GoPro vs zbytek světa

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

GoPro vs zbytek světa

Příspěvekod mmmmichal » ned kvě 24, 2015 17:23

Zdravím všechny uživatele co zabrousí na tohle téma. Co jsem opustil naši AČR (vím, že to nikoho nezajímá), tak bych chtěl zase trochu žít a přemýšlím o koupi nějaké levnější kamery. Moje požadavky jsou takovéto: 1. aby to nebyly kostičky a dalo se na to dívat
2. aby to umělo fotit momentky.. kvalitu nepotřebuju jak ze zrcadlovky. potřebuju rychle vytáhnout, vyfotit a táhnout dál
3. chci aby to bylo voděodolné nebo jak se to v dnešní době píše nepromokavé či opačně. prostě, když se s tím potopím v moři do pár metrů (cca 4-5m), aby to vydrželo.
4. no a co si budem vykládat 15k se mi za to taky nechce dát.

co jsem se díval, tak GoPro HERO se mi zdá docela fajn, ale řekl bych, že se dají sehnat i levnější, popřípadně stějně levné, ale s lepší výbavou... tak co vy na to...nějaký tip? :-) děkuji a přeji pěkný ráno/poledne/večer záleží v jakém časovém pásmu právě jste.

Thorsty
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: GoPro vs zbytek světa

Příspěvekod slezacekm » ned kvě 24, 2015 18:26

Zdravím, před cca 3 roky jsem řešil to stejné. Měl jsem tehdy 2 favority: GoPro a Drift Ghost. Nakonec jsem vybral Drift Ghost, pokusím se napsat svoje důvody a také nějaké postřehy po té době využívání.
Chtěl jsem kameru primárně na hory (ferraty, lezení), kolo, divokou vodu a motorku. Chtěl jsem něco, co netrčí moc nad helmu. Drift na helmách "leží" a tudíž moc nevyčuhuje. Drift je bez pouzdra vodotěsný do 3 metrů (s pouzdrem do 50), proto se můžu na vodě klidně cvaknout a kamera je v pohodě, bohužel dálkové ovládání vodotěsné není :) jinak kameru bez dálkového ovládání bych nechtěl ani zadarmo.
Jako nevýhodu Drift Ghost vidím váhu, která je prostě na helmě znát. Také je potřeba věnovat zvýšenou pozornost instalaci na helmu, dodatečně totiž kamera nelze štelovat nahoru ani dolů.
Kdyby tě něco zajímalo klidně se ptej
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: GoPro vs zbytek světa

Příspěvekod mmmmichal » ned kvě 24, 2015 21:45

teď mě zaujala jedna kamera :-) no kamera... http://www.kamerov.cz/sjcam-sj4000wifi- ... ab=related co myslíte?
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: GoPro vs zbytek světa

Příspěvekod slezacekm » ned kvě 24, 2015 22:02

jo, proč ne. účel to asi splní, ale mně by strašně chybělo dálkové ovládání. člověk si kliknutím změní režim z natáčení na focení, dá pár fotek a natáčí dál
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: GoPro vs zbytek světa

Příspěvekod mmmmichal » pon kvě 25, 2015 6:48

https://www.mall.cz/outdoorove-kamery/a ... 8?v=671949

nebo tohle je i s ovladačem :-) ale ta druhá má víc vybavení v základu
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: GoPro vs zbytek světa

Příspěvekod slezacekm » pon kvě 25, 2015 7:27

ten ovladač ale není v základním balení, je potřeba ho dokoupit. kamery typu GoPro mají obrovskou výhodu v ceně a množství originálního, ale hlavně NEORIGINÁLNÍHO příslušenství. na eBay toho je milion za nesrovnatelně nižší cenu.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: GoPro vs zbytek světa

Příspěvekod mmmmichal » pon kvě 25, 2015 7:35

Jeste popremyslim nad tim ovladacem jestli ho potrebuju..v terenu ho stejne nebudu lovit po kapsach. Na druhou stranu ma to cosi do sebe
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: GoPro vs zbytek světa

Příspěvekod slezacekm » pon kvě 25, 2015 7:44

na Drift Ghost to funguje následovně. zapnu kameru a ovladač suchým zipem připnu na ramenní popruh batohu (nebo někam na dosah). dojde ke spárování s kamerou. na ovladači bliká dioda jednou ze 4 barev podle režimu, ve kterém se kamera nachází (video, foto, dávkové foto, foto po vteřině).
jdeme ferratu, kdekoli jednou rukou sáhnu na ovladač a vyfotím nebo natočím co chci, nikde nic nehledám, nelovím z kapsy. je to neskutečně pohodlné. kameru nepoužívám jen na točení, ale fakt dělám díky ovladači spoustu fotek.
teď jsme byli sjíždět Salzu a zapomněl jsem dálkové ovládání nabít, tudíž jsem jel celou dobu bez něj. z akce mám téměř nula fotek a jelikož nejsem zastáncem stylu: točím všechno, tak vždy kameru zapínám na krátké úseky. na kameru celou dobu člověk nevidí (aby poznal z barvy diody jestli točí) a na řece je strašný kravál (tže neslyším pořádně zvuk kamery když začne točit). ovládal jsem tedy kameru poslepu, jo jasně, jde to (tím, že na ní šahám, na konci a na začátku videa jsou moje ruce), ale s pohodlností to nemá nic společného :)
prostě musím říct, že to dálkové spojení ještě s led diodama mě děsně baví
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: GoPro vs zbytek světa

Příspěvekod mmmmichal » pon kvě 25, 2015 7:56

Tak tohle je presne to co jsem potreboval vedet :) zacnu nad tim daleko vic premyslet :) fakt diky
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl


Zpět na Elektronika