Suunto hodinky

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Suunto hodinky

Příspěvekod gelty » čtv dub 10, 2008 23:18

Chlapi, přemýšlím,že si koupím hodinky od této firmy,tak se chci zeptat,jestli má s nimi někdo nějakou zkušenost, ať dobrou, nebo špatnou... 8)
gelty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv dub 10, 2008 23:17

Příspěvekod Rujir » pát dub 11, 2008 7:02

Prave vcera som sa o nich bavil s Matobom, ktory pracuje v Hanibalovi, a ze tam maju skore 3:3. Traja kupili, traja reklamovali. Tak ma potesil, kedze jedny som si prave objednal... :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Ježo » pát dub 11, 2008 7:28

nu, ono hodně záleží, co od těch hodinek chceš a na jaký model máš zálusk. Případně pouvažovat, jestli si nekoupit obyčejné hodinky a GPSku...
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pát dub 11, 2008 7:50

jezo píše:nu, ono hodně záleží, co od těch hodinek chceš a na jaký model máš zálusk. Případně pouvažovat, jestli si nekoupit obyčejné hodinky a GPSku...


Myslim, ze Suunto ma asi len dva modely s GPS. Spravidla si ich ludia nekupuju kvoli GPS. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod mifr » pát dub 11, 2008 8:13

kamarad je tady v Brne prodava...tak kdyz budes mit nejaky konkretni dotaz,neni problem...pripadne by mi mohl dat i nejakou slevu...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Ježo » pát dub 11, 2008 8:34

Rujir píše:Myslim, ze Suunto ma asi len dva modely s GPS. Spravidla si ich ludia nekupuju kvoli GPS. :wink:


Já to myslel takto: cena některých modelů je poměrně vysoká, a za srovnatelnou cenu už si člověk může pořídit slušnou GPSku i s barometrickým výškoměrem. Prostě srovnávám poměr cena/výkon hodinky Suntoo vs GPS.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pát dub 11, 2008 8:37

jezo píše:Já to myslel takto: cena některých modelů je poměrně vysoká, a za srovnatelnou cenu už si člověk může pořídit slušnou GPSku i s barometrickým výškoměrem. Prostě srovnávám poměr cena/výkon hodinky Suntoo vs GPS.


To je fakt. Na druhu stranu GPS s barometrickym vyskomerom tiez nepatria medzi najlacnejsie modely. Kazdopadne tvoja uvaha plati len v stredoeuropskych podmienkach. Ked sa pozries na zapad, tak zistis, ze tie ceny sa pohybuju niekde uplne inde. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Ježo » pát dub 11, 2008 8:44

Rujir píše: Ked sa pozries na zapad...


...co uvidím na západě?

M.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pát dub 11, 2008 8:46

jezo píše:...co uvidím na západě?
M.


No napriklad hodinky, ktore sa tu predavaju za 14000,-Sk tam stoja 300,- dolarov a pod. Proste stara znama pravda o tom, ze ked kupovat drahsiu elektroniku, tak radsej si ju nechat poslat zo Statov. Je to smutne, ale je to tak...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Ježo » pát dub 11, 2008 8:56

Rujir píše:No napriklad hodinky, ktore sa tu predavaju za 14000,-Sk tam stoja 300,- dolarov a pod. Proste stara znama pravda o tom, ze ked kupovat drahsiu elektroniku, tak radsej si ju nechat poslat zo Statov. Je to smutne, ale je to tak...


Bohužel to platí univerzálně. Tedy jak pro GPS, tak pro hodinky....
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod gelty » pát dub 11, 2008 9:11

mifr píše:kamarad je tady v Brne prodava...tak kdyz budes mit nejaky konkretni dotaz,neni problem...pripadne by mi mohl dat i nejakou slevu...


No, přemýšlím o typu SUUNTO CORE jejich cena se teď pohybuje na 7000kč

Sice mi příjde mi,že mají velký ciferník,ale to je asi kvůli čitelnosti.

Potom mě zaráží,že tělo je z plastu,jak nějaký laciný šrot. ikdyž některé mají ocelové pouzdro,ale zase jsou určitě těžké.

Čekal jsem,že budou v nějakém pogumovaném pouzdře aby byly odolné vůči nárazům, nebo vodě, a taky mě zajímá,jak funguje ten kompas a jaké tam je osvětlení,jestli tam svítí nějaké nicotné mikrožárovičky jak u wietnamských digitálek,nebo už Indiglo 8)
gelty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv dub 10, 2008 23:17

Příspěvekod pripluv » pát dub 11, 2008 9:24

některý plasty vydržej sakra hodně
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod mifr » pát dub 11, 2008 9:48

Tady je interaktivní demo hodinek a navic v techto prodejnach Hudy by melo byt mozne hodinky vyzkouset...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » pát dub 11, 2008 10:18

Přípluv píše:některý plasty vydržej sakra hodně


To je pravda. "Plastový Glock:"- "- hmotnost zbraně: z důvodu použití speciálního plastu z tvrzeného polymeru (Nylon 6) pro rám, je rám zbraně až o 86% lehčí než rám ocelový. Takto vyrobený rám má řadu parametrů srovnatelných či lepších než ocelový, provozní podmínky pro zbraň jsou od -40 do +200 °C. Dále nesmíme opomenout antikorozní vlastnosti plastu, vysokou životnost, nízkou cenu a nenáročnou údržbu."

Celý web tady
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod gelty » pát dub 11, 2008 11:05

mifr píše:Tady je interaktivní demo hodinek a navic v techto prodejnach Hudy by melo byt mozne hodinky vyzkouset...


Pěkný odkaz,ale nenašel sem, jakou formu má osvětlení displeye :?
gelty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv dub 10, 2008 23:17

Příspěvekod mifr » pát dub 11, 2008 11:18

ja nasel na strankach suunta: Backlight type - Electro-luminescent Display
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petras » pát dub 11, 2008 12:07

No nechci nikoho odrazovat ,ale kamarád zakoupil cca.před 2,5 rokem tyto hodinky:

Obrázek

já asi před 2 lety tyto:

Obrázek

a tak mohu srovnávat.
Suunta stály v té době o 2000,- více tak jsme i předpokládaly že kvalita bude na jejich straně,nebylo tomu tak.Já (zatím) bez jakýchkoliv problémů,kamarád 2xreklamoval.Tolik k funkčnosti.
Ale největší rozdíl (a překvapení) je ve vzhledu hodinek po více než 2 letém používání.Zatímco Sunnta vypadají fakt děsně (foto vložím) Casia až na malé šrámky, pořád jako nové a to včetně řemínku.
Určitě někdo namítne že kamarád je prase a já pečlivec.Mohu vás dle stavu ostatních věcí (předchozí hodinky,mobily i oblečení) ujistit spíše o opaku :oops: .
Jinak u Suunta je asi lepší sáhnout hlouběji do kapsy,pak se kvalita "snad" projeví. :((
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod mifr » pát dub 11, 2008 12:14

je to mozny, ja Suunta nepropaguji, sam mam Timexy a staci mi...Kdyz je videl ten kamos, co prodava Suunta, tak mi rekl, ze je mam zahodit :evil: potvora...Mohl bych od nej zjistit,jak moc se reklamuji...A ktery model nejvic...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petras » pát dub 11, 2008 12:19

Já je (Sunnta) taky nezatracuju,jen jsem chtěl hodit zkušenost. :wink:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Rujir » pát dub 11, 2008 12:31

mifr píše:je to mozny, ja Suunta nepropaguji, sam mam Timexy a staci mi...Kdyz je videl ten kamos, co prodava Suunta, tak mi rekl, ze je mam zahodit :evil: potvora...Mohl bych od nej zjistit,jak moc se reklamuji...A ktery model nejvic...


Tak to by ma tiez celkom zaujimalo... :ú

@Petras: Tie Suunta su X-lander?
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod mifr » pát dub 11, 2008 12:55

Rujir píše: Tie Suunta su X-lander?


Vector - je tam nenapadny napis pod bilym napisem Suunto
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod uplne jinej martin » pát dub 11, 2008 19:29

no, když si počkáš na akci, třeba starší modely, ak za tu cenu ok. jinak normálně asi :fuj:
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod pz » sob dub 12, 2008 0:26

tak z doslechu na potapecske hodinky chvala, na outdoor kritika...

ptal sem se kamarada, hodinare, a ten v prodejne odmitl suunta prodavat pro enormi nespolehlivost a velke procento reklamaci, byt je na nich obrovska marze (hold vzhledem k tomu, ze hodinarem se da vyucit jen v nekolika malo skolach, tak se snad vsichni znaji) - proto vsichni prodavaji hodinky casia. tahle firma je dnes nejvetsi vyrobce hodinek na svete a procentuelne ma nejmene reklamaci (z tech beznym smrtelnikum dostupnych znacek). u casia je ale paradoxni, ze origos baterka vydrzi mnohem vic, nez asi nejcasteji pouzivane znackove varty nebo energizery...

osobne jsem si k ecodrive hodinkam citizen poridil jeste "univerzaly" casia spf-60 a spokojenost

pro zajimavost - na sluzebce jsem ted narazil na tohle (http://lidl.it/it/home.nsf/pages/c.o.20 ... on_bussola), a asi si to z hecu mozna poridim, at vypadam jak ruske vojak za valky - na kazde ruce deset hodinek a vsechny misto moskevskeho ukazuji berlinsky cas :)
pz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:46
Bydliště: bm, km

Příspěvekod gelty » sob dub 12, 2008 9:29

pz píše:pro zajimavost - na sluzebce jsem ted narazil na tohle (http://lidl.it/it/home.nsf/pages/c.o.20 ... on_bussola), a asi si to z hecu mozna poridim, at vypadam jak ruske vojak za valky - na kazde ruce deset hodinek a vsechny misto moskevskeho ukazuji berlinsky cas :)


Hm, to je ale krásný desing 8) Asi si počkám až příjdou k nám :twisted:

Hm,ale k těm suunto hodinkám....kurňa,asi si je nekoupím, tolik kritiky a záporů sem nečekal...
Jenže Casio mi příjdou moc robustní...takovou cihlu na ruku se mi nechce dávat :?
gelty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv dub 10, 2008 23:17

Příspěvekod -ant- » sob dub 12, 2008 10:18

gelty píše:Hm,ale k těm suunto hodinkám....kurňa,asi si je nekoupím, tolik kritiky a záporů sem nečekal...
Jenže Casio mi příjdou moc robustní...takovou cihlu na ruku se mi nechce dávat :?


A co třeba Polary?
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Příspěvekod Rujir » sob dub 12, 2008 11:27

-ant- píše:A co třeba Polary?


Ti sa zase specializuju na beh a podobne zalezitosti. Ale je fakt, ze to ma k outdooru asi blizsie ako potapanie. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod -ant- » sob dub 12, 2008 11:40

Rujir píše:
-ant- píše:A co třeba Polary?


Ti sa zase specializuju na beh a podobne zalezitosti.... :mrgreen:


Ne jen na běh, třeba i na jízdu na koni. Ale jakomultisport mají i hodinky s GPS, výškoměrem a jinými blbinami... Ale je fakt, že je to primárně zaměřené na trénink. Ale převýšení trasy ti to do PC vyplivne také a ještě se můžeš podívat podle tepu kde ses nejvíc nadřel... :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Příspěvekod Rujir » sob dub 12, 2008 11:53

-ant- píše:Ne jen na běh, třeba i na jízdu na koni. Ale jakomultisport mají i hodinky s GPS, výškoměrem a jinými blbinami... Ale je fakt, že je to primárně zaměřené na trénink. Ale převýšení trasy ti to do PC vyplivne také a ještě se můžeš podívat podle tepu kde ses nejvíc nadřel... :wink:


No to najdes aj na tych Suunto, ale je fakt, ze na pokazenych to asi az taky zazrak nebude. :mrgreen: Kazdopadne je fakt, ze dizajn Polaru je trosku... "tazkopadny"...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod gelty » sob dub 12, 2008 13:07

Hm, ty polary nejou špatný.. :shock: :?
gelty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: čtv dub 10, 2008 23:17

Příspěvekod Blaf » sob dub 12, 2008 13:16

ted si nejsem jisty, ale kamos (vojak) mi rikal, ze na nich Polar zkousel nejake ty treninkove hodinky a ze byly fakt silene
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Elektronika

cron