Fitness naramky

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Fitness naramky

Příspěvekod mike » čtv čer 9, 2016 16:06

@matobng: co presne znamena pomerne rychlo vybijala? Zkousel jsi nekdy otestovat presnost, treba v porovnani s GPS?

@grco: uz neni, schvalne, jestli prijdes na to, jak jsem to udelal :P Jak to ale souvisi s tematem?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fitness naramky

Příspěvekod grco » čtv čer 9, 2016 16:08

S tematem nijak, ja som napisal spravu, kde bola hviezdicka a automaticky mi to zmenilo na to vadne slniecko...

Hmm, "zakazat smajliky" som si nikdy nevsimol
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Fitness naramky

Příspěvekod mike » čtv čer 9, 2016 16:12

Nejsi prvni ani posledni ;-) Njn, je to debilni. Sice je to na prvni pohled logicka volba, ale na druhy pitomost, to zas nekdo premyslel prdeli...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fitness naramky

Příspěvekod matobng » čtv čer 9, 2016 16:50

mike píše:@matobng: co presne znamena pomerne rychlo vybijala?


No 2 tyzdne a to bolo maximum, po roku pouzivania to bolo 7 dni, je mozne ze uz toto zlepsili
matobng
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 18, 2014 19:21

Re: Fitness naramky

Příspěvekod mike » čtv čer 9, 2016 16:56

Diky, to mi neprijde az tak spatne. Ale zas je pravda, ze Mi Band 2 ma vydrzet 20 dni...

Koukal jsem na ceny a Fitbit naramky jsou vyrazne drazsi. Akorat bych si Mi Band asi musel objednat z Ciny. Tam ma stat 23 USD, zatimco u nas za nej chteji 1500 Kc #-o I kdyz pridam DPH a dopravu, tak jsem porad ani ne na polovine...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fitness naramky

Příspěvekod ptrupek » pát čer 10, 2016 7:11

Objednaval jsem MiBand 1S z GearBestu, ted vyjde na cca 13 dolaru. Mereni tepu je jen na vyzadani, kontinualni standardne nejde. Da se to ale obejit (a merit treba v Endomondu), ale pri pohybu to neni moc presne, orientacne ok, ale obcas to docela lita :( To bude ale imho problem vsech zapestnich tepaku. Budik je ok, monitoring spanku docela sedi. Bez nabiti vydrzi cca 30-40dni (pri obcasnem pouziti tepaku mene, pri kontinualnim je spotreba o hodne vetsi).
ptrupek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 5, 2016 7:29

Re: Fitness naramky

Příspěvekod mike » pát čer 10, 2016 17:03

Diky, to dava smysl, nepresnost i vyssi spotreba (pri mereni to musi svitit). Chapu spravne, ze chyba je jen smerem dolu tj. obcas se nejaky tep ztrati a ukazuje to min?

Mohl bys kdyz tak napsat neco vic o zkusenostech? Co ti vyhovuje, co ne, jak je presny nebo nepresny krokomer, jak se pracuje se softwarem apod, co te napadne. Jsi z toho schopen nejak vyexportovat data, aby se dala zpracovat i mimo jejich aplikaci?

GearBest je neco jako Ali(en)express a DX? Tj. kdyz mas smulu, muzes koupit i fake?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fitness naramky

Příspěvekod ZbynekN » sob čer 11, 2016 6:18

Ta optika umí uletet na obě strany- nahoru i dolu. Většinou se to stává kdyz je chladno a mas hodinky neprekryte oblečením, kdyz se zahrejes pohybem, tak to měří dobre, průběh se pak moc neliší od hrudního pasu. Ja optické měření tedy zatim pouzivam teprve rok, ale vyhovuje mi to víc nez klasicky pas.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Fitness naramky

Příspěvekod mike » sob čer 11, 2016 22:50

Zajimave, ze by to bylo lepsim prokrvenim? Co mas za merak? (cokoliv je lepsi, nez hrudni pas ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fitness naramky

Příspěvekod ZbynekN » ned čer 12, 2016 2:54

ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Fitness naramky

Příspěvekod ptrupek » pon čer 13, 2016 6:58

To spatne mereni bude dane i pohybem ruky - treba pri behani se ruka porad hybe a kuze ruzne natahuje, tak jestli to neni tim. Ale pro orientacni prehled to staci, na hlidani presnych hranic tepu uz tolik ne.
Samotny software mam MiFit, ale nejakou cinskou verzi (ale je anglicky), protoze aktualni z google play uz nepodporuje kontinualni mereni. Ve chvili, kdy tam kontinualni mereni zapnu, jsem schopny si ho odchytit i normalne v endomondu. Hodne lidi pouziva https://play.google.com/store/apps/deta ... ools&hl=cs, ale nezkousel jsem.
Krokomer +- sedi, tam podle me neni co vymyslet a vsechny pristroje to maji stejne.
Objednaval jsem presne tento: http://www.gearbest.com/smart-wristband/pp_263275.html
Jestli jsi z ovy, tak klidne pujcim na vyzkouseni.
ptrupek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát úno 5, 2016 7:29

Re: Fitness naramky

Příspěvekod mike » pon čer 13, 2016 14:56

Diky, ale nejsem.

Kdyby zrovna nebyla nova verze, tak to za tech $14 rovnou objednam :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fitness naramky

Příspěvekod grco » pon čer 13, 2016 14:57

@mike: ked to chces len na nejake meranie krokov pocas dna, na co ti je vlastne ta tepovka (ze ti tak zalezi aby to malo tu opticku)? podla mna dost zbytocnost, ak neplanujes podla toho vyslovene trenovat...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Fitness naramky

Příspěvekod mike » pon čer 13, 2016 15:01

Vylozene nutne to neni, ale obcas se kouknout by mi prislo zajimave. Ne natolik, abych nosil hrudni pas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Sportovní náramek

Příspěvekod datel21 » čtv lis 24, 2016 14:06

Čau, potřeboval bych poradit sportovní náramek na běhání a občasné plavání. Někdo něco na doporučení? :)
datel21
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv lis 24, 2016 14:03

Re: Sportovní náramek

Příspěvekod pickard » čtv lis 24, 2016 14:50

Ugh? Cože to sháníš?
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Sportovní náramek

Příspěvekod Pierre111 » čtv lis 24, 2016 15:14

Podle mě něco jako sportovní hodinky (měření tepu, vzdálenosti, rychlosti atd.) akorát ve formě náramku :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Sportovní náramek

Příspěvekod pavproch » čtv lis 24, 2016 15:19

a já se vsadím, že za chvíli se tu objeví úlně náhodu odkaz na nějaký web-šop....

:mrgreen:

(a potem to celé smáznu/eme)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Fitness naramky

Příspěvekod mike » pát lis 25, 2016 0:43

Pro pripad, ze by to tak nahodou nebylo, jsem to sloucil do existujiciho tematu.

(Zacinam mit chut navrhnout, aby novacci nemohli zakladat nova vlakna ](*,))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fitness naramky

Příspěvekod amigo » pon črc 3, 2017 20:04

mike a fitness náramek, to je asi jedno z témat, které bych tu nečekal :D
@mike: vybral si nakonec nějaký?
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Fitness naramky

Příspěvekod mike » úte črc 4, 2017 2:12

Proc? Jsem programator a proti elektronice nic nemam. Suunto X6 jsem mel jako jeden z prvnich v tomhle state. Hned, jak s nima prisli, protoze umely presne to, co jsem chtel (na rozdil od Vectoru). Akorat jsem vybiravy a nestojim o zadny sunt, chci veci, ktere funguji, delaji to, co chci a neotravuji mne.

Nakonec ne. Puvodne jsem myslel, ze budu nejaky potrebovat kvuli motivaci a ukazalo se, ze nepotrebuju. Taky jsem myslel, ze budu stridat trasy a naramek budu potrebovat kvuli mereni a ukazalo se, ze mi vubec nevadi chodit denne (teda spis nocne ;-)) stejny 5 km okruh, a tak vlastne neni co merit. Parkrat jsem si vzal hrudni pas a udelal zaznam tepovky hodinkama, ciste pro predstavu, jinak to nepotrebuju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fitness naramky

Příspěvekod amigo » úte črc 4, 2017 8:11

mike píše:Proc? Jsem programator a proti elektronice nic nemam.

to netvrdím, jen bych prostě nečekal, že se začneš prohánět po městě s áramkem a evidentně jsem se nespletl, když jsi to nakonec "odpískal":D od fitness náramku je jen krůček k běhání (vtip) ;-)
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Fitness naramky

Příspěvekod mike » úte črc 4, 2017 19:15

Jenze ja jsem to neodpiskal, jen jsem zjistil, ze na to naramek vlastne nepotrebuju, jak jsem si puvodne myslel. Budes se divit, ale dve kratke bezecke vlozky na sve denni trase mam. Jedna ma 500 m po rovince, ktera je jinak otravna a pak jedny schody. Ted jsem s tim ale musel na par dni prestat, jelikoz mne boli achilovka. Minuly tyden jsem pridal kopecek nad schody, relativne strmy, a nebyl to dobry napad, achilovky tam dostavaly zahul, na ktery nejsou zvykle. Pritom chozeni mi nevadi ani po kopcich, ale pri behu ji ted citim i na rovince.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fitness naramky

Příspěvekod booze » úte črc 4, 2017 21:03

mike píše: Minuly tyden jsem pridal kopecek nad schody, relativne strmy, a nebyl to dobry napad, achilovky tam dostavaly zahul, na ktery nejsou zvykle.

To porad chodis v pohorkach? Jsem myslel, ze uz si presel na tenisky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Fitness naramky

Příspěvekod mike » úte črc 4, 2017 21:40

Zas takovy magor, abych to chodil v pohorkach, nejsem ;-) Tohle je z nizkych a rekl bych, ze prave proto, nedrzi tolik kotnik. Boli mne achilovka a slachy okolo kotniku. Pri odrazu za behu do kopce je na nich cela vaha tela a jeste dynamicky, sily musi byt slusne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fitness naramky

Příspěvekod slash1111 » stř črc 5, 2017 8:11

podla mna mas oslabene nohy/chodidla prave z tych pohoriek a mal by si po CR chodit iba v (barefoot) teniskach, aby Ti clenky/chodidla zosilneli...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Fitness naramky

Příspěvekod fps » stř črc 5, 2017 9:12

tohle by možná nastalo kdyby někdo chodil celé roky jen vysokých pohorkách, ale když někdo chodí jen několik dní v měsíci ve vysokých pohorkách, tak to co se domníváš nemůže nikdy nastat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Fitness naramky

Příspěvekod booze » stř črc 5, 2017 11:43

mike píše:Zas takovy magor, abych to chodil v pohorkach, nejsem

:-k
mike píše:Tohle je z nizkych

takze ty tenisky jsi nekoupil?
slash1111 píše:mal by si po CR chodit iba v (barefoot) teniskach, aby Ti clenky/chodidla zosilneli...

Souhlasim. Zas barefoot uplne to nemusi byt.
fps píše:ale když někdo chodí jen několik dní v měsíci ve vysokých pohorkách, tak to co se domníváš nemůže nikdy nastat

ALE ano kdyz budu chodit v teniskach pres tyden po meste, kde je noha normalne namahana a pak na vikend si dam vyslap na nejake kopecky, kdy je noha uplne jinak namahana a ty ji podporis vysokou botou. ](*,) jasne ze neposilujes kotnik.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Fitness naramky

Příspěvekod mike » stř črc 5, 2017 21:05

@fps: panove maji samozrejme pravdu, je to dlouholetym chozenim v pohorkach. Chodil jsem asi tak 1500 km rocne v pohorkach a k tomu v nizkych botach akorat po meste tj. do prace, z prace a tak ruzne. To je mnohem mensi zatez, v podstate skoro nic, takze velka prevaha pohorek, na ktere si nohy zvykly. Pred rokem jsem pridal asi 100 km mesicne v nizkych botach a samorejme se to projevilo. Pozitivne na vaze a kondici, negativne na ruznych bolestech v nohach zvyklych na podporu pohorek.

booze píše:takze ty tenisky jsi nekoupil?

Nakonec ne. Chodim v Meindl Laredech, ty pouzivam do mesta uz dlouho a celkem mi vyhovuji i na tohle. Fyzioterapeutka sice krouti ocima, ze jsou strasne tvrde, ale v porovnani s pohorkama je to mekka lehka bota a ma ve spicce dost prostoru, aby mohla klenba pracovat.

slash1111 píše:podla mna mas oslabene nohy/chodidla prave z tych pohoriek a mal by si po CR chodit iba v (barefoot) teniskach, aby Ti clenky/chodidla zosilneli...

Barefoot by byl druhy extrem a urcite by mi neprospel. Ani prechod na Lareda nebyl jednoduchy. Prvni mesic az dva mne bolela chodidla v ruznych mistech, to postupne odeznelo, ale prisly problemy s pricnou klenbou. Jak mela noha vic prostoru, tak se rozjela do stran a skripal se nerv v metatarzech. Bylo to podporeno tim, ze se na metatarzech odrazim, jelikoz v pohorkach to jinak nejde. To bylo dost neprijemne, hlavne zpocatku a trvalo pres pul roku, nez se to spravilo. Ted uz je to snad pryc a doufam, ze se nevrati. Dovedes si predstavit, co by udelaly barefooty? Myslim, ze bych po tydnu vubec nemohl chodit.

Aktualni bolesti v achilovce jsou jasne zpusobeny behanim do kopce, proste jsem slachy pretizil. Uz to pomalu mizi, pri rychle chuzi do kopce v Laredech uz jsem o tom dneska nevedel. Sel jsem sve maximum, coz je aktualne asi 23 m/min a v pohode. Ovsem sel, nebezel, tam je to uplne jine. Co jsem koukal, tak u tohodle typu bolesti se doporucuje prave prestat behat do kopce a do schodu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fitness naramky

Příspěvekod mike » stř črc 5, 2017 21:33

BTW, bavil jsem se nedavno s jednim ITakem, co naramek nosi (nejaky shit od Garminu). Postava typu soudek, v pase odhadem 130 cm nebo vic. Naramek mu pry napocita bezne 5000 kroku denne a kolegum taky. Pri beznych ITackych cinnostech tj. od auta do kancelare a zpatky, v kancelari na zachod, do zasedacky, na obed a zpatky. Zadne chozeni navic. Prijde mi to trochu mimo realitu. Tech 5000 kroku ma moje denni 5 km trasa a na rozdil od nej ma celkem slusne efekty. Tak nevim, jestli ty naramky meri blbosti nebo funguje az kdyz pohyb trva nejakou dobu (u mne asi 45 minut).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika