Outdoorové hodinky

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Reccol » pát črc 28, 2023 11:57

Přesně, když jdeš do nových, kup 2x (i kdyby z druhy ruky).

K invertovani https://www.youtube.com/watch?v=XGJCQFRB5cA
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod malejjarda » sob črc 29, 2023 17:59

booze píše:Nema prosim nekdo hodinky Garmin Instinct 2 Solar? Zajima me vydrz baterie pri zaznamu trasy denne 8 hod. Prepinani invertovaneho displeje. Presnost ABC vyskomeru a presnost GPS. Pouzival bych je na zaznam trasy, takze by me zajimala i mapova cast a aplikace na archivaci. Dekuji


Mám Instinct 2 (bez solaru) a výdrž přibližně odpovídá tabulkám.
K archivaci dat (a nastavení hodinek) použiješ aplikaci Garmin Conect. Přes tu můžeš do hodinek stahovat i trasy vytvořené např. v Mapy.cz. Jde to propojit i se Stravou nebo podobnou aplikací. Aktualizace zase přes Garmin Expres.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod booze » úte říj 17, 2023 10:15

Tak jsem zjistil, ze kdyz propojim hodinky s mobilem, abych videl kdo mi vola a sms, tak se mi zvedl tlak z 90 na 120 na 140 na 180. Uzivatele to spis stresuje, nez aby to prineslo neco dobreho.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod apuka » úte říj 17, 2023 10:58

To se Ti stalo PRED nebo PO zjisteni, kdo Ti vola/poslal zpravu? :wink:

Pokud by nekoho zajimalo, u Suunta maji ted nove hodinky uz s dvoupasmovych (L1 a L5) GPS (samozrejme plus, Glonass, Galileo, Beidu) s velice zajimavou vydrzi na trasovani. A uz i s mapami v hodinkach.
Outdoorove/turisticke Suunto Vertical
Vice bezecke Suunto Race.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod booze » úte říj 17, 2023 11:39

Behem pouzivani. Ses v klidu, ctes si, najednu ti nekdo vola a hodinky se ti snazi urvat zapesti.

Byt porad dostupny neni pro me.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod apuka » úte říj 17, 2023 12:49

booze píše:Byt porad dostupny neni pro me.
No jo...

Jedna C/D-ckova ferata v Nemecku, zacatek cervence... Nastup trva asi 3,5 hodiny, samotna ferata 3-4 hod. Pul hodina na ferate, najednou zvoni mobil. Zvednu, visim jednou rukou na lane - tady XY, mohli bychom vyresit zzzzz, je to docela urgentni? Ja odpovim, jsem na dovolene a zrovna ted neni vhodna chvile. Dobre, zavolam pozdeji. O hodinu pozdeji zase, ja stale na lane - tady XY, volal jsem vam pred hodinou... Stale neni vhodna chvile... Dobre, zavolam pozdeji. O dalsi hodinu pozdeji znova zvoni mobil, ja jsem pro zmenu uprostred previsleho rebriku. Neennii vhoodddnaaa cchviiileeeee.... OK. zavolam pozdeji.
Ferata za pul hodinu koncila, sestup dalsi skoro tri hodiny.

Od te doby se nikdo neozval, najednou vec prestala byt urgentni... :twisted: :smt071. Jo - nemam hodinky, trasuji Locusem na mobilu, takze casto preslechnu zvoneni nebo jej mam na tichy rezim. Mit hodinky, taky by mi skakal tlak...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » úte říj 17, 2023 15:25

@booze: tlak ti rovnou zmerily ty hodinky? ;-)

@apuka: to je nepochopeni funkce mobilu. Mam ho proto, abych si mohl zavolat a ne aby mne s nim nekdo otravoval. Na zacatku tury ho tedy prepinam do airplane modu, coz navic setri baterku, zvlast v horach kde je mizerny signal. Na vicedennich akcich ho casto uplne vypinam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod apuka » úte říj 17, 2023 15:43

mike píše:to je nepochopeni funkce mobilu. Mam ho proto, abych si mohl zavolat a ne aby mne s nim nekdo otravoval.
Jo, ja jej taky takto pouzivam - pokud to jde. Jenze kdyz nekdy ja chodim jinam nez manzelka a/nebo syn a jsme domluveni, ze si dame vedet, kde a co a jsme vzajemne trochu "v pohotovosti" (v pripade problemu ale napr. i kvuli reseni dopravy a pod. - ja mam jediny v mobilu data, kde to lze zjistit), tak je to ponekud jine a do airplane modu mobil dat nelze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » úte říj 17, 2023 15:47

I tak se da nastavit, ze ti bude vyzvanet jen pri volani od vybranych lidi. Na Androidu jsou to myslim Favorites.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod milarepa » úte říj 17, 2023 19:26

první věc po nastavení nových hodinek bylo, že jsem vypnul všechna oznámení, neskutečně mě to prudilo při aktivitě............
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod booze » stř říj 18, 2023 9:50

mike píše:@booze: tlak ti rovnou zmerily ty hodinky? ;-)

To ne, ale prestal jsem byt "ve sve kuzi". :roll:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » stř říj 18, 2023 15:49

apuka píše:Outdoorove/turisticke Suunto Vertical

Mne se ty hodinky zacinaji libit. Vydrz je sice v optimalnich podminkach pri docerpavani ze slunce, ale i bez nej je docela dobra. Pockam si na nejake vetsi zkusenosti a mozna si je poridim. Me stare X6 maji tuknuty displej (spadly mi na dlazbu...) a nove uz se koupit nedaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod apuka » stř říj 18, 2023 15:54

Maji i ne-solar verzi a mne prijde, ze i ty maji pomerne slusnou vydrz. Hlavne kdyz nepotrebujes vterinovy zaznam GPS a nektere funkce (napr. mapy) mit zaple neustale.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » stř říj 18, 2023 15:57

Vsak jo. Tu ale nechci, ma ocelove pouzdro a je uz moc tezka. Kdyz uz bych je mel, tak jako nahradu GPS loggeru, ktery mi vydrzi pres 4 dny logovani v horach. Zapinam rano pri odchodu a vypinam vecer pri taboreni, ono to pak tech 10 - 12 hodin denne da.

Taky se mi dost libi, ze kdyz to clovek pouziva jen jako hodinky, tak to nemusi furt nabijet a starat se o to jak o Tamagoci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Elektronika