Výběr kamery na léto

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod S4TYR » čtv bře 3, 2016 20:38

tak u AEE mas jeste jednu kameru, co ani 2K/4K nema a je o par tisic levnejsi v max. FullHD videa.

Ja AEE srovnaval spise z vlastniho hlediska. Kdy mam se spickovou 'akcni' kamerou take jine veci v cene.
Sam jsem si to srovnaval se spickou pro GoPro. Ale GoPro je vazne vysmech - vlastni jediny patent a diky nemu marketingove brzdi trh,aby nevylezly lepsi konkurenti!!! :)

S tim,co si koupis u S71 touch mas o 7litru mene starosti, ale smiris se pak s FullHD (coz bohate staci vsude,nebo HD na webu).
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod Jonas41 » pon bře 7, 2016 13:53

Souhlasim s S4TYR, taky mi přijde že GoPro má hlavně silnej marketing,poslední dobou to už neni co to bejvalo, jsem zvědavej na Hero 5, který má podle všeho přijít řijnu, jinak ta Magicamka je super, takže dobrá investice.
Jonas41
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon úno 15, 2016 11:26

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod slezacekm » pon bře 7, 2016 16:43

Byl bych nerad, kdybyste vnímali, že propaguji GoPro (sám mám již léta Drift). GoPro má luxusní marketing, ale zajímá mě, co má znamenat: "už to není to co bejvalo". Mám totiž pocit, že lidem leží v žaludku hlavně cena GoPro.
Ani tak bych AEE nesrovnával s GoPro, ale zkusil bych srovnat s nižší cenovou kategorií. Je AEE natolik napřed před např. Lamaxem, SJCAMem, GitUp2, Xiaomi, Driftem? Tam jsou ceny zase úplně jinde
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod S4TYR » úte bře 8, 2016 21:21

Pokud mas na srdci pouze tu cenu GoPro, tak s AEE jde srovnat zcela normalne.
slezacekm píše:...GoPro má luxusní marketing, ale zajímá mě, co má znamenat: "už to není to co bejvalo". Mám totiž pocit, že lidem leží v žaludku hlavně cena GoPro...

Mozna fakt, ze rada HERO 4 je docela kazova ;)
Jonas41 píše:...jsem zvědavej na Hero 5, který má podle všeho přijít řijnu, jinak ta Magicamka je super, takže dobrá investice.

Taky jsem zvedav co prijde v nove rade Hero 5 (ale asi dalsi balast v podobe jineho snimkovani 4K, ktere je normalnim uzivatelum vic na obtiz nez k uzitku). Jinak blahopreji ke koupi, jaky zes to koupil nakonec model? :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod Jonas41 » stř bře 9, 2016 11:19

Nakonec jsem si nechal tu S71 touch, pro mě to stačí, záběry jsou fakt skvělý, takže si ji nakonec nechám. U Hera 5 podle bude jak si psal.. vyšší snímkovací frekvence u vyššího rozlišení asi.. a pak možná udělaj něco se stabilizací.
Naposledy upravil mike dne stř bře 9, 2016 16:00, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku i s citacema :-/
Jonas41
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon úno 15, 2016 11:26

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod S4TYR » stř bře 9, 2016 14:40

tak to mi jiste muzes potvrdit/vyvratit par informaci, ktere se primo u S71 Touch (u verze bez je to normalni) vyskytuje mezi uzivateli
1) je pravda, ze se po vypnuti restartuje nastaveni rozliseni videozaznamu?
2) dotykovy displej ma samotne aku nebo je pripojeny na aku zdroj jako zarizeni navic? (Tomu totiz sam moc nerozumim)
3) jak funguji ty uchyty? Presneji, kdyz to pouzijes, lze to prelepit jinam?!?
Diky :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod Sonicx55 » stř bře 9, 2016 17:57

Caute,

ja tiež riešim dilemu aku akcnu kameru kupit. Najskor som sa rozhodoval o kupe SJ5000x elite, ta je za tu cenu velmi dobra ak nie najlepsia (pri kupe z alieexpres cca 120€ ;) a potom som objavil super akčne kamery od Sony ako su:

Sony HDR - AS200v
Sony HDR - AS50 (novinka)
Sony FDR - X1000V

- Sony dáva do tych kamier stabilizaciu obrazu co narozdiel od GoPro nie. Tento chlapik robi testy na tieto kamery a vidno dost velke rozdiely, takže ja sa poslednu dobu pozeram po kamerach od SONY. Rozmyslam medzi novinkou AS50 alebo AS200 , ten chlapik este pracuje na porovnaniach tak uvidim.

Tu najdete jeho testy: MarkHawkCam
https://www.youtube.com/user/MarkHawkCam/videos

Pripadne test: Sony HDR-AS200V vs GoPro Hero4 SILVER
https://www.youtube.com/watch?v=vqMiuKmulNc

Test: SJ5000X vs Gopro 4 Black vs Sony AS200v vs Xiaomi Yi
https://www.youtube.com/watch?v=SnNor5j4Eac
Uživatelský avatar
Sonicx55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát bře 28, 2014 15:47

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod S4TYR » stř bře 9, 2016 18:18

Sony zatim neznam, ale po shlednuti toho srovnavaciho videa se mi akorat potvrdilo, ze je temer cokoliv v porovnani s GoPro r.4 v zivejsim podani.
To platilo i pri srovnavacim videu GoPro 4 | AEE S71 Touch. Jednoznacne ma v porovnani s GoPro konkurence zivejsi obraz :)
Nevim ale nakolik je podstatne resit u 'Akcni kamery' stabilizaci obrazu, kdyz kameru vesmes pouzijes na akcni zabery - na helme, pripnutou k tomu prodlouzenemu rameni atd.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod Sonicx55 » stř bře 9, 2016 19:18

S4TYR píše:Nevim ale nakolik je podstatne resit u 'Akcni kamery' stabilizaci obrazu, kdyz kameru vesmes pouzijes na akcni zabery - na helme, pripnutou k tomu prodlouzenemu rameni atd.


Tak stabilizacia obrazu je podla mna velka vyhoda pri rychlych scenach ako napr. bike, snowboard atd. že Ti tolko netrase obrazom ale udrziava ti to v nerušenom videu bez natriasania, velkych pohybov atd. Vsak si pozri napr. v 0:35 sekunde https://www.youtube.com/watch?v=ripJ4htbKMs alebo aj v tych videach co som posielal su porovnania aj v stabilizacii. A cenovo Sony kamery vyzeraju dost kvalitne a hlavne su od GoPro lacnejsie cca o 200€. Napr. aj v zhoršenych svetelnych podmienkach som si všimol že Sony prevyšuje GoPro. A farbami tiež ako si už spominal. :t:t
Uživatelský avatar
Sonicx55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát bře 28, 2014 15:47

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod Jonas41 » pon bře 14, 2016 12:00

S4TYR píše:tak to mi jiste muzes potvrdit/vyvratit par informaci, ktere se primo u S71 Touch (u verze bez je to normalni) vyskytuje mezi uzivateli
1) je pravda, ze se po vypnuti restartuje nastaveni rozliseni videozaznamu?
2) dotykovy displej ma samotne aku nebo je pripojeny na aku zdroj jako zarizeni navic? (Tomu totiz sam moc nerozumim)
3) jak funguji ty uchyty? Presneji, kdyz to pouzijes, lze to prelepit jinam?!?
Diky :)



Ahoj, sorry že odpovídám tak pozdě, dřív jsem se na net nedostal.. Hele tak za :
1) normálně mi zůstavá uložený nastavení v paměti tý kamery, takže po zapnutí je vše jako předtím
2) dotykáč bere energii z kamery, jednoduše se tam připojí.. a přes konektory je to napájený přímo z kamery
3) pokud chceš dřžák přilepit někam jinam a máš to přilepený přes 3M nálepku, tak pokud se ti to povede odlepit (drží to fakt pevně) tak pak stačí jen vyměnit to lepítko co je na tom držáku.. to 3M.. a můžeš ho používat dál..
Snad jsem ti nějak pomohl :D
Jonas41
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon úno 15, 2016 11:26

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod S4TYR » pon bře 14, 2016 12:40

dekuji.. hlavne za bod 2)
:) sice to je takhle na ukor energie z kamery, ale neni to nijak neprekonatelne
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod Jonas41 » úte bře 15, 2016 11:07

Tak ona je tam 1500mAh baterka, to neni zrovna nejmíň, takže výdrž neni špatná, kdyžtak druhá baterka to jistí. :rock:
Jonas41
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon úno 15, 2016 11:26

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod S4TYR » úte bře 15, 2016 11:58

@Jonas41: jj to uz mam odzkousene - jen jsem nemel komplet baleni, pouze kameru, obal, 2baterie
V beznych podminkach (bez ohledu na rocni obdobi) s 64GB pametovkou a obema nabitymi aku, mas na jednu 2-2,3hod provozu (= 4,5hod s obema aku) a 1min/110MB dat ve FullHD (=cca 9hod/64GB pametovka).
Jen me zamrzelo, ze jsem nestihl vyzkouset video-timelapse v Josefove. :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod Jonas41 » stř bře 16, 2016 10:54

Se stává :D já tam mám jen 32GB.. ale asi koupim už 64GB a jak seš s ní spokojenej? Mě se líbí hlavně ty přepínače vepředu, že nemusim hledat v menu, ale jen je prostě přepnu.
Jonas41
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon úno 15, 2016 11:26

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod S4TYR » stř bře 16, 2016 10:59

Ja bohuzel AEE S71 Touch uz nevlastnim. :) ted ji vyuzivaji v pevnosti Josefov behem akci a taky na pohledove zabery z dronu..

Spokojeny jsem byl naramne. Pokud bych mel vybirat dneska akcni kameru, tak mam favorita jasneho. Puvodne jsem chtel GoPro, ale po vyzkouseni jsem usoudil, ze mi nenabidne (s ohledem na cenu) nic, co bych u AEE nemel uz v baleni. Co zaujalo me, byla svetlost videa v nocnim modu bez rozsireni obrazu a ovladani. Je to asi jedna z mala opravdu 'blbuvzdornych' kamer na trhu :D :D :D a s FullHD jsem si vystacil.
A pro porovnani AEE/GoPro - ma S71 mnohem zivejsi barevne podani a porizuje pomerne solidni zabery v seru (bez Wide rezimu)!
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod Jonas41 » stř bře 16, 2016 13:33

Aha.. tak to pak jo no :D já si řikal.. jo má to lepší barvy.. lepší na oko když koukám na videa na YT oproti GoPro.. Jsem taky nakonec rád, že jsem jí vzal. V noci mě taky překvapila, video je dobrý :).
Jonas41
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon úno 15, 2016 11:26

Výběr kamery na léto

Příspěvekod OtaDrevikovsky » stř čer 22, 2016 13:27

Ahoj, zakládám tohle téma z jednoho důvodu. Myslim si, že tu nejsem jedinej, kdo potřebuje pomoct s výběrem akční kamery a diskutovat, která je lepší a s jakou máte lepší zkušenosti. Tak bych poprosil, jestli se můžete postupně nějak vyjádřit. Díky moc
OtaDrevikovsky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř čer 22, 2016 13:13

Re: Výběr kamery na léto

Příspěvekod slezacekm » stř čer 22, 2016 13:53

pohledej, už se to tu řešilo
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Výběr kamery na léto

Příspěvekod OtaDrevikovsky » stř čer 22, 2016 14:23

Jj já vim, ale chtěl jsem nějak sjednotit výběr kamer pro rok 2016. Prostě ty top modely a tak.
OtaDrevikovsky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř čer 22, 2016 13:13

Re: Výběr kamery na léto

Příspěvekod S4TYR » stř čer 22, 2016 16:34

@ OtaDrevikovsky: kdybys to fakt procetl, tak nezakladas tema, ktere se tady rozebira v XY vlaknech a neustale se aktualizuje v prubehu diskuzi k jednotlivym problemum ;)

Kamera na dovču aktualizovane 16-03-16 | pak Stojí GoPro za ty peníze? aktualizovano 19-05-16 | GoPro vs zbytek světa take letosni kveten | nebo neco jako dilema mezi dvemi kamerami prosim o radu z lonska
Proste tu je dalsi uplne zbytecny dotaz a stejne to vesmes nikam s temi kamerami nevede!
Naposledy upravil mike dne čtv čer 23, 2016 4:15, celkově upraveno 1
Důvod: OK, slouceno, prejmenovano
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Výběr kamery na léto

Příspěvekod Wolfik » úte lis 7, 2017 14:00

Ahoj, sháním jako dárek k Vánocům nějakou lepší kameru. Něco jako GoPro, ale do ceny 7 tisíc Kč. Mohl by mi někdo poradit s výběrem prosím?
Wolfik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte lis 7, 2017 13:58

Předchozí

Zpět na Elektronika

cron