Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod mike » pon říj 24, 2016 16:44

Muj 6 let stary mobil je cim da dychavicnejsi, a tak premyslim nad novym. Docela mne zaujala Lumia 950, vypada slusne a da se sehnat za dobrou cenu (~ 7500 Kc). Akorat je tam Windows Mobile a klasicky argument proti je nedostatek aplikaci. Coz mne privedlo k zamysleni, ktere aplikace vlastne opravdu potrebuju a ktere jsou jen "nice to have" a ktere ani to. Dosel jsem k tomu, ze opravdu zasadni je pro mne jen jedna -- off line jizdni rady. A zajimalo by mne, jak jsou na tom ostatni. Ptam se na aplikace, ktere pouzivate denne nebo aspon casto a bez kterych si uz mobil neumite predstavit. Jde mi ciste jen on 3rd party aplikace, ktere nejsou nebo nemaji ekvivalent v bezne instalaci systemu (jako mail, browser, kalendar, kontakty, budik...).

Prosim aplikace rovnou s linkem, at se muzeme snadno kouknout. Za mne:

Zasadni:
- Smartrady: off line jizdni rady, pouzivam na kazdem vylete, ve meste na MHD. Nepotrebuju datove spojeni a maji lepsi vyhledavaci algoritmus, nez ty webove.

Nice to have:
- OziExplorer: GPS mapovy software, hodi se, kdyz se nekde ztratim. Umi efektivne pracovat s vlastnimi rastrovymi mapami.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod pavproch » pon říj 24, 2016 17:26

žádné, nula, prd

stačí? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 24, 2016 17:37

cg transit - offline jizdni rady
a offline mapy.cz

sry za ten chybejici odkaz ale nejak mi to z tel. nefunga... jinak tim ze mimo cr moc nejezdim tak mi to staci takhle
Naposledy upravil mike dne pon říj 24, 2016 19:08, celkově upraveno 1
Důvod: odkaz opraven
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod vonkreuz » pon říj 24, 2016 17:40

Mám Lumia 8##

Třetí strany podle pravidelnosti používání
Skype
Flash light
Adobe reader
GPS free tracker
Mapy.cz
QR čtečka
Stopwatch

Dokud jsem měl účet u ČSOB, tak jejich mobile banking se mi zdál výborný
Občas použiji Ringtone maker, ale tak 1x 1/2 roku.

Než mi mobil ukradly (kurvy -y), měl jsem v něm Vodováha, Konventor měrných jednotek, Onboard kameru do auta, ale pak po vrácení sem to už neinstaloval...

Browser, správa souboru a fotek, notepad, úložiště, ptehravac hudby a videa, a "Office" mám od MS.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod Stani » pon říj 24, 2016 17:40

Verím, že sú aj užitočné aplikácie, ale takisto dodnes nepoužívam žiadne, ale skutočne žiadne aplikácie. Už to slovo mi nejak trhá uši.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod mike » pon říj 24, 2016 19:22

Hmm, dotaz nebyl na to, ktere aplikace pouzivate, ale ktere jsou pro vas zasadni. Mam jich taky nainstalovanych vic, ale je jen jedna, bez ktere bych se tezko obesel.

@pp: na tu tvoji cihlu snad ani zadne instalovat nejdou, ne? ;-)

@Stani: muzes tomu rikat treba program nebo software, ale vzilo se spis tohle. Mne trha usi appka a jine pubertacke zpotvoreniny ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod pavproch » pon říj 24, 2016 19:31

hel, věnuj se svým hračičkám a moje těhly nehaj na pokoju :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod Zdéňa » pon říj 24, 2016 19:35

- Meteoradar - ať již ten český nebo celoevropský.
- Aladin
- Mapy.cz - taková ta klasika
Tyhle dvě jsou pro mě celkem zásadní na cestování, jízdní řády sleduji na webu.
- Pak již jen klasiky, které jsou dostupné všude (video,mp3 přehrávač, FB, email klient atd..)
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod Sirkka » pon říj 24, 2016 19:46

Chytré pádlo mám rok (Huawei P8 Lite), a už jsem na něm docela závislá :mrgreen:
off line mapy.cz (mám tam krom ČR i okolní státy) + kompas, takže mi to ukáže, kterým směrem jdu (ne vždy je to plně funkční, ale co bych chtěla od mobilu).
Praha MHD - jízdní řády po Pze
Idos - jízdní řády po ČR
Můj vlak - app od ČD, nakupuju tam jízdenky, udává to přesné spoždění vlaku,... a k tomu ještě Na vlak, na zjištění, odkud mi jede vlak, když mám málo času na přestup.
Strava - na zaznamenávání trasy
WhatsApp - na komunikaci
Meteor - aktuální srážky a k tomu Aladin - předpověď počasí, ale nic moc se netrefuje
Brácha využívá na poznámky a úkoly Todoist - není to špatné, ale já sem holt na papírové poznámky :ú
AIreader - čtečka
DIC - anglicko-český slovník


Dál občas použiju app od Student Agency, app od banky, CSFD, IMDB, messenger, ksichbook, linked in, instagram,... ale to už je takové usnadnění, nemusím pouštět noťas, vše vyřídím skrz mobil :-)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod Lipon » pon říj 24, 2016 20:25

1password
Viber
Dropbox
Wunderlist
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod mike » pon říj 24, 2016 20:35

1password je password manager? Proc mas takovou vec v mobilu? Bal bych se, ze o mobil prijdu a tim i o ulozena hesla a zaroven se k nim nekdo muze dostat... (sam mam hesla v PC)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 25, 2016 6:12

mike dik, sem se to chystala z pc spravit a byls rychlejsi.

ja uz beru meteor, aladina (u nas) jako nice to have, offline jizdni rady sou pro me nejzasadnejsi protoze konecne je jednoduchy upravit plan cesty bez kilove bychle od cd, kde stejne nejsou busy.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod malejjarda » úte říj 25, 2016 6:38

Mám taky Lumii (starou 520).

Zásadní jsou pro mě Mapy.cz (i okolních států).
Naopak docela mi chybí Múj vlak, který zatím ve verzi pro Windovs není.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod apuka » úte říj 25, 2016 7:28

Ja na mobilu opravdu pouzivam prakticky pouze:
LocusPro, hlavne pro zaznamenavani tras a statistiku konkretni trasy (s moznosti pouziti map - Opensource - a v nouzi i dalsi moznosti; jsem si zaplatil tech par kacek za Pro verzi, prakticky by stacila i Free),
PeakFinder Earth na zjistovani, co vlastne videt za kopce (ja mam z Amazonu v ramci nejake akce zdarma)
BergFex pro predpovedi pocasi, obcas se docela strefuji, obcas jsou hlavne s aktualni situaci uplne mimo, pro mne je vyhodne, ze umoznuje pro danou oblast zobrazit webove kamery; nutny internet
Mapy.cz - obcas na kouknuti, pokud jsem sesel ze znacky, kterym smerem dal a pro prehled znackovanych cest v okoli. Vyhoda - offline turisticke mapy, pouzivam jen pro CZ a SK, castecne hranicni hory PL, pro Alpy radeji LocusPro, v Tatrach v terenu je lepsi Trails Tatra Mountains - i s presnym (! na rozdil od Mapy.cz) planovanim primo na miste, bohuzel mam dojem ze je pro zobrazeni mapy nutny internet; kdyz je, je lepsi pouzit hiking.sk
MujVlak - osobne hlavne pro sledovani zpozdeni, kdyz mam jit pro nekoho na nadrazi; je pro mne pohodlnejsi, kdyz vidim primo casovy udaj, kdy to ma i se spozdenim prijit; castecne nutny internet, daji se stahnout offline jizdni rady (na vlaky CD!)

Plus kdyz nekam jdu, obcas si stahnu nejakou "mistni" aplikaci, ale nakonec ji moc stejne nepouziju.
Ale po pravde receno, na horach pouzivam jen ten Locus na zaznam, v Alpach BergFex na ty webkamery po ranu, kam vyrazit.

Edit: Pokud mas sklony ke koukani na hvezdy v noci na bivacich, tak jeste Stellarium Mobile, ja jej mam taky zdarma z Amazonu, ale techpar kacek za to se oplati, pokud se tomu nekdo jen trocha venuje.
Naposledy upravil apuka dne úte říj 25, 2016 9:57, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod Lipon » úte říj 25, 2016 7:39

Mike: A kde bych to podle tebe měl mít, aby to bylo co nejvíc po ruce, tedy použitelné?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod booze » úte říj 25, 2016 8:04

Vecer pouzivam PIVO
Rano Alkohol kalkulacka
Na vyletech Pivovary O:)
Jinak se pridavam na temnou stranu pp a prechazim zpet k cihle Samsung Xcover 271. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod jedik » úte říj 25, 2016 9:11

Pracovní:
Slack
Todoist

Doprava:
Idos
SMS Jízdenka
NaVlak
Můj vlak (ČD)
Jízdenky (Regiojet )
Jízdenky (Leo)
Pumpdroid

Mapy a navigace:
Google Mapy
Mapy.cz
Magic Earth
HERE

Počasí:
Aladin
Klara (yr.no)

Pro Guitar Tuner

A poměrně šikovný pomocník je bankovnictví od Air Banky, neb si ne zřídka na jednodenní služebky zapomenu vzít peněženku a pomocí appky si vyberu peníze z libovolného terminálu Sazky. To je záchranář života.

Pak klasika Google Kalendář, Gmail, Facebook, Messanger, Skype.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod terkad » úte říj 25, 2016 9:35

Zmiňovat mapy.cz, aladina, meteoradar, idos a podobné je asi zbytečné, to tu padlo mockrát.
Pro mě jsou podstatné navigace Waze a nějaké to bankovnictví.
Do Windows mobile bych osobně nešla, měla jsem tu "čest" s máminou Lumií a chybělo málo, abych to vyhodila z okna. Zlatej Android. Momentálně dualsim Huawei P9 Lite. A s cenou věcí na Bohemce dá pohnout ještě cca o 10% až tisícovku dolů když budeš chtít.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod apuka » úte říj 25, 2016 9:53

Jeste jedna pripominka - pokud chces mobil vyuzivat i v zime, hlavne pri vetsich mrazech, zjisti, co vydrzi obrazovka vybraneho modelu. Ty LCD na mrazu odchazeji, resp. zamrznou (doslova) a nic s mobilem neudelas, dokonce si ani nezavolas (bo syste ceka na vykresleni, ktere se ale nemuze podarit). Jedine obrazovky, co znam a co neco vydrzi jsou Samsungacke OLEDy (maji /mely???/ je i Lumie), jinak je jedina moznost mobil nosit na tele a po vybrani pouzivat jen kratko, kym nepromrzne.
Z mych aplikaci proto napr. Peakfinder na mem Samasungu S3 Neo perfektne funguje i pri -20 a to mam mobil nekolik hodin v kapse ruksaku, na manzelcinem se ani neprihlasis pri -5 kdyz ma mobil taky v ruksaku, kdyz jej ma v bunde, tak se prihlasi, spusti Peakfinder a mobil zamrzne po par minutach.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod mike » úte říj 25, 2016 16:05

Lipon píše:Mike: A kde bych to podle tebe měl mít, aby to bylo co nejvíc po ruce, tedy použitelné?

Tam, kde to nejvic pouzivas? Netusim, na co to potrebujes, ja potrebuju hesla hlavne na PC. PIN platebni karty si pamatuju a hesla k webum si na mobilu pamatuje browser.

terkad píše:Do Windows mobile bych osobně nešla, měla jsem tu "čest" s máminou Lumií a chybělo málo, abych to vyhodila z okna. Zlatej Android.

Konkretne proc? Ja jsem mel chut svihnout telefonem do zdi pokazde, kdyz jsem se potkal s Androidem. Pricemz posledni setkani bylo pred nekolika lety, takze aktualni stav neznam, ale taky nemam moc chut se spalit znovu. iPhone neprichazi v uvahu, to bych si radej ukousnul ruku, takze zbyva jen Windows. Na starem telefonu mam WM 6.5 a nikdy jsem s tim nemel zasadni problem. Telefon se uz ale tvari, ze brzo odejde do vecnych lovist, a tak zacinam premyslet o nahrade, jinak bych to neresil. Ta Lumia 950 vypada, ze by mohla moralne vydrzet aspon 5 let a aktualni pomer cena/vykon mi prijde dobry. Nehodlam menit telefon kazdy rok nebo dva, chci neco, co bude fungovat a nebude mne s nicim otravovat.

apuka píše:Jeste jedna pripominka - pokud chces mobil vyuzivat i v zime, hlavne pri vetsich mrazech, zjisti, co vydrzi obrazovka vybraneho modelu.

Hmm, jak? Nemam ale moc potrebu, na zacatku tury telefon vypnu, zabalim do satku a satek ulozim do ziplocu a opet zapinam az na nadrazi. Vyjimecne ho zapnu na chvili, kdyz zmenim plan a potrebuju se kouknout, co mi kde jede.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod mike » úte říj 25, 2016 16:19

Diky vsem za odpovedi a zvlast tem, co spravne pochopili slovo zasadni (treba booze) ;-) Celkem mne prekvapujete s mapy.cz. Nainstaloval jsem si to pokusne do tabletu a prislo mi to tak hnusne, ze bych to na telefonu ani nezkusil. Mozna to ale bylo tim, ze nemaji verzi pro tablet a mobilni verze vypada na tabletu blbe. Podobne treba meteoradar, na tabletu aplikaci nainstalovanou mam a nepouzivam, protoze webova verze mi prijde lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod vonkreuz » úte říj 25, 2016 16:38

Já jiné nemám, nepouživám a proto jsou pro mně zásadní ty mnou vyjmenované. :mrgreen:

Mapy.cz mám hlavně kvuli hledání skal, protože se z té aplikace dají dobře vyextrahovat souřadnice (vyloženě zkopírovat čísla), což je u Here Maps od MS problém.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod mitau » úte říj 25, 2016 16:47

Mám Lumii 620 a až mi odejde, tak další model bude nejspíš Android (ale je to možná jen víra, že mobily těch ostatních jsou určitě lepší). Ideálně by bylo sehnat nějaký vyřazený mobil s Androidem a osahat si ho, abych zjistil, jestli je opravdu lepší. Obecně skoro ke všemu je na WP alternativa, ale občas ne tak dobrá. Občas by člověk chtěl konkrétní aplikaci a ta zrovna na WP není. Navíc jestli Microsoft ruší výrobu Lumií a Surface Phone je v nedohlednu, tak to s nabídkou aplikací spíš lepší nebude.

Co používám:
mapy.cz (nepřijdou mi tak hrozné, abych hledal alternativu s offline turistickými mapovými potklady, pokud vůbec existuje)
CG transit (hledání dopravy)
Endomondo (běhání)
CamScanner (focení dokumentů s automatickou úpravou - ořez, zvýšení kontrastu... aby to bylo dobře čitelné)

Co mi chybí:
lepší podpora mailového klienta pro Gmail
Google keep (používám místo toho Evernote, ale Keep mi přijde přívětivější a rychlejší, na mém mobilu se i Evernote chvilku spouští)
Strava (místo Endomonda, stejně na PC pak používám Stravu)
Google Translate (výjimečně, třeba teď při dvou týdnech v Číně se hodilo, že GT umí offline překlad z fotky čínského textu do angličtiny)

Zaujala mě výdrž mobilů s Androidem 6 (konkrétně Nexusu 5X) v pohotovostním režimu, o tom si mohu na své Lumii nechat jen zdát. Možná to bude ale u nových Lumií vyřešeno nějak lépe.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod apuka » úte říj 25, 2016 17:32

@mike: obrazovku vyzkousis tezko jedine si pujcit ten mobil (a potom si ho zaplatit , pokud by Ti odesel __II ). Pokud nebudes mit Oled nebo neco mezitim vylepseneho, pokud existuje, tak si mobil budes muset nosit na tele v bunde. Jinak pri minusovych teplotach jej nezapnes - bude se cekat na vykresleni uvodni obrazovky, ale krystaly budou "zamrzle" a nebudou fungovat. Bohuzel, toto pry muze vest az ke zniceni mobilu.
Bohuzel, ptat se na to v prodejne nema smysl, prodavaci se na Tebe budou koukat divne nebo vubec nebudou rozumet...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod mike » úte říj 25, 2016 17:37

Jednou nebo dvakrat do roka, kdyz ho budu chtit zapnout v mrazu, tak ho nejdriv holt na tele necham zahrat. Nechapu, proc lidi nosi venku zapnuty mobil ;-) Aktualni s tim nemel problem, mam pocit, ze jsem ho jednou zapinal na Fatre v -15 a fungoval. To uz maji s prekreslovanim problem i me hodinky, sice nezamrznou, ale prepnuti obrazovky jim trva velmi dlouho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod pavproch » úte říj 25, 2016 17:41

mike píše:. Nechapu, proc lidi nosi venku zapnuty mobil


Já bych ven bez zapnutého mobilu nevylez.... dyž si představím, že se nachomýtnu k průseru a místo rychlého zavolání pomoci budu čtvrt hodiny startovat mobil..... #-o
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod mike » úte říj 25, 2016 17:50

Kolikrat za zivot jsi byl v takove situaci a potreboval jsi mobil opravdu okamzite? A kolik z nich bylo outdoorovych? Mne tedy netrva nastartovat mobil ctvrt hodiny, ale asi minutu (max dve) ze stavu, kdy je zabaleny a ma vyndanou baterku. Mam to stopnout?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod Hafi » úte říj 25, 2016 17:56

Boha jeho, to je ta tvá cihla tak pomalá? Teď jsem to zkusil stopnout - od zmáčknutí tlačítka zapnutí do začátku vyzvánění u volaného to trvá (pravda, na dobrém signálu, tedy rychle přihlášené do sítě) pod 10 vteřin. To už mě víc zdrží, že ho nemám v kapse...

edit: teď čtu mikův příspěvek...jo, s vyndanou baterkou by to trvalo dýl, ale to fakt nedělám, by mi vadilo nastavovat znovu čas atp - už proto, že většinou je to jediná časomíra, kterou mám.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod mike » úte říj 25, 2016 18:10

Zmeril jsem to ze stavu vyndane baterky do stavu, kdy je mozne volat. 75 sekund. A to je 6 let stary a cim dal pomalejsi, proto si myslim, ze brzo odejde.

Cas se nastavi sam z Netu a driv ho dokazal i udrzet, ted uz ne. Teda, zrovna ted jo, ale to bylo kratke. Po celem dni tam nabehne cas datum a cas, kdy jsem tam nandal baterku naposled :? (asi je tam nejaky kondenzator nebo zalozni miniakumulator, ktery uz odesel).

Kdyz uz jsme u toho... nechapu, proc se ten mobil tak zpomalil. Nic noveho do nej neinstaluju, ani neni co. Ale je to cim dal horsi a prijde mi, ze v posledni dobe to postupuje progresivne. Ze by se "osoupavaly" cipy? :-k Napada mne, ze by treba pamet mohla mit cim dal vic chyb, takze pristup se povede az na nekolikaty pokus... ale ja jsem na hw nikdy nebyl (jen jsem se podilel na jeho vyvoji #-o).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 25, 2016 19:00

zkus hardrestart jestli to nepomuze ale 6let na dotykac je slusnej vykon vetsinou odchazej o dost driv... vetsinou asi ramky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Další

Zpět na Elektronika