Výběr kamery na léto

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Výběr kamery na léto

Příspěvekod Jonas41 » pon úno 15, 2016 11:32

Ahoj, za 14 dní jedu do Tater a chtěl bych si koupit nějakou akční kamerku. Můžete mi nějakou z vlastní zkušenosti doporučit?
Jonas41
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon úno 15, 2016 11:26

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod Trog » pon úno 15, 2016 14:52

Pokud by jsi chtěl mám na prodej tuhle

http://digitalni-kamery.heureka.cz/aee-magicam-sd21/

Komplet balení(display,přídavná baterka,ovladač,držáky + SD karta 32 Gb)

nechám za 3900 kč kupoval jsem ji za 8000 kč (ted už je levnější)
Trog
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 18, 2015 19:29

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod Trog » pon úno 15, 2016 15:03

Oproti Go pro má v základní výbavě ovladač,display a baterii která se dá cvaknout místo displaje a s ní vydrží natáčet až 4 h tahem.
Kvalitou obrazu je asi jak Go pro 3 silver,white edition jen AEE ma plnější barvy

https://www.youtube.com/watch?v=VkJP3TCbW-g
Trog
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 18, 2015 19:29

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod Jonas41 » úte úno 16, 2016 10:37

Jj díky, ale já bych radši něco novýho. Koukal jsem na magicam S71 touch, ta nevypadá špatně, má i 4K. Tak ještě uvidim no.
Jonas41
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon úno 15, 2016 11:26

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod Luke » úte úno 16, 2016 12:06

Ahoj, taky řeším podobný "problém" :)
Zatím u mě vítězí SJCAM 5000x (nebo ještě SJ CAM 5000+). Rozlišení 4K je stejně většinou jen interpolované a reálně ho v současnosti přehraješ jen na minimálním počtu zařízení - takže bych rozlišení 4K nebral jako hlavní rozhodovací faktor.

Koukni na YouTube - jsou tam relativně dobrá srovnání kamer od různých výrobců ve stejných podmínkách.
Luke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned říj 12, 2008 9:51

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod apuka » úte úno 16, 2016 14:26

Jonas41 píše:...ta nevypadá špatně, má i 4K.
Promin, ze do toho kecam, ale co Ti v realu prinese 4K oproti HD??? Jednak viz predchozi prispevek, mozna ani nebudes mit kde prehrat a i kdyby, tak az se budes divat na to na monitoru , tak nejake citelne zlepseni se bude dit az na obrovskych plochach pri pohledu zblizka, na beznych monitorech ani z pul metru rozdil moc nespoznas. Jen budes mit problem sehnat dostatecne rychlou kartu. Stejne bude dulezitejsi kvalita SW v kamere a datovy tok, ne rozliseni.
4K je podle mne pro bezneho uzivatele jenom lapac penez bez pridaneho uzitku. A technickyma datama neargumentuj, viz vyse.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod AldaCZ » úte úno 16, 2016 14:40

Vyhodu 4K vidim v tom, ze si muzes vystrihnout obraz z obrazu. Tzn. udelat napr. ze 4k FullHD. Samozrejme to jde jenom do urcite miry bez ztraty kvality.
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod Jonas41 » úte úno 16, 2016 16:08

Jak psal AldaCz, je lepší mít vyšší rozlišení, z důvodu vystřižení videa třeba do fullHD a obecně mě ta kamera přijde celkem fajn, sice cena je trošku vyšší, ale zas neni tak vysoká jako za GoPro. Tohle dilema řeším už od pátku a prostě nevim, kteoru vybrat tak jsem napsal jsem :D
Jonas41
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon úno 15, 2016 11:26

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod slezacekm » úte úno 16, 2016 16:59

uz jsem to psal jinde, ale rozhodne bych nebral zadnou kameru bez dalkoveho ovladani. koukni na GitUp Git 2. k ni je i dalkove za rozumnou cenu. dalsi vec je vaha. ve vsech tech pouzdrech jde rychle nahoru a pak je to na helme celkem znat
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod AldaCZ » úte úno 16, 2016 17:15

Ta s71 touch ma ve 4k 15 snímků/s (3840 x 2160) a 12 snímků/s (4096 x 2160). To je imho stejně nepoužitelný. Minimálně 30fps by to chtělo a to umí myslím jen GoPro 4 BE. Takže jestli ti jde o 4K kameru, která točí v rozumné snímkovací frekvenci, tak asi jedině GoPro.
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod Jonas41 » stř úno 17, 2016 10:45

Ten Gitup se mi moc nelíbí, nebudí ve mě dojem odolnosti moc, kdyžtak koupim S71 a když mi nebude vyhovovat.. tak jí do 14 dní vrátim.. a vyberu něco jinýho :D pak dám vědět jak jsem dopadl :)
Jonas41
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon úno 15, 2016 11:26

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod slezacekm » stř úno 17, 2016 12:21

dobry postup. dej vedet
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod Jonas41 » čtv úno 18, 2016 11:55

Tak už mám tu S71 doma a dobrý, přišla v pěknym balení, na první pohled je obrovská a působí celkem nerozbitně. Dotykový displej funguje perfektně a obraz je taky super. Dobrej nápad jsou tlačítka na přední straně k rychlým přepínáním třeba mezi zapnutí a vypnutí wifi, ostřední atd..
Jonas41
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon úno 15, 2016 11:26

Příspěvekod Shitttt » stř úno 24, 2016 7:26

Ja mam SJCam 4000 s WiFi a nemuzu si steztovat. Kvalita, ktera se vyrovna GoPro, navic displej, moznost dalkoveho ovladani a spoustu dalsich vychytavek v cene uplne nekde jinde nez je GoPro. Pouzivam ted asi druhy rok a nedam na ni dopustit. ;-)
Uživatelský avatar
Shitttt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon úno 22, 2016 0:20

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod Jonas41 » stř úno 24, 2016 11:43

O víkendu jsem chtěl jet na hory, ale nějak mě porazila chřipka, tak jedu až teď tak jí pořádně vyzkouším, ale zatim si nemůžu stěžovat.
Jonas41
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon úno 15, 2016 11:26

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod tomasholt » úte bře 1, 2016 12:27

Ahoj, tak jak si dopadl? Celkem by mě taky zajímalo jak natáčí, brácha bude mít brzo narozky tak přemejšlim o dárku.
tomasholt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte dub 14, 2015 12:04

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod Luke » úte bře 1, 2016 13:44

Máte někdo osobní zkušenost s SJ5000X Elite? Všemožné recenze na internetu mám pročtené a videa na YT zkouknuté. Takže mě zajímá případně osobní názor nějakého vlastníka :)
Díky.
Luke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned říj 12, 2008 9:51

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod slezacekm » úte bře 1, 2016 15:56

Jonas41 píše:Tak už mám tu S71 doma a dobrý, přišla v pěknym balení, na první pohled je obrovská a působí celkem nerozbitně. Dotykový displej funguje perfektně a obraz je taky super. Dobrej nápad jsou tlačítka na přední straně k rychlým přepínáním třeba mezi zapnutí a vypnutí wifi, ostřední atd..

tak jsem se díval na různé recenze a jedna věc mě absolutně zarazila. váha kamery s displejem a pouzdrem je 212 g. To je vážně děsná váha a můj starý Drift Ghost váží nějakých 170 g (bez pouzdra, ale je vodotěsný do 3 metrů). Už takhle mi přijde 170 g strašně moc a na helmě je to dost cítit. Vzít si ale S71 na helmu bez pouzdra je celkem blbost. Drift má rozhodně robustnější konstrukci a po dvou letech používání jsou na něm celkem záseky. S71 by s mým používáním neměla šanci. Parametry moc neřeším, protože cena mi přijde za takovou "cihlu" přehnaná. Vždyť to člověk skoro nemá šanci udržet s plně vytaženou selfie tyčí :D
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod Jonas41 » stř bře 2, 2016 10:42

Mě to pocitově zas nepřijde tak moc hrozný, že by to byla nějaká cihla. Jsem si k tomu ještě dokoupil odlehčený pouzdro, který sice změnší vodotěsnost jen do 10 metrů, ale zas je to o něco lehčí.
Jonas41
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon úno 15, 2016 11:26

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod slezacekm » stř bře 2, 2016 10:51

já jsem to pocitově poznal po dvou hodinách lezení s kamerou na helmě :) schválně prosím zvaž kameru s obyč pouzdrem a tím tvým odlehčených. zároveň bys sem mohl hodit nějaké fotosrovnání těch dvou pouzder.
Je to však další investice, díky které se dostáváme na nějakých cca 8000 ne? to už je docela pálka.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod Jonas41 » čtv bře 3, 2016 10:41

Tak pořád je výhodnější dát 8k za Magicamku, než 12k za GoPro, přitom kvalita videa je víceméně stejná a hlavně originál přísluško je na magicam přece jen levnější než na GoPro, obecně investice do budoucna je přeci jen trošku výhodnější.
Jonas41
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon úno 15, 2016 11:26

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod slezacekm » čtv bře 3, 2016 11:02

tak zrovna investice do GoPro je dobrá v návratnosti, když ji budeš chtít prodat, bude lépe držet cenu. S originálním příslušenstvím máš pravdu, ale klidně můžeš dokupovat neoriginální příslušenství a to je stejně drahé. zajímalo by mě spíš srovnání Magicam s GitUp2.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod AldaCZ » čtv bře 3, 2016 11:26

Jonas41 píše:Tak pořád je výhodnější dát 8k za Magicamku, než 12k za GoPro, přitom kvalita videa je víceméně stejná a hlavně originál přísluško je na magicam přece jen levnější než na GoPro, obecně investice do budoucna je přeci jen trošku výhodnější.


Mno GoPro je hlavně vždycky dopředu s FPS. GoPro 4BE jede FullHD 120FPS a to je jiná liga. 60fps FullHD umí moje GoPro starý 3 roky. 4K 15fsp, co umí ta S71 je nepoužitelný. Neorigo příslušenství je všude tuna, nevidím důvod kromě baterii kupovat origo.
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod S4TYR » čtv bře 3, 2016 11:53

Nechci se v tom nejak extra motat, ale resit vyber kamery podle toho, jestli nataci v 4K rozliseni je ulet.

4K umel i muj mobil (Samsung NOTE), pak jsem to videl na profikamere a je to priserny zrout energie i dat!!! AEE S71 Touch by napriklad mi bohate stacila i bez 4/2K videa a je podle meho soudu s obalem skoro blbuvzdorna.
Pokud chce nekdo natacet 4K, tak by si mel rozmyslet predem, jestli mu to stoji za tresenim penezenky na dalsi aku zdroje a vysokorychlosti a vysokokapacitni pametovky. Prehrat to pak na TV rodine, aby meli 4K zazitek z dovci je potom otazka dalsich Xtisic za novy televizor, kde to stejne ti dotycni prilis neoceni :)
FullHD bohate staci na temer cokoliv, HD je na hrane, ale pro webovou prezentaci staci taky bohate.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Příspěvekod pickard » čtv bře 3, 2016 12:28

Zcela souhlasím. 4K ma smysl u lidi, co jsou proti nebo velci nadšenci a mají cas, schopnosti a hardware se s tim videem matlat. Kdo nehodlá na 1 minutu vysledku obětovat 3 hodiny práce, 4K nepotřebuje.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod slezacekm » čtv bře 3, 2016 14:33

S4TYR píše:Nechci se v tom nejak extra motat, ale resit vyber kamery podle toho, jestli nataci v 4K rozliseni je ulet.

fajn a mas tedy pocit, ze je dobre vyhazovat cca 8000 za kameru od ktere chci jen FullHD?
Naposledy upravil mike dne čtv bře 3, 2016 17:34, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena nesmyslne dlouha uplna citace
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod AldaCZ » čtv bře 3, 2016 14:48

No u toho myho prispevku jsem bral dulezitejsi to FullHD 120fps u GoPro nez to 4K nepouzitelny 15fps. 4K by urcite nebyla priorita pri vyberu outdoor kamery. Ovsem uplne mimo to taky neni. Kolikrat se mi stalo, ze jsem mel na zaberu neco nechtenyho a tim padem jsem to video musel roztahnout a snizila se kvalita nebo zaber zahodit.
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod S4TYR » čtv bře 3, 2016 15:46

@slezacekm: to je myslim jen a pouze na tobe, kolik chces za kameru vysolit ve vysledku (nebo kolik jsi ochoten dat za pridane hodnoty te ktere kamery) ;)

Ja osobne nevidim mnoho PROTI u AEE S71, ktere by me chvatem donutily rychle premyslet o GoPro.
GoPro je (ciste pro me) nevydarena a marketingem protrela znacka a je to propadak, ktery se sotva drzi - nebyt reklamy, tak zanikne mnohem driv a tim by snad zbyl prostor i pro jine znacky, ktere ale bohuzel zatim moc hitparady nedodaji.
V cem je lepsi (ciste pro me) S71 Touch je pomerne uchvatna blbuvzdornost, zakladni rozsirena nabidka prislusenstvi (kompatibilni s GoPro) a snimkovani u FullHD bohuzel.. abych na webu prezentoval videa, tak si vystacim dneska bohate i s HD kvalitou S71.
Ne ze bych to chtel.. timhle smerem se totiz to posouva spotrebitelsky trh - Twitter, YouTube i ostatni dnes plnohodnotne vystaci s videi, ktera sice neodpovidaji kvalitou dokumentacnich snimku, ale jsou bez ztraty kyticky v celku NEobjemna, rychla, tocena i 'chytrymi telefony z ruky'..
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod S4TYR » čtv bře 3, 2016 15:56

@Alda ZC: ano, 4K v plne kvalite a na mixaznim pultu ve studiu umi divy.. ALE - pro bezne lidi je toto technologie, ktera jeste dlouha leta nebude mit relevantni pouzitelnost. K docileni jakehos takoveho efektu kvality 4K se neobejdes bez stativu, bez ktereho obraz pri zpomaleni silne zrni!
Dale potrebujes vysokokapacitni pametova zarizeni, protoze 4K je (svete div se) nejstavnatejsi zrout pameti a energie. Pak zasobu 3x vice aku na pokryti spotreby bezneho FullHD :)
A aby nebylo pozitku z vysledneho videa ubrano, tak musis mit periferii HW natolik vybavene, aby si s timto formatem poradil PC/notebook vynech uplne - se 4K se neda kloudne pracovat ani na me WorkStation od Lenova :) TV, kde bys to ocenil - lepsi je platno a promitnout si to nazivo s viditelnym rozdilem zrneni.
4/2K je podle meho technologicky balast, ktery dosel diky 'demenci velkych oci' podobne jako monitory 16:9. Neznam cloveka, co dela kancelarskou praci, aby nasel jediny detail vyhody 16:9 monitoru oproti svemu staremu 4:3, kde text normalne stylizoval i cetl bez orezu stran.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Kamera na dovču

Příspěvekod slezacekm » čtv bře 3, 2016 20:07

S4TYR píše:@slezacekm: to je myslim jen a pouze na tobe, kolik chces za kameru vysolit ve vysledku (nebo kolik jsi ochoten dat za pridane hodnoty te ktere kamery) ;)

bylo to myšleno obecně. v dalších příspěvcích píšeš, že je zbytečně 2K, 4K, s čímž rozhodně souhlasím. U AAE mám ale pocit, že cena naskakuje právě kvůli 2K a 4K. No a když toto člověk nepotřebuje, existuje přeci spousta levnějších variant. Proto mě zajímala obhajitelnost ceny 8000 u AAE. Zatím mám pocit, že blbovzdorné zacházení je bod pro, ale co dál?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Další

Zpět na Elektronika

cron