Pomoc s výběrem laptopu

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pomoc s výběrem laptopu

Příspěvekod Etheric » čtv pro 27, 2018 10:04

Rád bych poprosil počítačově znalé o radu s výběrem laptopu, rozumím tomu jako koza petrželi...
Potřebuju ho jen na přenos souborů s telefonem /Huawei P20 Pro/, na uskladnění hudby, fotek, videí a na občasný připojení k wifi. Víc od toho nepotřebuju, snad jen aby baterie něco vydržela a přenos dat nebyl šíleně pomalej.
Budu ho spíš nevyužívat, zapnu párkrát do měsíce jen na dobu nezbytně nutnou. Jen pro info, poslední systém s kterým jsem přišel do styku byl Windows XP :mrgreen:
Díky moc za rady ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pomoc s výběrem laptopu

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 27, 2018 11:37

bylo by dobry jeste rict rozpocet a pak si asi koupit cokoli protoze to na tvoje potreby asi bude OK a nejakej disk na zalohy, pokud aktualne nemas
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pomoc s výběrem laptopu

Příspěvekod Etheric » čtv pro 27, 2018 15:22

Netuším jak se ceny pohybujou, tak ani nemůžu dát rozpočet. Co vidím u známejch jsou samý herní stroje, nikdo z nich mi nedokáže poradit ptž oni maj potřeby někde jinde.
Vzhledem k tomu, že to budu spíš nevyužívat a potřebuju od toho jen a pouze ty nejzákladnější funkce, nemá smysl kupovat něco drahýho
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pomoc s výběrem laptopu

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 27, 2018 15:52

jenze pro nekoho to je 8t max, pro nekoho 13-16 a nekod ti rekne no kdyz to nepude lres 25 budu rad... ono pak vis, na co se koukat ale podle me na tvy potreby proste lepsi asi neco levnejsiho co treba za par let nahradis bez vycitek co to stalo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pomoc s výběrem laptopu

Příspěvekod Etheric » čtv pro 27, 2018 15:54

Tak víc než těch 8 bych do toho nedával pro svoje účely
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pomoc s výběrem laptopu

Příspěvekod Etheric » čtv pro 27, 2018 16:01

A bylo by moc fajn mít tam XPčka :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pomoc s výběrem laptopu

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 27, 2018 17:57

kup si bazarovej notes s xpckama, uz tak dva roky nemaj podporu, na novej hw problem s driverama, programy atd. Budes si rvat vlasy. Nebo kup w7 profi s emulovatelnejma xp. (evim, zda w8+ to nemaj nahodou tez) nebo kup neco s w7, od xp se to pro uzivatele prakticky nelisi. W10 ale zvladl i muj 60 letej tatinek co pc naposled obsluhoval v ms dosu. Hlavne na zalohovani mobilu, filmy a fotky si na to zvyknes.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pomoc s výběrem laptopu

Příspěvekod Etheric » pát pro 28, 2018 6:31

Je fakt, že když s tim budu pracovat minimálně, asi by nevadil třeba i nejnovější systém, nevim jak moc je nebo neni debilní, ale na těch pár desítek minut za měsíc to vydržím... O bazarovým jsem premejšlel, asi by to bylo výhodnější než novej.
Jsou nějaký značky, kterejm se určitě vyhnout? Tak jako v outdooru např Husky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pomoc s výběrem laptopu

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 28, 2018 9:29

tak hlavne uzivatelsky s tim systemem jako takovym stejne moc do styku neprijdes kdyz budes treba brouzdat po netu tak ses stejne v browseru, filmy v prehravaci a tak... me treba w10 moc nesedli ale poustet tam ff, zalohovaci soft a muziku tak je mi to uplne jedno...

dneska mi prijde, ze je to prast jak uhod, ja bych se nebala vzit neco z bazaru na netu, ale daji se i nejaky repasy se zarukou od firem co se tim.zabyvaj, ja bohuzel nejsu na pc, chtela sem ti vcera mrknout na nejaky stroje ale z mobilu mi to poradne nefunguje...
ono ani ty delly co treba driv byla zaruka kvality dneska neni co driv... spis bych vzala asi neco levnejsiho, klidne ten bazar - disk na zalohy a az to treba za 3-4 roky odejde...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pomoc s výběrem laptopu

Příspěvekod mike » pát pro 28, 2018 20:19

@Etheric: XP ne, ale Win7 a novejsi v pohode. Pripadne i neco jineho. Udelej to jinak. Projdi si nejake e-shopy (Alza, CZC apod.), vyber si, co by se ti asi libilo, hod sem linky a lidi ti napisou, jestli jo nebo ne, pripadne co zmenit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pomoc s výběrem laptopu

Příspěvekod paldo » pát pro 28, 2018 20:40

@Etheric: pre tvoje používanie by som s čistým svedomím bral nejaký repasovaný notebook so zárukou.... tam už bude asi najdôležitejšie iba vybrať seriózneho predajcu
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Pomoc s výběrem laptopu

Příspěvekod Etheric » sob pro 29, 2018 6:17

Mike, můžu vybírat tak podle barvy nebo tvaru.
Jediný, čemu v celým tom zařízení rozumím, je baterie :-k
Když jsem nedávno kupoval telefon /spíš bych to nazval kapesní počítač/, to bylo jednoduchý. Chtěl jsem nejlepší foťák, největší baterii, nejsvižnější chod... To se pak vybírá lehce a jednoduše, než když máš jen požadavek, aby se to nesekalo a kopírování z telefonu netrvalo celej den. Nemusím tam mít cd mechaniku ani žádný sloty na nic, jen usb, taky aby tam šel externí hd, to se přiznám, že ani netuším, jak se do pc zapojuje
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pomoc s výběrem laptopu

Příspěvekod Etheric » pon pro 31, 2018 8:47

Vlastně kecám, plně rozumím konektivitě, tak na základě toho jsem vybral Dell Latitude E6330, repasovanej, dva roky záruka za necelejch 6 tisíc. Mělo by to bejt s mým telefonem zadobře :) jinak tomu jakou to má grafiku atd fakt nerozumím a myslím, že pro moje účely je to úplně jedno. Nebo se pletu? Nevím, fakt tomu nerozumím :roll:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pomoc s výběrem laptopu

Příspěvekod apuka » pon pro 31, 2018 9:05

Mas pravdu - je to jedno. Myslim, ze ten Dell by mohl poslouzit dobre.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Zpět na Elektronika