USB power pack a jine zdroje napajeni

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » pon zář 1, 2008 19:41

Hledam neco, cim bych mohl za dverma dobit GPS, mobil atd. V tom, co by to melo byt, mam jasno -- dobijeci baterie s USB vystupem. Pro me ucely mi to pripada optimalni, nechci nic, do ceho se strkaji jednorazove baterky ani kde se toci klikou ;-)

Potreboval bych ale tip na neco konkretniho. Zatim jsem z pouzitelnych nasel Lil Sync USB Mobile Power Pack, ktery ma dostatecnou kapacitu, ale bohuzel postovne se skoro vyrovna cene. Ceny v Evrope jsou zase nominalne stejne v Eurech jako puvodni v USD :x Vybornou cenu i s postovnym ma tohle, ale je Temporary Out of Stock. U nas je k dostani APC Mobile Power Pack, ale za celkem nehoraznou cenu (1300 - 1400 Kc) a krome toho, 10 Wh vypada na prvni pohled impozantne, ale ve skutecnosti je to pouhych 2000 mAh. Coz by nestacilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod šíp » pon zář 1, 2008 19:44

tohle jsme řešili, a nakonec si manžel sám udělal univerzální nabíječku a úspěšně tím v Laponsku dobíjel mobil, zrcadlovku, kameru, databanku a nevímcoještě
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod mike » pon zář 1, 2008 19:47

Do toho nejdu, kutilske obdobi mam uz za sebou ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod Dena » pon zář 1, 2008 20:45

Ebonitová tyč a liščí ohon snad? :wink:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod mike » pon zář 1, 2008 20:48

Sezen ebonitovou tyc s USB konektorem ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod Dallen » pon zář 1, 2008 20:56

Domacimi vyrobky tohoto typu nic nezkazíš...buď to funguje a nebo ne..a když to funguje špatně tak se tomu stejně nic nestane..viděl jsem něco podobného na netu i recenzena to bylo dobré a stalo to tři kila..skusím se po tom mrknout..

http://www.mobilmania.cz/default.aspx?s ... le=1108265
Uživatelský avatar
Dallen
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5671
Registrován: sob úno 2, 2008 13:15
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod mike » pon zář 1, 2008 21:11

Tim bych si tak jisty nebyl. Potrebuju neco do hor a tam byva vlhko. Li-Ion baterky maji velice maly vnitrni odpor, takze pri zkratu dokazou na chvili vyvinout hodne velky proud. A vybuchnout nebo zacit horet.

Kazdopadne diky za link, kouknu se.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod šíp » úte zář 2, 2008 7:28

ta domo výroba nebyla zas tak strašná, použil pouzdro na externí baterky z čelovky Silva, jenom na konci uřezal konektor a nechal tam jakési zakončení, do kterého rval podle potřeby konektory na dobíjení
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Dallen » úte zář 2, 2008 15:24

_mike_ píše:Tim bych si tak jisty nebyl. Potrebuju neco do hor a tam byva vlhko. Li-Ion baterky maji velice maly vnitrni odpor, takze pri zkratu dokazou na chvili vyvinout hodne velky proud. A vybuchnout nebo zacit horet.

Kazdopadne diky za link, kouknu se.


Asi mi nebudeš věřit ale neboj jsem celkem dobrý eltechnik..baterky zkratem mužeš zničit ale zhořet ani vybouchnout by fakt neměly..můžeš si to sám skusit doma a vlhkost neni zase takový problém..stačí použít třeba tělo něaké staré baterky nebo něčeho podobného použít teflonku a je to celkem odolné..
Uživatelský avatar
Dallen
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5671
Registrován: sob úno 2, 2008 13:15
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod mike » úte zář 2, 2008 16:55

Dallen píše:Asi mi nebudeš věřit ale neboj jsem celkem dobrý eltechnik..baterky zkratem mužeš zničit ale zhořet ani vybouchnout by fakt neměly..můžeš si to sám skusit doma a vlhkost neni zase takový problém..stačí použít třeba tělo něaké staré baterky nebo něčeho podobného použít teflonku a je to celkem odolné..

Normalni baterky ne, ale ja bych potreboval Li-Ion s velkou kapacitou (aspon 4000 mAh) a tam se to stat muze. Fotky ohorelych mobilu jsi asi videl a tam je kapacita podstatne mensi. Znam cloveka, co mi vykladal, jak jen skrtnul draty o sebe a baterka se nedala udrzet v ruce. S tim vybuchem jsem si to nevymyslel, pred tim varuji sami vyrobci.

No, jsem sice vystudovany elektroinzenyr, ale do bastleni se mi vazne nechce. Dal jsem se na software a s hardware se nejak nemame radi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod mike » úte zář 2, 2008 16:56

šíp píše:ta domo výroba nebyla zas tak strašná, použil pouzdro na externí baterky z čelovky Silva, jenom na konci uřezal konektor a nechal tam jakési zakončení, do kterého rval podle potřeby konektory na dobíjení

A co dal dovnitr za baterky? Myslim typ, kapacita atd.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod Dallen » úte zář 2, 2008 17:08

_mike_ píše:
šíp píše:ta domo výroba nebyla zas tak strašná, použil pouzdro na externí baterky z čelovky Silva, jenom na konci uřezal konektor a nechal tam jakési zakončení, do kterého rval podle potřeby konektory na dobíjení

A co dal dovnitr za baterky? Myslim typ, kapacita atd.

přispůsobit podle toho co je nabíjeno..např na mobil stačí tři seriové zapojeny baterky o max kapacitě..
Uživatelský avatar
Dallen
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5671
Registrován: sob úno 2, 2008 13:15
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod uplne jinej martin » úte zář 2, 2008 19:11

Spíš než to, že by se ohřál akumulátor je problém to, že umí dodat dost velkej proud a tak spíš shoří to, co udělá zkrat. Omylem jsem dvě 2Ah liionky dal k sobě do zkratu (chtěl jsem je dát paralelně, ale spletl jsem se...) a utavilo to páskový vývody. Nebo jsem kleštičkama omylem zkratoval aku přes jumper - ten se vytavil z desky, ale jinak nic...
Baterce se nelíbí ohřejvání tzn. nabíjení větším proudem, než je zdrávo.
Jinak pro další kutily, akupack jako usb nabiječ neni problém si vyrobit, dva IO od maxima to zvládnou (jeden DC/DC, druhý nabíječka), možná i jiní dělají kombi obvod nabíječka/DCDC 5V/500mA, mám pocit, že v EPN jsem to zahlédl.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod mike » úte zář 2, 2008 19:17

uplne jinej martin píše:Spíš než to, že by se ohřál akumulátor je problém to, že umí dodat dost velkej proud a tak spíš shoří to, co udělá zkrat.

Jo, ono docela zalezi na tom, cim ten zkrat udelas. Prurez, prechodove odpory. Takovy sroubovak se nejspis privari a pak dojde na ty baterky. Nezkousel jsem a ani nebudu, nemam duvod neverit varovanim vyrobcu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod mike » úte zář 2, 2008 19:20

Dallen píše:přispůsobit podle toho co je nabíjeno..např na mobil stačí tři seriové zapojeny baterky o max kapacitě..

Jake baterky? Tuzkove? Max 4.5 V, dobijeci jeste min. USB vystup ma mit 5 V. Krome toho jsem myslim uplne na zacatku napsal, ze o tohle nestojim. Li-Ion nebo Li-Po baterku chci protoze ma nejlepsi pomer vahy a kapacity a je kompaktni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod uplne jinej martin » úte zář 2, 2008 20:05

_mike_ píše:
Dallen píše:přispůsobit podle toho co je nabíjeno..např na mobil stačí tři seriové zapojeny baterky o max kapacitě..

Jake baterky? Tuzkove? Max 4.5 V, dobijeci jeste min. USB vystup ma mit 5 V. Krome toho jsem myslim uplne na zacatku napsal, ze o tohle nestojim. Li-Ion nebo Li-Po baterku chci protoze ma nejlepsi pomer vahy a kapacity a je kompaktni.

Mluvíš o li-* akumulátoru, nebo nenabíjecím článku? to druhý má ten poměr ještě lepší. Samozřejmě ale se tu nikdy nevyskytuje proměnná "peníze" :-)
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Dallen » úte zář 2, 2008 20:07

_mike_ píše:
Dallen píše:přispůsobit podle toho co je nabíjeno..např na mobil stačí tři seriové zapojeny baterky o max kapacitě..

Jake baterky? Tuzkove? Max 4.5 V, dobijeci jeste min. USB vystup ma mit 5 V. Krome toho jsem myslim uplne na zacatku napsal, ze o tohle nestojim. Li-Ion nebo Li-Po baterku chci protoze ma nejlepsi pomer vahy a kapacity a je kompaktni.
tak si zajdi koupit do gm a nebo hadex akumulator..jinak tyto baterky..li-pon atd..jsou v mobilech a jenom v tech jsem videl ze by baterka zhorela nebo vytekla,bouchal u klasickych alkalickych clanku a nebo ni-mh jsem se stim jeste nesetkal..
Uživatelský avatar
Dallen
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5671
Registrován: sob úno 2, 2008 13:15
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod mike » úte zář 2, 2008 20:10

uplne jinej martin píše:Mluvíš o li-* akumulátoru, nebo nenabíjecím článku? to druhý má ten poměr ještě lepší. Samozřejmě ale se tu nikdy nevyskytuje proměnná "peníze" :-)

Akumulatoru. To jsou ty penize a taky trochu ekologie. Prece jen mi prijde hloupe za sebou po kazdem vylete nechat kopu vybitych baterek. Akumulator muzu dobit nekde na chate, zatimco Li-neco clanky tezko v horach sezenu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod mike » úte zář 2, 2008 20:13

Dallen píše:tak si zajdi koupit do gm a nebo hadex akumulator..

Fajn, to jsme zase na zacatku u prvni otazky, kde jsem se ptal, jaky ;-) Jestli mas tip, tak sem s nim. Predtim si prosim precti uplne prvni prispevek, uz jsem hledal.

Dallen píše:jinak tyto baterky..li-pon atd..jsou v mobilech a jenom v tech jsem videl ze by baterka zhorela nebo vytekla,bouchal u klasickych alkalickych clanku a nebo ni-mh jsem se stim jeste nesetkal..

No a presne o tom mluvim :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod šíp » úte zář 2, 2008 20:23

_mike_ píše:
šíp píše:ta domo výroba nebyla zas tak strašná, použil pouzdro na externí baterky z čelovky Silva, jenom na konci uřezal konektor a nechal tam jakési zakončení, do kterého rval podle potřeby konektory na dobíjení

A co dal dovnitr za baterky? Myslim typ, kapacita atd.


dovnitř dává nabíjecí baterky monočlánky, vel. C, nebo klidně i tužkovky ale je nutné si sehnat spešl redukci na ně aby tam pasovali. ty nabíjecí baterie jsou kvůli voltáži- nenabíjecí mají 1,5V, nabíjecí 1,2V, což při počtu 4 už dělá velký rozdíl a všechny naše zařížení potřebují 4,6V, nikoliv 6V :((
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Dallen » úte zář 2, 2008 20:34

šíp píše:
_mike_ píše:
šíp píše:ta domo výroba nebyla zas tak strašná, použil pouzdro na externí baterky z čelovky Silva, jenom na konci uřezal konektor a nechal tam jakési zakončení, do kterého rval podle potřeby konektory na dobíjení

A co dal dovnitr za baterky? Myslim typ, kapacita atd.


dovnitř dává nabíjecí baterky monočlánky, vel. C, nebo klidně i tužkovky ale je nutné si sehnat spešl redukci na ně aby tam pasovali. ty nabíjecí baterie jsou kvůli voltáži- nenabíjecí mají 1,5V, nabíjecí 1,2V, což při počtu 4 už dělá velký rozdíl a všechny naše zařížení potřebují 4,6V, nikoliv 6V :((


to zase tak nevadí...rychlo nabiječky např používaj na 3,3v akumulátory 5v nabijeci napětí..takže ten volt dva bych zase neviděl jako problém..navíc napětí nezpůsubuje nadměrný ohřev..
Uživatelský avatar
Dallen
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5671
Registrován: sob úno 2, 2008 13:15
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod šíp » úte zář 2, 2008 20:35

to sice ne, ale vyšší napětí nám zničilo akumulátor
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod mike » úte zář 2, 2008 20:37

šíp píše:dovnitř dává nabíjecí baterky monočlánky, vel. C, nebo klidně i tužkovky ale je nutné si sehnat spešl redukci na ně aby tam pasovali. ty nabíjecí baterie jsou kvůli voltáži- nenabíjecí mají 1,5V, nabíjecí 1,2V, což při počtu 4 už dělá velký rozdíl a všechny naše zařížení potřebují 4,6V, nikoliv 6V :((

Diky za info. Verim, ze to funguje, ale mam jinou predstavu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod šíp » úte zář 2, 2008 20:38

funguje to, ověřeno za polárním kruhem :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod mike » úte zář 2, 2008 20:42

Tss, polarni kruh nic neni. Jo kdyby to fungovalo na Everestu, to bych mozna zmenil nazor ;-) :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod šíp » úte zář 2, 2008 20:43

_mike_ píše:Tss, polarni kruh nic neni. Jo kdyby to fungovalo na Everestu, to bych mozna zmenil nazor ;-) :twisted:


no, když uvážíš téměř 100% vlhkost a změny co jsou tak blízko polu /zvýšená gravitace , větši rychlost otáčení země / :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
sorry za OT :roll:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod mike » úte zář 2, 2008 20:47

šíp píše:no, když uvážíš téměř 100% vlhkost a změny co jsou tak blízko polu /zvýšená gravitace , větši rychlost otáčení země / :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A co teprve rychlost otaceni Zeme na rovniku ;-) :mrgreen:

šíp píše:sorry za OT :roll:

V pohode, stejne to nikam nevede. Asi to silene postovne nakonec zaplatim :((
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod agentw4c » úte zář 2, 2008 23:11

Zdar,
mrkni na ebay.de tam se snad neco takovyho najde treba jsem objevil jen na rychlovku neco zde
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Příspěvekod mike » stř zář 3, 2008 0:07

Zkusil jsem a neco nasel, pak hledal jeste mimo a nasel to same podstatne levneji. Skoro zadarmo a s Worldwide Free Shipping, az se tomu verit nechce. Mohlo by to mit vetsi kapacitu a musim overit, jestli mi 450 mA na vystupu staci. Akorat bych si asi musel zalozit PayPal account, coz se mi moc nechce. Je mi nesympaticky, protoze mi kazdou chvili prijde mail, ktery se mne snazi predvedcit, abych se na svuj neexistujici ucet prihlasil pres jejich web a oni mi mohli ucet vykrast.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod mike » stř zář 3, 2008 1:27

Tak jsem jeste chvili hledal a myslim, ze nasel. Solidni kapacita, dobre recenze na vice mistech. 148g navic unesu a 5400 mAh by mohlo stacit i na tyden. Akorat ten PayPal :((

Pri hledani se clovek i pobavi. Cinsky produkt s fantastickou kapacitou za neuveritelnou cenu. Aneb nemam na to, abych kupoval levne veci. Uznavam, ze po shlednuti tech obrazku vypadaji me obavy ze zkratovanych baterii trochu premrstene ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Další

Zpět na Elektronika