Outdoorové hodinky

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod dudy » úte čer 26, 2018 17:44

Tvl, sem měl na hervisu rozkliklý komplet Suunto a ty Spartany tam eště ve dvě nebyly...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod petra50 » stř čer 27, 2018 14:53

Robíš si srandu, ale Seiko nedávno predstavilo celý rad hodniek v SBDB003-retroštýle[/quote]

Prospex SRPA77K1 to vypadá prostě skvěle!
Uživatelský avatar
petra50
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř čer 27, 2018 14:44
Bydliště: Praha

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Lipon » stř lis 21, 2018 23:45

Nevěděl byste někdo, kdo v Praze prodává origo pásky Citizen? Mám nedaleko Koscom, tam se zítra skočím mrknout.
Sháním origo zelený na BM8180.
Na ebay jsem našel v Anglii, ale moc se mi nechce platit 15 liber jen poštovný.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod dudy » stř lis 21, 2018 23:51

To dá někdo tři litry za kus popruhu na hodinky?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod budo » čtv lis 22, 2018 13:10

@dudy Těch 119 Liber je za hodinky a ne za samotný pásek.

@Lipon Neuvažovals o NATO strapu?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Outdoorové hodinky

Příspěvekod Michal82 » ned lis 25, 2018 19:52

dudy 3 litry stojí běžný origo řemínek na automaty - pokud chceš echt kvalitu cena je mezi 5-10.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Outdoorové hodinky

Příspěvekod Lipon » ned lis 25, 2018 23:33

No cywoe :-O
Touhle logikou se klidně můžeš dobrat k tomu, že 4 gumy na auto za 50 litrů kus jsou vlastně normální, když je to na pořádný jako auto ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Outdoorové hodinky

Příspěvekod Michal82 » ned lis 25, 2018 23:40

Lipon - nevím možná na F1 nebudeš s tou cenou daleko ;)

Jinak co naděláš.... jiní lidi zas nepochopí GTX bundu za 15-20 tisíc když je to vlastně jen pláštěnka ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Outdoorové hodinky

Příspěvekod Kjuba » ned lis 25, 2018 23:42

Lipon: No ano, tahle logika mi přijde taky celkem v pořádku. Gumy za 50k kus se samozřejmě normálně prodávají. Ne na oktávku, ale na auta v odpovídající cenové hladině. A tato auta vesměs vlastní lidé, kteří jsou ochotní ty peníze za to dát. A nebo vědí, že když si kupují určité auto, tak že ty gumy něco stojí. Je na tom něco špatného? Nebo jsem něco nepochopil?

Nechápal bych gumy za 50k na focuse, to ano.....
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Outdoorové hodinky

Příspěvekod Lipon » pon lis 26, 2018 6:57

Nechápu, co to dělá ve vlákně o outdoorových hodinkách potažmo pásku za pár liber.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » pon lis 26, 2018 21:58

On proste musi tu svou snobarnu nacpat vsude...

Zase mi odesel reminek u mych Suunto hodinek. Dneska jsem sehnal novy. Stal tisicovku a opravdu mne to nepotesilo, vydrzi 2 - 3 roky :? A to jeste muzu byt rad, ze jsem ho vubec sehnal, Suunto je prestalo delat. Tohle mne na nich opravdu stve, nahradni reminky jsou drahe a houby vydrzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Outdoorové hodinky

Příspěvekod Michal82 » pon lis 26, 2018 23:38

Mike a proč si kupuješ řemínky od Suunto - kup si Hirsch nebo Campagnolo což sou kvalitní řemínky ke své ceně, můžeš si vybrat model za několik tisíc nebo za pár stovek.

NATO sem si koupil za 250,- a na dva měsíce mi posloužil než se začal párat.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » úte lis 27, 2018 1:27

Protoze mam Suunto hodinky. Na ty pasuje jen reminek pro konkretni typ nebo radu Suunto hodinek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Outdoorové hodinky

Příspěvekod Michal82 » úte lis 27, 2018 7:46

Aha já myslel ze mas ten typ s klasickýma stěžejkama.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Lipon » úte lis 27, 2018 10:08

Budo: na NATO jsem koukal, ale nijak zvlášť mě neoslovily; nelíbí se mi ty kovové kroužky a chci 2 kusové - na osičky

různé kopie z ebay jsem zkoušel, vydržely obvykle pár měsíců, než se začaly třepit a tahat za rukávy

projdu ještě WatchBandCenter, velký výběr, vypadají hodně slušně a za rozumné poštovné (necelých 6 ojro)
když přihodim kožený pásek i na pracovní hodinky, tak poštovné je jednotné za oba dohromady
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Reccol » úte lis 27, 2018 10:43

Mike: Na Suunta běžně kupuju z Aliexpressu, stojí to pár stovek, vzhledově stejný a zatím to drží přes rok bez jakýkoli známky únavy.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » úte lis 27, 2018 18:26

Ktere konkretne? Hledal jsem, ale na sve X6 jsem nenasel, jen na jine typy. Na X6 sedi i reminky k T6, ten jsem i koupil, protoze mi projde lepsi, nez puvodni.

Navic mi ten reminek prasknul skoro bez varovani, takze jsem potreboval novy hned... ale dalsi klidne od Cinanu objednam, original uz za 3 roky stejne nebude. Suunto uz je nevyrabi a zasoby dochazeji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod zonn » úte lis 27, 2018 19:08

Na X6 sedi reminky k Observer, ty koupis na Ali do 20$.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » úte lis 27, 2018 19:10

Diky, ty jsem videl, ale nebyl jsem si jisty. Tak teda priste :)

Reminek k T6 se mi libi vic, je vzdusnejsi a nepoti se pod nim tolik ruka. Navic jsem ho potreboval rychle a je pred Vanocema, to by taky mohlo prijit az v lednu nebo by to mohla ukrast nejaka svine na celnici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Pierre111 » úte pro 18, 2018 10:29

Chci si koupit hodinky a váhám mezi Polar Vantage V a Garmin Fenix 5/5plus. Má tu někdo zkušenost s těmi to modely ? Dál mě zajímá, jak dobré jsou ty mapy na Fenix 5plus, řekněme pro celou Evropu, používal bych to hlavně v Alpách. Jde se podle těch hodinek v pohodě navigovat a číst přesně mapu například pro pohyb v horském terénu ? Nebo je ten displej moc malý a špatně se to ovládá ? Jde mi o to zda je to dobře použitelné nebo je lepší koupit levnější hodinky bez map a k tomu třeba klasickou outdoor navigaci. Dík.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Olchor » úte pro 18, 2018 16:48

No to si teda vůbec nedokážu představit, číst mapu z hodinek. Už i mapa na mobilu je dost opruz.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » úte pro 18, 2018 19:29

Taky tak. Posledne jsem v Alpach musel zmenit plan, dostal jsem se mimo papirovou mapu, a tak jsem planoval podle mobilu. 5.7" displej byl na hrane pouzitelnosti. Obcas to ted delam i v CR, mapy nenosim a tenhle displej je minimum, co si umim na navigaci predstavit, ani tak to neni pohodlne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Hafi » úte pro 18, 2018 20:15

Já bych nebyl až tak rezolutní. Záleží na situaci a množství cest a tedy četnosti potřeby kontrolovat mapu. V Kyrgoši jsme šli dle jpg map na Nokii E5 s 2,4" displejem...a šlo to vcelku v pohodě, ale taky to navigačně nebylo až tak komplikované - údolím podél řeky (tj. jednou za hodně km u přítoků zkontrolovat, podél kterého pokračovat), pak správně trefit výstupu do sedla a pak už z kopce podél řeky, kdy jen hlídám, na které straně řeky se držet.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » úte pro 18, 2018 20:25

Tohle je ale navigacne jednoduche, v podstate ani mapu nepotrebujes, akorat u tech pritoku zjistit, kde jsi. Na to by stacily i ty hodinky. Pierre111 ale chce navigaci do Alp a tam je obcas teren celkem slozity, zvlast kdyz jsi mimo stezky. Dokazu si predstavit takhle maly displej k papirove mape. Koukas na mapu a hodinky ti ukazou, kde presne na te mape jsi. Ale samostatne moc ne. Samozrejme je to lepsi, nez dratem do oka, ale ne o moc ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod oodoow » úte pro 18, 2018 21:04

@Pierre111: Podle mě ty hodinky jsou pořád jenom k tomu, že si tam nahraješ trasu a jdeš pak podle ní, takže vlastně sleduješ čáru. Mapa na hodinkách pomůže k tomu, že tu čáru dokážeš líp sledovat, vidíš na ní kde co kolem máš mít a prostě se líp zorientuješ. Na nějakou jako samostatnou navigaci, že by se člověk podíval do hodinek jako do mapy a zjišťoval podle toho kde je a kam by se mohl jít podívat, to nebude a taky v tom nevidím důvod, na takový laborování už se vyplatí vytáhnout mobil.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Olchor » stř pro 19, 2018 8:18

No to by nebylo nic pro mě,často měním trasu za pochodu, přesný plán nedržím. Proto mám radši papírové mapy, tam máš přehled o velké oblasti a větší svobodu volby. Navigace je pak dobrá v detailu, navíc bývá aktuálnější než stará mapa. Ale chce to větší displej, aby se člověk vůbec našel.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mitau » stř pro 19, 2018 13:05

oodoow to podle me vystihl presne. Problem Vantage V je ten, ze tam neni (ale je planovano ji tam pridat v budouci aktualizaci - ale to se muze zdrzet) navigace skrz body, kdy na hodinkach vidis nahranou caru a svoji pozici. Pak zalezi, jak moc konkretne planujes vylety a jestli si najdes cas vytvorit gpx, kudy chces jit. Pokud ano, tak to zvlast za zhorsenych podminek (mlha, snehovy poprasek) muze byt celkem uzitecne. K tomu je ale potreba, aby se mapa do hodinek nahravala jednoduse, protoze jinak to stejne nikdy nebudes delat a tu vlastnost nevyuzijes. Na bezeckych zavodech/pochodech jsem nejednou zazil, ze clovek s hodinkami s navigaci (sunnto) si trasu do hodinek nenahral a pak bloudil (resp. vytahoval mobil).
Asi by bylo dobre napsat, co od hodinek ocekavas. Vantage V podle me davaji smysl pro atlety, kde je dulezita tepovka a mozna nejake ty novy metriky od Polaru budou funkcni. Pokud to ale nevyuzijes, tak pro tebe budou ty hodinky s velkou pravdepodobnosti akorat predrazene a nenabidnou ti toho vic nez jine levnejsi modely (Polar puvodne neplanoval ani navigaci skrz body, ale proti tomu se objevi velka nevole zakazniku). Zkratka vysokohorsky turista je spis cilovka Suunta nebo Garmin fenix (klidne i mensi verze bez map, jen s navigaci skrz body)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod fps » stř pro 19, 2018 15:11

mě tedy úplně stačí na mapovou navigaci displej o rozměru 2", ale vždy mám sebou ještě pro jistotu papírovou mapu, i když ji prakticky ani nepoužiji
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » stř pro 19, 2018 18:01

Ty uz taky nejsi nejmladsi, nosis bryle furt nebo na navigaci vytahujes bryle na cteni? Ja bych bez nich uz maly displej nedal, velky se jeste da.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod pavproch » stř pro 19, 2018 18:12

Offtopíč: Já už asi 15let hodinky nenosím ani žádné nevlastním (vlastně jedny jo, už těch 15 let sou v sejfu doma, teda asi) ale neska v noci sem měl strašný sen - že se mi pokazily (byly zlaté, měl sem ve snu pocit, že drahé, asi švýcary - halt sen, no) :mrgreen:

Topíč: Na displej mobilu musím buď sundavat brýle na dálku (které nosím odmala) nebo aspoň na něj musím koukat mimo skla brýlí. Chjo no, dobře už bylo. Multifokaly mám a absolutně sem si na ně nezvyk - dyž je mám na nose, zakopnu o každý práh, který mám v cestě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika