Pomoc s výběrem kamery

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pomoc s výběrem kamery

Příspěvekod Boulderman » pát úno 5, 2010 21:26

Ahoj, zvažuju koupi nějaké levnější kamery na natáčení různorodých aktivit. Myslím, že rozlišení je dnesuž zhruba vyrovnané, ale řeším spíš odolnost před klimatickými vlivy a dlouhou výdrž baterie. Taky pak nízká hmotnost. Můžete něco doporučit?
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Kamera

Příspěvekod conny » pát úno 5, 2010 21:33

tak v kvalite su pomerne markatne rozdiely. lepsie je sa rozhodnut, co preferujes a podla toho vyberat.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Kamera

Příspěvekod Boulderman » pát úno 5, 2010 22:00

no právě bych preferoval tu odolnost vůči mrazu i proti vedru - budu točit hlavně na horách. no a taky výdrž baterie (což lze samozřejmě dokoupit). hlavně aby mi v -20 st. nekiksla
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Kamera

Příspěvekod šíp » pát úno 5, 2010 22:38

Luboš užívá kameru Panasonic, která je odolná vůči vodě, prachu, pádu a búhvíještě vůči čemu. Jen s posledním bodem má problémy-výdrž baterií, respektive akumulátoru. V mrazu téměř vůbec, za ideálních podmínek minut /i nová vydržela max.50minut/ . Musel vyřešit zdroj nabíjení mimo civilizaci, aby byl schopen točit.
Ta jeho se už nevyrábí, má ji několik let, ale momentálně je dostupná podobná
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Kamera

Příspěvekod Boulderman » sob úno 6, 2010 13:49

A ještě tu baterii. Jsem amatér. Lze to dokoupit a průběžně třeba měnit mezi dvěma?
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Kamera

Příspěvekod jonza » sob úno 6, 2010 14:41

vzhledem k tomu, ze uvadeji vahu i bez baterie tak ano. Doporucuju koupit nejake neznackove. Stoji vetsinou 5krat mene a vydrzi zhruba 80% toho co original.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Kamera

Příspěvekod Boulderman » sob úno 6, 2010 15:21

a jak pak poznám, co tam pasuje? tuším, že je třeba ještě nějaký zdroj nabíjení potřeba.
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Kamera

Příspěvekod jonza » sob úno 6, 2010 15:47

nabijecka je primo v kamere, ty ji jen pripojis do zasuvky.

Podle azasoftu tam patri tato

nemuzu najit alternativu k znackove baterce, asi je to prilis nove, ale fakt nevim, zkus pohledat. Original stoji neco malo pres 1300,-
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Kamera

Příspěvekod Boulderman » sob úno 6, 2010 16:23

a nemáš nějaký tip na podobnou další kameru, něco, co vydrží vlhkost a prašnost? chci si to srovnat
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Kamera

Příspěvekod fps » stř pro 22, 2010 15:58

taky uvažuji nad koupí kamery na celoroční turistiku, ale moc toho tady není, doporučíte někdo?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kamera

Příspěvekod cybernetic » stř pro 22, 2010 18:05

Uživatelský avatar
cybernetic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv dub 23, 2009 17:42

Re: Kamera

Příspěvekod fps » čtv pro 23, 2010 23:43

fps píše:taky uvažuji nad koupí kamery na celoroční turistiku, ale moc toho tady není, doporučíte někdo?

je lepší koupit levnou kameru HD a nebo pořádnou SD?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kamera

Příspěvekod fps » pon pro 27, 2010 17:18

tak jsem se rozhodnul pro Panasonic HDC-SD60, doporučíte někdo na ní pořádnou brašnu, na turistiku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kamera

Příspěvekod Skorpion » stř led 5, 2011 15:59

cybernetic píše:http://www.vrga.sk/produkt/gopro/hd-helmet-hero-wide

Moj prvy kratky test drive. Nie je to tocene HD a pred uploadom to preslo pomerne vyraznou kompresiou.

http://www.youtube.com/watch?v=3S5FLv6kbog
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Re: Kamera

Příspěvekod cgrim » stř led 5, 2011 19:59

Pekny zabery i za tmy - tipuju to na osvetleni z DX s P7 nebo MC-E? :D
Uvazuju obcas nad koupi Contour HD, ale nakonec si reknu: "NE! Jeste bych sedel u kompa vic nez ted." :lol:
V te druhe polovine mas kameru pripevnenou asi k telu - jsou k ni nejaky popruhy nebo jak je pridelana?
Obrázek
Uživatelský avatar
cgrim
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: ned kvě 31, 2009 9:04
Bydliště: Orlické hory

Re: Kamera

Příspěvekod Skorpion » stř led 5, 2011 21:12

Osvetlenie si trafil - Aurora AK P7. Video za tmy celkom fajn, bol som prekvapeny. V druhej polovici mam kameru pripevnenu na predstavci riaditok. Da sa kupit aj pas/popruh na telo, ale prislo mi to zbytocne. Mam 5 typov prichytavok, to zatial musi stacit (nalepovacie, prisavaci, na helmu, na hlavu a na ram biku).
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Re: Kamera

Příspěvekod cgrim » stř led 5, 2011 21:26

Aha jasny na tele by se ten obraz vlastne hejbal vuci riditkum. Je to zajimavy zaber takhle z predstavce.
Jeste se optam, jak dlouho ti vydrzi baterie?

BTW: nj jizdu na biku v zime bez P7 si nedokazu predstavit, kdyz se clovek z prace dostane az odpoledne uz za sera ;-)
Obrázek
Uživatelský avatar
cgrim
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: ned kvě 31, 2009 9:04
Bydliště: Orlické hory

Re: Kamera

Příspěvekod Skorpion » stř led 5, 2011 21:39

Vydrz baterie som neskusal (mam ju iba 2 dni :) ). Udajne ma mat cca 2,5 hodiny a pri beznej kvalite videa 10 minut = 1 GB to asi tak lahko neodskusam :) Cez vikend ju necham aspon v stand-by rezime a budem sledovat ako na tom bude.
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Re: Kamera

Příspěvekod Eric » pát dub 8, 2011 14:23

Tu je celkom dobry test: http://mtbs.cz/clanek/helmetcam-09-test ... ty-recenze
Hladam kameru na prilbu (horolezectvo, VHT) a tiez som rozmyslal nad Cantour HD, ale dost ma sklamala vydrz baterie a fakt, ze to nie je na tuskove baterky, ale na akumulator, cize moznost vymeny v terene, obmedzena az nulova :( Ostatne su na tento ucel bud moc velke, alebo tazke.
Eric
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: čtv led 17, 2008 7:15

Re: Kamera

Příspěvekod Kedaros » sob dub 16, 2011 18:30

Tady se můžete podívat na video natočené kamerou ContourHD 720p při loňské cestě po Skandinávii, celkem se osvědčila,baterie vydrží v pohodě 2 hodiny záznamu. Letos na Korsiku jsem ji vyměnil za Contour GPS.
http://www.youtube.com/watch?v=9Dj1phxKiPU
Uživatelský avatar
Kedaros
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob úno 12, 2011 16:27
Bydliště: Náměšť na Hané

Re: Kamera

Příspěvekod Aranwe » pon kvě 2, 2011 11:18

Odolná kompaktní kamera ... někoho by mohla zaujmout :) http://www.grafika.cz/art/vse/samsung-hmx-w200multiproof.html ... akorat buh vi jak na tom bude s sumem pri takovym pidi snimaci (na druhou stranu BSI CMOS by mohl trosku pomoct)
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Kamera

Příspěvekod Simerfesoj » pát zář 30, 2011 18:24

Ahoj lidičky, jestli je tohle vlákno ještě živé, tak bych se chtěl poradit o koupi sportovní outdoor kamery na cykloturistiku. Co jsem tak googlil, nejvíc mě zaujala kamera Evolve 4000HD Sport. Její cena, výbava a schopnosti mi připadají pro mou potřebu přijatelné. Výhodou je pro mě hlavně dvojí akumulátor, takže není problém s výdrží.
Máte někdo s tímto typem nějaké zkušenosti, nebo umíte poradit (z vlastní zkušenosti) něco alternativního?
Díky všem. :bike: :prayer:
Simerfesoj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát zář 30, 2011 8:01

GoPro x Panasonic

Příspěvekod Kuba Turek » pát zář 30, 2011 20:15

Teď máme v rukou GoPro. Všichni to chválili a vypadá to dobře, pokud Ti nevadí, že je to rybí oko a v podstatě jiný objektiv na to nedáš. Stojí to mezi šesti a půl a osmi a půl tisíci Kč.

Tady se můžeš kouknout na rozdíl mezi GoPro (na hlavě jako čelovka) a Panasonic SDRSW20 (v ruce): http://youtu.be/a4Nt5QxFqmY

Je to filmované ve stejný čas za stejných podmínek. GoPro je barevnější, má lepší obraz, ale zkresluje. Panasonic má vyblitý obraz, ale docela slušnou ochranu před třesením a dobrou optiku.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Kamera

Příspěvekod Simerfesoj » pát zář 30, 2011 21:26

Kuba Turek, horydoly.cz, ahoj, znám Tě z vysílání rádia Beat.
Jasně, Go Pro Hero znám, měl jsem jí i v ruce, viděl jsem různá videa z jejího testování a i hodnocení. (Ten Panasonic není kamera na upevnění na řidítka u kola nebo na helmu. Je to úplně jiný typ kamery.) Evolve má také objektiv fisheye 170°, má mikrofon vzadu, což považuji za výhodu, neboť se tím eliminuje hluk od větru-proudění vzduchu při jízdě (i když kvalita může být diskutabilní-jak široký úhel snímání mikrofon má a stejně neuvažuji, že bych ho používal), je minimálně voděodolná, je daleko menší než Hero, je lehká (lehčí než GoPro), kvalita obrazu je celkem slušná, foťák má 12Mpix (možná se může hodit) a hlavně ta cena. Minimálně o polovinu nižší než GoPro. Ještě jsem koukal i na Drift HD170 Stealth, neboť má dálkové ovládání, ale zase mi tam, pro mé využití, vadí ta vysoká cena. Nejde o to, že bych si ty dražší kamery nemohl dovolit, ale z hlediska jejich občasného využití a to jen na jízdu na kole (i když i v náročnějším terénu a v zimě za mrazu), to nepovažuji za ekonomicky výhodné. Pokud mě ale někdo přesvědčí o opaku, rád změním svůj názor. Takže právě hledám někoho, kdo by měl nějakou osobní zkušenost s touhle kamerou, nebo s takovýmto typem kamer a poradil mně.
Každopádně díky za odpověď. :prayer:
Simerfesoj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát zář 30, 2011 8:01

Re: Kamera

Příspěvekod Kuba Turek » sob říj 1, 2011 11:41

Ještě malá poznámka: Ten Panasonic samozřejmě můžeš upnout na řídítka pomocí speciální objímky jako na stativ. Dokonce jsme ho už viděl přidělaný na vodáckých helmách, ale přijde mi to spíš jako nouzovka. Osobně jsem to nikdy tímto způsobem nepoužil. Jako amatérská univerzálka je to dobrá kamera, ale kvalitou obrazu už určitě překonaná. Navíc má strašné načítání do počítače a k tomu nějaký podivný vlastní formát, který musíš konvertovat do něčeho normálního.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Kamera

Příspěvekod Simerfesoj » sob říj 1, 2011 18:57

Jo, jo. Viděl jsem to video s těmi jezy. Go Pro má úžasně ostrý obraz a syté barvy. No mám nad čím přemýšlet. Do jara času dost.
Díky za rady. :prayer:
Simerfesoj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát zář 30, 2011 8:01

outdoor kamera

Příspěvekod Michal.P » ned bře 16, 2014 20:37

Nemá někdo zkušenost s touto kamerou?
http://dx.com/p/wdv500-fhd-1080p-5-0-mp ... yX9GIXYnJl

Popř něco podobného zdá se mi zbytečné vyhazovat 10000,- za GoPro a pod. Kolikrát levné čínské zboží udělá stejnou službu. Dík
Michal.P
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon dub 30, 2007 16:11

Re: Kamera

Příspěvekod CABi88 » pon bře 17, 2014 15:20

To netuším ale na internetu se objevilo dost pochvalných názorů na "sj4000" se spoustou porovnání s GoPro. na DX jí mají taky za nějakých 2300 což je pořád "sjízdné"
Uživatelský avatar
CABi88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv úno 16, 2012 10:14

Re: Kamera

Příspěvekod Michal.P » pon bře 17, 2014 19:10

Michal.P
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon dub 30, 2007 16:11

Re: Kamera

Příspěvekod CABi88 » úte bře 18, 2014 9:19

jojo to vypadá jako ona, ale tady ji mají dost drahou na DX nějakých 2300 se vším tím bordelem okolo.
Uživatelský avatar
CABi88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv úno 16, 2012 10:14

Další

Zpět na Elektronika