanické a bateriové - systém Kinetic značky Seiko, či systém Ecodrive značky Citiizen bych si dovolil zařadit mezi bateriové

- mechanické hodinky jsou většinou těžší, mají omezení v možnostech poskytnout rozmanité funkce a přecejen většinou mají omezenou odolnost (i když u vyšších tříd je to již vyřešeno)
- bateriové hodinky jsou vždy omezeny kapacitou baterie, mívají problémy v extrémních teplotách a mají často omezení v odolnosti proti působení magnetického pole

nejdříve tedy udej své preference :wink:
(Wenger je značka, sice orientující se na outdoorvé a armádní hodinky, nicméně udals jen značku, nikoli typ, či vlastnost)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod budo » pát bře 13, 2015 16:33

Quido: ohledně odolnosti bohatě vystačíš se Seiko 5 Sport, který stojí pár babek, ale jsou precizní a odolný

.... jsem zvědav, jaká specifikace stran požadavku na komplikace z toho vypadne.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod jarekmaly12 » úte bře 17, 2015 12:24

Ahoj, já mám wengerky. presneji Wenger Squadron GMT 77073 a nemuzu si stezovat, vse jede jak ma. mam je uz 2 roky a za nic bych je nevymenil . 8)
jarekmaly12
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 10, 2015 16:28

Re: Hodinky

Příspěvekod keijei » úte bře 17, 2015 13:06

Quido píše:- bateriové hodinky jsou vždy omezeny kapacitou baterie, mívají problémy v extrémních teplotách a mají často omezení v odolnosti proti působení magnetického pole

Vynechal jsi solární rádiem řízené hodinky Casio. Kámoš je má už přes 12 let bez servisního zásahu. Já mám Casio Protrek PRW 1500 už 6 let, vůbec se o ně nestarám a jedou bez jakýchkoliv problémů. Byl jsem s nimi i v zimě za polárním kruhem v Kiruně a dál na sever a nikdy žádný problém. Teploměr i kompas vždy OK.

Nedělám jim reklamu, jen, že jsi je vynechal.
Uživatelský avatar
keijei
účastník
účastník
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř srp 3, 2011 7:26
Bydliště: Hlavní město Slezska

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Quido » stř dub 8, 2015 10:31

budo píše:Quido: ohledně odolnosti bohatě vystačíš se Seiko 5 Sport, který stojí pár babek, ale jsou precizní a odolný

.... jsem zvědav, jaká specifikace stran požadavku na komplikace z toho vypadne.


přesně tak, pokud nemá uživatel vyšší nároky, toto jsou hodinky do terénu naprosto v pohodě, jen já osobně bych u těch nižších modelů požadoval safírové sklíčko, namísto běžně dodávaného Hrdlexu, ale i to se už poněkud mění....

... taky jsem zvědav :wink:


keijei píše:
Quido píše:- bateriové hodinky jsou vždy omezeny kapacitou baterie, mívají problémy v extrémních teplotách a mají často omezení v odolnosti proti působení magnetického pole

Vynechal jsi solární rádiem řízené hodinky Casio. Kámoš je má už přes 12 let bez servisního zásahu. Já mám Casio Protrek PRW 1500 už 6 let, vůbec se o ně nestarám a jedou bez jakýchkoliv problémů. Byl jsem s nimi i v zimě za polárním kruhem v Kiruně a dál na sever a nikdy žádný problém. Teploměr i kompas vždy OK.

Nedělám jim reklamu, jen, že jsi je vynechal.


nevynechal - solární nabíjení je to totožný systém, jako Ecodrive od Citizen, btw: solární nabíjení nedoporučuji při zimních cestách za polární kruh
:lol:
jinak, radiem řízené hodionky je taky dobrá věc - to bychom tu ale do večera mohli vyjmenovávat různé fce - každopádně Casio, a třeba jejich řada G-shock, jsou dobré outdoorové hodinky za rozumnou cenu, mně osobně se moc nelíbí dizajnem, ale jinak opravdu OK...
... upřesním jen, že i u solárních nabíjení je životnost kapacitní baterie omezena, tvrdí se 10-20 let, a vzhldem k tomu, že Casio vyrábí stovky modelů a miliony kusů, je to otázka, na jaké zrovna narazíš, ale i tak se nechá tato baterie vyměnit, pokud už uživatel nechce raději nový model... 8)

jarekmaly12 píše:Ahoj, já mám wengerky. presneji Wenger Squadron GMT 77073 a nemuzu si stezovat, vse jede jak ma. mam je uz 2 roky a za nic bych je nevymenil . 8)


...věřím, velmi solidní značka - tak proč jiné, nevíš co s prachama? :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika